Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) JoinR válasza evko (#17099) üzenetére


JoinR
senior tag

Ideális esetben egy háttérben futó service végzi az ellenőrzést és küldi az e-mailt, nem a megnyitott asztali alkalmazás.

(#17102) disy68 válasza evko (#17099) üzenetére


disy68
aktív tag

Email küldésre találhatsz sok példát, saját smtp szerverrel (vagy gmail-el) vagy használsz hozzá valammi email szolgáltatást pl. SendGrid (függően mire van lehetőség/igény).

Az ütemezésre pedig vagy windows service-t csinálsz, ami mindig fut a háttérben és kódból oldod meg az időzítést vagy csinálsz egy külön cli alkalmazást és a windows feladatütemezőjével indítod a megfelelő időpontban. Vagy webappban is gondolkozhatsz és valami felhőszolgáltatásban pl. Azure, ahol szintén vannak ütemezésre további lehetőségek.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#17103) evko válasza emvy (#17100) üzenetére


evko
aktív tag

Köszi mindenkinek.
Ez egy sulis alkalmazás... De ilyen mail dolgokkal sem volt még dolgom... Sőt... háttérben futó service-vel sem. :(

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#17104) Ispy válasza evko (#17103) üzenetére


Ispy
veterán

Én csinálnék rá egy windows servicet, ami smtp-n keresztül elküldi azt kész, pár sor kód az egész.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17105) evko válasza Ispy (#17104) üzenetére


evko
aktív tag

Köszi. Ezeknek utána nézek.
Majd jövök, mert szerintem több probléma is lesz... :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#17106) martonx válasza Ispy (#17104) üzenetére


martonx
veterán

Én meg egy ütemezett Azure Function-t csinálnék rá, vagy AWS Lambda-t.

Én kérek elnézést!

(#17107) Ispy válasza martonx (#17106) üzenetére


Ispy
veterán

Az is jó lehet, kérdés mi a cél. Vagy egy web app, ott több a lehetőség, ha komolyabb cucc kell. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17108) aviator


aviator
tag

Sziasztok,
Soros vonalon érkező adatot szeretnék excel táblázatban felhasználni ebben kérnék segítséget.
Mivel még sosem dolgoztam ilyennel, nem akartam feltalálni a spanyol viaszt, ide vezetett a google: http://www.thescarms.com/vbasic/commio.aspx
Ez egy elég jól használható modul, jönnek is szépen az adatok. Egy 10 karakteres stringet kell beolvasnom, a problémám az, hogy nem mindig van meg a 10 karakter, illetve néha több van, tehát bizonytalan az olvasás. A csatolt kódban a Do Loop-ban történik meg a string kivétele a soros bufferből, csak ezek szerint nem mindig a jó pillanatban. Próbáltam rákényszeríteni, hogy csak a 10 karakter hosszú olvasás esetén menjen tovább az első if-nél, megcsinálja, de néha sokáig tart, meg hát nem érzem túl elegánsnak.
Kellene ide egy olyan megoldás, ami kiküszöböli ezt a problémát, de ha valakinek van működő kódja teljesen más alapokon az is tökéletes lenne.

Private Sub CommandButton1_Click()

Dim intPortID As Integer ' Ex. 1, 2, 3, 4 for COM1 - COM4
Dim lngStatus As Long
Dim strError As String
Dim strData As String

intPortID = 3 'Using COM3

' Initialize Communications
lngStatus = CommOpen(intPortID, "COM" & CStr(intPortID), _
"baud=9600 parity=N data=8 stop=1")

If lngStatus <> 0 Then
' Handle error.
lngStatus = CommGetError(strError)
MsgBox "COM Error: " & strError
End If

lngStatus = CommSetLine(intPortID, LINE_RTS, True)
lngStatus = CommSetLine(intPortID, LINE_DTR, True)

' Read maximum of 64 bytes from serial port.

Do

lngStatus = CommRead(intPortID, strData, 64)

If lngStatus > 0 And (Len(strData) = 10) Then
TextBox1.Text = strData
TextBox2.Text = Len(strData)
Exit Do
End If

If lngStatus < 0 Then
lngStatus = CommGetError(strError)
MsgBox "COM Error: " & strError
Exit Do
End If
Loop

lngStatus = CommSetLine(intPortID, LINE_RTS, False)
lngStatus = CommSetLine(intPortID, LINE_DTR, False)

' Close communications.
Call CommClose(intPortID)

End Sub

[ Szerkesztve ]

(#17109) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Van arról valami jó blog / video blog svn-ről átszokni git-re mennyi minden változik? Hogyan látok root listát létező projectekről szerveren és társai. Valami nagyon kényelmesre automatizált kliens is jól jönne, mint svn-hez volt a tortoise.

