Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) martonx válasza coco2 (#18050) üzenetére


martonx
veterán

A html parser csak egy eszköz. Ha már PHP, akkor annak erre van beépített eszköze. Itt egy példa hozzá: Parse HTML in PHP | Delft Stack

Én kérek elnézést!

(#18052) K1nG HuNp válasza coco2 (#18050) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

wget, curl, playwright de egy node.js fetch vagy bármely másik nyelv hasonló http függvénye megoldja a html lekérése lépést.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#18053) pelyib válasza coco2 (#18044) üzenetére


pelyib
tag

Esetleg a “nyomtatási nézet” nagyban lefedheti az igényt.

(#18054) Hege1234 válasza coco2 (#18050) üzenetére


Hege1234
addikt

ctrl + a nem egyszerűbb hozzá mint egérrel kijelöni?

(#18055) sztanozs válasza pmonitor (#18049) üzenetére


sztanozs
veterán

Azert nem olvassa be, mert a MS dobta a tamogatast - mivel a szoftver fizetos, igy minden funkcioert elvarhato a tamogatas - amit pedig nem akarnak tamogatni, azt nem fognak.
Ez egyszeru penzugyi dontes. Az MSDN meg is erositi ezt: [link]
More Information
When you open an Access 97 database in Access 2010 or Access 2007, the Database Enhancement Wizard helps you convert the database to an .accdb file. For more information, see Convert a database to the .accdb file format.
By design, recent versions of Access cannot convert Access 97 files.

A Libre azert tamogatja, mert a freeware software eseteben nincs lehetoseg tamogatas kikenyszeritesere, igy ha megy megy, ha nem megy, akkor meg nem - de nincs kinek panaszkodni.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18056) Ispy válasza sztanozs (#18055) üzenetére


Ispy
veterán

1999, az év, amikor az iskolában az mdb-t tanították, hát nem ma vót. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18057) pmonitor válasza sztanozs (#18055) üzenetére


pmonitor
aktív tag

Köszönöm a választ! A file megnyitásakor is ezt írja ki(magyarul*):
"Az alkalmazás előző verziójával létrehozott adatbázis nem nyitható meg."

Ez érthető és világos beszéd(ill. írás). Nálam azért került elő, mert egy win xp-n létrehozott vb6 projektet szeretnék újraírni(azt még nem döntöttem el, hogy Vb.net-ben, vagy C#-ban). Az említett file nem az én művem volt. Csak felhasználtam. De mind1. Leírtam az esetet, mert hátha más is belefut ebbe a problémába. És akkor már meg lesz a megoldás, ha ide téved.

* mi lenne, ha pl. az MS is lex@rná a magyar ügyfeleket(is, másik X népekkel egyetemben), és azt vallaná, amit ti: hogy az angol 1 felsőbbrendű nyelv. Aki számítógépet, okos telót, akármit akar használni, tanuljon meg angolul. Nem bajlódna pl. magyar win, vagy office verziókkal, semmivel. Főleg nem magyar helyesírást ellenőrző office alkalmazásokkal. Megtehetné, de mégsem teszi meg. Sőt! Inkább az felé megy, hogy ezeket a nyelveket is támogassa. Az én angol tudásom pl. kimerül abban, hogy az írott szöveget sacc/kb megértem. Ha mégsem, akkor meg fordítót használok. Pár hete/hónapja volt szó róla, hogy a google mennyire dicsekszik azzal, hogy milyen gyorsan produkál találatot a keresőjével. De pl. a google translate-nél van sokkal jobb/használhatóbb fordító is in'ggyyééé. Itt már meglátszik, hogy 1 emberke(vagy 1 csipet-csapat) nem érthet mindenhez(főleg nem profi módon).

