Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) zsolt008


zsolt008
tag

bocs, ide is bedobom:
egy fiatal gyerkőcnek tudtok ajánlani valami jó induló helyet ahol felszedheti a browser addon írásának az alapjait? ha magyarul van, az külön előny. ha rossz topic, akkor sry...
köszi

(#18952) coco2 válasza zsolt008 (#18951) üzenetére


coco2
őstag

Browser addon? :) Mennyire fiatal a gyerkőc? Lehet, valami egyszerűbbel is kezdhetne. De amúgy google-be beírod, chrome extension development, és kidob például egy ilyet.

Lévén böngészőt írtál, én csak google chrome-nak néztem utána, a szutykoknak (mint safari, opera, edge) azoknak nem :DDD Ha firefox kellene, annak nézz utána külön.

Magyarul ilyesmi? Nem teszem le rá a levágott fejemet, hogy semmit sem lehet magyarul találni, de bizony valószínű, hogy bármi is akad, az már akkor elavult információ volt, amikor megjelent. Ergo gyakorlatilag nyugodtan el lehet ereszteni. Fiatal gyerkőc ha programozni akar, a szabály őrá is ugyan az, mint bármelyik felnőttre: az első nyelv, amit meg kell tanulnia, az a szakmai angol - legalább írásban.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18953) martonx válasza coco2 (#18952) üzenetére


martonx
veterán

Jelzem az Opera és az Edge is jó ideje Chromium-ot használ maga alatt. Operát ennyire nem ismerem, de konkrétan Edge-hez pont ezért bármelyik Chrome Extensiont fel tudod rakni. Gyanítom Opera esetében is ugyanez a helyzet.

Én kérek elnézést!

(#18954) zsolt008 válasza coco2 (#18952) üzenetére


zsolt008
tag

köszi a linket. 12 éves, és elég komoly algoritmusokat csinált már.
tanul angolt, és nem a szakmait kell elsőnek megtanulni természetesen :)
nem is az íráson van ilyenkor a hangsúly, hanem a beszéden. (ezért is nem a legjobb, ha valami nem anyanyelvű oktató durva akcentusos videóját lesi :) )
ha van magyarul, az azért jobb, mert gyorsabban haladhat vele, hamarabb van sikerélménye. de ha nincs más, akkor az angol lesz. (óriási hátrányt jelent az oktatásban a minőségi magyar videók hiánya)
chromium vagy mozilla mindegy, most van egy ötlete egy böngészős játékhoz, azt szeretné megcsinálni.

(#18955) martonx válasza zsolt008 (#18954) üzenetére


martonx
veterán

De böngészős játékhoz miért kell extension???

Én kérek elnézést!

(#18956) coco2 válasza zsolt008 (#18954) üzenetére


coco2
őstag

>De böngészős játékhoz miért kell extension???

Kérdésre +1

Böngészős játékhoz tipikusan javascript + html esetleg +css. De browser extension?
(Éppen néztem, flash-t már nem tudok életre kelteni, ait-r is csak trükkösen kibuherált dll-ekkel, nem tudom, mi van helyettük azóta.)

Browser extension jellemzően olyankor kell, amikor a weboldaltól független funkciót akar valaki alkalmazni. Egy böngészős játékra nem passzol az a profil.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18957) zsolt008 válasza coco2 (#18956) üzenetére


zsolt008
tag

"Böngészős játékhoz tipikusan javascript + html esetleg +css. De browser extension?" ??
ezt nem értem. amit felsoroltál azok tipikusan extension részek is.
másrészt, ha a gyerek érdeklődik valami iránt ami szerintem jó, nem fogom elvenni a kedvét azzal, hogy hülyeség, ne csináld.
és szerintem félreértés van, nem webjátékot akar írni extensionben ( :N ), hanem egy webes játéhoz talált ki valami segítőt, amit szeretne megcsinálni.

