Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) martonx


martonx
veterán

Tudtok-e olyan API-ról, ahonnan lekérhetőek adott évre vonatkozó ünnep, munkaszüneti napok? Első körben Magyarország lenne a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#17552) dabadab válasza martonx (#17551) üzenetére


dabadab
titán

A Google Calendar vonatkozó naptárai?...

DRM is theft

(#17553) martonx válasza dabadab (#17552) üzenetére


martonx
veterán

Egy ilyet találam közben: Public Holiday API Documentation (theapiguy) | RapidAPI
Havi száz hívásig ingyenes.
Google Calendar is jó ötlet, csak hirtelen nem tudom, azt hogy lehetne C#-ba legkönnyebben beemelni, míg egy json-t visszaadó API result beimportálása csukló mozdulattal meg is van.

Én kérek elnézést!

(#17554) dqdb válasza martonx (#17553) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
Ez is jónak tűnik, és ha .NET a cél, akkor csomagként is tudod használni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17555) martonx válasza dqdb (#17554) üzenetére


martonx
veterán

hú, köszi ez tényleg nagyon faék, ráadásul teljesen ingyenes (nem célunk napi több ezerszer lekérdezni az ünnepnapokat, de időnként jól jönne).

Köszönöm!

Én kérek elnézést!

(#17556) maximuss

Sziasztok!

Elnézést, ha rossz topicba írom a gondomat, de nem vagyok jártas e témában. A fiam informatika érettségi írásbeli vizsgáján volt egy access feladat is, amit nem a releváns könytárba mentett, hanem az iskolai szerver egy másik mappájába. Amikor kész lett, át akarta másolni ahová kell, de a gép nem engedte. Ezt jelezte a tanárnak és az igazgatónak, akik azt mondták, hogy semmi gond, majd megoldják. Amikor a javító tanár megnyitotta a nem releváns könytvárból a file-t, amit eredetileg lementett a fiam, nem talált benne semmit, az adatbázis file üres volt. A file mérete alapján (1,2MB) pedig van benne tartalom, mégis üresnek tűnik. Mi lehet a probléma? Ötletet vagy bármilyen tippet szívesen fogadok (már ha egyáltalán ez ide ebbe a témába tartozik, vagy ha nem, hol kérhetek segítséget), mert jelenleg ezen múlhat a felvételije. Köszönöm szépen! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#17557) 3.Aragorn válasza maximuss (#17556) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Mi a file formátum, mivel próbálják megnyitni?
Nincs rajta valami titkosítás/rejtett státusz? Intéző mit mond?
A szerverről próbálják megnyitni, vagy másolatot készítettek?

A gépen, ahol eredetileg dolgozott, megvan még a file? Ha nem, akkor is helyreállítható lehet bizonyos esetekben.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#17558) maximuss válasza 3.Aragorn (#17557) üzenetére

Szia 3.Aragorn,

Jelenleg csak az informatika tanár szavaira hagyatkozva tudok nyilatkozni, majd holnap lehet személyesen is megtekinteni, netalán-tán kérni egy másolatot.
A file formátum accdb és semmilyen attribútumot nem kapott. A file-t az eredetileg lementett helyéről valamint másolatként is megnyitották, sajnos ugyanaz az eredmény :W .
Az eredeti file - tudtommal - még mindig ott van a szerveren, ahová mentve lett...

(#17559) 3.Aragorn válasza maximuss (#17558) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem vagyok otthon az access-ben, de ezt találtam: hátha segít.
Ezen kívül próbáljátok megnyitni külső programmal, pl ezzel: MDB ACCDB Viewer

Nem minden vándorút céltalan...

(#17560) pmonitor válasza hellomi (#17542) üzenetére


pmonitor
aktív tag

>Ebbol kell kb kiindulnom es egyszerusiteni amig lehet,

Végül is hogy sikerült egyszerűsíteni? Mi lett a megoldás? Vagy már nem emlékszel rá?

