Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) paler válasza VikMorroHun (#18848) üzenetére


paler
aktív tag

A QTdesigner telepítve, csak a két nyelv között tipródok.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#18852) paler válasza coco2 (#18850) üzenetére


paler
aktív tag

A munkahelyemre is terveznek kisebb segédprogramokat, tehát önállóan is futatthatónak kell lennie. Pl. excel fájlok exportálása/importálása, felhasználói felületen keresztűl adatbázisba rögzítés, nyomtatási lehetőség stb...
Ezekre feladatokra keresném a megfelelő programozási nyelvet.

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#18853) coco2


coco2
őstag

Én Visual Studio, C#, desktop winforms app-ra tippelnék.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18854) coco2


coco2
őstag

Nevezéktan kérdés, adatbázis.

Adathalmaz (1 vagy több tábla azok valamennyi oszlopával), aminek a tartalma az adatbázis többi részétől függetlenül változtatható a logikai szintű adat integritás veszélyeztetése nélkül.

Még mindig "data set" a neve, vagy időközben a hipszterek átnevezték valamire?

A tippeket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18855) gygabor88 válasza coco2 (#18854) üzenetére


gygabor88
tag

Schema?

(#18856) emvy válasza gygabor88 (#18855) üzenetére


emvy
nagyúr

biztos nem (a dataset is mast jelent)

while (!sleep) sheep++;

(#18857) coco2 válasza gygabor88 (#18855) üzenetére


coco2
őstag

Hmm, mennyire vagy abban biztos?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18858) coco2 válasza emvy (#18856) üzenetére


coco2
őstag

Nem tudok rá közelebbi nevet. Nincsen emlékeim között olyan név, ami adat csoport izolált jellegére is utalna. Annak okán a data set a legközelebbi. Még ha nem is pontosan az, de akár az is lehet.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18859) gygabor88 válasza coco2 (#18857) üzenetére


gygabor88
tag

50%-ban :) , ezért raktam kérdőjelet a végére.
A schema magában foglalja a struktúrát és ez lefedi az "1 vagy több tábla azok valamennyi oszlopával" részt.
De nem teljesen értem mire gondolsz "logikai szintű adat integritás" alatt. Az adat integritás megtartása az acid garanciákhoz köthető. Nekem kicsit úgy tűnik, hogy több fogalmat akarsz lefedni egy kifejezéssel.

(#18860) emvy válasza gygabor88 (#18859) üzenetére


emvy
nagyúr

arra gondol, h az egyik tablaban pl. lehet foreign key, ami a masik tablara utal, es h van-e kifejezes arra a szubgrafra, ami az egymasra hivatkozo adatbazistablak halmazat jeloli

az acid az mas, mar arrol is volt itt szo :DDD

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#18861) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

külfoldi munkavallalas kapcsan hol erdemes elindulni? mscbol meg van hatra egy ev, ezalatt meg beszerzek par AWS certet es akkor lesz:

- 4 év munkatapasztalatom itthoni cégeknél mint fullstack fejlesztő
- MSc
- AWS cert(ek)
- felső angol
- 24 évem ezen a csodás földön

dolgok amikhez értek:
- tekintve, hogy frontend volt az első két melóhelyem nagy része ezért ott is a webes dolgok legmélyéig megvan minden
- személyes érdeklődésem és mostani melómból fakadóan végtelen backendezés Kotlinban és Nodeban, adatmodellezés mind SQL mind NoSQLre, microservicek, komplexebb cloud servicek osszegyurasa.
- egyetemi tanulmanyok miatt nem fosok be ha android vagy ios appot kell írni akkor sem, de ha egy mikróba kell embedded C-t írni na annak speciel még örülnék is, azt a részét is szeretem a szakmának

csinaltam mar magyar fesztival weboldalhoz cache layert, ket startupnal en voltam az elso fejleszto aki letette az alapokat, mostani melohelyen pedig van a kezem alatt mostmar 4 kollega.

őszintén nem tudom elhelyezni külföldi skálán, hogy ez mennyire releváns és vagy elégséges tudás az ottani emberkékhez képest. igazabol olyan nagy terveim nincsenek, pénzt akarok keresni :D szülők örülök ha magukat ellátják, így teljesen magamtól kell majd a lakhatás dolgot megoldani és ahogy eddig látom a magyar fizukat 1M nettóból nem lesz egyhamar 50 négyzetméterem budán szóval húznék ki egy kicsit jobban kamatoztatni a tudásomat pár évre, hogy félretegyek meg világot lássak és akkor majd visszajönni egyszer.

mit gondoltok, ti hogy csinálnátok?

