Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) PumpkinSeed válasza kezdosql (#10999) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Tresorit

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#11002) bandi0000


bandi0000
nagyúr

tudna esetleg valaki segíteni egy kis asm-ben? egy egyszerű osztást se tudok benne megcsinálni, pedig úgy csináltam mint a példában amit a tanár rakott fel

Xbox One: bandymnc

(#11003) dabadab válasza bandi0000 (#11002) üzenetére


dabadab
titán

Ha az edx-et lenullázod, az segít?

Ugyanis az osztásnál az osztandó felső 32 bitje az EDX-ben van, az also 32 bit meg az EAX-ben és ha az eredmény nem fér el 32 biten, akkor exceptiont dob. Mivel te nem inicializálod az EDX-et, abban bármi lehet.

DRM is theft

(#11004) bandi0000 válasza dabadab (#11003) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszi ez volt a hiba...

van még egy dolog ami nem tiszta,az a verem kezelés, van ez az esp változó, amire a segíédletem azt írja, hogy vissza kell állítani az értékét az eredetire, amit csináltunk is, de viszont egy másik példában meg nem állítottuk vissza, állítólag azért mert, figyeltünk hogy a push-pop darabszám megyezzen, itt van mindkét kód, de nekem az első kódnál is úgy tűnik, hogy megegyeznek

és nem is értem a végén azt az érték vizsgálatot, hogy miért kellett?

_asm
{
mov esi, esp;
mov eax, 4;
mov bx, 10;
mov cl, 1;
push eax;
push bx;
push cl;
pop cl;
pop bx;
pop eax;
mov esp, esi;
}
2.
_asm
{
mov esi, 0;
ciklusk:
mov edi, esi;
add edi, 4;
ciklusb:
mov eax, d[esi];
mov ebx, d[edi];
cmp eax, ebx;
jle tov;
push eax;
push ebx;
pop eax;
pop ebx;
mov d[esi], eax;
mov d[edi], ebx;
tov:
add edi, 4;
cmp edi, 36;
jle ciklusb;
add esi, 4;
cmp esi, 32;
jle ciklusk;
}

Xbox One: bandymnc

(#11005) dabadab válasza bandi0000 (#11004) üzenetére


dabadab
titán

Igen, az első példának nincs túl sok értelme így.

A másodiknál meg a cmp+jle párosok (a "jle ciklusb"-nek egy tabbal beljebb kellene lennie) arra valók, hogy a ciklusok tényleg többször lefussanak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#11006) bandi0000 válasza dabadab (#11005) üzenetére


bandi0000
nagyúr

akkor ha jól tévedek, a végén a feltétel azt jelenti, hogy amíg nem egyenlő az edi értéke 36-al, akkor ugorjon vissza a ciklus elejére, és ez az mint a for? mert ugye ha ott 10-ig menne a ciklus, akkor feltételbe csak 9-ig megy, és itt is 9-ig megy, csak meg kell szorozni a 4 bájttal, és így jön ki a 36?

jle feltétele meg úgy néz ki, hogy ha az eax <=ebx akkor ugrik, ha pedig nagyobb az eax akkor megcsinálja a cserét?

Xbox One: bandymnc

(#11007) Ricsi.M


Ricsi.M
tag

Sziasztok! Éppen egy beadandót csinálok, tudom ez másoknak nagyon egyszerű, de valahogy nem tudok rájönni a logikájára... egy hiba miatt szarakodok már jó ideje..

Visual Studio C#

Egy autókölcsönző programot kell csinálnom.
Kapcsolódtam az adatbázishoz, le tudom kérdezni a táblát, tudok írni is bele.
De a kölcsönzés résznél egy ComboBox-ot akarok használni és ott amikor beállítom hogy mit mutasson a ComboBox a legördülő menüben, az autok táblából mindent ki tudok választani, viszont az szemelyek táblából (ami itt kéne) onnan nem tudok, nem lát semmit. Se a nevet, se a lakcímet, semmit. Viszont az autok táblából mindent. Miért? Sima access adatbázis... (accdb).

