Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) Jazz válasza Imy (#6500) üzenetére


Jazz
veterán

Ez is ilyen "legenda". Valakinél állítólag működik, valakinél nem.

Menj 17km/h felett, de bármilyen települést km-ekről elkerülve....És fél órán keresztül? És hol, kiautózol a világ végére valami pusztába? A vonat meg túl gyors, a biriglit tekerheted mint állat, a kocsival meg országúton 20-al....rendőr meg is eszik reggelire, ha addig neked nem ütköznek. Ja és mind ezek ellenére nem működik.

free your mind

(#6502) Boborján válasza Jazz (#6501) üzenetére


Boborján
tag

Ne vicceljünk már. Biciklivel gyerekjáték 17km/h óra felett menni. Nagyjából annyi egy 60 éves mami utazási sebessége :D

(#6503) -Faceless- válasza Boborján (#6502) üzenetére


-Faceless-
őstag

Ez attól függ, vannak olyanok akik 4-5 éves koruk vágyait megvalósítják egy-egy fatbike-al, vagy "chopper" biciklivel. Na arra nagyon kíváncsi lennék, hogy hogyan mennél 15-nél gyorsabban.

(#6504) tompiheroe83 válasza Jazz (#6501) üzenetére


tompiheroe83
tag

Több mint 70 rural incenset nyomtam már el, hidd el, h nem legenda. ;)
Mondjuk ezt a 17km/orát nem tudom honnan veszitek, ha 10-zel mész bringával az már simán jó, 1perc 10 sec-enként ad, ha 25-tel tekerek is ugyanígy adja. Ha sétálgatsz akkor nem adja csak 5 percenként. Viszont ha kocsival megyek akkor már elfüstölnek. Rengeteg helyen próbáltam, kb 5 városon kívüli útból 1-nél működik, a többi 4 az pidgey-rattata, fogalmam sincs mi alapján szelektál. Én találtam egy jól bevált helyet, ott se pidgey se rattata, csak a normális jön.

(#6505) Jazz válasza tompiheroe83 (#6504) üzenetére


Jazz
veterán

Akkor addig próbálom amíg jó nem lesz.:)
A 17-et nem tudom....itt írta valaki.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6506) wert32


wert32
csendes tag

Sziasztok! Itt a 15. kerületben nagyon eltűntek a pidgey-k és a rattaták, helyettük van egy halom drowzee meg zubat, így sokkal lassabban lehet gyűjteni az XP-t. 19-es szinten vagyok jelenleg, egy értelmes lényt sem sikerült találnom eddig. 97%-os Cubone amire azt mondom jó fogás volt, de a 194-es CP-je miatt nem sokra megyek vele sem jelenleg.

(#6507) Sefule


Sefule
tag

Újra van fastpokemap!

(#6508) wert32 válasza Sefule (#6507) üzenetére


wert32
csendes tag

Nálam nem talál szörnyeket egyelőre a fastpokemap. Most kelt ki egy 5km-es tojás éppen, 423 CP-s Ekans :DD

(#6509) Gaborz1


Gaborz1
senior tag

Bizony, és találja is a lényeket szépen.

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#6510) Gaborz1


Gaborz1
senior tag

Bocsi a dupláért.
Kikelt az 1. 10km-es tojásom (lvl17) és egy 937-es Scyther jött. :Y
Eddig még csak radaron se láttam.

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#6511) Sefule


Sefule
tag

Margitsziget: Squirtle
Liget: Geodude, ahogy gyanítottam szombaton

(#6512) Sefule


Sefule
tag

Pápa tér: Pinsir
Gazdagrét: Scyther

(#6513) Atex válasza tompiheroe83 (#6504) üzenetére


Atex
tag

Tényleg nem legenda. :R

A hétvégén kipróbáltam a fiammal. Vettünk 25-25 incense-t. 10-10-et elhasználtunk és levontuk a megfelelő tanulságokat. Mi vidéken (nem Budapesten) lakunk. Ennek megvannak a maga előnyei (könnyen gyűlik az XP, általában, 6-8 gymet tartunk ketten), hátrányai (eddig ha ritkább pokemont akartunk látni utazni kellett 90 kilométert).