---

én nagyon örülnék egy remote pozinak is, de kicsit fura nekem ez a dolog, egy nagyobb londoni cegnek en magyarkent pont annyira sittes munkaero vagyok mint barmelyik indiai, nem gondolnam, hogy nagyon eletkepes lenne ez a remote dolog, de javitsatok ki.

szóval hogy nincs ellenemre a kimenés, semmi nem köt most még ide, de hosszútávon jelenlegi fejemmel biztosan visszajönnék, mert nagy bajom nincs az itt éléssel, fizukkal is megelégedem amint lesz lakhatásom.

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#18862) emvy válasza K1nG HuNp (#18861) üzenetére


emvy
nagyúr

1. Elso korben nem a penzre fokuszalni, csak a kijutasra.
2.
> egy nagyobb londoni cegnek en magyarkent pont annyira sittes munkaero vagyok mint barmelyik india,

Abszolut nem igaz, ha nem akarsz mindenkeppen kulfoldon elni, itthonrol remoteozni tobb megtakaritast fog jelenteni, mintha kimesz.

while (!sleep) sheep++;

(#18863) K1nG HuNp válasza emvy (#18862) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

LinkedIn és a szerintem profilomba illő cégek CV-vel való bombázásán kívül van olyan dolog amit mindenképpen érdemes csinálni? Igazából most van időm belerázodni ebbe az egész külföldi cégnél munkakeresésbe.

Gondolom csak az első ilyen behúzása nehéz, de jelenleg tényleg szkeptikus vagyok kicsit, hogy nem tudok ahhoz eleget, hogy egy cég lenyúljon egészet idáig hozzám.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#18864) emvy válasza K1nG HuNp (#18863) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez egy teljesen jó taktika, csak türelmesen. Pár hónap alatt tuti megoldódik.

while (!sleep) sheep++;

(#18865) VikMorroHun válasza emvy (#18864) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

"while (!sleep) sheep++;" - ezt most láttam először, ez nagyon jó. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#18866) coco2 válasza K1nG HuNp (#18863) üzenetére


coco2
őstag

Olvasd el ezt a blogot. Ugye vidámnak véled az esélyeidet?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18867) K1nG HuNp válasza coco2 (#18866) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

csak mert kovid alatt overhireolt a legtobb ceg es most nem tudjak kibekkelni hogy mindenkit megtartsanak az nem gondolom, hogy nagyban erinti ezt a dolgot. valszeg valtozni fog a piac ha most meg nem is annyira fasza, szakemberre mindig szukseg van, szeretnem ezt gondolni legalabbis.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#18868) dabadab válasza K1nG HuNp (#18867) üzenetére


dabadab
titán

Igen, nagyjából igazad van, meg hát az a nagy helyzet, hogy a szoftverfejlesztő az azért nem darab-darab alapon van, a te resumed meg nagyon jól néz ki.

DRM is theft

(#18869) coco2 válasza K1nG HuNp (#18867) üzenetére


coco2
őstag

Ha nagyobb céghez gondoltál bejutni, annak egyik módja, hogy szórod a cv-ket, a másik, hogy elszegődsz egy picihez, amit felvásárolnak. Ha pici céghez gondoltál bejutni, a papírok helyett legalább 1 nagyon jól sikerült bemutató projected legyen git-en a cég profiljába illeszkedően, és főleg azt az url-t írd a jelentkezésedbe. Nagyjából ezek a csapásirányok vezetnek olyan céghez, ahova érdemes bejutni.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18870) hiperFizikus válasza K1nG HuNp (#18861) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

mit gondoltok, ti hogy csinálnátok?

