Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Karma válasza 8nemesis8 (#3991) üzenetére


Karma
félisten

Így más. A nagy igazság az, hogy a feladatnak megfelelően kell használni az eszközt - ehhez tényleg nem kell OOP. :B

“All nothings are not equal.”

(#4002) 8nemesis8 válasza Karma (#4001) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nem kell.
Ezért is olyan a kód amilyen.
Csak azért is nem c-ben írtam meg, mert picit fel akartam eleveníteni a javas fájlkezelést :D

(#4003) ALI_G válasza 8nemesis8 (#4000) üzenetére


ALI_G
veterán

hú, ez valami új, két éve volt alga2-m. :) Már nem is emlékszem mit kellett írni.

karma: itt mindegy milyen a kód, csak fusson :) Gép ellenőríz 10 esetre és meg kell felelni idő, tár és eredményre is.

[ Szerkesztve ]

(#4004) 8nemesis8 válasza ALI_G (#4003) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nekünk alga1ből 16tesztesetre futtat a bíró már. Illetve plágium teszt is van/lesz.
Változnak a követelmények.

(#4005) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

sziasztok
eddig visual studio 6-ot használtam c programozásra de mióta váltottam win 7-re nem akar menni
tudna nekem vki ajánlani hasonló kaliberű programot?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4006) Karma válasza Speeedfire (#4005) üzenetére


Karma
félisten

[link]

“All nothings are not equal.”

(#4007) ALI_G válasza 8nemesis8 (#4004) üzenetére


ALI_G
veterán

Plágium nekünk is volt, de csak az idiótákat szűri ki, a notórikus másolókat. C++ -ról java-ra átírva ugyanaz a kód már átmegy. De nem tőlem tudod :)

(#4008) Speeedfire válasza Karma (#4006) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

jónak tűnik
amúgy az express mit takar?
miben különbözik a visual studio-tól?

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4009) ALI_G válasza Speeedfire (#4008) üzenetére


ALI_G
veterán

Ingyenes. Pontosan nem tudom mivel tud kevesebbet, talán meg van szabva hány projektet tud kezelni egyszerre meg ilyenek. Kötelező programokhoz tökéletes.
bővebben: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4010) 8nemesis8 válasza ALI_G (#4007) üzenetére


8nemesis8
veterán

Oké, köszi. ;)
Azért én láttam javaból amikor előtte hasonlította össze a tanár és hát minden átnevezett ciklust stb.. ugyanúgy felismert.Nah de mind1, egyedül a rekurzióban kaptam némi indítást, többit magamtól írtam ,így nem lehet gond belőle.

(#4011) Speeedfire válasza ALI_G (#4009) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

igazából msdnaa keretein beül letudom tölteni a visual studios verziót is csak azért kérdeztem
a suliban még mindig a turboc és a vs 6 a menő
de win 7 alatt nem igazán jók ezek
előző projektekből is szeretnék kiollózni sorokat turboc alatt meg nem megy

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4012) Karma válasza Speeedfire (#4011) üzenetére


Karma
félisten

VirtualBoxba telepíts egy DOS-t vagy régi Windows-t, azon tudod használni a Turbo C-t vagy a régi VS-t. Vagy ha olyan W7-ed van, erre találták ki az XP módot.

“All nothings are not equal.”

(#4013) Speeedfire válasza Karma (#4012) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

énis gondolkoztam rajta de szerintem nem éri meg a vele járó fáradozást
inkább netről letöltöm a 2008-at, aztán majd csak kiismerem csak nem annyira nagy a különbség :DD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4014) Badb0y


Badb0y
addikt

Segítsenek az igen tisztelt prog manek a C programozás topikban pls vagy privátban :R
Probléma

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4015) Bor2Bp


Bor2Bp
csendes tag

Sziasztok

Programozó munkatársat és tanácsadód keresek. VisualBasic-ben előmodellezett szoftverek készítéséhez keresek társakat. Első lépésben azt akarom kideríteni, hogy melyik nyelv az optimum nekem. Merre menjek?

(#4016) Csaba105


Csaba105
csendes tag

Sziasztok!

Bocsi, hogy ide írok kérdésemmel, de nem találtam hasonló fórumot.

