Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) pmonitor válasza cattus (#17700) üzenetére


pmonitor
aktív tag

Nekem nincs titkolni valóm. Követtem el hibákat, de ki nem?

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17702) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kicsit többet tudni az EDI fileokról,formátumról, illetve EDIFACT, ANSI X12-ről.

Van esetleg itt köztünk olyan akinek van tapasztalata ebben és rám szánna privátban egy kis időt, hogy jobban megértsem a működését? :R

Legelőször azt szeretném tisztázni, hogy a való életben, gyakorlatban mi történik pontosan ezzel az EDI fileval. Honnan hová kerül és hol, hogyan lesznek megjelenítve az információk. A benne lévő szegmensek mindig ugyan azok? Vagy ezek csak random váltózok? Pl egy raktárházban az EDI file milyen szerepet tölt be a szállítási címek létrehozásakor?

Szívesen honorálnám is akár, ha valaki át tudja nekem adni az információt egyszerűbb nyelven. :C

(#17703) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy van e a powershell scriptekhez saját topic de valaki esetleg tudna segíteni egy scipttel amit egy mappa tartalmát játsza le vlc vel vagy media playerrel?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#17704) dabadab válasza marec1122 (#17703) üzenetére


dabadab
titán

fejből:
vlc c:\video\*

DRM is theft

(#17705) marec1122 válasza marec1122 (#17703) üzenetére


marec1122
senior tag

& 'C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe' "E:\LETUJ\video.avi" /fullscreen

bár nincs nagy tapasztalaom a dologban de azt gondoltam ha a fenti parancsot elhelyezem egy .bat fájlban az futtatható lesz. sajnos nem így lett. ha valakinek esetleg nem nagy megterhelés egy nem lekezelő, komplett válasz .

előre is köszi ;)

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#17706) nevemfel válasza marec1122 (#17705) üzenetére


nevemfel
senior tag

start "" /B "C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" -f "C:\Users\MyUser\Videos"

Forget your troubles, c'mon get happy

(#17707) marec1122 válasza nevemfel (#17706) üzenetére


marec1122
senior tag

köszönöm szépen

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#17708) Marky18


Marky18
aktív tag

Szorakozasbol - es esetleg kesobb kisebb gigek miatt - szeretnek iOS fejlesztest tanulgatni.
Udemyn rengeteg kurzus van, plusz a UIKit es a SwiftUI kozott is donteni kellene. Megeri meg UIKitet tanulni, vagy ugorjam at es csak a modernebb technologiaval foglalkozzak? Azt el tudom kepzelni, hogy sok komponens meg nincs SwiftUI-ra atirva, ezert nagyobb projektekre nem alkalmas.
Nem foglalkoztam meg sem webfejlesztessel, sem UI fejlesztessel, igy elsore a SwiftUI baratsagosabbnak tunik.

(#17709) cucka válasza Marky18 (#17708) üzenetére


cucka
addikt

Minden van SwiftUI-ra, teljesen alkalmas bármilyen méretű projektre, és alapvetően egy nagyon jól használható framework.

UIKit létjogosultsága annyi, hogy rengeteg meglévő app van, amit abban írtak, és ezeket nem fogják kidobni és újraírni a SwiftUI miatt.

(#17710) marec1122 válasza nevemfel (#17706) üzenetére


marec1122
senior tag

mégegyszer köszi a választ mert segített, de felmerült lehetőségként, hogy megoldható ugyan ez egy komplett mappa tartalmával. TEhát több videó és egy lejátszási lista indulna egyből?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#17711) nevemfel válasza marec1122 (#17710) üzenetére


nevemfel
senior tag

A példámban egy mappát adtam meg, abból lejátssza az összes videót. Lejátszási listával, almappákkal nem próbálkoztam.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#17712) Hege1234 válasza nevemfel (#17711) üzenetére


Hege1234
addikt

szerintem arra gondolt, hogy nem lejátszási listaként induljon az egész mappa

hanem a mappából mindent külön fájlként loop-oltatva a vlc-t és a mappában lévő fájlokat
annyi vlc-t nyisson meg amennyi fájl van
szóval pl. gondolom induljon el 40 darab vlc mind külön-külön a fájl-al :F
(én is csak tippelek..)