- 4 év munkatapasztalatom itthoni cégeknél mint fullstack fejlesztő
- MSc
- AWS cert(ek)
- felső angol
- 24 évem ezen a csodás földön

Ugyan már, nem kell külföldre menned ! Gondolom csak angolul tudsz . Néz körül a neten, hogy milyen brutális képalbumokat ...
:(((

Hanem ha olyan okos vagy, akkor pár ezer forintér kiválthatod a magánvállalkozáshoz az engedélyt, megadják mindenkinek, nem kell alkalmassági vizsga sem hozzá .
:F

Aztán kiírod , hogy IT-*** és már dől is a pénz !
;]

Itt Rimaszombatban is több programozó jól megél így, csak itt ők más üzleti cégeknek programoznak üzleti programokat .
:K

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#18871) kiaszabadba válasza coco2 (#18842) üzenetére


kiaszabadba
csendes újonc

A webshop egy régebbi opencart. Bérelt tárhelyen fut. Ennek van saját adatbázisa és ftp hozzáférése.
Még kérdés? köszönöm

(#18872) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Ne tudjátok meg, mit küszködtem ma egy nyamvadt biztonsági mentéssel. Xcopy hívás 15 féleképpen, cmd/copy hívás 15 féleképpen, majd kínomban elkezdtem batch filet gyártani (szintén xcopy/copy variációkkal), per jel átalakításokkal, szóköz+idézőjel beillesztésekkel... Aztán amikor már épp eljutottam odáig, hogy működik (csak meg kell hívni a backup.bat-ot egy QProcess()-ből), észrevettem a QFile::copy() függvényt...

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#18873) dabadab válasza VikMorroHun (#18872) üzenetére


dabadab
titán

Az std::filesystem ezek szerint nem tűnt fel? :P

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#18874) Tapsi


Tapsi
addikt

Szerintetek várható, hogy a pénzügyi szférába betörnek az auth./identity szolgáltatók? Biztonságosnak tartanátok mondjuk egy FB bejelentkezést akár a netbankotokba?

[ Szerkesztve ]

(#18875) fatal` válasza Tapsi (#18874) üzenetére


fatal`
titán

Isten ments.

Mondjuk a bank saját authja helyett lehet, hogy egy szabványos TOTP nem lenne rossz, de azt meg a legtöbb ember nem tudná használni, úgyhogy jó ez így, ahogy van.

(#18876) emvy válasza Tapsi (#18874) üzenetére


emvy
nagyúr

Muszaj lesz. Megpedig passwordless loginok lesznek.

Egy Google Auth mogott allo security csapat ezerszer kompetensebb, mint barmelyik bank security csapata.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#18877) emvy válasza fatal` (#18875) üzenetére


emvy
nagyúr

Mi az erv a bank sajat authja mellett?

A TOTP-re van teljesen elterjedt szabvany, nem ezzel van a gond.

while (!sleep) sheep++;

(#18878) fatal` válasza emvy (#18877) üzenetére


fatal`
titán

Tudom, hogy van, de a bankok nem használják.

A saját authja mellett gondolom az az érv, hogy azt el tudják magyarázni Manci néninek, hogy hogy kell beállítani, a Google Authenticatort meg nem.

A szabányos TOTP-t támogatom, nyugodtan elférne KeePassban vagy Google Authban ez is.

A 3rd party szarokat viszont nem támogatom, nehogy már facebook-kal kelljen belépni a bankba (persze mint opció ott lehet, felőlem mindenki azt csinál, amit akar).

[ Szerkesztve ]

(#18879) coco2 válasza Tapsi (#18874) üzenetére


coco2
őstag

Funny sztori a jogászok valamit félrefogalmaznak, és a FB aukción eladja a banki belépődet. Elvégre azok az adatok neki vannak üzleti célú használatra :D

Elsődleges bankszámlát teljes joggal tuti biztos nem adnék az FB felügyelete alá. Az SMS hitelesítés elég jól van kitalálva, nekem nem tetszene azt lecserélni.

Talán valami másodlagosat odaadnék a FB vagy bárminek. Mondjuk egy wise számlára előre oda utalt pénz erejéig költeni a webshopokban. Az okés lehet.

Kérdés, hogy mi a fenét keresne a FB azon a területen? Keleten TenCent-ék csinálnak ilyesmiket, nekik működik, de nekik fejlesztőik is vannak, nem csak trollkodó jogászaik, mint a FB-nak.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18880) emvy válasza fatal` (#18878) üzenetére


emvy
nagyúr

A Facebookhoz is teljesen szabvanyos TOTP van. Szerintem keversz valamit.

