Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) solfilo válasza marositech (#7850) üzenetére


solfilo
veterán

Én is fogtam eddig kettőt nyár óta, 50% alatti IV mindkettőnél, kelni nem kelt egy sem. :)

solfilo

(#7852) bebe159 válasza marositech (#7850) üzenetére


bebe159
aktív tag

Szegény... nekem egy rohadt dratinim sincs :DDD

(#7853) JegesEmber20 válasza Dr.NX (#7847) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Tudom, csak elég kellemetlen ott állni :D Inkább deákra mentem Machopokat fogni, egész gyorsan adta őket.

(#7854) Atex válasza avmpg (#7846) üzenetére


Atex
tag

Ez holnap nagyon jól fog jönni!

Köszönöm! :R

(#7855) Boborján


Boborján
tag

Múltkor jelentettem a gymet szegeden amit MaciG említett és semmi nem történt vele egy hete. Ennyire érdekli a nianticet a report. Pedig képet és leírást is csatoltam.

(#7856) avmpg válasza marositech (#7850) üzenetére


avmpg
tag

Sétáltathatod heteken keresztül, aztán úgyis csak elb@sznád rá a stardustot és végül kicsapják pillanatok alatt egy Jynxel, amiből meg napi 3 spawnol. Kell ez neked? És még bénán is néz ki. :D

Dratinihez.
Silph Road nest atlason Historical Sightings és Dratini-re szűrj.
És ehhez még hozzá dobnám a Millenárist, a Döbrentei teret, a Lánchíd budai hídfő körforgalmat, Carl Lutz Rakpart - Népfürdő utca - Dráva utca háromszöget.
Én ezeken a helyeken fogtam egyszer-kétszer.
De fura, mert sokszor csak spawnolt mellettem a semmiből.

(#7857) MaciG


MaciG
addikt

Nézegettem kicsit a gen2-t, vajon a Blissey-t majd lehet a Chansey-ből evolvolni, vagy a Steelix-t az Onixból? Vagy valahol ezt meg lehet nézni?

BANZAII

(#7858) Phrascarica válasza bebe159 (#7852) üzenetére


Phrascarica
csendes tag

Akkor nekünk szerencsénk van, mert a heti átlag 2 db dratini mindig megvan. Vannak helyek ahol előszeretettel tanyáznak, ilyen a megyeri úton, a szilas patak fölötti hídnál lévő stop, csak itt heti átlag 1x van, igaz mi többször el szoktunk ott menni napjában, mikor hozzuk visszük a gyereket a suliba. De szokott lenni, ettől a helytől nem messze a Rex Kutyaotthon Alapítvánnyal szemben is néha, és az Óceánárok-Szilas patak kereszteződéséhez közeli zöld csőnél. Időnként van a pesti rakparton, a Margit híd, Erzsébet híd közötti szakaszon, de fogtunk párat a városligeti tónál is, meg a Tatai út és Béke út között a Rákos-patak partján. És amit avmpg is említett a Dráva utca végénél a rakparton is. Mondjuk mindegyik hellyel az a gond, hogy bár ezeknél rendszeresen van, de ahhoz azért még mindig elég ritkán, hogy megérje direkt ezért odamenni :(

(#7859) bebe159 válasza Phrascarica (#7858) üzenetére


bebe159
aktív tag

3,5 hónapja játszom, Érden. Eddig 1x fogtam dratinit és egy tojásból kelt (halloween -> dragonair). Budapesten eddig nem volt sok lehetőségem játszani, amíg nincs powerbankom, nem is fogok. Ha már beutazom, akkor ki akarom használni rendesen.

(#7860) geckowize válasza MaciG (#7857) üzenetére


geckowize
őstag

Miért ne lehetne? Ez a Gen2 lényege, nem? Én nem néztem gyerekként azt már, úgyhogy lehet, hogy hülyeséget beszélek, de akkor minek lenne pl ez a cikk (Pokémon Candy you should save for Gen II)?

