Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) sztanozs válasza janos1988 (#14000) üzenetére


sztanozs
veterán

A kódot nem igazán sikerült megfejtenem, csak, hogy egy végtelen rekurzív ciklusba fut (a for ciklusban mindig kötelezően meghívja magát...)

mod: hiányzik az exit az if-ek végéről
program ermek_demo;
const
    n=2;
type
    a = array [1..n] of integer;
const
    ermek:a=(1,2);
function f_kombok(ermek:a;osszeg:integer;temp_index:integer):integer;
var
    temp:integer;
begin
    if osszeg=0 then
        f_kombok:=1;
        exit;
    end;
    if osszeg<0 then
        f_kombok:=0;
        exit;
    end;
    f_kombok:=0;
    for temp:=temp_index to n do f_kombok:=f_kombok+f_kombok(ermek,osszeg-ermek[temp],temp);
end;
begin
    writeln(f_kombok(ermek,4,1));
    readln;
end.

modmod: kib&@#{ kódszerkesztő

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#14002) #78693120 válasza janos1988 (#14000) üzenetére


#78693120
törölt tag

A rekurziónál kell egy újrahívási feltétel.
Ez lehet egy if (ez egyszerűbb), vagy pl.: string/tömb feldolgozás esetén levágsz egy elemet a végéről/elejéről, tehát valamikor elfogynak az elemek. Esetleg egy szám értékéhez nézed, pl: >10 és ha 10, vagy alá csökken, akkor nem dolgozod fel tovább, vagyis nem hívod a függvényt, stb.
Persze, így is ki lehet futni a memóriából, ha túl sok elem van.

Egy ilyen feltétel hiányzik a kódodból.

(#14003) Ispy


Ispy
veterán

Használ valaki xampp-al php-t? MS SQL-hez szeretnék csatlakozni PHP-n keresztül, de az istenért nem tudom bekonfigurálni a php szervert, hogy felismerje sqlsrv_connect utasítást.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#14004) bambano válasza Ispy (#14003) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14005) vz12 válasza sztanozs (#14001) üzenetére


vz12
tag

- az "exit" mellett a "begin ... end" is hiányzott, mert az kell, ha több utasítás van a blokkban
- amúgy az "exit" nem igazán szép
- nem kellene kipróbálni, hogy működik-e, mielőtt kiadjuk a kezünkből?

Én kipróbáltam, így működik:

program ermek_demo;
const n = 2;
type ermek_tipus = array [1..n] of integer;
const ermek:ermek_tipus = (1,2);

function f_kombok(ermek:ermek_tipus; osszeg,temp_index:integer):integer;
var i, tmp_kombok:integer;
begin
if (osszeg=0) then
tmp_kombok:=1
else
if (osszeg<0) then
tmp_kombok:=0
else begin
tmp_kombok:=0;
for i:=temp_index to n do
tmp_kombok:=tmp_kombok+f_kombok(ermek, osszeg-ermek[i], i);
end;
f_kombok:=tmp_kombok;
end;

begin
writeln(f_kombok(ermek,4,1));
end.

[ Szerkesztve ]

(#14006) sztanozs válasza vz12 (#14005) üzenetére


sztanozs
veterán

Sajna nincs min kipróbálnom - csak fejből ment. Az Exit amúgy miért nem szép? Minden tisztességes programozási nyelvben van return, exit function vagy ilyesmi.
Értem én, hogy egy programban célszerű, ha egy visszatérési pont van, de egyrészt be kell vezetni egy plusz változót, másrészt a beágyzott if-ek se néznek ki szépen, még ha nem is úgy van formázva, hogy ez lásson... szerintem.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#14007) vz12 válasza sztanozs (#14006) üzenetére


vz12
tag

En is online próbáltam ki, ma reggel kerestem egy ilyen oldalt. :) [link]

Az "exit"-ről nem azt mondtam, hogy nem lehet, vagy nem működik, csak azt hogy nem igazán szép. Te is azt írtad, hogy célszerű az amit én írtam, tehát nincs is vita kettőnk között.
Exit nélkül kaotikusabb a vezérlés, meg nálatok a függvény többször kapott értéket (!), ezért nem szép, de persze működik.
A plusz változóval semmi probléma, azt célozza, hogy a függvény csak egyszer kapjon értéket. Ráadásul az a plusz változó a ti megoldásotokban is ott van, de csak az egyik ágban a 3 közül.
Amúgy mindenki csinálja úgy ahogy gondolja, nekem ez szép, én így csinálom.
Attól hogy szép valami, még nem biztos hogy működik, és attól hogy működik, attól még lehet csúnya ... :)
Én a működő ÉS szép megoldásokat szeretem, attól lesz jobb a világ.