Kérdésem a következő, adott 2 db számítógép eddig mindkettőn XP volt 1 nyomtató és "parasztba" megoldva nyomtatómegosztással nyomtatott mindkét gépről.
Egyik gép rendszer összeomlás, Win7 feltelepít, munkacsoport átnevez, nyomtató ismét megosztás, újraindít! Viszont a laptop amin XP van csak a munkacsoportot és a gépet látja! Ha beakarok lépni, felhasználónevet és jelszót kér!!! Az igaz, hogy a win 7 adott egy jelszót, de mégsem tudok továbblépni, mintha hibás adatokat adtam volna meg. Felhasználónévnek a másik gép nevét írtam, jelszónak amit a win7 kiosztott.
Hol a hiba?
HELP!

Üdv Csaba

(#4017) Karma válasza Csaba105 (#4016) üzenetére


Karma
félisten

Az "Azonnali kérdések órája" topik való erre.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#4018) Csaba105 válasza Karma (#4017) üzenetére


Csaba105
csendes tag

köszönöm, akkor oda írok.

További szép napot!
Csaba

(#4019) Csaba105 válasza Karma (#4017) üzenetére


Csaba105
csendes tag

hiába nem jön rá válasz, tudnátok segíteni?

(#4020) Gyuri16 válasza Csaba105 (#4019) üzenetére


Gyuri16
senior tag

ez egy programozos topic, nagyobb valoszinuseggel kapsz segitseget valamelyik windowsos vagy halozatos topicban, pl a windows 7 itt:
[link]
azonnali kerdesekben is irta valaki, hogy regota nem tudja ezt megoldani, ugyhogy legy kicsit turelmes, es jo helyen kerdezz (ha nagyon elsullyed a kerdesed neha felhozhatod, de ne tul sokszor, az nem segit)

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#4021) Csaba105 válasza Gyuri16 (#4020) üzenetére


Csaba105
csendes tag

köszi, felteszem oda is

(#4022) ATISoft


ATISoft
tag

Üdv!

C++ Builder 6-ban éppen az Excellel küzdök és van egy probléma amire nem találtam megoldást eddig (pedig biztosan van)

Egy eléggé nagy szöveges állományt kell Excelbe átpakolnom, formázottan,
ami megy is, csak meglehetősen lassan, ugyanis cellánként pakolom az adatokat és egy óráig is eltart mire befejezi a műveletet.

Szeretném megoldani azt, hogy az adatokat először egy tömbbe másolom, majd Excelben range-el kijelölöm hová akarom tenni a tömb tartalmát és úgy illesztem be. Netről szoktam ollózgatni példákat amiket átalakítok, viszont erre nem találtam normális megoldást.

Nemrég óta foglalkozom ezzel és még van sok sötét folt.

Tud valaki segíteni hogyan csináljam?
Egy példaprogram volna a legjobb.

Nagyon leegyszerűsítve most kb. így néz ki a program:
(a cellánként másolást kellene kiváltani valami gyorsabb módszerre)

Variant XL,v0,v1,v2;

XL=Variant:: CreateObject("excel.application");
XL.OlePropertySet("Visible",false);
XL.OlePropertyGet("Workbooks").OleProcedure("Open",forras_file);
v0=XL.OlePropertyGet("Workbooks");
v1=v0.OlePropertyGet("Item",1);
v0=v1.OlePropertyGet("Worksheets") ;

v0=XL.OlePropertyGet("Sheets",1);
v1=v0.OlePropertyGet("Cells");
v2=v0.OlePropertyGet("Columns");

i=1;

while(!feof(f)){
v1.OlePropertyGet("Item",i,1).OlePropertySet("Value",var_1);
v1.OlePropertyGet("Item",i,2).OlePropertySet("Value",var_2);
v1.OlePropertyGet("Item",i,3).OlePropertySet("Value",var_3);
i+=1;
fread(&tstru,30,1,f);
}

fclose(f);
v1.OlePropertyGet("EntireColumn").OleProcedure("AutoFit");
XL.OleProcedure("Save");
XL.OleProcedure("Quit");

[ Szerkesztve ]

(#4023) mobal válasza Speeedfire (#4013) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

mingw + notepad? :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4024) klambi


klambi
addikt

szevasztok!

lenne 1 kis gondom c ben...

