Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) Dr.NX válasza lm83 (#7500) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem, nyilván arra gondolt, hogy 12 Pidgeotto-t eltranszferel és abból kijön egy 13. evolve.

Elfogadom a sütiket.

(#7502) Boborján válasza Dr.NX (#7491) üzenetére


Boborján
tag

Mert kapok 3 inkubátort. Nem akarom egyesével keltegetni őket :D

(#7503) bebe159 válasza lm83 (#7500) üzenetére


bebe159
aktív tag

Úgy értettem, hogy evolveoltam pl 'x' pidgeyt és lett 'x' pidgeottom, amiket transfereltem és újabb pidgeyket evolveoltam belőlük.
Most nem kellett pontosan kiszámolni és volt időm transferelgetni, meg rendet rakni és újakat evolveolni.

[ Szerkesztve ]

(#7504) bebe159


bebe159
aktív tag

Most kaptam el egy dögöt, még dupláz.

(#7505) avmpg válasza Dr.NX (#7498) üzenetére


avmpg
tag

Tőlem biztos kapnál HMCért egyet. ;)

Tegnapelőtt fogtam egy vad Hitmonlee-t CP1883.
Hitmonchan még mindig sehol.

Pedig most bejött az ötlet, amit valaki korábban említett.
Összeszedtem egy rakás coin-t, a Halloween event óta, és a mostani alatt keltettem egy csomó tojást. (A dupla stardust miatt is.)
Köztük 7 darab 10km-es.
3 Electabuzz.
2 Jynx
1 Chansey
És végre kelt egy Lapras. (CP1685, Ice Shard/Blizzard, 90%+IV) Úgyhogy ezáltal az 1446-os Laprasomat szintén cserélném Hitmonchanre...

Most megint spórolok a coinnal a köv eventre.

(#7506) hitman77 válasza bebe159 (#7504) üzenetére


hitman77
senior tag

Már nem...

(#7507) Atex


Atex
tag

Dittót lehet még fogni?

Az első napokban fogtam 6 db.ot. Most pedig 3. napja egy darabot sem. A legnagyobb egy 500 CP-s volt.

(#7508) hitman77 válasza Atex (#7507) üzenetére


hitman77
senior tag

Én nem fogtam eddig csak egyet, pedig rengeteg prw-t szedtem össze az event alatt. Szerintem lehet még fogni, de talán kisebb lett az esélye.

Más, télre gondoltam beszerzek egy p go mobilt, hogy ne az i6 akksiját gyepáljam. Mi az amit érdemes megvenni 30-40eFt körül? Van ajánlott a Vernee Thor-on kívül is?

[ Szerkesztve ]

(#7509) tompiheroe83 válasza Atex (#7507) üzenetére


tompiheroe83
tag

Persze, h van még, a negjelenés napján fogtam egyet majd két evolvnyi PWR alatt egyet sem, tegnap meg 3-at, ma reggel is egyet.

(#7510) bebe159 válasza hitman77 (#7508) üzenetére


bebe159
aktív tag

Talán kereshetsz aprón Redmi 3-at a gigaakksi miatt, nekem nagytesója van (RN3Pro).

(#7511) harq55


harq55
kezdő

ma-holnap nest váltás
gondolkodom, hogy még ma ki kéne ugrani valahova, csak nem tudom eldönteni, hogy a semmire nem jó, de talán a gen.2-vel felértékelődő Onix-ra vagy a nerfelt Exeggcute-ra menjek rá...
:U

(#7512) Palika71


Palika71
őstag

Szombaton gondoltunk egy nagyot, és elmentünk a családommal Bécs belvárosába karácsonyi fényeket nézni. Na de ha már ott vagyunk, a fiaimmal pokemonoztunk (volna) egy jót. Sétáltunk 4-5 km-t, és tengernyi pokemon. 10-ből 9 PWR! :O, és nem volt semmi, aminek 1000 felett lett volna a CP-je.
A PWR-től meg lassan hányok. Nincs is már kedvem megdobálni őket.
Aztán a nejem hétfőn ment a gyerekekért itt a város szélén a suliba (Szigetszentmiklós), és az ottani pokestopnál fogott egy kigyúrt Onyx-ot. :Y

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#7513) Dr.NX válasza hitman77 (#7508) üzenetére


Dr.NX
addikt

Doogee X5 Max Pro
4000 mAh cserélhető akku, 5", 2GB RAM, B20 LTE.
Német raktárból 30 alatt itt van.