[ Szerkesztve ]

(#14008) vz12 válasza vz12 (#14007) üzenetére


vz12
tag

Exit ESETÉN kaotikusabb a vezérlés ...

Sorry.

(#14009) janos1988 válasza sztanozs (#14001) üzenetére


janos1988
addikt

Köszi neked is és v12-nek is! Van még mit tanulnom... :B

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#14010) janos1988


janos1988
addikt

Jaj. ;]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#14011) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok... ha egy Androidos applikácio (de lehet hogy egy weboldal is jó hozzá) fejlesztésére keresek valakit akkor jó helyen járok?

(#14012) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Az applikációnak tudnia kellene egy 4 oszlop x sor táblázatot elküldeni.
Az első 2 oszlop kézzel beirt idő (tól ig) a harmadik egy szintén kézzel beirt 6 számjegyű kod a 4 pedig egy esetleges "megyjegyzés rovat".
Az adat felküldésekor az aktuális időbélyegzőt és GPS koordinátát is kellene küldeni ( de ez csak opcionális.... nem létszükseglet!

A felküldötr adatokat jó lenne valami kezelhető / lekérdezhető formatumba tárolni.

Nem tudom hogy erre egy applikácio e a jobb ami szerverre küldni...
Vagy egy weboldal ürlappal

Minden ötletet és jelentkezőt meghallgatok! :D :))

[ Szerkesztve ]

(#14013) haxiboy válasza SwissAirplan (#14012) üzenetére


haxiboy
veterán

Erre egy sima tábla elég lehet.
Beküldéskor generálsz egy azonosítót ami a táblázat azonosítója lesz + hogy hányadik sora (ez a két elem lesz az elsődleges kulcs). Timestampet adatbázis szinten is lehet tölteni.
Szerintem felesleges rá plusz egy appot is írni. A GPS értékeket HTML Geolocationnal át lehet adni egy változónak. Hogy a backendet miben írod az rád van bízva.

Lekérdezésnél csak az adott tábla azonosítóra kérdezel le, és listázod az összes azt az azonosítót tartalmazó sort.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#14014) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Valakinek erre ötlete? :D

https://logout.hu/tema/java_topic/hsz_11046-11046.html

Köszi :R :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#14015) industrial


industrial
tag

Hello

Van köztetek valaki aki Processing+Kinect-el szokta magát terrorizálni? :))

(#14016) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Csinált vár valaki olyat Androidon, hogy egy thread-ként fuó class -ból hívott egy másik thread-ban (ami szintén külön class) levő metódot? Nem jövök rá, hogyan... A hívott class public, és a metódus is. A MainActivity - ből szépen működik a hívás, csak a másik szálból nem tudom.

Köszi :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#14017) Reflax


Reflax
tag

Üdv! Tudna informálni arról valaki hogy manapság szoftverfejlesztéshez, itthon Magyarországon, vagy küldöldön hom eofficeban itthonról (alkalmazás és/vagy játékfejlesztéshez) manapság mit használnak? Szeretnék majd elindulni egyetem felé és tisztában lenni mi mit hogyan és miért. Szeretnék majd a jövőben (távoli valószínű) M.I.-vel foglalkozni, írni rá programot, tanulmányozni és például robot mozgását minél élethűbbé tenni, vagy éppen ha lesz alkalmam biokémiához, akkor programozott sejteket létrehozni, főként szervátültetés megoldása miatt ( például nem régiben sikerült nyomtatott működi kis egészsív méretű szívet létrehozni és én pedig akarnék valami hasznosat nyújtani az embereknek ebben, hogy például működő tüdőt, vagy egy egész kart úgy felszerelni egy emberre, hogy az úgy érezze a sajátja és nem változott volna semmi előtte)valamint az előtt játék és alkalmazás fejlesztéshez. Visual Basicet láttam ehhez és CodeBlocks-ot.