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17561) hellomi válasza pmonitor (#17560) üzenetére


hellomi
tag

only_pdf_extension_at_the_end_of_every_line=`cat g.txt | sed "s/.pdf$/@/g" | sed "s/.*[^@]$//g" | sed "s/@$/.pdf/g"
`numbers=`cat -b <(echo $only_pdf_extension_at_the_end_of_every_line) | sed "s/^[[:space:]]\{1,\}//g" | sed "s/^\([0-9]\{1,\}\)[[:space:]]/\1/g" | sed "s/^\([0-9]\{1,\}\)\(.*\)\(\.pdf$\)/\2-\1\3/g"
`withoutpdf=`cat g.txt | sed "s/\(.\{1,\}\)\.pdf$//g"`paste -d "\0" <(echo $numbers | sed "s/^[[:space:]]\{1,\}//g") <(echo $withoutpdf) > eredmeny.txt

ASUS ROG B450-F Strix | AMD Ryzen 7 5700G | Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR4 | eVGA RTX 2080 Super XC | Samsung 970 Evo Plus 500GB | Corsair RM750x | NZXT H510i White | ID Cooling SE-224-XT White | Samsung CHG90 49" | Apple Macbook Air M1 |

(#17562) pmonitor válasza hellomi (#17561) üzenetére


pmonitor
aktív tag

Köszönöm szépen!

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17563) hiperFizikus válasza maximuss (#17556) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Én sűrűn mentek external HDD-re ! ;]

Mert már párszor tönkrement a személyi számítógépem, és amikor elvittem a javítóba, akkor mindig azt mondta, hogy majd megnézi, hogy mit tehet az adatokért, de aztán fütyült rá, és formatálta az egész belső diszket ! :W

Hát csak szép álmokat neked ! Készülj inkább a pótfelvételidre ! :((

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#17564) maximuss válasza 3.Aragorn (#17559) üzenetére

Köszönöm a segítséget, végül némi adattáblát vissza tudtam nyerni, de nem a teljeset. Pár pontot ez is ér a fiamnak :)))

(#17565) 3.Aragorn válasza maximuss (#17564) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Az is valami. :K

Nem minden vándorút céltalan...

(#17566) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok!

Egy kisebb projecten dolgozok jelenleg. A cél az lenne, hogy a A-tól eljuttassak egy excel filet B-hez, amin lefuttatok egy Excel VBA kódot, majd vissza küldöm A-nak.

Véleményetek szerint milyen megoldás lenne a legjobb/legbiztonságosabb oda-vissza küldözgetni ezeket az excel fileket? Először FTP-re gondoltunk, de a probléma a titkosítás.

Fontos lenne, hogy ez a kapcsolatos biztonságos legyen és ne férhessen hozzá senki.
Az egészet az nehezíti, hogy ahonnan jön az excel file, ott nem lehetséges mást használni, csak excel VBA-t.

Véleményetek szerint milyen megoldást lenne érdemes használni? :R

(#17567) bambano válasza zsolti_20 (#17566) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha a tartalmat rendesen titkosítottad, akkor a kapcsolat mindegy.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17568) dabadab válasza zsolti_20 (#17566) üzenetére


dabadab
titán

Email?
Útközben szinte biztosan titkosítva van (SMTPS meg IMAPS), a szerveren meg valószínűleg nem kell félteni.
Van egyébként FTPS msg SFTP is, mindkettő titkosított.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#17569) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Ez a feladat nem hagy nyugodni:
Weighted Uniform Strings | HackerRank
Mondjátok, ha rosszul értemezem, de 32-ből 8 teszt megbukik, mert képtelen számokat vár el. Például test case 14-ben 10490 z betű van. Ami akkor azt jelenti 26*10,490= 272,740.
Szóval ez lenne a maximum szám az egész halmazban, de a második sorban pl. olyat vár el Yes-re expected outputon, hogy 1,796,801.

Bárki aki segít megérteni, nagyon köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#17570) dabadab válasza Ivy.4.Ever (#17569) üzenetére


dabadab
titán

a második sorban pl. olyat vár el Yes-re expected outputon, hogy 1,796,801.