Elfogadom a sütiket.

(#7514) Atex


Atex
tag

(#7508) hitman77 és tompiheroe83 Köszönöm válaszotokat!

Csak mostanában nem fogok, pedig az elején egész jól jött, naponta 1-2 db.

(#7515) hitman77 válasza Dr.NX (#7513) üzenetére


hitman77
senior tag

Néztem, sajnos nem ismerem a márkát. A német raktárból vámmentesen hoznák ki ha jól gondolom.
Az oldalon fehérben látszik, vajon választható fekete is?

(#7516) tomazin válasza hitman77 (#7515) üzenetére


tomazin
veterán

rákeresel és látod, hogy van fekete is, de az nincs német raktárban..

(#7517) hitman77 válasza tomazin (#7516) üzenetére


hitman77
senior tag

Igen, erre gondoltam, hogy az oldalon ennyiért, ilyen feltételekkel van e fekete. Azt gondoltam, hogy létezik. :)

(#7518) Atex válasza harq55 (#7511) üzenetére


Atex
tag

Itt a faluban van két Sandshrew nest. El tudnék fogadni helyettük egy Dratini, meg egy Magikarp nestet. :P

2-3 hétig jól spawnoltak a pokék. Most megint beteszik messze magántelkekbe. Persze ezek soha nem commonok. :W

(#7519) obi_van válasza Dr.NX (#7513) üzenetére


obi_van
kezdő

Nekem pont ilyen van !

kb 3 hete rendeltem meg, teljesen ok teló. a GPS-e "szuper pokemon" !!!! mivel sokat pozicionál, ezért állandóan megy az emberkém....itthon ülve (helytől függően) kb. 5-6 óra alatt megy annyit hogy egy 5 km-es tojásom kikel... :C :C :C

(#7520) Dr.NX válasza obi_van (#7519) üzenetére


Dr.NX
addikt

Mostanában is? Nekem már egy hete, kb. a Thanksgiving event eleje óta lecövekelt a figura, nem megy sehova, láthatóan valamit változtattak a GPS jel kezelésén. (Redmi 2 Pro)
Egyébként meg jön a tél, jobb is a fehér.

Elfogadom a sütiket.

(#7521) obi_van válasza Dr.NX (#7520) üzenetére


obi_van
kezdő

ma is ment a Laprasom 6 óra alatt 5 km -t, pedig a munkahelyemen esküszöm 500 m-nél nem mentem többet... :DD

(#7522) Imy


Imy
veterán

Mikor lesz valami újabb akció? Ma véget ért a xp 2x akció. :(

(#7523) bebe159 válasza Imy (#7522) üzenetére


bebe159
aktív tag

Hideg van és kevesen játszanak, szerintem hamarosan. :C Vagy karikor nagy durranás.

(#7524) #33253120


#33253120
törölt tag

Mióta vannak képek, meg tappancs a shigthingsben?

(#7525) avmpg


avmpg
tag

Nest váltás, új kereső!!!
:C :C :C
:C :C :C
:C :C :C

Végre használható.
Pedig már éppen anyázni akartam, hogy komolyan kezd bosszantani a játék.
Tegnap Snorlax beugrott a Sigthings-on, de a jó képességű kereső miatt persze nem találtam meg... (megint tök következetesség nélkül mindenfélét összevissza mutatott)
Ha ma jött volna meglenne.
Bár nem biztos, mert a kereső nem mutat minden mon-t...

Plusz érdekesség:
[link]

Ami érdekes elhangzik benne.
Eventek mint pl. Sydney operaház, amikor be lure-oztak pár stoppot. (Bár ez megy közösségileg is.)
És ezekhez az eventekhez fűződően említ pár szót: Bajnokság, Ranglista, Vásár.
(Tehát úgy tűnik a PVP harc eseményekhez és helyszínekhez kötődne majd.)
Az új monok bemutatása hullámokban történne.
De persze mindent csak "lehetséges"-ként említ...

(#7526) avmpg válasza #33253120 (#7524) üzenetére


avmpg
tag

Ha a tappancsra nyomsz rádobja a térképre, hogy merre menj!
És ki tudod kapcsolni ugyanott.
Ez hiányzott eddig a legjobban. Végre valami feature.

