Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) Dr.NX válasza rozso3 (#7800) üzenetére


Dr.NX
addikt

(#7802) bebe159 válasza rozso3 (#7800) üzenetére


bebe159
aktív tag

Appraise alapján be lehet lőni a százalékot egy intervallumban. Én úgy szoktam, ha 80 fölötti, akk csillag és otthon csekkolom, az alatt megy a levesbe (azért vannak kivételek).

(#7803) rozso3 válasza Dr.NX (#7801) üzenetére


rozso3
csendes tag

Köszi, de ezen az oldalon is hasonló a helyzet az általam leírtakhoz. Pl. Tentacool CP:569, HP:53, Stardust:3500, nem up-olt és nem tojásból jött). Kapok válaszul 12 variánst 33 és 62 % között, amitől én nem lettem okosabb.

(#7804) avmpg válasza Dr.NX (#7801) üzenetére


avmpg
tag

Köszi, ezt nem ismertem.
A Catch Rate Calculator nagyon tanulságos.
Bár nekem a legerősebbek (meg a Squirtle-k...) az itt megadható max level-es karikánál még pirosabbak szoktak lenni.
Vagy szar a színpalettájuk.
De semmiképpen sem én látok rosszul. :D

(#7805) bebe159 válasza rozso3 (#7803) üzenetére


bebe159
aktív tag

Nézd meg, hogy a színed alapján mit mond az appraise, és abból be tudod lőni 2 érték közé.

Ha már 20 fölötti a szinted, akkor a tojásból kikelt pokémon biztosan 20-as szintű lesz (amennyiben nem ragadt be egy kis szinten kipörgetett tojás a tárolóban).

[ Szerkesztve ]

(#7806) Phrascarica


Phrascarica
csendes tag

(#7807) Sefule válasza Phrascarica (#7806) üzenetére


Sefule
tag

:) fogás vagy evolve?

(#7808) geckowize válasza rozso3 (#7803) üzenetére


geckowize
őstag

Ha androidod van:
GoIV (Pokemon IV Calculator)

Overlay app, tehát nem kell ki-be lépegetni, minden a pgo-n belül elintézhető.
(Előtte be kell zárni a pgo-t, majd elindítod ezt, kiválasztod hányas levelen vagy, majd start. Ha előtte nem zárom be, nekem fekete képernyő van.)

Elfogadod amiket ír (előtte más overlay appot, pl fb messenger nyilván zárj be, mert permissionöket nem lehet acceptelni úgy asszem android 6.0-tól), elindítja a pgo-t screen recordinggal.

Ez azt jelenti, hogy neked semmit sem kell beirogatnod, rámész egy pokemonra, előbukkan egy pgo színvilágába illő IV gomb a bal alsó sarokban, rányomsz, leolvassa a szükséges adatait (ha olyan pokemon, ami belelóg a level-meterbe, pl gastly, haunter, stb, akkor manuálisan kell korrigálni, úgy, hogy elforgatod valamerre a pokemont), majd az appraisal refine-ban az appraise-ban elmondott két dolgot beírod, azaz, hogy az össz-IV melyik intervallum (team mysticnél not likely, above average, certainly caught, wonder), és hogy a top IV-ra mit mond.

Aztán kiadja a végső IV-t, vagy IV-kat, ha tudod az intervallumokat, akkor sokszor te magad is le tudod szűkíteni, pl tudod hogy wonder/amazing/really battle, azaz 82.2% feletti és felajánl 82%-os és 80%-os találatot is, tudni fogod, hogy 82%-os a tied.

Ja és teljesen ban-safe, mivel nem jelentkezel be az accoddal sehova és a pgo app nem hiszem, hogy érzékeli, hogy felette ez az overlay app van, ezért szinte kizárt a ban emiatt. Ne szenvedj régimódi IV calculatorokkal sztem.

[ Szerkesztve ]

(#7809) avmpg válasza geckowize (#7808) üzenetére


avmpg
tag

Ezt én is próbáltam, de a max 100-as monokat 85 meg 87-esnek ismerte fel.
Pedig minden jellemzése max-os és HP,ATK,DEF is kiemelt.

(#7810) Phrascarica válasza Sefule (#7807) üzenetére


Phrascarica
csendes tag

Evolve. Ki akartam próbálni, hogy rajta marad-e a sapka :)

[ Szerkesztve ]

(#7811) Sefule válasza Phrascarica (#7810) üzenetére


Sefule
tag

Köszi, én is arra voltam kíváncsi :) Vajon örökre rajtuk marad, vagy az ünnepek után etűnik róluk...?