Nem, az az első sor, amire nemet vár :)
Amit ott látsz, az úgy néz ki, hogy a string, a queryk száma (ami a 14-esben 19030) és utána a queryk, amikből ténylegesen a második a 241358 (ami 9283 db z-ből összejön, szóval annak tényleg igaznak kell lennie)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#17571) Ivy.4.Ever válasza dabadab (#17570) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Na basszsus :W

Örök hála! :R

[ Szerkesztve ]

(#17572) Ivy.4.Ever válasza Ivy.4.Ever (#17569) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Rejtélyes, hogy a 14-es test caseben az 1395-ös értékre No-t vár, miközben az Yes lenne mivel 155 db 'i' betűből ki kell jönnie. És az egész test case ezen az egyen bukik, a többi 19029 számra mind jó a válaszom.
Más kódját bemásolva, ami szinte ugyanaz mint az enyém, viszont arra No-t ad, és közben jó az egész test case.

Az én kódom:
public static List<String> weightedUniformStrings(String s, List<Integer> queries){
    HashSet<Integer> weights = new HashSet<>();
    while(!s.equals("")){
       char currChar = s.charAt(0);
       int count = 0;
       for(int i=0; i < s.length(); i++){
           if(currChar == s.charAt(i)){
               count++;
           }
       }

       while(count > 0){
           int weight = count * ((currChar - 'a')+1);
           weights.add(weight);
           count--;        
       }

       s = s.replaceAll(Character.toString(currChar), "");   
    }

   LinkedList<String> returnArray = new LinkedList<>();
   for(Integer q : queries){
       String answer = weights.contains(q) ? "Yes" : "No";
       returnArray.add(answer);    
   }        
    return returnArray;    
}

Más kódja:
public static List<String> weightedUniformStrings(String s, List<Integer> queries){
    HashSet<Integer> weights = new HashSet<>();

    int weight = 0;
   char prev = ' '; // so it doesn't match 1st character
   for (int i = 0; i < s.length(); i++){
       char curr = s.charAt(i);
       if (curr != prev){
           weight = 0;
       }

       weight +=  curr - 'a' + 1;
       weights.add(weight);
       prev = curr;
   }

   ArrayList<String> returnArray = new ArrayList<>();
   for(Integer q : queries){
       String answer = weights.contains(q) ? "Yes" : "No";
       returnArray.add(answer);
   }
   return returnArray;
}

Utóbbi kódra custom inputra ha beadom ezt:
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiv
2
241358
1395

Akkor 1395 a debug outputon No lesz.
Viszont ha kitörlöm az 1 szem 'f' betűt, meg már Yes
Ez nekem már az X-akták kategória :)

(#17573) dabadab válasza Ivy.4.Ever (#17572) üzenetére


dabadab
titán

Rossz a kódod. Az simán csak annyit csinál, hogy megszámolja, hogy X karakterből mennyi van, pedig a feladatban arról van szó, hogy X karakterből hány egymást követő van, ezért van az, hogy az az f betű számít a második programnak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#17574) axioma válasza Ivy.4.Ever (#17572) üzenetére


axioma
veterán

Elso ranezesre: ha megtalalsz egy "i"-t, megszamolod az mennyi, a sulyokat felveszed eddig OK, viszont utana az _osszes_ "i"-t kitorlod, nem cska a mar megszamoltat. Ha a masodik "i" sorban tobb az "i", akkor az azokhoz tartozo hosszak/sulyok mar nem kerulnek bele, csak az elso legrovidebb "i" szerinti szakasz.
Na me'g csak nem is voltam pontos, tenyleg, nem all le a sprint vegen se...

