Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) BaLee válasza TazLeacher (#6943) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Most már igen, ezt nem tudtam. :(

(#6952) Atex


Atex
tag

Azt hiszem az elkövetkezendő pár napban dámbika vadászat szünetel. Erdő helyett az utcákat járom.

Azt tudjátok, hogy a lurenál és az incensenél is tapasztalható ez a "moneső"?

[ Szerkesztve ]

(#6953) Dr.NX válasza marositech (#6948) üzenetére


Dr.NX
addikt

(Két napja erről beszélünk.)
Daily streak: minden nap az első pörgetés bónuszt ad. Hetedik napon (ha nincs megszakítás) még több XP és tárgy esik.
Ugyanez igaz az elkapásra is, extra stardust jár érte.
Duplázódott a presztízsnövelés és csökkentés is, ezért nem lesz nagyon 10-es gym.

Elfogadom a sütiket.

(#6954) avmpg válasza MaciG (#6925) üzenetére


avmpg
tag

Erre én is NAGYON kíváncsi lennék!
Mennyivel egyszerűbb lett volna 3 text-et kicsapni az adatlapra (gondolom egy marha bonyolult típuskonverziót igényelt volna :) ) és akkor nem kell külön gomb, design, tartományon matekozni, stb... és a pontos értéket persze így se tudod... :F Ez az energia mehetett volna a rendes "sightings"-ba.

(#6955) sz_abika


sz_abika
addikt

Ez a speed lock marha nagy kitolás - eddig hazafelé gurulva volt 7-8 stop, hogy menetből feltöltsem a tárat, most meg megkéne állni. Hamar el fognak fogyni a tartalékok azthiszem.

PSN: xszabikax

(#6956) Dr.NX


Dr.NX
addikt

A játék neve Pokémon Go, nem pedig Pokémon Drive, Pokémon Ride, Pokémon Tram vagy Pokémon Bus.
Mondom ezt úgy, hogy én is időnként elcsábultam kocsiból pörgetésre.
Egyébként volt halálos baleset PoGO miatt, azért keményített be a Niantic.
Persze abba most ne menjünk bele, hogy ez a folyománya annak, hogy egyenlőtlenül vannak elosztva a stopok, új felvetetni nem lehet és ezer sebből vérzik az egész.
És hát a játék neve főleg nem Pokémon FlyGPS... :(((

Elfogadom a sütiket.

(#6957) TazLeacher válasza Dr.NX (#6956) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A tartalmi részével kapcsolatban kifejtettem már a véleményem, de az alap dolog egy baromság. A játék neve Pokémon Go, és nem Pokémon Walk. Erről ennyit.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6958) tomazin válasza TazLeacher (#6957) üzenetére


tomazin
veterán

Buuuuuurn :D

(#6959) marositech válasza tomazin (#6958) üzenetére


marositech
senior tag

Kimaradt a PokemonSkate és a PokemonSegway...
Most komolyan, speed limit = hülyeség.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#6960) tompiheroe83 válasza MaciG (#6913) üzenetére


tompiheroe83
tag

A 6901-es hozzászólásomban azt is leírtam miért nincs ultraball és poti.(azonnali felmerülő problémát ne tudj megoldani pénzzel rész, stb)

És nem a niantic fizet :D jó is lenne :D Bár itt kb mindenki olyan hangnemben beszél velem itt lassan mintha a Nianticnak dolgoznék :), noha csak annyi, hogy próbálok a dolgok mögé látni, nem olyan nehéz, mindennek megvan az oka, ezt a játékot nem 3 kollégista csinálgatja részegen, van koncepció mögötte, noha ezt itt páran érthetetlen, sértődött okokból cáfolják is.
Van amit én se értek, elképzelni se tudom miért van úgy, de az, hogy én nem értem az nem azt jelenti, h a niantic se érti. Pl nem tudom, h Te vagy vki más írta, h volt régebben a kódban több fajta incense is és mégse lett olyan. Az pl sose volt hivatalos, valsz a teszt miatt került bele, aztán valsz nem jött be, vki kiolvasta a kódból, senki nem kérte rá, a nép várta, nem lett meg ,aztán mindenki felháborodott. Teljesen indokolatlanul.
Én csak azt mondom, h reálisan nézzük a dolgokat.

