Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) coco2 válasza Ispy (#18550) üzenetére


coco2
őstag

Az a pletyka járja, hogy aki ért informatikához is, és üzletvitelhez is, jobban jár egy multinál team lead-nek lenni (mind pénzben, mind work/life balance-ban), mint ebben az országban saját céget vinni. Persze lehet, hogy a pletyka nem igaz.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18552) Ispy válasza coco2 (#18551) üzenetére


Ispy
veterán

Pénzben lehet, az más kérdés, hogy akar-e az ember multinál dolgozni, én személy szerint még dupla pénzért is erősen meggondolnám, hogy inkább kösz, nem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18553) sztanozs válasza coco2 (#18542) üzenetére


sztanozs
veterán

Nekem egy Farnell-tol behozott Pi2-m van itthon (en rendeltem maganszemelykent, nem masodkezbol vettem). Mar evek ota megy (szinte 0-24-ben, tv-okositonak). Csak azert nem fotozom le, mert rogton felnyomtam ra egy hutobordat, hogy passzivan lehessen huteni.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18554) coco2 válasza sztanozs (#18553) üzenetére


coco2
őstag

Hogyan sikerült úgy végezni, hogy külön onnét hozattad be?

Elvileg pi2-re még nem nagyon kell borda. Maximum ha nagyon levegőtlen dobozban tárolod. Persze most csak ezért ne szedd le. A meghirdetett tábla csokit egyébként senki se nyerte meg, a téma lecsengett.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18555) JoinR válasza coco2 (#18554) üzenetére


JoinR
senior tag

Ártani biztos nem árt a borda, nekem is van rajta, meg a Zero W-n is.

(#18556) sztanozs válasza coco2 (#18554) üzenetére


sztanozs
veterán

Az elején nem rendes házban lakott, hanem egy gyufasskatulyaban. oda kellett a borda.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18557) repvez válasza repvez (#18532) üzenetére


repvez
addikt

esetleg valaki tudna segiteni , hogy mit hogyan a telepitésnél ?

(#18558) coco2 válasza repvez (#18557) üzenetére


coco2
őstag

Elsőként miért 19? Miért nem 22? Az ingyenes verzió még mindig ingyenes. Pár régi hiba időközben javulhatott.

A telepítési opciók az install elején elérhetőek. Kell neked desktop & mobile alatt desktop dev with c++, és gaming alatt a game dev with c++.

És utána kezdődik majd az, hogy ha egy hello world sem fordul le, hova van állítva a target lib / platform / cpu és társai. Annak a hello worldnek illene lefordulnia. Ha nem, esetleg precíz hiba reportot had kérjünk már, mert a "nem megy" alapján esélytelen neked segíteni.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18559) coco2


coco2
őstag

Más. Aki Azure-ozik, tud nekem valami felvilágosítást adni arról, hogy milyen sűrűn vannak karbantartások a szervereken? Van 20 update domain. Milyen sűrűn megy rajtuk körbe a restart?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18560) emvy válasza coco2 (#18559) üzenetére


emvy
nagyúr

Milyen szerverre gondolsz? Sima VM?

while (!sleep) sheep++;

(#18561) coco2 válasza emvy (#18560) üzenetére


coco2
őstag

Azure nem ad szervert, csak vm-et :) VDS a maximum, amit kaphatsz, de a nagyja csak VPS. Vagy SaaS/PaaS.

Viszont a kérdés független tőle. Az update domain azt mondja, sosincsenek egyszerre állítva le a vm-ek, mert update domain-enként halad a frissítés, és a karbantartási idők el vannak szigetelve egymástól ráhagyással. Ami érdekel, hogy milyen sűrűn vannak azok a karbantartások? Minden hónapban 1x lepörög a 20 update domain? Vagy 3 évente egyszer? Mégis mennyi időnként?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18562) emvy válasza coco2 (#18561) üzenetére


emvy
nagyúr

Te írtál szervert. Egyébként természetesen lehet náluk dedikált hardvert is hosztolni.
Kérdésedre a válasz: nincs rendszeres karbantartás, akkor kapcsolják le, amikor muszáj, úgy, hogy az SLA-ban benne legyenek.

while (!sleep) sheep++;

(#18563) martonx válasza coco2 (#18561) üzenetére


martonx
veterán

Ritkán.

