Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) Ispy válasza bambano (#17746) üzenetére


Ispy
veterán

Így van. Az van benne, amit beleraksz. Persze ha kell egy express szerver, meg alá egy alpine linux, meg pár csomag, akkor azért a pár száz megát lehet boritékolni. Cserébe gyorsan össze lehet rakni, nincsenek hónapok, meg évek, hogy az utolsó szögig te rakd össze a programot, hanem napok.

Én nem vagyok boomer, egy gennel frissebb kiadás, talán lélekben, de már gyógyulok. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17752) dabadab válasza bambano (#17745) üzenetére


dabadab
titán

egyébként annak a gyökere, hogy megmondod, hogy egy app nem fér hozzá bármihez, csak az lehet, hogy nem bízol benne, hogy az app azt csinálja, amit te akarsz vagy amit te hiszel.

Hogyha egészen eddig bármi mást hittél, akkor valamit nagyon félreértettél.

DRM is theft

(#17753) pmonitor válasza JoinR (#17750) üzenetére


pmonitor
aktív tag

>Annyi, hogy elég melós így pénzt csinálni belőle,

Az nem olyan biztos. Éppen itt írtam le 1 példát, hogy hogyan lehet meló nélkül pénzt keresni. Na meg elég sok programot csak simán újra kell fordítani. Vagy ha nem is így van, akkor sem kell sokat módosítani. Pl. az én Cutter programom sztem. bármikor le lehet fordítani bármelyik .net verzióra(nem muszáj a 3.5-nél leragadni.

Szerk.: persze ha fizetős lenne, és pénzt szeretnék vele keresni, akkor külön fordítanám le minden verzióra, és külön-külön jól megkérném az árát.. :DD

[ Szerkesztve ]

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17754) bambano válasza JoinR (#17750) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem szeretném elfogadni azt a véleményt, hogy csak az a két véglet létezik, hogy konténer vagy megírok mindent magamnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17755) dabadab válasza bambano (#17754) üzenetére


dabadab
titán

Ha azt hiszed, hogy ha "megírok mindent magamnak", akkor "az app azt csinálja, amit te akarsz vagy amit te hiszel", akkor engedd meg, hogy kiröhögjelek ;]

DRM is theft

(#17756) JoinR válasza bambano (#17754) üzenetére


JoinR
senior tag

Ez a két véglet, persze vannak köztes megoldások. Én, mint devops, kb. kizárólag konténereket használok. Amiket ott futtatok, mind elérhető és megoldhatató lenne pl serviceként. Csak ahhoz nincs se időm se idegrendszerem.

(#17757) Ispy válasza bambano (#17754) üzenetére


Ispy
veterán

Nem csak az van, én .net-ről jövök, szóval tölthetsz le magadnak nugeteket. Ami tk. egy csomagkezelő, vagy írsz magadnak saját json kezelőt, scanner kezelőt, zippelőt, sha kódolót stb, de ha nem akkor sem azt használod, amit te írtál. Meg ott a .net, a fordító, a windows.....nehogymár mindent az ősrobbanástól egymagad akarj csinálni, arra 6 élet is kevés lenne.

Az mondjuk már más kérdés, hogy linux oldalon ezt meg nagyon túltolják, a verzió követés emiatt egy pokol.

De az a szép, hogy mindenki választhat magának poklot. ;]

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17758) cucka válasza Ispy (#17757) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem félreérted, arról van szó, hogy kell-e mindenképp mindent konténerizálni, nem arról, hogy használsz-e 3rd party csomagokat.

Például linuxon létezik olyan, hogy filesystem hierarchy standard, tehát egyáltalán nem muszáj minden dependenciát globálba telepíteni.

A linuxos dependencia pokol abból jön, hogy mindenki globálba telepít mindent, amit amúgy egyáltalán nem muszáj. Lehet minden projektnek saját könyvtára saját környezettel, és akkor nem lesz összeakadás, ha 4 különböző node verzióra meg 3 különböző java verzióra van szükséged különböző projektekhez.

