Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18252) coco2 válasza JoinR (#18248) üzenetére


coco2
őstag

Ehh, igazad lehet. Csak fáradt voltam. De azt hiszem, már értem. Amekkora halálgyárak a kórházak már így is, gyakorlatilag zéró különbség, bármit mond vagy nem mond a gép. Például "elütött az autó?" -> "rákos vagy" -> "beléd nyomjuk a kemót". Éljen a gépi tanulás :K

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18257) K1nG HuNp válasza coco2 (#18247) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

te továbbra is azt hiszed, hogy csak mert te megáltál egy értelmi szinten akkor az egész világnak meg kell ott állnia. segitek, nem :DD és tényleg nem értem, hogy jössz ahhoz, hogy mások kutatását, munkáját becsméreld. tegyél le valami negyed ennyire jót az asztalra és utána esetleg pofázhatsz.

meg akkor ezek után reméled a fenti hozzállásod alapján fogsz cselekedni és a mentőssel ordibálva fogod közölni, hogy téged márpedig nem vihet be a semmelweis klinikára hanem keresse meg a leglepukkantabb szoci SZTK-t ahol még véletlenül sincs semmilyen machine learninges orvosi döntéstámogató rendszer, hiszen az mennyire szar.
ja.. vagy amikor már az életed menti meg 1-1 okosabb csapat eü mérnök munkája akkor már királyak? :U

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#18258) coco2 válasza K1nG HuNp (#18257) üzenetére


coco2
őstag

A személyeskedés kontentet légyszíves rakd off-ba. Amúgy meg kívánom neked, hogy egyszer feküdj be valami hasonlóan innovatív kreálmány által vezérelt szike alá. Ha jelent bármit, nekem nem fogsz hiányozni.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18259) mobal válasza coco2 (#18258) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem mindketten fejezzétek be a személyeskedést. :)

Többet nem szeretnénk itt takarítani.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18260) nevemfel válasza K1nG HuNp (#18257) üzenetére


nevemfel
senior tag

Hogy egy sokat látott fórumtársamat idézzem: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#18261) JoinR


JoinR
senior tag

Ha már így kitisztult a topik, akkor bedobok egy videót, elképesztő, hol tart már ez a terület:
OpenAI's ChatGPT is a MASSIVE step forward in Generative AI

(#18262) axioma válasza JoinR (#18261) üzenetére


axioma
veterán

Advent of code-on tesztelik, kepes a feladatszovegbol kodot csinalni, majd ha nem jo akkor megfelelo tovabbi utasitasokra kijavitani. Jo, en akkor lattam amikor me'g csak az elso 3 napon volt tul. [link]

(#18263) dabadab válasza axioma (#18262) üzenetére


dabadab
titán

Ez azért részben arról is szól, hogy az AoC feladatai nagyon jól vannak megírva :)
De egyébként bámulatos, hol tart már a tudomány.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#18264) coco2 válasza dabadab (#18263) üzenetére


coco2
őstag

Hány szakember munkaóra lehet benne a jelenlegi állapotában?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18265) axioma válasza dabadab (#18263) üzenetére


axioma
veterán

Teny, a valo eletben sosincs olyan szepen definialt allapotter amibol dolgozni kell, mint ilyen absztrakt feladatokon...

(#18266) Dánkas


Dánkas
csendes újonc

Kitöltenétek? Jó kezdeményezés, én személy szerint kíváncsi leszek az eredményére. Hányan töltik majd ki és lesznek-e érdekes összefüggések. Már a fejlesztők is rengetegen vannak -nem mindenki jó szakember azért-, szóval nagyon sokszínű lehet a piac. :))

(#18267) Ispy válasza Dánkas (#18266) üzenetére


Ispy
veterán

Uhhh, az első kérdés mi volt? Megizzadtam. ;] :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18268) Fire/SOUL/CD válasza Dánkas (#18266) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

De ez micsoda? :F
Az első kérdés max. 10 sec.
Szóval, ha meg tovább mész, akkor remélem nem ilyen fizess be X összeget fake kukimonszter ugye? :DDD
(Me1 ha a10. kérdés a P=NP, akkor van értelme..) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18269) coco2 válasza Fire/SOUL/CD (#18268) üzenetére


coco2
őstag

Több volt az 10 sec-nél. Néztem, mit keres ott az a 7-es. Nem tudtam megállni, hogy ne 3x gondoljam végig. Én soha az életbe el nem követek még egy ilyen gányolást. A Blackbelt-nél a srácok valami nagyon trehányak lehetnek.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18270) dabadab válasza coco2 (#18269) üzenetére


dabadab
titán

U.n. beugratós kérdés, nem gányolás.

