Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) coco2 válasza martonx (#17197) üzenetére


coco2
őstag

Én meg nem csak frontendről beszélek, hanem komplett alkalmazás szintű modulokról, amik valamilyen default design-al nagyon kevés sornyi programmal életre kelthető. Például vannak db táblák szerver oldalon. Azokból gyártani egy minor replika ábrázolást kliens oldalra, és a felhasználói akciókat automatán vezetni vissza és érvényesíteni szerver oldalon. Mindehhez valamilyen lap gyártó loop halom sok beépített aszinkron szerver kommunikációval elengedhetetlen. Persze összerakom kézileg mezítlábas környezetben bármilyen csillivillin, nem félek én attól se, csak hát az idő pénz.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#17202) martonx válasza pmonitor (#17199) üzenetére


martonx
veterán

Nem.
Azt magyarázzuk, hogy probléma függő, hogy számít-e a sebesség. Nagyon sokszor nem számít. Az a fajta sebesség optimalizáció, amin te szoktál lovagolni, még annyiszor se számít. Amúgy meg WebAssembly-ről beszéltem, ahol ha értetted megint nem az itoa volt lassú :D
WebAssembly-t kérdezték leírtam mik a hátrányai, sőt azt is, hogy ezek mikor igazán hátrányok. Nyilván csomó esetben meg nem számítanak.
Azaz webshopos, Seo-ra kihegyezett oldalakat öngyilkosság WebAssembly-vel csinálni, mert Google pagespeed lepontoz a futtató környezet betöltése miatt. Miközben kismillió eset van, amire ettől még tök jó a WebAssembly (webes játékok, 3d-s webes grafika, admin screenek stb...).
Így már érthető?

Én kérek elnézést!

(#17203) stellaz válasza coco2 (#17200) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi. Szerencsére ragad rá az angol, németet tanul szeptember óta, de az angol is szépen fejlődik.
Számítógépes játék... nehéz ügy, Kerbálozhat, meg van ez a Scratch, de a többitől azért óvom még.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#17204) dabadab válasza coco2 (#17200) üzenetére


dabadab
titán

8 évesen talán még épp korai, de hamarosan már valók lesznek neki az olyan játékok, mint a wow

Jó hogy nem azt mondod, hogy lassan elkezdheti az intravénás heroint ;]
(Ismertem pár WoW-függőt, az elég durva tudott lenni.)

DRM is theft

(#17205) Ispy válasza pmonitor (#17199) üzenetére


Ispy
veterán

Nem, azt magyarázzuk, hogy az értelmetlen sebesség optimalizálás felesleges. Egy weboldal betöltése nem ez a kategória.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17206) dabadab válasza coco2 (#17201) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem senki sem replikálja a DB-t kliensoldalon, az tisztán szerveroldali cucc (már csak a szinkronizációs problémák miatt is, de a jogosultságok kezelése, adatforgalom meg hasonló tényezők is emellett szólnak), a kliens meg tényleg csak azt kapja meg, amit meg kell kapnia (az update-ek mehetnek websockettel, long pollinggal, server sent eventekkel) és csak azt küldi vissza, amit változott.

(Szerveroldalon meg nyers SQL-ezés helyett inkább ORM-ek vannak, bár persze van olyan kis feladat, aminél nem érdemes vessződni vele.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#17207) dabadab válasza Ispy (#17205) üzenetére


dabadab
titán

Egyébként most tényleg azt hiszitek, hogy ha egy év alatt nem értette meg, akkor most hirtelen igen?

DRM is theft

(#17208) pmonitor válasza Ispy (#17205) üzenetére


pmonitor
aktív tag

>az értelmetlen sebesség optimalizálás felesleges. Egy weboldal betöltése nem ez a kategória.

Ebben a hozzászólásodban meg ezt írtad:

>kliens oldalon tök mindegy, hogy 0.1 mp vagy 1 mp, ezért is felesleges agyonoptimalizáni bármit.