Tippeket előre is köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#17110) martonx válasza coco2 (#17109) üzenetére


martonx
veterán

Windowshoz kettő ingyenes, és egészen jó (noha nem hibátlan, és nem mindenható) git kliens van szerintem:
Fork - a fast and friendly git client for Mac and Windows (git-fork.com)
Sourcetree | Free Git GUI for Mac and Windows (sourcetreeapp.com)

Hogy átszokni mekkora dolog, azt nem tudom, soha (na jó ez nem igaz, mert 15 évvel ezelőtt a karrierem kezdetén 4 évig használtam) nem használtam SVN-t.

Én kérek elnézést!

(#17111) fatal` válasza martonx (#17110) üzenetére


fatal`
titán

GitKraken se rossz (ha még ingyenes).

Cégnél sourcetree megy, én többnyire parancssorozok.

[ Szerkesztve ]

(#17112) disy68 válasza martonx (#17110) üzenetére


disy68
aktív tag

A fork nem ingyenes, csak ingyenesen kipróbálható: "You can download and evaluate the Software for free, but need to purchase a license for long-term use."

Amúgy nagyon jó kliens, nekem bejött.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#17113) dabadab válasza coco2 (#17109) üzenetére


dabadab
titán

A logikája az elosztott volta miatt némileg különbözik (pl. ilyen root lista nem létezik a gitben, viszont vannak mindenféle egyéb, gitre épülő cuccok, mint a GitHub, GitLab, Gogs meg ezer más, amik tudnak ilyet) meg néha utána kell nézni dolgoknak, mert amúgy csak a wtf ül ki az ember arcára, de alapvetően nem nagy macera átállni.

Én a Visual Studio Code beépített git kliensét használom, az rendben van. A GitKraken jó (bár amikor én használtam akkor erősen memleakesnek tűnt), de abból az ingyenes verzió mostanra már nagyon korlátozott (csak nyilvános github repókkal lehet használni), a fizetős meg drága (60 usd/év) otthoni bohóckodásra.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#17114) emvy válasza dabadab (#17113) üzenetére


emvy
nagyúr

gitlens (VSC alatt) peldaul kiraly

while (!sleep) sheep++;

(#17115) mobal válasza emvy (#17114) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

gitk + git cli elég mindenre is ;]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#17116) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Egy kérdés, kinél hogy mennek a fejlesztések becslése? Mármint van valami dokumnetum ami alapján koadtok egy óraszámot, és ezt a doksit ti csinàljátok meg magatoknak?

Csak hogy értsétek, nálunk vannak olyan emberek, akiknek a feladata az lenne, hogy az ügyfél ötleteit átfordítja nekünk, ami alapján tudnánk becslést adni, de amit én kapok abba kb több a kép, mint a normális leírás, szóval pl egy számlázó programanàl annyi lenne leírva, hogy készít egy számlát a számla gomb, de hogy mit ellenőriz, hogy számoljon stb azt nem írják le. Szóval több a kérdés utána mint a válasz. Jó lenne megreformàlni, de nem tudom hogy lenne ez a legjobb.

Én részemről az lenne a tuti, ha olyan doksit kapnék, ami alapjàn leülök és lekódolom kérdés nélkül

Xbox One: bandymnc

(#17117) emvy válasza bandi0000 (#17116) üzenetére


emvy
nagyúr

> Én részemről az lenne a tuti, ha olyan doksit kapnék, ami alapjàn leülök és lekódolom kérdés nélkül

ilyen nincs, legfeljebb nagyon egyszerű feladatok esetén. Főleg azért, mert ha lenne ilyen doksi, akkor lehetne olyan compilert írni, ami programot fordítana a doksiból.