DRM is theft

(#18271) Ispy válasza coco2 (#18269) üzenetére


Ispy
veterán

Ez egy vicc volt, pont ez a lényege. :P Aki látott már programkódot 1x, annak leesik, hogy ez ilyen cseles kód programozóknak.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18272) sztanozs válasza Dánkas (#18266) üzenetére


sztanozs
veterán

ok jo a kerdoiv, de infobiztonsag miert nincs az IT teruletek kozott... vagy csak en vagyok vak?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18273) Dánkas válasza sztanozs (#18272) üzenetére


Dánkas
csendes újonc

Köszi! Mindjárt felteszem oda is. :R :DDD

(#18274) sztanozs válasza Dánkas (#18273) üzenetére


sztanozs
veterán

Marmint miert nincs a lehetseges valaszok kozott (utolso kerdessor asszem)... mondjuk megegyszer ugyse nem fogom kitolteni.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18275) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Green Fox, Codecool és társaik...

Rákeresve évekkel ezelőtt volt róluk szó, így érdeklődnék, hogy van-e itt valaki, aki mostanság végzett ezeknél? Mik a tapasztalatok, valóban el lehet helyezkedni ezekkel a gyorstalpalókkal is így lassan 2023-ban?

Mielőtt megkapnám, hogy "ezért kiadni milliókat, amikor otthon is megtanulhatod ugyanezt...".

Oké, de azt is vegyétek figyelembe, hogy egy teljesen kezdő azt se tudja mit csináljon, mit kezdjen el, az mennyire jó. Ergó nincs semmiféle visszajelzés arról, hogy jó-e amit csinálsz, vagy sem. A marketing rizsa szerint egy efféle képzésen szimulálják a valós munkakörnyezetet a csoportos munkákkal, projektmunkákat csináltatnak veled, elvileg felkészítenek az interjúkra és a végén állást is keresnek neked. Marha drága, de legalább benyomnak valahova, aztán a többi rajtad múlik, szóval ez egyféle befektetés is lehet. Vagy nem jól gondolom?

A fentiek nem elhanyagolható szempontok egy valóban kezdőnek. Ha most nekifognék ilyen-olyan ingyenes netes képzéseket (Codeacademy, W3 stb) csinálni, akkor mégis mit írjak az önéletrajzba? Hogy xy weboldalon szépen végigkattintgattam a képzést? Hülyének fognak nézni...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#18276) emvy válasza KubanitoS (#18275) üzenetére


emvy
nagyúr

Jönnek ki jó emberek ezekből, én úgy látom. És igen, az egyik fő előnye, hogy könnyebb utána állást találni, mert ki van építve a pipeline.

while (!sleep) sheep++;

(#18277) Drizzt válasza KubanitoS (#18275) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"A fentiek nem elhanyagolható szempontok egy valóban kezdőnek. Ha most nekifognék ilyen-olyan ingyenes netes képzéseket (Codeacademy, W3 stb) csinálni, akkor mégis mit írjak az önéletrajzba? Hogy xy weboldalon szépen végigkattintgattam a képzést? Hülyének fognak nézni..."
Ha relevansak a korabbi tanulmanyaid, akkor azokat. Ezen kivul erdemes lenne csinalni referencia projekteket. Azokat githubra, vagy hasonlo helyre rakni, arra hivatkozast berakni az oneletrajzba. Eleve ugy erdemes csinalni ezeket a kepzeseket, hogy ki is probalod kozben, foleg az elejen. A full ingyenes dolgokkal nem tudom meddig lehet eljutni, de par szaz dollarert biztos lehet olyan trainingeket venni, amibol ossze lehet pakolni eleg modern, elterjedt dolgokat.
Ettol fuggetlenul ha van penz, ido, akarat, akkor erdemes lehet menni bootcampre, akiket ismerek, hogy elkezdtek, mindegyikuk programozokent dolgozik azota is. Kiveve egy valakit, aki kibukott, de aztan valahogy security-s lett belole, az meg megy neki.
Bar a napokban lattam cikkeket, hogy erosen felhigult a bootcamp piac. Ilyenkor gondolom vegkepp a bejaratottak kozul lehet erdemes valasztani valamit.

