Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) tompiheroe83 válasza Atex (#7750) üzenetére


tompiheroe83
tag

De nem! :)

Itt a környékemen azok az acc-ok csinálják ezt akiket "ismerek".Az én csapatomból 2-3-an is csinálják. Tuti nem fake acc-ok, (van akit a játék kezdetet óta látok kb, 25+-okról van szó), és mostanában látom, hogy nyomják ezt a kis cp baromságot. Van akit látásból ismerek is(szóval számomra ismert nevekről van szó, tuti nem fake accountokról akik szórakozni akarnak).
De nemcsak egy színt érint, másik bagázsnál is látom, 3asban nyomják mindig és mostanában az egyik mindig ilyen pici cp-t tesz...?? Csomó gym leverésem azzal kezdődik, hogy ilyen kis pidgeyket ütök mostanában, Ez akkor vmi ilyen lokális agymenés?
Felhúztam egy gymet 40ezerre, volt benne csomó szabad hely, erre betesz egy párszázas pidgeyt egy általam "ismert" játékos (nem személyesen ismerem, nem tudom megkérdezni), azt hittem agyf*szt kapok. Ezért is kérdeztem, hogy lemaradtam vmiről, hogy ez tényleg megéri? (nyilván nem)

[ Szerkesztve ]

(#7752) MaciG válasza tompiheroe83 (#7749) üzenetére


MaciG
addikt

Poénbol teszik be. Nem érdekli lehet e húzni vagy nem is gondol rá.

Ez az event meg. Vicc....

BANZAII

(#7753) bebe159 válasza MaciG (#7752) üzenetére


bebe159
aktív tag

Nincs is event :D Nem is lesz? Ezt nem mondanám annak, vagy később nem lehet kitojásolni a kicsiket?
Amúgy lehet, hogy kevés a revive és nem akarnak használni, akik kicsiket raknak be.

(#7754) wert32 válasza tompiheroe83 (#7749) üzenetére


wert32
csendes tag

Mostanában én is sokszor teszek be a környékbeli Gym-ekbe Pidgey-t, mert mire hazaérek már más színű sokszor a Gym, így legalább nem pazarlom a Revive-t.

(#7755) #33253120 válasza tompiheroe83 (#7751) üzenetére


#33253120
törölt tag

Sacc? Jön a tél, nehéz keltetni, kell a sok és drága keltető, hogy lehessen egyszerre kilencet keltetni. És ez bizony coinba kerül. Ha mindenki kis pokemont rak be, és naggyal támad akkor jobban forognak a 10 coinok....

(#7756) avmpg


avmpg
tag

A sapkás pika elég common, úgy látom.
De ha valaki pikachu overdose-t akar, akkor irány a Citadella.
Ezt tettem én is ma reggel, áthelyetztem oda a ma reggel edzést.

Egyébként már az aljában a fürdő mellett is jönnek rendesen, nem kell feltétlenül "hegyet mászni".

[ Szerkesztve ]

(#7757) avmpg válasza #33253120 (#7755) üzenetére


avmpg
tag

Tudod hogy örülök a télnek? Nagyon. De tényleg.
Végre nem kell izzadni a hőségben és a sötétben kevésbé merül a teló.
Én többet játszom mint nyáron.
Nálam a hidegben kelnek jobban a tojások. ;)

(#7758) marositech


marositech
senior tag

WTF niantic logic. 2 km tojásból kikel a Pikachu, viszont 5 km tojásból kikel a Pichu... :(((

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7759) -Faceless- válasza marositech (#7758) üzenetére


-Faceless-
őstag

(#7760) tompiheroe83 válasza wert32 (#7754) üzenetére


tompiheroe83
tag

Nah ez logikus így, a legkevesebb a revive-ból van, ezzel tényleg lehet spórolni, nah így már látok rációt a dologban, kösz a tippet.

De mellesleg itt a környéken egyre furább dolgok mennek, tegnapelőtt látom, hogy a távolban bontanak egy ellenséges gymet, na mondom király, hátha az én csapatom, majd jól beteszem, erre ahogy lebontják, ugyanolyan színű lett...és így ment vegig 3 gymen...
Ma látom, hogy bontják azt a gymet amiben én vagyok, na mondom fasza, nézzük ki az a "gyökér " :D , erre bazz ugyanolyan színű lett, wtf??

