Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) coco2 válasza emvy (#18749) üzenetére


coco2
őstag

Én nem arra értettem, hanem például arra, amikor valaki értetlenkedik, kétszer elmagyarázzuk, mi van, és ha nem érti, és tanulni sem akar, elhajtjuk a pi**ába, és ha szókimondóan, hát akkor szókimondóan. Én arra az egyre értettem. A másikat illetően nyitott kapukat döngetsz. Végső soron nekem is annyi a véleményem a kezdőkről, hogy tanuljon, vagy fizessen, vagy távozzon. És abból a háromból válasszon mindenki valamit magának. Negyedik opciót én sem kínálok. Írtam talán bárhol bármi mást?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18752) coco2 válasza hiperFizikus (#18750) üzenetére


coco2
őstag

Teljesen alapok nélkül, amíg valaki szakmai analfabéta, hiába rakod az orra elé a megoldást, akkor sem érti. Olyasmire nem segítség a sikeresen megtalált google blog sem. Maximum ha +1 hozzárétésbeli szintet lehet segíteni valakinek. Ha haladó dolgokat akar használni valaki, minimum középhaladó szintig ki kell kupálódnia előbb.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18753) Grizzlu válasza coco2 (#18746) üzenetére


Grizzlu
tag

Elég lesz, azt hiszem. Nekiállok szépen lassan. Köszi!

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#18755) hiperFizikus válasza coco2 (#18752) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

igazad lehet
:R

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#18756) kovisoft válasza emvy (#18749) üzenetére


kovisoft
őstag

Az is egyfajta tiszteletadás, ha egy magyar fórumon ékezetes betűkkel ír valaki. ;]

(#18760) koxx válasza arcoskönyv (#18759) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szemelyeskedest be lehet fejezni vagy hamar kivul talalod magad.

(#18762) sztanozs válasza kovisoft (#18756) üzenetére


sztanozs
veterán

Lehet, hogy tiszteletadas meg minden - de eleg nehez, ha az embernek nincs magyar billentyuzete, es csupan a forum kedveert nem is akarok oda-vissza kapcsolgatni a magyar es angol kiosztas kozott...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18763) Marky18 válasza arcoskönyv (#18761) üzenetére


Marky18
aktív tag

Senki se szuletett profinak, de biztos vagyok benne, hogy minden profi beletette az energiat es vegigolvasott tobb konyvet, lenyomott tobb hobbiprojektet es hasznalta a keresoket. Ez is egy gyakorlati szakma, ugy lehet tanulni, hogy csinalod is, csak itt az elmeleti hatter megszerzese nelkul sok dologhoz hozzafogni is keptelenseg.

Nem veletlen szuletett meg a klasszikus interjukerdes: Mi tortenik, ha megnyitom a bongeszoben a google.com-ot? :)

(#18764) emvy válasza arcoskönyv (#18761) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem errol volt szo szerintem, hanem arrol, hogy pl. ha valaki nem tudja, hogy mi az a 'mysql', akkor legalabb egy Google keresest megereszthet, mielott megkerdezi a forumon. Nagyon sok mindenkinek segitettem mar itt is meg mashol is, de szerintem aki kerdez vagy segitseget ker, annak is bele kell rakni az energiat.
Es egyebkent a tobbi regi motoros is ezerrel valaszol minden ertelmes kerdesre, akkor szoktuk feladni, amikor a kerdezo 1) arrogans 2) ragaszkodik a hulyesegehez 3) nem rak bele erofeszitest.

Ezek utan elojonni azzal, hogy en pszichiatriara valo beteg vagyok, szerintem kicsit tulzas.

while (!sleep) sheep++;

(#18776) cattus válasza Tapsi (#18769) üzenetére


cattus
őstag

Azért ne essünk át S ló túloldalára és kezdjük el idealizálni a bunkó programozókat

Do the thing!

(#18781) Tapsi válasza cattus (#18776) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem erről volt szó, és itt nem volt bunkózás sem szerintem. Egyszerűen ez eleve egy férfias szakma, ahol vannak nehéz emberek, és tudni kell őket kezelni.

Hoztam példát linuxosra, de említhetném a senior javasokst is, akiknél ha nem vagy képben, akkor rögtön megmarnak.

[ Szerkesztve ]

(#18782) coco2 válasza Tapsi (#18781) üzenetére


coco2
őstag

A java-soknak mitől vékony a cérnájuk? Sose működik nekik semmi és még normális dokumentációjuk sincsen?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18783) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Sziasztok Kollégák, egy kis webprogramozós témában kérnék némi ötletet Tőletek.
Elkezdtem dolgozni egy munkán, aminek a lényege, hogy egy meglévő webshop termékeit át kell tükrözni egy új weboldalra is.

