Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) Dr.NX válasza Boborján (#6750) üzenetére


Dr.NX
addikt

Úgy érted pidgey, rattata, horsea, zubat...
Még sikerült az event vége előtt kikelteni egy 10km-es tojást. Jynx. :W

Elfogadom a sütiket.

(#6752) TazLeacher válasza Boborján (#6750) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nekem még negyedelve írja a buddy-t. De igen, a lények már normálisak. Remélem meggondolták magukat, és így marad a buddy. :DDD Elkapásért már 3-at ad.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6753) Imy válasza TazLeacher (#6752) üzenetére


Imy
veterán

Maradjon így a gyaloglás, én örülnék neki. :)

(#6754) tompiheroe83 válasza TazLeacher (#6752) üzenetére


tompiheroe83
tag

Visszaállt a buddy is... :/ viszont az elkapásért tényleg 3 jár :)

(#6755) TazLeacher válasza tompiheroe83 (#6754) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az elkapásért eddig is 3 járt... :U Szereztél Candy-t? Mert nálam még mindig a negyedelt van. Lehet amikor meglesz a candy, akkor áll vissza...vagy a kijelépsz. Akkor így marad... ;]

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6756) tompiheroe83 válasza TazLeacher (#6755) üzenetére


tompiheroe83
tag

Tényleg, közben leesett :DD azért jó volt örülni 2 percig a semminek :DD

Nekem már azt írja a dratininél, hogy 5km...

[ Szerkesztve ]

(#6757) Boborján válasza tompiheroe83 (#6754) üzenetére


Boborján
tag

Nálam a buddynál 0,25km van még az 1 helyett.

(#6758) bebe159


bebe159
aktív tag

A mai nap szerencsés volt számomra. Délelőtt jöttek1300-as Hypnok (ekkorák még nem voltak, szóval örülök). Elmentem víz mellé, jött 2 magikarp 2 új pokémon kikelt 5 km-es tojásból :D
Délután tojásból kikelt mégegy magikarp és Pikachu!! Meg is van a buddym :DDD Nidokingem is lesz, összegyűlt a candy. És 8 gymből tudtam kiszedni a coint. :D tetszett a mai nap. :)

Én most logoltam be és 1 km már a pika.

[ Szerkesztve ]

(#6759) TazLeacher válasza bebe159 (#6758) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor nem lépek ki... :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6760) tompiheroe83 válasza Boborján (#6757) üzenetére


tompiheroe83
tag

Szerintem ti sose indítsátok újra a játékot, hátha úgy marad :) de sztem az még csak a kiírás, a háttérben már az 5-tel(vagy bármi régi értékkel) számol

(#6761) TazLeacher válasza tompiheroe83 (#6760) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Most nekem is egy 0,25-ös van bent, úgyhogy elég gyorsan ki fog derülni...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6762) avmpg válasza TazLeacher (#6741) üzenetére


avmpg
tag

Pontosan!
Városi gym: Nem is az a baj, hogy nagy és erős monok vannak a városi gymekben, hanem az, hogy kiütnek 15 perc után, mert valaki eléri a lakásból.
Városi mon-ok: A nestek egyértelmű előnybe helyezik a városi játékot, charmander-t belvároson kívül egyszer láttam. És így a fejlődést is. Több nest, több lény, több ritka lény, stb...

Más1
De jó hogy vége az eventnek. Tudok pihenni. :D
Egyébként mintha most kicsit sokszínűbb lenne a monok fajtája, korábban csak drowzee-t láttam ahol vagyok, most mindenféle jön, vegyesen.

Más2
Tárnoki tavat kipróbáltam. Vizi spawner. Volt ott 2 magicarp, polywag, psyduck.
Érdieknek jó lehet, de XI ker., Nagytétény már inkább ezek:
1: 47.4401,19.0485
2: 47.4359,19.0475
3: 47.4286,19.0359
4: 47.4140,19.0408

Első kettő carp spawner (és közel van egymáshoz).
Harmadiknál sok slowpoke-ot fogtam.
Első és negyediknél pedig láttam dratinit többször is.
Mind aktív vizi mon spawner, és úgy vettem észre, hogy ahol vizi mon-ok születnek ott néha beugrik egy-egy Dratini. De ebben erősítsetek vagy cáfoljatok.
Illetve a másodikhoz kötve itt van egy Growlithe nest: 47.4361,19.0464, de nem olyan aktív, mint a fegyvernek utcai. Régen charmander nest volt egy időszakban, de akkor még nem tudtam mekkora értéke van...