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#18058) coco2 válasza martonx (#18051) üzenetére


coco2
őstag

@martonx

Amit az eddigiekben találtam azokról az eszközökről, szétszedik a html-t elemekre, és egyesével segítenek nekem text-et kinyerni. Amit hiányolok, azok a legkülönfélébb beágyazások, amikről még mindig nekem kell megállapítanom, vizuálisan milyen pozícióba kerülnek a többihez képest. Mondjuk div a div-ben, ami ki van úsztatva sticky-be vagy valami. Ahhoz képest csak egy mezei xml parser semmi olyasmi, amit ne tudnék én is megírni, egyúttal semmi olyasmi, ami a valódi problémámat megoldaná. Példának okáért hogy elkezdek minden létező css játékot egyesével lekezelni. Ha valakinek volt nagyon sok ideje, akár csinálhatott olyat is, de annak nem leltem nyomát annak a 3 libnek a dokumentációjában. (Talán csak elfigyelmetlenkedtem volna?)

@pelyib

Melyik lib kínál olyat, hogy teljes weboldal nyomtatási nézetet küld ki text stringes változóba / ms-dos text formában?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18059) Ispy válasza pmonitor (#18057) üzenetére


Ispy
veterán

Megint kevered a szezont a fazonnal: a programozás nyelve az angol. Pont. Az, hogy egy applikáció több nyelven beszél, az egy üzleti döntés. Az angol meg soha nem volt fesőbbrendű nyelv, pont, hogy faék, gyorsan meg lehet tanulni alap fokon, ezért is terjedhetett el. Az,.hogy ki kinek akar dolgozni, meg magánügy.

Az excel magyar nyelvű függvényei meg emberiség ellenes büntet.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18060) sztanozs válasza pmonitor (#18057) üzenetére


sztanozs
veterán

Semmi koze nincs ehhez az erteshez, vagy nemerteshez. Ez egyszeruen csak egy anyagi dontes kovetkezmenye volt - kivettek egy 20 eve megszunt verzio tamagatast. Nem azert nem nem tudjak, hanem mert nem akarjak tamogatni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18061) coco2 válasza Ispy (#18059) üzenetére


coco2
őstag

Azért ezt a "faék" dolgot mondd ám az igeídők kötelezően elfogadandó implicit értelmezéseinek is. Néhány dologban az angol meglehetősen esetlen. Amit a népek nagyja az angolról gondol - valójában hibásan beszélik mind. Az igeidők implicit jelentéseit lehet éppen ignorálni, de azzal meg a legkülönfélébb kommunikációs hibákat gyártják.

Azzal együtt történetesen felsőbbrendű nyelv, nem kell azt tagadni. Amerika megnyerte a 2. világháborút, övé lett az innováció, az ő nyelve most világnyelv.

>Az excel magyar nyelvű függvényei meg emberiség ellenes büntet.
:DD :DD :DD :K

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18062) Ispy válasza coco2 (#18061) üzenetére


Ispy
veterán

Alap szinten...pont elég, ha egy cseh, lengyel vagy némettel kell beszélni egy meetingen. Nem irodalmi angolról beszélek. Egyébként meg a többiek is pont olyan szarul fognak beszélni, szóval pont meg fog érteni mindenki mindenkit. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18063) coco2 válasza Ispy (#18062) üzenetére


coco2
őstag

Ezt adom neked. Az angol egyik szépsége a gányolhatósága. Hogy sokan mind hibásan beszélik, mégis megértik egymást. És ahhoz képest tényleg sokkal egyszerűbb, mint a többi. Csak még azok a rendhagyó igék ne lennének, hogy a fene enné meg őket :O

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18064) Ispy válasza coco2 (#18063) üzenetére


Ispy
veterán

Hát mesélhetnék a német főnév ragozásáról, de nem, inkább nem teszem. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18065) pmonitor válasza Ispy (#18059) üzenetére


pmonitor
aktív tag

>a programozás nyelve az angol. Pont.
Nem. A programozás nyelve a használt programnyelv.

>Az excel magyar nyelvű függvényei meg emberiség ellenes büntet.
És kit csuktak(csuknál) le érte?

