Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) csaboo válasza Lortech (#3000) üzenetére


csaboo
tag

Jaja, menet közben sikerült is megoldni a dolgot, így hogy tudtam mire keressek rá (modális/nem modális form) sikerült is találni egy jó kis leírást, amiben ez benne volt :K
Pont erre gondoltam amikor azt írtam, hogy akkor van nagyobb gond, ha az ember nem tudja mit is kell keresnie :) Köszi az irányadást Lortech :R

Aki korán kel...az előbb iszik.

(#3002) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám:

Most írok egy progit Microsoft Visual C#-ban aminél el szeretnék érni egy MSSQL 2005-ös adatbázist, amit a program írása közben hoztam létre , megcsináltam a Dataset-et ... de nem tudom pontosan hogyan érem el az adott Táblát és annak a sorát és/vagy oszlopát?

Aki tud ... bár szerintem ezt rajtam kívül mindenki tudja ... segítsen már

Köszi a segítséget.

// kezdővagyokhidjatok //

(#3003) lakisoft


lakisoft
veterán

Hogyan érdemes elindulni?

Dataset vagy SQLclient és onnan connection? / vagy valami egyszerűbb

(#3004) kicsitomi88 válasza csaboo (#3001) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Komolyan mondom. Ha neked ennyit jelentett az egyetem, hogy még a helpet sem vagy képes használni vagy a googlet vagy a példák forrását megnézni vagy akár egy könyvben leírt forráskódot. Na akko inkább kapáltál volna abban az időben.

90 87.5 87.8 87.5

(#3005) lakisoft válasza kicsitomi88 (#3004) üzenetére


lakisoft
veterán

köszönöm

(#3006) kicsitomi88 válasza lakisoft (#3005) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Mint láthatod, nem neked írtam. :)

90 87.5 87.8 87.5

(#3007) amargo válasza lakisoft (#3002) üzenetére


amargo
addikt

static public class DecodeDatabase
{
private static SqlConnection m_DecodeConn;
public static SqlConnection DecodeConn
{
get { return DecodeDatabase.m_DecodeConn; }
}
public static void InitializeDecodeConnection()
{
m_DecodeConn = new SqlConnection();
try
{
m_DecodeConn.ConnectionString = @"Data Source=(local);Initial Catalog=MyDatabase;Integrated Security=True";
m_DecodeConn.Open();
}
catch (Exception e)
{
string s = e.Message + Environment.NewLine + m_DecodeConn.ConnectionString;
m_DecodeConn = null;
System.Windows.Forms.MessageBox.Show(s, System.Windows.Forms.Application.ProductName, System.Windows.Forms.MessageBoxButtons.OK, System.Windows.Forms.MessageBoxIcon.Error);
throw e;
}
}
}


static public class Decode
{
static Decode()
{
//Inicializálja a dekód adatbázis kapcsolatot
DecodeDatabase.InitializeDecodeConnection();
}
static public string CTGetDecode(string sKey, string sTable, Languages cLanguage)
{
using (SqlCommand command = new SqlCommand())
{
command.Connection = DecodeDatabase.DecodeConn;
command.CommandType = CommandType.StoredProcedure;
command.CommandText = "dbo.GetDecode";
//command.Parameters.Add(new SqlParameter("@RETURN_VALUE",SqlDbType.Char,60));
command.Parameters.Add(new SqlParameter("@TableName", sTable));
command.Parameters.Add(new SqlParameter("@id", sKey));
object obj = command.ExecuteScalar();
if (null != obj)
{
return obj.ToString();
}
else
{
throw new ErrKeyNotFound(sKey);
}
}
}
}

Így hirtelen, csak bekopiztam.. meg kicsit átírkáltam a neveket.. remélem nem felejtettem ki semmit..

Ez a lényeg.. alatta csak egy példa lekérdezés
m_DecodeConn.ConnectionString = @"Data Source=(local);Initial Catalog=MyDatabase;Integrated Security=True";
m_DecodeConn.Open();

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3008) lakisoft válasza kicsitomi88 (#3006) üzenetére


lakisoft
veterán

deazért melreszívtam :B biztos ami biztos ... :DDD

(#3009) lakisoft válasza amargo (#3007) üzenetére


lakisoft
veterán

Nagyon köszönöm ... !!! :C :R

(#3010) lakisoft válasza amargo (#3007) üzenetére


lakisoft
veterán

mi az adatbázisod pontos neve? dataset-et minden esetben létre kell hozni ... tudtommal ez alapján dolgozik a c# ? nem?