A Facebook, Google, Microsoft, Apple, etc. mind teljesen szabvanyos OpenID Connect providerek. Ezek az OIDC providerek csinaljak az autentikaciot, es mind tamogatjak a TOTP-t, mint masodik faktor; es a platformok (Android, iOS, autentikacios appok pl. 1Password) mind fogjak tamogatni a passwordless logint is.

while (!sleep) sheep++;

(#18881) emvy válasza coco2 (#18879) üzenetére


emvy
nagyúr

> Az SMS hitelesítés elég jól van kitalálva, nekem nem tetszene azt lecserélni.

Az SMS-alapu 2FA talan a leggyengebb az osszes kozul, ezerszer beszopattak mar vele az embereket.

> Kérdés, hogy mi a fenét keresne a FB azon a területen?

Nem erted. A Facebook nem megy semmilyen teruletre, a FB meg a tobbiek adnak egy szabadon hasznalhato OpenID Connect infrastrukturat, a szolgaltatok (pl. bankok) dontese, hogy azt hasznaljak autentikaciora.

while (!sleep) sheep++;

(#18882) JoinR válasza emvy (#18880) üzenetére


JoinR
senior tag

Szerintem a bankokra értette, hogy azok saját authentikátort használnak.

(#18883) VikMorroHun válasza coco2 (#18879) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

"Kérdés, hogy mi a fenét keresne a FB azon a területen?" Pénzt. :)
Évekkel ezelőtt próbálkoztak saját kriptovalutával (ha jól emlékszem), csak azért, hogy valamilyen módon költhessék a pénzt a felhasználóik a FB felületén. Pont azért, mert a Tencentnél sikeresen kiépítettek ilyen rendszert, és ha van pár száz millió felhasználó, akik napi szinten költenek pár dollárt akármilyen szolgáltatásra, annak egy kis százaléka is jelentős bevétel lenne.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#18884) fatal` válasza emvy (#18880) üzenetére


fatal`
titán

A Facebookhoz is teljesen szabvanyos TOTP van. Szerintem keversz valamit.

Nem keverek semmit, az eredeti kérdés így hangzott:
"Biztonságosnak tartanátok mondjuk egy FB bejelentkezést akár a netbankotokba?"

Ennek nincs köze a TOTP-hez és részemről nem lépnék be facebook fiókkal a netbankba. Akkor se ha szabányos OpenID, semmi keresnivalója nincs ott.

A TOTP-t én kevertem hozzá, hogy a Tokent örülnék, ha kiváltanák szabványos TOTP-vel az SMS (ez szar, sok banknál már nincs is) meg a saját kódgenerálás helyett (ez meg felesleges, ha van szabványos - pl. CIB). Csak egy indokot írtam, hogy szerintem miért használnak a bankok saját szoftveres tokent. Meg az is benne lehet, hogy a hardveres tokenek meg ugyanazzal az algoritmussal (vagy ugyanazon az infrán/környezeten) működnek, azt is lehet kérni.

[ Szerkesztve ]

(#18885) coco2 válasza VikMorroHun (#18883) üzenetére


coco2
őstag

>...és ha van pár száz millió felhasználó, akik napi szinten költenek...
Jó sok "ha" és jó sok kívánság, de kapzsiságon túl semmi :)

Tencent-ék WeChat-je és a környező alkalmazásaik olyanok voltak (mostanában a botrányok kapcsán egyre kevésbé olyanok), hogy napi utazás, kaja rendelés, számlák intézése, mindent egyben megkaptál, és megbízhattál benne, hogy működőre van kitalálva a gépezet. Fb-ék meg arra számolnak, hogy talán egy kevéske % csak megbízik benne. Kajak con-artist mentalitás. Van még bárki a világon, aki szélhámosokat szeret pénzelni és 2023-ban még mindig van pénze :F

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18886) coco2 válasza emvy (#18881) üzenetére


coco2
őstag

>Az SMS-alapu 2FA talan a leggyengebb az osszes kozul, ezerszer beszopattak mar vele az embereket.

Köhöm, valami részletet hallhatnék erről, mert pislogok rá. Szóval itt van nálam a telefonom, küld egy sms-t, benne egy eredetileg 4 jegyű, később 6 jegyű, mostanra 8 jegyű szám, amit van 5 perce kitalálnia a pacáknak. Ellopják a telefonomat + kitalálták a jelszavamat, vagy hogyan?