I am having fun staying poor.

(#18278) coco2 válasza KubanitoS (#18275) üzenetére


coco2
őstag

>...benyomnak valahova...

Van az a film, Ryan közlegény megmentése, az elején egy partraszállási jelenettel. Láttad azt a részt, amikor viszik ki a katonákat a beach-re, és lenyitják a külső ajtót? :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18279) KubanitoS válasza coco2 (#18278) üzenetére


KubanitoS
veterán

Semmi sem egyszerű, ebben igazad van, de ahogy látom az a legnehezebb, hogy felkerüljön az ember arra a bizonyos hajóra. Ha ez megtörténik utána már csak a lehetőséget kell megragadni és élni vele.

Drizzt köszönöm neked is! Pont az a probléma, hogy nem tudom mire mehet az ember azzal, hogyha csak az ingyenes cuccokat nyomja. Nincs kontroll, nem tudod valójában milyen szinten vagy…

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#18280) coco2 válasza KubanitoS (#18279) üzenetére


coco2
őstag

Mire a népek megragadják a lehetőséget, arra jönnek rá, hogy nagyon más kép látszott a brossúrákon, mint a napi darálóban. A brossúrákon jól fésült fiatalok vigyorognak az ultramodern hosting cégek szerver termeiben, a gyakorlatban meg vágósúlyig felhízott stressz-rabszolgák biggyesztenek a gyorskajáktól szuvas fogaikkal. Egészen biztosan úgy gondoltad?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18281) KubanitoS válasza coco2 (#18280) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szerintem te nagyon rossz helyen dolgozhatsz :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#18282) coco2 válasza KubanitoS (#18281) üzenetére


coco2
őstag

Láttam én már sokféle helyet. Majd látni fogsz te is, és utólag fog érdekelni a véleményed. Addig pedig mosolyogj. Úgy mégis, mi tudhat egyáltalán félresikerülni? :DDD

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18283) gygabor88 válasza KubanitoS (#18275) üzenetére


gygabor88
tag

Voltak negatív tapasztalatok: [link]
Itt a lapcsaládon is néha találni kommenteket ilyen helyeken végzettektől és 50-50-nek tűnik, hogy beváltja-e egy ilyen képzés a reményeket.
Viszont idősebb karrierváltóknak nem nagyon van más csak ezek és a levelező vagy esti bsc.

[ Szerkesztve ]

(#18284) KubanitoS válasza gygabor88 (#18283) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszi, ezeket ismerem, ez a cikk is 2019-es, ezért is vetettem fel a dolgot, hátha van frissebb info.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#18285) JoinR válasza KubanitoS (#18284) üzenetére


JoinR
senior tag

Szerintem nem kell tőlük parázni, futószalagon megy a téma, de adnak valamit a pénzért. Viszont mielőtt elkezded, fontos lenne online megcsinálni pár kurzust, hogy tudd, egyáltalán van-e ehhez kedved; ahhoz drága a bootcamp, hogy csak úgy beleugorjon az ember.

[ Szerkesztve ]

(#18286) KubanitoS válasza JoinR (#18285) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszi neked is, eddig önfejlesztő üzemmódban toltam, de ha jól látom az első 10 hétben költségmentesen el lehet állni. Azért az elég hosszú idő.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#18287) K1nG HuNp válasza coco2 (#18280) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Tökéletes megtestesítője vagy a magyar pesszimizmusnak.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#18288) emvy válasza K1nG HuNp (#18287) üzenetére


emvy
nagyúr

Ah, másfelől meg optimista, hiszen ő lesz a világtörténelemben az első, akinek nem akadály a CAP theorem.

while (!sleep) sheep++;

(#18289) coco2


coco2
őstag

Ti ketten eldönthetnétek már, hogy akkor most melyik.