[ Szerkesztve ]

(#6763) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Jönnek a napi és heti bónuszok!
Úgy látszik, fogy a játékosállomány, kell valamivel játékra bírni az embereket.
http://pokemongolive.com/en/post/daily-bonus/
Pokémon elkapás napi bónusz: 500 XP, 600 Stardust
Hét napon át minden nap egy pokémon: 2,000 XP, 2400 Stardust
Pokéstop pörgetés napi bónusz: 500 XP és extra cuccok
Hét napon át minden nap pörgetés: 2000 XP és még több extra cucc

Elfogadom a sütiket.

(#6764) plejik válasza Dr.NX (#6763) üzenetére


plejik
addikt

Hogyne lenne muszáj, aki kisebb városba lakik túl sok mindent nem tud kezdeni a játékkal, és gondolom azok nagy része abba is hagyta, mert semmi érdekesség nincs így a játékba. Én is csak hébe hóba veszem elő.. , de BP-hez képest...szánalmas..

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#6765) Imy válasza Dr.NX (#6763) üzenetére


Imy
veterán

És ez mikortól lesz érvényben?

(#6766) Dr.NX válasza Imy (#6765) üzenetére


Dr.NX
addikt

Csak tippelni tudok, az eddigi ütemezést figyelembe véve gondolom néhány nap lehet, amíg kijön a frissítés.

Elfogadom a sütiket.

(#6767) Atex


Atex
tag

Vidék vs Budapest témához annyit szeretnék hozzászólni, hogy én a településemet nem cserélném el Budapestre, de csak azon okból mert van sok pokestop (34 fő/db), és gym (250 fő/db). Ezzel úgy gondolom kivételesen szerencsés vagyok. Emellett még XP farmnak is tűrhető hely, ha meg különleges pokemont szeretnék, kirándulunk a Nagyfaluba, Incensezünk elhagyott utakon. Előny még, amit többen írtatok az általunk foglalt gymek száma, ez Bp-en biztosan lehetetlen lenne.
De meg kell vidéken is különböztetni a várost és a kis falut. A szomszédos falvakban (2000 fős falvak) van olyan ahol nemhogy gym, de pokestop sincs, egyetlen egy darab sem, ja és pokemon (PWR) sem. Na most ez olyan mintha Budapesten nemhogy nehéz gymezni, hanem nem lenne egy darab se.

Belőlem nem a bánkódás szól csak sajnálom azokat akiket kizártak a játékból, pl.: ezek a gyerekek, ők utazni sem tudnak.

Más téma. Én most bevállalnék egy Eeevet, egy 10 km-es tojásból. Az event vége óta fogtam 2 db +750-est, kellene a candy.

(#6768) Imy válasza Dr.NX (#6766) üzenetére


Imy
veterán

Erre kíváncsi leszek. :) Azért a napi bónuszt nem értem, de majd ha kint lesz kiderül. A napi pokemon nekem problémásabb, mivel hétvégén falun nem nagyon van, maximum, ha nyomok egy incense-t

(#6769) Atex


Atex
tag

Szombaton mennénk vadászni.

Látom a Városliget Shellder lett, pedig a Golem még kellett volna.

Másik cél a Margit-sziget, itt még működik a Squirtle.

A Gellért-hegy most ígéretesnek tűnik, van három Aerodactyl is, fiamnak még nincs.

Ha szeretnénk Bulbasaur, Charmander, Pikachu, Diglett, Geodude, Grimer, Voltorbot levadászni, erre van e tippetek.

(#6770) avmpg válasza Atex (#6769) üzenetére


avmpg
tag

Hoppá, nest váltás volt?
Xi ker full Ekins és Diglet.

Még jó hogy feltöltöttem a diglett candyt az event alatt...