Szóval kb. azzal hogy nem szemetelem tele a /usr-t, kihúztam a dependencia pokol méregfogát, és megoldottam a fő problémát, ami miatt mindenki mindent egyből konténerizálni akar.

[ Szerkesztve ]

(#17759) dabadab válasza cucka (#17758) üzenetére


dabadab
titán

Szóval kb. azzal hogy nem szemetelem tele a /usr-t, kihúztam a dependencia pokol méregfogát, és megoldottam a fő problémát, ami miatt mindenki mindent egyből konténerizálni akar.

Szerintem nem emiatt akar mindenki konténereket használni, ráadásul nem nagyon látom, hogy az általad javasolt megoldás milyen lényegi ponton különbözne a konténerektől :)

DRM is theft

(#17760) pmonitor válasza dabadab (#17755) üzenetére


pmonitor
aktív tag

Ebben sok igazság van. Viszont ezt így is lehet fogalmazni:
Ha azt hiszed, hogy ha (fél)kész(szádba repülő) kódok "azt csinálják, amit te akarsz vagy amit te hiszel"*, akkor engedd meg, hogy kiröhögjelek. ;]

* és akkor még az optimalizálásról nem is beszéltem.

@#17750 JoinR:
>a többség meg hát mégse csak unalmában foglalkozik ezzel.

Jó lenne, ha sok unalmas, érdemben felhasználható időm lenne. De sajnos a betegségem miatt nem vagyok képes még csak közepes időtartamra sem koncentrálni/figyelni. A megosztott figyelemről, valamint a fizikai fáradékonyságról nem is beszélve. De tisztában vagyok vele, hogy ez egyéni szoc. problémám, ami valszeg senkit nem érdekel...

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17761) cucka válasza dabadab (#17759) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem nem emiatt akar mindenki konténereket használni,
Nyilván, de túl sokszor láttam már olyat, hogy tök fölöslegesen konténerizáltak valamit.
Ez csak egy példa volt, hogy lehet viszonylag normálisan menedzselni dependenciákat konténerek nélkül is. Tehát létezik köztes megoldás a globális összeakadó dependencia pokol és a mindent dockerbe megközelítés között félúton.

nem nagyon látom, hogy az általad javasolt megoldás milyen lényegi ponton különbözne a konténerektől
Hát azért az én megoldásom jóval fapadosabb.
Az egyik fő hátrány, hogy minden a saját userspace-emben fut, tehát valójában nincs semmi izolálva.
A másik fő hátrány, hogy ez devops szempontból lábbal hajtós megoldás. Egy konténert bedobsz az ECS-be, Kubernetesbe, stb.
További szívás, ha van a környezetbenv valami, amit háttérben kell futtatni, konténerizálva teljesen triviális, hogy mondjuk 3 eltérő mysql fut a gépeden daemonként, a fapados megoldásnál kicsit több munka.

(#17762) emvy válasza cucka (#17761) üzenetére


emvy
nagyúr

Mi az elonye a 'kezi' megoldasnak?

while (!sleep) sheep++;

(#17763) cucka válasza emvy (#17762) üzenetére


cucka
addikt

Az az előnye, hogy számomra, az én napi munkámban komfortos :) .

- Sok projekt van a gépemen, amelyeken kell tudjak alkalomadtán dolgozni.
- Nem nagyon van köztük olyan, aminek az üzemeltetése konténerizált. Fejlesztőként max. a saját magam örömére írhatnék dockerfileokat, a konténerizáció fő előnyét nem tudnám kihasználni.
- A projektek egy része ilyen webes szutyok, node vagy php vonalon, ahol állandó kényelmetlenség volt, hogy melyik milyen verziójú dependenciákkal hajlandó működni.
- A projektek kis része pedig natív, ahol magunknak fordítunk mindent kézzel.
- Macen dolgozok, és macen a docker kifejezetten szar. Vagy legalábbis szar volt amikor próbáltam, fura bugok, értelmezhetetlen erőforrás-használat, stb.

Szóval nem találtam fel a szent grált, egyszerűen csak erre az élethelyzetre kitaláltam egy fapados megoldást, ami eddig nekem bevált.