Nem neked címezve, hanem a nest listára: elszomorít, hogy valaki még mindig nem tudta megjegyezni ennyi év után, hogy annak nem Electobuzz (meg nem Elektrobuzz), hanem Electabuzz a neve... Ha már itt vagyunk, itt a topicban sokszor látom és kifejezetten zavar még: nem rewive. reviwe, meg review, hanem revive (rivájv).

[ Szerkesztve ]

(#7861) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Több poké spawnol?

[ Szerkesztve ]

(#7862) bebe159 válasza JegesEmber20 (#7861) üzenetére


bebe159
aktív tag

Ma 15 km-t játszottam, nem tűnt fel.

(#7863) Atex válasza geckowize (#7860) üzenetére


Atex
tag

Köszönöm a kiigazítást! :R

[ Szerkesztve ]

(#7864) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Budapest XVII. kerületben van valami tuti lelőhely? Előre is köszi a javaslatokat!

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#7865) MaciG válasza geckowize (#7860) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi. Van itt Szegeden most egy Onix mest, akkor fogok párat :)

Fastpokemaphoz hasonló térkép van most amit pc-n lehet nézni és működik is?

BANZAII

(#7866) JegesEmber20 válasza bebe159 (#7862) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Mert elvileg 11 után aktiválták. Mától már biztos feltűnik (remélem).

(#7867) solfilo válasza koncsik (#7864) üzenetére


solfilo
veterán

Parkoknál szoktak lenni kisebb nestek, ezeken a helyeken próbálkoznék.

solfilo

(#7868) MaciG


MaciG
addikt

Van egy Magikarpom .
-Overall your magikarp is a wonder!..
-Best attribute is def....
-It stats exceed my calculations...
- Your magikarp is tinier than any we have ion record. Astounding.

111cps, 29HP ,de valamiért nem tudom megnézni az IV-jét, mert hibát ad ki rá :S
Megvan a 400 candy, de egy olyat szeretnék evolvolni amiből majd késöbb ha lesz még candy akkor tudok csinálni egy 3000cps gyaradost, és ezért kell most a jó IV.

BANZAII

(#7869) koncsik válasza solfilo (#7867) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszi a parkban találtunk valóban pokikat, ott legalább stop-ok is vannak. Közben a legeldugottabb városszéli (szó szerint) utcában találtunk egy helyet, ahol egy megállással átlag 6-7 féle dög gyűjthető össze. Sok labdával kell érkezni, itt csak egy stop van, az is odébb.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#7870) Dr.NX válasza MaciG (#7868) üzenetére


Dr.NX
addikt

Mert nem adtál meg stardustot.
Elvileg 2500 stardust mellett ez a kettő lehet:
Level HP ATK DEF Total
19 10 14 15 39/45 (86.7%)
20 10 12 15 37/45 (82.2%)

Elfogadom a sütiket.

(#7871) MaciG válasza Dr.NX (#7870) üzenetére


MaciG
addikt

köszi, de ez a gyarados nekem szívás. Ez is twister, ahogy az előzők... :W

BANZAII

(#7872) Phrascarica válasza avmpg (#7832) üzenetére


Phrascarica
csendes tag

azért kelegetnek az újak

(#7873) Sefule


Sefule
tag

Volt régen itt egy lista, amin rajta volt, hogy melyik telefonokon működik az AR mód. A Samsung Galaxy A5 2016-osra az volt írva, hogy működik. Most cseréltem le a 2015-öst 2016-osra (mondjuk nem ezért), és persze ezen sem működik :(
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1O9WmFt4uI3KygwgmcSh8FwAsFkdm5oK9ziKx0HE3MeQ/edit#gid=190139005

(#7874) bebe159 válasza Sefule (#7873) üzenetére


bebe159
aktív tag

Szvsz sokkal jobb nélküle játszani. Én kikapcsoltam, egyáltalán nem is hiányzik.