(#3011) amargo válasza lakisoft (#3010) üzenetére


amargo
addikt

Azért emeltem ki a végére a fontos sort :)
(local) hogy éppen lokálisan megy, MyDatabase <- ezt már rád bízom ;)
Amint látom ebből neked rendessen nyomlálnod kell, mert hibakezelés is van benne.. a példa meg tényleg csak példa, egy többnyelvü decode visszaadására.. tényleg csak kiindulási alap. tehát nem copy&paste, kód!

DataSet-hez meg, inkább adok egy linket, hogy megismerd :)
DataSet
És amintlátom van itt példa kód is, amit én fentebb mutattam más, mert ha te össze kapcsolva akarod hazsnálni adattáblával, akkor jön jól a DataSet.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3012) lakisoft válasza amargo (#3011) üzenetére


lakisoft
veterán

okés ... na kezdem érteni a dógot ...

(#3013) ALI_G


ALI_G
veterán

adjatok már tippeket, hogy hol járhatok utánna a dinamikus programozás csínnyának-bínnyának, meg a backtrace-nek.
van itthon C++ C#, java könyvem, de egyikben sincs semmi róluk.

(#3014) lakisoft


lakisoft
veterán

egyenlőre enyit találtam a Backtrackingről ... [link]

az MSDN -en nem találtam ... semmit ...

de még is találtam : az MSDN-en egy kis infót ... remélem segít ... [link]

(#3015) csaboo válasza kicsitomi88 (#3004) üzenetére


csaboo
tag

Jólvan Tomi, köszönöm az építő jellegű kritikát. De ha visszaolvasol láthatod, hogy menet közben találtam helpet, arról pedig nem én tehetek, hogy a Miskolci Egyetemen ilyen sz*rul oktatják a programozást. Mivel akkoriban nem érdekelt, magamtól nem foglalkoztam vele annyira, hogy önként tanuljak meg dolgokat. Most viszont muszáj csinálnom. Te meg az ilyen hozzászólásaidat légyszives tarts meg magadnak a jövőben, mert attól nem leszel vagány programozó csávó, hogy másokat sértegetsz (az én szememben max bunkó, de remélem nincs igazam, eddig még nem kellett csalódnom a ph fórumozókban). Peace.

Aki korán kel...az előbb iszik.

(#3016) lakisoft válasza csaboo (#3015) üzenetére


lakisoft
veterán

tényleg sz*rul tanítják a programozást a Miskolci Egyetemen?

(#3017) csaboo válasza lakisoft (#3016) üzenetére


csaboo
tag

Több ember is tanusíthatja, ők szintén nem tudnak programozni :)

Aki korán kel...az előbb iszik.

(#3018) kicsitomi88 válasza csaboo (#3015) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Ez nemcsak oktatás kérdése. Nem voltál képes magadtól utánnanézni. Valóban nem leszek vagány programozó csávó de nem ez a cél. Az ilyen hszeket továbbra sem tartom magamba. Ha nem vagy képes felfogni, hogy miért írja ezt az ember akkor...
Nem fogom azt írni, hogy csabika kérlek olvass utánna, mert ez akkora rtfm, h kiugrok az ablakon.

90 87.5 87.8 87.5

(#3019) csaboo válasza kicsitomi88 (#3018) üzenetére


csaboo
tag

Aham, én értelek, csak a hangnem nem tetszett. Azt meg nem is sejtettem, hogy Te ennyire megmondóember vagy.

Aki korán kel...az előbb iszik.

(#3020) ALI_G válasza lakisoft (#3014) üzenetére


ALI_G
veterán

köszi.
Valaki esetleg dinamikus programozásról vmi fullos magyar leírást, hogy melyik rekurzióról hogy tértünk át dinamikusra (rekurzió memorizálás...stb)?

(#3021) amargo válasza ALI_G (#3013) üzenetére


amargo
addikt

Esetleg egy algoritmusok és adatszerkezetek könyvet nem árt fellapozni.. a backtrack olyan, mint a hanoi torony, azért nem találtál könyvekben (c, c++, c#, java) róla, mert nem nyelv függő. Namost a dinamikus programozás is ide soroljuk. Sőt!

szerk:
Miről is szól a dinamikus programozás?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3022) lakisoft válasza ALI_G (#3020) üzenetére


lakisoft
veterán

ebben a magyar jelző tetszik a legjobban - angolul nem megy? :D bocsi nem szemétkedni akartam ...