(#17764) emvy válasza cucka (#17763) üzenetére


emvy
nagyúr

> Macen dolgozok, és macen a docker kifejezetten szar.

teny - egyebkent nezz ra a colima nevu dologra :)

while (!sleep) sheep++;

(#17765) pmonitor válasza cucka (#17763) üzenetére


pmonitor
aktív tag

>Macen dolgozok, és macen a docker kifejezetten szar

Hehe... Véletlenül nem programozók csinálták?? :DD

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17766) sztanozs válasza pmonitor (#17765) üzenetére


sztanozs
veterán

Véletlenül nem programozóknak csinálták...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17767) pmonitor


pmonitor
aktív tag

Az itt levő .rar-ban a Waveditf.exe-t alkalmassá tettem parancssori használatra is. A következő formulákkal használható jelenleg:

Waveditf.exe /copy|/coy2|/cut|/cut2|/del|/del2 fajl_neve kijeloles_kezdete kijeloles_hossza
Waveditf.exe /paste|/paste2 fajl_neve kijeloles_kezdete
Ha a kijeloles_hossza=-1, akkor a kijeloles a file vegeig tart
Paste eseten ha a kijeloles_kezdete=-1, akkor a beillesztés a file végére történik

A programnak az az egyetlen nagyon nagy hiányossága, hogy konvertálni nem tud.
Jó lenne, ha lenne olyan audio(nem csak .wav) szerkesztő, amit így parancssorból is lehetne használni. De sajnos tudomásom szerint nem létezik ilyen(legalábbis free, vagy OS nem).

[ Szerkesztve ]

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17768) dqdb válasza pmonitor (#17767) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tényleg nagy kár, hogy az FFmpeg nem létezik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17769) pmonitor válasza dqdb (#17768) üzenetére


pmonitor
aktív tag

/copy2 "a.wav" 200000 200000

Ilyent is tud?

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17770) dqdb válasza pmonitor (#17769) üzenetére


dqdb
nagyúr

-ss position (input/output)
When used as an input option (before -i), seeks in this input file to position. Note that in most formats it is not possible to seek exactly, so ffmpeg will seek to the closest seek point before position. When transcoding and -accurate_seek is enabled (the default), this extra segment between the seek point and position will be decoded and discarded. When doing stream copy or when -noaccurate_seek is used, it will be preserved.

When used as an output option (before an output url), decodes but discards input until the timestamps reach position.

position must be a time duration specification, see (ffmpeg-utils)the Time duration section in the ffmpeg-utils(1) manual.

-t duration (input/output)
When used as an input option (before -i), limit the duration of data read from the input file.

When used as an output option (before an output url), stop writing the output after its duration reaches duration.

duration must be a time duration specification, see (ffmpeg-utils)the Time duration section in the ffmpeg-utils(1) manual.

-to and -t are mutually exclusive and -t has priority.

-to position (input/output)
Stop writing the output or reading the input at position. position must be a time duration specification, see (ffmpeg-utils)the Time duration section in the ffmpeg-utils(1) manual.

-to and -t are mutually exclusive and -t has priority.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17771) pmonitor válasza dqdb (#17770) üzenetére


pmonitor
aktív tag

Úgy látszik, hogy meg lehet, csak egy kicsit bonyolultabban.

Waveditf.exe /del2 "d:\a.wav" 200000 200000

Ez a "d:\a.wav" file 200000-ik byte-jatól 0-ákkal tölti fel 200000 byte hosszban. Tehát teljes csend van ebben az intervallumban. Ezt sztem. nem tudja még bonyolultabban sem. Esetleg úgy, hogy van 1 olyan file-od, ami nagyon hosszan tele van 0-ákkal, és azt használod forrásnak.

De legalább valami van. Mondjuk az nagyon nagy előnye, hogy több típusú file-okat is kezel. Ez az enyémből nagyon hiányzik.

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17772) sztanozs válasza pmonitor (#17771) üzenetére


sztanozs
veterán

ffmpeg -i audio.mp3 -af "volume=enable='between(t,5,10)':volume=0, volume=enable='between(t,15,20)':volume=0" ...
működik bármilyen értelmes audiofájllal, nem csak wav-val.
és nem kell számolgatni a bitrátából a bájtokat, csak meg kell adni a kezdő és végpontot másodpercben...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17773) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok.