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#11008) kiszsolt100


kiszsolt100
csendes tag

Sziasztok,

gyakorolgatok és kitaláltam egy programot amiben kicsit elakadtam, az lenne a program hogy 4 napon keresztül napi 3 szor gyűjtök be adatot, majd a kiíratásnál a napi adatokat kiírnám azokat összeadva napi szintem. Kaphatnék egy kis segítséget hogy itt ezt hogy is lehetne végrehajtani. Előre is köszönöm.
{
int a[4][3],ossz=0;
for (int i=0;i<4;i++){
for(int j=0;j<3;j++){
cout<<"Add meg a(z) "<<i+1<<". nap "<<j+1<<". meresi adatat!"<<endl;
cin>>a[j];
}
}
for (int i=0;i<4;i++){
for(int j=0;j<1;j++){
ossz+=a(i)[j];
cout<<"Az "<<i+1<<". nap homersekletek osszege:"<<ossz<<endl;

}
}
return 0;
}

(#11009) bandi0000 válasza kiszsolt100 (#11008) üzenetére


bandi0000
nagyúr

bekérésnél rosszul indexelsz, úgy kéne hogy

cin>>a[j]

látom van egy kis kavar a ciklusoknál, mindig helyettesítsd be az értékeket magadnak és megérted

bekérésnél, az lesz hogy az első for-ban i értéke 0 lesz, a 2. forban j értéke sorban: 0-1-2 aztán i értéke lesz 1 és a j értéke megint 0-1-2 stb stb

kiíratásnál meg nem jó ahogy kiírtad, mert nem fogja nézni a j 1-2 elemét csak a 0.-at
egyszűrbb így:
int osszeg;

az összegzésed jó, de az első for után 0-ázd ki az összeg változódat, és ne a 2. forban hanem az első for-ban írasd ki még pedig a kapcsos zárójel elött

Xbox One: bandymnc

(#11010) kiszsolt100


kiszsolt100
csendes tag

Köszönöm a választ,
ezt ki tudnád jobban fejteni nem igazán tiszta:

kiíratásnál meg nem jó ahogy kiírtad, mert nem fogja nézni a j 1-2 elemét csak a 0.-at
egyszűrbb így:
int osszeg;

hogy tudom elérni a j mind a három elemét össze adja?

(#11011) bandi0000 válasza kiszsolt100 (#11010) üzenetére


bandi0000
nagyúr

asszem már én is bele kavarodtam

lényeg:

bekérésed nem jó, mert csak a sorra indexeltél, az oszlopra nem, helyesen így nézne ki: cin>>a[i][j]

(I)végül is jól csináltad, csak a 2. for-nak nem kisebb 1 ig kell mennie, hanem kisebb 2-ig(/I)

(I)a cout nak meg ha úgy akarod kiírni, hogy melyik nap mennyi volt, akkor ne a belső ciklusba rakd, mert ha ott van, akkor 4*3-szor írja ki, tehát 3-szor minden napot, mert annyi elem van benne(/I)

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#11012) kiszsolt100 válasza bandi0000 (#11011) üzenetére


kiszsolt100
csendes tag

Megcsináltam így:

int a[4][3],ossz=0;
for (int i=0;i<4;i++){
for(int j=0;j<3;j++){
cout<<"Add meg a(z) "<<i+1<<". nap "<<j+1<<". meresi adatat!"<<endl;
cin>>a [j]; /itt valamiért nem akarja kiírni az (i)-t
}
}
for (int i=0;i<4;i++){
cout<<"Az "<<i+1<<". nap homersekletek osszege:"<<ossz<<endl;
for(int j=0;j<3;j++){
ossz+=a(i)[j];
}
}
return 0;
}(/I)

(I)(I)most bekéri szépen az adatokat, a kiírásnál is csak 4 db napot ír ki, viszont az összeadásnál még mindig nem stimmel. Mert ha minden bekért adat helyére 1 et írok akkor a kiírásnál ezt kéne kiírnia,(/I)(/I)

(I)(I)Az 1. nap homersekletek oszege: 3
Az 2. nap homersekletek oszege: 3
Az 3. nap homersekletek oszege: 3
Az 4. nap homersekletek oszege: 3(/I)(/I)

(I)(I)ehelyett pedig ezt írja ki,(/I)(/I)