(#7812) bebe159 válasza Sefule (#7811) üzenetére


bebe159
aktív tag

Rajtuk marad, ünnepek után már nem lehet ilyen formában megfogni, de ami ilyen, az marad tudtommal.

(#7813) Dr.NX válasza bebe159 (#7812) üzenetére


Dr.NX
addikt

De a gymben akkor is megverik, ha van rajta sapka, ha nincs. :DDD

Elfogadom a sütiket.

(#7814) harq55 válasza harq55 (#7792) üzenetére


harq55
kezdő

Aerodactyl lett... :(((

(#7815) Atex


Atex
tag

Nest váltás volt?

Eltüntek a parasok. Ami nem baj.

Ma fogtam Sapkás Pikachut. Eddig egyet sem láttam. Ma meg négyet a faluban.

32. szintig fogtam 2 db Jynxt (Városliget), ma a faluban eddig kilencet. Mr. Mime még mindig van, több mint Caterpie.

Ha valami változott kérlek írjátok meg. Szombaton mennénk a fiammal a Gellért-hegy, Vár könyékére ott van e változás? Tudnátok ide egy jó kis útvonalat javasolni? Kb. 3-4 óra.

(#7816) marositech


marositech
senior tag

Amikor már a világot felgyújtanád, amikor már várod a Cthulhut vagy a Krakent.
10 km-es tojásból kisz*rt Smoochum...és 80% alatti. :O :O :O

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7817) Dr.NX válasza Atex (#7815) üzenetére


Dr.NX
addikt

Igen, ma volt nest change.

Elfogadom a sütiket.

(#7818) Atex


Atex
tag

Saját magam is megválaszolom.

Nest váltás volt. Megnéztem a Pokemapon, ahol eddig a kedvenc Growlithe szedegető helyünk volt az Jigglypuff lett, ami van egy vagonnal már. :O

A Bellsprout nest pedig, már nem az. Helyette nincs semmi. :W

[ Szerkesztve ]

(#7819) Atex válasza marositech (#7816) üzenetére


Atex
tag

Nem tudom ez jó taktika e a Niantictól?

Ezért fogunk sokat költeni inkubátorra?

Bár a számokat meg ők látják, mi csak érezzük.

(#7820) avmpg válasza Atex (#7815) üzenetére


avmpg
tag

Én is meglepődtem.
És elég szar lett a leosztás.
Első körben
Vulpix -> Venomat
Exeggcute -> Poliwag
De legalább eltűnt a sok Electabuzz

Ma megyek a városba. Körülszaglászok majd kicsit.

(#7816) marositech: Smoochumnak én baromira örülnék. :)

(#7821) marositech válasza avmpg (#7820) üzenetére


marositech
senior tag

He? Hol volt Exeggcute nest?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7822) Atex


Atex
tag

POGOHU FB szerint:

Nestek / Spawnok
Pinsir - Gazdagrét
Machop - Margitsziget
Mankey - Népliget
Drowzee - Városliget
Abra - Műegyetem rakpart
Jigglypuff - Feneketlen tó
Omanyte - Etele út
Clefairy - Vérmező
Rhyhorn - Hunyadi tér
Vulpix - Rózsák tere
Electobuzz - Liszt Ferenc tér
Magnemite - Városmajor
Bulbasaur - Csajkovszkij park
Evee - Gellért Hegy
Caterpie - Tabán

Azért ez az utolsó ez teszik :O

(#7823) Atex


Atex
tag

Úgy nézem a térképen Hajógyári-sziget adja rendesen az Omanyte-ot. :C

(#7824) avmpg válasza marositech (#7821) üzenetére


avmpg
tag

Messze.
Vidék.
Nyugi, szóltam volna, hogy ha a közelben van, tudtam, hogy keresed. ;)

(#7825) MaciG


MaciG
addikt

Most akkor komolyan ennyi volt a karácsonyi event, hogy jött pár baby pokeomon meg sapkás pikachu? Vagy ez csak valami elő karácsonyi, és az igazi majd dec24-től?

BANZAII

(#7826) 2rda válasza MaciG (#7825) üzenetére


2rda
tag

Niantic mai közleményének az utolsó mondata, a számunkra lényeges ebből a szempontból:
"The month isn’t even half over, and it’s been a blast so far. Stay tuned for more."
Parasztfordításban: A hónap még félig sem ért véget, és de nagyot "ütött" eddig, maradjatok velünk a továbbiakban is.

Innen sejteni lehet hogy készülnek még valamivel az ünnepekre. Legalábbis nagyon remélem.
Pikachu valószínűleg csak amolyan hangulatkeltő kezdeményezés volt.

