Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

Van itt olyan, aki írna nekem egy programot? (házihoz kell prog1-2 tárgyhoz)
Nem bonyolult, de szorít a határidő, fizetnék is érte. Priviben írjatok.
Vagy tudtok olyan helyet mondani ahol vállalnak ilyet?

PH! addikt since 2004

(#7002) Peter Kiss válasza Tomics (#7001) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Esetleg, ha rákérdeznél arra, amit nem tudsz, segítenénk, de, ha mással akarsz dolgoztatni, bukj csak meg. No offense.

(#7003) bucsupeti válasza Tomics (#7001) üzenetére


bucsupeti
senior tag

:))

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#7004) Jim Tonic válasza Tomics (#7001) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát, remélem, nem így fogsz átmenni. De úgy is mondhatnám, remélem, így nem mész át.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7005) Sk8erPeter válasza Tomics (#7001) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"házihoz kell prog1-2 tárgyhoz"
Ha 2 féléved is lesz programozás alapjaiból, akkor feltételezem, olyan szakra jársz, ahol fontos szerepe van a programozásnak (ugye nem mérnök infóra vagy villamosmérnök szakra jársz? :F), mivel később, más tárgyakból is szükséged lesz rá, tehát meg kell tanulnod programozni. Ha ennyire nem érdekel, miért nem hagyod inkább ott a szakot, és mész át egy teljesen másikra? Nem csak szopatás céljából szoktak házit feladni programozásból, hanem azért, hogy megtanulj önállóan (!!) is programozni.

Sk8erPeter

(#7006) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Teljesen kezdőként hogyan kezdjem el a programozás tanulását (hogy alap szinten tudjak valamit)? Ajánlanátok könyveket, weboldalakat, stb?
Előre is köszönöm! :R

(#7007) #25954560 válasza AkosAkos (#7006) üzenetére


#25954560
törölt tag

miben akarsz programozni?
mi celbol?
milyen hardverre?
milyen kornyezetben?

(#7008) AkosAkos válasza #25954560 (#7007) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Csak hobbiból akarok alap szinten tudni valamit, érdekel. :)

(#7009) #25954560 válasza AkosAkos (#7008) üzenetére


#25954560
törölt tag

akkor ketfele is indulhatsz. fogsz egy nagyon nepszeru nyelvet, amihez rengeteg forras, forum, szakirodalom all rendelkezesedre es belevagsz (pl c, java, python, pascal - a 'hello world' programmal erdemes kezdeni :) )
vagy keresel valami nagyon altalanos leirast a programok mukodeserol (kornyezetek, kodolas, forditok, futtatas), gyakorlatilag barhol elkezded, tengernyi hivatkozas, uj link, referenciak jonnek veled szembe. ha olvasol angolul, meg jobb.
de egy tetszoleges *alapjai jegyzettel is el tudsz indulni, akar ezzel is.

(#7010) bucsupeti válasza #25954560 (#7009) üzenetére


bucsupeti
senior tag

..

[ Szerkesztve ]

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#7011) bucsupeti válasza AkosAkos (#7008) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Algoritmusok és adatstruktúrák témát is olvasgathatod. Tanulj meg először algoritmusokat, foglalkozz adatszerkezetekkel, gyakorold az elemző, rendszerező gondolkodást.
Én azt javaslom hogy általános célú programnyelven kezdj tanulni. Az objektumorientált nyelvek szerintem nem jók kezdésnek. A Pascal nyelv ugyan régi és manapság már nem nagyon használják, de szerintem programozás megtanulására ideális. A C sok szabadságot ad, és éppen ezért a tanulás nehézkes lehet benne. A Pascal kötöttebb, ezért vezeti szinte a tanulót. Sokan más véleményen vannak ezzel kapcsolatban, de nem hitvitát akarok ezzel indítani (én magam jelenleg C(++)-ben és Java-ban programozok, Pacalban és Basicben tanultam, de komoly dologra ezek egyikét sem használtam)
A Visual Basic szerintem felejtős és én nem javaslok semmilyen "visual" rendszert a tanuláshoz.

A programozás nem azt jelenti hogy valamilyen programozási eszközzel programot készítesz (ajajj). Az a kódolás. A programozás sokkal előbb történik. A kódolással csak materializálódik a program.... :)

(((Van egy kezdő programozóknak készült blogom. Megtisztelsz ha meglátogatod. Talán még hasznos dolgokra is találhatsz ott.)))
http://programozz.blogspot.com

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#7012) Chello


Chello
tag

Sziasztok.