[ Szerkesztve ]

(#17713) marec1122 válasza nevemfel (#17711) üzenetére


marec1122
senior tag

iagazad van, elnézést kérek. A gondot az okozta, hogy ha ékezet volt az elérési útban nem igazán tudta a vlc elérni a mappa fájljait és végül benne hagytam egy plussz /-t

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#17714) pmonitor


pmonitor
aktív tag

Az itt levő .rar-ban a dll injection esetében már a 32 bites binárisok is benne vannak.

Jó programoz(gat)ást kívánok mindenkinek!

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17715) pmonitor


pmonitor
aktív tag

Az itt levő .rar-ban van egy Waveditf.exe. Ez a UI ugyanaz, mint a Wavedit.exe UI-ja. De egy lényeges változás van benne: nem a memóriában "dolgozik", hanem a meghajtón lévő temp fájlt szerkeszti, majd mentéskor írja ki az adatokat a megnyitott file-ba. Valamikor danában hajj ettől az UI-tól eljutottam eddig. Most a "szívét" is módosítottam. Most már csak a Waveditf.exe-t fejleszt(get)em tovább. Szokásom megtartva ezt sem kell telepíteni. Csak kicsomagolod és használod.
Nem is értem, hogy miért kell minden kis alkalmazást telepítgetni. Egy office esetén még indokoltnak tartom(bár ott sem szükséges), de a legtöbb app esetén teljesen felesleges.
Még elég sok bug és hiányosság van benne, de a "lelke" használható.
Kellemes időtöltést a programmal!

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17716) dqdb válasza pmonitor (#17715) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak kicsomagolod és használod. Nem is értem, hogy miért kell minden kis alkalmazást telepítgetni.
A csomagkezelők és konténerek korszakában a portable alkalmazások jelentősége erőteljesen csökkent. Ki akar manapság netes kereséssel, letöltéssel, megfelelő helyre kicsomagolással bajlódni, amikor egyetlen paranccsal felmegy az egész csomagkezelőből töredék idő alatt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17717) emvy válasza dqdb (#17716) üzenetére


emvy
nagyúr

Vicces modon a kontenerek lettek napjaink portable alkalmazasai. A fuggosegeket kezelo csomagkezelok mostanaban vesztettek a nepszerusegukbol. Androidon, iOS-en, joreszt Windowson, MacOS-en is portable appok vannak.

while (!sleep) sheep++;

(#17718) bambano válasza dqdb (#17716) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

merugye mennyivel egyszerűbb egy konténerrendszert felrakni, mint egy exe-t...
az informatika a totális csőd felé halad manapság.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17719) emvy válasza bambano (#17718) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem egyszerubb, de az exe nem ekvivalens a kontenerrel, az utobbi azert tobb kontrollt/lehetoseget ad.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17720) bambano válasza emvy (#17719) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nyilván nem ekvivalens, hiszen a konténer egy feleslegesen bonyolult valami, az exe meg nem.

mondjuk én sosem tudtam, hogy a konténer elvált... :O ;]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17721) JoinR válasza bambano (#17720) üzenetére


JoinR
senior tag

Általában az ember eljut egy korba, amikor már nehezen fogadja be az újdonságokat. Te már beléptél ebbe. ;]

(#17722) emvy válasza bambano (#17720) üzenetére


emvy
nagyúr

vszeg csak nem lattal meg Linuxot, azért tűnik bonyolultnak - a konténer ugyanúgy csak egy processz, mint egy futó exe

while (!sleep) sheep++;

(#17723) dabadab válasza emvy (#17722) üzenetére


dabadab
titán

;]

DRM is theft

(#17724) dabadab válasza JoinR (#17721) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk a chroot az kb. egyidős bambanoval (-vel).

DRM is theft

(#17725) pmonitor


pmonitor
aktív tag

Jó kis diskurzus alakult ki...

@bambano:
Az aláírásodról jutott eszembe egy mérnöki "csúcs produktum".

