Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) Plazmacucci válasza #33253120 (#7600) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Leg ratyibb grafikán sem gyorsul oda, amiről én beszélek és amit idáig csak 2x produkált a telefon. Ne fecséreljünk rá több karaktert, majd ha neked is előjön megérted.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7602) #33253120 válasza Plazmacucci (#7601) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ok.

[ Szerkesztve ]

(#7603) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Na most ha valaki azzal a bölénnyel áll bent egy gymben az csal e?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7604) MaciG válasza Dr.NX (#7595) üzenetére


MaciG
addikt

Ez tuti? Mert akkor mi értelme van annak hogy ditto is rendelkezik statokkal? Meg mikor én kipróbáltam akkor éppen egy vaperon alakját vette fel, de a hydro pump lényegesebben kevesebbet sebzett, mintha a saját vaperonommal mentem volna.

(#7603) PlazmacuccI : Ha járt Amerikában akkor nem. vagy az is lehet, hogy van kint ismerőse és megadat neki a felhasználóját aki gyűjtött párat.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#7605) Plazmacucci válasza MaciG (#7604) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Olyan jóhiszeműek vagytok :)
Pl nemrég jött egy új gyerek a munkahelyemre, egyből elkezdett dicsekedni hogy ő fake gpst használ.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7606) MaciG válasza Plazmacucci (#7605) üzenetére


MaciG
addikt

Bárki elmehet Amerikába, utazni nem tilos, és ma már nem is olyan nagy "durranás". Itt a fórumon is írta valaki hogy sok időt töltött kint és ott fogta ezeket. ;)

Más: Pokemap app nektek működik ugyanúgy? Mert én csak oda tudok scennelni ahol vagyok, hiába akarnék máshova nem történik semmi. Eddig ment

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#7607) bebe159 válasza MaciG (#7606) üzenetére


bebe159
aktív tag

Nálam szkennelt ma. Néha várni kell vele.

Nagy valószínűséggel néhányan jelentik azokat akik régiópokékat raknak gymbe szerintem. És nem is nagyon látni csak Taurost. Ha valaki csal akkor nem csak Taurosa van, és szerintem akkor elég kockázatos berakni. Aki tényleg volt Amerikában, az teszi be, hogy dicsekedjen. Taurost többen szereztek mint az ázsiai meg ausztrál példányokat.

[ Szerkesztve ]

(#7608) bebe159


bebe159
aktív tag

Visszaállították a gym prestige növekedést a tainelésnél az eredeti értékekre. Biztos eszükbe jutott, hogy hideg van és elveszi az ember kedvét a +200 pont. :D

(#7609) Marrone5 válasza bebe159 (#7608) üzenetére


Marrone5
csendes tag

Nekem az is elveszi a kedvem, hogy 40 stop pörgetésből kapok összesen 3 revivét. :W

(#7610) Dr.NX válasza MaciG (#7604) üzenetére


Dr.NX
addikt

"When fighting another Pokemon, it'll immediately transform without any input required, copying the opponent's:
Quick and charge moves
Base stats
Pokemon type(s)
The following are unchanged for Ditto after transform:
HP and base stamina
Level
Individual values (IVs)"
http://pokemongo.gamepress.gg/ditto-mechanics
Gondolom alacsonyabb szintű volt a Ditto-d, mint a Vapi, ezért sebzett kisebbet.

Elfogadom a sütiket.

(#7611) avmpg válasza marositech (#7586) üzenetére


avmpg
tag

Én úgy "szoktam", hogy végig megyek a vérmezőn és a Gránit lépcsőn megyek fel.

(#7613) Dr.NX válasza avmpg (#7612) üzenetére


Dr.NX
addikt

Arra gondolsz, hogy augusztusban volt egy moveset változás?
Nem a monok a legacy-k, hanem egyes move-jaik, de ezeket a gamepress oldalon írják is a karakterlapokon. Pl. Gyarados Dragon Breath.

Budapesten én szinte csak PSR-t látok, nagy kedvem van játszani (nem). Elvileg a héten jön (7-e?) valami turbóság, ajánlom, hogy jól legyen. Most ott tartok, hogy fogok egy mont meg pörgetek egy stopot a bónuszért, aztán megy vissza a zsebembe a telefon, a kilométer ott is gyűlik.

Elfogadom a sütiket.