(I)(I)Az 1. nap homersekletek oszege: 0
Az 2. nap homersekletek oszege: 3
Az 3. nap homersekletek oszege: 6
Az 4. nap homersekletek oszege: 9(/I)(/I)

(I)(I)ha jól értelmezem akkor most az a tömb j változóit adja össze minden körben, pedig én azt szeretném hogy minden naphoz csak az aznapi mérések összegét írja ki, valami a kiírásnál a 2. for nál nem stimmel, csak nem tiszta hogy mi... :F(/I)(/I)

[ Szerkesztve ]

(#11013) cadtamas válasza martonx (#10995) üzenetére


cadtamas
tag

Rajtad kívül senki sem állított ilyet. :) Mármint rólad.

És ha mondjuk azt mondanám neked, hogy gyere el hozzánk és csinálj egy 100%-ig biztos VPN-t, de ha elcseszed teljes anyagi felelősséged van, akkor is ezt állítanád? Én neked van felelősséged akkor is ha user error van a háttérben.Nem kell hogy ellopják, elég ha tönkreteszik az állományt és indul a szopóroller.

Vagy inkább azt, hogy tároljuk az állományt fizikailag elszeparált gépeken, amiknek se wired se wireless kapcsolatuk nincs semmilyen hálózattal.
És nem a titkárnő macskás képeit kell biztonságosan kezelni.

100%-os VPN aha. :)
Mindegy, részemről elhiszem neked. Te vagy a legjobbabb.
Csak így tovább!

[ Szerkesztve ]

(#11014) bandi0000 válasza kiszsolt100 (#11012) üzenetére


bandi0000
nagyúr

persze hogy nem jó...

for(int i=0;i<4;i++)
{
osszeg=0;
for(int j=0;j<3;j++)
{
ossz+=a[i][j];
}
cout<<i+1<<" nap: "<<osszeg<<endl;
}

mondom, ne csak gépelj, hanem gondold végig mit csinál a program, különösen a te esetedben a ciklusok, és akkor rá jösz hogy miért jó az én verzióm, és miért nem a tied

Xbox One: bandymnc

(#11015) kiszsolt100


kiszsolt100
csendes tag

Köszi, így már jó működik :R
Akkor ha jól értelmezem a kiírásnál a 2. for csak az összeadáshoz kell. Viszont az összeadásnál az a(i)[j] nél miért nem helyettesíti be az (i) be az egyre növekvő számokat? mert akkor csak a [j] ket adja össze most. :F

int main()
{
int a[4][3],ossz=0;
for (int i=0;i<4;i++){
for(int j=0;j<3;j++){
cout<<"Add meg a(z) "<<i+1<<". nap "<<j+1<<". meresi adatat!"<<endl;
cin>>a(i)[j];
}
}

for(int i=0;i<4;i++){
ossz=0;
for(int j=0;j<3;j++){
ossz+=a(i)[j];
}
cout<<"A "<<i+1<<" nap homersekletek osszege: "<<ossz<<endl;
}

return 0;
}

[ Szerkesztve ]

(#11016) kiszsolt100


kiszsolt100
csendes tag

ohh megvan, kell bele az i mert ha úgy nézük hogy az i az sorokat a j az oszlopokat jelenti akkor az első körben az,
i=0 j=0 + i=0 j=1 + i=0 j=2 következő kör
i=1 j=0 + i=1 j=1 + i=1 j=2 stb...

ugye?

(#11017) bandi0000 válasza kiszsolt100 (#11016) üzenetére


bandi0000
nagyúr

így van :K

Xbox One: bandymnc

(#11018) martonx válasza cadtamas (#11013) üzenetére


martonx
veterán

Jelzem ez egy programozói topik, szóval én nem vagyok rendszergazda, noha programozóként óhatatlanul is van rálátása az embernek, hogy hogyan működnek a biztonságos hálózatok, pláne mikor bankoknak dolgozunk.

Szerintem semmi értelme veled beszélgetni, látványosan fogalmad sincs a VPN-ről, backupról, hogy melyik mire szolgál, mikor mit érdemes használni. Ez itt nem egy trolletető, hanem egy programozás topik.