(#3023) lakisoft válasza amargo (#3021) üzenetére


lakisoft
veterán

:R

(#3024) lakisoft


lakisoft
veterán

Keresek C# könyvet debrecen és környékéről ...

(#3025) lakisoft


lakisoft
veterán

Ez a könyvet keresem nincs valakinek meg: SHARP, JOHN : MICROSOFT VISUAL C# 2005 LÉPÉSRŐL LÉPÉSRE - CD-VEL

(#3026) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Sziasztok itt is!

Weblapot szeretnék leszedni programmal.
Az úgy működik, hogy létrehozok egy socketet (80-as portra), majd egy GET URI/n/n ?
Socket ugye TCP és internet?

Skynet is real. It's called Google.

(#3027) Tottu


Tottu
senior tag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy ismertek-e olyan progit vagy vmilyen megoldást arra, hogy hogyan lehetne egy sima C programnak lemérni a futási idejét?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#3028) kicsitomi88 válasza Tottu (#3027) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Barátunk a Google

90 87.5 87.8 87.5

(#3029) Tottu válasza kicsitomi88 (#3028) üzenetére


Tottu
senior tag

Köcce! Pedig ott is kerestem, de úgy tűnik rosszúl... THX mégegyszer! :R

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#3030) kicsitomi88 válasza Tottu (#3029) üzenetére


kicsitomi88
őstag

program running time in c

google első találat :C

90 87.5 87.8 87.5

(#3031) katavagyok


katavagyok
tag

sziasztok..fogalmam sincs hova írjam,de lenne egy megoldandó feladatom..
egy szkript, amely 2 paramétert kap, az első paraméterben magadott könyvtárban megkeresi az összes fájlt, és kiírja az összes olyan sort, amely nem tartalmazza a második paramétert..ezt a parancssort kéne megírni, hogy PUTTY nevű programban működjön..egy tetszőleges fájl tartalmát
előre is köszönöm! :)

katavagyok...offolóskata...

(#3032) peterszky válasza ALI_G (#3013) üzenetére


peterszky
őstag

Most lehet, hogy lincshangulat fog kialakulni :D , de itt is van egy szép kis backtrack:
[Backtrack]
Nem mondanám, hogy könnyen emészthető (nekem sem sikerült tökéletesen :B )

What else you gonna do on a Saturday?

(#3033) lakisoft válasza peterszky (#3032) üzenetére


lakisoft
veterán

:D

(#3034) amargo válasza katavagyok (#3031) üzenetére


amargo
addikt

Nos a PUTTY nemvű programban nem fog működni, ezzel fogod elérni a távoli szervert, ha nincs linuxot. Keress rá, a bash script-re majd egy kis befektettéssel megoldhatod magad is ;)
kis segítségnek az elején elinduláshoz,
ls ki listázza az adott könyvtár tartalmát
pipe alias | (egy cső, ami a kimenő adatokat átköti egy másik parancsnak a bemenetére)
Bash How to

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3035) amargo válasza peterszky (#3032) üzenetére


amargo
addikt

Jajjj megvakulok, amúgy szerintem emészthetőek a stuktogrammok, de előtte a levezetések...
Igaz ezek nem a teljes stuktogrammok, azokból könyebb megérteni a lényegét, mert ez így :O

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3036) lakisoft


lakisoft
veterán

a stuktogramot így írjuk: [Struktogram] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3037) doc válasza katavagyok (#3031) üzenetére


doc
nagyúr

ezt jó lenne átfogalmazni magyarra, mert katavagyok-ul nem értek :(

az eleje még tiszta, vagyis szeretnéd az adott könyvtárból kiindulva mindegyik file olyan sorait kiíratni, amiben nem szerepel egy adott string

pl:

find KÖNYVTÁR -exec grep -v NEMTARTALMAZ {} \;

ezt a parancssort kéne megírni, hogy PUTTY nevű programban működjön..egy tetszőleges fájl tartalmát

na ezt nem tudtam dekódolni :)

MOD: ja, most nézem hogy putty, akkor ezek szerint vindózban kéne? az macerásabb lesz :D
devan egy csomag amiben a jó kis GNU eszközök vannak vindózra fordítva, azt felhasználva tudod futtatni a fenti parancsot

[ Szerkesztve ]

(#3038) amargo válasza lakisoft (#3036) üzenetére


amargo
addikt

Csak halkan jegyzem meg, matematikai jelölésekkel adjuk meg, a linkeden szereplő a végletegik le van egyszerűsítve.
Programozási tételek