A kép jobb alsó sarkában a hét napjának száma van. Hétfőn 1, szombaton 6, vasárnap 8. ;] Sosem gondoltam volna, hogy a vasárnap a hét 8. napja... Arról már nem is beszélve, hogy Magyarországon forgalomba hozott terméknél a nap van elöl, utána a hónap.

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17726) bambano válasza dabadab (#17724) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha hinni lehet a forrásoknak ( [link] ) egy kicsivel idősebb vagyok, mint a unix. nem a chroot, a teljes unix.

emvy: a putty.exe-t le tudom tölteni, be kell tenni egy könyvtárba, ami benne van a path-ban, és működik. úgy érzed, a konténer ennél egyszerűbb?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17727) JoinR válasza bambano (#17726) üzenetére


JoinR
senior tag

Peraze ilyen alap felhasználásra senki nem használ konténereket. De ha le kell tesztelni egy py appot 3 OS-en 4-4 python verzióval, akkor azért gyorsan értelmet nyer a technológia.

(#17728) Ispy válasza bambano (#17718) üzenetére


Ispy
veterán

Lokálisan nem látom előnyét egy dockernak, bár nem régen kezdtem csak használni, de webes alkalmazásoknál elég hasznos tud lenni, főleg ha csak felpusholod egy azure appba. Nem kell virtuális gép, meg rendszergazdai felsőfok, 3 mp megcsinálni egy docker fájt és kész is vagy. A mikroszerizekről meg nem is beszélve, amikor docker láncokat hozol létre. Szóval nem olyan rossz az, bár van amikor a kevesebb a több és felesleges lenne vele vacakolni, de sokszor egyszerűbb a lokális szerverre is kérni a rendszergazdától egy virtuális linuxot egy dockerral...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17729) dqdb válasza bambano (#17726) üzenetére


dqdb
nagyúr

WSL + apt install openssh

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17730) dqdb válasza Ispy (#17728) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lokálisan nem látom előnyét egy dockernak
Én igen, fejlesztői gépen adatbázist, MQ-t és hasonló middleware-eket már csak konténerben futtatok. Van egy alap compose fájl az ilyen szolgáltatásokkal a mindennapi fejlesztéshez, és eseti dolgokhoz még egy adag. Így ha például fejlesztés közben kíváncsi vagyok, hogy clusterben hogyan viselkedik adott MQ, akkor leállítom az alap telepítést, el elindítok egy clusteres változatot arra az időre.

Így fut nálam Windowson az MSSQL linuxos változata.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17731) Ispy válasza dqdb (#17730) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, nem raktam hozzá, hogy az én esetemben. :B

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17732) bambano válasza dqdb (#17729) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hát persze. putty.exe 1.4MB, wsl-hez tudtommal konfigurálni kell a windowst, majd rebootolni, utána belehúzni a mikrovirtualizációt, belerakni egy linuxot és utána feltenni az ssh-t.

mondom, hogy az informatika a totális csőd felé halad.
ja nem, már elérte.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17733) fatal` válasza dqdb (#17729) üzenetére


fatal`
titán

Minek?

Az SSH része a windowsnak egy ideje. De felrakhatsz egy gitet és annak is része lesz mingw-n keresztül, aztán sima parancssor. Még putty sem kell.

SSH miatt egy komplett linux alrendszert feltenni szerintem hulla felesleges.

#17730: Fejlesztéshez oké, de én sem látom mi értelme lenne mondjuk egy total commandert vagy egy bármilyen más sima desktop appot telepítő helyett konténerből futtatni.

Teljes agybaj lenne.

(#17734) emvy válasza bambano (#17732) üzenetére


emvy
nagyúr

De varj, az exe futtatasahoz meg fel kell installalni a Windowst, meg le kell tolteni az exe-t, meg egyebkent kell venni egy PC-t is meg az egesz elott.

while (!sleep) sheep++;

(#17735) emvy válasza fatal` (#17733) üzenetére


emvy
nagyúr

> #17730: Fejlesztéshez oké, de én sem látom mi értelme lenne mondjuk egy total commandert vagy egy bármilyen más sima desktop appot telepítő helyett konténerből futtatni.