(#7827) Plazmacucci válasza 2rda (#7826) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Valahonnan meg lehet tippelni mennyi az aktív játékos?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7828) HummeRC válasza JegesEmber20 (#7777) üzenetére


HummeRC
senior tag

Fővám tértől kb 60méterre lakom, itt nincs Bulbasaur nest. Vagy én nem hívnám annak, hogy eddig fogtam ott talán négyet összesen, az elmúlt 4,5 hónapban. :)
Viszont sapkás Pikachuk vannak 2 napja a Fővám tér és az Erzsébet híd közötti Váci utcai szakaszon.

(#7829) Imy válasza 2rda (#7826) üzenetére


Imy
veterán

Jó lenne valami újítás, mert a Mikulás sapkás Pikacsú nem nagy eresztés, habár egyet vidéken sikerült fognom. :)

Hétvégén megyek Bp-re, jó lenne ha addig be is izzitanák. :D

(#7830) Phrascarica


Phrascarica
csendes tag

Ma kikelt egy ilyen ;)

(#7831) JegesEmber20 válasza HummeRC (#7828) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Így van. Jártam arra tegnapelőtt, 1db Bulba se volt, viszont 3 sapis pika 500 cp felett igen.

(#7832) avmpg válasza Phrascarica (#7830) üzenetére


avmpg
tag

Nekem meg a kis iggly.

(#7826) 2rda, (#7825) MaciG:
Szerintem a nagy húzás az lesz, hogy eleresztik a maradékot, mert most elég lehangoló megint a pokedex.

És régóta van egy olyan fix ideám, hogy a legendary-kat szilveszterkor engedik majd el.

(#7833) avmpg válasza marositech (#7821) üzenetére


avmpg
tag

Halászbástya Exeggcute nest.
Nem olyan durva mint Gazdagrét volt, de fél óránként 3-4-et lehet fogni.

(#7834) avmpg válasza Atex (#7815) üzenetére


avmpg
tag

Citadella, Budai vár az előző nest állásnál volt atom (Pikachu, Onix), de ha lesz egy kis időm dobok egy jó kis útvonalat. ;)

(#7835) marositech válasza avmpg (#7833) üzenetére


marositech
senior tag

Ez most múltidőben írod vagy jelen időben? :DDD

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7836) avmpg válasza marositech (#7835) üzenetére


avmpg
tag

A nyelvtan sose volt az erősségem. ;) Ez van. :(
Gazdagrétet múlt időben (kettővel ezelőtt nest), a Halászbástyát jelenben (most nest). ;)

(#7837) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Javaslom, hogy használjátok a Silph Road Atlas-t és akkor nem kell folyton egyesével írogatni, hogy mi hol van.

https://thesilphroad.com/atlas#15/47.4941/19.0494

Elfogadom a sütiket.

(#7838) marositech válasza avmpg (#7836) üzenetére


marositech
senior tag

Neeem, a helyesírásoddal nincs baj. Csak az írásodból nem derült ki, hogy volt, vagy jelenleg a Halászbástyán van Exeggcute nest. :) :R

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7839) bebe159 válasza Dr.NX (#7837) üzenetére


bebe159
aktív tag

Ez a nesttérkép bevált?

(#7840) JegesEmber20 válasza JegesEmber20 (#7831) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Viszont most nézem atlas szerint migration utáni nest a József nádor tér, megnézem a hétvége során :)

(#7841) solfilo válasza marositech (#7838) üzenetére


solfilo
veterán

No offense, nekem kiderült. :B

Ha Halászbástya már nem Exeggcute nest lenne, akkor múlt időben írta volna, de jelenidőben írta. :)

solfilo

(#7842) avmpg válasza bebe159 (#7839) üzenetére


avmpg
tag

Nekem nagyon!

(#7843) Dr.NX válasza JegesEmber20 (#7840) üzenetére


Dr.NX
addikt

Megerősítem, hogy HA sokan használják rendesen, akkor nagyon jó. Minél többen használják, annál jobb.

Vicces, hogy a József nádor tér eddig Scyther nest volt. Most 100 méterrel arrébb, a Széchenyi István téren van Scyther nest. :)
Hónapokig nem volt Scytherem, most meg akár evolve-olni is tudnék.

Elfogadom a sütiket.

(#7844) JegesEmber20 válasza Dr.NX (#7843) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Az egész tér felújítás alatt van, itt aztán biztosan nem lesz Bulba :( :N

(#7845) avmpg válasza JegesEmber20 (#7844) üzenetére


avmpg
tag

Ha nest van ott, akkor lesz.
Két hete Schytereket kapkodtam az építkezésen kívülről. ;)

(#7846) avmpg


avmpg
tag

Túra amit ígértem.
Az én kedvenc túrám ez.