[ Szerkesztve ]

(#17575) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Igazatok van. Figyelmetlen voltam a feladat leírással. :B
Köszi :R

(#17576) btraven


btraven
őstag

Megtaláltam!
Honnan vették a tudományt hogy minden hollywoodi filmben és minden játékprogramban miért karakterenként írják ki a szöveget:
[link]

(#17577) netadmin88 válasza btraven (#17576) üzenetére


netadmin88
újonc

Akkor te még nem láttál régi IBM terminált? Például a 3270-en tényleg karakterről karakterre íródott ki a szöveg.
És igen, valahol az volt a háttérben, hogy az eredeti konzol egy villa nyíró gép volt ;)

(#17578) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok,

csak félig programozás, de talán belefér. Ha egy általam ügyfélnek készített alkalmazáshoz, 3-ik féltől származó csomagot használok, ami BSD Clause 3 liszenszes és azt értékesítem, akkor kell-e és ha igen hol, milyen formában kell említést tennem arról csomagról?

Gyakorlati példa, az Azure Functionsban Joi-t használok a validáláshoz. A funkció része a teljes csomagnak (React SPA).

Vagy mivel nem magát a Joi-t vagy annak egy változatát adom el, ezért nem kell külön említést tennem erről?

Let's begin, de gozaimasu!

(#17579) sztanozs válasza _ak_ (#17578) üzenetére


sztanozs
veterán

Az adott modul liszenszében lennie kell erről részletes leírásnak.
Legtöbbször fel kell tüntetni a forrást és a liszensz leírást csatolni kell hozzá.
https://opensource.org/licenses/BSD-3-Clause

Copyright <YEAR> <COPYRIGHT HOLDER>
Redistribution and use in source and binary forms, with or without modification, are permitted provided that the following conditions are met:
1. Redistributions of source code must retain the above copyright notice, this list of conditions and the following disclaimer.
2. Redistributions in binary form must reproduce the above copyright notice, this list of conditions and the following disclaimer in the documentation and/or other materials provided with the distribution.
3. Neither the name of the copyright holder nor the names of its contributors may be used to endorse or promote products derived from this software without specific prior written permission.
THIS SOFTWARE IS PROVIDED BY THE COPYRIGHT HOLDERS AND CONTRIBUTORS "AS IS" AND ANY EXPRESS OR IMPLIED WARRANTIES, INCLUDING, BUT NOT LIMITED TO, THE IMPLIED WARRANTIES OF MERCHANTABILITY AND FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE ARE DISCLAIMED. IN NO EVENT SHALL THE COPYRIGHT HOLDER OR CONTRIBUTORS BE LIABLE FOR ANY DIRECT, INDIRECT, INCIDENTAL, SPECIAL, EXEMPLARY, OR CONSEQUENTIAL DAMAGES (INCLUDING, BUT NOT LIMITED TO, PROCUREMENT OF SUBSTITUTE GOODS OR SERVICES; LOSS OF USE, DATA, OR PROFITS; OR BUSINESS INTERRUPTION) HOWEVER CAUSED AND ON ANY THEORY OF LIABILITY, WHETHER IN CONTRACT, STRICT LIABILITY, OR TORT (INCLUDING NEGLIGENCE OR OTHERWISE) ARISING IN ANY WAY OUT OF THE USE OF THIS SOFTWARE, EVEN IF ADVISED OF THE POSSIBILITY OF SUCH DAMAGE.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17580) pmonitor


pmonitor
aktív tag

Hogy valami kódszerűség is legyen(még ha nem is teljesen saját), ne csak duma...

Az itt lévő kódot (részben) módosítottam, így a Hook-okat(pontosabban az egér és billentyűzet hook-okat) C++-ban is megcsináltam. Sajnos a többire még nem jutott időm. A módosításhoz az itt lévő kódot is felhasználtam. A C++ forráskód, és a lefordított program is megtalálható itt. Ha érdekel a téma, akkor az eredeti, vagy az általam módosított kód is adhat ihletet valami új létrehozásához. Csak érdekességképpen említem meg, hogy a C++ kód egy részét C#-ban generáltam. :DD

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17581) R a y


R a y
senior tag

Sziasztok!

Még sosem írtam ebbe a topicba, mivel nem foglalkoztam a programozással komolyabban (gyerekkoromban visualbasickkel bohóckodtam, de azt hagyjuk.)