Én kérek elnézést!

(#18564) repvez válasza coco2 (#18558) üzenetére


repvez
addikt

elsőre, a 19 azért volt, mert mikor feltelepitettem még nem volt 22-es verzio. másodsorban meg ugy gondoltam, hogy kezdésként az is böven elég ahhoz amire kellene nekem .
DE ma letöröltem mindent és feltettem a 22est az általad megjelölt modulokkal .
Most egy két progi mukodik ,de egy még mindig hiányol dolgokat .
annak a elso soraiban ezek szerepelnek

#define _CRT_SECURE_NO_WARNINGS
#include <Windows.h>
#include <d3d11.h>
#include <DirectXMath.h>
#include <d3dcompiler.h>
#include <iostream>
#pragma comment(lib, "d3d11.lib")
#pragma comment(lib, "d3dcompiler.lib")

#include <TopoDS.hxx>
#include <BRepBuilderAPI_MakeEdge.hxx>
#include <BRepBuilderAPI_MakeWire.hxx>
#include <BRepBuilderAPI_MakeFace.hxx>

Ezeket hogy tudnám beállitani, hogy ne kapjak rájuk hibaüzenetet, hogy undefined?

(#18565) coco2 válasza repvez (#18564) üzenetére


coco2
őstag

Hát ugye ha mást nem, átállítod diagnostic-ra a report-ot, és elolvasod, konkrétan mivel mi baja van.

De kezdésnek: egy hello world azért problémamentesen fordul, ugye?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18566) repvez válasza coco2 (#18565) üzenetére


repvez
addikt

full kezdő vagyok, ha megmondod, hol találom amit át kell állitani akkor talán megtalálom, hogy mit ir, de nem vagyok biztos benne, hogy az nekem bármit is jelentene, hogy hogy tudnám megoldani .

De igen az egyszerő progik már lefordulnak. ahol csak az iostream van cin, és cout társaságában.

(#18567) coco2 válasza repvez (#18566) üzenetére


coco2
őstag

VS2022 fő menü / "Tools" / "Options..." / "Projects and Solutions" / "Build and Run" klikk, "MSBuild project build output verbosity:" -> "Diagnostic".

Aztán build klikk, és keresd meg a végén, konkrétan mi és miért futott hibára.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18568) sztanozs válasza coco2 (#18554) üzenetére


sztanozs
veterán

Hogyhogy hogy hozattam be? Megadtam a magyarorszagi cimemet, kiszamoltak a szallitast, hozzadobtak az arhoz, kifizettem es nemi varakozas utan megerkezett...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18569) mindthecrap válasza sztanozs (#18568) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

Még COCOM listás :)

Múltkor én is elfelejtettem kivenni a Farnell kosárból egy Arduiono Machine Learning szettet amivel szemeztem, kolléganőm meg úgy volt vele biztos kell és megrendelte a céges dolgokkal együtt :D Így akaratomon kívül sikerült nettó áron hozzájutni.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#18570) coco2


coco2
őstag

Oracle-éknek vank a MySQL cucc ingyenesen, és ha jól értettem, a támogatás van hozzá vásárolhatóan évente több ezer usd per szerver.

Mennyire lehet működő üzletmodel a mai világban, hogy adják ingyen a cuccot, és csak a támogatásért akkora árat kérnek? Nem vagyok túl jó üzleti statisztikák kiderítésében, hogy becslések szerint milyen arányban és létszámban lehetnek a mysql ingyenes használók és előfizetők.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18571) JoinR válasza coco2 (#18570) üzenetére


JoinR
senior tag

Ez nem különösebben drága. Az AWS árakat ha megnézed, kb. egy db.r5.2xlarge méretet tudnál venni belőle és a support se olyan (multi-AZ reserved árat néztem, szerintem azzal összehasonlítható).