(#7875) Sefule válasza bebe159 (#7874) üzenetére


Sefule
tag

ez igaz, de néha olyan vicces képeket lehet lőni vele, az azért jó lenne. Apróság, de örültem volna neki :(

(#7876) MaciG


MaciG
addikt

Szerintetek a vaperon vagy a gyarados jobb támadásra azonos cp mellett? Egyiknek nagyobb base atc, de a másiknak meg többet sebez az elsődleges skill. :F

Sefule: Sajnos nekem sincs ar (galaxy j5), pedig néha én is szeretnék mókás képeket. Kinéztem magamnak egy P8 lite-ot, amin elvileg jól megy a játék, de ar abban sincs. :(

BANZAII

(#7877) marositech


marositech
senior tag

pogobag.me oldalról mi a véleményetek?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7878) Dr.NX válasza MaciG (#7876) üzenetére


Dr.NX
addikt

Teljesen egyforma a Gyarados és Vaporeon elsődleges támadása a gamepress szerint. (True DPS = 16)

Elfogadom a sütiket.

(#7879) spanglee001


spanglee001
addikt

hihetetlen kezdés óta megvan a game, igaz utóbbi időbe csak 1 pokét és 1 stoppot csinálok meg, de ma meglett a pikácsu :C és ma kaptam az első 10km tojást is be is raktam szerintem 1-2 hónap és ki is kel :DDD

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#7880) bebe159 válasza spanglee001 (#7879) üzenetére


bebe159
aktív tag

Lassan járj, tovább érsz. ;) :D

(#7881) bebe159


bebe159
aktív tag

Egyik haverom Taurossal látta nemrég és gyanúsan csak hajnali órákban van jelen gymben.

(#7882) avmpg válasza bebe159 (#7862) üzenetére


avmpg
tag

Városban nekem sem, ma megyek haza vidékre, kíváncsi leszek.
Bár a legutóbbi hasonló létszámnövelés óta nem panaszkodok.

Viszont van minek örülni.
Jött Togepi (87%+) és van Sapkás Raichu is (ő is 87%+).
És persze a jubilálásért és az Egg Breederért nem jár semmi. :( (5millXP)
Ha csak az nem számít bónusznak, hogy azóta csak 5km-es tojások jöttek... :((
De ez persze lehet véletlen.

(#7883) avmpg válasza Dr.NX (#7878) üzenetére


avmpg
tag

A különbség ott van, hogy Gyarados Bite-ja nem víz típusú támadás. És csak Ghost és Psychic ellen super effective.
Ezért szerintem a Vapor hatékonyabb azok ellen ahova a víz típusú támadás kell.
De ez érzésre is így van.
Korábban már párszor említettem, hogy szerintem a Vaporeon a megszerzési nehézségéhez képest egy aránytalanúl erős mon.
Hallottam már, hogy így a kezdő trainerek tudnak gym-ezni.
Én nem éreztem ezt. Amikor már rendesen tudtam gym-ezni, akkor nem csak Vapor volt meg, hanem több más erős mon. Viszont most ha bent ül 5 Vapor egy gymben, akkor ott már nem is próbálkozok, mert csak revive és potion temető...

(#7884) Dr.NX válasza avmpg (#7883) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem az volt a kérdés, hogy melyik mi ellen hatékony. Nyilván vízre érzékeny ellen vizes kell. A kérdés gondolom inkább olyan helyzetre vonatkozik, amikor a védő típusa indifferens, pl. Snorlax ellen.

Elfogadom a sütiket.

(#7885) MaciG válasza avmpg (#7883) üzenetére


MaciG
addikt

És ez a base attack mennyire lehet befolyásoló tényező?

BANZAII

(#7886) Atex


Atex
tag

A hétvégén voltunk a Margit-szigeten, és a Hajógyárin. Lehetett jól fogni a Machopot és az Omanyte-ot.