Devcon-nak kellene megmondanom, hogy tiltsa le az adott lemezt és nem fogadja el.

devcon remove =diskdrive *azonosító*

erre azt mondja, hogy Remove failed.

Leválasztottam a csatlakozási pontokat is biztos ami biztos.

Van vmi ötlet esetleg?

Ponty, szálka nélkül.

(#7013) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Mindkettőtöknek köszönöm a linkeket és a tanácsokat!! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#7014) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Semmi tapasztalatom nincs a programozás terén, most szeretnék nekikezdeni, mivel szükségem lesz rá valószinűleg, ezért elkezdeném tanulni.

Viszont nem tudom, hogy is kezdjek hozzá, melyik nyelvet érdemes elkezdeni.

Tehát nagyon örülnék minden tanácsnak, hogy mivel fogjak hozzá és hogyan.

Nagyon köszönöm előre is! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#7015) plaschil válasza freelanced (#7014) üzenetére


plaschil
aktív tag

Ajánlom figyelmedbe a visszaolvasást.

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#7016) bucsupeti válasza freelanced (#7014) üzenetére


bucsupeti
senior tag

az utolsó kb 5 hozzászólás erről szól...

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#7017) freelanced


freelanced
addikt

Lehet, hogy bennem van a hiba, de kicsit személyre szabottabb választ vártam, mert elolvastam az előzőt én is még sem lett sokkal tisztább a dolog...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#7018) Jim-Y válasza freelanced (#7014) üzenetére


Jim-Y
veterán

En a helyedben kideritenem, bogy majd milyen feladatkorben kell programoznod, ugyanis irtad, hogy szukseged lesz ra. Na de megis mire lesz szukseged? Webet kell programoznod, vagy adatbazisokkal kell foglalkoznod, vagy egy szervert kell majd menedzselned, vagy alkalmazasokat kell irnod?

nyilvan mindent nem tudsz megtanulni, ezert kene pontositani, hogy mire lesz szukseged.

a fenti temakorokben en ezeket ajanlanam:
web: html5, css3, javascript + kesobb valami szerveroldal
web-vallalati: JEE
adatb: ingyenessege miatt MySql, tanulasra jo
szerver: bash, python
desktop: .NET, Java

barmelyik is lesz a vakasztottad, eloszor keress neten valami atfogo leiras a programozasrol, alapfogalmairol stb, utana pedig mehet az adott nyelv referenciaja, tutorialok olvasasa, es gyakorlas, gyakorlas, gyakorlas..

[ Szerkesztve ]

(#7019) Sk8erPeter válasza freelanced (#7017) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát az valóban kellemetlen szituáció, mert tényleg pont ugyanarról szólt a korábbi, belinkelt kérdés+válasz. :)
Ha konkrétabbat akarsz, és nem vagy elégedett az eddigiekkel, akkor konkrétabban kérdezz.

Sk8erPeter

(#7020) bucsupeti válasza freelanced (#7017) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Azt írtad: "semmi tapasztalatom nincs a programozás terén".

Ebben az esetben általános programozással kell alapozni, amiről 10 hozzászóláson belül olvashatsz néhányat (az egyik pl a #7011)

Miután az alapvető dolgokkal tisztában vagy utána jöhet a konkrét célhoz illő nyelv/környezet kiválasztása és arra specializálni a tudást.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#7021) Jim Tonic válasza Sk8erPeter (#7019) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

[Gonoszság ON]: Olyat szeretett volna, ami a genetikai térképéhez passzol. ;] [Gonoszság OFF]
Viccet félretéve, Freelanced, ha beírod a keresőbe, hogy "milyen nyelv, melyik nyelv", tonnányi válasz lesz. Könyvekkel, tanácsokkal, mindennel. Ám nekem mindig az a meglátásom, hogy ha Te komolyan érdeklődsz a programozás iránt, akkor konkrét elképzelésekkel érkezel a topikba, aztán megkérdezed a többiek véleményét a tervedről. Ne vedd bántásnak, de tényleg így van, szvsz.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7022) freelanced


freelanced
addikt

Üdv! Köszönöm!