Még 2018-ban végeztem egy egy éves programozó sulival (okj volt még akkor), de nem foglalkoztam vele utána. :(
Most megjött az ihlet, hogy mégis ezt szeretném csinálni. Szerintetek hogyan induljak neki? A gyakorlást össze tudom szedni oldalakról, plusz a régi jegyzeteim, meg ott van a VS. De ha én x időn belül esetleg pályázni szeretnék kezdő pozícióra akkor jó lenne ha el is hinnék, hogy valamit azért össze tudok rakni, hogy utána ezt náluk tudjam tovább kamatoztatni.
Van valaki ilyen cipőben? Esetleg valami tanács?
Nem feltétlen a jó kereseti lehetőség ami mozgat (bár az sem utolsó), hanem rájöttem, hogy még is csak ezt szeretném csinálni hosszútávon. :K
Előre is köszönöm :R

(#17774) pmonitor válasza sztanozs (#17772) üzenetére


pmonitor
aktív tag

Sztem. ez 1szerűbb: Waveditf.exe /del2 "d:\a.wav" 200000 200000
Ennél: ffmpeg -i audio.mp3 -af "volume=enable='between(t,5,10)':volume=0

>és nem kell számolgatni a bitrátából a bájtokat, csak meg kell adni a kezdő és végpontot másodpercben...

Azt elvileg az enyém is tudja. Át lehet állítani a mért. egységet Byte-ra, vagy Sec-re. Úgyhogy az én programomnál sem kell számolgatni, ha nem akarsz... Egyébként ha sec-ben adod meg, úgyis elég nehéz ki totózni, hogy milyen értékek kellenek. Ezért a GUI a fő irányvonalam. Ott közvetlenül vissza lehet hallgatni, és változtatni a kijelölést, ha szükséges(és a legtöbbször szükséges :) ).
De ahogy látom, az ffmpeg is C-ben és asm-ben készült. Sztem az ASM, C megkerülhetetlen, ha valaki komolyabban szeretne desktop alkalmazásokkal foglalkozni. Mondom ezt annak ellenére, hogy:
Ad 1: nem vagyok programozó, csak 1 1szerű rokkant(pontosabban megváltozott munkaképességű)
Ad 2: az én programom Vb.Net-ben(!!!) készült. Tehát ebben is meg lehet csinálni. Csak az optimalizálás hagy némi kívánnivalót maga után...
Ad 3: ez 1 hobbi projekt

Azt hiszem, hogy régebben már írtam, hogy ha most kezdenék programozni desktop-ra, akkor az ASM, C, C++ nyelvekre állnék rá nagyon. Vmint. a win api függvényeire... Na jó, azért a C#-ba(Vb.Net-be) és a Pascal-ba is belekóstolnék, de csak nagyon felületesen...

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17775) sztanozs válasza pmonitor (#17774) üzenetére


sztanozs
veterán

De ahogy látom, az ffmpeg is C-ben és asm-ben készült. Sztem az ASM, C megkerülhetetlen, ha valaki komolyabban szeretne desktop alkalmazásokkal foglalkozni.

Mondjuk a kettőnek pont nincs sok köze egymáshoz. ASM-ben meg C-ben szerintem csak az programoz, akinek valami hardver-közeli (vagy a végletekig optimalizált) dologra van szükség. Az ffmpeg pedig nem desktop alkalmazás, kifejezetten terminál célra készült. Azért készült c-ben és ASM-ben, mert a video/audio kódolás kifejezetten megigényli az optimalizációt (ellentétben a desktop-alkalmazások javával).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17776) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

C++-ban írt webszervert hol, hogyan lehetne tárhelyre vinni, netán domaint is hozzárendelni?

(#17777) dabadab válasza Ivy.4.Ever (#17776) üzenetére


dabadab
titán

Bármelyik hosztingszolgáltatónál bérelsz egy virtual private servert, oda felrakod és futtatod.
A domaint meg alapvetően a domain regisztrátoránál tudod beállítani (ami lehet egy másik cég is, de gyakorlatilag mindegyik hosztingszolgáltatónak is van ilyen szolgáltatása).

