Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) opr válasza coco2 (#15999) üzenetére


opr
veterán

Oszinte leszek: Azt se ertem, mirol beszelsz. Soha nem lattam meg olyan coding standard dokumentumot, ami konkret nyelvi elemeket tiltott volna. De miert is lenne ilyen, szvsz baromsag az egesz.
Nem attol lesz olvashato/szep egy kod, hogy milyen nyelvi elemeket hasznalsz es hogyan.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16002) emvy válasza opr (#16001) üzenetére


emvy
nagyúr

Nalunk nehany aprosag 'tiltott' (illetve: ha nem nyomod el explicite pl. metodusszinten a lintert, akkor szol), peldaul Java-ban a regi stilusu Date osztalyokat nem szabad hasznalni, vagy lokalis valtozot nem szabad 'final'-nek deklaralni, vagy a 'maybe monad'-jellegu konstrukcioknal muszaj expliciten lekezelni mindket agat. De ezek nem annyira fasiszta dolgok szerintem.

while (!sleep) sheep++;

(#16003) fatal` válasza emvy (#16002) üzenetére


fatal`
titán

Miért baj, ha a lokális változó final, ha nem változik az értéke (kvázi local konstans, hogy pl. ne legyen 500 kilométer feltétel egy ifben)? Nem javazok, csak hobbiprojektem volt benne marharég (de akkor használtam) ezért komolyan kérdezem (C#-ban nincs ebben az értelemben final).

Nekem egyébként az a tapasztalatom, hogy ha nincs komoly code review, akkor tökmindegy mennyire szép egy projekt, minél többen nyúlnak hozzá, idővel annál ocsmányabb lesz, általában domain félreértésből, vagy projektismeret hiányából fakadóan (pl. 2x leimplementálva ugyanaz, mert "nem tudtam, hogy már van ilyen").

[ Szerkesztve ]

(#16004) emvy válasza fatal` (#16003) üzenetére


emvy
nagyúr

Mert Java-ban a 'final' keyword rendkivul 'gyenge' konstrukcio, es lenyegeben (lokalis valtozok eseten) csak zaj, haszna nincs. Az lehetne a haszna, hogy veletlenul ujradefinialod, pedig nem akartad (de ilyet kb. senki nem latott).

Ja, nalunk csak ugy mehet be kod, ha
- 2 ember review-zta
- a kodban ott a teszt, ami bizonyitja, hogy a specben/ticketben leirt mukodest megvalositja (ergo az nem eleg, hogy a ket reviewer erti, hogy mukodni fog)

while (!sleep) sheep++;

(#16005) fatal` válasza emvy (#16004) üzenetére


fatal`
titán

A teszt oké, ez nálunk is megvan (kis cég), általában review is van egy más kódján, de nem mindig van rá idő/szabad kapacitás sajnos. Bár a mostani projektek jók, de a régebbiekben sok a szemét már.

"Mert Java-ban a 'final' keyword rendkivul 'gyenge' konstrukcio, es lenyegeben (lokalis valtozok eseten) csak zaj, haszna nincs. Az lehetne a haszna, hogy veletlenul ujradefinialod, pedig nem akartad (de ilyet kb. senki nem latott)."
Jogos, bár én inkább konstansként gondoltam rá mindig, illetve hogy ne legyen felülírva az értéke. Mondjuk javaban (bár hosszú évek óta nem foglalkoztam vele, akkor is java 6 vagy 7 androiddal, valószínűleg ez már nincs így), elég elhibázott dolognak tartottam, hogy a paraméter változó nem final alapból, utáltam kiírkálni (itt viszont volt, hogy elfelejtettem és felülírtam az értéket véletlen :D) .

Minimális haszna van, csak nem értettem, hogy miért "ördögtől való" nálatok, bár amiket leírtál élhető dolgok, csak csodálkoztam. :) De akkor csak annyi a baj vele, hogy "zaj", azt hittem valami egyéb oka van.

(#16006) opr válasza emvy (#16002) üzenetére


opr
veterán

Jo, de ezek ha jol ertem gyakorlatilag egyfajta konzisztenciat meg bizonyos szinten "modernseget" garantalnak, nem a nyelvet herelik ki.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16007) emvy válasza fatal` (#16005) üzenetére


emvy
nagyúr

> Jogos, bár én inkább konstansként gondoltam rá mindig, illetve hogy ne legyen felülírva az értéke.