Minél bizonytalanabb a feladat, annál nagyobb puffert kell hagyni. Nálunk az a szokás, hogy adunk egy 50%-os becslést meg egy 90%-osat. Például : 50%, hogy megvan 3 hónap alatt, és 90%, hogy megvan 5 hónap alatt.

de agilis fejlesztés esetén fordítva szokás nézni: mi az, ami belefér X időbe

while (!sleep) sheep++;

(#17118) Drizzt válasza bandi0000 (#17116) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nálunk ez most úgy megy, hogy konkrétan nincsen becslés. Megmondja nagy vonalakban a business, hogy mi kéne neki. Megmondja, hogy mikorra kell neki. Mi meg ezután kitaláljuk, hogy ebből reálisan mit tudunk megcsinálni és elkezdjük kidolgozni, meg PoC-ként implementálni, hogy minél hamarabb rájöjjenek, hogy mennyi mindent kell még tisztázni rajta.

Ha valakinek nagyon kidolgozott requirement kell, hogy valamin elkezdjen dolgozni, az nálam a junior developer definíciója. Nálam ott kezdődik a senioritás, hogy korlátozott mértékű leírás alapján is el tudjon kezdeni valamit az ember csinálni, ha mást nem, akkor pár értelmes kérdéssel, saját ötlettel visszatérni.
Nagyon kényelmes lenne tűéles definícióból dolgozni, de aki írja ezt a dokumentációt, annak gyakran egyszerűbb rögtön Java-ban írnia, mint angolul egy Jira ticketbe. Hamarabb megvan.

I am having fun staying poor.

(#17119) emvy válasza Drizzt (#17118) üzenetére


emvy
nagyúr

Nálunk a ticket azért kell, h code reviewnal legyen mivel összehasonlítani a kódot. Ha a kettő stimmel, az jó jel :) meg anélkül ugye mit tesztel az ember

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17120) Drizzt válasza emvy (#17119) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Na, itt jön egy igazán váratlan pont: nálunk nincsen code review. :D Eleinte teljesen kizártnak tartottam, hogy ebből ne süljön ki valami katasztrófa hosszabb távon, de meglepő módon egész jól megy. Persze ennek alapja, hogy elég sok microservice van és ritkaságszámba megy az olyan, amin 3-nál több ember dolgozik összességében. Amin dolgozik 5-6 ember, na ott hiányzik a code review már egyértelműen. Ilyenkor már elkerülhetetlen az architekturális rohadás, indokolatlan kód és funkció duplikáció. De elenyészően kevés az ilyen "mikrolit".

A tesztelés még tényleg ott marad így is, mint amihez jó a ticket, az biztos. És tök jól jönne a CR-hez is, amennyiben az lenne.

I am having fun staying poor.

(#17121) martonx válasza disy68 (#17112) üzenetére


martonx
veterán

Ingyen letölthető, aztán 30 naponta megkérdezi, hogy nem-e akarnám megvenni, én meg havonta egyszer rányomok a nemre.

Én kérek elnézést!

(#17122) disy68 válasza martonx (#17121) üzenetére


disy68
aktív tag

Nincs szankcionálva semmivel, ha örökké használod fizetés nélkül, de ettől még a licenszük csak a próbát engedi ingyenesen.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#17123) coco2 válasza Drizzt (#17118) üzenetére


coco2
őstag

>Nálam ott kezdődik a senioritás, hogy korlátozott mértékű leírás alapján is el tudjon kezdeni valamit az ember csinálni,

Szóval jön az ügyfél a kész munka után, és 20ezer számra sorolja, hogy de ezt ő nem így gondolta, meg azt nem úgy mondta, meg hogy de hiszen egyértelmű volt hogyan kellett volna csinálni, és társai. Gyakorlatilag a beleidet kidolgoztad a lehetetlen határidő tartására, elméletben viszont kárt okoztál a cégnek a "hozzá nem értéseddel", mert semmit sem csináltál meg "úgy, ahogyan az ügyfél kérte", csak "elpocsékoltad az időt".