Tanulságok:

50-60 km/h óra felett a pokemonok elfüstölnek (elég nehéz megmagyarázni, és megnyugtatni a fiad (lvl: 25), hogy miattad elszállt az első Pikatchuja, 600 CP-s. Volt sírás.
30 perc alatt 26-28 db fogható.
Teljesen random adja pokemonokat, a 150-ből kb. csak 10-12 PWRC.
Elég messze kell menni, minden épített ingatlantól, kb.: 1-2 km. Nem elég ha nem látsz a közelben pokemont. Még egy telep, buszmegálló, raktár se legyen a közelben.
Haladni kell legalább 12 km/h-val, ha nem a negyede pokemont kapod.
Előtte járd be az útvonalat van e térerő.
Legyen elég labdád. Ez nálunk nem probléma, mert a kisfalumban van 40 db pokestop.

Ja és működik a Lure-ral is, csak a fentieknek feleljen meg. Találtam egyet messze a lakott területektől. De ez sokkal lassabban adja őket.

(#6514) MaciG válasza Jazz (#6499) üzenetére


MaciG
addikt

És mi van azokkal aminél nem ír méretet, Azok a normálok?

BANZAII

(#6515) lm83


lm83
őstag

Most akkor mi van a bot-okkal?
Működnek vagy nem?
Erre mifelénk, vérmező környéke, tele van minden gym, 2000+ pluszos szörnyekkel.
Van itt vagy 5 gym, szinte mindig mind piros, ( mint én).
Esélyem sincs berakni szörnyet, mert fulra tele,
Meg eddig a régi rendszerben ha nem volt akkor is legalul már 2000+, azt elég leverni..
Most meg ugye hely sincs,
Múltkor sikerült betennem egy dragonitet 2100-al legalulra :/

A másik, ha hely is, még véletlenül sem talált a gps...
Ott állok előtte és össze-vissza dobál, vagy kb épp nem érek a körbe...
Hiába mozgok vagy meg se mozdul, vagy ahogy írtam, odébb dob jóval....

(#6516) bebe159


bebe159
aktív tag

Mit gondoltok, mikor ér ide az update? Olvastam sokaknál, hogy sz@rakodik a gps, hát nálam csak nagyon ritkán 1 mp-re átrak vhova, de különösebben nem zavaró, lehetséges, hogy készüléktől is függ? :F

(#6517) #33253120 válasza lm83 (#6515) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez a gps baj szerintem telefon gond lesz.
Egymás mellé teszem a Galaxy S7-et, és az S5 Minit mindkettőn ugyanaz a verziójú apk van, ugyanarról a MiFi-ről mennek, az S7 tűpontos, az S5 Mini meg olyasmit csinál mint amit te is írsz.

(#6518) bebe159 válasza Sefule (#6507) üzenetére


bebe159
aktív tag

Kipróbáltam a mapot, működik. :) Pont jókor jön a dupla candy időszakban ;]

(#6519) Atex válasza #33253120 (#6517) üzenetére


Atex
tag

A Fiamnak S5 van, a gps tűpontos a pokemon goval. Nekem S7 van sokszor elszaladok 200-300 métert. Vagy 20 méterre az út mellett vagyok. De más programokkal pl.: waze, fényképező az pontos.

De sebaj, mert így sokszor összeszed a buddym 1-2 kilométert. :)

Mi az a "dupla candys időszak"?

[ Szerkesztve ]

(#6520) bebe159 válasza Atex (#6519) üzenetére


bebe159
aktív tag

Itt írják. 26. és1. között 2x candy jár ha pokémont fogsz, a buddy mellé vagy ha evolveolsz. :)
(Ezt neveztem "dupla candys időszaknak" :D )
Ez a játék hivatalos oldala, ha nem tévedek, ugye? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6521) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék egy Arcanine-t, de sajnos eddig csak két Growlithe-ot találtam. Az egyik 630CP és 56%-os a másik 293CP és 91%-os. Melyiket érdemes elove-olni ha tételezzük fel hasonlóan "sok" Growlithe lesz a jövőben is erre? Van esetleg Budapesten olyan hely ahol van több Growlithe-t?
lvl24-es vagyok most.