Az a baj, h a final az a referencia konstanssagat garantalja, nem annak a konstanssagat, amire a referencia mutat.

Es ja, csak a zajossaga miatt, egy egyszeru peldat akartam hozni.

while (!sleep) sheep++;

(#16008) Silεncε válasza opr (#16001) üzenetére


Silεncε
őstag

Pont nemrég futottam bele ilyesmibe (már nem tudom, hol). Az ESLintet tudod ilyesmire configolni: [link]. Az adott kódnál pl a for...of konstrukció volt tiltva

(#16009) opr válasza Silεncε (#16008) üzenetére


opr
veterán

De... De miért? Mi a baj a for... of-al? :F

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16010) coco2


coco2
őstag

A c++ oldalt hosszú ideig nem kísértem figyelemmel vs környezetben. A dotnet libekben megvan minden, ami c#-nek ingere lehet, de lehetséges azokat a libeket natív kimenetbe is beleszerkeszteni valamilyen formában? Ez a halom sok c++ redistributable 2005 .. 2019 ad hozzáférést például https klienshez? Vagy azt továbbra is community libekből kell kotorni?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#16011) dqdb válasza coco2 (#16010) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha HTTPS kell, akkor ott van a Windowsban a WinHTTP API erre a célra. Ha TLS kell saját protokoll alá, akkor ott van az SChannel API. A windowsos .NET implementáció is ezeket használja legalul.

Persze ha nem tetszik és platformfüggetlen dologra vágysz, akkor ott van a libcurl például.

Természetesen lehet .NET kódot C++-ből használni, de az ágyúval verébre eset lenne HTTP kommunikációhoz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#16012) fatal` válasza emvy (#16007) üzenetére


fatal`
titán

"Az a baj, h a final az a referencia konstanssagat garantalja, nem annak a konstanssagat, amire a referencia mutat."
Ez jogos, de többnyire "primitívekhez" használtam (többnyire főleg booleanhez, inthez) :)

(#16013) Diopapa


Diopapa
addikt

Sziasztok, nem tudom, hogy jó helyen járok-e, de nem találtam megfelelő(bb) topikot.
Hétfőn meghülyült a Visual Studio-m. (2019, Community Ed. 16.10) vb.net-ben fejlesztek egy adatbáziskezelő programot és hétfő óta a navigation bar-on, ha ha a dropdown listre kattintok és ki akarom választani pl a Main events-et, akkor a mellette levő dropdown-ba be kellene töltenie az eveneteket, de nem történik meg, hanem visszaugrik arra, ahol most is áll. (lásd kép) próbáltam a settings-et resetelni, teljesen újra is telepítettem, próbáltam másik projekjeimmel, de mindig ez történik. A netet túrtam, de nem találtam erről semmit.
Valakinek valami ötet? Rémlik, hogy sok éve valamelyik régebbi verzióval történt valami ilyesmi, de nem emlékszem, hogy lett-e megoldása. :(

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#16014) opr válasza Diopapa (#16013) üzenetére


opr
veterán

Projekt/solution mellol torolted a .suo, .VC.db, stb VS fileokat? Egy git clean neha csodakat tesz.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16015) pube111


pube111
senior tag

Olyan kérdésem lenne, hogy linuxon a yad ugyan az mint macen a yadm?
Ha linuxon megírom, akkor macen működni fog? Persze macen yad helyett yadm lenne a parancs.

(#16016) dabadab válasza pube111 (#16015) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem Linuxon a yadm lesz ugyanaz, mint Macen a yadm :)
A YAD arra való, hogy scriptekből ki lehessen tenni dialog ablakokat guira, a yadm meg meg a mindenféle $HOME-ban lévő konfigurációs scripteket manage-eli. Te melyiket szeretnéd?