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#14018) martonx válasza Reflax (#14017) üzenetére


martonx
veterán

M.I.-hoz leginkább Python vagy C++ szokott menni. Bár manapság kb. bármilyen nyelven tudsz MI-zni (C#, Java stb...). Játék fejlesztéshez mintha C# és C++ rémlene, bár szvsz erre is igaz, mint az MI-re, hogy de ha nagyon akarsz, akkor bármi más nyelven is találsz példákat, frameworköket.

Én kérek elnézést!

(#14019) Reflax válasza martonx (#14018) üzenetére


Reflax
tag

És mi a trend úgy mond? Mivelmég nem vagyok benne otthon csak elkezdtem karcolni az elejét, érdekel, milyen kilátásaim lesznek. Hogy mire van igény.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#14020) #95561216 válasza Reflax (#14019) üzenetére


#95561216
törölt tag

Én úgy látom leginkább Python megy, viszont mintha orvosi területen az R tarolna.

(#14021) Reflax válasza #95561216 (#14020) üzenetére


Reflax
tag

Utána nézek hát ha megtanulom egyszerűen :D Még gyerekcipő.
Az ELTE-re készülök ha sikerül bejutni :D

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#14022) hcl válasza hcl (#14016) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Közben meglett : a másik class-t kell meghivatkozni, és az static kell legyen. Azaz nem érdekes, ha a MainActivity-ben létrehoztál egy handlert valamire egy szálként futó class-ben, a másik szálból a másik class eljárására hivatkozol...

Most még ott vakarom a fejem, hogy static class-ből toast-ot megjeleníteni... :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#14023) #95561216 válasza Reflax (#14021) üzenetére


#95561216
törölt tag

Oh, friss hús. Progmat?

(#14024) dabadab válasza Reflax (#14017) üzenetére


dabadab
titán

Rengeteg függ attól, hogy mennyire érdekel a programozás.

Ha elsősorban ezzel akarsz mélyen foglalkozni, akkor abból valószínűleg C++, C# vagy valami hasonló "rendes" programnyelv lesz.

Ha viszont csak mellékesen, a főtevékenység megtámogatására, akkor meg inkább a pythonos irány lesz az érdekes.

De bárhogy is lesz, elsősorban nem a nyelv megtanulása lesz a kihívás (jó, oké, a C++ mélyebb ismerete pl. évtizedes tanulás után lesz meg :) ), hanem annak a framework-é, amit használsz.

DRM is theft

(#14025) Reflax válasza #95561216 (#14023) üzenetére


Reflax
tag

Igen programtervező vagy szoftvefejlesztő :D

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#14026) Reflax válasza dabadab (#14024) üzenetére


Reflax
tag

Értelek, és milyen framework van, ami ehhez jó?:D Alap szinten html, C#,C++ meg van már de mélyebben egyelőre nincs. Ncore-ról töltöttem le egy két mások által hasznosnak mondott köünyvet.
És idő múlásával mindenképp akarok ezzel foglalkozni de amint lehet már munkába is állnék már most, mivel gyakorlat ami adja a képességeim fejlődését. Otthon nem tudok mindent megtapasztalni. De amennyire tudok igyekszem megtanulni amit lehet.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#14027) Silεncε válasza Reflax (#14026) üzenetére


Silεncε
őstag

Nem tudom, mit jelent neked az alap szint, de ha még eddig nem nagyon programozál, én nem lennék benne biztos, hogy mesterséges intelligenciával vagy bioinformatikával kéne kezdeni. Nagyon jó hogy lelkes vagy (ezt majd az egyetem úgyis elintézi, hogy ne legyél) de szerintem inkább az alapoktól kellene elkezdened, mert lehet hogy holnap már totál más fog érdekelni.

Munkábaállással csinján (ebben van tapasztalatom, egyetem kezdete óta dolgozok), nagyon jó dolog, de néha nagyon nagy szívás összeegyeztetni a kettőt. Ráadásul azokra a pozíciókra amikre te pályázol, nemhogy hallgatókat, de szerintem nagyon BSc diplomásokat se vesznek fel. Az egyetemen be lehet kapcsolódni kutatásokba (az egyik haverom pont ilyen MI-s projekten csinálta a szakmai gyakorlatát), de ott se fognak a kutatások "magjához" közel engedni.