Eldönthetnéd, hogy akkor most mi is a helyzet kliens oldalon. Egyébként sztem. az első idézet a helytálló. Tehát hogy "Egy weboldal betöltése nem ez a kategória.". Éppen ezért sztem az lenne a megoldás, hogy az illetékes programozók "agyonoptimalizálnák" pl. a javascriptet(is).

De nem szeretnék túl sok rizsát itt. Majd a webhelyemen készítek egy "Ellentmondások a fórumozó programozóktól" című részt(Ha lesz rá időm).

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17209) Ispy válasza pmonitor (#17208) üzenetére


Ispy
veterán

Na, híres leszek, ezaz.

Egyébkén ott egy asztali alkalmazásról volt szó, de ne zavarjanak meg a részletek, magad meg írd be a csúsztatás címszó alá, elmehetnél politikusnak.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17210) Ispy válasza dabadab (#17207) üzenetére


Ispy
veterán

Mea culpa...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17211) coco2 válasza dabadab (#17204) üzenetére


coco2
őstag

Nem Dél-Koreában vagyunk, hogy 62 órányi folyamatos - anfetaminnal megtámogatott - raidelés után a kiszáradásba belehaljunk. Csak privát vélemény ugyan, de azoknak a népeknek szerintem nincs ki mind a négy kerekük.

A wow kezdetben arról szól, mint egy szöveges játékban a küldetések. El kell olvasnod a dolgokat, és megértened. Vagy csak megfigyelned, mit csinálnak körülötted a többiek, és haladni az áradattal. Aztán amikor beszélni is akarsz velük valahogy, legalább a játékbeli igényeidről, akkor elkezded megkeresni a módját, hogy lefordíts ezt-azt.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#17212) sztanozs válasza stellaz (#17194) üzenetére


sztanozs
veterán

Logiscoolban ScoolCode-ban programoznak, ami egy kicsit átszabott Scracth, szóval ha az megy, akkor ott kaphat kicsit szervezettebb keretek között némi oktatást. Érdemes kipróbálni, legfeljebb ha nem jön be (vagy már túllépett rajta), akkor kicsit komolyabban kell vele foglalkozni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17213) stellaz válasza sztanozs (#17212) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi, lehet, hogy akkor kicsit utánamegyek majd.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#17214) pmonitor válasza martonx (#17202) üzenetére


pmonitor
aktív tag

>ahol ha értetted megint nem az itoa volt lassú

Ebben a hsz-edben még nem kicsinyítetted le az atoi szerepét. Viszont ahogy optimalizáltam, egyből lekicsinyítetted az atoi-t. Ugye milyen konzekvens vagy?

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17215) martonx válasza pmonitor (#17214) üzenetére


martonx
veterán

Szövegértés, szövegértés :)
Én következetesen lekicsinylettem a szerepét, ettől függetlenül, ahogy abban a hsz-emben is elismertem, hogy vannak akik ennek az optimalizálásával foglalkoznak, és azt is elismertem, hogy van hova gyorsítani.
Mutasd meg hol írtam, hogy szerintem ez tényleg probléma, és egyébként tényleg szükség van az optimalizálására :D

Én kérek elnézést!

(#17216) coco2 válasza stellaz (#17213) üzenetére


coco2
őstag

Azért túlzásba éppen ne vidd. Egy 8 éves gyereknek még az a motiváció, mivel mennyit játszhat. Az a scratch hard skilleket fejleszt, és nem soft skilleket. Ha neked nincsen ugyan annyi érzéked a játékhoz, mint neki, lehet, nagyon félreérted, mit csinál ő valójában.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#17217) nevemfel válasza stellaz (#17203) üzenetére


nevemfel
senior tag

Számítógépes játék... nehéz ügy, Kerbálozhat, meg van ez a Scratch, de a többitől azért óvom még.