(#6771) marositech válasza avmpg (#6770) üzenetére


marositech
senior tag

Zugló Horsea nest lett.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#6772) harq55


harq55
kezdő

Óbudai sziget -> doduo
Gazdagrét -> exeggcute (többek között)

(#6773) bebe159 válasza Dr.NX (#6763) üzenetére


bebe159
aktív tag

Szerk.: mindegy egy hülye kérdést tettem fel (nemrég keltem bocsi)

[ Szerkesztve ]

(#6774) BaLee válasza Dr.NX (#6763) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ez tök jó ezeknek örülök!

Pont a napokban említette ezt valaki, hogy nincs honorálva, ha valaki kitartóan hosszú ideje folyamatosan játszik. Ez is csak egy apróság de mégis egy kis plusz!

Az eventnek köszönhetően már 340 körüli döglötthal pikachu candym van remélem nem valami gagyi movesetes Gyaradost kapok. :D

(#6775) nyikszi válasza solfilo (#6698) üzenetére


nyikszi
őstag

Köszi, sikerült.

Viszont állandóan wifit kér. Hogy lehet ezt kikerülni? Van torony aminél harcolni lehet és akkor lenne poké coins és abból lehetne venni pokéballt, mert hogy az elfogyott. Másként lehet szerezni pokéballt? (Valódi pénzért nem veszek.)

Ez mi? "PokéStop" Hol van a játékban?

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#6776) solfilo válasza nyikszi (#6775) üzenetére


solfilo
veterán

Pokéballt tudsz még kipörgetni pokéstopokból, vagy coinért venni, amit ahogy írod, vagy igazi pénzért szerzel, vagy gym védéssel gyűjtesz. Wifit nem tudom, nekem nem kér olyat. Mobilnet rendben működik?

solfilo

(#6777) nyikszi válasza solfilo (#6776) üzenetére


nyikszi
őstag

Nincs mobilnetem, ezért kellene a wifi. Nem fogok fizetni mobilnetért horror árat :( Azért kérdezem, hogy lehet odamenni egy helyre, úgy hogy ne kérje a netet.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#6778) Imy válasza nyikszi (#6777) üzenetére


Imy
veterán

Nem, aktív internet kapcsolat kell.

(#6779) Armahun válasza nyikszi (#6777) üzenetére


Armahun
addikt

Havi 1300 forintért lehet kapni 1 giga netet feltöltő kártyásként minden hűség nélkül.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6780) #33253120 válasza nyikszi (#6775) üzenetére


#33253120
törölt tag

A Pokéstop az egy kék izé, odaballagsz, rákattintasz, megpörgeted, kapsz labdát.
Ha veszel mobilnetet akkor anyagilag jobban jössz ki a pokéstop pörgetéssel mintha labdát vennél, mivel kaphatsz pörgetésből a labda mellett/helyett kelteni való tojást, gym harc utánra többféle potiont, illetve magasabb szinten olyan labdákat amit nem vehetsz meg de hidd el hogy kelleni fognak... :)

(#6781) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Most olvasom redditen, hogy Eevee mostantól 5 km-es tojásból jön.
Kíváncsi vagyok, hogy ez tényleg így van-e. Ha valakinek ötösből jön, megírhatná ide.

Elfogadom a sütiket.

(#6782) HummeRC válasza Dr.NX (#6781) üzenetére


HummeRC
senior tag

Eddig sem értettem, hogy mitől lett 10km-es az eevee, mikor 25 candy az evolve-ja. Reméljük ezt is javítják. Egyébként ahogy elnézem olyan lassan hozzák ki a fejlesztéseket és bővítéseket, hogy elfogy az összes aktív játékos, mire elérnék az 1.0 verziót. :)

[ Szerkesztve ]

(#6783) bebe159 válasza HummeRC (#6782) üzenetére


bebe159
aktív tag

Gondolom azért 10-es mert több fajta, viszonylag erős pokémon csinálható belőle.

(#6784) kribe válasza Dr.NX (#6781) üzenetére


kribe
őstag

Ha úgy csináljak az updatet ahogy eddig akkor csak a patch kiadása után kapott 5km-es tojásokból jöhet Eevee, és a patch előtt kapott 10-esekből még jöhet. Az hogy a tojásban mi van már akkor eldől amikor megkapod.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#6785) bebe159


bebe159
aktív tag

Kevesebb PWR lesz, és lesznek majd másfajták. Eevee 5 km-es lett. Tojásból már nem jön Rattata és Pidgey.