[ Szerkesztve ]

(#18572) repvez válasza coco2 (#18567) üzenetére


repvez
addikt

megcsináltam és 123 errort ir , de abbol kb a 2/3 az ilyen
Error (active) E0020 identifier "device" is undefined
Vagy a declarácioval van gondja esetleg ,hogy valahol vesszöket várna a zárojelek elé mogé stb..

Azt irták ,hogy a header filokat kellene rendesen meghivni hozzá, hogy ezek a hibák eltunjenek, de nem tudom, hogy hogyan vagy , hogy ez alapbol miért nem történik meg, ha néhány olyan is van közte ami alap dolog lenne, mint a windows.h és az iostream stb...

(#18573) coco2 válasza repvez (#18572) üzenetére


coco2
őstag

Ha a windows.h-t nem találja, az nagyon durva probléma. Bár amennyire én emlékszem, én azt mindig #include "windows.h"-nak írtam, és sosem #include <Windows.h>-nak. Az elérési utat illetően tud különbség lenni, hogy valami < > vagy " ".

Ha nagyon nem akar egy füst alatt megjavulni a probléma, van a móricka módszer. Türelem kell hozzá, de segíteni fog.

Fogsz egy hello world-öt, ami tuti lefordul és probléma mentesen. Aztán abba elkezdesz egyesével sorokat átrakni. Kezded a define-okkal (némelyikük header file vezérlő kapcsolókat állít!), utána a többi. Soronként, aztán függvényenként, és megnézed a build-et.

Apropó diagnostic-ra azért is állítottad át a kimenetet, hogy pontosan lásd, hol keresné azt a header-t, ahol nem találja meg, és hogy pontosan milyen néven. Alaposabban nézed meg azt a kimenetet, kiderülhet a galiba móricka-játék nélkül is.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18574) coco2 válasza JoinR (#18571) üzenetére


coco2
őstag

Majd egyszer valaki elmagyarázhatná nekem, miért szeretik a népek a pénzt pocsékolni, leszámítva, hogy anti-investor akcióról van szó. Hetzner-énél egy AX-161-es 8x annyi cpu-t ad dupla annyi rammal, és ingyen van mellé a háttértároló, meg a net forgalom, amit ha az Amazon cuccához mind hozzáraksz, kb az fog kijönni, hogy Hetznerék 1/4-ed áron kb 4x annyit adnak. Vagy valami olyasmi. Sosem értettem, miért nem szeretik a népek a nyers szervereket.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18575) repvez válasza coco2 (#18573) üzenetére


repvez
addikt

megnéztem az outputot , de ami errorokat listáz annak az elérési utja mind a cpp fájhoztartozik vagyis ahova mentve van, de nem találok utalást a h fileokra benne.

biztos, -val van baja,lehet a d3d11.h vagy a lib fájlokkal amiket alább linkeltem.

A moricka modszert hogy gondoltad? mert ha sorrol sorra megyek akkor lehet , hogy azért fog hibát dobni, mert hiányzik valami neki ami majd késöbb van a kodba vagy épp még nem teljes a sintaxis és nem azért mert rossz a include.

vagy rosszul gondolom? 430 soros a kod jelenleg igy nem igazán tudom, hogy ez a modszer hogy működne.