Igen, lehet, hogy a kérdésem volt a hibás :DDD

Egyelőre én sem tudom mire lesz szükségem de informatikával szeretnék foglalkozni viszont ez a része jobban érdekel mint a többi, valószinűleg alkalmazásokat írnék de hát ez mind feltételezés. Érdekel az android téma is ezért gondoltam elsőre, hogy a java vonalon kezdenék. Viszont nem tudom, hogy melyik úgymond népszerűbb.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#7023) bucsupeti válasza freelanced (#7022) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Meg tudnád írni bármilyen nyelven a következő kis programot:
Kérj be 20 db egész számot. Számold ki az átlagukat, majd írasd ki a számokat és az átlagtól való eltérésüket.

Ha ez megvan bármilyen nyelven, akkor tényleg a java-val kell foglalkoznod, ha androidra akarsz fejleszteni.

Ha nem tudod megcsinálni, akkor még ne foglalkozz Javával. Inkább valami általános célú programnyelvvel kezdj (én a pascalt javaslom)

[ Szerkesztve ]

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#7024) Peter Kiss válasza bucsupeti (#7023) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Milyen az az általános célú programnyelv? :DD :))

(#7025) repvez


repvez
addikt

Valaki képben van a directx terén? Létezik olyan program amivel a játékvezérlőnél meg lehet változtatni a gombok sorszámát?
Mivel a windows alapból csak 32 gombot támogat és nekem van egy USB-s játékvezérlő panelem amin 64 gombot lehet rákötni.
Csak fizikailag ugy sikerült ráforrasztanom a vezetékeket,hogy 32-es számú fölé is került és igy nem látja a win.
32 alatt vannak még üres helyek,de úgy nem tudom rendesen ráforrasztani igy jó lenne ha softveresen tudnám átmozgatni a sorszámát , hogy a win felismerje.egyszerre most csak 28 gombot használok.
Vagy az is jó lenne ha 2x 32 es játékvezérlőnek ismerné fel,csak mivel 1 usb-n csatlakozik igy gondolom ez nehezebb megcsinálni.

(#7026) Sk8erPeter válasza Peter Kiss (#7024) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mondjuk arra én is kíváncsi lennék, a Java például miért "specifikusabb" célú... ;] :D

Sk8erPeter

(#7027) Peter Kiss válasza Sk8erPeter (#7026) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Érted, Java csak "3 billion devices" szöveggel nyomul, és nem általános. :DDD

(#7028) Jim Tonic válasza Peter Kiss (#7027) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem arra gondolt, hogy az Androidra fejlesztés helyett válasszon valamilyen általánosabb célú megoldást elsőre, csak rosszul fogalmazta meg. Nekiugrás helyett jobb lenne javító szándékkal helyesbíteni.

Ha kötözködni akar az ember, Te is hülyeségeket írtál:
Milyen az az általános célú programnyelv? -> Ilyen.
Érted, Java csak "3 billion devices" szöveggel nyomul, és nem általános. Nem attól lesz általános, hogy mennyi eszközön fut. Egyébként a Java érzésem szerint az Android nélkül (ami nem is Java) komolyan kezd veszíteni a vonzerejéből. Még 5-10 éve az abszolút sláger volt, én sem feltétlenül ezt tanácsolnám. Jó lenne tudni, hogy az a 3mrd miből jön össze.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7029) bucsupeti válasza Jim Tonic (#7028) üzenetére


bucsupeti
senior tag

köszi a pontosítást... :N

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#7030) #89874944


#89874944
törölt tag

Sziasztok!

Adatszerkezetet kellene választanom, sebesség szempontjából. Most az objektumokat (felhasználók, állomások, egyéb ) egyszerű tömbökben tárolom, az objektumokban egy egyedi azonosítóval és sok egyéb váltózóval. Ezeken az objektum tömbökön elég sokszor kell végigfutni, ha keresek vmit, és mivel elég sok is van belőlük ez nagyon sokáig tart. ( még nem teljes készlettel indítottam, és így is 4 millió ciklus)
Vmi olyan adatszerkezet kellene amit keresés nélkül tudok indexelni, ha tudom hogy a 213-as azonosítójú elem kell nekem, akkor ne menjen végig az elejétől az egészen.
Jól gondolom, hogy a hash az ilyen? Van másik lehetőség is?