(#18958) VikMorroHun válasza zsolt008 (#18957) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Laikus vagyok webfejlesztés terén, de annyit tudok, hogy a HTML a weboldalak lényegét adja (mit, hol, hogyan jelenítsen meg), javascript kell ahhoz, hogy interaktív legyen, css meg formázáshoz hasznos (hogy szépen nézzen ki). Aztán van még az XML, ami adatok tárolására használható (pl. játékhoz is, ha épp arra van szükség). Bővítményt sem gyártottam még, csupán feltételezem, hogy ott is ezek az alapok, amikre szükség van.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#18959) martonx válasza zsolt008 (#18957) üzenetére


martonx
veterán

"szerintem félreértés van, nem webjátékot akar írni extensionben ( :N ), hanem egy webes játéhoz talált ki valami segítőt, amit szeretne megcsinálni"

Ok, így már világos. :R

Én kérek elnézést!

(#18960) nevemfel válasza zsolt008 (#18954) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ha 12 éves, akkor gyorsan tanulja meg a javascriptet, meg a plugin API-t, hogy meg tudja írni ezt a bővítményt. Egy-két év, beüt a pubertás, és onnantól kezdve úgyis csak a csöcsök fogják érdekelni. :DDD

Forget your troubles, c'mon get happy

(#18961) axioma válasza nevemfel (#18960) üzenetére


axioma
veterán

hm volt valahol hogy fiurol van szo? ;]

(#18962) dabadab válasza axioma (#18961) üzenetére


dabadab
titán

A te hozzászólásodig nem ;]

DRM is theft

(#18963) nevemfel válasza axioma (#18961) üzenetére


nevemfel
senior tag

Elnézést kérek. Magamból indultam ki. :))

Forget your troubles, c'mon get happy

(#18964) axioma válasza nevemfel (#18963) üzenetére


axioma
veterán

en is :) [a ket lanyom is infora jar]

[ Szerkesztve ]

(#18965) MasterDeeJay

Cégnél van pár program ami néha frissítést kér. Ezt egy exe file és silent kapcsolóval szoktam csinálni egy parancsikonról hálózatról. (több ilyen is van)
Szeretném ezt automatizálni.
Így hát írtam rá egy egyszerű programot vb.nettel ami az alábbit csinálja:
megnézi hogy hálózaton a frissítések mappában milyen exéket raktam be
megnézi hogy adott szoftver van-e a gépen ami szerepel a frissítendők között
elindítja az adott frissítést waitforexit majd indítja a következőt persze mind silent kapcsolóval
Cél az lenne hogy egy egy programnál ne kelljen nekem egyenként gépenként frissítgetni, tartomány nincs így login scriptet nem tudok futtatni de feladatütemezővel oldanám meg bejelentkezéskor.

Na a gond az hogy user bejelentkezik és a progi működik viszont jogosultságot kér. Ha beikszelem a feladatütemezőbe hogy futtatás a legmagasabb jogokkal akkor a program nem képes indítani semmit a hálózatról (gondolom mert a helyi rendszergazda fiók nem fér hozzá a hálózati dolgokoz)
Tehát hogyan tudom úgy futtatni a programot hogy user bejelentkezik és a windows NE kérjen tőle semmilyen interakciót hanem szépen fusson le minden amit a programom hív meg.
Ha user rendszergazda vagy rendszergazda nevében indítom akkor is bejön az UAC jóváhagyása az exékre egyenként.
Szóval nekem az kellene hogy a program egyszer sem vagy maximum egyszer kérjen jóváhagyást és ne egyenként.