(#6522) bebe159 válasza hitman77 (#6521) üzenetére


bebe159
aktív tag

Tekintve, hogy a cp-n tudsz változtatni, iv-n nem, így én a nagyobb iv-set evolveolnám.

(#6523) hitman77 válasza bebe159 (#6522) üzenetére


hitman77
senior tag

Én is erre gondoltam, legfeljebb többet sétálunk...:) Mondjuk ha kap valami gyatra moveset-et, akkor elég mérges lennék.
Egyébként a Growlith tényleg ilyen ritka? Nincs sehol egy nest Budapesten?

(#6524) Sefule válasza hitman77 (#6521) üzenetére


Sefule
tag

Ma többször is volt Growlithe a Margit híd budai hídfő melletti kis parkban. Nem egy igazán jó nest, mert nincs mindig, és ha van, akkor is csak egy, de a semminél jobb. Amúgy mindenképp a 91%-ost evolvold, legfeljebb majd sétáltatod. Ha csak a pokedex miatt akarsz Arcanine-t, akkor mindegy, de ez pont egy jó pokemon, érdemes inkább az erősebbe invesztálni.

(#6525) bebe159 válasza hitman77 (#6523) üzenetére


bebe159
aktív tag

Nem járok sokat Bp-re, eddig nekem ő csak tojásban volt (33 candy). A rossz moveset akármikor esélyes. Izgulok is a Magikarpom miatt, eddig 3 volt tojásban és 2-3 vadonban, már 200 km-t sétált mellettem, remélem nem lesz rossz. Bár a következő napokban 4x candy járr a buddyhoz, szóval asszem meglesz a gyarados :C

(#6526) Atex válasza hitman77 (#6521) üzenetére


Atex
tag

Attól függ mire akarod használni?

Ha gymet felhúzni akkor a nagyobb IV-s.

Ha ellenséges gymet lerombolni, vagy azt megvédeni az ellentől, akkor a nagyobb CP-s.

De minden majd a támadásától fog függeni, amit most nem tudsz. Nekem van egy CP 2067 IV 91 és kapott egy semmit nem érő Bulldoze támadást. :W

Ha csak kettőt fogtál az max. 7 candy és kell 50. Vagy betetted Buddynak és gyalogoltál 129 kilométert?
Nekem szerencsére 2x is kelt. (OK Olvastam, csak lassan írtam.)

(#6520) bebe159 válasza Atex (#6519) üzenetére

Köszönöm ezt nem tudtam. Sajnos most pucoltam ki a poke tárolót. Vagy 100 darabot, mert el akartam indítani egy lucky egget. :W

[ Szerkesztve ]

(#6527) hitman77 válasza Atex (#6526) üzenetére


hitman77
senior tag

Az egyik talán tojásból van már nem emlékszem, de most van 68 candym. Egyébként már egy ideje vele sétálok, így sétáltam vagy 100km-t. Ezért is lennék mérges, ha nem jó támadást kapna. Mivel sárga vagyok inkább támadni kellene. Van egyébként összefüggés az IV és a moveset között?

(#6528) wert32


wert32
csendes tag

Sikerült most még egy olyan szörnyet fogni, ami még nem volt meg nekem: Jigglypuff. Már nem sok kell a 20-as szinthez. Más: mostanában rendszeresen elfejelik/elütik az első labdát a lények amit feléjük dobok. Érzem is a labdamennyiségen, hogy nagyobb ütemben fogynak mint korábban.

(#6529) Atex válasza hitman77 (#6527) üzenetére


Atex
tag

Gratulálok a 100 kilométerért. Ha támadni kell én a nagyobb CP-st fejleszteném. A kisebbet ha jó az IV-ja hagyd meg későbbre, mikor gymet akarsz nagyobb szintre húzni.