(#6961) TazLeacher válasza tompiheroe83 (#6960) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az a baj, hogy van egy Ingress. Aminek ugyan így elengedték a kezét állítólag (én nem játszottam, csak a beszámolók alapján tudok véleményt mondani). Tehát lényegében olyanok, mint az élősködők. Bedobnak valamit, megszedik magukat, majd ennyi volt. Nem kell mögé logikát látni szerintem...legkevesebb munkával a lehető legnagyobb pénzt bezsebelni. Majd, a megvan a hülyítés, akkor sz@rni az egészre. Amíg folyik a lóvé, addig folyamatosan apró dolgokat csepegtetni, ami nem kerül különösebb erőforrásba.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6962) tompiheroe83


tompiheroe83
tag

De egyébként a részemről lezárom a dolgot erről a "niantic egy szemét vs szerintem nem feltétlenül szemét" vitában. Technikai, főleg a játék matekját és algoritmusait érintő dolgokról szívesen értkezek, de sértődött véleményekre nincs időm( valsz a niantic is így van vele :D )
Úgy néz ki, hogy tegnap óta is történt csomó változtatás, most ömlenek a monok meg az itemek. Én csak arra akartam rávilágtani, hogy nem fekete fehér minden és hogy igenis vannak reális és logikus indokok az elsőre hátrányosnak vélt változtatásokban. Nem kötelező játszani és fizetni se semmiért. Ha a 20. tower defense játékot dobták volna piacra akkor valsz minden tuti lenne, de ilyen játék és játékosközösség még nem volt, én remélem, h javul a játék, megvan benne a potenciál (persze ha az EA megvenné akkor lemondhatunk róla :P )

(#6963) Dr.NX válasza tompiheroe83 (#6962) üzenetére


Dr.NX
addikt

"To celebrate this feature, from November 7th to November 11th, you’ll find more Pokémon out in the world. Moreover, PokéStops will grant more items! Yes — this means more Great Balls, and for Trainers that are level 20 and above — more Ultra Balls!"
Nekem az a gyanúm, hogy a játék elején bővítették a szerverkapacitást a nagy hype miatt. Most pedig annyira lecsökkent a játékosállomány (hivatalos számok persze nincsenek), hogy a felesleges kapacitás miatt tudnak ilyen pokémon-dömpinget csinálni. Ami jó a tárolók vásárlásának, viszont a gym update-tel meg lecsökkent a coin szerzés mértéke, szóval többen fognak valódi pénzt költeni. Mindenesetre kicsit kétségbeesettnek tűnnek.

Nem baj, majd télen, amikor csak pár száz játékos marad (meg a déli félteke), lesz idejük kitalálni értelmes dolgokat. :)

Elfogadom a sütiket.

(#6964) MaciG válasza TazLeacher (#6961) üzenetére


MaciG
addikt

Ez esetben viszont ők csinálják jól, mert kevés munkával nyernek sok pénzt, és mi userek vagyunk a hülyék (mármint aki fizet érte, holott ingyen is lehet használni). :U

Ennek a gym-ezésnek van jó oldala is azért, ma kb 45 perc alatt egyedül lebontottam egy lvl10-es gym-et :)

BANZAII

(#6965) -Faceless- válasza TazLeacher (#6957) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nekem még Pokemon Lying in Bed-re is sebesség korlátozást ír ki.. :/

(#6966) tomazin válasza -Faceless- (#6965) üzenetére


tomazin
veterán

hát nem kéne ágyakrobatikázás közben is ezt nyomni, úgyhogy jogos a figyelmeztetés :DDD

(#6967) -Faceless- válasza tomazin (#6966) üzenetére


-Faceless-
őstag

(#6968) Phrascarica


Phrascarica
csendes tag

Sziasztok!