Vagy ha valami nullbüdzsés megoldás kell, akkor felrakod a saját gépedre, a routereden odaforwardolod a 80-as portot és használsz vmi ingyenes dyndns szolgáltatót (pl).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#17778) pmonitor válasza sztanozs (#17775) üzenetére


pmonitor
aktív tag

>mert a video/audio kódolás kifejezetten megigényli az optimalizációt (ellentétben a desktop-alkalmazások javával).

Desktop alkalmazáson a nem web programozást értettem. De egyébként még ott is igénylik az optimalizációt. Meg sokkal több alkalmazásnál is elkelne, ha gyorsabb lenne. Pl.:
1: A google miért is írja ki, hogy hány sec-ig tartott a keresés?
1: Az adatbázisok miért is írják ki, hogy mennyi ideig tartott a lekérdezés?

Csak hogy a jéghegy csúcsával foglalkozzak. De ki ne érezné jobban magát, ha pl. a mappák másolása is sokkal gyorsabb lenne? Pl. a TC másolása sokkal gyorsabb, mint a win másolása. És még valszeg. ezt is lehetne gyorsítani. Szóval sztem. sokkal több helyen elkelne az optimalizálás, mint ahogy azt gondolod. Én(ahogy azt már többször is leírtam) pl. a Vb.Net-ben/C#-ban azt hiányolom a legjobban, hogy még az optimalizáció lehetőségét sem adja meg. A C++ is lassú a C-hez képest, de ott legalább adott az optimalizáció lehetősége.

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17779) sztanozs válasza pmonitor (#17778) üzenetére


sztanozs
veterán

A desktopon nem azért lassú a másolás TC alatt, mert nem optimális az itoa az átviteli bitráta kiírásánál, hanem mert hardveres korlátok vannak.
A google, vagy egy adatbázis motor, pedig nem kifejezetten desktop alkalmazás, ha erre gondoltál.
De nem akarok belemenni ebbe az optimalizáció témába újra...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17780) martonx válasza pmonitor (#17778) üzenetére


martonx
veterán

File művelet momentán os szinten korlátos Windows-on (gyanítom más os-en is). Ezen fog segíteni pl. Direct Storage windows vonalon.
A Google keresés pedig nem a te géped, vagy a Google optimalizálatlansága miatt lassú, hanem az irdatlan adatmennyiség miatt.

Én kérek elnézést!

(#17781) emvy válasza martonx (#17780) üzenetére


emvy
nagyúr

en ugy hallottam, az atoi miatt lassu a google search, senkihaziak kezeben van a popszakma

while (!sleep) sheep++;

(#17782) nevemfel válasza pmonitor (#17778) üzenetére


nevemfel
senior tag

De ki ne érezné jobban magát, ha pl. a mappák másolása is sokkal gyorsabb lenne? Pl. a TC másolása sokkal gyorsabb, mint a win másolása.

A win mappaáthúzásos másolás szerintem azért lassabb, mert van egy olyan kényelmi funkciója, hogy először megnézi, mekkora méretű fájltömeget akarsz átmásolni. Egy csomó ideig azzal szöszöl, hogy összeszámolja, tkp mit is készül átmásolni a a targetre. Aztán arra is szokott figyelmeztetni (ha jól rémlik) jó előre, ha másolásnál épp készülsz felülírni egy vagy több fájlt, és hogy azokkal a fájlokkal mit csináljon.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#17783) Ispy válasza emvy (#17781) üzenetére


Ispy
veterán

Azok a googlenél csak noname nickek, persze, hogy nem tudnak programozni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17784) axioma válasza Ispy (#17783) üzenetére


axioma
veterán

:DD

(#17785) pmonitor válasza Ispy (#17783) üzenetére


pmonitor
aktív tag

Ha elmész 1 autóvillamossági szerelőhöz, akkor a neve ott van a háza falán, vagy a kerítésen...
Ha hívsz 1 villanyszerelőt, akkor azzal kezdődik a beszélgetés, hogy mondja: "Jó napot kívánok, X Y vagyok"...
A programozók persze név nélküliek...