DRM is theft

(#16017) Diopapa válasza opr (#16014) üzenetére


Diopapa
addikt

Igen, sőt, próbáltam egy új projektet is csinálni ami még tök üres, de már az alap form eventeket sem tudom kiválasztani, olyan, mintha egy pillanatra kiválasztaná, de visszaugrik.. :F

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#16018) opr válasza Diopapa (#16017) üzenetére


opr
veterán

Wtf. Na jó, ez így tényleg fura, ilyet még nem láttam. Talán egy teljes takarítás segíthet. Teljes alatt azt értem, hogy azokat a dolgokat is törlöd, amit a sima uninstall nem (vannak itt ott rejtett fileok/mappák, amiket nem öl le egy uninstall). Biztos, hogy nem valami frissítés volt, amiben ezt eltörték?
Bocs, nincs több tippem. :(
Azért ha sikerül megoldani valahogy, majd írd már le mi volt légyszi.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16019) dqdb válasza Diopapa (#16017) üzenetére


dqdb
nagyúr

Új projektet egy meglévő solutionbe vagy új projektet egy új solutionbe? A kettő nem ugyanaz, ha nem törölted le a solution mappája alatti .vs mappát, akkor annak az elromlott tartalma érintheti az új projekt működését is.

Ha törölted a mappát vagy új solutiont hoztál létre, és így sem megy, akkor lépj ki VS-ből és takarítsd ki a %TEMP% mappát is, hátha oda cache-elt valamit, amit nem kellett volna (például VS2015-nél rendszeresen halt be a Test Explorer és nem találta mega unit testeket, amíg innen nem töröltél ki egy mappát).

Ha egyik sem megy, akkor utolsó lehetőségként repair a VS telepítőben vagy utolsó utáni lehetőségként VS újratelepítés.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#16020) Diopapa válasza opr (#16018) üzenetére


Diopapa
addikt

Azon gondolkodtam én is, mintha a napokban tettem volna fel 1-2 update-et, megpróbálom kigyomlálni registry-ből, meg jött ma ki valami új preview is belőle, azt is megnézem.

@#16019dqdb:
Új solution-t próbáltam. Repairt is, újratelepítést is. Nem is értem, komolyan... :F

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#16021) pube111 válasza dabadab (#16016) üzenetére


pube111
senior tag

Akkor lehet, hogy el vagyok tévedve.
Ffmpeg et akarok kezelni gui val. File szelektor kellene bele, amivel kiválasztom a .vob fájlokat, amiket konvertál mp4 be. Azt hittem, erre (is) jó a yad. A zenityt ismerem, de egy ablakban akarom megoldani az egészet. Meg az nincs mac re.
Azt sem tudtam, hogy linuxon is van yadm.

(#16022) dabadab válasza pube111 (#16021) üzenetére


dabadab
titán

Oké, akkor neked a yad kell, az van OSX-re is (ahogy egyébként zenity is), ahogy általában a mindenféle unixos dolgokat, a homebrew-val ezeket is fel tudod rakni (mondjuk ennél sokkal többet nem tudok elmondani a témáról, nem használok igazán OSX-et)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#16023) pube111 válasza dabadab (#16022) üzenetére


pube111
senior tag

Zenity tényleg van, de yad nincs.
https://formulae.brew.sh/formula/zenity#default

[ Szerkesztve ]

(#16024) dabadab válasza pube111 (#16023) üzenetére


dabadab
titán

https://github.com/gmerlino/homebrew-yad (bár ahogy nézem, ez nincs nagyon karbantartva és egy elég régi változatot húz be)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#16025) pube111 válasza dabadab (#16024) üzenetére


pube111
senior tag

Megnézem. Köszi.

(#16026) Diopapa válasza opr (#16018) üzenetére


Diopapa
addikt

Szia, megoldás még nincs próbáltam kigyomlálni registryből, uninstalláltam, appdata-ból stb-ből mindenhonnan kiszedtem ami eszembe jutott/amit megtaláltam, újrahúztam és semmi, blank solution-nél is csinálja.. Az előbb találtam az első releváns probléma leírást egy oldalon, de megoldást ott sem írnak...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#16027) btraven


btraven
őstag

Miért nem lehet kommentet írni programba?
Van egy konstansom: WATER_FREQ.
Azt szabályozza milyen gyakran van víz a generált térképen.
Ha =1 akkor (majdnem) minden víz. Ha =2 akkor a fele víz kb.
De ezt hogy nevezem el ezt a konstanst hogy érthető legyen?