(#7031) Sk8erPeter válasza #89874944 (#7030) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Használj adatbázist, táblákban tárolva a szükséges adatokat, normalizálásról, majd a megfelelő mezők indexeléséről ne feledkezz el.
Aztán az alkalmazásban olyan objektumokba töltöd a szükséges adatokat, amilyenbe csak szeretnéd.
Egy jól indexelt adatbázisban többmillió adatból is pillanatok alatt tudsz keresgélni (persze a sebesség szerverkonfigtól is függ).

Sk8erPeter

(#7032) modder válasza #89874944 (#7030) üzenetére


modder
aktív tag

Igen, a hash az ilyen. Jó volna tudni, hogy milyen programnyelven akarod implementálni, a legtöbb programnyelvben be van építve a hash (például az asszociatív tömbök ilyenek) vagy keresőfák. Ha nincs beépítve, valamilyen jól ismert könyvtár tartalmazza őket.
A másik lehetőség egy keresőfa. Ezek sem maradnak el nagyon a hash táblák mögött, de támogatja az intervallum keresést: x - y kulcsok közötti értékeket adja vissza. Ez utóbbi hash táblával lassabb is lehet, ha -tegyük fel- több 10 vagy 100 egymás utáni elemet akarsz visszakapni.

Érdemes még megnézni, hogy konkrétan milyen implementációt használ a nyelv vagy könyvtár. Nekem is volt rá szükségem, hogy Javában több százezernyi objektumot tároljak hash táblával, amit először a Hashtable-lel próbáltam, de nem jött össze, mert annak egybefüggő memória terület kell, és nem tudott akkorát foglalni magának a program, LinkedHashMap-re átváltva már minden király volt (ez hashtáblák láncolt listában)

[ Szerkesztve ]

(#7033) #89874944 válasza Sk8erPeter (#7031) üzenetére


#89874944
törölt tag

Ilyet még nem csináltam. Tudnál egy linket adni ahol van ehhez leírás, példák? :U

modder:
Matlab-ot használok. Ennek most a Map object-jét próbálgatom. [link]
Ez vmi java hash. Csak eddig nem sikerült több változót is mögé raknom, az egy darab value nem lesz elég.

[ Szerkesztve ]

(#7034) modder válasza #89874944 (#7033) üzenetére


modder
aktív tag

esetleg ez? http://www.mathworks.com/help/matlab/matlab_prog/mapping-to-different-value-types.html

több változót nem fogsz tudni tenni egy Map-be, előbb csinálnod kell valamilyen tároló objektumot, és azt tárolod el értékként.

Adatbázissal kapcsolatban:
Ha Matlabban írsz programot, akkor gondolom valamilyen elemző algoritmust készítesz, ahol egyszer betöltöd az adatokat a programba például csv fájlból, majd sokszor szükséged van rájuk a futás során. Amíg a memória nem korlátoz, ne szenvedj adatbázissal, mert az ugyanúgy sokkal lassabb lesz, mintha közvetlenül a program memóriából érnéd el a változóidat.

[ Szerkesztve ]

(#7035) #89874944 válasza modder (#7034) üzenetére


#89874944
törölt tag

Igen, jól gondolod. Egy szimulátort készítek. Mobil hálózatokat vizsgálom, felhasználókkal, bázisállomásokkal, linkekkel. Először betölti a hálózati topológiát (vagy saját maga készíti el), aztán magában a szimulációban a felhasználók mozognak, adatot forgalmaznak, bázisállomást váltanak. Egy ilyen szimulációs kör nem tart sokáig, 3 másodperc, csakhogy ebből legalább 60ezer kell. A 3 másodperc 97%-a megy el az adott indexű objektum megkeresésével, ezt szeretném csökkenteni.

Akkor a map value részében konkrétan egy objektum példány legyen?

(#7036) gygabor88 válasza Jim Tonic (#7028) üzenetére


gygabor88
tag

Egyébként a Java érzésem szerint az Android nélkül (ami nem is Java) komolyan kezd veszíteni a vonzerejéből

Nem akarok flame wart inditani abszolut, de az igazsag az, hogy nalunk folyamatosan esnek be az uj javas projektek, van koztuk greenfield project is. Tavaly is vettunk fel egy csomo fejlesztot, most is kene hirtelen ~100 javas ember ev vegeig es meg kulfoldon is nyilnak uj szabad pozicioink valoszinuleg. En alapjaban veve C++ kedvelo vagyok, de be kell ismernem, hogy uj (nem desktopos) projectet en is javaban inditanek a meglevo libraryk bosege miatt.