Én értem a zengzetes felvetést, de amit írsz, az csak nagyon ügyfélevő cégnél engedhető meg. Minden más cégnél olyan hozzáállással zsinórban kapnád az üzleti pofonokat.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#17124) emvy válasza coco2 (#17123) üzenetére


emvy
nagyúr

Pont ilyen szituaciokra valo az 'agilis' fejlesztes, aminek nem az a lenyege, hogy standup van, meg sprint planning, hanem az, hogy vegig tisztaban vagyunk azzal, hogy a fejlesztok es a kliens fejeben nem pont ugyanaz van, es pont emiatt folyamatosan konzultalunk az ugyfellel, hogy ne a vegen deruljon ki, hogy rossz iranyba mentunk.

while (!sleep) sheep++;

(#17125) coco2 válasza emvy (#17124) üzenetére


coco2
őstag

Mérföldkövezni persze mindig lehet. Főleg, ha az adott cégnél képben van a "vezetés", hogy ne engedje eltűnni az ügyfelet fél évre, amikor 2 hónap a project idő, mert befejezés után 4 hónappal elővenni valamit, ami után azóta már 10 másik dologgal foglalkoztál, na az pont olyasmi, hogy tökre esélyes leszel az egykori miértekre meg mondásokra mind emlékezni. Apropó sajnos vannak cégek, ahol eltűnnek az ügyfelek - hosszú időre. "Most nem tudok rá figyelni, azért kértem meg egy céget! Akkor szóljon, ha már kész van." és társai.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#17126) coco2 válasza martonx (#17110) üzenetére


coco2
őstag

A fork elég jó lesz, köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#17127) Drizzt válasza coco2 (#17123) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Szóval jön az ügyfél a kész munka után, és 20ezer számra sorolja, hogy de ezt ő nem így gondolta, meg azt nem úgy mondta, meg hogy de hiszen egyértelmű volt hogyan kellett volna csinálni, és társai. Gyakorlatilag a beleidet kidolgoztad a lehetetlen határidő tartására, elméletben viszont kárt okoztál a cégnek a "hozzá nem értéseddel", mert semmit sem csináltál meg "úgy, ahogyan az ügyfél kérte", csak "elpocsékoltad az időt"."

Nem így kell ezt elképzelni. Ez nem azt jelenti, hogy a határidőkor látja először a business azt, hogy mi készül el, hanem első adandó alkalommal. Pl. egy hónapos határidő esetén már az első héten lehet neki mutatni valamit, s onnantól ki fog derülni, hogy tényleg ezt az irányt kell-e csinálni. Ilyenkor még teljesen más irányba is el lehet menni, bőven van idő. Nyilván ehhez partner kell, hogy legyen a business is. A business meg örül, hogy olyan kérdések merülnek fel minél hamarabb, amik az ő fejében magától meg sem fordultak volna.
Visszatérve a #17116-os kérdésre:
"Csak hogy értsétek, nálunk vannak olyan emberek, akiknek a feladata az lenne, hogy az ügyfél ötleteit átfordítja nekünk, ami alapján tudnánk becslést adni, de amit én kapok abba kb több a kép, mint a normális leírás, szóval pl egy számlázó programanàl annyi lenne leírva, hogy készít egy számlát a számla gomb, de hogy mit ellenőriz, hogy számoljon stb azt nem írják le. Szóval több a kérdés utána mint a válasz. Jó lenne megreformàlni, de nem tudom hogy lenne ez a legjobb."
Erre agile képzéseken azt szokták javasolni, hogy legyen valamilyen definition of ready. Azaz meg kell határozni, hogy milyen feltételek esetén van tényleg olyan állapotban egy task, hogy el lehessen rajta kezdeni a munkát. Ha nem elég jó a kidolgozás ahhoz, hogy becsülni lehessen, akkor meg kell mondani, hogy csak nagy szórással tudsz becsülni rá, vagy még egyenesebb, ha tényleg megmondod, hogy ezen infók alapján nem tudsz rá egyáltalán becsülni. Másik agile-os módszer, hogy egy spike-ot csinál rá az ember, ami arról szól, hogy feltérképezitek, hogy mit is kell csinálni valójában. Ha azt gondolod, hogy valami szerinted nem becsülhető/elkezdhető állapotban van, akkor azzal kell beszélned, aki azt gondolta, hogy abban van. Elmondani, hogy szerinted miért nem elég az infó.

I am having fun staying poor.

(#17128) coco2 válasza bandi0000 (#17116) üzenetére


coco2
őstag

Ha futott már a cégnél hasonló project, kérdezősködj kollégáktól, arra mennyi idő ment el. Cégen belül esélyesen copy/paste-elhetsz kódot más projectekből, a rendetlenebb cégeknél jogi finomságokra sosem szoktak figyelni. Ha nem ismered azokat a projecteket, kollégák segíthetnek átlátni, mit hogyan ollózhatsz át. Ha egyedül vagy a káoszban, és semmi világosság nincsen, plusz a könyvelés szakmai részéhez sem értesz, és úgy kell programot írni, jobb, ha előre szólsz, hogy az a project egészben neked túl nagy falat.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#17129) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Köszönöm midenkinek, azt hiszem kicsit félrement a történet, inkább arra lettem volna kíváncsi, hogy mi az elvárt dokumentum, amiből normálisan lehetne becslést adni.