A következőkben szeretném a segítségeteket kérni. A diplomamunkámat a “Mesterséges intelligencia és automatizált eljárások alkalmazása a közigazgatásban” témában írtam, így a felvetett problémákat jogi és közigazgatás-tudományi szempontok szerint vizsgáltam.
Bírálói kérdésben megkaptam, hogy mit értek a mesterséges intelligencia életciklusa alatt? Ha jól gondolkodom, akkor az MI/AI alapú szoftverek életciklusai ugyanúgy megfeleltethetőek, minta hagyományos szoftverek életciklusainak? Pld e leírás alapján?
Köszönöm a válaszokat előre is! :R

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#17582) sztanozs válasza R a y (#17581) üzenetére


sztanozs
veterán

Ez sokban függ attól, hogy mi értesz Mesterséges Intelligencia és annak életciklusa alatt.
Nyelvfeldolgozás (Natural Language Processing)?
Neurális hálók/Gépi tanulás (Machine Learning)?
Vagy valami mást?

Sok esetben sokkal inkább a MI tanítására értelmezik az életciklust, mivel sok esetben ciklikusan - felhasználói adatok hatására - tanul az algoritmus.
Így célszerű megkülönböztetni a futtató környezetet és magát a mesterséges logikát (legyen az egy primitív döntési fa vagy akár egy neurális háló). Mind a kettőnek van életciklusa a MI esetében.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17583) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Van egy HTML5, CSS, JS, PHP, MySQL oldalam, vendégház foglalási oldala. Jelenleg fejlesztés alatt, most értem el oda, hogy valamilyen user management kellene bele.

Amit tudnia kellene:
-"Három" felhasználói szint: Admin, User, Unregistered

Unregistered szint: Oldal megtekintése, foglalás küldése a foglalási form teljes kitöltésével, regisztráció.
User, Admin szinten: login, elfelejtett jelszó, login után az alap oldalakon kívül saját profil megtekintése, saját adatok módosítása, valamint az "alap" oldalakon formok (pl fentebb említett foglalás) automatikus kitöltése az user adataival.

Kifejezett admin jog: oldalon különböző módosítások végzése, userek kezelése, lekérdezések foglalási adatokból, foglalások módosítása, elfogadása.

TO BE feature: belső üzenetküldő, de ez még kérdéses, hogy kell-e, egyáltalán lenne-e értelme.

MIlyen irányba lehetne elindulni? Keresgettem guglin találtam pár keretrendszert, érdemes lehet azok közül nekikezdeni valamelyikkel és azt intergálni az oldalba?
Vagy inkább teljesen nulláról, személyre szabottan?
A gondom, hogy nagyon keveset PHP-ztam eddig, az alapok vannak csak meg, adatbázis kezelés, post, get methodok, levélküldés, adatbázisból lekérdezett adatok alapján html generálás, ilyesmi. Egyáltalán PHP lenne erre a megfelelő?

Minden ötletet, tanácsot szívesen fogadok és előre is köszönöm! :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#17584) martonx válasza racskobalazs (#17583) üzenetére


martonx
veterán

Keretrendszerrel írd újra nulláról. Ha php akkor Laravel, Yii meg nem tudom még mik a menők manapság. Nyilván bármilyen nyelvet használhatsz. Személy szerint a php-t kicsit butácska script nyelvnek tartom, de az utóbbi időben sokat fejlődött, és a célodnak simán megfelel.

Én kérek elnézést!

(#17585) racskobalazs válasza martonx (#17584) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Szia,

Köszönöm a választ, kigondolom a Laraveres verziót (sose használtam :D)
S egy kapcsolódó kérdés, akkor ha Laravelben csinálnám az user managementet, akkor ami jelenleg kész van sima PHP 8.1-el az oldalon (file feltöltés, galéria meg még egy két dolog) azokat is írjam át, vagy azt lehetne úgy hagyni ahogy van? Vagy arra írtad, hogy írjam nulláról?