Látom jön végre egy olyan fejlesztés, hogy ha egy Gym elfoglaláskor kiütik az utolsó leadert is a toronyból, akkor egy rövid ideig csak a Gymet elfoglaló játékos fog tudni pokémont behelyezni az üres toronyba. Ez nagyon klassz és ideje volt, de olyan fejlesztés is nagyon kellene, hogy egy gym felhúzásakor is csak az rakhasson bele egy ideig aki felhúzta. Mert eszméletlen bosszantó ami ma is történt velem,hogy majd egy órás munkával felhúztam egy lvl9 -es gymet lvl10-esre, ráment szinte minden potim és revim, de mire visszaléptem volna a gymbe, egy kis mocsok potyaleső "csapattárs" berakta a snorlaxát arra helyre, amiért nem tett semmit, mert én küzdöttem meg érte :W Hááát azt hiszem, most egy jó darabig nem gymezek, eszméletlenül elment a kedvem, mert ez így nagyon nem frankó, csinálhatnának már valamit ez ellen is :((

(#6969) Phrascarica válasza marositech (#6948) üzenetére


Phrascarica
csendes tag

"a összes GYM támadás vagy fejlesztés alatt állt.
Szokásos módon játékosok sehol!"
Ugyanezt tapasztaltam múltkor éjfél körül a városligetben. Nekem pár méter miatt kiírta, hogy túl messze vagyok a gymtől és egészen közel kellett mennem, de a másik játékos, aki folyton kivert onnan (de tényleg gyakorlatilag azonnal támadást indított, ahogy beraktam valamit) sehol nem volt, de tényleg még a környéken sem!

(#6970) #33253120


#33253120
törölt tag

Látom szóba került a "Try again later"...
Nagyon ritka, hogy buszon kívűl más pörgetési lehetőséghez is hozzáférek.
Igen. Belefutottam én is ebbe, és úgy néz ki megy tovább minden ahogy eddig, csak pontosabban kell célozni.
Azaz eddig láttad a hatóköröd, a pokéstop előtt annyival rányomtál, hogy mire odaérsz már hatókörön belül legyen a stop és hiába nem volt nyitva mire rákattantál mire kinyílt bent voltál, tudtál pörgetni.
Most ahogy kitapasztaltam anyósűlésről akkor kell rákattanni amikor indul a nyitási animáció. De akkor azonnal. És bármit látsz pörgess. Jó százalékkal lehet így sikeresen pörgetni járműből, de persze nem annyira hatékony mint előtte.

Mivel az átlagosnál többet kellett ma a meló miatt kocsikázni, próbálgattam.
1 A hivatalosan nem támogatott S5 minim olyan lassan tölti be a stoppot, hogy addigra túl távol vagy. De ugyanott az S7 alatt pörgethető a stop. Két kéz, két telefon módon próbáltam. Szerk.: Számít a hardver.
2 A Vodafone mifi-m nem elég gyors ehhez, jelentősen több sikeres pörgetést értem el Telekomos LTE alatt az S7-en. (Kb 10-szer gyorsabb net) Szerk.: Számít a net sebessége/válaszideje.

[ Szerkesztve ]

(#6971) marositech válasza Phrascarica (#6969) üzenetére


marositech
senior tag

Gondolom Tomeeekking volt a neve...

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#6972) bebe159


bebe159
aktív tag

Tegnap összefutottam valakivel az egyik gymnél. Azt mondta sokan azt hiszik, hogy csalok mert "nem vagyok sehol" de közben piszkálom a gymeket. Szóval jól körül kell nézni. Annyira nem csalok, hogy csak gyalogosan játszom. :) És nem feltűnően :D

Egy kérdés: ha megosztom wifin a netem egy barátomnak, akkor ő ugyanazon az ip-n lép be, igaz? Szóval olyan, mintha 2 accountal küldeném amit ugye nem szabad.