(#18576) JoinR válasza coco2 (#18574) üzenetére


JoinR
senior tag

Dolgozom olyan startupnál ahol a security miatt minden self-hosted. Kb. fél évig hegesztették az infrát, azóta eltelt 2 év és minden elavult, a prod alatti k8s upgrade 1 éve tolódik, mert nem mernek hozzányúlni. A Keycloak upgrade-et decemberben megcsináltam, kb 8 fő verziót ugrott, na azóta se jutott túl a deven. Minden szét van barmolva, semmi nincs ledokumentálva, black magic az egész.
Tavaly voltam egy másik, hasonló méretű és érettségű startupnál, ők úgy voltak vele, hogy amit lehet, SaaS megvesznek, mert egyrészt tegnapra kell minden, másrészt olyan drága a munkaerő, hogy egyszerűen nem éri meg hónapokig fizetni az 500-1000 eurós napidíjat, hogy csináljon valamit a kolléga amihez aztán csak ő ért és nem fog senki hozzányúlni. Na ott lehetett haladni és lehet, hogy többször annyiba került az infra, de legalább nem kellett konstans 2 ember, hogy életben tartsa a rendszert. Ja ledokumentálva itt se volt semmi, de mivel minden vásárolt cucc, sokkal könnyebb átlátni az egészet, ha valami gond van.
Nyilván a példáim kiragadottak és nem reprezentatívak. Szóval lehet, hogy a vas olcsóbb, de az üzemeltetés költségei nemcsak annyiból állnak.

[ Szerkesztve ]

(#18577) coco2 válasza JoinR (#18576) üzenetére


coco2
őstag

Jó mondjuk fejlesztési idő alatt nyilván a munkaerő túl drága ahhoz, hogy 100 usd-n vacakoljanak a népek. Ha csak 1 napra le kell fogni egy embert miatta, már olcsóbb, ha inkább fizetnek, mert amit az ember egyébként csinálna, még a feladott 100 usd-vel együtt is többet ér. Azt természetesen értem. Én inkább az üzemeltetésen filoztam. Amikor oda jut valami, hogy kellene a stuff kiszolgálni a felhasználókat, és a profit margin-t jó lenne legalább 3x-os szinten tartani, az Azure, az Amazon nagyon eszik a hasznot. Cudar drágák. Én nem hiszem, hogy ki tud jönni velük az üzleti matek.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18578) emvy válasza coco2 (#18574) üzenetére


emvy
nagyúr

> AX161-NVME

Ja, de ez peldaul nem alkalmas production szervernek, tobb ok miatt sem. (Biztos van olyan felhasznalas, amire oke, de ugy altalaban nem.)

- nincs rajtuk KVM
- lehet kerni KVM-et, amit 'majd valamikor' adnak, es max 3 orara
- nincs API, amivel lehetne oket menedzselni
stb. stb.

Compile farmba teljesen jok, persze ott meg azert bejon a biztonsag kerdese, mert pl. GCP-n beklikkeled a 'confidential VM' meg a 'CSEK/CMEK' opciot, ezek mind nincsenek a Hetznernel. Sok sikert, amikor egy Hetzneres szerverfarmmal szeretnel atmenni egy ISO27001-en peldaul.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#18579) dabadab válasza emvy (#18578) üzenetére


dabadab
titán

Miért nem?

szerk: tárgytalan :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#18580) emvy válasza dabadab (#18579) üzenetére


emvy
nagyúr

Vannak egyebkent pl. Dell gepeik, amiken van IDRAC, azok mar sokkal jobbak. Ezek az AX- meg EX-szerias gepek lenyegeben desktop alkatreszekbol osszerakott PC-k, nemreg jartam a BIOS-ukban es sima consumer Asus deszkak, amivel nincs is baj, de .. mondok egy peldat: ha a Hetzner ugy gondolja, hogy mittudomen, malware van rajta, akkor ledobja oket a halozatrol, de ugy, hogy az elottuk levo switchen letiltja a portot.

Ezen a ponton ugye a PXE boot sem megy, mert nincs halozat, tehat rescue modba sem tudod oket berakni, ergo a rajtuk levo adat elerhetetlen. KVM-et kerhetsz, 3 orara adjak oda max., de nem determinisztikus, hogy mikor kapod meg. A Hetzner nem fogja visszakapcsolni a netet, amig 1) vagy meg nem oldottad a problemat (sok sikert net nelkul, egy kifejezetten szar KVM-mel) 2) amig le nem gyalultad a gepet. Ja, a bizonyitas kenyszere rajtad van, ergo ok dontik el, hogy mit jelent a 'megoldas'.

while (!sleep) sheep++;

(#18581) Tapsi válasza coco2 (#18574) üzenetére


Tapsi
addikt

Enterprise szinten a nettó erőnél vannak sokkal fontosabb szempontok is. Ha egy auditon elhasalna a provider, akkor nyilván csak az árral tud versenybe szállni. Nem véletlen, hogy az AWS és az Azure hasít a nagyvállalatoknál, nem pedig noname cloud szolgáltatók (hiába olcsóbbak).