(#6528) wert32

Nekem ezt az első fejelgetést mindig is csinálták, főleg a PWR. Cselezz miközben pörgeted a labdát.

(#6530) hitman77 válasza Atex (#6529) üzenetére


hitman77
senior tag

Azért ennek nagy része autó volt. A reggeli dugóban 1-2km belemegy mire beérek a munkahelyemre. Mindezt pokemon go plus-al.

(#6531) Sefule


Sefule
tag

Még néhány kisebb nest Bp-en (nincs ott a poki állandóan, és egyszerre általában csak 1)
Golgota tér: Magmar
Kodály körönd: Omanyte
Városmajor: Ponyta (nem annyi, mint régen, de időnként jön egy-egy)
Gellért-hegy: Vulpix (időnként sok)
Lehel út/Váci út találkozásánál a csücsökben: Onix (ahol korábban Magmar volt, a templom előtt)

Egyelőre ennyit találtam. Az Erzsébet téri Charmander elvesztése elég fájó, ráadásul egyelőre semmi értelmes nem jött helyette.

(#6532) lm83 válasza #33253120 (#6517) üzenetére


lm83
őstag

Hát nem ilyen S kategória telefonom van, az igaz.
Már többször írtam sony e3, de nálam is az a gond, hogy a gmaps bezzeg megtalál egyből és menet közben is működik folyamatosan, nem dobál össze-vissza...

(#6533) Jazz válasza MaciG (#6514) üzenetére


Jazz
veterán

Igen.

(#6513) Atex:
Az milyen falu ahol 40 pokestop-otok van? Nagyobb városokban is van hogy csak 5-10.:)

free your mind

(#6534) #33253120 válasza lm83 (#6532) üzenetére


#33253120
törölt tag

A Maps az nálam is hibátlan :)

(#6535) Atex válasza Jazz (#6533) üzenetére


Atex
tag

Megszámoltam, kicsit túloztam. :D

Ez egy 1000 fős kisfalu. 4 gymmel 29 pokestoppal. Van ahol 100 méteren van 5 db.

Szerencsés vagyok.

A szomszéd falvakban sok helyen egy sincs.

Melóba menet simán kipörgetek 800 xp-t, és hazafelé is. De van mikor csak azért tekerek (bringázok) egyet, hogy pörgethessek. Az ezresre fejlesztett bag, szinte mindig tele van, egyszer 1050 itemem volt. Sokszor a poke ballokat törlöm, de ha megtelt az xp-t akkor is adja.

(#6536) Dr.NX válasza Sefule (#6531) üzenetére


Dr.NX
addikt

Köszi!
Még egy: Szabadság téren is van nest, most éppen Poliwag.
Össze lehet szedni egy jó kis Poliwrath-ra valót a kis ebihalakból.
Korábban Jigglypuff volt itt, azelőtt meg Rhyhorn.

Elfogadom a sütiket.

(#6537) tomazin válasza Atex (#6535) üzenetére


tomazin
veterán

Valószínűleg volt egy függő Ingresses és minden követ megjelölt.
Szüleimnél otthon hasonló méretű faluban 2gym, 1 stop.

Az ezresre fejlesztett bag
Ezért fizettél, vagy a 4gymből sikerült ennyit kiszedni? :Y

[ Szerkesztve ]

(#6538) Atex válasza tomazin (#6537) üzenetére


Atex
tag

Sejtem is, hogy ki volt. :C

Augusztus elsején kezdtem, azóta kb. 2x vettem 100 coint, és 2 x 1250 coint.

Próbálunk 8-10 gymben benne lenni, ami nagy meló, mert kevesen játszunk. Igazából a csapat az én meg a Kisfiam. Csak mindig jól felhúzzuk a gymeket, hogy 1-2 ember ha arra jár beletudjon tenni. Nagy meló. Most 9-ben vagyunk benne. Sok coint költöttünk még keltetőre, most pedig az incensre. Néha mikor összejön 60-80 evolve, akkor lucky egget is kell venni.