[ Szerkesztve ]

(#7761) bebe159 válasza tompiheroe83 (#7760) üzenetére


bebe159
aktív tag

Friendly Fire: ON :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7762) Atex válasza tompiheroe83 (#7760) üzenetére


Atex
tag

A kérdésedre érkezett válaszok a mindegyike a Revive takarékoskodásról szól. Az Ellen is azért teszi be a gyenge Mont, hogy fogyassza a te revive-od, mikor prestige-elsz.

Ahol tudod, hogy azonnal leütik oda miért tennél mást. De nálunk nem ez a helyzet átlag 1 hetet simán benn vagyunk, mielőtt valaki kóbor trainer lebontja.

A bontásom után meg többször jártam úgy, hogy abban a pillanatban más dobott be, volt mikor ugyanaz akit kiütöttem, pedig ez mostanában volt. Ha ugyanolyan színű lesz, még abból is lehet, ha segítenek gyerekeknek pl. Nem szoktam tőlük kérdezni milyen színűek. Örülnek.

(#7763) Palika71


Palika71
őstag

Összefutottam egy sapkással. Gondoltam jól megszerzem. De miután 8 kékcsíkosból is kiugrott elszelelt.
Már nem is érdekel. Sokkal jobban örülnék a régről vágyott, és hiányzó pokemonoknak.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#7764) MaciG


MaciG
addikt

Én nem értem ezt a niantic logikát. Vegyél azért plussz aranyat ,majd inkubátort, hogy kikelts egy baby pokemont ami semmire sem jó, és még evolvolni is felesleges, mert az evolvolt változata se jó semmire sem, és már amúgy is megvan. :F Talán úgy lett volna értelme ha ezek jönnek előbb és azokat amiket ezekből lehet evolvolni vadon nem lehetne fogni. november eleje óta gyűjtöm a coinokat, már van majdnem 3000, gondoltam majd lesz valami jó event most hogy érdemes legyen elkölteni, de úgy látom gyűjtöm még tovább...

Nem tudom ti merre pörgettek, nekem szinte mindig 100+ fölött van a revive (max és sima együtt) és folyamatosan dobálom kifelé, pedig gym-ezek is rendesen.

BANZAII

(#7765) Atex válasza MaciG (#7764) üzenetére


Atex
tag

"Nem tudom ti merre pörgettek, nekem szinte mindig 100+ fölött van a revive (max és sima együtt) és folyamatosan dobálom kifelé, pedig gym-ezek is rendesen."

Igazából ez érdekes dolog. Teljesen változó, hogy miként fogy a revive. Van mikor már szinte nem tudom hova tenni, annyi van. Van mikor meg egy nap alatt elfogy, persze a max revive-t nagyon óvom. Kicsi helyet foglal. :)

Egy kis statisztika:
-Lvl.:32
-faluban van 23 pokestop
-kipörgettem: 7634 db, ez napi átlag 51 pokestop, ebből 4-5 db/nap revive jön átlag
-gym battles 636 db
-train: 259 db

Jelenleg van:
-65 db revive
-40 max revive

Jelenleg 18 db gymben vagyok.

Tudom az edzéseim és a harcok száma nem sok. Ezt másképp kell elképzelni mint Budapesten. Te gondolom mindig megteszed a kis körödet, elfogy napi pár revive, ha előbb kilépsz a pokéval, csak poti, minden nap harcolsz. Tudsz számolni a napi fogyással. De nekem lehet két hétig dolgozik a 18 gym védő. Majd szombat éjjel gondolja az ellen, hogy ledúlják a kis aranybányánkat. Na ha 18-ból 10 darabot kifosztanak, amikor azt visszafoglalod és prestigeled, akkor kell a sok revive, egyszerre. Ezért van sok pokém is, mert ha fogyóban a revive, nem élesztem fel őket, csak mikor újra összegyült ami szerintem kell. Hidd el ezért itt tesznek be kitolásból más színüek.