Utcára pontosan. ;) Szerintem ez érinti a legtöbb stoppot és legjobb mon lelőhelyet a legoptimálisabban (de persze előfordulhat, hogy lehet még tuningolni rajta).
Batyiról indul. A rakparton ingyen lehet parkolni. Vagy nekem pl. 41-es vili odafele, és már akkor félig pörgetem a zsákom.
Batyiról Millenáris.
Millenárisnál pár kört megyek, mert hajszál pontosan 5 perc alatt 8 stoppot egymás után lehet pörgetni (és valamilyen nest mindig van ott, sőt Dratini is spawnolhat a tavacska miatt, már kétszer láttam).
Át a Városmajorba (nest).
Át a Vérmezőre (nest).
Fel a várba (a Hadtörténetinél van egy lépcső, de a Vérmező végén, a Gránit lépcső is jó, mert ott lent van még egy csokor stop, de felesleges, mert a vár tele van).
A várban mindegy mit csinálsz, mert folyamatosan jön mindenféle. Én jelöltem egy útvonalat, ami szerintem stopok szempontjából optimális.
Az északi oldalon nem kell átmenni a sorompón és lemenni a stoppokhoz, mert a Babits Mihály sétányról el lehet érni őket. ;)
A Halászbástya, a Gránit lépcső tetje és a lépcső tetejétől délkeletre (Rétesbár sikátor) van 14 stop, amit nagyjából egymásutánban ki lehet pörgetni. Csak az elég frekventált hely, úgyhogy jó hülyének néznek, ha ide-oda mászkálsz közöttük. :D
A várban a jelölt kört 1-2szer megteszem, és a halászbástyánál vissza le, kicsit kerülvén a Lánchíd felé, mert a Fő utca megint tele van stoppokkal és nestekkel.
Ez kb. 7-10km, attól függ mennyit kóricálsz el az útvonalról és kenyelmesen 2.5-3 óra alatt megvan. De ha sietsz lehet kettő is. ;)
Közben jön kb. 150 sima labda, 50 great, 30-40 ultra, 30 rev, 20 max rev, rengeteg potion, 40 berry. Úgy hogy közben folyamatosan szeded a monokat. És 30-40ezer xp. A biztosági kamerák előtt meg először valószínűleg golyózott az őrök szeme, és valószínűleg remegtek, hogy mikor kell rámhívni a TEK-et, most meg már valószínűleg csak röhögnek hátradőlve, hogy nézd már megint itt ez a hülyegyerek. :D
(Van még két bővített változat, ezekhez most nem csinálok térképet, de ha igény lesz rá, akkor összedobom azt is.)
És nem mellesleg tele zsákkal jössz el. ;)

Középhaladóknak. ;)
Az első extended verziója, akkor a várból a Várkert bazárnál mész le (a Hegedűs köz és a Döbrentei tér környékén nagyon durvák szoktak lenni, pl. ott láttam Dragonite-ot egyszer).
Át az Erzsébet hídon. Váci utca (ideális XP hely, ömlik a PWR). Szechenyi tér (nest és az északi fele potenciális Dratini spawner). József nádor tér (nest). Vissza a Lánchídon és innen vissza a Fő utca.
(Ez már lehet 13-15 km is, és színte biztos 3 óra felett lesz.)

Van az extended plusz, extrém profiknak. :)
Döbrentei tértől a Tabán felé felmész a Citadellára (nest), le a Másik oldalon Gellért térhez (nest).
Móriczig a Bartók Bélán (nagyon-nagyon durva stop mennyiség :) ), opcionális kitérő a Feneketlen tóhoz (nest).
A Bartókon érdemes visszajönni, Szabadság híd, Váci utca, és itt csatlakozunk be a második-ba a Váci utcánál.
(Ez kb. 20km és 5 óra plusszos.)

És várom a hasonló túrákat ha van valakinek. Vagy kiegészítéseket ehhez.
Jó utat!

[ Szerkesztve ]

(#7847) Dr.NX válasza JegesEmber20 (#7844) üzenetére


Dr.NX
addikt

Sosem játszottál még a játékkal? ;)
Az elfogási rádiusz bőven belóg az építési területre, nem kell ráállnod a monra.

Elfogadom a sütiket.

(#7848) marositech


marositech
senior tag

10 km -> Swoochum volt 2 napja.
Most.
10 km -> Elekid :O :O :O :O :O

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7849) avmpg válasza marositech (#7848) üzenetére


avmpg
tag

mákos ;)

(#7850) marositech válasza avmpg (#7849) üzenetére


marositech
senior tag

aha
Egy rohadt 82% feletti Dratinim nincs. :O

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.