De a tapasztalatom alapján egyre inkább nem is azzal van a gondom, hogy noname nick vki*(bár azért illene bemutatkozni is), hanem hogy semmilyen referenciája/produktuma/programozói kimenete nincs. Nemhogy több, hanem 1 sem... Tehát a nagy semmire nevezi magát programozónak...

* én hobbi programozó létemre megadtam az adataim, és nem bántam meg.

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17786) sztanozs válasza pmonitor (#17785) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem tudom, hogy vagy a villanyszerelőkkel, de nekem pl egyik se mutatta meg azokat a házakat, amiket ő kábelezett, se az autószerelő nem mutatta meg a munkáit, amiket pl a múlt héten javított meg. Mondjuk nekem egy "Béla és társa Bt." se mond sokkal többet, mint az hogy "bferi"...

Továbbra is, ez nem egy programozó-közvetítő fórum, ahol kötelező lenne névvel és adószámmal regisztrálni, úgyhogy nem tudom min problémázol...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17787) pmonitor válasza sztanozs (#17786) üzenetére


pmonitor
aktív tag

>ahol kötelező lenne névvel és adószámmal regisztrálni,

Nem kötelező, csak illene, ha vki elvárja, hogy programozónak nézzék az olvasók. Mert azt persze elvárja...

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17788) sztanozs válasza pmonitor (#17787) üzenetére


sztanozs
veterán

Miért nézne valaki (rajtad kívül) programozónak attól, hogy megadom itt ezeket az adatokat? Lakatosként vagy tanárként nem rendelkezem ezekkel szerinted?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17789) nevemfel válasza pmonitor (#17785) üzenetére


nevemfel
senior tag

Mi a bánat bajod van neked a programozókkal, hogy állandó kényszert érzel, hogy beléjük töröld a lábad? Jó lenne, ha most már leállítanád magad, mert egyre zavaróbb a nagyképű öntömjénezésed.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#17790) sztanozs válasza nevemfel (#17789) üzenetére


sztanozs
veterán

Óóó, nincs itt semmi lábbal tiprás, csak valami súlyos kisebbrendűségi komplexus aminek nem átall hangot adni, amikor csak eszébe jut.
Csak azt nem tudom, hogy az a gondja, hogy nem vették fel valahova programozónak, pedig milyen jól tudott optimalizálni; vagy hogy végül nem fizették ki az wav-szerkesztő programját...

Szépen megfér ez itt a viszgaidőszak alatt azonnal fizetős főiskolások, meg a "tanulj meg bármit 24-óra alatt"-on növekedett, konkatenálós sql huszárok melett...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17791) nevemfel válasza sztanozs (#17790) üzenetére


nevemfel
senior tag

Értem én, de ez elvileg nem terápiás-, hanem szakmai topik. Nem az kellene legyen a mérce, hogy ki milyen büszke magára, hanem hogy ki tud konkrét problémákra választ adni, megoldást-, vagy megoldási javaslatot nyújtani, konstruktív jellegű tevékenységet folytatni.

Azt is értem, hogy egy nyilvános fórumban elkerülhetetlen a szakmai kivagyiság megnyilvánulása, meg egymás ekézése, de amit a kollega művel, azt már erős túlzásnak tartom.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#17792) axioma válasza pmonitor (#17785) üzenetére


axioma
veterán

megse

[ Szerkesztve ]

(#17793) pmonitor válasza sztanozs (#17790) üzenetére


pmonitor
aktív tag

>Szépen megfér ez itt a viszgaidőszak alatt azonnal fizetős főiskolások, meg a "tanulj meg bármit 24-óra alatt"-on növekedett, konkatenálós sql huszárok melett...

Ez a mondat mindent elárul, hogy mi a véleményed a nálad kevesebb tudással rendelkezőkről.

Sztem. meg 1 "fórumozó programozónak" közel sem így kellene hozzá állni a dologhoz. De ti tudjátok...