(#6973) Dr.NX válasza nyikszi (#6945) üzenetére


Dr.NX
addikt

Tessék egy pokéstop térkép:
http://www.pokemongomap.info/

Elfogadom a sütiket.

(#6974) Jazz válasza TazLeacher (#6961) üzenetére


Jazz
veterán

Egyébként ez pont nem az a játék ahol a konkrétan a játékból dőlne a lóvé. Azt már az elején bejelentették hogy a játék real money része elenyésző. Viszont az hogy a részvények a 2x-esére ugrottak, illetve a rengetek kiegészítő, sapka sál, jogdíj....az már valami.

A feature-okat tényleg látványosan lassan csöpögtetik, de így tartáj fenn az érdeklődést. Valószínűleg hosszútávra terveznek, főleg ha azt nézzük hogy még csak hol tartunk, és még hány magasabb szintű pmonok vannak.
A játékot nagyon nem tudják elcseszni mert egyszerű mint az ék. Arra kell vigyázniuk hogy nehogy unalomba fulladjon. Ezt meg csak a folyamatos fejlesztéssel, csepegtetéssel lehet.

Az optimalizációs szándék is jelen van. Épp nem rég volt szó róla hogy 20perc alatt gym-et húznak....hát most már azt sem. Igaz most átestek a ló túloldalára. Bár én még olyan játékfejlesztőt nem láttam aki ne baltával nerfelt volna.:)

Ha ezt elbukják hatalmasat buknak mert az éhes farkasok már kinn tolonganak és csak a felszabadult piacra várnak.

free your mind

(#6975) BaLee válasza #33253120 (#6970) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Kipróbáltam a módszeredet, de sajnos reggel 3ból 1x sem működött. Bíztam benne, hogy fog, mert ha korábban jelöltem ki a pokestopot mielőtt közel értem volna úgy sosem működött, de sajnos így sem.

Nálam továbbra is csak az a biztos módszer ha lassan mész és tényleg akkor jelölöd ki amikor megváltozik az ikonja. Bár az is igaz, hogy én kocsival mentem 50km/h körül, lehet, hogy a busz lassabban megy.

(#6976) tomazin válasza BaLee (#6975) üzenetére


tomazin
veterán

De ilyenkor ti vezettek? Csak mert nem igazan tudom elkepzelni, h vezetes kozben meg nyomogjam is a telefonom...

(#6977) avmpg


avmpg
tag

Gym téma: tegnap kb. 20min alatt lehúztam egy ellenséges level 10-es gymet amíg vártam vonatra, miközben a másik csapat húzta vissza. Röhej...
A felhúzást nem mertem még próbálni, nem is volt időm rá, de félek, hogy az kb. lehetetlen lesz ehhez képest.

Vezetés közben: ha mész 30-50-el olyan úton ahol csak előre kell figyelni, szinte senki nincs körülötted, olyan autód van aminek a kormányzását nem húzza el minden kis útegyenetlenség, vagy dugóban araszolsz, akkor azért nem kell túl gyors agy hozzá, hogy biztonságosan kipörgess pár stoppot...
Kb. annyi mintha ránéznél néha a GPS-re. Azt miért szabad?
Nyílvan 70-el főúton nem áll neki értelmes ember Laprast vadászni...

Mai tapasztalt: Ha nem fejlesztettem volna 600asra az items-et és 350-re a mon tárolót, akkor ma reggel nagyon nagy bajban lettem volna. :) A vízi mon lelőhelyeimen kb. 3/4 óra arra ment el, hogy nem mozdultam egy centit se csak gyűjtöttem. Durvább volt mint a lure.
Viszont kezdek kifogyni, úgyhogy óriási hála a stop térképért!!! Optimalizálni kell a forgatást, mert az idő most nagyon szűk keresztmetszet ha az ember élni is akar a játék mellett. :D

Egyébként ti láttatok nagy mennyiségű carp-ot? Mert az alig van, sztem annak a spawnját nem húzták fel...