(#7037) #25954560 válasza gygabor88 (#7036) üzenetére


#25954560
törölt tag

ennyi. a szempontok dontik el.
szamomra aluloptimalizalt, bosszant az oracle telepitoje, stb. de egyszeruen vannak szempontok, ami miatt megis erdemes lehet java-t hasznalni. barmit hasznalsz, ugyis mindig kompromisszum. hol a fejlesztesi ido, hol a teljesitmeny, hol a karbantarthatosag.

(#7038) bambano válasza #89874944 (#7035) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

linkeld össze azokat az objektumokat, amerre mehet adat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7039) Jim Tonic válasza gygabor88 (#7036) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez nem flame, erre való a topik.
Manapság sokan félnek az Oracle miatt tőle. Az rendben van, hogy tömegével vannak hozzá library-k, azonban a Java alapban optimalizálatlan, lassú, nagy bájthalmaz, ami sok (egyre több helyen) elfogadhatatlan. A webről egyes jóslatok szerint kiszorítja a LAMP és a .NET.
Persze nehéz megmondani, mi lesz a valóság, de még régen magam is határozottan a JAVA-t ajánlók közé tartoztam, ma már nem így van.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7040) gygabor88 válasza Jim Tonic (#7039) üzenetére


gygabor88
tag

Te vagy a masodik, aki aluloptimalizaltsagra hivatkozik, de szerintem ez nem igaz. Tozsdeken, bankoknal a low-latency penzugyi rendszerek javaban keszulnek vagy ott van pl a Cassandra, Neo4j , amik pont performanciara kihegyezett NoSql rendszerek es javaban keszultek. Nyilvan ezeket azert profik irjak. Ezenkivul jvm fuggo is a dolog. Volt olyan projekt, ami 30%-ot gyorsult, csak attol, hogy a hotspot jvm helyere JRockitet tettek. De lehet real-time jvm-eket is venni, ha az kell. Csak ezekkel a rendszerekkel az atlag felhasznalo nem talalkozik. A GUI tenyleg lassu, de ez a platformfuggetlenseg ara, nem kell benne desktop appot irni es kesz.

(#7041) bambano válasza Jim Tonic (#7039) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A jávát a lassúsága meg az optimalizálatlansága miatt pont egy php fogja kiszorítani? Nekem ez nem áll össze.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7042) Jim Tonic válasza bambano (#7041) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem úgy értettem, hogy a webről is az optimalizálatlansága miatt szorulna szorulna ki. Egyszerűen, ahová teljesítmény kell, ott sokan kritizálják. Tény és való, hogy pl. egy játékprogramot komoly kompromisszumokkal tudnál benne megírni. Ugyanakkor az is igaz, hogy az SAP app serverei JAVA-ra (is) épülnek. Webre eléggé terjed a .NET, a LAMP meg inkább az egyszerűsége miatt kedvelt. Hozzáteszem, én csak desktopra dolgoztam JAVA-val. Érdekes nekem anno a suliban a JAVA-t kellett ész nélkül tolnom, talán ezzel a nyelvvel foglalkoztunk a legtöbbet, de nemrég meglepődtem, hogy az egyik egyetemen mérnök infón alig esett róla szó BSc.-n.

#7040: A GUI tenyleg lassu, de ez a platformfuggetlenseg ara, nem kell benne desktop appot irni es kesz. Erről van szó, azaz mégsem jó feltétlenül ezt ajánlani kezdőknek.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7043) fatal` válasza Jim Tonic (#7042) üzenetére


fatal`
titán

"hogy az egyik egyetemen mérnök infón alig esett róla szó BSc.-n."

Érdekes, nálunk fosásig tolják a javat, .net (és c#) ezen a szakirányon egyáltalán nincs. (ELTE-IK Proginf, C szakirány)

(#7044) Jim-Y válasza fatal` (#7043) üzenetére


Jim-Y
veterán

B szakirányon meg java nincs, helyette C#, puff neki.. :)

(#7045) amargo válasza Jim-Y (#7044) üzenetére


amargo
addikt

Nekem meg még 3-at tanítottak, szintén ELTE proginf esti.
Java ~3 félév, c++ ~4 környékén, de lehet több is és .NET talán 2-3.

Most ezek hogy oszlanak fel?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#7046) Jim-Y válasza amargo (#7045) üzenetére


Jim-Y
veterán

2008-as rendszerű C szakirányon már tudtommal egyáltalán nincs C++, se C#, de java 4-5 féléven keresztül. B szakirányon asszem van pár félév C++, utána C#. talán...