(#7614) avmpg válasza Dr.NX (#7613) üzenetére


avmpg
tag

Jó, legyen, valahogy hivatkozni akartam rá. ;)
Tök igazságtalan, hogy én nagyon örülnék egy dragon breath-es Gyaradosnak, Niantic: "De nem lehet. :P Hihihiiii..."
Viszont úgy tudom, hogy ha valakinek megvan, akkor annál nem változott a moveset. (Ez tette "legacy monná", vagy "legacy move-os" monná, ahogy tetszik. :) )

Én elkezdtem fejlesztgetni a második vonalas kedvenceimet.
Végülis csak felhúztam a jelenlegi legjobbakból a legjobbjaimat és most jönnek a kis kedvencek. Pl. Pikachu, Dragonair, Pedgeot, stb...

Dragonite-ra is láttam egy jót, sajnos nem mentettem le a képet, valami ilyesmi volt:
Dratini - Extremly cute and adorable
Dragonair - So beutiful
Dragonite - WTF???
:D

Rákerestem, hátha előkerítem, de nem. Viszont ezeken is jót mulattam:
:))
:))
:))

[ Szerkesztve ]

(#7615) avmpg válasza avmpg (#7614) üzenetére


avmpg
tag

Azok linkek, csak más nem tudom szerkeszteni, hogy normális legyen. :)
http://static.fjcdn.com/pictures/Dragonite_92945b_1279007.jpg
http://i.imgur.com/3eshl.png
https://static1.fjcdn.com/comments/D+awww+dragonite+looks+like+a+fat+salamander+_08fbd469eb18553bf2038bc903e71cac.jpg

(#7616) MaciG


MaciG
addikt

Karácsonyi eventről lehet már tudni valami konkrétat, vagy csak még a találgatások mennek?

BANZAII

(#7617) Atex válasza Plazmacucci (#7603) üzenetére


Atex
tag

Tegnap tettem egy túrát. Én is küzdöttem gymben Taurossal. Így már a pokédexben van. :N

Amerre jártam, az autóban folyamatosan ment a PoGo a Waze helyett (400 km). Ahol saját nagy gymet láttam azt feledzettem és beraktam. Talán pár napig nyugalom. Lett jó pár 10-es gymem.

Most tudtam kivenni a Coinokat "Trainer has 20 Pokemon assigned". :DD

Vannak az országban poke ökológiai sivatagok. Somogyi falvak teljesen halottak. Bár Kaposváron fogtam vadon 2 db Chanseyt, Pikatchut, Lickytungot.

Az elmúlt hónapban egy darab 10-es tojást kaptam, az elmúlt 3 napban 6-ot. :))

(#7606) MaciG Székesfehérvárt én is meg akartam nézni a Pokemappal, de rendkívül lassú volt nekem is, valami készül. :(((

[ Szerkesztve ]

(#7618) -Faceless- válasza MaciG (#7616) üzenetére


-Faceless-
őstag

Dec. 8-al minden starbucks-ban lesz pokemon event kávé, az amerikai üzletek új stoppok, és együtt lure-ok. 8.-án belül nem tudja senki mikor, elvileg 2. generációval együtt fog jönni a bónusz. Az, hogy a bónusz pontosan micsoda azt csak tippelik. Azt olvastam, hogy shop-ban lesz coin akció.

[ Szerkesztve ]

(#7619) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Fake, de tetszik:

Elfogadom a sütiket.

(#7620) Atex válasza -Faceless- (#7618) üzenetére


Atex
tag

Vajon a G2-es pokékat mekkora "storage"-ban tárolhatjuk? Ugyan úgy marad az 1000? Persze egy darabig még nem okoz gondot.

Amíg nem tudom milyen akció lesz, addig nem akarom az Evolvot megcsinálni, pedig már 2 Lucky Egg-re való összegyűlt. Már kellene a hely, meg az új harcosok. ;]

[ Szerkesztve ]

(#7621) bebe159


bebe159
aktív tag

Én nem vagyok benne biztos, hogy a napokban lesz valami, mert nem találkoztam hivatalos közleménnyel.

(#7622) Dr.NX válasza bebe159 (#7621) üzenetére


Dr.NX
addikt

Eddig se szólt előre a Niantic, amikor volt valami újítás... :U

Elfogadom a sütiket.

(#7623) bebe159 válasza Dr.NX (#7622) üzenetére


bebe159
aktív tag

Dehogynem. Minden event előtt tudni lehetett, hogy lesz.

(#7624) Atex válasza bebe159 (#7621) üzenetére


Atex
tag

Igazad van, én sem gondolom, hogy most lesz. Inkább karácsonykor. Most csak Starbucks. Túl sűrű lenne, és el lennénk kényeztetve.