De figy, mi a kontenerben a bonyolult? Ez egy sima processz, annyi a trukkje, hogy el van zarva a geptol egy jol definialt interfeszen keresztul. Akkor lehet egyebkent ertelme, ha peldaul a program nincs felkeszitve arra, hogy tobb peldanyban is installalva legyen (kontenerrel pofonegyszeru kulonvalasztani pl. a felhasznaloi profilokat).

Linuxon pl. a snap peldaul kontenerizacio, a flatpak meg arrafele halad. Szoval a desktopon is itt vannak mar egy ideje a kontenerek, csak nem Dockerrel, hanem a kicsit egyszerubb lxd-vel.

while (!sleep) sheep++;

(#17736) dqdb válasza fatal` (#17733) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az SSH része a windowsnak egy ideje.
Ahogyan a curl is, szóval igazad van, mondjuk egy OpenSSL jobb példa lett volna.

SSH miatt egy komplett linux alrendszert feltenni szerintem hulla felesleges.
Egyetlen alkalmazásért tényleg felesleges lenne, de arra akartam rávilágítani, hogy ha már úgyis ott van a fejlesztőknek szánt Linux alrendszer a Windowsba integrálva, akkor érdemes azt használni, amikor előnyöket nyújt. Mondanám ezt, hogy biztosan azért érzem így, mert egyes tooljaink mindkét platformon futnak, így egyszerűbb VS + CMake párossal egy helyen fejleszteni, de előbb használtam WSL-t, minthogy a Linux bejött volna célplatformként, és előtte pedig a Cygwin-MinGW párost sok-sok éven át.

Fejlesztéshez oké, de én sem látom mi értelme lenne mondjuk egy total commandert vagy egy bármilyen más sima desktop appot telepítő helyett konténerből futtatni.
Egy mindennap használt desktop alkalmazást szerintem sem lenne értelme így futtatni, azt fel kell telepíteni vagy natívan Windowsra, vagy WSL/WSLg alá, és használni. De egy háttérben futó szolgáltatás mehet konténerből, vagy egy olyan desktop alkalmazás, amit néhanapján se használ az ember, annak a linuxos változata mehet konténerből, amikor szükség van rá, és aztán használat után eldobod a konténert.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17737) pmonitor


pmonitor
aktív tag

Én portable párti vagyok(lennék). Kivéve ott, ahol nagyon indokolt a telepítés. Pl. driverek világa. De ott is már van olyan, hogy érzékeli az op. rendszert, és az ahhoz való drivert engedi letölteni. Danában haj 1 időszámítás előtti nyomtatót akartam használni win10-en. A webhely észlelte, hogy win10 van fennt, így nem engedte letölteni a drivert. 1 laptopon win7 volt fennt. Arra töltöttem le a win7-es drivert. Majd telepítettem win10-re. Működött(mondhatnám, hogy ment mint a zsír :K ). Na ilyenek miatt én bizonyos témakörökben nem is akarok haladni a korral. Ilyen szempontból maradi vagyok, elismerem. És bizonyos témakörökben azt vallom, hogy igenis "az informatika a totális csőd felé halad manapság." - hogy 1 klasszikust idézzek. Én ezt vállalom. De ebből is látszik, hogy az egyes "programozók" mennyi mindent bevetnek, hogy lóvéhoz jussanak. Ennek a nyomtatónak a driverével konkrétan semmit nem kellet csinálni, hogy működjön win10-en is. De ha publikusan is elérhető lett volna win10-re is, akkor is annyit "kaszáltak" volna, hogy csak na(a semmiért...).

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17738) bambano válasza emvy (#17735) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de nem az a kérdés, hogy sima processz-e vagy sem.
hanem az, hogy sok helyet foglal a diszken, egy teljesen felesleges infrastruktúra a rendszerben, ami redundáns, csak azért, mert a programozók azon része, akik konténert fejlesztettek, nem bírtak megülni a fenekükön és hasznos dolgot csinálni, a másik része meg, aki nem akarja rendesen megírni a programját, felmentést kap a konténerrel a tisztességes munka alól.

felhasználói profilok szétválasztása??? az adduser mire való azon a rendszeren, amit nem is láttam még?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17739) fatal` válasza emvy (#17735) üzenetére


fatal`
titán

Semmi bonyolult nincs benne, hullafelesleges extra erőforrás.