(#18582) coco2 válasza emvy (#18580) üzenetére


coco2
őstag

Szerintem a felsoroltakat egy kicsit eltúloztad.

Ha malware vagy bármi felcsúszik gépre, azért bármelyik felhőből pont ugyan úgy hajítják ki az ügyfelet, mint macskát sza*ni. Sőt, üzleti felelőssége van a károkozásért. Bizony a production security nem vicces. Letiltani a saját érdekében tiltják le, hogy legalább korlátos legyen az a számla. Image feltöltés / letöltés nyers szervereknél mindenütt van. Automatizálás és adatmentés gyanánt elég kell legyen, ha amúgy is van devops.

És nyilván nem gondoltam sirdogálni besenyő pistike nénike bt havi 1k huf-os vps-ét lecserélni, ami a havi aktív 1-2 ingyenes felhasználójukat szolgálja ki, mert arra nyilván az a célszerűbb eszköz. Az üzleti matek 100k havi aktív felhasználó alatt fel sem vetődik. Viszont azon túl már elkezd igény lenni valódi teljesíményre, és ha teljesítmény is kell, a felhő kényelme nagyon sokba kerül. Azon a pénzen gondolkodok, hogy a kényelmetlenségekkel együtt biztos nem érdemesebb-e inkább zsebre tenni, mint google-nek adni?

A felsoroltakban valódi bajt én semmit sem találtam. A felhő előtt is volt élet, és volt security check is, amin át tudtak menni. De ha valamit komolyan veszélynek látsz, kérnék rá egy külön említést.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18584) emvy válasza coco2 (#18582) üzenetére


emvy
nagyúr

> Ha malware vagy bármi felcsúszik gépre, azért bármelyik felhőből pont ugyan úgy hajítják ki az ügyfelet, mint macskát sza*ni

Dehogy, az ugyfelet nem dobjak ki, maximum a gepet korlatozzak le valahogyan.

> Image feltöltés / letöltés nyers szervereknél mindenütt van.

Most mondtam, hogy a Hetznernel ilyen esetben _nincs_.

> Az üzleti matek 100k havi aktív felhasználó alatt fel sem vetődik.

Ahol en dolgozom, ott azert ennel joval tobb van, eleg magas cloud koltseggel, es sokkal inkabb megeri a cloud meg mindig.

> De ha valamit komolyan veszélynek látsz, kérnék rá egy külön említést.

Pelda: mondjuk, hogy elvaras a NIST SP800-88, a FIPS-140-2, 27001, SOC2. Ha ezeknek nem felel meg a datacentered, akkor szoba se all veled az ugyfel. Hogy kezdenel neki ehhez Hetznerrel?

while (!sleep) sheep++;

(#18585) emvy válasza arcoskönyv (#18583) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze, hogy szabad.

while (!sleep) sheep++;

(#18586) coco2 válasza arcoskönyv (#18583) üzenetére


coco2
őstag

>...a prohardveresekkel nem volt alkalmam összeveszni...

Nem kell aggódnod, ha bárminek nekiállsz, és használni akarod az itteni népeket bármire, biztos lesznek, akiknek az ki van zárva, mert nem tudják, és az mind a te hibád lesz :)

>Szabad-e olyan böngésző-kiegészítőt publikálni, ami egy konkrét weboldal megjelenését módosítja?

Önmagában csak ezzel nincsen jogi gond.

>És mi van akkor, ha egy fizetős szolgáltatást vált ki ezzel a fejlesztője?

Mármint hogy fizetős a cucc? Csak egyetlen rossz lépés, és a pokol kilencedik bugyrában találod magadat.

>Egyelőre csak magamnak, de ha sikerül megírni és lesz rá igény, akkor esetleg publikálnám is.