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17794) bandi0000 válasza pmonitor (#17793) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Itt sose voltak elzavarva azok az emberek, akik tanulni szerettek volna, de keress rá, hogy hànyan írtak akár konkrét pénzbeli ajánlattal is ide, hogy valaki írja meg helyette a zh-t/vizsgàt, ő konkrétan erre gondol.

Nem tudom pl mekkora kedvel ülnél be pl egy olyan taxiba, ahol a sofőrt àtengedték vizsga nélkül pl

Xbox One: bandymnc

(#17795) Drizzt válasza pmonitor (#17785) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Tovabbra is:
Ez egy anonim forum. Nem programozot adok-veszek. Ha az lenne a cel, akkor el lehetne varni referenciat. De ez egy egyszeru beszelgetos topic egy anonim forumon belul. Ha az ember publikusan akarja mutogatni magat valamilyen forumon, megteheti. Arra van a Facebook, LinkedIn, Twitter, stb.
Ha valaki egy anonim forumon belul mindenaron emberek nyilvanos adatait probalja kikenyszeriteni, akkor annak elegge rosszindulatu adathalaszat szaga lesz.

I am having fun staying poor.

(#17796) sztanozs válasza pmonitor (#17793) üzenetére


sztanozs
veterán

Bizony, és ha vissza is olvasnál a fórumban, nem csak write-only módban tolnád, akkor meglátnád, hogy minden ilyen kérdezőnek válaszolok is. Attól még hogy "leminősítem", a számára is egyértelmű korlátolt ismeretei miatt, még nem jelenti, hogy nem segítek (persze nem vizsgán, online - mivel néhanapján tanítok is, és ezt nem tartanám etikusnak). Persze ezek az emberek általában nem fröcsögnek, meg bezzegprogramozóznak, hanem csak egyszerűen megköszönik (és remélhetőleg legközelebb már kicsit jobban csinálják). Persze megértem, hogy te nem süllyedsz le arra a szintre, hogy PHP-ban vagy SQL-ben segíts, hiszen, ami nem barokk, az nyúlfarok ;)

De azért örülök, hogy minden ilyen apróságra ugrasz, ha nem is programozói, de pszichológiai topiknak elmegy ez - szódával.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17797) nevemfel válasza sztanozs (#17796) üzenetére


nevemfel
senior tag

De azért örülök, hogy minden ilyen apróságra ugrasz, ha nem is programozói, de pszichológiai topiknak elmegy ez - szódával.

Én azért jobban örülnék valami stackoverflows rendszernek. Ott az offtopik anyázás könnyen elsüllyed, mert leszavazzák vagy kimoderálják, a kényszeres offtopikoló/a vita kedvéért vitatkozókat szintén, és azok a topikok is gyorsan az enyészetté válnak, ahol jönnek az általad emlegetett "épp vizsgán vagyok, nem tudok semmit, írjátok már meg helyettem gyorsan ezt a feladatot". Nem véletlenül az a felület a rendezettebb, olvashatóbb, és főleg visszakereshető megoldások tárháza. Nem tökéletes, de remekül használható.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#17798) sztanozs válasza nevemfel (#17797) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem tudom örülnénk-e a PHP topikban egy 2008-ban 10K szavazatot elért javaslatnak 2022-ben. Persze vannak tipikus problémák, amiket lehetne könnyen kereshetővé tenni, de most sem egyszerű moderátort taláni egy-egy fórumhoz, mi lenne ha még a legacy dolgokat is gyomlálni kellene...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17799) pmonitor válasza nevemfel (#17797) üzenetére


pmonitor
aktív tag

>Nem véletlenül az a felület a rendezettebb, olvashatóbb, és főleg visszakereshető megoldások tárháza. Nem tökéletes, de remekül használható.

Mondjuk ebben egyetértek. Még úgy is, hogy #17798-as hsz-t is figyelembe veszem.

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17800) sztanozs válasza pmonitor (#17799) üzenetére


sztanozs
veterán

Mivel ez egy fórum, és nem az internet kopipészt információs tára, szerintem ez a formátum ide jobban megfelel... Akinek fix megoldás kell, úgyis tudja hol (ott) kell keresnie.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.