Az elején volt nagyon durva. Akkor még a faluban lévő gymeket próbáltuk csak visszafoglalni, az augusztus elején-közepén már lvl 30.-as szintű fake gps-t használóktól, majd haladtunk a környező településekre. Volt olyan nap amikor 5x kellett a faluban lévő 4 gymet visszafoglalni. Folyamatosan mentünk egyiktől a másikig, megállás nélkül. Na akkor fogyott a poti és revive. Soha nem volt senki egyiknél sem. Az 5. kör után soha nem jöttek vissza. Néha látom őket a megyeszékhelyen.

(#6539) MaciG válasza hitman77 (#6527) üzenetére


MaciG
addikt

Mindenképpen a jobb IV-set fejleszd, mert cp-t bármikor tudod növelni, ha jók lettek a movsetek

BANZAII

(#6540) hitman77


hitman77
senior tag

iOS-en kint van a 0.43.3.

(#6541) MaciG válasza bebe159 (#6520) üzenetére


MaciG
addikt

Végreeee, lesz még több drowzee ;]

Viszont ami jó, így egy P,W,C elkapása majdnem egy evolv is, mert 6 candy az elkapás, 2 az evolv és még 2 az evolv utáni transfer. :)

BANZAII

(#6542) wert32


wert32
csendes tag

Van valahol egy leírás arról, hogy milyen támadásokat tudnak a különböző pokémonok?

(#6543) Dr.NX válasza wert32 (#6542) üzenetére


Dr.NX
addikt

(#6544) Atex válasza Dr.NX (#6543) üzenetére


Atex
tag

https://pokemongo.gamepress.gg

Köszönöm! Nagyon jól használható oldal.

Mennyi mindent nem tudok a játékról még. Lvl.27.

(#6545) TazLeacher válasza MaciG (#6541) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Evolve-ot én nem olvastam. Elkapás, transfer, tojás. Ha kipróbáltad, várom a tapasztalatot. Mikor indul egyébként? És meddig tart? Mert elég tág a naptári nap megjelölés. Éjféltől éjfélig?

Illetve kíváncsi vagyok a sétáltatós candy-re. Mondjuk 3 km után ad egybe 4-et, vagy 750 m-enkénk 1-et ..

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6546) marositech


marositech
senior tag

Ehh komolyan Magikarp után a bullshit kategória alján van az Onix...
Hogy lehet ilyen alkalmatlan pokemont csinálni?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#6547) Imy


Imy
veterán

Ünnepi eseménnyel csábít a Pokémon Go A Candy-s dolog igaz. :) Éppen most kaptam álló helyzetben 2 candy-t. Lehet most majd sétáltatom a Snorlaxomat is. :)

(#6548) avmpg válasza Imy (#6547) üzenetére


avmpg
tag

Elég durva ami történt.
Azt hiszem most hétvégén megtöltöm a pokédexet. :)

Charizard is meglett végre 300km séta után. :D
És volt olyan mákom, hogy wing attack/fire blast a moveset.

Mennyit vadásztam cubone-ra, hogy meglegyen a Marowak, erre most minden sarkon egy...

Ha Gowlithe kell, akkor XI ker. fegyvernek környéke. Folyamatosan jönnek.

Viszont a korábbi helyen nem láttam azóta Dratinit. :(
[link]
Csak azt a kettőt.

(#6549) lm83 válasza Imy (#6547) üzenetére


lm83
őstag

Nektek a legfrissebb tegnap előtti verzió van fent?
Vagy megy az egyel előtte lévővel is?
Mert ez az új katasztrófa, állandóan kilép...
E: most látom tegnap dobtak rá mégegy javítást, 43.4, remélem jobb lesz....

[ Szerkesztve ]

(#6550) avmpg válasza lm83 (#6549) üzenetére


avmpg
tag

0.43.3-al hasít nálam

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.