Részlet a kódból:

Dim szamlazohelye64 As String = "C:\Program Files (x86)\Kulcs-Soft\Kulcs-Számla\szamla.exe"
Dim szamlazohelye32 As String = "C:\Program Files\Kulcs-Soft\Kulcs-Számla\szamla.exe"
Dim szamlazoupdatehelye As String = "\\SZERVER\public\Kulcsszoft frissítések\Xszamlazoupdate.exe"

If My.Computer.FileSystem.FileExists(szamlazoupdatehelye) Then
log = log & vbCrLf & d & " Számlázó frissés file megvan"

If My.Computer.FileSystem.FileExists(szamlazohelye64) Then
log = log & vbCrLf & d & " Számlázó gépen megtalálva"
Process.Start(szamlazoupdatehelye, " /silent").WaitForExit()
log = log & vbCrLf & d & " Számlázó gépen frissítve"
Else
If My.Computer.FileSystem.FileExists(szamlazohelye32) Then
log = log & vbCrLf & d & " Számlázó gépen megtalálva, de nem az x86 mappában"
Process.Start(szamlazoupdatehelye, " /silent").WaitForExit()
log = log & vbCrLf & d & " Számlázó gépen frissítve"
Else
End If

End If

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#18966) sztanozs válasza MasterDeeJay (#18965) üzenetére


sztanozs
veterán

Legyen a frissitesi szerver read-only authenikalt felhasznalok szamara, es akkor a SYSTEM user is eleri a halozati meghajtot es nem kell bedrotozni a jogosultsagot.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18967) Bondix


Bondix
tag

Kollégám azt mondta, hogy szkenneljek egy több mint 1000 oldalas könyvet be.
De a fájl neveket 01, 02, 03, 04 el írjam majd át azaz, hogy így kezdődjön.
Ezt már több helyen is láttam pl képeknél stb
Miért nem elég az egyszerűen 1, 2, 3, 4?

(#18968) dabadab válasza Bondix (#18967) üzenetére


dabadab
titán

Azért, mert ha név szerint sorba rendezed őket, akkor az lesz, hogy
1
10
100
101
..
109
11
110
111
..
119
12
..
..
19
199
2

ha meg nullákkal, akkor meg
0001
0002
0003
0004
..

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#18969) nevemfel válasza axioma (#18964) üzenetére


nevemfel
senior tag

Anno (1993 - 1996) nagyon örültem volna neki, ha több nő járt volna a villamosmérnöki karra. Az egész évfolyam állt kb 120 emberből, ebből egy volt nő. És ő sem volt túl lelkes, a szakmai témákat illetően. :DDD

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#18970) dabadab válasza nevemfel (#18969) üzenetére


dabadab
titán

Kapcsolódó BME VIK-es favicc:
- A Schönherzben egy csomó lány lakik!
- Tényleg? Hány?
- Kettő a tizediken.

DRM is theft

(#18971) axioma válasza nevemfel (#18969) üzenetére


axioma
veterán

Mostani elso evfolyamban tankoronkent 3-5 [mernokinfo, 600+ fo, huszonsok tankor].

(#18972) coco2 válasza nevemfel (#18969) üzenetére


coco2
őstag

Nincs azon mit csodálkozni, az i/t egy férfias szakma, ha lányok meg is fordulnak a környékén, azoknak csak a pasizás jár a fejükben, és nem a szakma :N

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18973) dabadab válasza coco2 (#18972) üzenetére


dabadab
titán

Aztakurva.

DRM is theft

(#18974) fatal` válasza coco2 (#18972) üzenetére


fatal`
titán

Jah, jellemzően a csajok az IT környékén pasiznak. :D

Te amúgy honnan szeded ezt a sok baromságot?

[ Szerkesztve ]

(#18975) Tapsi válasza coco2 (#18972) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem értem, hogy a gyakorlatban miért van ez. A Közgáz matekos közgáz szakjai tele vannak nőkkel, még a biztmat/közgázelemző is, pedig attól sok mérnökinfós is vért hugyozna. Érdekes.