Ha ki tudnak találni jelszót + el tudnak lopni telefont, ellopnak azok authentikátort is, ugyan mi tudna erősebb lenni a mezei double-step authentikálásnál?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18887) emvy válasza fatal` (#18884) üzenetére


emvy
nagyúr

Ok, kivancsi vagyok, hogy miert nem tartanal bizonsagosnak egy 'Login with Facebook' gombot. Szerintem az lenne a cel, hogy minel kevesebb identity provider legyen, nyilvan en sem rajongok a Facebookert, de nem latom, hogy miert jobb az, ha a 4iG csinalja a logint.

while (!sleep) sheep++;

(#18888) emvy válasza coco2 (#18886) üzenetére


emvy
nagyúr

https://www.issms2fasecure.com/

> ugyan mi tudna erősebb lenni a mezei double-step authentikálásnál?

SMS-nel jobb a TOTP (kozpontilag generalt vs szimmetrikus), TOTP-nel jobb a FIDO2 (szimmetrikus vs. aszimmetrikus).

while (!sleep) sheep++;

(#18889) emvy válasza coco2 (#18885) üzenetére


emvy
nagyúr

Megegyszer: semmi koze az OIDC providernek ahhoz, hogy milyen szolgaltatashoz autentikalnak vele.

A WeChat eseten a platformon belul van fizetes, almat a kortevel hasonlitjatok ossze.

while (!sleep) sheep++;

(#18890) fatal` válasza emvy (#18887) üzenetére


fatal`
titán

Ok, kivancsi vagyok, hogy miert nem tartanal bizonsagosnak egy 'Login with Facebook' gombot.

Nem ezt nem tartom biztonságosnak, hanem magát a facebookot. Ha a bank fejleszti a saját authentikációját és kompromitálódik, akkor kártalanít. Ha ugyanez egy 3rd party céggel történik, akkor sok sikert.

Felőlem ott lehet mint lehetőség, de teljesen feleslegesnek tartom.

[ Szerkesztve ]

(#18891) Tapsi válasza fatal` (#18890) üzenetére


Tapsi
addikt

Ha 3rd party auth. kompromittálódik, akkor is kártalanítani fog a bank.

Abban pedig egészen biztos vagyok, hogy a Facebook/Google/Apple/etc. secuja sokkal jobb, mint bármely random banké.

(#18892) fatal` válasza Tapsi (#18891) üzenetére


fatal`
titán

Én nem vagyok ebben olyan biztos, pláne a Facebook esetén. Mondjuk nekem nem a kompromitálódás a probléma, hanem önmagában az adatkezelésük. Felőlem mindenki azt csinál, amit akar, de azonnal otthagynék egy bankot, ahol kizárólag facebook login van, még viccnek is rossz.

[ Szerkesztve ]

(#18893) Tapsi válasza fatal` (#18892) üzenetére


Tapsi
addikt

Én ezt úgy képzelem el, mint ahogy mindenhol máshol is: lehet választani FB, Google, Apple, akármi közül, de nincs saját auth. a rendszerben. Alig várom, hogy többen meglépjék ezt, mert a tököm kivan a mindenhol saját auth, saját password policyvel.

A kérdés nem hipotetikus, ugyanis éppen szívunk egy saját SSO-val (amit az EMEA központ erőltet ránk), de 1+ év alatt nem sikerült használható állapotra hozniuk.

(#18894) dabadab válasza emvy (#18887) üzenetére


dabadab
titán

Nekem egyelőre azzal van gondom, hogy ez jelenleg össze van kötve egy közösségimédiás profillal, amit tulajdonképpen bármikor, érdemli indoklás nélkül (mondjuk ha lenne, az se sokat segítene) letilthatnak és akkor ugrott a kapcsolt bejelentkezés is.

Meg mondjuk a userek talán jobban vigyáznak a banki jelszavukra, mint a mindenhol használt facebookos ID-jükre, amivel kapcsolatban folyamatosan megy a "feltörték a facebookomat" jajgatás (fenéket törték fel, ott hagytad a telefonod kilockolatlanul).

DRM is theft

(#18895) coco2 válasza emvy (#18888) üzenetére


coco2
őstag

Hmm, oké, szóval a telefontársaságoknak nem ártana bevezetnie egy felhasználói tájékoztatót, miszerint a felhasználó hozzájárulását kérik egy támdható kényelmi szolgáltatás nyújtásához, amihez ha a felhasználó nem járul hozzá az aláírásával, akkor nem nyújtanak olyat, és emberünknek személyesen kell bemennie az ügyfélszolgálatra személyi igazolvánnyal meg olyasmi.