(#7766) avmpg


avmpg
tag

Elekid, Magby és Smoochum 10km-es??? WTF? A nagy is! És az se jó az égvilágon semmire (pont ahogy írjátok), és a legbénábban kinézők... (bár ez csak személyes vélemény)

Aztán ez a limited pika annyira limited, hogy meglett tőle a Rocker meadál. :)
Szerintem ennek kb. annyira kéne ritkának lenni mint a második hullámos 10km-esek. (Magamar, Pinsir)
De talán még az is belefért volna, hogy legyen olyan ritka mint egy Snorlax, de legalább nestnél spawnoljon.

Nekem inkább ez a csalódás és nem az, hogy kevés új jött. Egyenlőre elvagyok az eddigiek fejlesztgetésével.
(Persze várom és örültem volna több újnak is.)

Ennek ellenére én örülök az újításoknak, úgyhogy ez nem "fákkolás".

Ha már itt tartunk, a 10es tojás kupac tartalma: Pinsir, Hitmonlee, Omanyte, Aerodactyl, Kabuto, Electabuzz
Na ez már fákkolás. Ha nem kaptam volna el Hitmonchant, akkor biztos idegbeteg lennék. :)

És rájöttem, hogy miért spawnolt hitmonchan ott ahol megfogtam:
Oxygen
Ezek szerint mégis igaz ami írnak, és ami alapján kerestem:
"You can find fighting pokemons at Gyms, Sport Centers, Stadiums, Recreation Areas"

[ Szerkesztve ]

(#7767) tompiheroe83


tompiheroe83
tag

avmpg:: Jah vmi lehet benne, a második hitmonchanomat egy focistadion lelátóján ülve fogtam :)

De most akkor minden (értsd tényleg minden) 2 genes poke tojásból fog jönni?? Ez ugye csak elmélet, ugye ezt nem erősítette meg a niantic, hogy nem lesz szabadon elfogható 2 gen? Ugye??

Vettem ma pár inkubátort, de ezt nem fogom bírni anyagilag így... legalább egy olyan lenne ami hasznos és nem ilyen kis bolha...

(#7768) bebe159


bebe159
aktív tag

Most ezeknek a kicsiknek van határidejük? Szóval pl januárban már nem elfoghatók? Nálam a pokédex mérete nem nőtt, nem jegyzi be őket oda?

Van már sapkás Pikachum :DD

[ Szerkesztve ]

(#7769) geckowize


geckowize
őstag

Utánaolvastam dolgoknak (főleg redditen), válaszolok a felmerült kérdésekre, illetve megpróbálom eloszlatni a tévhiteket.

(#7744) tompiheroe83:
Nem minden Pikachu santahat-es. Sőt, van, aki a bejelentés után berakott 2 km-es tojás hatcheléséből kapott Pikachu-t. Tehát az, hogy 5-ösből kel Pichu, az nem tiltotta le, hogy Pikachu is jöhessen eggből, természetesen sapka nélküli.

bebe159-nek intézett válaszodra reagálva: De, van evolve, nem csak díszre jók, mivel ha pl 540-es egy Pichu, akkor abból feltehetőleg nagyobb Pikachu fog evolválódni, mint amit wildban el lehet fogni, abból meg szintén izmosabb Raichu, tehát kevesebb stardustba kerül a végén 3rd (vagy eddigi noevolve-osokból 2nd) formokat létrehozni ezekből. Az más kérdés, hogy melyik mennyire hasznos egy izmos Raichu, ahogy eddig nézegettem a pokemon.gameinfo.io-t, electricből a 3 értékelhető közül a Jolteon a legjobb, második az Electa és csak harmadik a Raichu.

Másik dolog, hogy nem minden baby hatchel 5 km-es tojásból:

Baby Egg dist Candy Evolves
------------------------------------------
Igglybuff 2km 25 Jigglypuff
Cleffa 2km 25 Clefairy
Pichu 5km 25 Pikachu
Togepi 5km 50 Togetic
Magby 10km 25 Magmar
Elekid 10km 25 Electabuzz
Smoochum 10km 25 Jynx

Sry a táblázatért, valaki elmondhatná, hogy kell PH-ra normális táblázatot beszúrni, tabokkal nem működött

(#7768) bebe159:
Egyedül a santahat-es Pikachunak van határideje, mégpedig itthoni idő szerint 2016.12.29. 19:00-ig. A többi a 2. generáció része, és így vezették be őket a játékba, nem eventfüggőek (főleg, hogy nem indult tegnap óta semmiféle olyan "event", mint pl. halloweenkor), a Ditto bevezetése is így zajlott.