Azt hiszem, hogy azért biztonság kedvéért csak egy Lucky Egget indítok ma el. Csinálok új harcosokat. Főleg az Eeveekből csinálok egy 15-20-at, mégpedig azért, hogyha mégis lesz G2 akkor nehogy mindegyik csak Espeon, vagy Umbreon legyen. Ki tudja milyenek lesznek Gymben? De hagyok bőven azért nekik is Eeveet. A PWR-ket pedig hagyom nyolcadikáig.

(#7625) Atex válasza Dr.NX (#7622) üzenetére


Atex
tag

Én a Dupla XP-t nem tudtam. Amikor megnőtt a pokék száma azt csak észrevettem.

A Nearby-t tudtam csak a pontos időpontot nem, de tudtuk, hogy csak napok kérdése. A Halloweent pedig minden honnét nyomták.

Ez szerintem egy jól felépített stratégia, hogy így legyen. Nekem régóta Galaxy S"XY" telefonjaim vannak. Ugyanez csak évente 1x. Kiszivárog a gyárból egy kamu fotó, vagy elküldték a tokgyártóknak és ott egy munkás ellopta stb. És lám a végén tényleg az a telefon lesz. Ne már?! Ha az üzleti érdek azt kivánná semmit nem tudnánk, csak azon a napon mikor megvehetjük. De az üzleti érdek az érdeklődés fenntartása. És ebben szerintem nagyon komolyan iránymutatók a Niantic által így vagy úgy de támogatott Youtuberek.

Amit leírtam csak a személyes véleményem. Nem értek hozzá, de ez az érzésem. Én így csinálnám.

(#7626) Imy válasza Atex (#7617) üzenetére


Imy
veterán

400km-t lenyomtál kocsival, és mindenhol megálltál? :O Nem semmi, akkor ráment gondolom az egész napod, mert feledzeni egy GYM-et nem kevés idő mostanság.

(#7627) Aramir válasza Imy (#7626) üzenetére


Aramir
őstag

Annyira nem, pár napja visszaálltak edzéseknél a régi rendszerre.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#7628) Sefule válasza avmpg (#7584) üzenetére


Sefule
tag

Köszi a tippet, neked köszönhetően meglett az utolsó pokemonom (Aerodactyl) is a pokedexben (a régiósok és a legendások kivételével persze). Valószínűleg nem ott fogtam, ahol te (a Siklótól felvezető úton), de miattad mentem a Várba :) Már nagyon untam keresgélni, de nem hagyott nyugodni, hogy ez az egy hiányzik. :R

[ Szerkesztve ]

(#7629) Atex válasza Sefule (#7628) üzenetére


Atex
tag

Gratulálok! :R

Remélem jövő hétvégén nekünk is sikerül. Fiamnak még hiányzik az Aerodactyl.

Nekem még a Porygon és Hitmonchan kell. De előttünk írták, hogy van Porygon nest is.

(#7630) Sefule válasza Atex (#7629) üzenetére


Sefule
tag

Ma láttam egy Hitmonchant a Gellérthegyen, de meglépett :(
A Porygon nest merre van? Arról lemaradtam.

[ Szerkesztve ]

(#7631) Atex válasza Imy (#7626) üzenetére


Atex
tag

Nem álltam meg mindenhol, csak ment a PoGo mint egy navigáció, és ahol ígéretes gymet láttam, azt néztem meg. Sajnos elég kevés volt ami saját gym LVL6-os vagy az feletti. Kisebbekkel nem nagyon foglalkoztam, csak ha volt szabad hely (2db). Az olyanok nem véletlenül kicsik. Magas szintű gym csak ott alakul ki ahol van állandó felügyelet. Városokban, főleg iskolák környéke meg teljesen felejtős, ott mindig ütik-vágják egymást. Rombolni nem romboltam sehol. Olyan helyet kerestem, ahol a poké egy ideig elpihizhet. Ezek a tapasztalatom alapján, a közepes falvak főbb közlekedési útjaiktól távolabb, pl.: temetők. Na ez már elég ritka, főleg, hogy van három szín. Nem az edzés vette el sok időt, hanem az ígéretes gymek felkutatása. 16 órától éjfélig tartott.

(#7627) Aramir Igaz sokkal könnyebb, de amikor 5 db gymet edzel fel 8-9-ről lvl10-re nem az idővel van a gond hanem a Reviwe-val. Csak hétvégén is túráztunk és a készlet megcsappant.