Hogy felsőbbrendű-e, abban látom, hogy még köztetek sincs egyetértés. Mindenesetre ezt egy magyar fórum szoftverfejlesztés témájában teszitek magyarul. Akkor meg kellene szüntetni ezt is, nem? Meg a magyar könyveket/jegyzeteket/fordításokat. Na meg az 'oskolákban is meg kellene tiltani a programozás magyar nyelvű oktatását is, nem? Vagy a középfokú intézményekben a programozási/informatikai tételek pl. angol nyelvűek? Sztem. nem. De miért is nem, ha a programozás nyelve az angol?

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#18066) Voy15 válasza Ispy (#18059) üzenetére


Voy15
tag

Az excel magyar nyelvű függvényei meg emberiség ellenes büntet.

Én mikor először szembesültem ezzel akkor nem akartam hinni a szememnek.
Nem emlékszem már mi volt a szituáció, de valami olyasmi, hogy egy angol gépen létrehozott xls fileban lévő függvények nem voltak értelmezhetőek a magyar verzióval, vagy valami ilyesmi.
Azóta kerülöm az excelt mint a tüzet.

(#18067) Ispy válasza pmonitor (#18065) üzenetére


Ispy
veterán

programozás nyelve a használt programnyelv.

Oké, láttam már pár nyelvet, igen sajtá szintaxist használnak, ja meg angolt. Mind. Szóval a programozás nyelve az angol, max a szintaxis más.

Akkor meg kellene szüntetni ezt is, nem? Meg a magyar könyveket/jegyzeteket/fordításokat. Na meg az 'oskolákban is meg kellene tiltani a programozás magyar nyelvű oktatását is, nem?

Nálad komoly gondok vannak...ki beszélt erről? Te kezdtél itt kisebbségi komplexusos kiselőadásba az angolról, nem én, meg hogy jön ide egy fórum nyelve? Már megint betonkeverővel kavarod a dolgokat.

Az programozás nyelve azért az angol, mert képzeld, akik csinálták ezeket (és amik el is terjedtek), azok angol nyelven készültek. Ennyi a marha nagy titok.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18068) ValGerald válasza Voy15 (#18066) üzenetére


ValGerald
csendes újonc

Az a vicc érettségire a magyarral készítettek minket annó :W

(#18069) coco2 válasza pmonitor (#18065) üzenetére


coco2
őstag

>Na meg az 'oskolákban is meg kellene tiltani a programozás magyar nyelvű oktatását is, nem?

Programozóként mindenki tudja, hogy az első nyelv, amit meg kell tanulniuk, az az angol. Minden dokumentáció, ami mérvadó, csak angolul érhető el. Szakmai tény. Mit kell azon rugózni?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18070) pmonitor válasza coco2 (#18069) üzenetére


pmonitor
aktív tag

>Minden dokumentáció, ami mérvadó, csak angolul érhető el.
És ez kinek a hibája? Sztem. a magyar szakiké, mert nem képesek mérvadó dokumentációt alkotni, de még fordítani sem...

Nem azt állítom, hogy nem szükséges az angol tudás, de ez a magyar szakik hibája, nem az angoloké/amerikaiaké. Az a helyzet, hogy a magyar szakik lusták/dokumentum írásra képtelenek. Végül is mind1, hogy melyik. A lényeg, hogy nem az angolokon múlik, hogy nincs mérvadó magyar dokumentáció.

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#18071) fatal` válasza pmonitor (#18065) üzenetére


fatal`
titán

Már megint irgalmatlan faszságokat hordasz itt össze, hasonlóan a korábbiakhoz.

Az informatika nyelve az angol, pont. Hasonlóan az orvostudományé is (némi latinnal még, de kopik ki), sőt a teljes tudományos világra igaz ez. Ettől függetlenül nem beszélsz részben latinul és angolul az orvosoddal.

#18070: :W Mi a szarnak kéne lefordítani a dokumentációkat? Nem, ez nem a szakik hibája. Te folyamatosan fordítva ülsz a lovon.