Aztán persze a szaktáraim egy része az IT-ban kötött ki. Egyik németben az SAP-nál fejlesztési osztályvezető, másikuk Blackrocknál programoz, és van még pár ilyen sztori. Nőből vannak. :)

(#18976) gygabor88 válasza Tapsi (#18975) üzenetére


gygabor88
tag

Nincs semmi társadalmi megbecsültsége az IT-nak. Nem menő. Sokan azt gondolják, hogy aki abban dolgozik, az úgyis kocka / geek / incel / femcel és senki nem akar a nem menők közé tartozni. Esetleg a south parkos wow guyra gondolnak, ha az IT szóba kerül. Egész nap gép előtt ülni is ciki, nem akarják ezt. Nem mintha felnőttként a szellemi foglalkozásúak 99%-a nem pont ugyanezt csinálná.

Ezerszer inkább elmennek az emberek egy olyan szakra, amiről azt sem tudják hol lehet majd vele elhelyezkedni végzés után. Gimiben az egész évfolyamról csak én jelentkeztem infós szakra, pedig voltunk legalább 120-an.

Az IT szakoknak az a szerencséje, hogy a fiúk egy részét beszippantják a PC-s játékok és mivel a géppel töltik az idejük jelentős részét, így adja magát, hogy valami ilyesmivel akarnak majd foglalkozni később. Mióta közhírré tétették, hogy az IT-ban van lóvé, azóta ez picit változhatott és többen választják a pénz miatt talán.

Talán Egyiptomot szokták felhozni példának, hogy náluk majdnem 50-50% a férfiak és nők aránya a területen, mert ott az IT egy társadalmi kitörési pont.

[ Szerkesztve ]

(#18977) martonx válasza gygabor88 (#18976) üzenetére


martonx
veterán

Szerintem nem ez az ok. Bárki, bármit mond, különbözőek vagyunk. Nők - férfiak pláne. Nők jóval gyakorlatiasabbak. Férfiakhoz közelebb áll az elvont gondolkozás. Hangsúlyozom általában, személyesen is ismerek több kivételt.
Anno az első diplomám élelmiszer technológus volt, na ott a férfi - nő arány 1/5 volt a lányok javára :D

Én kérek elnézést!

(#18978) zsolt008 válasza martonx (#18977) üzenetére


zsolt008
tag

Ezek régi berögződések, így nevelik a gyerekeket. lány -> konyha, baba játéknak, fiúknak meg az izgalmasabb bütykölős, háborús játékok. De ezeket csak évszázadok(ezredek) alatt pakolták így rá a nemekre. Hogy mennyire csak ráakasztott szerepek ezek, lásd a Polgár apukát, aki mindhárom lányából világszínvonalú sakkozót nevelt, egyik még a férfiak között is a topba befért. Már az óvodában elkezdődik ez a megosztás (na meg a családmodell is ez a legtöbb helyen apa(férfi :) ) kocsit hajt, anya(nő) meg pulcsit köt a konyhában), szóval lassú lesz a kilábalás nagyon... a konzi kormányok nem is erőltetik ezt, sőt...

[ Szerkesztve ]

(#18979) Drizzt válasza gygabor88 (#18976) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hat, szerintem az elmult 5-10 evben ez a kep jelentosen valtozott es a programozas nagyon meno dolog lett tarsadalmilag. Nyilvan nem fuggetlenul az altala elerheto anyagi jolettol.

I am having fun staying poor.

(#18980) nevemfel válasza coco2 (#18972) üzenetére


nevemfel
senior tag

Mit értesz azon, hogy férfias szakma? Attól férfias, mert sok a férfi benne, vagy azért, mert olyan maszkulin?

Forget your troubles, c'mon get happy

(#18981) emvy válasza nevemfel (#18980) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem inkább az utóbbi, iszonyat szexik a programozó srácok :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#18982) coco2 válasza nevemfel (#18980) üzenetére


coco2
őstag

A maszkulinon jót nevettem, nem az biztosan nem igaz :)

Bemész egy szoftver céghez, ahol nagyüzemi szoftver fejlesztés megy. Ránézel az ivari arányra ott a cégnél helyben. A szakmai azoké, akik a napi darálóját tapossák.