Nagyon helyes. Kamaszkorig jobb, ha nem lesz teljesen képernyőfüggő, főleg nem közösségi-média fogyasztással.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#17218) pmonitor válasza stellaz (#17213) üzenetére


pmonitor
aktív tag

Bár én nem vagyok programozó/szoftverfejlesztő/informatikus, de ha Nektek(szülőknek) van sok pénzetek, valamint a gyermeketeknek egészsége, tehetsége és érdeklődése a téma iránt, akkor sztem. a határ a csillagos ég!

A rizsázás nekem is megy ám(ha akarom), mintha programozó lennék! Ehhez nem kell egyetem!

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17219) dabadab válasza pmonitor (#17218) üzenetére


dabadab
titán

A rizsázás nekem is megy ám(ha akarom), mintha programozó lennék!

El kell hogy keresítselek: nem megy.

DRM is theft

(#17220) sztanozs válasza pmonitor (#17218) üzenetére


sztanozs
veterán

Ühüm, és mi a kérdés?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17221) pmonitor válasza dabadab (#17219) üzenetére


pmonitor
aktív tag

>nem megy

Lehet, hogy igazad van. Te, mint rizsázó, lehet, hogy jobban tudod...
Hasonlítsd össze ezt a hozzászólásod, és az itt lévő elfogadott megoldást! Te csak rizsázol/dumálsz/szövegelsz a dijkstra algoritmusról, míg a másik nick egy példán mutatja be a gyakorlati alkalmazását. Melyikőtöknek milyen a hozzáállása? Ki is rizsázik? Bővebben a webhelyemen írtam erről. Nem linkelem be, azt az írásom, mert úgyis törölnék. De meg tudja akárki nézni(te is, ha egy kicsit is kíváncsi vagy rá), hogy miről beszélek(illetve írok). Te a nyomába sem érhetsz annak a nick-nek!

A másik meg az, hogy 5 percen belül válaszoltál. Nem tudom, ti folyamatosan a gép előtt ültök állandóan frissítgetve? Munkaidőben! Mikor én(vagy valaki más) kérdez, akkor meg órákig, napokig nincs válaszotok. És azután is csak esetleg rizsa.

sztanozs: Csak a kérdezőnek válaszoltam. Nem kérdeztem semmit.

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17222) sztanozs válasza pmonitor (#17221) üzenetére


sztanozs
veterán

Az, hogy szerinted "a határ a csillagos ég", az milyen kérdésre válasz?
Mert arra biztos nem, hogy "Szerintetek érdemes lenne valami logischool vagy hasonló programozós helyre elvinni, vagy teljesen elég, ha otthon scrathcel és tutorialokból tanul önszorgalomból?"

Így belegondolva, valószínüleg azért nem vagy programozó, mert a mások által feltett kérdéseket sem tudod megérteni és/vagy azokat megválaszolni - márpedig így tényleg elég nehéz programozni (és főleg ebből megélni).

Folyamatosan ömlik belőled a sértődöttség, és nem tudsz másról beszélni, mint, hogy kitöröltek ezt, vagy xyz nem ért semmihez, vagy hogy most valakit rajtakaptál valami inkonzisztencián. Jó volna, ha belátnád, hogy itt nem vagy szívesen látott személy, mert:
1. magadat alázod;
2. (majdnem) mindenkit fikázol;
3. folyamatosan sírsz, ahelyett, hogy a közösséget építenéd.

Nyugodtan rendezkedj be a prog.hu-n, mindenkinek jobb lesz így.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17223) pmonitor válasza sztanozs (#17222) üzenetére


pmonitor
aktív tag

>Mert arra biztos nem, hogy.........

Nem is arra a hozzászólására válaszoltam:
#17218 pmonitor stellaz #17213 Új Válasz 2022-03-21 12:01:31

Vastagon szedtem, amelyikre válaszoltam.