(#6786) HummeRC válasza bebe159 (#6783) üzenetére


HummeRC
senior tag

Értem amit mondasz, csak szerintem nem áll arányban az "erős poke 10km tojás" és a "25 candy-s olcsó evolve". Lehetnének következetesebbek is. Az egyik pokenak 300 candy kell evolve-hoz, a másiknak 25 és mind a kettő eddig 10km tojásos volt. Vagy én gondolom túl a logikát? :B

Jó hír, a pidgey és rattata mentes tojások is.

(#6787) RM1 válasza bebe159 (#6785) üzenetére


RM1
aktív tag

Nekem az utolsó kettőből spearow kelt, az se sokkal jobb. De azt én is észrevettem, hogy az event óta változatosabbak a befogható dolgok.

(#6788) Imy válasza Dr.NX (#6781) üzenetére


Imy
veterán

Nekem 2 napja 10km-esből jött. Most még nem keltettem ki 10km-t, illetve 5km-ből még nem fogtam azóta eevee-t

(#6789) Imy válasza RM1 (#6787) üzenetére


Imy
veterán

Igen, de még megmaradt a halloween-i bejelentkező képernyő.

(#6790) MaciG


MaciG
addikt

Egy kis dilemmába kerültem.
Alapvetően 2 tábort csinálok, egy olyat amiben a legerősebb monok vannak és gym támadásra jó (itt van most 8 db, legjobb támadások, 85, de inkább 90% IV, és mindig max a szintemhez képest ), illetve van egy másik tábor amit gym edzésre használok. Utóbbiban lényegesen több pokemon van, mert sosem tudni éppen milyen kell, ezek 1000-1500cp közt vannak és nem húzom őket tovább, hogy mindig kisebb cp-vel tudjak edzeni, mint ami bent van. Nah most, van egy cp848-as Dragonite ( dragon breath +hyper beam, de csak 61 %-os ), és egy cp887-es Exeggutor ( confusion +solar beam, de ez is csak 67%)
Ezeket vajon érdemes lenne-e felhúzni 1000-1500 közé?

Illetve ha van itt aktív kék játékos, aki lvl25 felett van, és szeretne csoportosan is gym-ezni Szegeden az dobjon egy pü-t. :)

BANZAII

(#6791) nyikszi válasza #33253120 (#6780) üzenetére


nyikszi
őstag

Bocs, hogy ilyen sokat kérdezek, de nem én játszok vele, hanem a Fiam.

Armi! Hol? Egyébként az is sok. (Digi kábelhez képest legalábbis.)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#6792) Atex


Atex
tag

Tegnapelőtt elfoglaltunk egy gymet ketten. Edzeni nem volt időnk, így maradt Lvl3. Tegnap este elmentünk, hogy kicsit feljebb húzzuk, meglepődve láttuk, hogy valaki(k) Lvl7.-re tornázta(k) fel, anélkül, hogy beletettek volna pokémont.

Ennek mi lehet az oka?

Ja és köszönjük neki(k).

[ Szerkesztve ]

(#6793) bebe159 válasza nyikszi (#6791) üzenetére


bebe159
aktív tag

Nekem telenornál van 1500 Ft havonta 1 gb és az elég is. nem mondanám drágának. Sim kártyát lehet ingyen neten rendelni a szállítás is ingyenes (de ha bemész a telenorhoz és kérsz egy simet akkor 490 Ft). Fel kell tölteni 1500 ft-al és elküldeni egy sms-t, onnantól kezdve van net. minden hónap elsején megint 1 gb (ha van a kártyán 1500 Ft, ha nincs, akkor nem aktiválják, amíg fel nem töltöd újra ) ugyanúgy le is lehet mondani egy sms-el. Egyáltalán nem tartom soknak főleg hűségidő nélkül.

Atex szerintem több oka lehet, például volt idejük, akarták a medált húzni, vagy csak meg akarták nehezíteni az esetleges támadók dolgát.
A közelemben van egy gym, azt már 2x is láttam 20 percig üresen. Szürke volt. Azért csak 20 percig mert utána betettem egy pokémont (1 perc séta). Ezt viszont tényleg nem értem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6794) avmpg válasza MaciG (#6790) üzenetére


avmpg
tag

Én több csoportot csináltam, kéne erre is valami csoportosítási megoldás a tárolóban. Már más is panaszkodott.