És nyugodtan neki lehet állni direkt félreérteni, hogy mi a különbség a szoftver logika meg a grafika, 3d design, marketing, seo, felhasználói élmény tervezés és társai között, meg hogy politikai korrektség, meg a kampány a női egyenjogúságért, de ahhoz a sok eszementséghez én nem csatlakozok.

@zsolt008

Ha te nem sakkozol, valószínűleg nem tudod. A sakkhoz 2 évszázaddal ezelőtt talán még logika kellett. Valamikor azidőtájt, amikor Paul Morphy Opera Game-je játszódott (aki nem ismeri, keressen rá). Azóta engine-ek vannak, és azok találják meg a legjobb lépéseket. A profi sakkozók nem kitalálják, hanem megjegyzik. A jelenkori sakk, mint e-sport, nem logikát igénylő kihívás.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18983) nevemfel válasza coco2 (#18982) üzenetére


nevemfel
senior tag

A maszkulinon jót nevettem, nem az biztosan nem igaz :)

Értem, csakhogy akkor az a kijelentés, hogy a programozó férfias szakma, mert sok a férfi benne, az egy önmagát magyarázó kijelentés. Sok a férfi benne, mert sok a férfi benne. Az okokra azonban nem világít rá, hogy ennek vajon mi lehet a magyarázata.

meg a kampány a női egyenjogúságért,

Ezt a magyarázatot én sem osztom, én is hazugságnak tartom ezt. Nem az volt a szándékom a kérdéssel, hogy pontosan mit értesz az alatt, hogy a programozó szakma férfias, hogy ilyen kisebbségjogi marhaság felé tereljem a témát.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#18984) zsolt008 válasza coco2 (#18982) üzenetére


zsolt008
tag

loool. ez akkora butaság, hogy nem is válaszolok rá részletesen.
egyébként sakkozom.
és az engine-k 20-30 évvel ezelőtt sehol nem voltak még, 25 éve egy deep blue kellett Kaszparov legyőzéséhez. (és az durva brute force volt)

[ Szerkesztve ]

(#18985) martonx válasza zsolt008 (#18978) üzenetére


martonx
veterán

Van 2 lányom és 2 fiam. Szerintem engem többet látnak a konyhában, mint a feleségemet. Szóval a fenti eszmefuttatást, hogy SZERINTEM miért több a férfi, mint a nő a programozók között, hidd el, nem az évezredes berögződések miatt írtam, hanem tapasztalatból. Én lennék a legboldogabb ha a lányaimat érdekelnék a reál témák, nem csak a humán. És ez látszik, már a középiskolai szakonkénti nemek közti arányokban is. Ismét hangsúlyozva a kivételeket. És kizárt dolognak tartom, hogy azért, mert otthon mindenki háziasszonynak neveli a lányát, ezt köszi de meghagyom a vér fideszeseknek.

Én kérek elnézést!

(#18986) coco2 válasza nevemfel (#18983) üzenetére


coco2
őstag

Az egyik magyarázat az lehet, hogy a nőknek nincs kedvük a doomsday-t heggeszteni.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18987) axioma


axioma
veterán

az jogos, hogy tobb az IT-kepes ferfi mint no
Az IT szakma igenyli az IQ-t. Arrol meg tudjuk, h a ferfi-noi atlag azonos, de a ferfiak szelsosegesebbek: tobb van a debil oldalon is, meg tobb az atlagnal sokkal magasabb is.
Az nem jogos, hogy egyesek me'g mindig feltetelezik h a no"k csak a DEI miatt kerultek be...
Valamint a mensa [ahol a 'nekifutasra' onbizalom is szamit] 2:1 a ferfi-no ara'ny, es nem feltetlen csak 2%-on belul megy az IT, szoval a lehetseges ara'nytol messze vagyunk [a mensaban a ket legjobban reprezentalt szakma az IT es a nyelvekkel foglalkozok mint fordito-tolmacs]. Ebben benne van az, amit mondtatok, hogy mi a pelda, mit mond a szulo-tanar a szakmavalasztaskor. [Illetve egyes szamtech ffi tanarok is konnyen elhagyjak a lanyokat, ugyse kepes ra alapon - ezt lanyoknapja-n mondtak mostaniak.]