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17224) stellaz válasza coco2 (#17216) üzenetére


stellaz
addikt

Ezt most nem igazán értem. Arra gondolsz, hogy nem programozni, hanem csak játszani akar?
Én folyamatosan gátat akarok szabni a képernyő előtt töltött időnek. Kerbált szoktuk együtt játszani, illetve a Scracth még amiért teljesn odavan, minden nap balhé van belőle, hogy mennyit használhatja. Néha látom, hogy az ott lévő játékokkal játszik (azt nem is nagyon szerettem), de többnyire inkább alkot tutoriálok alapján, meg most már magától is. Telefonon is csak Duolingo mehet, mint játék.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#17225) sztanozs válasza pmonitor (#17223) üzenetére


sztanozs
veterán

Mármint, hogy a Logiccool-hoz meg általában a gyerek informatikai szakköreihez sok pénz kell, a határ a csillagos ég? Azért ahhoz nem kell milliomosnak lenni...

Ááá, mindegy is.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17226) coco2 válasza stellaz (#17224) üzenetére


coco2
őstag

A gyerekeknek temérdek sok a fölös energiájuk, amit valamire használniuk kell. Fiatalon még alkalmazkodnak. Eldöntheted, szerinted mivel foglalkozzanak.

Ha eltiltod a képernyőtől, és fizikai tevékenységet preferálsz, később inkább sportoló lesz belőle, mint programozó.

Ha programozót nevelnél, nem fizikai, hanem szellemi kitartásra célszerűbb nevelni, és akkor bizony jobban teszed, ha hagyod képernyő függőnek lenni. Amit te képernyő függésnek hívsz, az az absztrakt tanulás fejlesztéséhez szükséges "rossz". A kreatívabb csemeték túlélik a képernyő függést, a többiek tényleg elkallódnak.

Lévén a társadalomban erős verseny van, akkor jár legjobban egy gyerek, ha célzottan specializálódni tud egy életvitelre, aminek a hátulütőit a szülei meg tudják neki tanítani jó előre - és nem a saját tévedéseiből kell majd tanulnia.

Félre ne értsd, te vagy a szülő, nem dolgom beleszólni, mire szánod a csemetét. Épp csak egy tévedésedre rámutatni gondoltam.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#17227) dabadab válasza coco2 (#17226) üzenetére


dabadab
titán

Eldöntheted, szerinted mivel foglalkozzanak.

Ja, eldöntheted, hogy szerinted mit kellene csinálniuk, aztán úgyis azt csináják, amit akarnak :)

DRM is theft

(#17228) pmonitor válasza sztanozs (#17222) üzenetére


pmonitor
aktív tag

A sok pénzt a sok pénz alatt értettem. :) A "határ a csillagos ég" alatt pedig a hivatalos végzettséget(és utána a betöltött munkakört).

>valószínüleg azért nem vagy programozó, mert a mások által feltett kérdéseket sem tudod megérteni és/vagy azokat megválaszolni

Kérlek, tekintsd meg az itteni megoldásaimat. Szerinted ennyit meg tudtam volna oldani, ha a "mások által feltett kérdéseket sem tudnám megérteni és/vagy azokat megválaszolni"? Ezt tényleg komolyan mondod(illetve írod)?

>Folyamatosan ömlik belőled a sértődöttség, és nem tudsz másról beszélni, mint, hogy kitöröltek ezt, vagy xyz nem ért semmihez, vagy hogy most valakit rajtakaptál valami inkonzisztencián.

Sajnos ez nagy vonalakban igaz. De úgy gondolom, hogy nem ok nélkül. Pl. ha valaki konzisztens, őt nem tudnám rajta kapni az inkonzisztencián. Ha nem törölnének ki mást, csak az erősen trágár szavakat/kifejezéseket tartalmazó hozzászólásokat, akkor nem írnám, hogy ezt, vagy azt kitöröltek, stb...