Minek akarnék egy zenelejátszót vagy egy fájlkezelőt több példányban telepíteni? És ezért az egésszel együtt járó overheadet futtatni? És miért kéne ehhez konténer? Rendesen kell megírni a szoftvereket és akkor az OS kezeli a felhasználói profilokat.

Háttérben futó dolgokhoz, meg szervereken izolált környezethez jó a konténer. Én csak a desktopon futtatott appoknál látom teljesen feleslegesnek, bár egyelőre még nem ebbe az irányba megyünk szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#17740) emvy válasza fatal` (#17739) üzenetére


emvy
nagyúr

Milyen extra eroforrasra gondolsz egy kontener eseten? Teny, hogy a fuggosegek tarolasa plusz helyet igenyel, de maga Linus Torvalds mondta, hogy (desktopon) a megfelelo strategia az, hogy fuggosegek jonnek az appal egyutt, es az apt/stb. megoldas megoli a Linux desktopot.

> Én csak a desktopon futtatott appoknál látom teljesen feleslegesnek

Hat, pedig a modern Linux desktopon az appok egy jelentos resze mar kontenerizalt. Plusz vicc, hogy pl. a Docker maga is kontenerizalt :)

bambano: szoval semmi konkretat nem tudsz felhozni, csak a szokasos mormogas, hogy regenmindenjobbvo't, amaifiatalokhulyek, bezzegazenidomben :)

while (!sleep) sheep++;

(#17741) Tapsi válasza bambano (#17720) üzenetére


Tapsi
addikt

Ideje lenne megbarátkoznod a dologgal, mert önmagában a konténerizáció rohadt jó dolog, ráadásul pont az üzemeltetőknek igazán frankó. Ezt mutatja az, hogy a Linux rendszergazdánk, aki legalább annyira morgós boomer, mint te konkrétan imádja, és már minden appunkat konténerbe pakolja. Mellesleg nagyon sok pénzt spórol ezzel a cégnek.

(#17742) bambano válasza emvy (#17740) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez (idézem magam): "sok helyet foglal a diszken, egy teljesen felesleges infrastruktúra a rendszerben, ami redundáns" miért nem konkrétum?
nem mondtam, hogy a mai fiatalok hülyék, én nem tudhatom, hogy melyik fejlesztő milyen idős.

"Hat, pedig a modern Linux desktopon az appok egy jelentos resze mar kontenerizalt.": azért remélem, hogy a konténerizáció sosem lesz cél.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17743) emvy válasza bambano (#17742) üzenetére


emvy
nagyúr

> azért remélem, hogy a konténerizáció sosem lesz cél.

Te mit ertesz egyebkent kontenerizacio alatt? Marmint szerintem az cel a desktopon is, hogy kontrollaljuk az appok eroforrashasznalata. Tehat szerintem az jo, hogy meg tudjuk mondani, hogy pl. egy adott app nem ferhet hozza barmihez, amihez en hozzaferhetek. Vagy hogy nem kommunikalhat bizonyos halozati eszkozokon, vagy hogy nem foglalhat X%-nal tobb CPU-t. A kontenerizacionak ez a lenyege -- kezben tartjuk azt az interfeszt, amihez az app hozzafer.

Pelda: ha inditok egy bongeszot, akkor peldaul nem szeretnem, ha hozzaferne a dokumentumaimhoz. Vagy egy szamologep alapvetoen semennyire ne ferjen hozza a halozathoz, fajlrendszerhez, stb.

while (!sleep) sheep++;

(#17744) Ispy válasza bambano (#17742) üzenetére


Ispy
veterán

Miért foglalna sok helyet? Annyit foglal, amennyit belepakolsz. Nem mintha az elmúlt 10 évben találkoztam volna valaha tárhely kapacitás gondokkal.