Javítottam kicsit a táblázaton. A Monospace formázást javaslom legközelebbre.
- Karma

[ Módosította: Karma ]

(#7770) tompiheroe83 válasza geckowize (#7769) üzenetére


tompiheroe83
tag

Kössz az infókat, azóta utánanéztem a dolgoknak én is.

Amit írsz, hogy Pichuból keltetsz egy olyan cp-set ami evolve után nagyobb cp-s pikachu lesz mint az szabadon elkapható pikachuk, na az viszont nagyon nem igaz! A 20-as level a max, 215cp-vel (abból lesz evolvval 450-es pikachu, ami ugyanúgy 20-as szint) tehát semmi előny nem származik belőle, ráadásul pikachuból foghatsz wildot is level 30-cal mi 675-ös cp-s, szóval dust spórolásról szó sincs, sőt!
Ez ugyanúgy igaz a többi baby monra is, nem csak a pichura.

(#7771) geckowize válasza tompiheroe83 (#7770) üzenetére


geckowize
őstag

Akkor sry, félre voltam informálva. :B Köszi az infót, akkor tényleg lószarra se jók.

(#7772) marositech válasza tompiheroe83 (#7770) üzenetére


marositech
senior tag

Véleményem szerint, most bármilyen újítás vagy plusz pokémonok, a játékot nehezítik vele. :W

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7773) tompiheroe83 válasza marositech (#7772) üzenetére


tompiheroe83
tag

Ezt így nem értem bocsi, miért nehezedik a játék? Ebben a játékban egyáltalán mi a nehéz?

(#7774) marositech válasza tompiheroe83 (#7773) üzenetére


marositech
senior tag

Nem tűnt fel, hogy ez a baby rendszer ordas nagy fail?
Pár HSZ arrébb írtam, hogy a Pikachu 2 km, de hogy a Pichu 5 km-es tojásban kikel.
Berakják tojásokba a Magby, Elekid, Cleffa, Igglypuff és Smoochumt úgy, hogy emellé az evolvolt példányok is bent vannak. Minek?
Ha logikusak lennének, akkor kivennék a nagyobbik példányokat a tojásokból.
Akkor meg az állításom ismét érvénybe lépne.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7775) -Faceless- válasza tompiheroe83 (#7773) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nehéz annyi pénzt keresni, hogy ki tudjunk költözni Santa Monica-ba.

(#7776) tompiheroe83 válasza marositech (#7774) üzenetére


tompiheroe83
tag

Én értem mit mondasz, engem se nyűgöz le ez a babymon baromság, totál értelmetlen és fel is csesztem már magam rajta vagy hatszor, de én csak azt kérdeztem, hogy miért lesz nehezebb a játék ha új monok jönnek?
Ebben a játékban mi lehet a nehéz egyáltalán? El kell dobni egy labdát, a dolgok úgyis random tűnnek fel, azt összegyűjti az ember, evolvolgatja, fejlődget, gymelget( ami azért szintén nem egy rakétatudomány) oszt ennyi. Ebben mi a nehéz? Ha nincs ki a pokédexed az nem hátráltat semmiben. Ehhez a játékohoz csak kitartás kell(de abból rengeteg) meg szerencse. Startégia, tervezés az kb nulla. Ez a nem nehéz dolog mitől lesz nehezebb ha új monok jönnek? Ezt kérdeztem csak, mert azt írtad, hogy "most bármilyen újítás vagy plusz pokémonok, a játékot nehezítik vele." :R

Muffman01: :D ott a pont! :) de azért ebben ugye nem a niantic a hibás? én inkább a gyíkemberekre kenném ezt :)

(#7777) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Lesz egy kis időm a városban, atlas szerint Bakáts téren, és a Fővám téren van Bulbasaur nest, melyikhez érdemes menni, illetve milyen gyakran spawnolnak? Járt arra valaki?

(#7778) avmpg válasza tompiheroe83 (#7776) üzenetére


avmpg
tag

Valamilyen szinten egyetértek azzal, hogy nehéz. De nem úgy nehéz mint a többi egyhelyben üldögélős játék (platformer, stratégia, stb...).
Szintet lépni azért nem könnyű. ;)
És ritka monokat szerezni se könnyű.
Szóval ha nem csalsz, akkor lehet baromi nehéz.