A bıvített
többszörös
szelekciós
vezérlés
megvalósítása
C/C++-ban:

if (F1){
A1;
} else if (F2){
A2;

} else if (Fn){
An;
} else {
B
}

#include <stdio.h>
int main()
{
int a, b, c, d;
a=1; b=2; c=3; d=0;
if (3 < b < 5) {
if (c=d) {
printf("d = %d", d); a=1; b=2;c=3; d=0;
} else if ( !( (a>0)||(c=4) ) ) {
printf("a = %d", a);
} else {
printf("c = %d", c);
}
} /* if (3 < b < 5) */
else {
printf("b = %d", b);
}
printf("\n"); system("PAUSE");
return 0;
}

c = 0

ez a feladat, bocs csak kiollóztam!

kérdés mért 0 lesz a c? :F :Y :W

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#4025) Trub válasza klambi (#4024) üzenetére


Trub
tag

a=1; b=2; c=3; d=0;
if (3 < b < 5) {

Ez a feltétel igaz. Rossz a szintaktika. A kiértékelés balról jobbra halad.
A 3 < 2 eredménye 0, majd ezt a nullát hasonlítod össze öttel, 0 > 5.
Lehene így is írni: if ((3 < b) < 5)

A helyes:

a=1; b=2; c=3; d=0;
if (3 < b && b < 5) {

Tovább nem is ovlastam el a kódot, mert nagyon csúnya.

[ Szerkesztve ]

(#4026) locgab


locgab
csendes tag

Sziasztok!

Komolyan programozást tanulok!

Viszont az a kérdésem, hogy Vista vagy Windows7 alatt hogyan lehet a Borland C++ 3.01-et futtatni? Mert a billentyűzetkiosztások nem megfelelőek. É betű helyet ;-t ír ki. stb.

Tudnátok javaslatot adni?

Köszönöm!

(#4027) ALI_G válasza locgab (#4026) üzenetére


ALI_G
veterán

Szerintem angol kiosztású billentyűzetre váltottál, lehet véletlen. ALT + bal SHIFT-tel tudsz váltani programon belül.

(#4028) Jester01 válasza ALI_G (#4027) üzenetére


Jester01
veterán

... és azzal szerintem még jobban is jár :K A legritkább esetben kell é betűt írni C programba, pontosvesszőt viszont annál többet.

Jester

(#4029) ALI_G válasza Jester01 (#4028) üzenetére


ALI_G
veterán

persze, de ha magyar bill kiosztáson szokta meg az ember, akkor úgy is kézre áll. És illik vakon gépelni ;)

[ Szerkesztve ]

(#4030) locgab válasza ALI_G (#4027) üzenetére


locgab
csendes tag

Nem, nem váltottam át! Mindenhol máshol rendesen írja. Word-be, jegyzettömbbe. Csak a Borland C-be nem

(#4031) locgab


locgab
csendes tag

A vakon gépeléssel nincs gond! :-) Csak már nagyon megszoktam a pontosvesszőt meg sok karaktert és elég nehéz így programot írni. :-)

(#4032) ALI_G válasza locgab (#4030) üzenetére


ALI_G
veterán

Minden programban külön át lehet váltani ezzel a kombinációval a bill kiosztást. ;)
Próbáld ki pl a firefox-ban amikor gépelsz egy üzenetet.

[ Szerkesztve ]

(#4033) locgab


locgab
csendes tag

Nem, nem működik az alt shift :-)

(#4034) Gyuri16 válasza locgab (#4033) üzenetére


Gyuri16
senior tag

meg turbo pascal alatt nekem ctrl+alt +f1/f2 stb kombinacioval lehetett nyelveket valtani (bar en pont magyarrol angolra valtasra hasznaltam)
az is lehet hogy shift is volt benne, probalgasd ki pl alt+ctrl+f1

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#4035) ALI_G válasza locgab (#4033) üzenetére


ALI_G
veterán

Ha a firefox-ban sem működik így, akkor másik gombra lett átállítva, vagy másik programnak is van rá valami eksönje.

(#4036) Child


Child
csendes tag

sziasztok!

Lali vagyok, új tag:)
Elkezdett érdekelni a programozás és az informatikai élet. Segítségeteket és válaszaitokat előre is köszönöm![P:C][/P]

(#4037) Child


Child
csendes tag

Jó reggelt!

Szóval mit javasolnátok, hogy mivel kezdjek? Látom van sokféle nyelv és program. Szívesen kezdenék a c++ -szal. Tudtok valami oldalt, ahol a nyelvet szedhetném le?