>Jó volna, ha belátnád, hogy itt nem vagy szívesen látott személy, mert:.......

Nem is akarom, hogy szívesen látott személy legyek. Én nem közétek tartozom, és ezt sohasem tagadtam le. De nem is akarok közétek tartozni, mert túl sok embert vertek át a palánkon. Azt ugyan nem értem, hogy mit értesz az alatt, hogy sírok, de milyen közösséget is kellene "építenem"? Egy virtuális, nevesincs nick-ek közösségét/gyülekezetét? Na meg hogyan?

>Nyugodtan rendezkedj be a prog.hu-n

Onnan rúgott ki az újságíró Sting, de nem is bánom. Sőt, azt bánom, hogy valaha is regisztráltam oda. Hasonló a véleményem erről a fórumról is. Na meg a stackoverflow-ról is. Mindenhol csak a rizsa. Ennek a topiknak is "Programozás topic" a címe, és inkább olyan "szoftverfejlesztési egyveleg(rizsa)" az egész. Programozás szinte semmi. Húúú, még sok mindenről tudnék írni, de inkább nem. Aki többet szeretne tudni rólam, Ő legyen szíves felkeresni a webhelyem(bár sajnos ott is csak a töredéke van annak, amennyit szeretném hogy lenne). A lényeg az, hogy a prog.hu-ra nem megyek vissza a fentebb említett okok miatt. Itt meg addig írom le a véleményem, amíg ki nem rúgnak/rúgtok ezért. Bár igazából sztem. okot nem adok rá. Sőt, ha megteszed, hogy visszanézed, akkor láthatod, hogy kb. 2 hónapig nem írtam. Így is el voltam én is, ti is. Sok minden nem változott, mert 99%-ban úgyis csak rizsa megy(velem, vagy nélkülem, mind1). Szóval igazából nélkületek is meglennék. Nincs feltűnési viszketegségem. A prog.hu-ról 2013 végén rúgtak ki, ide meg 1 vagy 2 éve regisztráltam. A kettő közötti időben is el voltam fórumozás nélkül is.

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17229) lazajnd válasza pmonitor (#17228) üzenetére


lazajnd
tag

Nem szükséges semmit építened, de ne is rombolj cél nélkül.
Egyik hozzászólás sem doktori disszertáció, természetesen bele lehet kötni, ha nagyon szeretnél.
Állításod szerint nincs igényed a fórumozásra, amennyiben ez igaz, nyugodtan minimalizáld a részvételt.
"Nincs feltűnési viszketegségem" :N

[ Szerkesztve ]

(#17230) stellaz válasza coco2 (#17226) üzenetére


stellaz
addikt

Értem,.de több ponton sem értek veled egyet.
A függőség eleve kerülendő, legyen az bármi.
Másrészt 7-8 évesen még nagyon sok funkciója nincs megfelelően kifejlődve a gyermeknek, talán az idegrendszeri érés sem zárult le, ezért nekik kell a mozgás, a játék. Ennek hiányában nagyon sok részlépesség zavar felléphet a kesobbiekben.
3 éves kora óta sportol,4 éves korára mégis megtanult írni-olvasni magától. Sportol most is, bár nem olimpikonnak van mevelve, de ennyi idősen (is) kell az egészséges egyensúly a szellemi és fizikai aktivitás között.
Ráadásul, hogy mi lesz belőle... ezt ilyenkor még nem lehet tudni, még az irány is hozzávetőleges ennyi idősen, szellemi területen is széles a spektrum.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#17231) coco2 válasza stellaz (#17230) üzenetére


coco2
őstag

>A függőség eleve kerülendő, legyen az bármi.