Nálunk ugye vannak erre emberek, akik ezt megcsinálják, de mindig feljön nálam egy csomó kérdés, vagy ha nincs szerencsém, akkor nem jön fel, csak mikor már nekiálltam.

Nagyon lebutítva a dolgot, néha azt érzem, hogy kapok egy doksit, amibe benne van, hogy csinálj egy 10*5 centis vasdarabot, és nekem kell becslés közben gondolkodnom rajta, hogy kell rá nyél is, mert kalapálni akarnak, vagy szüghúzó rész stb... Szóval így kvázi irreális az, hogy ledobják a papírt, délutánig mondj rá valami óraszámot, de a leírás meg eléggé részletszegény

Tehát mégegyszer, nem azzal van a gond, hogy csomó minden módosul, vagy van 1-2 plusz kérdésem, csak fura számomra, hogyha van erre dedikált ember, akkor nekem mért kell még órákat töltenem, hogy tisztázzam mit is kell csinálni

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#17130) Ispy válasza bandi0000 (#17129) üzenetére


Ispy
veterán

Tipikusan az a helyzet, amikor vannak a konzulensek a programozó és az ügyfél között, amivel általában az a baj, hogy ezek az emberek nem programozók vagy nem voltak programozók, így nem is úgy gondolkodnak, nem azokra a kérdésekre adnak válasz és nem úgy, ahogy egy programozó tenné. Ezért is kell neked még pluszban dolgoznod...

Nálunk a programozó közvetlen kontaktban van az ügyféllel, részt vesz a tervezési fázisban is, már akkor feszeget olyan kérdéseket, ami az ügyfélnek csak a bevezetés után 3 hónappal jutna eszébe. Persze ennek is van árny oldala, nem minden kocka tudja megértetni magát halandó emberekkel, szóval ja, nem egyszerű.

És még ilyenkor is előfordul, hogy megbeszéljük, megtervezzük, leírjuk, megcsináljuk és nem válik be valamiért és módosítani kell, mert az élet azt mondta, hogy mindenki kapja be.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17131) bandi0000 válasza Ispy (#17130) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nálunk is kb ez a szitu, csak szeretnék rá valami jó megoldást, mert a főnök nem akarja, hogy órákat ülve egyeztessünk róla, meg beszélgessünk, pedig szerintem ez megtérülne a pontosabb becslés miatt, én meg nem szeretem azt, hogy kapok egy leírást, amibe 50X belekötök mire tudok rá mondani óraszámot, mert kb ennyi erővel én nekem kellene az ügyféllel egyeztetni és akkor mindenki boldog lenne

Xbox One: bandymnc

(#17132) gygabor88 válasza bandi0000 (#17131) üzenetére


gygabor88
tag

Hát pedig nincs más megoldás és még csak nem is a becslés miatt. Ha nem tiszta a requirement, akkor muszáj szerezni infót valakitől vagy elfogadják, hogy teljesen random lesz lefejlesztve, ami nincs expliciten leírva és ez csak utólag derül ki. Abba tényleg nem szabad belemenni, hogy az egész csapat ott üljön egy ilyen megbeszélésen órákig. Úgyis az van, hogy 1-2 húzóember járul hozzá ilyenkor a megbeszéléshez a többiek meg alszanak vagy neteznek.

[ Szerkesztve ]

(#17133) Ispy válasza gygabor88 (#17132) üzenetére


Ispy
veterán

A főnököm úgy hívja az ilyen meetingeket, hogy pogácsázás. : :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17134) Ereshkigal válasza Ispy (#17133) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Sponsored by Fornetti. :)

(#17135) pelyib válasza bandi0000 (#17129) üzenetére


pelyib
tag

"Nálunk ugye vannak erre emberek, akik ezt megcsinálják," VS "nekem kell becslés közben gondolkodnom rajta, hogy kell rá nyél is, mert kalapálni akarnak"
Ez azt jelenti, h aki elotted megcsinalja a specifikaciot szarul / hanyagul dolgozik. Az o kormukre kene koppintani.