Ha hülyeséget mondtam, akkor bocsi...elég kezdő vagyok :))

(#4038) drkbl válasza locgab (#4026) üzenetére


drkbl
őstag

A c:\windows\system32\config.nt-hez add hozzá a következő sort:
country=036,852,c:\windows\system32\country.sys

A c:\windows\system32\autoexec.nt-hez add hozzá a következő sort:
C:\Windows\system32\kb16.com hu,852,C:\Windows\System32\keyboard.sys

(#4039) drkbl válasza Child (#4037) üzenetére


drkbl
őstag

Milyen programokat szeretnél írni? Ha teljesítményre kényes, vagy hardverközeli programokat, a c++-t akkor ajánlanám. Windows esetén ha gyors fejlesztés (RAD) érdekelne, főként adatbáziskezeléssel, akkor natív kód esetén Delphi, menedzselt kód esetén C#, vagy Visual Basic. A VB érdekes lehet, Office makrók, SQL Server Reporting Services makrók épülnek rá.
Több-platformos fejlesztéshez Java, bár abban a GUI összerakása kihívás lehet :)
Linux / mobiltelefonok: C++ QT-vel

C++ (+The Game Creators GDK) / C# / Visual Basic / Web Developer / SQL Server Express Edition-ok ingyenesek, a készített programot el is adhatod.

(#4040) locgab


locgab
csendes tag

Hallottam, hogy Vista alatt Dosbox-ba működik a borland C++ 3.01.

Tudja valaki, hogy az hogy működik?

(#4041) ALI_G válasza Child (#4037) üzenetére


ALI_G
veterán

Szia!

Először egy egyszerű C (++ nélkül) megértése lenne jó kezdés, amolyan bevezetés, esetleg PASCAL. Igaz ezek "halott nyelvek" (vagy majdnem), de jó alapot szolgáltatnak objektum orientált programozáshoz.
Ez után jöhet C++, Java, C#, .NET akármi, de az alapok fontosak. Először a wikipedia magyar oldalát ajánlom, keress rá az itt félig ismeretlen szavakra, sok alap dolgot megtalálsz ott, továbbá a logout.hu-n is olvashatsz pár bevezető írást. Ha továbbra is érdekel a programozás, akkor a határ a csillagos ég :)

hajrá

(#4042) Child


Child
csendes tag

Üdv!

utána néztem a fogalmaknak.

[I]A natív kód az értelmezésem szerint: ugye gépi kód, annyit írnak róla. Nem szavakból és jelekből áll, hanem a kettes számrendszerből.

Menedzselt kód: nem a bináris számrendszer és valamilyen köztes kód. Elég hiányos a fogalomról a kialakított képem.

Makró: forráskód részlet. Előre meglévő "program darabok", akár egy puzzle. Ezeket beillesztve a makró hivatkozási helyre megkönnyítjük a munkánkat.

Objektumorientált programozás (OOP): nem magáról a műveletekről van szó, hanem a programegységek kapcsolatára alapul.[/I]

Amit én szeretnék, az egy olyan program, ami üzemel elektronikai eszközöket és ugyebár ezt grafikus felületen keresztül tenné. Pl: egy házat felruházni egy programmal, ami kezeli a házban lévő műszakiakat, beállítja a hőmérsékletet, biztonsági rendszert felügyel stb...
Nos, nem tudom hogy mennyire lenne nehéz megvalósítani.

Ha nem jól értelmeztem a fenti fogalmakat, légyszi javítsatok ki. A menedzselt kód és az OOP elég sötét még.

Köszi a segítségeket:)

[ Szerkesztve ]

(#4043) ALI_G válasza Child (#4042) üzenetére


ALI_G
veterán

Menedzselt kód, pl a java, vagy a C# által írt programkód (egyszerűsítve). Pl. a java-ban megírt programok elvileg minden platformon (windows, linux, unix, telefonok többségétől kezdve mikrókon keresztül a mosogatógépen át sok mindenen futattatható, persze erre képessé kell tenni az eszközt) futnak, mert egy JVM nevű dolog "futtatja" a programot és nem közvetlenül érik el a processzort. Ez nagyvonalakban ilyen, de kicsit ferdítettem, így szerintem érthető.

Amit te szeretnél azt a szerintem minden mai magas szintű programozási nyelvvel elérheted.
c#, java. A két nyelv szerintem nagyon hasonló, bár ebben egyesek kételkednek.