Képzeld a tudományos cikkeknek sincs magyar fordítása, mert teljesen felesleges. Hogy mik vannak? :Y

[ Szerkesztve ]

(#18072) pmonitor válasza fatal` (#18071) üzenetére


pmonitor
aktív tag

>Az informatika nyelve az angol, pont. Hasonlóan az orvostudományé is
Itt szerinted hol van az angol/latin? Ez mind magyar. De nem mind1, hogy egy orvos milyen nyelven nem tud meggyógyítani/kezel félre? Nekem részem van az elsőben mindenképp.

>Mi a szarnak kéne lefordítani a dokumentációkat?
Szteds. ezt pl. mi a szarnak kellett lefordítani? Csak nem azt akarod mondani/írni, hogy sok "ingyenélő" van, akik angol könyveket magyarra fordítanak, holott semmi értelme nem lenne?

>Képzeld a tudományos cikkeknek sincs magyar fordítása, mert teljesen felesleges
Sztem. vannak magyar szaklapok is.

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#18073) dabadab


dabadab
titán

Valljátok be, hogy ti ezt élvezitek.

DRM is theft

(#18074) fatal` válasza pmonitor (#18072) üzenetére


fatal`
titán

Fordítva ülsz a lovon továbbra is.

A betegségek nagyrésze is latin/angol. És ez nem dokumentáció csak egy besorolás. Ez kb. a windows súgó szekcióinak megfelelő oldal. Az magyar.

A szakkönyv meg nem dokumentáció. Ráadásul te itt azt várod el, hogy valaki a szabadidejében ingyen fordítgassa az api doksikat.

Elárulom, hogy sok esetben az autók szerelési dokumentációja sincs magyarra fordítva (nem, nem arról beszélek ami kézikönyvet az autóhoz kapsz).

Sztem. vannak magyar szaklapok is.
Magyarra fordított programozási szakkönyvek és egyetemi jegyzetek is. Nem ez volt a téma.

[ Szerkesztve ]

(#18075) Ispy válasza dabadab (#18073) üzenetére


Ispy
veterán

Hogy egy klasszikust idézzek: sajtreszelővel rejszolni... :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18076) pmonitor válasza fatal` (#18074) üzenetére


pmonitor
aktív tag

>A szakkönyv meg nem dokumentáció.
Arról nem is beszélve, hogy sokszor az angol api doksi is hiányos. Pl. ehhez is hiányzik az example. :K És még sok más függvényhez is. Látszik, hogy az egészet nem fejlesztők írták. Bár az igaz, hogy angolul van...

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#18077) coco2 válasza pmonitor (#18070) üzenetére


coco2
őstag

Nem felejtetted el véletlenül a puszta hétköznapi realitást?

Az informatikában olyan irgalmatlanul nagy fejlődési ütem van, hogy nem csak egy ilyen pici ország, mint a magyar, de még sokkal nagyobbak sem képesek a dokumentációkat mind a saját nyelvükre lefordítani. Az sem nagyon járja, hogy essünk neki szortírozni, mert még mindig túl sok. Kisiskolás tananyagon kívül mást fordítani képtelenség. Az egész országban mindenkinek csak azt kellene csinálnia napi 4 műszakban, és akkor sem boldogulnánk vele.

Amikor a fejlődési ütem még nulla körüli volt, a Számalk dokumentációi egy részt le tudtak fedni. Mondjuk úgy, elégséges részt. De már akkor sem teljeset. Cirka 1990 óta annak már vége. A 80486-osok megjelenésével jött a hyperthreading, elérhető távolságba kerültek - már akkor! - a szerver fürtök, és a szakmai világ mindenkinek értésére adta, hogy a fejlődés nem fog várni senkire sem. És az tart 30 éve.

Az angolt azért kell tanulni, mert semmi más megoldás nem létezik, és az nem lustaság, meg összeesküvés elmélet, meg mittudomén mik, pusztán üzleti realitás.