(#7632) Atex válasza Sefule (#7630) üzenetére


Atex
tag

Úgy emlékeztem itt olvastam, de nem. A POGO FB HU oldalon olvastam:

Margitsziget - Nidoran ( Nest )
Citadella - Pikachu ( Nest )
Feneketlen tó - Rhyhorn
Infopark - Onyx ( Nest )
Műegyetem rkp - Tentacool ( Nest )
Bakáts tér - Bulbasaur
Városliget - Slowpoke ( Nest )
Népliget - Growlithe ( Nest )
Vérmező - Geodude
Óbudai sziget - Pinsir ( Nest )
Bikás Park - Slowpoke ( Nest )
Etele út - Duduo ( Nest )
Orczy park - Omanyte ( Nest )
Millenáris Park - Meowth
Mechwart liget - Rhyhorn
Deák Ferenc tér - Magnemite ( Nest )
Csajkovszkij park - Ekans
Albertfalva Kunhegyes u. - Kabuto
Budai Arborétum - Bulbasaur
Nagy Imre tér - Pikachu
Porygon a Városliget 7. kerület felőli oldalán

Csak ide ollóztam, a valóságukat nem ellenőriztem. Elméletileg 12.01. óta.

[ Szerkesztve ]

(#7633) Sefule válasza Atex (#7632) üzenetére


Sefule
tag

köszi. Most, hogy látom, tényleg volt már itt is. Majd megnézem. Sajnos nem nestnek írja a Pory-t, de ez a lista elég korrekt, több helyen is jártam, mind stimmel.

(#7634) Aramir válasza Atex (#7631) üzenetére


Aramir
őstag

Én az első, esetleg a második lény után kiszoktam lépni az edzéseknél, és próbálok olyanokkal edzeni, amiket amúgy is kidobnék, mert gyengék, vagy olyannal, amit később evolvolnék, és nem az erős támadólényeimmel esek neki a gymeknek, így nem fogy annyira a revive meg a gyógyital. Ha a te hat lényedből a legerősebb lényed CP-je max a fele a gymben lévő leggyengébbénél, akkor 1000 pontot kap a gym egy lény legyőzése után, ha mázlid van, valami kevés cp-s lényt már betettek erre a célra, akkor könnyen lehet felhúzni a gymet.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#7635) bebe159


bebe159
aktív tag

Mi a tapasztalatotok az IV eloszlásról? Nálam a 80% felettiekből a leggyakoribb a 84,4% és azt vettem észre, hogy Spearow-ból és Fearowból 5-ből egy 80+. Nekem eddig 4 db 100%-osat sikerült elkapni vagy kikeltetni.

[ Szerkesztve ]

(#7636) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Minden gymben nálunk vaporeon meg gyrados van. Mivel lehet ezeket jól ütni? Bug? Grass?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7637) Atex válasza Plazmacucci (#7636) üzenetére


Atex
tag

A Vaporeonra én Jolteont vagy Victrebell küldök. De ha a sorba Snorlax vagy Vaporeon van akkor sem váltok.

(#7638) Atex válasza Aramir (#7634) üzenetére


Atex
tag

Igen tudom, de nekem valahogy ez a feles dolog nem működik, több pokét szurok el rá, mint amennyit a "csak kisebbekkel". Amit kidobok azok meg általában nagyon kicsik. De nem panaszkodom, akkor Reviwe beszerzéses napok jönnek, potival soha nincs gond, most is van 250 Maxos. Ha nagyon fogy a reviwe inkább megpróbálok kilépni mielőtt meghal, így csak poti kell.

(#7639) 2rda


2rda
tag

A Pokémon GO következő frissítése 0.49.1 android verzió és 1.19.1-es iOS verzió:

- A frissítés után végre lehetőség lesz több Pokémont egyszerre transzferelni Professor Willownak. A funkció aktiválásához nyomj rá egy Pokémonra a listában és tarts nyomva míg be nem kapcsol a multitransfer.
- A Gym-ek főmenüjében és harcképernyőjén már láthatóak lesznek a benne levő Pokémonok típusai is.
- A Buddy Pokémon oldalon látszódni fog a jelenlegi cukormennyiség.
- Minden Buddy Pokémon adatlapján rögzítik, hogy összesen mennyit sétálták az adott Pokémonnal.
- Apróbb szövegjavítások

Azért annak a multitranszfernek ideje volt már.

[ Szerkesztve ]

(#7640) Atex válasza 2rda (#7639) üzenetére


Atex
tag

A poké típusa helyett, talán fontosabb lett volna a moveset kijelzése. De ez is előrelépés.