Csak magadnak, akkor a felelősséged a saját tevékenységedre vonatkozik, akár programozottan tetted, akár saját kezűleg. A publikálással viszont közösségi felelősséged keletkezhet. Ha licence-ben leírod, hogy csak nyilvánosságra hozatalra szántad, kvázi képernyőfotónak, de a használatát egyáltalán senkinek semmi célra nem engedélyezed, akkor a kiskapun kisurranhatsz a balhéból. Ha forró lehet a cucc, a helyedben azt csinálnám. Viszont github vagy akármi, ahova felraktad, az le fogja dobni.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18588) coco2 válasza emvy (#18584) üzenetére


coco2
őstag

Na de éppen ez az, hogy Hetzneréktől nem kell külön üzletkötőnek kijönnie borítékot csúsztatni vissza, mert maga a szolgáltatás az olcsóbb.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18589) dolon75 válasza emvy (#18584) üzenetére


dolon75
aktív tag

Megéri a Cloud, főleg a fejlesztőnek.
Az ügyfélnek már azért érdemes lenne számolnia, mielőtt nekiáll megrendelni egy felhős szolgáltatást, persze felmérve, hogy milyen van a 'spájzban', mennyire fontos neki az adatai fizikai helye, valamint mekkora a függés a madzagtól ahhoz a helyhez.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#18590) coco2 válasza arcoskönyv (#18587) üzenetére


coco2
őstag

Nem írtad le a miértet. Linkedin profilra akarsz egy project linket, és csak azért csinálod? Vagy haragszol a PH-ra, és alájuk akarsz rúgni? Vagy miért?

Ha érdembeli tanácsot akarsz, no B/S.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18592) coco2 válasza arcoskönyv (#18591) üzenetére


coco2
őstag

Szóval megosztanál egy projectet, amivel középső ujjat mutatsz majd a hétköznapi trolloknak teli pofával röhögve rajtuk "ezt nektek kötsögök, a szórakozásotokat végérvényesen leromboltam".

Ugye legalább álnéven készülsz olyat tenni :F

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18594) sztanozs válasza arcoskönyv (#18591) üzenetére


sztanozs
veterán

En is csinaltam ilyet az elozo eletemben, nem volt vele senkinek semmi baja...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18595) mindthecrap válasza arcoskönyv (#18591) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

Nekem az a gondom ezzel technikai értelemben, hogy csak úgy van értelme, ha feltételezzük, hogy a trolloknak senki nem válaszol. De onnantól, hogy igen (márpedig senki nem bírja ki), a trollt magát hiába hideolod a neki szóló válaszokat látni fogod és egy katyvasz lesz az egész. Index fórumon, Face-en látni ilyeneket, hogy valakit törölnek de megmarad egy full értelmetlen thread, mert azok a kommentek nem törlődnek ahol valaki válaszolt neki.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#18597) coco2 válasza mindthecrap (#18569) üzenetére


coco2
őstag

>Még COCOM listás :)

Csak hogy viccelődjünk kicsit. Éppen nézem a laptopokat, lenovo / acer, nézem a részleteiket, és kb az elavult hulladékot árulják. Ez az ország állítólag már nincsen vasfüggöny mögött, de amit és amilyen áron kapni lehet, továbbra is úgy érződik, mintha még mindig ott lennénk. A normális cucc csak csempész-cucc áron kapható.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18598) martonx válasza coco2 (#18597) üzenetére


martonx
veterán

konkrétumok?

Én kérek elnézést!

(#18599) coco2 válasza martonx (#18598) üzenetére


coco2
őstag

Acer laptopok 15" amd cpu ryzen 6k egy darab sincs. Pedig már azok is egy egész éve kint vannak a piacon. Lenovo-ban találtam ryzen 6k-t, de 1M-től fölfelé kezdődnek.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18600) Ispy válasza coco2 (#18597) üzenetére


Ispy
veterán

Vagy csak itt a szemetet veszik ezért nem érdemes idehozni, ugyse veszi a kutya sem...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.