(#16028) opr válasza btraven (#16027) üzenetére


opr
veterán

A kerdest se ertem, miert ne lehetne kommentet irni a programba? Konkretan erosen ajanlott, legalabbis egy bizonyos szintig.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16029) Drizzt válasza opr (#16028) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Kimondottan ellejvallott, kiveve ha koddal, vagy valtozonevvel nem lehet valamit kifejezni. En akkor irok kommentet, ha az adott szandekot sehogy nem tudom kifejezni a program nyelvi elemeivel. Pelda: ha mondjuk valamit raneyesre esszerubb lenne 3 sorral lejjebb vinni, de van kozben valami olyan framework hivas, aminek a mellekhatasa miatt nem lehet atsorrendezni, akkor meger egy kommentet. Ha valamit ki tudsz fejezni maskepp elnevezett valtozoval, vagy fuggvennyel, akkor jobb azt tenni, mint kommentet irni. A magyarazat egyszeru: ha a kod valtozik, s emiatt a mellette levo komment is idejetmultta valik, akkor nagyon nagy esely van, hogy a kommentet elfelejtik update-elni. Ennek meg az a vege, hogy par honappal kesobb ha arra a reszre teved az ember, nem tudja, hogy a komment hazudik, vagy a kod arrol, hogy minek kellene tortennie. Masik jo pelda, amit erdemes kommentelni: nyilvanos API, foleg ha abbol konkretan API spec lesz generalva. De ha siman annyi egy komment celja, hogy leirja mit csinal egy fuggveny, akkor jo esellyel a fuggveny neve a rossz. Ha meg a fuggveny neve igy 3 oldal kene, hogy legyen, akkor jo esellyel az a fuggveny tul sok dolgot csinal es erdemesebb feldarabolni. Persze ellenpelda mindenre van, ezek csak ilyen altalanos okoskodasok.

#16027btraven:
Miért nem csinalsz inkább enum-ot?
PL. WATER_FREQUENCY.HIGH = 1, WATER_FREQUENCY.LOW = 2.
Vagy ha nem diszkrét az értékkészlet, akkor inkább nevezném WATER_PROPORTION-nek, s akkor százalékként értelmezett adatot írnék bele. Vagy WATER_RATIO.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#16030) opr válasza Drizzt (#16029) üzenetére


opr
veterán

Jo, de ez nyilvanvalo. De olyat, hogy nem szabad kommentet irni ugy egyaltalan meg nem is hallottam, mekkora baromsag mar. Nyilvan soronkent szetkommentezni a kodot baromsag, de siman lehet olyan helyzet, ami az utanad kovetkezo emberkenek mar nem trivialis, hogy miert az/ott/ugy, es olyankor nem kommentelni konkretan hiba.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16031) lantika


lantika
tag

Sziasztok. az lenne a kerdesem,hogy van egy tar.gz fajl,amit ha kicsomagolok lesz egy .IMG benne. Hogyan lehet ezt a .IMG-t kibontani? Ez egyebkent egy Ford navi fajl.

[lantika]

(#16032) pelyib válasza lantika (#16031) üzenetére


pelyib
tag

.img tobb fajltipust is takarhat. Elobb meg kene tudni, h melyikrol van szo.

For Apple Inc.'s disk images using the .img filename extension, see Apple Disk Image. For disk images based on the ISO 9660 file system, see ISO image. For the GPS device map format, see Garmin .img.
https://en.wikipedia.org/wiki/IMG_(file_format)

Esetleg probald ki, h atirod ISO-ra, tobb helyen is irtak, h kompatiblisek, es akkor mar az egyik virtual disk manager programmal mar meg lehet nyitni.

(#16033) sztanozs válasza pelyib (#16032) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha Ford navi fájl, akkor garmin img lesz az...
Amúgy ha jól rémlik a garmin fájljai liszensz-kötöttek, szóval ha leszeded az egyik gépről nem tudod átrakni egy másikra, csak ha mellé rakod a hozzá tartozó liszensz fájlt (vagy bepötyögöd a kulcsot - már nem rémlik).