[ Szerkesztve ]

(#18988) coco2 válasza axioma (#18987) üzenetére


coco2
őstag

Mindenhez a motiváció az első és legfontosabb. Aztán a megszokás. Az élet valahogy mást hoz a fiúknak meg a lányoknak. Aztán a megszokás arra visz tovább, amerre elindult valaki. Szerintem nem kell azoknál bonyolultabb dolgokra gondolni.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18989) axioma válasza coco2 (#18988) üzenetére


axioma
veterán

Rossznak mondod, itt vagyok en es a ket lanyom mint eredetileg is IT-sek [en 16KB-os ZX Spektrumon kezdtem Basicben, szulok elelmiszeriparban]. Allithatom, egyikonk se a szokasos noi szerepek fele megy mas tekintetben sem... pedig nekem me'g volt nyomas is [anyam, hugom tipikusok es nyomta'k volna ra'm is]. A tobbseg szerint devians vagyok, es? Eleg h a ferjemnek igy jo ;-)

(#18990) hiperFizikus válasza coco2 (#18988) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

"Szerintem nem kell azoknál bonyolultabb dolgokra gondolni."

Legye konkrét példa is: az adatbázis(oka)t töltögetni alacsony IQ -val is lehet ♥
:((

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#18991) hiperFizikus válasza axioma (#18989) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

nem a többséget kell normának magyarul mércének venni
:)

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#18992) martonx válasza axioma (#18989) üzenetére


martonx
veterán

Dehogy vagy deviáns csak azért, mert okosabb vagy, mint az átlag, és nem álltál bele a hagyományos női szerepekbe (ami tegyük hozzá, a nők többségének amúgy testhez is áll).
Nekem a 4 gyerekem közül az egyik lányom kiemelkedően okosabb, mint a többiek. Neki többször pedzegettem is, hogy nem szeretne-e programozó lenni, de őt a tánc, és a humán dolgok érdeklik, pedig félelmetes, hogy mennyire jól átlátja a reál dolgokat, mennyire jól tud elvontan gondolkodni, csak éppen fikarcnyit sem érdeklik. Szeret sütni főzni, öltözködni, fiúzni, egyszerűen tipikus nő, miközben baromira nem úgy neveljük. Egyébként orvos szeretne lenni, és ha valakinek, akkor neki minden esélye meg lesz rá, hogy az legyen.
A kisebbik lányomat meg eléggé taszítják ezek a tipikus női témák, csak ő meg nem valami okos, cserébe gyönyörű szép (no igen, a természet fura dolog, hogy egyensúlyra törekszik... :D ). Ő meg azért szenved a reál tárgyakkal, mert egyszerűen nem érti, nem bírja megérteni azt, amit más kapásból átlát. Ő se lesz programozó, de ő se azért nem mert apa férfi, anya nő, és lányból nem nevelünk programozót.

Ezekre értettem, hogy egyszerűen másképp működnek, másképp gondolkoznak, más témák állnak közel az átlag férfiakhoz és átlag nőkhöz. És emiatt van az, hogy általában több férfi van az IT szakmában, ahogy mondjuk óvónők között meg elég kevés a férfi.

"a ferfiak szelsosegesebbek: tobb van a debil oldalon is, meg tobb az atlagnal sokkal magasabb is" - ezen felnevettem, nagyon jól a fején találtad a szeget.

Én kérek elnézést!