Apropó modi nem rátok szólt, hogy elég a személyeskedésből?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18290) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

HTTP (osi 7) denial of service tamadasok ellen mi a kedvenc, legjobban bevalt megoldasotok?

domain.com//?<random string> patternel erkezett par millio keres egy ora leforgasa alatt az egyik publikusan elerheto ip cimunkre, amitol lehalt egy relative kis instancen levo Caddy proxynk.

Valamilyen WAF-ot erdemes felsetupolni vagy csak dobaljunk penzt a problemara es vegyunk nagyobb instancet ami lehalas nelkul le tudja nyelni a beerkezo kereseket?

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#18291) emvy válasza K1nG HuNp (#18290) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha tenyleg DoS-jellegu problemad van, akkor Cloudflare, Cloudfront, Cloud Armor, etc., szerintem.

while (!sleep) sheep++;

(#18292) K1nG HuNp válasza emvy (#18291) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Kontextus: A Caddy proxyt arra hasznaljuk, hogy az userek a sajat domainjeiket ezen proxy IP cimere tudjak iranyitani es ezaltal a sajat domainjukon a nalunk krealt weboldalaikat tudjak mutogatni, mikozben a mi infrastrukturank szolgalja ki a kereseket. Igy tehat hosszutavon statikus IP cimmel kell rendelkeznie a proxynak es kvazi publikus is ez az IP cim mert benne van a Support/How-to doksinkban. Azert Caddyt hasznalunk mert o kepes arra, hogy az TLS handshake soran Lets Encryptel certificatet gyart es igy HTTPSen keresztul tudjuk kiszolgalni az userek domainjat.

Egyszeri eset volt de elég volt arra, hogy lefektesse a Caddy proxyt. A beérkező késések patternje pedig egyértelműven attackra utal, az kérdéses, hogy specifikusan ránk vagy csak valami crawler szedte fel az IP-t és utána nyomták ránk is többek között a dolgot.

AWS-en futunk, egy sima EC2 egy statikus Elastic IP-vel.

Belenéztem milyen lehetőségek vannak L7 támadások ellen, de elég kacifántos megoldások vannak. Alapvetően van egy WAF-juk de azt csak Application Load Balancerekre lehet kötni szóval első nekifutásra az ALB+WAF -> EC2 megoldás tűnt jónak aztán kiderült, hogy az ALB nem támogat statikus IPket.

Erre megoldás, hogy egy Network Load Balancert huz fel az ember az ALB elé, az már tud Elastic IPhez csatolodni. Szoval eddgi az a keplet, hogy NLB+Elastic IP -> ALB -> EC2

Kerdeses, hogy az NLB és az ALB közé (vagy az ALB mellé kerül és akkor nem zavar igazabol?) be lehet e rakni a WAF-ot..

Mindegy, ha folytatodnak a tamadasok majd jobban belenezek meg megprobalom tenylegesen leimplementalni.

Addig meg jo megoldas lehet penzt dobalni a problemara, nagyobb EC2, meg valamiert a Caddy proxy nem indult ujra miutan elhasalt az EC2 szoval lehet erdemes lenne a systemd konfignak is utana nezni hogy legalabb self-healeljen a proxy ha tamadas is eri.

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#18293) coco2 válasza K1nG HuNp (#18290) üzenetére


coco2
őstag

<törölve>

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18294) emvy válasza K1nG HuNp (#18292) üzenetére


emvy
nagyúr

AWS toolingot nem ismerem, de nem hangzik rosszul. Egyebkent pl. a Cloudflare Layer3 DoS-ra is ad megoldast, de orankent par millio lekeres az nem DoS azert meg.

Ha nagyon egyszeruen akarjatok csinalni, akkor amit lehet:
- Caddy helyett pl. nginx (azzal is lehet LE certet generalni, ohne problem), es ip-based rate limit
- ratelimit plugin a Caddyhez

Ha nem egy IP-rol jon, akkor mondd, es kitalalunk valamit :)

while (!sleep) sheep++;

(#18295) K1nG HuNp válasza emvy (#18294) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

AWS Layer 3-4re alapbol mindenkinek ingyen ad Shield Standard neven egy DoS védelmet/megoldást.