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16034) lantika válasza sztanozs (#16033) üzenetére


lantika
tag

SYNC3 fajl. QNX-en van irva. Elvileg linux-al meg lehetne nyitni,de sajna nem sikerül.

[lantika]

(#16035) Vtmk


Vtmk
tag

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni,hogy 4 éve futó vps-en van fenn az imscp tárhely host panel. Domainek phpmysql minden. Kérdés az lenne fel lehet rakni erre a vps-re az openvpn-t minden gond nélkül vagy szétrúgná az egész szervert? És inkább egy új vps-re rakjam az openvpn-t.

Leszedtem egy openvpn panelt (webböngészőre) És terminálban tudom létrehozni ami kell De csak az adott szerveren tudok mindent csinálni nem több szerveren. Ez hobbi célra szeretném kipróbálni,hogy saját vpn milyen lenne. Ha márvan vps-em akkor lehet még ezt bele tudom szorítani.

Köszönöm a választ előre.

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#16036) sztanozs válasza lantika (#16034) üzenetére


sztanozs
veterán

Szerintem ebben a fórumban nézelődj. Ahogy nézem csak hackelt változatra mennek fel a "nem vásárolt" térképek, de lehet, hogy tévedek, nem ástam bele magam.
https://www.f150forum.com/f118/sync-3-technical-discussion-399837/index17/

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16037) lantika válasza sztanozs (#16036) üzenetére


lantika
tag

Báttya ez nem hackelt vagy illegális. Sync3 frissitést a Ford ingyen adja,otthon egy pendrájv segitségével magadnak csinálhatod. 😉

[lantika]

(#16038) dabadab válasza lantika (#16037) üzenetére


dabadab
titán

Akkor meg egyszerűen kövesd a használati útmutatót.

DRM is theft

(#16039) lantika válasza dabadab (#16038) üzenetére


lantika
tag

Nem telepitéssel van bajom,hanem szeretném a nyelvi fájlt valahogy megnyitni,mert szeretném szerkeszteni. 😉

[lantika]

(#16040) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

curl és jq kombinációjával szeretném kinyerni a label, file, percentage értékeit
(a sorrend nem fontos de, ha nem macerás megoldani akkor legalább azt is tudni fogom már hogyan kell helyezgetni)

curl -s -X POST 'http://kodi:kodi@192.168.1.10:8080/jsonrpc?Base' -H 'Content-Type: application/json' --data '[{"jsonrpc":"2.0","method":"Player.GetProperties","params":[1,["percentage"]],"id":17},{"jsonrpc":"2.0","method":"Player.GetItem","params":[1,["file"]],"id":18}]' | jq
[
  {
    "id": 17,
    "jsonrpc": "2.0",
    "result": {
      "percentage": 8.89996337890625
    }
  },
  {
    "id": 18,
    "jsonrpc": "2.0",
    "result": {
      "item": {
      "file": "smb://192.168.1.10/@.mkv",
        "id": 2436,
        "label": "Promortyus",
        "type": "episode"
      }
    }
  }
]

a formázás létrejön
viszont, ha már kerestetnék vele
akkor hibát dob
curl -s -X POST 'http://kodi:kodi@192.168.1.10:8080/jsonrpc?Base' -H 'Content-Type: application/json' --data '[{"jsonrpc":"2.0","method":"Player.GetProperties","params":[1,["percentage"]],"id":17},{"jsonrpc":"2.0","method":"Player.GetItem","params":[1,["file"]],"id":18}]' | jq .item.file
jq: error (at <stdin>:0): Cannot index array with string "item"

különszedve a percentage értékét azt ezzel a sorral sikerül kinyerni
curl -s -X POST 'http://kodi:kodi@192.168.1.10:8080/jsonrpc?Base' -H 'Content-Type: application/json' --data '{"jsonrpc":"2.0","method":"Player.GetProperties","params":[1,["percentage"]],"id":17}' | jq .result.percentage
8.89996337890625

előre is köszi!