(#6978) Atex válasza BaLee (#6975) üzenetére


Atex
tag

Az update előtt működött 50-nel, most csak 40 km/h alatt.

Amúgy "mindegy" mikor böksz rá. Nálunk van 2 db pokestop ami olyan messze van az úttól, hogy ki sem nyílik soha, de ha rábökök megtudom pörgetni. Persze csak ha gyors vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

(#6979) avmpg


avmpg
tag

Még valami.
Bikás park - Kabuto özön.
Mellette Diglett özön (ettől féltem, annyira éreztem, hogy nem szabad sétáltatni... :W )
Etele tér - 3 Scyther-t fogtam 5 perc alatt, aztán 20 percig nem láttam.

(#6980) Atex válasza bebe159 (#6972) üzenetére


Atex
tag

Ez a wifi megosztás már bennem is felmerült. Elnézést a tudatlanságomért a szakiktól, csak user vagyok.

Mi a fiammal szintén megosztjuk egymás mobilnetét, mert hol neki van jobb térerő, hol nekem. Voda vs Tmob. Bennem is volt már félsz a ban miatt. És ha otthon wifiről jelentkezünk be többen ott nem ugyanez a helyzet?

Még mielőtt jönnek a kommentek, nem, nem csalunk, de az evolválást, power upot, rendezést, transfert is közös wifiről végezzük.

Ha ebben valamelyikőtök tud nyilatkozni miként történik, azt meg köszönném.

(#6981) BaLee válasza tomazin (#6976) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Igen, de nem kézben, kint van tartóban. Meg persze csak akkor ha nem kockázatos meg nincs nagy forgalom. Budapesten lehet nem erőltetném. :)

(#6982) TazLeacher válasza Jazz (#6974) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A kettőnek semmi köze az egészhez legjobb tudomásom szerint.

Niantic - fejlesztő, hozzá megy a pénz (ha jól rémlik) 85-90%-a. Ők szedik meg magukat a játékból.Ők csinálták az Ingress-t is.
Nintendo - jogtulajdonos, a játékból is részesül, de ahogy írtad,a jelentős lóvé a részvények emelkedésében, a kapcsolt árukban van.

Na, most ebből látszik, hogy aki a játékot fejleszti, a pont sz@rik a részvényekre, meg a hírnévre, a lóvé besöprése a cél.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6983) harq55 válasza avmpg (#6977) üzenetére


harq55
kezdő

A vízi mon lelőhelyeimen kb. 3/4 óra arra ment el, hogy nem mozdultam egy centit se csak gyűjtöttem. Durvább volt mint a lure.

Ez a Mogyoródi/Rákos patak?
Magicarp jött rendesen?

(#6984) avmpg válasza harq55 (#6983) üzenetére


avmpg
tag

Nem, itt: [link]

1,2,3,4 koordináta a hozzászólásban
+ A kondorosi út duna felöli része. Ott is van egy kis csatorna, google maps-en 6x6 taxi kft, az brutál. Vagy 10 mon volt egy ponton. A taxisok unalmukban biztos agyon tolták ott a játékot. :)

Ja, és pont azt írtam, hogy carp sehol...

[ Szerkesztve ]

(#6985) marositech válasza harq55 (#6983) üzenetére


marositech
senior tag

Amúgy rákospatak melyik részénél érdemes sétálni?
Én 2x voltam a Paskál strand/telek résznél ott dőltek a pokék, de ha tovább mész a Mogyoródi út felé kevesebb lett.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#6986) avmpg


avmpg
tag

Gazdagrétről tudunk valamit? Mi lelehető fel nagyszámban?

(#6987) Sefule válasza avmpg (#6986) üzenetére


Sefule
tag

Gazdagréten tegnap még megvoltak a tojások. (Sok más is van vegyesen, ott is megszaporodott minden).