OOP-ről még sokat fogsz olvasni ha kitartó vagy.

ja és logoutos cikkek: c#, c++, és úgy általában: [link]. Java programozásról hirtelen ezt találtam: ppt, csak alapok.
Jó olvasást ;)

mod: ha könyvet keresel, akkor Angster Erzsébet írt sok jó könyvet: [link],

mod2: hű, így most jó sok mindent összedobáltam amik kezdetnek hasznosak és olvasmányosak, másoknak is ajánlom akik kezdő cipőben járnak.

[ Szerkesztve ]

(#4044) locgab válasza ALI_G (#4043) üzenetére


locgab
csendes tag

Sziasztok!

Az angol billentyűzetet sikerült Borland C++ 3.01-ben átváltani magyarra. É betűnél é betűt ír ki, a ; helyett. Ez már fejlődés. Viszont a pl:. ; <> és egyes társai nem működnek.
Mit tudnátok javasolni? Találtam egy fórumon ezt a szöveget:

Config.nt-be
country=036,852,c:\windows\system32\keyboard.sys
Autoexec.nt-be
C:\windows\system32\kb16 HU,852,c:\windows\system32\keyboard.sys

Ezeket kellett beírni a különböző fájlok végére, így lett magyar a Borland alatt a bill. A karakterek viszont nem működnek. Mit tehetnék? Köszi!

(#4045) drkbl válasza locgab (#4044) üzenetére


drkbl
őstag

Borland cuccoknál a Delphi 7-nél is élő probléma volt, hogy AltGr-re (Alt+Ctrl) pakoltak funkciókat a szövegszerkesztőjükben.

Bár problémás lehet, ha nem tudod belőni a fordítót a futtatás menüben, ajánlanám Pammer Pál pEdit-jét, amivel szépen lehet Windows alatt is 852 kódtáblával szöveget szerkeszteni - csak nem szabad elfelejteni átváltani DOS típusúra a fájlt. Én Clipper 87 projektek karbantartására használom, a compile/build-re van egy batch fájl, csak azt indítom el, de elvileg megoldható paraméterezéssel.

Adja magát a kérdés: feltétlenül 3.01-el kell szenvedned?

(#4046) drkbl válasza Child (#4042) üzenetére


drkbl
őstag

(#4047) Jester01 válasza drkbl (#4046) üzenetére


Jester01
veterán

Szerintem itt a hardver sokkal inkább érdekes mint a szoftver. Én például telepítettem egy pár hőmérőt szerte a lakásban illetve egy egy relét a kazánhoz. A szoftver meg egy pár soros perl script volt.Igaz, nem grafikus, cserébe viszont működött mobiltelefonon keresztül is :K

Jester

(#4048) D@ve89


D@ve89
tag

Sziasztok!

Volna egy feladatom, de nem tudok rájönni a helyes algoritmusra. Ebben kérném segítségeteket. A feladat szövege:

Adott a számegyenesen egy szakasz az A és B egész értékű végpontjával (A < B), és adottak a [k1; v1]; ... ; [kn; vn] (ki < vi; i = 1; ... ; n) zárt intervallumok egész értékű kezdő és végpontjaikkal. Kiválasztandó az intervallumoknak egy olyan halmaza, amely lefedi az [A;B] szakaszt, azaz minden x egész számra, amely eleme az [A;B] szakasznak (A <= x <= B) van olyan kiválasztott [ki; vi] intervallum, amelynek x eleme, azaz ki <= x <= vi. Az a cél, hogy a lefedés költsége, ami a kiválasztott intervallumok hosszainak összege, minimális legyen. Egy [k; v] intervallum hosszán a v-k értéket értjük. Írjon olyan programot, amely megad egy minimális költségű lefedést!

Bemeneti speci�káció
A be.txt szöveges állomány első sora két egész számot tartalmaz (egy szóközzel elválasztva), a lefedendő szakasz. A kezdő és B végpontját (1 <= A < B <= 10000). A második sor egyetlen egész számot, a lefedésre használható intervallumok n (1 <= n <= 1000) számát tartalmazza. A következő n sor mindegyike két egész számot tartalmaz: k v, egy lefedésre használható intervallum k kezdő és v végpontját (A <= k < v <= B). A bemenetben az
intervallumok a jobb-végpontjuk (v) szerint nemcsökkenő sorrendben vannak megadva.