(#16041) pelyib válasza Hege1234 (#16040) üzenetére


pelyib
tag

Absolute path kell neki: .[].result.item.file
Itt probaltam ki: https://jqplay.org

(#16042) Hege1234 válasza pelyib (#16041) üzenetére


Hege1234
addikt

köszi, nagyon hasznos tool!
a keletkezett null -okat hogyan lehetne kiszedni?
[link]

(#16043) Rimuru válasza Hege1234 (#16042) üzenetére


Rimuru
veterán

pl jq-val: | select(. != null), vagy grep: | grep -v null, stb. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#16044) Hege1234 válasza Rimuru (#16043) üzenetére


Hege1234
addikt

tökéletes, köszi!

(#16045) Hege1234


Hege1234
addikt

valahogy sejtettem, hogy nem úgy lesz ahogy elterveztem :))

bash-ba szeretném eljuttatni a .txt-be lévő sorokat a file és a resume rész után

save.sh
curl -s 'http://kodi:kodi@192.168.1.10:8080/jsonrpc?Base' -H 'Content-Type: application/json' --data '[{"jsonrpc":"2.0","method":"Player.GetProperties","params":[1,["percentage"]],"id":17},{"jsonrpc":"2.0","method":"Player.GetItem","params":[1,["file"]],"id":18}]' | jq '.[].result.item.file, .[].result.percentage | select(. != null)' > save.txt
 
ez létrehozza a save.txt-t
"smb://192.168.1.10/@.mkv"
52.96696472167969

a load.sh betölti a videót az adott pozicióra ugorva

load.sh
curl -s 'http://kodi:kodi@192.168.1.10:8080/jsonrpc?Base' -H 'Content-Type: application/json' --data '{"jsonrpc":"2.0","method":"Player.Open","params":{"item":{"file":"smb://192.168.1.10/@.mkv"},"options":{"resume":52.96696472167969}}}'
 

ebbe kellene valahogy a "file": és a "resume": után beilleszteni a txt-be lévő sorokat

ezt találtam amivel betölti a .txt-t
while IFS= read -r line; do     echo "Text read from file: $line"; done < save.txt
Text read from file: "smb://192.168.1.10/@.mkv"
Text read from file: 52.96696472167969

tovább nem jutottam :B
valakinek ötlete, hogyan lehetne megoldani?

(#16046) sztanozs válasza Hege1234 (#16045) üzenetére


sztanozs
veterán

Őszintén szólva, én ezt pythonnal oldanám meg, nem bash-ban, de ízlések és pofonok.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16047) bambano válasza Hege1234 (#16045) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha összesen kettő darab sorról van szó, magyarul a kis méret miatt hatékonyságról nincs értelme beszélni, akkor valami ilyesmit javaslok:
filenev=$(head -1 save.txt)
idopont=$(head -2 save.txt | tail -1)

a curl-ben az url-t körbevevő aposztrófokat lecserélni idézőjelre
utána a file:-t átírni file:${filenev} és resumét resume:${idopont}-ra.

még egyszer hangsúlyoznám, hogy egyébként ez nem optimális megoldás, de ha naponta háromszor hajtod végre egy 2 soros fájlon, akkor az egyszerűsége fontosabb lehet, mint megtanulni rendesen bashban programozni.

nem ártana a fájlnévről leszedni az idézőjeleket a save.txt-ben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16048) bambano válasza sztanozs (#16046) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hogy finoman fogalmazzak, ezért pythont indítani egy erősen túltervezett megoldás lenne :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16049) Hege1234 válasza sztanozs (#16046) üzenetére


Hege1234
addikt

attól függetlenül, hogy valaki segít benne hogy hogyan kell bash-ba megoldani
engem a python verzió is érdekelne mert a későbbiekben biztos hasznát veszem annak hogyan kell valamit beolvastatni és "helyezgetni"
már ha jól gondolom hogy python-ba is valahogy hasonlóképpen kellene megoldani

(#16050) Hege1234 válasza bambano (#16047) üzenetére


Hege1234
addikt

köszönöm szépen!
ohh pedig direkt hagytam rajta azthittem úgy egyszerűbb :B
(--raw-output-al tudom leszedni róla)

mindjárt ki is próbálom de egyébként ezt úgy érted hogy nem fut le gyorsan?

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.