Egyébként sem egy új dolog, az msnek is megvolt erre 100 éve a technológiája, VM-nek hívták...persze olyan microsoftos volt.

Appok esetében lokális gépen én sem látom minden esetben az előnyét, arra ott az op rendszer, hogy kezelje az appok futtatását. De ezek a beszélgetések annyira általánosak, hogy ebben a formában tényleg semmi értelme, ez egy tool, ott kell használni, ahol ez adja a legtöbb előnyt a többi megoldással szemben, az ilyen minden legyen konténer emlékeztet egy kicsit a minden legyen class dologra, mert az a jó. Azt közben meg nem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17745) bambano válasza emvy (#17743) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

akkor te is érted, mit mondtam, tehát ez a hsz felesleges volt.
másoknak: a konténerizáció nem lehet cél, max. eszköz.

ha azt akarom, hogy egy böngésző ne férjen hozzá a desktopomon a dolgaimhoz, akkor vagy másik felhasználóként indítom el, vagy másik gépen.

egyébként annak a gyökere, hogy megmondod, hogy egy app nem fér hozzá bármihez, csak az lehet, hogy nem bízol benne, hogy az app azt csinálja, amit te akarsz vagy amit te hiszel.
q.e.d.: az informatika mélyrepülésben van.

ha azt akarom, hogy egy app ne férjen hozzá a cuccaimhoz, akkor másik számítógépen indítom, feltéve, hogy az app nem ócskán programozott java awt-s app. mint az abevjava vagy az eclipse.... :O

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17746) bambano válasza Ispy (#17744) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem, annyit foglal, amennyit a csomagolója belepakolt.
engem meg a sírás kerülget (igazából nem, mert anyázni szoktam...) amikor azt látom, hogy egy app egy rakás szemetet akar felrakni maga mellé... amivel egy rakás gond és biztonsági probléma is jön.

"az ilyen minden legyen konténer emlékeztet egy kicsit a minden legyen class dologra, mert az a jó. Azt közben meg nem.": te is boomer vagy? :P ebben egyetértünk. mindig használjuk azt az eszközt, ami legjobban megfelel a célnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17747) JoinR válasza bambano (#17746) üzenetére


JoinR
senior tag

"...amikor azt látom, hogy egy app egy rakás szemetet akar felrakni maga mellé... amivel egy rakás gond és biztonsági probléma is jön..."
Épp ezért futtatjuk konténerből őket, na akkor megérkeztünk. :C

[ Szerkesztve ]

(#17748) bambano válasza JoinR (#17747) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

majdnem.
amikor egy konténerizált appot felraksz, akkor maga a konténer futtató környezet az a rakás szemét ami biztonsági problémát generál kategóriába esik.

de még mindig ott van az a filozófiai kérdés, hogy miért én szívok a konténerrel, ahelyett, hogy a programozó tanult volna meg rendesen dolgozni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17749) pmonitor válasza bambano (#17748) üzenetére


pmonitor
aktív tag

>ahelyett, hogy a programozó tanult volna meg rendesen dolgozni?

És ki dönti el, hogy egy programozó hogyan dolgozik "rendesen"?
Nekem van egy sablon mondásom az ilyen esetekre. Mégpedig a következő:
X annyira objektív, hogy az már szubjektív.

Az X="A programozás" helyettesítéssel ez így néz ki:
A programozás annyira objektív, hogy az már szubjektív.

Sztem. ez megállja a helyét. Ezért lehet ilyen hosszú vitát folytatni 1 bizonyos dologról. Mert ugyebár, ha objektív lenne, akkor senki nem vitatkozna.

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17750) JoinR válasza bambano (#17748) üzenetére


JoinR
senior tag

Hát az IT-szektor jelentős része másképp gondolja. De simán lehet, hogy mindenki hülye.

Nem muszáj a konténerrel szívnod. Simán megírhatsz mindent magad is, és akkor tuti jó lesz. Annyi, hogy elég melós így pénzt csinálni belőle, a többség meg hát mégse csak unalmában foglalkozik ezzel. :N

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.