Eszed, nem eszed, nem kapsz mást :D

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18078) Ispy válasza coco2 (#18077) üzenetére


Ispy
veterán

1993-ban az enterprise 128 kézkikönyvét bezzeg le tudták fordítani...igaz a mintakódok fele szar volt. :DDD

Nekem még megvan valahol az MS Sql nagykönyve valahol, vagy 1000 oldal, szerintem egyszer sem nyítottam ki...de .net is van azt hiszem, azokért a fákért kár volt. :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18079) coco2 válasza Ispy (#18078) üzenetére


coco2
őstag

És addigra már kihalt az a hardver generáció :) 90-es évek elején legalább 286-osokkal volt tele a háztartások nagyja. Céges szinten 386-osok el voltak terjedve.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18080) pmonitor válasza coco2 (#18077) üzenetére


pmonitor
aktív tag

Ha a hegy nem megy...

Az is megoldás lehet, hogy ha az angol netes dokumentációkat sikeresen és zökkenésmentesen le lehetne fordítani más nyelvekre. De a weboldalak nyelvekre való lefordítása is még gyerekcipőben jár. Pedig csak ezzel az egy dologgal nagyon nagy része megoldódna a problémának. De ehhez egy jó webes fordítót kellene alkotni(pl. ami a példakódokat nem fordítja le, csak a magyarázó tartalmat). Viszont úgy látszik, hogy egyelőre ez túl nagy feladat a programozóknak. Nemrég írtam, hogy a google translate 1 nagy nulla. Ilyennel még a magyarázó tartalmat sem lehet értelmesen lefordítani. Vmi. normális kellene...

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#18081) fatal` válasza pmonitor (#18080) üzenetére


fatal`
titán

:DDD :DDD :DDD :DDD

(#18082) nevemfel válasza dabadab (#18073) üzenetére


nevemfel
senior tag

Én nem.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#18083) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Annyiban segítsetek kérlek, hogy írjátok át az alábbi kódot, hogy ha meghívom feladatütemezőnől akkor állítsa le az éppen futó vlc programot.

@echo off
stop "" /B "C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe"""

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#18084) pmonitor válasza fatal` (#18081) üzenetére


pmonitor
aktív tag

Miért? Tudsz egy normális/értelmesen nyelvekre fordító webes fordítót? Mert én még fizetőset sem tudok ilyent.

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#18085) fatal` válasza pmonitor (#18084) üzenetére


fatal`
titán

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#18086) pmonitor válasza fatal` (#18085) üzenetére


pmonitor
aktív tag

Ez tényleg tökéletes fordító. :DD

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#18087) Hege1234 válasza marec1122 (#18083) üzenetére


Hege1234
addikt

@echo off
TASKKILL /IM VLC.EXE

egyébként a vlc.exe cli kompatibilis viszonylag könnyű autómatizálni..

(#18088) nevemfel válasza marec1122 (#18083) üzenetére


nevemfel
senior tag

TaskKill: Kill process from command line (CMD): [link]

Szerk: Megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#18089) fatal` válasza pmonitor (#18086) üzenetére


fatal`
titán

Ennyit lehet reagálni a valóságtól teljesen elrugaszkodott agymenéseidre.

(#18090) pmonitor válasza fatal` (#18089) üzenetére


pmonitor
aktív tag

Még erre erőltetetten megértem... Talán...
De itt csak egy kérdést tettem fel. Úgyhogy ezt még erőltetve sem értem, hogy 1 kérdésre hogy tudsz ilyen "értelmes" választ adni.

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#18091) marec1122 válasza Hege1234 (#18087) üzenetére


marec1122
senior tag

köszönöm szépen, így működik. ha a cli-ről tundál küldeni linket mi az illetve egy alap, hogy minek nézzek utána az üzemeltetése kapcsán akkor utánanéznék :) :R

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#18092) dabadab válasza coco2 (#18079) üzenetére


dabadab
titán

90-es évek elején legalább 286-osokkal volt tele a háztartások nagyja

Az én emlékeim szerint meg leginkább C64-ekkel.
A 286 nálunk nem volt soha igazán elterjedt, mint lakossági gép: egyrészt nem tudott semmit, ami otthon érdekes lett volna és nagyon drága is volt.