Nem akarlak letörni, félre ne értsd, csak nem árt ezeket tisztázni még az elején. Egyébként az ilyen MI-s dolgokat se úgy képzeld el, hogy a kutatók mondjuk Cortana-t (a Halo-s csajszit) fejlesztgetik, hanem neurális hálókat meg ilyeneket farigcsálnak (amikhez azért kell a matek)

De ha mindenképp bele akarsz most ugrani, akkor MI-hez Python+TensorFlow

[ Szerkesztve ]

(#14028) Reflax válasza Silεncε (#14027) üzenetére


Reflax
tag

Az M.I.-t később, mint íyrtam, előbb játék, alkalmazás programozás, inkább PC-re de esetleg telefonra mis még, amivel úgy érzem érdemeseb bkezdeni. Az M.I. elég bonyolult, nem hogy még a biokémia összeforrasztása technológiával, szóval ja :D
Nos annyira alapon, hogy van egy műszaki infóm (nem sokat ér, mindenből valamennyit tanítottak, mint hálózat, C, HTML, és hardveres, na meg Delphin, Szóval nem nagy szám egyáltalán, olyan dolgok amiket magamtól is megtustam volna tanulni :D És szeretnék ilyen területbe belecsöppenni majd, ahol foglalkozhatok játékokkal például. Ezért szeretnék tanulni azt ami most szükséges ehhez és olyan progival ami ahhoz szükséges, csak ugye nem vagyok még tisztában ezzel.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#14029) cattus válasza Reflax (#14028) üzenetére


cattus
őstag

Játékfejlesztéshez a Unity (C#) elég jó belépőnek számít.

Do the thing!

(#14030) Reflax válasza cattus (#14029) üzenetére


Reflax
tag

Uhm akkor oksi, éppen Unity 3D-ben tanulgatom magamat (YouTube Brackeys csatornája ami unityben mutat programozást, és a konkplett mini játék elkészítését). Én ebben látom és szeretném majd a jövőben a saját keresetem megalapozni :D Telefonos programok, játékok (például már maga a terv meg is van, hogy milyen labirintus-battle royal feeling játékot szeretnék megcsinálni majd, csak ugye azalapok és a tudás :D)

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#14032) janos1988


janos1988
addikt

Hali. Kellemes húsvéti ünnepeket!

repeat
writeln('Kerek egy szamot (0-bevitel vege):');
readln(a);
if a>0 then begin
               new(uj);
                uj^.szam:=a;
                uj^.kov:=nil;
                if elso=nil then elso:=uj
               else utolso^.kov:=uj;
               utolso:=uj;
             end;
until a=0;

Ezt átírtam így:

writeln('Kerek egy szamot (0-bevitel vege):');
readln(a);
new(uj);
uj^.szam:=a;
uj^.kov:=nil;
elso:=uj;
utolso:=uj;
repeat
 writeln('Kerek egy szamot (0-bevitel vege):');
 readln(a);
 new(uj);
 uj^.szam:=a;
 utolso^.kov:=uj;
 utolso:=uj;
until a=0;
utolso^.kov:=nil;

"Minden jó", leszámítva azt, hogy kiírja az átírt változat a 0-át, amit az eredeti nem (a 0 az egy kilépési feltétel).
Ha én is hasonlót fogok majd készíteni, akkor melyik megoldás a jobb/szebb?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#14033) janos1988 válasza janos1988 (#14032) üzenetére


janos1988
addikt

Ha jól értelmezem a dolgokat akkor ezt a részt az eredetiben else utolso^.kov:=uj írhatnám így is else utolso^.kov:=nil?!

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#14034) kovisoft válasza janos1988 (#14032) üzenetére


kovisoft
őstag

A második változatod az "a" változó beolvasása után nem ellenőrzi, hogy annak nulla-e az értéke, ezért 0-ra is végigcsinálja a ciklus belsejét és csak a végén az "until a=0" tesztel 0-ra. Az első változatban ott van egy "if a>0", emiatt nem csinál semmit 0-ra.