Nem tudtam kivárni, hogy összegyűljön a 9 db 10 km-es tojás, így a meglévő nyolcat betettem keltetőbe, amik a Hajógyárin kikeltek, és az alábbi pokémonok keltek:

1. Aerodactyl Cp 1473, tojás pörgetés: tóparti vár, vizes élőhelyű pokék vannak mindig. Az elsőt is itt kaptam. Fiam majdnem elpityeredett, nagyon szeretne egyet, és nekem már a második, várja a Tradet.
2. Magmar Cp 1258, tojás pörgetés: kis falu.
3. Hitmonchan Cp 1185, tojás pörgetés: kis falu. Új faj lett, a Gen.1-ből már csak a Porygon kell.
4. Lapras Cp 1665, tojás pörgetés: falu, nem jellemző biotóppal. Ez a második. 24 candyt adott. Frost Breath - Ice Beam!
5. Magmar Cp 1260 tojás pörgetés: tóparti vár, vízes élőhelyű pokék vannak mindig.
6. Scyther Cp 2384 tojás pörgetés: tóparti vár, vízes élőhelyű pokék vannak mindig.
7. Pinsir Cp 1552 tojás pörgetés: kis falu.
8. Elekid Cp 596 tojás pörgetés: kis falu.

(#7883) avmpg A Vaporeonokkal szerencsés vagyok a 6 legerősebb (2600 CP körüliek) közül 4 db Hydro Pump (best Attack) 2 Water Pulse (best Deffend) movesettel rendelkezik, bár Vaporeonnal nehéz mellényúlni. Amikor van lehetőség egy erős gymbe beedzeni magam, lehetőség szerint a sok Vaporeon közé teszek (kettőt szétválasztva) be egy olyan mont ami nem érzékeny az elektromos és a fű pokémonok támadására. Íg a támadónak, váltania kell.

[ Szerkesztve ]

(#7887) avmpg válasza MaciG (#7885) üzenetére


avmpg
tag

Ja vagy úgy, OK, jogos.
Papírforma szerint Gyra kéne, hogy erősebb legyen. Legalábbis ami a támadóerőt illeti. Ha nem nézek el valamit.
De (és tudom ez megint nem a kérdésre vonatkozik ;) ) ott meg az alacsonyabb HP, ami szerintem gyengébbé teszi.
És még mindig azt tudom mondani, hogy bármit is mond a matek, nekem érzésre akkor is a Vapor elég félisten ketegória.
De legalábbis erősebb mint a Gyra. :)

(#7888) avmpg válasza Atex (#7886) üzenetére


avmpg
tag

Ezek szerint nem volt vártúra?
Mi csináltunk egy olyan változatot, mint a harmadik, azok küzöl amit írtam (#7846), csak egy kis módosítással.
A Pesti oldalon mentünk végig először, ott telepakoltam magam PWR-el.
Aztán fel a Móricz-ra, de végül a Feneketlen tóig nem mentünk el.
Aztán a Citadellán és a Tabánon át vissza a várba, ott egy kör és vissza a Batyira.
Közben megálltunk kb. fél órát kajálni is. És volt pár gymezés.
Nem figyeltem, de 17km körül lehetett és Kb. 21kor indultunk és fél3ra értünk vissza. Fél2-2 körül láttam vadászni hasonlóan elveteműlt arcokat a Halászbástyánál. :D

(#7889) avmpg


avmpg
tag

És mégvalami, bocs ha már volt róla szó. Ezt használja valaki?
Calcy IV

(#7890) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Eevee és Exeggcute nestet tud valaki? Atlas szerint nem nagyon van, ha meg van is, elég régi rajta a dátum, azóta volt 1-2 nestcsere.

(#7891) bebe159 válasza JegesEmber20 (#7890) üzenetére


bebe159
aktív tag

Hát, szerintem az egész világ egy eevee nest. :D

Más:
Van egy haverom, akinek nagyon kellene egy Aerodactyl mert a gen1-ből már csak az hiányzik neki, na meg ugye a Dragonite. Majdnem minden nap bejárkál Budapestre, esetleg van ötletetek, hogy merre kellene keresgélni ezeket?

[ Szerkesztve ]

(#7892) avmpg válasza JegesEmber20 (#7890) üzenetére


avmpg
tag

Eevee - Gellért-hegy, Exeggcute - Halászbástya (7833)

[ Szerkesztve ]

(#7893) avmpg válasza bebe159 (#7891) üzenetére


avmpg
tag

Dratini-ről most volt szó, olvass vissza pár hozzászólást. ;)

Aerodactyl már fogósabb. Én fogtam egyet is és Sefule is a várban fogta (7628), de a tapasztalatom az, hogy nem általános a jelenléte. Érdemesebb tojásra várni, abból nekem már háromszor jött. De ha amúgy is felmenne a várba, akkor érdemes egy próbát tenni vele. Véleményem szerint az amúgy is a legjobb vadászhely BP-en.