(#7527) Palika71


Palika71
őstag

Nagyon jó a kereső. Észre sem vettem volna egy darabig, ha itt nem olvasom. :)

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#7528) Atex válasza avmpg (#7526) üzenetére


Atex
tag

Soha nem jutott volna eszembe, hogy a tappancsokra nyomjak.

És talán azt nem írta senki, hogy kb kétszer akkora sugarú területet jelöl.

[ Szerkesztve ]

(#7529) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Oh?

Elfogadom a sütiket.

(#7530) J0shu4M1ll3r válasza avmpg (#7525) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Na ez nagyon kellett. Nekem pl instatn visszatérés kb 1,5 hónap vegetálás utána. Eddig jó, ha heti 1szer bekapcsoltam a GO-t. Amióta olvastam a hsz-edet, azóta megy folyamatosan :D
A tappancsra kattintás jó ötlet, de azon én is meglepődtem, hogy az első helyen lévő poke 2-3x messzebb van, mint eddig, de nem is lényeg, ha már ennyire pontosan belövik a helyzetet.
Az se lett volna semmi, ha ezt az új keresőt még a bonus event ideje alatt hozzák be :D
Mindenesetre nekem adott egy lendületet.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#7531) 2rda


2rda
tag

Arról nincs hír hogy esetleg egyszerre fog menni a sightings és nearby?
Nálunk a közelben van 8-10 spawn point, de most már csak a majd egy kilométerre lévő stop közeli monokat mutatja. Ez számomra még jobban kinyírja a játékot. Sokszor fogtam olyan helyen jó dolgokat ahol nincs pokestop a közelben. Viszont így semmit nem látok csak a stop alatt lévő pidgeyt és rattatákat...
Budapesten gondolom hasznos és jól működik, de minden nap nem szeretnénk beutazni hogy játszunk egy kicsit :)

Szerk.:
Hopsz, még van remény: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7532) marositech


marositech
senior tag

Hát ez...ez...akkora bullshit az új tracker rendszer.
Minimál módban 3 pokét látok és ha rámegyek mit látok?
3 ratatát 4 pigit 1 spearow 1 mr. mimet.

Tényleg rohadtul így kell elbaxni? 4 pokemont látok egy 9 db-os helyen.
Nem jó! :W

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7533) Boborján válasza marositech (#7532) üzenetére


Boborján
tag

Ez tényleg egy nagy fos. Nem tudom pár HSZ-nél mi ez az ujjongás.
1. Kilométerrel arrébb lévő stopnál látom, hogy ott milyen trash lények vannak de ami mellettem van azt nem tudom meg csak 3rd party appal.
2. A mellettem lévő lényt 2 méterre levő stophoz mutatta mikor 100 méterre is van 1 stop.
3. A tappancs semmire nem jó.Megmutatja hol a stop... de jó fél km-en belül bárhol lehet a lény és mos tmár hiába járkálok nem fog eltűnni.

Ezt az egészet visszafele fejlesztik. Most még inkább térképet akar használni mindenki. Komolyan előbb adnék pénzt egy normális mapért mint ezért a szutyokért. Több hónapja ezen "dolgoznak" és csak erre a szarra futotta?

joshuam,Palika71,avmpg : Ti miről beszéltek. Ez a tappancs semmit nem mutat meg. Feature? Ezt egy másod éves infós megcsinálta volna 1 hét alatt.

[ Szerkesztve ]

(#7534) avmpg válasza marositech (#7532) üzenetére


avmpg
tag

Ahogy utána olvasgattam reggel, eléggé utálják az emberek.
Szerintem baromi jó, csak pár dolgon változtatni kellene.
Az nagyon kellett már, hogy rá lehet dobni a térképre és oda lehet navigálni.
Viszont ezt nem úgy kéne, hogy azokra működik ami a közeli (vagy távoli...) stoppoknál vannak, hanem a tőled 200m sugárban lévőkre.

De ha belegondolsz, akkor ennek is van értelme.
Fixen össze tudod szedni a stoppoknál lévőket, de megvan az esélye, hogy valami megjelenik melletted.
Ez lenne a hazárd játék faktor, amit már korábban emlegettem. És pl csak így jutsz hozzá ritka monokhoz. Stoppoknál csak a nesteseket vagy a gyakorit mutatja.