Muffman01: Igen, és Ázsiába meg Ausztráliába se túl könnyű eljutni. ;)
Egyszer olvastam egy jót. Állatkerteknél spawnolhatna régió lockos mon.

(#7779) geckowize válasza tompiheroe83 (#7776) üzenetére


geckowize
őstag

Max annyiban nehezedik, hogy hasznalhato pokemonok hatchelesenek eselye csokkent, mivel pl 10esbol regen 15 fele, most mar 18 fele kelhet, abbol ami nem pokedex entryre jo csak, az a Lapras, Snorlax, Dratini ami 3 db. Tehat 20%-rol 16,7%-ra csokkent az elmeleti valoszinuseg, hogy ilyet kapsz.

Persze ebbe nincs beleszamitva a niantic-egyutthato, azaz a Jynx-Pinsir-Scyther triora beallitottak gondolom, hogy tobb jojjon, mint az elobbiek, amit sajat tapasztalatbol mondok, mivel julius 20 ota jatszom, kurvasok 10-es tojast hatcheltem es eddig 2 Lapras, 1 Snorlax es 0 Dratini jott...

Folytatva az elozo gondolatmenetet:
Ha meg nincs hasznalhato pokemonod, nem vagy annyira sikeres gymezesben, nincs annyi coinod, nem tudsz lucky egget, incubatort, bag upgrade-et vagy pokemon storage-et venni.

Abag upgrade azert kell, mert itemekre is ugy vettem eszre be van allitva az "amibol sok van, csak abbol jojjon" strategia, aztan ha torolgetjuk a revive-ot/labdat amikor csak az jon, de tele vagyunk vele, kesobb jol megszivjuk, mert mikor kell, megint nem lesz... De ha eleg nagy a bag, akkor valamenyire lehet ellensulyozni.

A pokemon storage noveles es lucky egg meg az xp noveleshez kell, foleg annak aki a trade-re var es van par ritka pokemonja redundansan, csak arra varva, hogy el lehessen cserelni.

Incubator meg egyertelmu mire kell, candy-t, xp-t tekintve hasznosabb azert ugy setalni, hogy 2, 3, esetleg 9 tojast mer, mint az egy vegtelen defaultban csak 1-et.

(#7780) MaciG válasza geckowize (#7779) üzenetére


MaciG
addikt

Nem csak te vagy így a 10-es tojásokkal, hanem szerintem mindenki. Olyat még nem hallottam, hogy valakinek több lapras,snorlax vagy dartini jött volna mint azok amiket te is említettél...

BANZAII

(#7781) solfilo válasza MaciG (#7780) üzenetére


solfilo
veterán

Én már azt sem értem, hogy nektek hogy van ennyi 10km-es tojásotok, amit ki tudtatok kelteni.
154 tojásból nekem összesen 2 db 10km-es volt. Most a 9-ből 2 db 2km-es, 7 db 5 km-es. :)

solfilo

(#7782) avmpg válasza solfilo (#7781) üzenetére


avmpg
tag

A kérdés remek.
Nekem heti 1-2 fixen jön.
Nem tudom, hogy mi miatt jönnek, de örülök nekik. :)
Mondjuk az más kérdés, hogy nem érek vele semmit, mert a legnagyobb része trágya (Electabuzz, Magamar, Scyther, Jynx, Pinsir). Érzésre 50 feletti 10est keltettem és ami igazán jó volt, az egy darab Lapras. (A 3 Chansey-nek és az 1 Tangela-nak is nagyon örültem, de csak a pokedex miatt.)

Tényleg a breeder medál megvan már valakinek? Nekem még 10db kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#7783) avmpg válasza avmpg (#7782) üzenetére


avmpg
tag

Én azt nem tudom elképzelni, hogy honnan van ennyi Snorlaxe az embereknek?
Nekem van 3, de mindet vadon fogtam, olyan helyen, ahol "elő szokott fordulni".
És nem tudtam még azokat se felhúzni...
1690, 521, 410
Viszont nem ritka, hogy nálam sokkal alacsonyabb szintű trainerek több Snorlaxet pakolnak a gymekbe. Méghozzá 2500 plusszosokat.