Nos, akkor azon a ponton nem értesz velem egyet, és annyiban hagyjuk.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#17232) stellaz válasza coco2 (#17231) üzenetére


stellaz
addikt

A gyermekkori képernyő függéssel kapcsolatban van szakmai állásfoglalás bőven, a feleségem pedig gyógypedagógus.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#17233) RK


RK
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék megismerkedni a Java programnyelvvel, ehhez szeretném a segítségeteket kérni tananyag keresesében. Youtube-on találtam oktatóanyagokat, de úgy gondolom, hogy valami könyvet sem ártana hozzá beszerezni. Tudnátok nekem ajánlani olyan videóanyagot vagy könyvet ami jól magyarázza az alapokat ebben a programnyelvben?

Előre is köszönöm! :)

(#17234) coco2 válasza stellaz (#17232) üzenetére


coco2
őstag

És mi a szakmai állásfoglalás benne?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#17235) stellaz válasza coco2 (#17234) üzenetére


stellaz
addikt

Hát ha a függőséget leválasztod mondjuk az élettani függőségekről (evés, ivás, anyai gondoskodás, stb), akkor máris a szenvedélybetegségeknél járunk, ami megnevezés elég kifejező.
Ezzel együtt fentebb írtam, hogy a túl sok képernyő előtt töltött idő elveszi az időt azoktól a tevékenységektől, ami egyébként szükséges a normális fejlődéshez fizikai és pszichés értelemben is. Ennek tünetei az alvás zavartól, elhízástól a tanulmányi eredmények romlásáig sok dolog lehet. Évről évre több az sni-s gyerek, sok a figyelemzavaros, alulfejlett finommotorikai készségekkel, pszichés problémákkal rendelkező gyerek, testi problémák (gerincferdülés, elhízás, miegymás), motiválatlanság is egyre több van tudtommal és a szakemberek azt szokták mondani, hogy ebben nagyon jelentős szerepe van a képernyő előtt töltött időnek.

A gyereknek az ideje véges, a korlátozott időben korlátozottan lehet belezsúfolni a számára hasznos tevékenységeket, úgy mint, pihenés, mozgás, játék, tanulás, olvasás, írás, zenélés, beszélgetés, stb. Ha órákat tölt minden nap egy képernyő elől, akkor ezek közül nagyon sokra nem fog idő és/vagy energia jutni. Nézd meg, hogy nagyon sok viselkedési zavarra mozgásterápia ajánlott és nem véletlenül.

Persze értem, hogy a programozás nem pont ugyanaz, mint egy "agyatlan" játék, ezért nincs is tiltva tőle, de mindent ennek alárendelni butaság, felelős szülő szerintem ilyet nem tehet. Egyébként a tanár ismerőseim és az ismerősi körömben azt látom, hogy a rendszeresen sportoló gyerekek jellemzően az iskolában is jobb eredményeket érnek el, tisztelettudóbbak, kitartóbbak, stb,

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#17236) coco2 válasza stellaz (#17235) üzenetére


coco2
őstag

Az egész fogyasztói társadalom semmi más, mint halom sok szenvedélybetegség fonata. Nem tudsz tőle megvédeni senkit, aki fogyasztói társadalomban nő fel. Az összes, amit tenni tudsz, hogy választasz a csemetédnek, szerinted melyikkel szemben lesz ellenállóbb. És valamit vagy te választasz, vagy a társadalom fog választani helyetted - különbség a végeredményben akkor sem lesz.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#17237) axioma válasza stellaz (#17235) üzenetére