"délutánig mondj rá valami óraszámot, de a leírás meg eléggé részletszegény" ilyenre szoktuk adni egy XXXXL t-shirt size-t, ami kb a vegtelen. Ebbol a business szokta erti, h itt meg boven van mit csiszolnia az otleten.

Mi most a RUP-al probalkozunk, szepen lassan vezetjuk be. Szepen vegigvezet, megvan mindennek a helye (nem csak a fejlesztoknek, de a businessnek is), ehhez mondjuk ismerni kell a sajat processeiteket es ahhoz kell adaptalni a RUP-t.

(#17136) dabadab válasza bandi0000 (#17129) üzenetére


dabadab
titán

Nálunk ez úgy néz ki, hogy az emberünk, aki úgy nagyjából admin szinten ismeri a szoftverünket meg elég jól a területet, ahol alkalmazzák, elmegy tárgyalni az ügyféllel és kiszedi belőle vagy együtt kitalálják hogy tulajdonképpen mit is akar (van, akinek csak halvány elképzelései vannak meg van, aki hosszú követelménylistával jön) és összerak velük egy olyan követelménylistát, ami nagyjából illeszkedik a mi szoftverünk logikájához.

Aztán átvesszük vele mi, fejlesztők ezt a listát, megnézzük, hogy mi az, amit tudunk gond nélkül, mi az, amihez esetleg vmi ravaszabb konfiguráció vagy script kell meg mi az, ami tényleg új fejlesztés.

Következő kör nálunk fejlesztőknél, hogy mit hogyan tudunk megoldani.

Aztán a fejlesztési feladatokat szétszedjük kisebb, nagyjából belátható részekre, függőségek alapján csoportosítjük őket, aztán az egyes részeket planning pokerrel megbecsüljük.

(Fontos lenne itt még egy plusz rész, ahol a tényleges fejlesztési idők alapján megnézzük, hogy mennyire voltunk pontosak és ha nagyon félrement valami, akkor miért, de ezt nehéz megvalósítani: az igényfelméréstől a konkrét megvalósításig viszonylag sok idő tud eltelni, szóval nem feltételnül emlékszünk már, hogy mit miért gondoltunk, illetve az időfelhasználást se trackeljük igazán.)

Ennyiből szerintem látszik, hogy ami igazán fontos, az az első lépésben lévő ember munkája, szerintem azon bukik vagy áll az egész.

DRM is theft

(#17137) coco2 válasza bandi0000 (#17129) üzenetére


coco2
őstag

Szerintem túlgondolod. Simán csak szivatnak :)

Óraszámot mondani olyan valaki tud, aki ugyan azt a feladatot már vagy 5x megcsinálta. És az az alapja annak, hogy tud mondani valamit. Aki életében először csinálja, teljesen esélytelen. Maximum lehet mondani valami körülbelül x 2.5-ös értéket, aztán remélni, hogy legalább abba biztosan belefér. Példának okáért számlázó program, ami már van a cégnél, és nem túl nagy alkalmazás ezernyi részlettel, hanem csak apróság - 3 hónap elég lesz. Ha nagyobb alkalmazás, oknyomozni kell, és se kép se hang amiből becsülhetsz, mondj rá 3 évet :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#17138) pmonitor válasza coco2 (#17137) üzenetére


pmonitor
aktív tag

>Szerintem túlgondolod. Simán csak szivatnak

Én is erre gondoltam. Na meg arra, hogy aztán ennek mennyi köze van a programozáshoz? Csak a rizsa....

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17139) sisi22 válasza bandi0000 (#17129) üzenetére


sisi22
tag

Szóval így kvázi irreális az, hogy ledobják a papírt, délutánig mondj rá valami óraszámot, de a leírás meg eléggé részletszegény

Dejavu... Huszoneve egy konferencian kellett egy kis prezit tartanom, meg aznap megkerestek, hogy nagyszeru online rendszert csinaltunk, meghivnak egy belso koros tendereztetesbe EU-s finanszirozasu onlany rendszer kiepitesere. Az elso kor utan negy ceg maradt, akkor jottek az erdekes feladatok, a legelso az volt, hogy toltsunk fel egy rendszertervet, es majd a gyoztesnek elaruljak a hardver es sw kornyezetet, hogy mire kell raszabni - na, attol kezdve csak egy ceg maradt versenyben es nagyon csodalkozott a tenderezteto. ;]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#17140) Hege1234