(#7894) Atex válasza avmpg (#7888) üzenetére


Atex
tag

Nem volt, csak addig jutottam, hogy hazafelé kinéztem a rakparton hol tudok parkolni. :DDD

Viccet félre téve. Délelőtt tízkor indultunk. Útközben kb. 60 kilométeres kitérővel gymeztünk. Fiamat kirakták egy 10-es gym legaljáról (1800 CP Gengar), hogy valaki betegyen egy Dragonite-ot királynak (Multi Acc). De amikor bontotta gymet kettő leggyengébb pokét kiszedte így volt egy hely, feledzettük. Berakott egy maxosra húzott Vaporeont, így ő lett a király. Mondtam is neki, hogy megköszönheti annak aki kiszedte. :R

És milyen praktikák vannak még? Az utolsó ott jártunk óta kiraktak egy várakozni tilos táblát, így elég elvetemült embernek kell lenni (ha csak nem robot), hogy leverje ilyen hidegbe, miközben a szomszéd Cane Corso meg ott őrjöng. :DD

Azután a terv az volt, hogy Margit-sziget-Hajógyári-Vártúra. Machop gyűjtés fiamnak nem volt elég Candy, nekem pedig jó alapanyag az evolvehoz. Nálunk ezerrel sütött a nap, igazi kiránduló idő. Pesten borús -5 fok, a szigeten rendesen kifagytunk, ráadásul messze is parkoltam.
Átmentünk a Hajógyárira mert a jó Omastar még hiányzott a csapatból. Nekem gyenge movesetes sikerült, a Machamp viszont AA (gamepress). A fiamnak fordítva.
A Hajógyárit amúgy többen autóból vallatták. Erre nem is gondoltam.

Azt nem néztem összesen mennyit mentünk, de a 10-es tojások a túra vége előtt 1 órával kikeltek, pedig az érkezésünkkor tettem be.

Így a Várnak már nem álltunk neki, de az infót még egyszer köszönöm. Nem volt felesleges, karácsonykor megyünk, és az alap túrát kipróbáljuk. PoGo kesztyűt pedig beszerzünk, vagy csinálunk. :DD

[ Szerkesztve ]

(#7895) Atex válasza avmpg (#7889) üzenetére


Atex
tag

Letöltöttem próbálgatom. Eddig tetszik.

-Pontosnak tűnik
-Az alapbeolvasás automatikus, és a finomítás is egyszerű
-Eldönthetem, hogy támadó vagy védő pokémon legyen (itt az edző még hiányzik nekem)
-Monokat átnevezhetem, egyezik azzal a logikával, ahogy eddig átneveztem
-CSV fáljba importálható, ezt még nem próbáltam
-nincs reg.

Félek attól, hogy amit használok (IVGO), azért bannolhatnak.

(#7896) bebe159


bebe159
aktív tag

Lenne 2 kérdésem, a nest atlasban, ha unverified, akkor az kb nem ér semmit, ugye?
Valamint tudtok a fastpokemaphoz hasonló szkennert a böngészővel? Telón használom a PokéMap-ot, de sokszor lassú, meg alig tölt be még wifiről is.

(#7897) harq55 válasza bebe159 (#7881) üzenetére


harq55
kezdő

capturepokemon.net?

(#7898) Imy


Imy
veterán

Semmi akció sem lesz karácsonyra? :(

A mikulás sapkás pikachu nem nagy eresztés szerintem...

(#7899) Dr.NX válasza bebe159 (#7896) üzenetére


Dr.NX
addikt

Reddit Pokemon Go scanner list/

https://pokehunter.co/

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#7900) bebe159 válasza Dr.NX (#7899) üzenetére


bebe159
aktív tag

Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.