(#6988) Atex válasza avmpg (#6986) üzenetére


Atex
tag

Szombaton fogtunk 50 db mont, ebből 18 db exxegcute. Volt köztük egy cp822 91IV. Csak az exxek miatt mentünk, összejött az evolve.

(#6989) harq55 válasza avmpg (#6986) üzenetére


harq55
kezdő

Tegnap voltam én is. Exegg megvan még.
Sajna térkép nélkül túl nagy területet kell(ene) bejárni...
(kb. 1 óra alatt 6-8 azért meglehet...)

(#6990) harq55 válasza marositech (#6985) üzenetére


harq55
kezdő

Ott érdemes.
Én is arra a részre szoktam járni.

(#6991) Palika71


Palika71
őstag

Ha egy pokemonnak jó az IV-je, akkor evolve után is jó marad?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#6992) wert32 válasza Palika71 (#6991) üzenetére


wert32
csendes tag

Igen, az nem változik evolve után.

(#6993) avmpg válasza harq55 (#6989) üzenetére


avmpg
tag

Ez jó hír, kösz! Jól jön a candy a pálmához. Meg van egy fullos cute, annak se ártana az evolve, hátha dob valami jó move-ot. Du. kinézek.

Ment a vita, hogy mi a "GO". Ez is attól függ, hogy mennyire optimalizáljuk a játékkal eltöltött időt.
Nálam eventek nélkül a legideálisabb Pokemon Jog, illetve Drive a stopokhoz.
Haloweenkor Bike.
Most meg Walk, még így is követhetetlen és stressszes. :D

[ Szerkesztve ]

(#6994) tomazin


tomazin
veterán

nagyon durva amúgy, h mennyi mon van. Nekem volt kb 100piros, 70kék és 60fekete lasztim tegnap reggel. Estére nem volt csak 50fekete, úgy hogy ültem a munkahelyen, meg villamosoztam egy kicsit. (ergo pokestopozni nem tudtam)

(#6995) marositech


marositech
senior tag

Nem vagyok odavalósi, kérlek mutassátok térképen hova menjek sétálni Gazdagréten.
Kellenének a tojáskák. ;)

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#6996) Atex válasza marositech (#6995) üzenetére


Atex
tag

Azt vettem észre kicsit változott a helyzetük. De a szombati állapotokról csináltam képernyőfotót telefonon, (játék nagylátószögű képe). Ha kell és a játék képe alapján kitudod venni hol voltak, akkor olyat szívesen küldök.

Csináltam a fastpokemapról is pénteken, de véleltlenül kitöröltem.

(#6997) hitman77 válasza Atex (#6996) üzenetére


hitman77
senior tag

Ezt ha kérhetem nekem is küld el. Ma mennénk a fiammal tojás vadászatra...

Előre is köszönöm.

(#6998) avmpg válasza hitman77 (#6997) üzenetére


avmpg
tag

Ha jól sejtem az alábbi területen érdemes vadászni:

És a nest atlas: [link]

Főleg ha azt szeretnéd, hogy közben jöjjenek a labdák is. :)
Bár én még nem jártam arra. Látatlanban az Angyalka és a Torbágyi környékét lőném be mint gócpont. :D

[ Szerkesztve ]

(#6999) tomazin válasza avmpg (#6998) üzenetére


tomazin
veterán

Ez egy elég kellemes "dombocska", szóval érdemes előre megtervezni, hogy pontosan mit akarsz csinálni.

(#7000) harq55 válasza avmpg (#6998) üzenetére


harq55
kezdő

Így van, a Gazdagréti út és a Rétközi út közé eső blokkban találhatóak.
Sajnos az "út mentén kocsival" megoldás annyira nem jó, mert inkább a belső területeken vannak.
A megfigyeléseim alapján a blokk felső/északi tartományában szoktam vadászni, ott is inkább a parkok, nagyobb zöld területek környékén.

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.