Részemről kivégeztük a témát. Peace :U

Én kérek elnézést!

(#11019) fordfairlane válasza cadtamas (#11013) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha ennyire paranoiásak, akkor csináljanak egy belső vezetékes hálózatot, ami nem csatlakozik a külvilág felé, azon osszák meg az adatokat. Kellene egy központi gép, amin az adatok vannak, és ezt időnként archiválni kell. Ez a pendriveos fájlkörebutaztatás meg egyáltalán nem megbízható, mint a példa is mutatja.

Egyébként ha ennyire pocsékak a körülmények, akkor a cég működését, adatkezelési módszerét kellene inkább átgondolni, nem pedig azon gondolni, hogy milyen új pendrive-val kellene megoldani ezt a konkrét esetet.

x gon' give it to ya

(#11020) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Valaki tud valamilyen jó folyamatábra készítő programot, ami magából a nyers kódból készíti el ?

Hadd ne kelljen villogtatnom a paint tudásom :DDD

Előre is köszi az ötleteket :R

(#11021) dabadab válasza asuspc96 (#11020) üzenetére


dabadab
titán

"Valaki tud valamilyen jó folyamatábra készítő programot, ami magából a nyers kódból készíti el ?"

Konkrétan mi kell?

Sequence diagramhoz az sdeditet szoktam használni, az nekem pont elég :)

De van egy rakat webes tool is, pl. a planttext elég sokféle diagramot tud rajzolni.

DRM is theft

(#11022) cadtamas válasza fordfairlane (#11019) üzenetére


cadtamas
tag

Persze.
Én már fejben rég elszakadtam ettől a pendrive-os alapsztoritól. :)
A belső hálózat tökéletes ha az összes gép fizikailag közel van egymáshoz.

Tényleg nem akarom szétoffolni a topicot. Elnézést kérek mindenkitől.
A 100%-ig biztos online hálózatosoktól kétszer is elnézést kérek.
Peace!

(#11023) asuspc96 válasza dabadab (#11021) üzenetére


asuspc96
senior tag

valami ilyesmit kellene gyártani a main() működéséről...

(#11024) dabadab válasza asuspc96 (#11023) üzenetére


dabadab
titán

A planttext tud olyat (annyi különbséggel, hogy nem ezt a "hagyományos" változatot, hanem az UML-es activity diagramot, ami azért alapszinten majdnem pont ugyanígy néz ki)

DRM is theft

(#11025) asuspc96 válasza asuspc96 (#11023) üzenetére


asuspc96
senior tag

(#11026) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni. Öcsém 15 éves, a gépezés 0-24-ben megy, vonza a programozás is. Sajnos a suliban csak C és C++ -t tanítanak neki, ami ha jól emlékszem, elég régi nyelv. Tudnátok tanácsot adni, hogy milyen nyelv fele induljon el, ami a jövőben hasznos lehet neki?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#11027) PumpkinSeed válasza V.Stryker (#11026) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

C :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#11028) dabadab válasza V.Stryker (#11026) üzenetére


dabadab
titán

A C++-szal nincs semmi baj, a szabvány legújab változata a C++17, ahol a 17 az a 2017-ből jön :), szóval frissen tartott nyelv és az iparban nagyon erős pozíciói vannak.

DRM is theft

(#11029) kispx válasza V.Stryker (#11026) üzenetére


kispx
addikt

C és C++ is hasznos lehet neki. Nem váltanék nyelvet ha valamiért nem muszáj (pl.: webes alkalmazások érdekelné őt, ... stb)

Mivel 15 éves és felteszem, hogy ezirányba szeretne menni, először az alapokkal ismerkedjen meg.
- magával a programozási nyelvvel
- adatszerkezetek
- algoritmusok
- angol nyelv

Erre a C, és C++ is alkalmas. (és elég sok egyetemen oktatják (és munkaadók is keresik), szóval nem megy feleslegbe).

(#11030) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszi srácok! :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#11031) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Üdv!

3 kérdés :)

1. Szerintetek bármilyen életkorban el lehet kezdeni a programozni?

2. Bárki megtud-e tanulni programozni?

Mennyi idõ alatt jut el az ember olyan szintre, hogy főállásba ezt csinálja?