(#18993) hiperFizikus válasza martonx (#18992) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Próbáld meg a kisebbik lányoddal megértetni a kategória struktúrát: a listák egymásba ágyazásának és a zárójelek egymásba ágyazásának a hasonlóságát ♥
:W
Ha ezt megkedvelné, akkor szerintem belejön a reál-tantárgyakba, mint a kismacska a nyávogásba !
:K

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#18994) axioma válasza martonx (#18992) üzenetére


axioma
veterán

bocs, debil-re egy kicsit visszaterve: ez tudomanyos teny az IQ eloszlasrol, a debilt itt a (mostani skalan nem tudom mennyi, talan 70) alatti IQ-ra ertik, az onallo eletvitelt egyedul megoldani nem kepes szint - a koznyelvben ez is mashogy van hasznalva (a devians is csak atlagtol elterot jelent, de ezt a koznyelv negativ erteku szonak tartja, nekem nem az)

(#18995) axioma válasza hiperFizikus (#18993) üzenetére


axioma
veterán

Minek eroltetni, ha amugy van a gyereknek mas jovokepe? A DEI csak azt ke'ri, hogy egyenlo eselyek legyenek. Ha valasztHATja (nem csak logikailag, hanem nincs elleniranyu nyomas) az IT-t is, akkor mar jok vagyunk!

(#18996) coco2 válasza martonx (#18992) üzenetére


coco2
őstag

>...eléggé taszítják ezek a tipikus női témák...

Ugyan semmit sem számít nekem, de amit írsz, nem tud igaz lenni. Egyszerűen csak kérdezd meg a fiatalabbik lányodat, elfogadja-e, hogy te válassz neki párt, és elígérd az ő magánéletét a te saját belátásod szerint? Aztán figyeld meg a reakcióját. Sőt, hagyd egy kicsit érni a kérdést a levegőben.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18997) Tapsi


Tapsi
addikt

Érdekes ez a vita, nem is akarok egyesével reagálni. Azért dobtam be a témát, mert szemmel láthatóan más reál jellegű területeken jóval magasabb a nők aránya, mint az IT-ban, vagy a gépész/villamosmérnököknél. Közben biomérnök, vegyészmérnök, közgázelemző, pénzügy szakok tele vannak nőkkel. Pedig ezek is matekos területek vastagon. De említhetném az asszonyt is, aki építészmérnök lett, és matekból emeltezett, plusz fizika volt a másik tárgya érettségin. Nyilván a szaktársainál ugyanez volt a helyzet jellemzően, szóval nem buta lány egyikük sem.

Azt kizártnak tartom, hogy fiziológiai okok állnának a háttérben. Egészen biztosan a neveltetésben, környezeti tényezőkben kell keresni a választ. De hogy mi az, arról fogalmam sincs.

(#18998) emvy válasza Tapsi (#18997) üzenetére


emvy
nagyúr

Kar, hogy kizártnak tartod a biológiai okokat, hiszen a tudomány jelenlegi állása szerint nagyon erősen jelen vannak azok is. Arról megy meg a vita, hogy a nurture vagy a nature az erosebb faktor, de semmi esetre sem fekete vagy fehér a válasz.

while (!sleep) sheep++;

(#18999) emvy válasza axioma (#18995) üzenetére


emvy
nagyúr

A DEI-t sokféleképpen értelmezik. Az equality of opportunity, amiről írsz, egyáltalán nem egyeduralkodó nézet, sőt, a progresszív nézőpont kifejezetten nem erre fókuszál.

while (!sleep) sheep++;

(#19000) Tapsi válasza emvy (#18998) üzenetére


Tapsi
addikt

Az aránytalanság mértékében tartom kizártnak a biológiai okot. Miért választja az egyébként matekos-reálos területet sokkal-sokkal több nő, mint a szintén matekos-reálos másikat? Sok helyen még a felvételi tantárgyak is azonosak.

Nem a férfi/női különbségeket tagadom, erről szó nincs.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.