A meglévő webshopnak van api-ja, aminek a segítségével az adatbázisból egyesével le lehet kérdezni a táblákban keletkezett változásokat.
(a legelső lekérdezésnél visszaadja a teljeset, utána pedig már csak a változásokat.)
[szerk.: Mármint 1 lekérdezés = 1 táblából a változások.]

A bökkenő az csupán annyi, hogy az új webshop más keretrendszerrel készül. (wordpress, drupal, whatevör... még nem letisztázott.)

A két adatbázist kellene valahogy összeházasítanom, de egyelőre nem látom át teljesen, hogy amennyiben a meglévő oldalról (http get kérésekkel) 1-1 táblát tudok csak lekérdezni, akkor hogy legyen az adatmentés konzisztens.
(Gondolok arra, hogy pl. kategóriák azonosítóit másképp tárolja a régi és másképp az új, vagy mások a számozások, más kapcsolótáblák vannak árakra, tulajdonságokra, stb.)

A kérdésem annyi, hogy erre mi lehet egy olyan praktikus megoldás, amivel nem tartok fent még egy teljes-copy adatbázist a régiről az új oldal alatt?
- sqlite?
- nézet táblák?
- fálj?

Köszi, ha megdobtok pár ötlettel.

[ Szerkesztve ]

(#18784) hiperFizikus válasza FeniX- (#18783) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Keríts neki egy harmadik köztes szervert, ami lerendezi e problémádat !

;)

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#18785) martonx válasza FeniX- (#18783) üzenetére


martonx
veterán

Ha ott van az API, akkor minek saját adatbázis. Kezeld az API-t úgy, mintha az lenne az adatbázis. Kell egy termék? Lekérdezed az API-ról. Rendelést adnak le? Átadod az API-nak. Kis túlzással, így a végén még talán saját szerver sem kell, csak egy static site, amin fut egy SPA.
Ha meg az újnak többet kell tudnia, mint a réginek, akkor érdemes saját DB-t felhúznod, és vállalnod az adatimportálás plusz fejlesztését.

Én kérek elnézést!

(#18786) FeniX- válasza martonx (#18785) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Szia, tetszik az ötlet, de webshop egyébként is kell, mert máshonnan is akarna termékeket megjeleníteni a "tükör" oldalon.

Ha mindig liveban mennek api lekérdezések minden egyes oldalbetöltésnél, az nagyon leterheli az eredeti oldalt.

Valamint sajnos az api lekérdezéseknél nem lehet szűrni, hanem csak egyszerűen visszaadja a teljes (vagy a változások) adathalmazát, 1 táblára vonatkozóan. Így utólag nem lehet db nélkül belekeresni, hogy mondjuk milyen kategóriák vannak, vagy tulajdonságok.

A host dokumentációjában benne is van, hogy amennyiben lehet, mindig a lehető legkisebb halmazt kérdezzék le a távoli oldalról.

(#18787) Marky18 válasza FeniX- (#18783) üzenetére


Marky18
aktív tag

A regi adatbazisrol csinalsz egy staging masolatot: initial load, aztan a change eventekkel frissiteni az objektumokat. Aztan ha helyszukeben vagy view-kal megoldani az uj objektumokkal valo kompatibilitast.
Ha historyt is tarolnal - akarmilyen okbol -, akkor viszont csinalj history tablakat a staging fole.

Meg lehet oldani API hivasokkal is, de barmi okbol elveszited a kapcsolatot a regi rendszerrel, vagy csak kivezetesre kerulne, akkor szukseged lesz az adatbazisra. En nem probalnam meg ezt kisporolni.

(#18788) dabadab válasza FeniX- (#18783) üzenetére


dabadab
titán

A két webshopnak egyszerre kell mennie? Két külön frameworkön?

DRM is theft

(#18789) emvy válasza FeniX- (#18783) üzenetére


emvy
nagyúr

Milyen adatbazisrol van szo?

while (!sleep) sheep++;

(#18790) FeniX- válasza emvy (#18789) üzenetére


FeniX-
aktív tag

@Marky18: Köszönöm, ezt a lehetőséget megnézem!
@dabadab: Igen, és két különböző framework-ön.
@emvy: Sima mysql. Ipari cikkek vannak a webshopon és hozzá tartozó árak, tulajdonságok, ilyesmik, kapcsolótáblákkal.

A csavar az a dologban, hogy:

1.) A tükör oldalon időközben bekerülhetnek függetlenül további termékek is, és így is konzisztensnek kell lennie az eredeti termékekkel a változások tekintetében.
(Magyarul több forrásból "szedi" az adatait, de minket most csak az érdekel, hogy a számunkra megadott forrással legyen 'pariban' és lehetőleg a többi inzertálás ne rontsa el a konzisztenciát.)