(#11032) tboy93 válasza ad4m1337 (#11031) üzenetére


tboy93
nagyúr

1. Igen, ésszerű kereteken belül :D
2. Nem, kell hozza valamennyi intelligencia, affinitas
3. Valtozo, szorgalomtol es az egyen kepessegeitol fugg

[ Szerkesztve ]

(#11033) bandi0000 válasza ad4m1337 (#11031) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nem hinném h életkorhoz kötött, de a papír nagyon fontos, viszont csak az tanulja meg akinek van huzalma, ezzel nem olyan munkád lesz h tedd ide tedd oda, hanem neked kell kitalálni/felépíteni a dolgokat

Xbox One: bandymnc

(#11034) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Ha már itt tartunk, befejeztük a suliba a c++-t, de nem érzem azt hogy profi vagyok, hogyan fejlesszem magam? Olvassam az ajánlott angol könyveket? Vagy konkrét feladatokat kellene csinálnom?

Xbox One: bandymnc

(#11035) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Ti is egyetértetek, hogy a jövőben írás, olvasás mellett, alapkészség lesz a programozmi tudás?

(#11036) dabadab válasza ad4m1337 (#11035) üzenetére


dabadab
titán

Nem.

Az viszont minden bizonnyal igaz lesz, hogy a programozói tudás az élet szinte bármely területén jól fog kamatozni.

DRM is theft

(#11037) cadtamas válasza bandi0000 (#11033) üzenetére


cadtamas
tag

Azokon a munkahelyeken, ahol a 'papír' számít a legnagyobb a veszélye, hogy valaki olyan lesz a felettesed, akinek ugyan több papírja van, de segg hülye a témához.

Olyan munkahelyet keressetek, ahol a pozíciót a referenciák és a hozzáértés függvényében lehet megpályázni.

Nekem gyakorlatilag semmiről nincs papírom, amit most csinálok, de még a 3 diplomás kollégák is hozzám jönnek kérdezni, ha nem értenek valamit.

(#11038) bandi0000 válasza cadtamas (#11037) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem is arra céloztam, hogy akinek nincs papírja az kevesebbet tud, sőt... hanem itthon ahogy nézegettem az állás hirdetéseket, azért kérik hogy legyen egy végzettséged, aztán gondolom a 2. körben felmérik hogy tudsz e egyáltalán valamit vagy csak a papírod van meg

Xbox One: bandymnc

(#11039) Ispy válasza ad4m1337 (#11035) üzenetére


Ispy
veterán

Nem. A programozáshoz kellenek olyan személyiségjegyek, amik a legtöbb emberből hiányoznak, sőt sok programozóból is hiányzik sajnos.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#11040) DNReNTi válasza cadtamas (#11037) üzenetére


DNReNTi
őstag

A manager szint sajnos csak ritkan all programozokbol, relevans programozokbol meg aztan foleg nagyon ritkan, de ez szerintem pont fuggetlen attol, hogy a programozoktol kernek e diplomat vagy nem. A managerek a legtobb esetben valamilyen gazdasagi teruletrol jonnek, es ugye hozzak magukkal a tipikus gazdasagi parhuzamokat: "ha 1 no 9 honap alatt szul gyereket, akkor 9 no megszuli 1 honap alatt". Szerintem mindenkinek ismeros, mikor az uj projektnek a jovo heten prodba kell mennie, de a legoptimistabb becsles is 3 honap ra. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#11041) cadtamas válasza DNReNTi (#11040) üzenetére


cadtamas
tag

Ez jó. :)
Ezt a 9 nő egy hónap dumát ellopom.

[ Szerkesztve ]

(#11042) ad4m1337 válasza Ispy (#11039) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Milyen személyiségjegyek kellenek?