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3039) peterszky válasza doc (#3037) üzenetére


peterszky
őstag

szvsz puttyal jelentkezik be egy linuxra, de ki tudja, tényleg érdekes a fogalmazás :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#3040) ALI_G


ALI_G
veterán

köszi a linkeket, új alga könyv meg van, de abban sincs backtrack :(
és amúgy meg lapozgattam is már egy évvel ez előtt is, de nem futottam bele, és lehet így kellene megoldjam a kötprogimat. (minimális utat kell keresni labirintusban)

(#3041) peterszky válasza ALI_G (#3040) üzenetére


peterszky
őstag

Most jutott eszembe, hogy egy középsulis tankönyvemben volt példaprogram backtrackre. Ha jól emlékszem RAMba zárt világ volt a neve :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#3042) amargo válasza ALI_G (#3040) üzenetére


amargo
addikt

BackTrack

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3043) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Mit szólnátok?

90 87.5 87.8 87.5

(#3044) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Lortech, doc, FehérHolló, amargo:

Látom nincs ellenetekre a sepcifikált topikok létrehozása, nagyon szívesen venném a segítségeteket, meg persze azokét is akik szeretnének segíteni és nincsenek a felsorolásban.

Dilemmában vagyok kicsit, hogy mennyire szedjük szét a .NETet támogató fejlesztőeszközöket, nyelveket stb... Hogy legyen e külön VS, Delphi topik?

Nagyon szívesen venném azok segítségét akik értenek olyan szinten egy adott nyelvhez, hogy tudják, mit kell egy első hszba beleírni. Át kéne gondolni milyen topikok legyenek még és minél hamarabb elindítani őket.

C++, Java, .NET, Python

Legyen külön html css asp js php vagy egy webprogramozás topik stb

Várom az ötleteket, itt az idő csináljuk meg.

90 87.5 87.8 87.5

(#3045) Lortech válasza kicsitomi88 (#3044) üzenetére


Lortech
addikt

Az én véleményem az, hogy a meglévőket (már amelyiket lehet és érdemes) kell megfelelő formára hozni. Új topikokat pedig csak akkor, ha nincs azzal a témával foglalkozó topik, de van a témára igény. Pl. Python nagyon szép nyelv, de nem biztos, hogy van értelme nyitni neki topikot, ha még eddig senkinek sem hiányzott (nem sok vele kapcsolatos kérdést láttam eddig a ph-n).
Továbbá azt gondolom, hogy a moderátorokat kéne mindenekelőtt megkérdezni az ügyben, mielőtt ilyen akciókba kezdesz. :) Bár lehet, hogy megtetted, nem tudom.

Thank you to god for making me an atheist

(#3046) kicsitomi88 válasza Lortech (#3045) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Megkérdeztem és semleges választ kaptam ha jól érzem, tehát ha működik akkor pártolják majd. Én mindenesetre újakat gondoltam "XY programozás" sablonnév alatt.

90 87.5 87.8 87.5

(#3047) PazsitZ válasza kicsitomi88 (#3044) üzenetére


PazsitZ
addikt

Alapvetően megvan a nagy része max szerkeszteni kéne az 1. hsz-t,esetleg címmódosítást...
C++: [link] [link] [link]
Java: [link]
Python(ezt mondjuk jelentősen meg kéne változtatni :) ): [link]
Delphi: [link]
HTML: [link] [link]
PHP: [link]
javascript: [link]
CSS: [link]
ASP .net[link]

XY programozás ??? Ez a topic akkor mire jó szerinted? :F

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#3048) doc válasza Lortech (#3045) üzenetére


doc
nagyúr

pont erre gondoltam én is.
jó az ötlet, hogy minden nyelvnek legyen külön totyikja, de vajon lesz-e bennük tartalom?
mondjuk egy üres topic nem bánt senkit, legalább megtalálja a kereső :D

(#3049) kicsitomi88 válasza PazsitZ (#3047) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Hat igen a hszeken kivul mindent meg kéne változtatni(címet, kiemelni), de felülről kéne valakinek belenyúlni, hogy ide jusson az aki kérdezni akar.

90 87.5 87.8 87.5

(#3050) kicsitomi88 válasza PazsitZ (#3047) üzenetére


kicsitomi88
őstag

XY helyett adott programozasi nyelv ahogy ezt a c-vel meg assemblyvel már elindítottam. Annyira szar es kusza es hasznalhatatlan az egesz, h sztem ujakat kene kezdeni, kiemelni, és aztan meg latjuk van e ra igeny.

90 87.5 87.8 87.5

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.