Vajon azt a telefontársaságok még mindig nem tették meg? Ez a sim swap még mindig aktuális? A tanulmány óta eltelt 3 év.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18896) coco2 válasza Tapsi (#18891) üzenetére


coco2
őstag

>Ha 3rd party auth. kompromittálódik, akkor is kártalanítani fog a bank.

És erre a banktól van írásos nyilatkozatod? Vagy benne van az üzletszabályzatukban? Vagy mire alapozod azt az állításodat?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18897) Gymnova81


Gymnova81
tag

Sziasztok!
Elnézést ha rossz helyen keresgélek válaszok után, de remélem itt is kapok segítséget.
Az a lényeg, hogy szeretnék programozást tanulni, és elsősorban blokklánc fejlesztéssel/programozással szeretnék majd foglalkozni. Amit elsősorban tudni kell rólam. Full kezdő vagyok programozás téren, valamit próbálkoztam autodidakta módon a HTML/CSS-el és elég jól kezdett is menni, de aztán az abbamaradt, egyrészt azért is mert sokat olvastam arról hogy webprogramozókból Dunát lehet rekeszteni, másodsorban pedig nem igazán találok itthon erre (blokkláncfejlesztés) oktatást, ami arra enged következtetni, hogy még mindig gyerekcipőben jár (itthon) a dolog. Lehet én tévedek...
Próbáltam utána járni magyar oldalakon milyen programozási nyelvet kellene tanulnom hozzá, de semmi hasznosat nem találtam, a külföldi oldalak pedig a Python-t és a Solidity-t ajánlották. Nem tudom ezek között mi a külömbség, illetve Ti mit ajánlanátok?
Ha másik topic-ban kell erre a választ megtalálnom megteszitek hogy iránymutatást adtok merre tegyen fel ezt a kérdést?
Előre is köszi a válaszokat!

(#18898) dzsampi


dzsampi
junior tag

Sziasztok!

Az ELTE IK-n végeztem korábban, viszont nem programozással folytattam az életemet.
Most arra a következtetésre jutottam, hogy a legjobb megoldás az lenne a munkát tekintve, ha fejlesztenék egy alkalmazást esténként a jelenlegi állásom mellett.

Ami az alkalmazást illeti, iOS rendszerre (iPhone) szeretném fejleszteni.
Nagy vonalakban egy login felületből és belépést követően információkat tartalmazó oldalkból állna. Nagyjából csak képek és szöveg lenne az alkalmazásba. Leginkább egy tájékoztató alkalmazás lenne.
Sajnos nem vagyok tisztába a mostani trendekkel, ezért szeretnék kérni tőletek segítséget.
Milyen nyelvben tudnám a legkönnyebben, leghatékonyabban megírni? Mit kell tudnom? Mi az ami felé induljak? Milyen segítségeket tudok igénybe venni?
Nyilván a fejlesztés tanulásként is szolgálna.

Köszönöm szépen! :R

(#18899) dabadab válasza dzsampi (#18898) üzenetére


dabadab
titán

Ha ilyen mobilos dolog kell, akkor szerintem a nativescript jó alap, azon belül is (teljesen vakon, mert így még nem használtam) a Nativescript + Svelte párosát ajánlanám.

Kezdésnek tömény lesz, mert hirtelen egy csomó dologgal meg kell ismerkedned a konkrét Javascripten kívül is (a mögöttes infrastuktúra működése, gui framework, ilyenek), de a webes felületek azért jó startot adnak, a nativescript live demo-jával kb. egy percen belül ott futhat a telefonodon a példaalkalmazás, aminek aztán előben írhatod a kódját.

DRM is theft

(#18900) coco2 válasza dzsampi (#18898) üzenetére


coco2
őstag

Jó ideje hagytam a fenébe az alma platformot, mert nyugodtabb az élet másutt. Ha almára mész, kelleni fog neked alma eszköz (macbook vagy valami), fejlesztői licence (tanulni ingyenes, ha publikálni is akarsz, az 100 usd per év), és telepíteni x-code-ot. A nyelv pedig régebben objective-c volt, újabban páran a swift-re esküsznek, de az obj-c még mindig pályán van, és nem úgy tűnik, hogy tényleg távozna any time soon.

Kezdd el az olvasást mondjuk itt, és haladj.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.