(#11043) bandi0000 válasza ad4m1337 (#11042) üzenetére


bandi0000
nagyúr

megfogalmazni nem tudom, de a lényeg, hogy nem lehet a programozói logikát tanulni, rá kell állnia az agyadnak, mint ahogy egyik tanáromat idézem, "mire végzünk a sulival, a levelek színét is RGB-be látjuk" :D

tehát most ha valakinek van hozzá huzalma, akkor mikor magyarázzák neki ezt, akkor érti még ha elötte nem is programozott, de akit nem is érdekel, vagy még nem tudja hogy érdekli e, annak hiába magyarázzák nem fogja megérteni, felfogni

amúgy egyszerű a dolog, nézz c++ nyelven ilyen hello word-os első feladatokat, és ha azt kapizsgálod, és bonyolultabbat is meg tudsz érteni, akkor benned is benne vannak ezek a jegyek

Xbox One: bandymnc

(#11044) Ispy válasza ad4m1337 (#11042) üzenetére


Ispy
veterán

Maximalizmus.
Önállóság.
Igényesség.
Önfejlesztés.
Logikus (2 bites) gondolkodás.
Kommunikáció.
Csapat munka.

Ezekre persze mindenki azt fogja mondani, hogy ő rá igaz, de sokszor kiderül az éles menetben, hogy azért mégsem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#11045) bambano válasza Ispy (#11044) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem ez teljesen általános blabla.

a legfontosabb tulajdonság, amit kihagytál, az a dekonstrukció képessége. hogy képes legyél egy nagy egészet több lépésben kisebb és kisebb elemekre bontani egészen odáig, amíg a kapott elem egyenlő lesz az általad használt programozási nyelv egyik konstrukciójával.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11046) Ispy válasza bambano (#11045) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, igazad van, amit írsz az nagyon fontos. Csak magában nem elég. Ismerek zseniális programozókat, akik ebben nagyon jók, csak éppen nem lehet velük együtt dolgozni, mert a macskámat sem bíznám rá, ha lenne. Határidő, kommunikáció, dokumentálás, ezekre nem marad idejük a zseniális kódok megírásában.

Főnököm szokta mondani, hogy neki nem zsenik, meg sztárok kellenek, hanem nadrágos mérnökök.

Persze sok függ az adott munkakörtől is, mit, mikor, miben, kinek, hol kell csinálni.

Arról nem is beszélve, hogy mi nálunk sokszor kell megjelenni ügyfeleknél is, leülni tárgyalni egy közép vagy felső vezetővel, na ott az átlag programozó sokszor elvérzik. Igaz ez már inkább senior munka, ezt nem megtanulja az ember, hanem beletanul (vagy nem).

Illetve még annyi, hogy programozóból is több fajta van, van aki egészen lemegy a dolgok mélyére (amit te is írsz) és van, akinek csak annyi a dolga, hogy a felszínen, a már meglévő alapokkal dolgozzon.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#11047) bambano válasza Ispy (#11046) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az általad írt tulajdonságok fontosak, csak nem különböztetik meg a programozásra alkalmas jelölteket az alkalmatlan jelöltektől. itt pedig ez volt a kérdés.

egyébként pedig az igazi programozó programot ír, nem dokumentációt :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11048) sztanozs válasza Ispy (#11046) üzenetére


sztanozs
veterán

Főnököm szokta mondani, hogy neki nem zsenik, meg sztárok kellenek, hanem nadrágos mérnökök.

Óóó, hányszor hallottam ezt az első munkahelyemen. Aztán a végén mégis csak zsenik kellettek, hogy a 60M-s büdzséből elkészítsünk egy 80M-ra tervezett végterméket fél évvel korábban az eredeti tervekhez képest.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11049) Ispy válasza bambano (#11047) üzenetére


Ispy
veterán

A programozásnak is vannak különböző szintjei, legalább is szerintem. Házat sem a házépítők csinálnak, vannak mérnökök, ácsok, kőművesek, villanyszerelők meg segédmunkások.

Szerintem ezek azok a tulajdonságok, amik nem tanulhatóak, azaz vagy ilyen vagy, vagy nem. De a te általad leírt dolog az, amit szerintem a leginkább lehet tanulni, szóval nálam nem ez az elsődleges szempont. Ettől még nagyon fontos, hogy ezt is elsajátítsa az ember.

És természetesen a dokumentálást mindenki utálja. :)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#11050) Ispy válasza sztanozs (#11048) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, de szerintem ettől valaki nem zseni, hanem egy jól képzett szakember.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.