/ki, vi jelöléseknél az "i" az indexet jelöli/

Példa a be.txt-re:
2 50
6
2 4
3 18
15 19
10 33
20 45
22 50

Ezen felül meg van adva az időlimit (0,1 mp), és a memórialimit (16MB).

Szóval kellene valami viszonylag gyors algoritmus.

Az én ötletem (ami nem feltétlen a minimális költségű lefedést adja meg):

Ugyebár a megadott intervallumok végpont szerint nemcsökkenő sorrendben vannak megadva. Az első és utolsó intervallumra mindenképpen szükségünk lesz. Vesszük az utolsó intervallumot. Majd haladunk visszafele, és megnézzük, hogy az előtte levő intervallum végpontja >= az utolsó intervallum kezdőpontjánál. Ha igen, akkor eltároljuk, és haladunk tovább az intervallumokkal, megnézzük ugyanezt a vizsgálatot az a következőnél is. Ha végig értünk, akkor kiválasztjuk a leghosszabb intervallumot a megfelelőek közül, majd ezt vesszük "utolsónak", és kezdjük elölről az egészet.
Mindaddig csináljuk ezt az egészet, míg az első intervallum nem lesz a mi "utolsónk".

Viszont ez nem a minimális költségű lefedést adja, hanem a legnagyobb intervallumokkal fedi le a szakaszunkat.

Tehát ezt kéne kombinálni még úgy, hogy az intervallumok átfedéseinek összege minimális legyen.

Kódra nincs szükségem, ha meglenne az algoritmus, az már valószínűleg menne.
Előre is köszi.

(#4049) Gyuri16 válasza D@ve89 (#4048) üzenetére


Gyuri16
senior tag

elso ami eszembe jutott egy dinamikus programozas, remelem, hogy jo lesz

szamolni fogod a legolcsobb lefedest az elejetol egy bizonyos vegpontig. ezek a vegpontok az osszes kis intervallum vegpontjainak osszessege (max n darab, ami 1000, ez ok)
kezded az elejetol, veszed a legkisebb ilyen vegpontot (jelen esetben a 4es). megnezed, hogy az elejetol fogva hogyan tudod lefedni az intervallumot, itt sok valasztas nincs, ugyhogy veszed a (2,4)et. aztan jon a 18as. megnezed melyik kis intervallum er itt veget (3,18). ebbol latod, hogy az elejetol legalabb 3ig le kell fedned mashogy, megnezed a kisebb szamokat es latod hogy 4-ig le tudod fedni 0 atfedessel, tehat a 18hoz felirod hogy (2,4)(3,18) ennek az ara 1 (ennyi az atfedes). mesz tovabb - 19. az kis intervallum (15,19). megnezed hogy hogyan tudod 15-ig lefedni, erre egyetlen megoldas a (2,18) /ezt most mar egy intervallumkent kezeled 1es arral/. tahat 19 hez odairod hogy (2,18)(15,19) es az ar 1+3=4. ezt igy csinalod tovabb. erdekes az utolsonal lesz, ott lesz tobb valasztasod (last lenti tablazat). kis intervallum (22,50), tehat legalabb 22ig le kell fedned massal, erre ket megoldas van, vagy (2,33) 9+11es arral vagy (2,45) 21+23as arral. nyilvanvaloan az elsot valasztod.
jojjon a mintafeladatod tablazata (remelem a motor nem nagyon dobja szet):

elso sor jelentese hogy az elejetol addig a pontig milyen ket
intervallummal tudod lefedni. a ket intervallum a masodik es
harmadik sorban van (ezeket a megoldashoz rekurzivan
vissza kell majd fejteni, de ez nem gond), az utolso sorban
az ar van
4 | 18 | 19 | 33 | 45 | 50 |
2,4 | 2,4 | 2,18| 2,18| 2,33| 2,33|
| 3,18|15,19|10,33|20,45|22,50|
0 | 1 | 4 | 9 | 21 | 20 |

(mivel irod hogy az intervallumok a jobb-végpontjuk (v) szerint nemcsökkenő sorrendben vannak megadva. tehat gondolom tobb intervallum is vegzodhet egy pontban, erre oda kell figyelni, hogy az osszeset kiprobald az adott pontban)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#4050) D@ve89 válasza Gyuri16 (#4049) üzenetére


D@ve89
tag

Köszi szépen, ez elég jónak tűnik. :R

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.