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#17586) martonx válasza racskobalazs (#17585) üzenetére


martonx
veterán

Írd nulláról, és meglátod, hogy jéé Laravelben lesz eleve user menedzsment (vagy legalábbis tippre viszonylag könnyen hozzá adható, bekonfigurálható).
A meglévő kódrészeket meg ha minden jól megy jó részt fel fogod tudni használni Laravelben is.

Én kérek elnézést!

(#17587) racskobalazs válasza martonx (#17586) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Szia,

Köszi a tippet, elkezdtem átmigrálni Laravelbe a dolgokat. Eddig nagyrészt OOP-vel foglalkoztam így külön tetszik ez a megközelítése. Nem mellesleg a blade templatek és a többi. Meg kell mondjam első benyomásra sokkal sokkal jobb.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#17588) martonx válasza racskobalazs (#17587) üzenetére


martonx
veterán

Örülök, hogy sikerült téged a helyes irányba állítani :)

Én kérek elnézést!

(#17589) pmonitor


pmonitor
aktív tag

Ezen a linken letölthető egy gyakorlatilag nagyon lebutított hex olvasó, amivel olvasható és írható lemezeket lehet olvasni szektoronként binárisan. Az 5letet ez a kód adta. A .dll C-ben készült bináris, amit felhasznál a C#-ban készült .exe. A futáshoz a .exe miatt .Net 3.5 szükséges. A forráskódokat mellékeltem a .rar-ban. A forráskód módosításával a lemezek bináris írása is megvalósítható, de ezt csak SAJÁT FELELŐSSÉGEDRE TEHETED, és nem ajánlom a rendszer meghajtó ilyen módon történő írását!

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17590) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok,
Szeretnék BIOS fájlokat írni és olvasni. .ROM stb... Megtudnátok dobni akármilyen resourceal amiből elkezdhetném felépíteni az ehhez szükséges tudást?

Odáig megvagyok, hogy binary formátumban vannak. Hexeditorral sikerült is megnyitnom párat de még számomra olvasható formátumot se tudtam kinyerni.(Ami talán releváns lehet, Pythonban programozok)
Borzasztó hálás lennék, nagyon elvagyok veszve :R

[ Szerkesztve ]

(#17591) Con Troll


Con Troll
senior tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem az alábbi témákban, ha van valaki, aki tudna rám időt szentelni (természetesen nem ingyen kérem), hogy kicsit belemenjünk egy projekt alapján, kérem írjon PM-et, hogy egyeztessük a részleteket. Heti 1-3 óráról lenne szó, google meet, és a cél az lenne, hogy minél átfogóbban megértsem az alábbiak szerint készült projektet.

TypeScript
Domain Driven Design
Hexagonal architecture, microservices
AWS (S3, SQS, Lambda) - cloudformation template

(#17592) dabadab válasza Con Troll (#17591) üzenetére


dabadab
titán

Protip: ha szoftverfejlesztői területen keresel valakit valamilyen munkára, akkor írj konkrét árat, mert a "nem ingyen", "versenyképes" meg hasonló kifejezések úgy olvasódnak, hogy "kevés pénzért".

DRM is theft

(#17593) Con Troll válasza dabadab (#17592) üzenetére


Con Troll
senior tag

Köszi a tippet.
Félreértés ne essék; nem azért nem írtam árat, mert majd alkudozni akarnék, meg minél olcsóbb annál jobb. Egyszerűen fogalmam sincs mi a reális tarifa 1 óra tanításért. Meg aztán ahány ember, annyi féle elképzelés, hogy neki mennyiért éri meg a dolog.

Szóval ha valakit esetleg ez tartana vissza: minőségre megyek, aminek nyilván ára van, de mivel fontos lenne a dolog, nem ezen fogok spórolgatni. :K

[ Szerkesztve ]

(#17594) bambano válasza Con Troll (#17591) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha megnézed az IQSoft oktatóközpontjának az ajánlatait, nagyjából 100-120 rugó nettó/nap között szórnak az árak csoportos oktatásra.
mivel ott nem egy embert oktatnak, hanem többet, az oktató fizetése sem ennyi.
szerintem ha tényleg rendes oktatást akarsz, saccolhatsz 30-40 nettótól fölfelé per óra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17595) emvy válasza bambano (#17594) üzenetére


emvy
nagyúr

+1, ezek kb. realis szamok.

while (!sleep) sheep++;

(#17596) pmonitor válasza dabadab (#17592) üzenetére


pmonitor
aktív tag

>meg hasonló kifejezések úgy olvasódnak, hogy "kevés pénzért".