(#7641) Dr.NX válasza Plazmacucci (#7636) üzenetére


Dr.NX
addikt

Beírod a google-be, hogy pokemon go weakness, kidob egy csomó hasznos oldalt.
Ennek az alján van egy jó összefoglaló táblázat.
https://rankedboost.com/pokemon-go/type-chart/
Gyarados ellen elektromos monok különösen jók, mivel duplán érzékeny az elektromos támadásokra a water/flying type miatt. A már említett Jolteon kiváló, de a Magnetonnak is elég jó a támadása. Magneton egyébként Lapras ellen is jó típus szerint, csak eléggé ergya a staminája.
Vaporeon ellen elektromos és grass, főleg a három V (Venusaur, Victrebeel és Vileplume), ha van jó grass támadásuk.

Elfogadom a sütiket.

(#7642) Plazmacucci válasza Dr.NX (#7641) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7643) Atex


Atex
tag

Valami változóban van.

Nem működik a gamepress oldal, és a belépéshez a POGOba "nem vagyok robotozni" kell.

(#7644) Atex válasza Dr.NX (#7641) üzenetére


Atex
tag

Papíron sok minden elfér.

A Jolteon, ha van egy jó támadású pl. Thunder Shock - Thunder az viszi a Laprast is meg a Vaporeont, Gyaradost is. Ha ügyesen dodge-olsz.

De aki leszed egy Magnetonnal egy Laprast akár azonos CP mellet is az Istenkirály poketrainer. A Lapras csukott szemmel mellénéz aztán elolvad a mágnes. 1637 Cp-nél 77 HP!

A 3V-ről nyilatkozni meg csak azt tudom, hogy a Victreebel jó, még a nem Razol Leaf - Solar Beam támadású is. Bár a Venasaurral nem sokat küzdöttem, mert mikor meglett beraktam védőnek és azóta teszi a dolgát.
A Vileplume-nak meg azonos CP-nél kisebb a HP-ja mint a Victreebelnek.

Ja persze ne a Lapras ellen a 3V, ezt kihagytam. Lapras ellen Fire, Arcanine.

[ Szerkesztve ]

(#7645) Phrascarica válasza avmpg (#7614) üzenetére


Phrascarica
csendes tag

"Budapesten én szinte csak PSR-t látok, "

Őt szombaton találtam a Gellért-hegy lábánál egy gym tövében (nem éppen PSR kategória :DD ). Vacsorázni mentünk, de a hely bezárt nyolckor, ezért teljesen elkenődve kullogtunk vissza a kocsihoz, mikor feltűnt...

Piszok nehéz volt elkapni, rálőttünk vagy 150 sárga labdát, ebből jó ha minden negyedik-ötödik találta el (tisztára olyan volt mint golbatot fogni), de ez lazán kiugrott mindegyikből. A végén már csak azért lőttem róla egy képet, hogy legyen valami nyoma ennek a nagy dögnek, mielőtt elfüstöl végleg. De szerencsére azért csak sikerült begyűjteni.

(#7646) Atex válasza Phrascarica (#7645) üzenetére


Atex
tag

Az biztos, brutál nehéz megfogni.

Gratula!

(#7647) avmpg válasza Sefule (#7630) üzenetére


avmpg
tag

Örülök a sikernek. ;)

Ma megyek a Gellért hegyre. ;) (Pláne a Dragonite-os story után. :D )
Az megvan, hogy kb. merre láttad Himonchan-t? Még ha véletlen volt, akkor is legalább van mibe kapaszkodni.

(#7648) Dr.NX válasza Atex (#7644) üzenetére


Dr.NX
addikt

"De aki leszed egy Magnetonnal egy Laprast akár azonos CP mellet is az Istenkirály poketrainer. A Lapras csukott szemmel mellénéz aztán elolvad a mágnes. 1637 Cp-nél 77 HP!"
Ugyanolyan szintű Jolteonnak kb. 100HP-ja van, azért az sem annyira hűha. A Magneton a kisebb HP-t kompenzálja azzal, hogy rezisztens a Lapraszerelt jeges támadásaira. Nyilván nem azt mondom, hogy a Magneton a legfantasztikusabb, én is inkább tüzeseket használok Lapras ellen.

Elfogadom a sütiket.

(#7649) Atex válasza Dr.NX (#7648) üzenetére


Atex
tag

Az ugyanolyan szintű Jolteonnak is csak 89 a HP-ja. De a tapasztalataim alapján sokkal jobb.

Így van igazából nem Lapras ellen való egyik sem. :O

(#7650) Sefule válasza avmpg (#7647) üzenetére


Sefule
tag

Attól tartok, nem rendszeres errefelé, de itt volt:

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.