Persze ezt megint nem kommunikálja ki a Niantic, mint ahogy a kereső működését sem... Ha nem nyomok rá a lábnyomokra, akkor én se tudnám hogy működik. És azt mondanám, hogy ennek így nem sok értelme volt.

Az nagyon fájna, ha elvénnék a lehetőséget, hogy feldobd a térképre ami megjelenik a keresőn. Viszont tényleg jó lenne valahogy látni, hogy mi van közvetlen körülötted.

(#7535) avmpg válasza Boborján (#7533) üzenetére


avmpg
tag

Azt nem figyeltem, hogy csak a stoppot mutatja. Nem sokat játszottam vele hajnalban. Azt hittem magát a mon pozicíóját mutatja. Ha csak a stoppot, akkor az tényleg baj, mert az a kis képből is kiderül (ha már egyszer jártál ott).
Ahol én lakok ott nem sok stop és nem sok mon van, úgyhogy fel se tűnt... Csak az, hogy nem mindet mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#7536) Boborján válasza avmpg (#7534) üzenetére


Boborján
tag

De a lábnyom csak annyit mutat hogy ahhoz a stopphoz van közel. Az nem azt jelenti, hogy oda mész és ott is van. Lehet utcákkal arrébb. Arról meg ne feledkezzünk meg, hogy már a Friscói teszt során volt róla szó , hogy a ritka lényeket amik bárhol spawnolhatnak mint a Snorlax és társai azokat nem is mutatja. Tudod mennyi esély van rá, hogy így éppen belefuss egybe? Hát rohadtul kevés.

(#7537) avmpg válasza Boborján (#7536) üzenetére


avmpg
tag

Ahogy írtam:
https://prohardver.hu/tema/pokemon_go/hsz_7048-7048.html
"- Működő kereső. Nem kell feltétlenül térkép. De a kereső működjön. Illetve az lenne még nagyon cool, ha valamilyen módon jelezné, hogy a közelemben (mondjuk kb. 1-2km) spawnolt valami spec nagyon durva mon. És akkor viszont nem negyed órát élne, hanem mondjuk egyet. Úgy lenne izgalma a keresésnek. De ehhez alap követelmény a közvetlen közelben működő sightnings."

Illetve.
(https://prohardver.hu/tema/pokemon_go/hsz_6935-6935.html)
Már a 0.45-el éreztem, hogy valami ilyesmi lesz, akkor nagyon megnövekedett a monok száma a stoppoknál.
Ma reggel még nem éreztem, hogy messzebb is lehet tőle, ahogy írod "Lehet utcákkal arrébb", nekem ott volt, ahova tette a jelet.
De nem jelentem ki, hogy jó, mert csak pár elkapásom volt. Majd du próbálom még, aztán holnap én is anázok az első öröm után. ;)

És még annyi, hogy én belefutottam. Laprasba és Snorlaxba is. Bár az első Lapras még működő közel keresővel fogtam, úgyhogy egy utcával arrébb kellett mennem (kb. 70 méterrel vétettem volna el). És végül is a Snorlaxot is (20 métert kellett volna arrébb menni, ha nem győkér a kereső). Haveromnak is spawnolt mellette Lapras, nem használ térképet. Esély van rá, de nagyon kicsi, valóban. Csak a 3rd party térképek egyenlőtlenséget hoznak így.

[ Szerkesztve ]

(#7538) Boborján válasza avmpg (#7537) üzenetére


Boborján
tag

Én most járkáltam a városban és nem jó.
Az első verziód jó lenne. Én anno úgy képzeltem el, hogy ha valami ritka megjelenik x távon belül amit beállítasz akkor jön az értesítés és lehet rohanni. És akkor jó nagy tömegeken jelennének meg csak mert itt egy ritka. De inkább ilyen szarok vannak, hogy ha nincs mázlid akkor soha nem lesz semmi jó lényed mert nem jelzi vagy csak nem találod meg.