axioma
veterán

1. A sportolok atlaga nem mond semmit a korrelacio iranyarol...
2. A szenvedelybetegseg "tunetei" - ahol a tunet mint a nagy tobbseg atlagatol elterese van ertelmezve - konkretan barmilyen, akar pozitiv akar negativ devianciahoz is kapcsolhato. Ma az emberek jelentos reszenek a mindennapi eleteben mar a finommotoros mozgasok se hianyoznak - nem irunk kezzel, nem varrjuk a ruhat, nem kell a sporton kivul ugyesnek lenni mar csak azert sem mert az eselyegyenloseg erdekeben a konkretan csokkent kepessegueknek is boldogulast nyujto kornyezetet teremtunk -; ellenben ha nem is konkretan az informatikai, de azt eszkozeul hasznalo adatertelmezo-megtalalo-feldolgozo kepessegek nagyon kellenek, pl. probald meg ket generacioval a fiad felett hogy hogyan sikerul egy kicsit is specialisabb dolgot megkeresniuk google-lel.
En nem mondom azt, hogy ne sportoljon a gyerek, plane ha igenyli is (meg meno is a suliban), de kb. annyi elonyet latom a kesobbi eletre igen sok kilences valoszinuseggel, mint ahogy a latin nyelvet bonyolultsaga miatt annak idejen kommunikacio helyett (mar nem volt kivel) az elme pallerozasara hasznalni.

(#17238) coco2


coco2
őstag

Net 6, asp.net core, webservice.

Nem vagyok képben ennek a környezetnek a sajátosságairól, hogyan tudok user session-t kezelni? Valahova valahogyan el kellene helyeznem egy alkalmazás superglobal-t, amit alkalmazás induláskor alapinitelnem kellene, később a kontrollerekben pedig referenciát kell tudnom szerezni rá. Van a probléma kezeléséről valami jól sikerült blog?

Bölcsességnek / url-nek örülnék. Előre is köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#17239) stellaz válasza axioma (#17237) üzenetére


stellaz
addikt

Hát nem tudom, megfelelő vázizomzatra és idegrendszerre szüksége lesz programozóként is
ha meg mondjuk agysebész vagy zenész, esetleg képzőművész vagy éppen kutató biológus vagy órás mester akar lenni, akkor nem fog ártani a finommotorika, nem érdemes ezt 7-8 éves korban a szülőnek eldöntenie.

Elsősorban fizikálisan és mentálisan egészséges, ellenálló embert kell nevelni belőle, és csak másodsorban valamilyen (ma éppen létező) szakmára tenyészteni.

"A szenvedelybetegseg "tunetei" - ahol a tunet mint a nagy tobbseg atlagatol elterese van ertelmezve - konkretan barmilyen, akar pozitiv akar negativ devianciahoz is kapcsolhato."

Ezt a mondatodat nem tudom értelmezni. A deviancia az elfogadott normák megszegése, de szerintem ezt soha nem használjuk kifejezetten pozitív értelemben, ide a szexuális elhajlásokat, bűnöző magatartást, stb soroljuk. A (pszichés)függőség pedig nem azt jelenti, hogy az átlagosnál többet csinálsz egy tevékenységet, hanem azt, hogy az egyén önszántából nem tud kilépni ebből a helyzetből, mert belső kényszert érez, hiányában pszichés és/vagy biológiai problémák lépnek fel nála.
pl. nem mindegy, hogy azért vagy napi 16 órát a munkahelyeden, mert kirúgással fenyegetnek, de ha tehetnéd, elhúznál haza (tehát külső kényszer hatására dolgozol ennyit), vagy önszántadból vagy ott nap mint nap ennyi időt és ha korábban hazamennél, akkor szoronganál, stb. és otthon is csak a munkádon kattog az agyad, nem tudsz soha kikapcsolni, nem tudsz másra koncentrálni.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#17240) Ispy válasza stellaz (#17239) üzenetére


Ispy
veterán

Így van, pont ezt akartam írni, a gyerekkor az, amikor izomzatot kell növeszteni, azt már később nagyon nehéz lesz, márpedig az ülő munka egyenes út a sérvhez, meg hátproblémákhoz, amiknek az esélyét a megfelelő izomzattal csökkenteni lehet. Nálunk az a szabály, ha nincs edzésre járás, akkor nincs telefon, meg laptop, meg PC, járnak is szorgalmasan. :DDD

Aztán majd ráérnek később tönkre tenni a testüket....