Caddyt amikor valasztottam az On-Demand TLS miatt tettem mert akkor a piacon csak ő tudott ilyet. (https://caddyserver.com/docs/automatic-https#on-demand-tls) NGINX hasonlo szolgaltatasat be tudod linkelni?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#18296) emvy válasza K1nG HuNp (#18295) üzenetére


emvy
nagyúr

[link]

while (!sleep) sheep++;

(#18297) K1nG HuNp válasza emvy (#18296) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

https://www.nginx.com/blog/using-free-ssltls-certificates-from-lets-encrypt-with-nginx/

1. Run the following command to generate certificates with the NGINX plug‑in:
$ sudo certbot --nginx -d example.com -d www.example.com
2. Respond to prompts from certbot to configure your HTTPS settings, which involves entering your email address and agreeing to the Let’s Encrypt terms of service.

Ez alapján itt manuálisan kell hozzáadni a domaint és megadni néhány adatot, ezt a Caddy önmagától csinálja, ami azért egy jóadak komplikációt kivesz a dologból.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#18298) Voy15 válasza K1nG HuNp (#18297) üzenetére


Voy15
tag

Igazából ezt egyszer kell belőni, utána cronjobba szokták rakni az auto-renewt, mert 90 napra adja a certet ha jól emlékszem.
(Bár lehet a certbot, már meg is csinálja a szükséges cron taskot)

(#18299) K1nG HuNp válasza Voy15 (#18298) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Igen egyszer de mivel két külön service ez és az applikáció akkor az NGINXt tartalmazó szerverre mostmár kell valamilyen API amin keresztül az app szerver le tudja küldeni a domaineket amire le kell futtatni a fenti commandot. Ezt ha meg tudja spórolni az ember akkor az hasznos tud lenni :D Caddy Rate Limit pluginokra ránézek.

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#18300) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Több, mint 10 éve vagyok a jelenlegi cégnél számítógép-szerelőként.
Mindig is vonzott a programozás de sajnos még nem sikerült váltanom.
Először Pythont tanulgattam, de 8 óra munka mellett tanulni és közben konkrét projektbe belefogni, úgy éreztem nem fog menni.
Közbe jöttek dolgok: ház építés, két gyerek :).
Ez idő alatt próbálkoztam Java-val, elvégeztem egy kezdő tanfolyamot(Java SE) ami elég jól ment. Utána tanulgattam itthon Sprinboot-ot. Voltam egy állás interjún(techikai) ami sajnos nem jött össze, nem volt nehéz, csak túlizgultam, mivel nem igazán volt(van) rutinom ebben, sajnos túl sokáig leragadtam egy cégnél :(
Legutóbb Fluttert kezdtem el tanulni, mivel volt kilátásban egy állás lehetőség. Végig vittem egy Udemy kurzust, elkészítettem minden appot onnan. Az volt a terv, hogy még egyszer átveszem a tanfolyamot és utána készítek egy saját appot, mivel majd bepróbálkozom.
Saját app még nem készült, sajnos abba maradt a folyamat már vagy 6 hónapja...

A lényeg, hogy most már eleget húztam az időt, szeretnék napi 2 órát rászánni, hogy felkészüljek egy állás interjúra. Kilátásban van Python, Java és Flutter állás is, de sajnos egyik se kezdő - junior pozíció.

Abban kérnék tanácsot, hogy vajon mibe kezdjek bele, ezúttal nem szeretném abbahagyni :)

Nem feltétlenül a fent említettek közül szeretnék választani, de mivel szereztem némi ismeretséget, gondoltam előnyösebb lenne.

Tudom, hogy a Python(ezt nagyon rég tanultam, szóval minimális a tudásom) és Java back-end, szóval keményebb dió.

Flutter a legfrissebb és talán ez tetszett a legjobban mert egyszerre tanultam a keretrendszert, nyelvet(Dart) illetve Android -IOS app fejlesztést... Ja és frontend, szóval ha valamit dolgozok szinte azonnal látszik az eredmény. Viszont ezzel az a gond, hogy kevesebb az állás lehetőség, mint pl Java-ban. Java-hoz viszont úgy látom nem elég az SE, ide kell még EE és vagy Spring is.

Tudom, hogy a döntés az enyém és hogy azzal kell foglalkozni amit szeretsz, de azért mást is figyelembe kell venni.

A fentiek ismeretében tud valaki tanácsot adni, hogy merre induljak?

Köszi! :R

U.I.: Bocsánat, ha túl hosszúra sikerült.

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.