DRM is theft

(#18093) Hege1234 válasza marec1122 (#18091) üzenetére


Hege1234
addikt

a bat fájlt használva tudsz parancsokat adni a vlc-nek kb bármit..
[link]

pl.
nálam még annó live stream rögzítésére volt használva
feladatütemezőbe heti 3x adott időben felvette a műsort majd egy adott idő múlva leállította a felvételt

(#18094) K1nG HuNp válasza pmonitor (#18080) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Akkor légyszives menj és addig ne gyere vissza amíg nem írtál egy "normális" fordító programot amely jól fordít angol dokumentációkat magyarra.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#18095) pmonitor válasza K1nG HuNp (#18094) üzenetére


pmonitor
aktív tag

Most én írom azt, amit rám szoktak írni. Write-only módban vagy. Ugyanis itt ezt írtam:
>Az én angol tudásom pl. kimerül abban, hogy az írott szöveget sacc/kb megértem. Ha mégsem, akkor meg fordítót használok.

Szted. ilyen angol tudással álljak neki fordító programot írni? Arról nem is beszélve, hogy a webprogramozás sem igazán megy nekem. Legalábbis csak akadozva. Ezt komolyan gondolod, vagy ahogy írtam: write only-ban vagy. De van itt 1-2 magyarból ÉS angolból is perfekt emberke, aki programozónak állítja be magát. Őket megkérhetnéd. De elöl is járhatnál jó példával...

[ Szerkesztve ]

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#18096) coco2 válasza dabadab (#18092) üzenetére


coco2
őstag

Hát, 80-as évek végéről én c128-asra emlékszem, meg a 1541-es floppy drive-ra, pedig mi nem voltunk gazdag népek. És igen, jellemző esetben első parancs a "go 64" volt :) 90-ben már AT-t használtam. Játékra jó volt lakosságnak (én mondjuk turbo pascalt meg assembly-t tanultam rajta), és azon túl céges környezetben a dbase-es nyilvántartások addigra már terjedtek, meg érkezett a Clipper. A vax-okhoz képest megváltás voltak az AT-k. Hogy drágák lettek volna? Én nem emlékszem, mibe kerültek, gyerek fejjel azt én még nem néztem, de túl drágák nem lehettek.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18097) Ispy válasza coco2 (#18096) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem minden ismerősőmnél c64 volt a menő, pár helyen enterprise, aztán én is kaptam egy amigát. A sulis szakkörön már pc-n nyomtuk a dos parancsokat....meg a prince of persiát. :DDD
Aztán valahogy 96 környékén már mindenki 386-tal nyomta, 5k volt bele pult alól 1MB ram. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18098) axioma válasza Ispy (#18097) üzenetére


axioma
veterán

Egyetemen (91-tol) ultem eloszor pc elott, addig otthon zx spectrum, suliban technika ora reszekent Videoton tv-computer (Szfvar...).
Mondjuk a kolesz gepterem csak xt-kbol allt, es a labor alagsoraban me'g vektoros(!) monitoru IBM4361 terminalok voltak.
Nosztalgiazoknak ajanlott a [link] me'g novell konyv es bnc is van a sarokban :)

(#18099) sztanozs válasza pmonitor (#18095) üzenetére


sztanozs
veterán

Es miert is irna meg barki egy ilyen forditast? Hogy masnak ne kelljen angolul tanulnia? Ennek semmi ertelme. A programozas nyeve nem csak azaer angol, mert a dokumentacio nyelve angol, hanem a programnyelvek utasitasai, a modulok es az azokban elerheto funkciok nevei is angolul vannak…

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18100) Ispy válasza sztanozs (#18099) üzenetére


Ispy
veterán

Így van, tessék csak lefordítnai mindent angolra, majd mindenki minden kódját ossza meg a netes fórumokban, részletes útmutatóval, és akkor az összes vérpistike is már programozó lesz hirtelen. ;]

Ja nem, ez még mindig édeskevés hozzá....

Egyébként ennek az egész threadnek kiemelném a lényegi mondanivalóját:

"Az a helyzet, hogy a magyar szakik lusták/dokumentum írásra képtelenek."

Szóval az egész megint ez a kisebbségi komplexusos faszság a programozókkal szemben, csak a szokásos.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.