(#7539) Jazz válasza marositech (#7532) üzenetére


Jazz
veterán

Hányas verziónál adja ezt az új tracker-t? 47.1? Nem volt update nekem gplay-ről.

free your mind

(#7540) Plazmacucci válasza Jazz (#7539) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem kell update... fos az egész, minden kommon szarra öt labdát kell eldobni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7541) Atex


Atex
tag

Gondoltam, hogy pár napon belül megint izzani fog a fórum. :C

Remélemem 7.-én újra izzik.

Az előttem szólóknak sok mindenben igaza van, biztos lehetne még sokkal jobbat csinálni.

Én nagyon örülök ennek az új rendszernek is. Nálunk 1000- es kisfalu, van 23 pokestop, 4 gym és 45-50 poke egy időben. Az én tapasztalataim vidékről:

1. nálunk főleg stopoknál vannak a Halloween óta a monok. Amelyik nem, az magánkertben, amiről már írtam. Azt eddig sem tudtam elkapni.
2. Sokan írjátok, hogy nem látni mindent. Nekem jelöl minden közelben lévő mont. Igaz nem tudja a közelben lévő 20-ból egyszerre mindet megjeleníteni. De amint elkezdem összefogni őket, és amit megfogtam arra a helyre egyből berakja a következőt. Ha lusták vagyunk a commont kapkodni akkor igen elmehetünk egy Slowbro mellett, (nekem sikerült).
3. Valaki írta hogy a tappancs végig ott marad neki. Nyomjon rá újra, vagy egy másik monra.
4. Mivel sokkal nagyobb területen keres, olyan spawnereket is felfedeztem amit eddig nem is tudtam, a környező településeken.
5. Vannak új stopok?
6. Annak aki autóval, bicóval megy vigyázni kell, de gondolom nagy részünk úgyis használ (amíg van) egyéb térképet.
7. Abból is látom a javulást, hogy nekem jobban fogynak a labdák.
8. Az eddigi kereső semmire való volt, a mellettem lévő 5-6 pokéból sokszor egyet jelölt, most mindig tele van a kereső.

Tehát az én véleményem: :C

(#7542) MaciG válasza Plazmacucci (#7540) üzenetére


MaciG
addikt

30-as szint környékén vagy feletet a piros labda már szinte semmire sem jó, csak kék de inkább a fekete.

Én meg jól megszívtam, meghalt a telefon, szervízben azt mondják pár hét, a cseretelefonon meg persze nem megy a játék (barátnőm telefonján sem) és mivel sajna google accom van így nem is szeretném nagyon kiadni. Most azért örülnék ha menne valami emulátor hogy legalább goldokat be tudjam szedni. :U

BANZAII

(#7543) -Faceless- válasza Plazmacucci (#7540) üzenetére


-Faceless-
őstag

Dehogyis addigra elfut.

(#7544) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Ha jól látom, a Városligetben Slowbro nest lett, a Népligetben meg Growlithe.

Elfogadom a sütiket.

(#7545) Dr.NX válasza Dr.NX (#7544) üzenetére


Dr.NX
addikt

Bocsánat, Slowpoke, nem Slowbro.

Elfogadom a sütiket.

(#7546) marositech válasza Dr.NX (#7545) üzenetére


marositech
senior tag

Tojásfejessyék? :O

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7547) Sefule válasza Dr.NX (#7544) üzenetére


Sefule
tag

A Margitsziget Nidoran fiú, a Pápa téri kis nest Pikachu, a Mátyás téri még kisebb pedig Charmander.

(#7548) solfilo válasza Sefule (#7547) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, Pápa téren majdnem fogtam egy 100-as pikachut, de elfüstölt. :)

solfilo

(#7549) Phrascarica


Phrascarica
csendes tag

Nekem semmi bajom a keresővel. Minden gond nélkül tudtam dratinit is fogni ma vele, meg sok mást is amikre szükségem lesz a fejlesztett verzióhoz.

(#7550) Boborján válasza Phrascarica (#7549) üzenetére


Boborján
tag

Mert nem tudod mi mellett mentél el .Ez csak ott működik ahol minden sarkon van egy stop. Ha lesz időm feltöltöm a képeket. Ma volt olyan , hogy egy Mr. Mime-on meg egy Rattatán álltam és a nerby nem mutatta csak azt ami a 100 méterre levő stopnál van. Ezzel a rendszerrel simán el sétálsz egy Lapras mellett ami a szomszéd utcában van csak azért mert nincs ott egy poke stop.

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.