Számomra nem világos, hogy mit akartál csinálni. Olyan, mintha egy elöl tesztelő ciklusból akartál volna hátul tesztelőt csinálni úgy, hogy egyszer mindenképpen végrehajtódjon a ciklusmag. Viszont neked már eleve hátul tesztelő ciklusod van, ebből max egy még hátrébb tesztelő lesz így.

(#14035) janos1988 válasza kovisoft (#14034) üzenetére


janos1988
addikt

Ki akartam kerülni a belső _mindiglefutó_ if elso=nil ellenőrzést, úgy, hogy a repeat előtt bekérem az első láncszemet és értekül adom az elsőnek+utolsónak. De így nagyon áttekinthetetlen az egész, jobb az eredeti.

Igen, már látom, ahogy felhívtad rá a figyelmem, a 0 ellenőrzése elmaradt az átírt változatban. :R

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#14036) kovisoft válasza janos1988 (#14035) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha mindenáron ki akarod hagyni az if-et, akkor ezt esetleg egy while ... do ciklussal tudnád megoldani úgy, hogy először (még a cikluson kívül) bekéred az a-t, majd jön a while ... do, ami az elején tesztel nemnulla a-ra (a while fordítva működik, mint az until), és a ciklus legvégén mindig újra bekéred az a-t.

(#14037) janos1988 válasza Reflax (#14030) üzenetére


janos1988
addikt

Én, mint egyszerű ember azt mondom neked, hogy ha mindenhez akarsz érteni, akkor igazából semmihez sem fogsz. Döntsd el melyik irány fog neked feküdni. Azt pedig úgy tudod meg, hogy rászánsz 3-4 hónapot egy témára 100%-al, minden mást mellőzöl addig a terveidből. Kezdésnek a játék fejlesztés valóban tökéletes lehet. Bár igazából már ez is elég komplex feladat lett. Grafika, történet, zene, leprogramozás, ezek mind-mind külön szakok már. Csak keress rá yt-on pl. egy szimpla indie játék fejlesztési naplójára, aki egyedül készíti, hogy lásd mennyi időt beleöl mire egy használhatóbb terméket letesz az asztalra. De szerintem ilyenekbe még ne ugorj bele. Kezdj egyszerűbbekkel, tic tac toe, kigyó, block breaker, esetleg aknakereső, vagy mind a négy is akár :) Aztán légy kreatív, adjál hozzá új funkciókat amik bonyolítják a játékmódot stb..és rájössz, hogy nem is olyan egyszerű, és meg még csak az alap.

De ha olyanra gondoltál a hsz-idben, hogy te találod ki a következő "Flappy Bird-öt", hát...arra nem sok esély van.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#14038) janos1988 válasza janos1988 (#14037) üzenetére


janos1988
addikt

*és ez még csak az alap.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#14039) Reflax válasza janos1988 (#14037) üzenetére


Reflax
tag

Értem, nos én már évek óta szerettem volna infóban elhelyezkedni és azt tanulni de csak az utóbbi pár évben alakult ki bennem eléggé az, hogy még is melyik része. Eleinte a hálózat érdekelt majd a hardver. De később elkezdtem a progrmamozás felé kacsintgatni és az fogott meg. Onnantól ha valami eszembe jutott infós rész, az kifejezetten csak programozás volt. Hol PLC, hol banki, és a játéknál kötöttem ki jó ideje és ez ragadt meg. Elkezdtem youtuben Unityben készíteni tower defenset, és tetszett, anno órán is pici kis játékot készítettünk ,meg számológépet és tetszett. Ezért érdekel, ée szeretnék az ELTE-re bekerülni, hogy tanulhassam amennyire tudom. És kifejezetten ez a célom, hogy játékok készítésében szerepeljek, és idővel pedig az M.I.-vel foglalkozhassak mellette. Ezek a terveim és ezt is szeretném megvalósítani. Játékkal örömöt adni másoknak és élvezni amit csinálok, az M.I-vel iletve szerves technológiával pedig az emberiségnek segíteni. :D