Minden csoport vegyes fajtákból áll, vegyes movesetekkel. Attól függ mit akarok éppen bevetni.
1. csoport - Gym védők, csak "90%+"-osok. CP2000+ Vegyes típusokat szeretek használni.
2. csoport - Gym támadók, csak "90%+"-ososk. CP1700+ Vegyes, de mint már írtam színte elég a legerősebb Vaporeon-t használni, az mindent visz, meg Wigglytuff és Flareon v. Charizard.
3. csoport - Gym támadók közepes CP-vel 500-800, itt is van mindenféle, de ezeknél már nem figyelek a %-ra.
4. csoport - Gym támadók alacsony CP-vel 10-160, itt is van mindenféle, de ezeknél sem figyelek a %-ra.
5. csoport - Egyébként mindegyik monból egy "90%+"-ost megtartok, a speckókból többet is, hátha lesz végre csere lehetőség.
6. csoport - XPzéshez a tömeg.
A többi transfer.

A 3.,4. csoport az új train rendszernek köszönhető... Nekem egyáltalán nem tetszik. Baromi macerás állandóan variálni a kedvenceket és egyenként kiválasztani a támadókat.

[ Szerkesztve ]

(#6795) tomazin válasza bebe159 (#6793) üzenetére


tomazin
veterán

Lemerult a telefonja.

Btw kiuritettem a tojastartot, eddig 2tojast szedtem ossze egyik 10es...ez a 4-5. kb es 25os vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#6796) avmpg válasza RM1 (#6787) üzenetére


avmpg
tag

Pont ezt írtam tegnap én is.
És durván jönnek a specek is.
Tegnap és ma fogtam egy rakás jobbat, és két Electrabuzz-t, egy Mr. Mime-ot, és rám spawnolt egy Dratini is.

(#6797) MaciG válasza avmpg (#6794) üzenetére


MaciG
addikt

Valahogy lehet beírni a névhez speckó karakteret, és akkor lehetne több csoportot is megkülönböztetni, csak azt nem tudom hogy lehet ezt? Itt a videóban pl. vannak.

BANZAII

(#6798) avmpg válasza Atex (#6792) üzenetére


avmpg
tag

Gyűjt a train medálra. Én is csináltam amikor volt egy kis időm és nem volt ilyen b.szott hideg.

(#6799) Atex válasza avmpg (#6798) üzenetére


Atex
tag

Ez rendben van, de akkor miért nem tett bele pokemont. Én is gyüjtöm a medálra valót, főleg mert az arányom, nagyon rossz. Sokkal többet küzdöttem, mint edzettem. De ilyenkor is beteszek, még ha többe is leszek vele mint 10 gymben.

bebe 159 Erre is gondoltam, de úgy ment oda, hogy volt egy szabad hely. Betesz egyet és folytathatta volna az edzést.

Na mindegy, rendes volt.

avmpg ez a tároló, vagy megkülönböztetés nekem is hiányzik. Eddig arra jutottam, hogy a neveket átírom:

1. első két karakter a támadás fajtája pl: "SS" Steel-Steel
2. következő hat karakter az attack, defense, stamina értékek. Ezt szerintem lecserélem, nincs rá szükségem, ezt fogom kiváltani, hogy beírok egy kezdő karaktert, hogy melyik csoportba tartozzon, és akkor név szerint rendezhető lesz a csoport.
3. következő két karakter a https://pokemongo.gamepress.gg/pokemon/3 oldalon megadott Att. és Def. moveset értékek (pl.:AB)
4. az utolsó két karakter az IV érték

A fiamnak nincs erre szüksége, neki úgy rááll az agya, hogy az IV. értéket Att. Def. jellemzőket fejből nyomja. :C

(#6800) BaLee válasza Atex (#6799) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Egy ember egy pokemont tehet bele ezért hiába húzza fel nem tud bele többet tenni.

Én is egy ilyen gym-et bontottam le 2 napja, lvl5-ös volt de csak 3 pokemon volt benne. Viszont így is nehezebb lebontani, mert bár nem 5 pokemon van benne de a lvl5-ös gym szintjét kell lebontanod 0-ra így első 2 szint esésnél nem lesz kevesebb pokemon.

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.