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17241) stellaz válasza Ispy (#17240) üzenetére


stellaz
addikt

Mióta iskolába jár (szeptember), azóta mondjuk annyi minden van neki (zeneiskola, tsmt torna), hogy alig tudjuk a sportot bepasszírozni, azt is kevesebbet, mint kéne és látom is a hátrányát. Most, hogy itt a jobb idő, viszem is hétvégente futni, kirándulni. És amúgy látszik az izomzatán is, hogy kiskora óta járt edzésre (1 év korcsolya, 4 év judo). A zenélésben is segíti, mert komolyan megterhelő a hangszer kezelése (harmonika) az ő 23 kilójához vagy 8 kilós cucc. arányaiban olyan izmos a lába, amilyen nekem soha életemben nem volt és már nem is lesz :)

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#17242) axioma válasza stellaz (#17239) üzenetére


axioma
veterán

Az elfogadott normak egy reszhalmazat rengeteg zseni se tartja be, es van amit nem polgarpukkasztasbol, hanem mert nyilegyenesen latjak az utat a tarsadalom nagy resze altal is kovetheto ut helyett a sajat kepessegeiknek megfeleloen.
A sport nelkuliseg nem egyenlo felnottkent nulla izom (ld. nok onvedelmenel jellemzo a labhasznalat, mert az kulon edzes nelkul is izmos; illetve forditva, 2 honap agynyugalom alatt is leepulhet egy izmos vegtag sok centivel kisebb keruletre, visszahozni nyilvan kicsivel tobb, de erteleszeruen nem kizart. Az azert eros csusztatas, hogy aki nem sportolt gyerekkent, az a sportnelkuli mindennapi elet izommunkajat se fogja tudni elvegezni mint a gerinc megtartasa...
Ettol fuggetlenul kicsit felrement: en azt akartam csak mondani, hogy a kepernyo nagymerteku hasznalata nem egyenlo a fuggoseggel. Lehet egy jatektol vagy netes kozossegtol fuggeni, de nem maga a kepernyo a bunos.
Nyilvan mint hozzaszolas csak velemeny, ertsetek hozza hogy szvsz. Es nem a partvonalrol kiabalok, nekem ketto erettsegi koru csimotam van.

(#17243) stellaz válasza axioma (#17242) üzenetére


stellaz
addikt

A csontok, ízületek 14 éves korig tudnak igazából alakulni, erősödni a fizikai terhelés hatására.
Az izomzat leépülhet, de aki egyszer izmos volt, az utána nagyon gyorsan vissza tudja szerezni az izomtömegét.
Nyilván egy olyan gyerek is jó kondiban lesz, aki magától is sokat mozog, ugrál, fára mászik, a sport inkább a rendszeresség miatt hasznos. Edző ismerősömmel néztük a nyáron az egész nap egy teremben ülő Harry Potter tábor résztvevőit és ő mondta, hogy kb mindegyiknek gerinc problémája van első ránézésre.

A képernyő függés valóban nem egyenlő a sok képernyő használattal, én is azt mondtam, hogy a mai világban fontos lett a számítógép használat is, ezért kell keresni az egészséges egyensúlyt, hogy ne váltson ki függőséget és ne is csak azért üljön gép elé, mert unatkozik.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#17247) martonx válasza coco2 (#17238) üzenetére


martonx
veterán

HttpContext.Session létezik. Mi a probléma? Beállítod, használod. Más kérdés, hogy superglobalnak én egy sima static class-t használnék.

Én kérek elnézést!

(#17248) btraven


btraven
őstag

Amikor kilépek a (fő)programból akkor is kell takarítanom a memóriát? Vagy majd az operációs rendszer elintézi?
Van néhány globális textúrám/pixmap-em.

(#17249) emvy válasza btraven (#17248) üzenetére


emvy
nagyúr

OS elintezi.

while (!sleep) sheep++;

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.