Nem igazán tudom, mert én még nem a 2008-as tanrendben kezdtem, nekem volt C++ több félév is, majd átmentem 2008-ra C szakirány, itt volt már 4-5 félév Java-m is.

(#7047) martonx válasza gygabor88 (#7036) üzenetére


martonx
veterán

Érdekes, én pont így vagyok a .Net-es projektekkel.

Én kérek elnézést!

(#7048) martonx válasza Jim Tonic (#7042) üzenetére


martonx
veterán

Minden nézőpont kérdése. Ha nagyvállalatoknak fejlesztesz java-ban, ahol nem téma egy tizmilliós nagyságrendű célhardver beszerzése, rá egy szintén tízmilliós nagyságrendű futtató környezet beszerzése (pl. weblogic), és van a linux-od mögött egy komoly üzemeltető, akkor valóban azt látod, hogy hol van itt a teljesítmény probléma, mikor ezekkel zökkenőmentesen kiszolgálsz pár ezer usert.
Aztán mikor mindezt megcsinálod .Net-ben, és egy néhány milliós hardveren (beleértve az oprendszer árát is), egy szál részmunkaidős üzemeltetővel az alap IIS-en pont ugyanolyan zökkenőmentesen elfut a pont ugyanolyan tudású rendszer, és pont ugyanannyi usert szolgál ki, akkor bizony sokan elgondolkoznak a platformok közötti erőforrás használáson, és hogy mégis melyik éri meg jobban.
És hogy ez még szemléletesebb legyen, vajon miért olyan ritkák a publikus elosztott java hosztingok? Ha ugyanolyan erőforrás kímélő, mint a PHP vagy a .Net? Költői kérdés volt.
Hozzáteszem a java nem rossz, iszonyatos történelmi beágyazottsággal rendelkezik, főleg a pénzügyi szektorban, ami nem jöhetett volna, ha rossz lenne. Csak a világ közben ellépdelt mellette, de pont ez az a szektor, ahol marha lassan váltanak, meg a tízmilliós nagyságrendek különben is aprópénznek számítanak.
A PHP meg teljesen más kérdés. A PHP teljesítmény problémái korántsem olyan vészesek (mára), mint amilyen rossz a híre. A híre meg azért rossz, mert a PHP világ tele van vérpistikékkel, akik főállásban kókányolnak (illetve régebben jóval macerásabb volt a PHP-t bytekódra fordítani). Tény, hogy alapból meg sem közelíti egy Java vagy .Net futásteljesítményét, de viszonylag könnyen, és ami a legfontosabb továbbra is ingyenes cuccokkal lehet optimalizálni.

És végül egy alapvetés. Rosszul optimalizált kódot bármilyen nyelven lehet írni :D

Én kérek elnézést!

(#7049) #89874944 válasza amargo (#7045) üzenetére


#89874944
törölt tag

ezt hogy?! hogy fért bele a tantervbe? :F nálunk (BME m.infó) volt fél év c, fél év c++, fél év c#, és 14 ÓRA java gyakorlat, amolyan tanuld meg magad stílusban :U nálatok nem volt jó 8 félév matek?

[ Szerkesztve ]

(#7050) modder válasza martonx (#7048) üzenetére


modder
aktív tag

Nem tudom honnan veszed ezeket a teljesítményigényeket:
Java Több 10 milliós célhardver, tízmilliós nagyságrendű futtatókörnyezettel fog ugyanolyan teljesítményt szolgálni, mint ugyanaz a szoftver .NET platformon 1-2 milliós befektetéssel? Azért ne rugaszkodjunk már el a valóságtól, vagy mutass legalább egy hivatkozást, ami ezt alátámasztja.

Egyébként azt tökéletesen el tudom képzelni, hogy a 10-15 éve megírt legacy Java alkalmazás alatt még a JVM-et sem merik megmozdítani, mert annyira fontos feladatot lát el, hogy jobbnak látják inkább alá pakolni a hardvert, mint bármit megmozdítani a szoftveren. Ez nagyon sok helyen tendencia. De ez nem egyenlő azzal, amit mondasz, mert a mai Hotspot VM amibe folyamatosan migrálják a jRockit VM optimalizálásait 600x jobb futásteljesítményt fognak biztosítani, mint a 10 évvel ezelőtti.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.