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#14040) opr válasza Reflax (#14039) üzenetére


opr
veterán

Azt ertsd meg, hogy harom olyan szakmat soroltal fel most, amibol egyre is igaz az, hogy aki 20 eve uzi mesterszinten, az mondja ra azt, hogy meg nem tudja, de mar kezd benne jo lenni.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14041) janos1988 válasza Reflax (#14039) üzenetére


janos1988
addikt

Ezek szerint a játék készítés tetszik. Hajrá! Maradj ennél, és ebbe mélyedj el. Mire befejezed az egyetemet és a lelkesedésed is mindvégig megmarad, valószínűleg fel fogsz tudni mutatni 2-3 komolyabb saját alkotást is, ami azért már elég jól fog mutatni az önéletrajzodban.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#14042) Reflax válasza opr (#14040) üzenetére


Reflax
tag

Az új ötletek nem mindig olyanok fejében születnek meg akik már 40 éve tudnak 3 ágat tökéletesen :)

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#14043) Reflax válasza janos1988 (#14041) üzenetére


Reflax
tag

Ez a cél :R :DD

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#14044) #95561216 válasza Reflax (#14043) üzenetére


#95561216
törölt tag

ELTE, BME tele van olyanokkal, akik szeretnek gépen játszani, ezért úgy gondolták milyen fasza lesz majd játékokat írni. Nagyja kibukik. Matekkal, természettudományokkal hogy állsz?

(#14045) Silεncε válasza #95561216 (#14044) üzenetére


Silεncε
őstag

+1

Ezért szoktam mondani azoknak akik ilyen pályára készülnek, hogy előtte nézzék meg, tényleg ezt akarják-e. (és ezért is álltam totál értetlenül, amikor az első progos előadáson megkérdezte az előadó, ki nem programozott még életében. A terem fele feltette a kezét. Proginfó szakon. Gondolom ezután nem kell ecsetelni, hogy a félév végén az évfolyam 15%-a nem tudott egyáltalán pontot elérni (úgy, hogy az első két kisZH annyiból állt, hogy ki kell írni printf-el a helloworld, majd beolvasni egy stringet), az 50% pedig megbukott)

[ Szerkesztve ]

(#14046) opr válasza Reflax (#14042) üzenetére


opr
veterán

Ez igaz, csak egy otlettel maximum a popsit lehet kitorolni, amig nincs mogotte tudas, amivel valosagga tudod formalni. Plusz ahhoz, hogy tudd, hogy egyaltalan ertelmes-e az otlet, nem art az a minimum bo 10 ev szakmabeli tapasztalat. Kiveve persze, ha van otleted, meg par tizmilliod euroban, akkor nincs erre szukseged, mert felveszed alkalmazottnak azt, akinek mar megvan a tapasztalata, aztan majd elmondja neked O, hogy mennyire megvalosithato az otlet realis keretek kozott.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14047) Reflax


Reflax
tag

Matekot mondta pár ELTE-s tanuló és rég végzett, hogy matek ami nagyon hard, és sok mindent magamtól kell majd megtanulnom, valamint hogy nem árt előtte C-ben tisztának lenni,

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#14048) Reflax válasza Silεncε (#14045) üzenetére


Reflax
tag

Ezek elég alap parancsok, fura ezt hallani, nekem azt mondták nagyon tudni kéne egy nyelvet legalább előtte

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#14049) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Hat nemtudom skacok, BME mernokinfo, baratnom 2 oraval az egyetemvalasztas elott rakta egyel feljebb a bmet mint a sote orvosit.. semmi koze nem volt soha a programozashoz vagy barmilyen infohoz, erre lazan kenterbe veri (velem egyutt) a felev 3/4-et, mert a matekos targyakat kisujjbol vagja, a tobbit meg megtanulja.

En valahogy atkuzdottem magam a matekon es most a spectol varom majd a nagy csodat, hogy megmutassa a "rendes" progot, mert most meloban a weben kattogok es valszeg maradok is ezen a front (end :DDD )en, ergo onerobol sosem fogok leulni c#ban vinfos formokat irni :N

tl;dr semmi koze az egyetemnek az infohoz sokaig, elso evben semmikepp. ahol progozni tudsz az az ontevekeny korok vagy otthon magadnak, en is igy tettem a javascripttel es azota mar masodik cegnel csapatom es brutal elvezem

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#14050) fabri07 válasza Silεncε (#14045) üzenetére


fabri07
aktív tag

Hát az biztos, én járok is matekfaktra, mert nem hiszik el sokan, hogy kemény a matek... :)

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.