2.) 1 api hívás csak 1 tábla változásait adja vissza json-ban vagy xml-ben.
(első hívás = teljes adathalmaz 1 táblára vonatkozóan, további hívások = csak a változás. ; Ezt gondolom, valahogy api kulcs alapján trackeli a forrás-api, illetve lehet force-olni, hogy teljes adathalmazt adjon vissza, de ez limitált.)

Kb. 21 tábla van a forrás webshopban, amiből 12-t kellene használni. (A többi rendelések, és ügyféladatok, amit most nem fogunk igénybe venni)

(#18791) dabadab válasza FeniX- (#18790) üzenetére


dabadab
titán

Az nem lenne jó megoldás, hogy egy webshop multisite feature-ét használjátok?
Mert amúgy ez így határtalan szívásnak néz ki.

DRM is theft

(#18792) martonx válasza FeniX- (#18786) üzenetére


martonx
veterán

Ja, hogy maga az API ennyire béna. Akkor én a helyedben építenék saját DB-t, vagy DB szinten oldanám meg a DB tükrözést, és akkor lesz saját DB-d.
De ez így hosszú távon elég rossz alapfelállás...

Én kérek elnézést!

(#18793) FeniX- válasza dabadab (#18791) üzenetére


FeniX-
aktív tag

@dabadab:
Hali, sajnos a forrás weboldaltól teljesen függetlenek vagyunk, nincs multisite opció.

@martonx:
Köszi, igen, hát egyelőre ez van.

Köszönöm a válaszokat, srácok!

(#18794) coco2 válasza FeniX- (#18793) üzenetére


coco2
őstag

Ha kell egy minor replika (adat downstream), az jellemzően úgy megy, hogy a major replikához tartozik egy exporter api, a minor replikához meg egy importer api. Aztán egy háttér folyamattal csak szóród át folyamatosan (akár a forrás szerveren fut az a háttér processz, akár a remote site-on, az adatoknak édes mindegy). Az ilyesmiben mit lehet összezavarni, nem különösebben értem. De az egyenesre fésült esethez képest mintha valami zavar lenne az erőben.

Ha a minor replikád több forrásból is tükröz, azokat szét kellene válogatnod több külön DB-be, mert ha összeakadhatnak, az úgy nem játék.

Apropó a minor replika az read only, ugye abban nincsen tévedés?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18795) coco2


coco2
őstag

Adat titkosításban kérnék segítséget. Linux alatti binárisra van szükségem, tipikusan C lib kellene. Létezik ugyan OpenSSL, de a dokumentációja bizony hagy kívánnivalót maga után nem keveset.

Amire szükségem lenne, az cert file-ban található public kulccsal bekódolás / private kulccsal kikódolás kb 40..200 byte-os adat csomagokra (sok apró adat csomag).

Ha valaki küzdött már meg a problémával, az utólagos statisztika tapasztalatának örülnék.

Előre is köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18796) dabadab válasza coco2 (#18795) üzenetére


dabadab
titán

Ha valami hálózati kapcsolaton kell átküldeni őket, akkor ott az mbedTLS

DRM is theft

(#18797) coco2 válasza dabadab (#18796) üzenetére


coco2
őstag

Hmm, ez a stuff a tenyérnyi arm board környezetébe készült, ahol spártai minden. Jelenleg megmaradnék normális szervereken. Felejtsem el a C-t, és használjak inkább net 6-ot?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18798) dabadab válasza coco2 (#18797) üzenetére


dabadab
titán

Hmm, ez a stuff a tenyérnyi arm board környezetébe készült, ahol spártai minden.

Van konkrét problémád is, vagy csak annyi, hogy nem direkt pazarolja az erőforrásokat? :D

Én egyébként egy x86 szervereken futó projektben használtam, ott is hajlandó volt működni, nem reklamált, hogy túl sok memória meg CPU van :D

DRM is theft

(#18799) coco2 válasza dabadab (#18798) üzenetére


coco2
őstag

>Van konkrét problémád is, vagy csak annyi, hogy nem direkt pazarolja az erőforrásokat?

Ha hatékony stuffot kellene gyártanom, és lenne rá egy hónapom, most beleásnám magam ebbe. De jelen esetben nem igazán úgy gondoltam :(((

Olyasmi darabok lennének jók, mint első sor cert file beolvasás, és kulcs reprezentáció kipakolás pointerre megadott helyre, második sor nesze bemeneti nyers adat pointere, hossza, kulcs referencia, titkosítás típus, meg pointer kimeneti bufferre, és titkosítás kész, harmadik sorba már a kicsomagolás példa függvénye kerül. Sajnos olyan példa forrást sehol sem találtam :(((

Hát ez a problémám.

Nálad van esetleg olyan stuff ebből a libből?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.