És ezzel mi a baj? Az árat a kereslet/kínálat határozza meg. Magyarul: ha mind a 2 félnek megfelel az általad "kevés pénz"-nek mondott ár, akkor létrejön az üzlet, egyébként nem. Saját szubjektív véleményem a "könyv + aktív tanulás" szisztéma(legalábbis, ha nem szükséges papír). Tehát speciel én kidobásnak tartom az óránként 30-40-et. Úgyhogy velem biztos nem jön létre ilyen üzlet...

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17597) pmonitor válasza Con Troll (#17593) üzenetére


pmonitor
aktív tag

>Szóval ha valakit esetleg ez tartana vissza: minőségre megyek,

És hogyan állapítod meg(főleg előre), hogy valaki milyen minőségben oktat? Egy példa:
1D vágás témakörben valaki ilyen szöveget ejt el:
"Írtam VBA-ban (Excel) egy gyakorlatban is használható (eddig bevált) optimalizáló rutint (rekurzív hívásokkal, mohó sorbarendezéssel, maximalizált számú és -idejű függvényhívással, 5-szörös optimalizálás futással), amit a szakemberek használni tudnak csövek, nyílászáró alapanyagok, stb darabolására, minimalizálandó a darabolási selejteket (matematikaiul: egydimenziós FFD algoritmus aszimptotikus versenyképességi hányados minimalizálás"

Ugye milyen szakszerűnek látszik? Az 1szerű halandó számára tele van káromkodásokkal. Az ember azt gondolná, hogy ez az emberke aztán keni-vágja a témát. Ami gyakorlati feladatot bemutatott, annál meg 1 szállal kevesebből is ki tudtam hozni(már akkor, program nélkül!!). És gondolom nem voltam egyedül.

Konklúzió: Ha valaki olyan szöveget ejt el, amiben csak úgy röpködnek a szakkifejezések, az az emberke korántsem biztos, hogy tudja mit beszél. Persze lehet, hogy igen. De a dolog mindenképpen 2 esélyes. Itt csak egy biztos: szövegelni tud.

Ui.: Ezt nem tudom eldönteni, hogy off-e. Ha az, akkor kérek egy modit, hogy tegye off-ba. Köszi.

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17598) klambi


klambi
addikt

Szevasztok!

powershell kérdésem lenne, nem vagyok benne otthon csak kell 1 hirtelen:
Van 1 olyan problémám, hogy beragadnak egy feldolgozó elött néha fileok (most ebbe ne menjünk bele hirtelen megoldás kell a hosszútávút majd).
egy ida oda másolást szeretnék megtenni vele, de a vissza másolást nem teszi meg.
Mit csinálok rosszúl? :R

Get-ChildItem -Path "c:\temp\1" -Filter "*.xyz" | Where-Object {$_.CreationTime -le (Get-Date).AddMinutes(-10)} | move-item -destination "c:\temp\2" |Start-Sleep -Seconds "3" | move-item -destination "c:\temp\1" | Tee-Object -FilePath "c:\temp\$(get-date -f yyyy.MM.dd.hh:mm:ss).log" -Append

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#17599) sztanozs válasza klambi (#17598) üzenetére


sztanozs
veterán

Elsőre azt gondolom, hogy az IO cache miatt már úgy jelenti, hogy megvan a másolás, de az OS még nem végzett vele, így visszamásolni sem tudod.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17600) klambi válasza sztanozs (#17599) üzenetére


klambi
addikt

hm, hogyan módosítsam, vagy ürítsem? ezért akartam wait-et beletenni.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.