Hege1234
addikt

Üdv,

valahogy mindig elfelejtem, hogy a batch programozás topik eléggé kihalt
beírom ide is hátha itt lesz valaki, aki tudja rá a megoldást :B

( annyiban változott, hogy move helyett másolni szeretném
persze, ha a mozgatásra is van valakinek ötlete az sem baj, ha megértem, hogyan
kell ilyen esetben fájlt mozgatni )

hogyan kell batch fájlból 1 fájlt(track01.aac) átmásolni 3 könyvtárral
viszábbi helyre(ahonnan a batch file is indíva van)?

mivel a "csillag" miatt nem használhatom a move parancsot
ilyen esetben mi a megoldás?

"Sample\audio_a*\track01.aac"

köszi, előre is!

(#17141) Fire/SOUL/CD válasza Hege1234 (#17140) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17142) Hege1234 válasza Fire/SOUL/CD (#17141) üzenetére


Hege1234
addikt

ez működik a "csillagos" wildcard mappával is?

hazaértem kipróbálom majd, köszi!

(#17143) sztanozs válasza Hege1234 (#17140) üzenetére


sztanozs
veterán

@echo off
pushd Sample\audio_a*
xcopy track01.aac ..\..\..\
popd

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17144) Hege1234 válasza sztanozs (#17143) üzenetére


Hege1234
addikt

köszönöm! :R

(#17145) Fire/SOUL/CD válasza sztanozs (#17143) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Esetleg ez a kód csak egy összetettebb batch file részét képezi, amiről nem tudok? :U
Mert ha nem, akkor ennek így önmagában kb. semmi értelme nincs.
Max. 1 db file másolásához minek batch file...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17146) Hege1234 válasza Fire/SOUL/CD (#17145) üzenetére


Hege1234
addikt

mp4dump-al kell elérnem egy olyan fájlt aminek a mappanevét
csak részlegesen tudom és az, az után lévő rész kb random
mivel az mp4dump se működik wildcard-al így valahogy ki kellett szedni onnan azt az egy fájlt
egy ismert mappába, hogy megtalálja

(#17147) bambano válasza Hege1234 (#17140) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

find nincs?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17148) Hege1234 válasza bambano (#17147) üzenetére


Hege1234
addikt

azt úgy nem tudom, hogyan nézne ki
viszont amit sztanozs írt, az xcopy-t átírva move-ra
mozgatni is tudom a fájlt, ha a későbbiekben arra lenne szükségem

pushd "Sample\audio_a*\"
move "track01.aac" ..\..\

(#17149) coco2


coco2
őstag

Git probléma. Jó lenne valami olyan kliens, ami jelszót tud tárolni, és nem kell minden alkalommal azt kézileg beírnom.

Parancssoros scriptekhez ami credentials cache-t találtam "official" oldalon, az memory storage. Amíg ki nem kapcsolom a gépet, megmarad, aztán újra be kell írnom. A név:jelszó formát parancssorban nem tudom életre kelteni. Nem működik :F

Néztem grafikus klienst: TortoiseGit. Stackoverflow-n blogokban tanácsoltak mindenféle menüpontokat (amik már rég nem élnek, mert ilyen fél évtizeddel ezelőttiek, és még egy másik verzióhoz voltak), meg editáljak global script file-t (természetesen az sem működik).

Talán valami más klienst használjak? Igazán nem ragaszkodom a TortoiseGit-hez, ha van jobb. De melyik?

A gép, amin fejlesztek, személyi eszköz. Teljesen alaptalannak érzek bármi félelmet, hogy miért ne írjam be a jelszót akármi scriptbe kényelmi okokból. De nem találok rá módot, hogyan? Aki régebb óta használ git-et, legyen szíves ossza meg velem a kényelem titkát, mit tudok tenni jelszó beírogatás ellen?

Előre is köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#17150) pelyib válasza coco2 (#17149) üzenetére


pelyib
tag

Masik kliens: SourceTree

ssh-n vagy http-n keresztul ered el a GIT repot? ssh-nal fel lehet venni az ssh configba, vagy meg kenyelmesebb ha key-t hasznalsz

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.