[ Szerkesztve ]

(#7784) solfilo válasza avmpg (#7783) üzenetére


solfilo
veterán

Hol "szokott" előfordulni Snorlax? Nekem még nincs egy sem.
Egyszer láttam az albérletből egyet, na mondom végre, ráböktem és error. :DDD
Nem jött vissza és azóta sem láttam vadon sehol.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#7785) flexit8 válasza avmpg (#7782) üzenetére


flexit8
újonc

Erre a medálra gondoltál?

Flexit

(#7786) harq55 válasza avmpg (#7782) üzenetére


harq55
kezdő

Melyik stopoknál kapsz 10est?
Van benne rendszer? Vagy csak össze-vissza...

(#7787) MaciG válasza avmpg (#7783) üzenetére


MaciG
addikt

Sétával simán power uppolható, mert van cukorka. 5kn igaz sok, de mikor volt az event kb 1 hétig akkor ez csak 1.25 volt, ami meg elég jó :)

BANZAII

(#7788) avmpg válasza flexit8 (#7785) üzenetére


avmpg
tag

Erre, szép! :)

(#7784) solfilo: "Snorlax, hol?" Van olyan mákom, hogy ahol tartozkodni szoktam, ott "rendszeresen" megjelenik 1-2 havonta. Már írtam korábban a történeteket, most nem keresem vissza. Viszont nagyon random, hogy mikor, úgyhogy véleményem szerint nincs értelme megosztani a koordinátát. Sőt spooferek miatt nem is tenném meg. ;)

(#7786) harq55: "10-es tojások hol?" Nem jegyeztem fel, de érzésre ez is teljesen random. A várban is kaptam párat. (Amikor először fent jártam, akkor konkrétan hármat, kb. két óra alatt!) A lakhelyem környékén is. Eddig úgy tűnik nincs
benne rendszer.

(#7787) MaciG: Ez mondjuk igaz. Nekem Lapras jobban tetszett, inkább azt húztam. :)

(#7789) Atex válasza harq55 (#7786) üzenetére


Atex
tag

Én semmilyen rendszert nem látok benne.

Viszont megnézetem honnét van a Lapras és Snorlax tojás.

Eddig kelt 3 Snorlax, 1 Lapras.

Most Lvl 32. vagyok (tehát >3.000.000 xp), mindegyik Lvl 24. (tehát <560.000 xp) szint alatt kelt. Nem hiszek ilyen szintű véletlenben, biztos bele turkálnak.
2 db Snorlax tojást vizes élőhelyű kisvárosban kaptam. 1 db Snorlax és 1 db Lapras tojást pedig a faluban ahol élek.

Eddig keltettem összesen: 310 darabot.

Biztos, hogy nincs jelentősége a tartó nullára pucolásának. Volt hogy másfél hónapon keresztül nem kaptam 10 km-est, most az utolsó 18 napban szereztem 7-et. Hátha összejön a 9 db. :))

Más téma:

Tudom mit mond a Niantic, de nem hiszek abban, hogy előre megvan határozva mi kel a tojásból. Amikor Grimert sétáltatok az kel. Amikor Ponita van a közelben az, (szerencsére nem sűrűn van mifelénk). Amikor Charmandert sétáltattam 3x is kelt. A minap volt a közelemben Nidoran, Belsprout és Paras, 3 kikelő tojásból vajon mi lett...?

Nem szántam vitaindítóként, de ez az érzésem.

(#7790) solfilo válasza avmpg (#7788) üzenetére


solfilo
veterán

Ja nem is koordinátákra gondoltam, hanem bármire, ami lehet a snorlax spawnok között kapcsolat. De akkor ez is inkább random lehet.

solfilo

(#7791) bebe159 válasza Atex (#7789) üzenetére


bebe159
aktív tag

Ez már nekem is kicsit feltűnt, hogy elég nagy eséllyel kel az, ami a buddy. :)

(#7792) harq55 válasza bebe159 (#7791) üzenetére


harq55
kezdő

és Atex (#7789):

Hmmm... Mondtok valamit.
Halloweenkor Snorlax-et sétáltattam candyért, csodálkoztam is mikor 3db 10es tojásból is az kelt ki.

Letesztelem.
Épp Laprast sétáltatok már egy ideje és pont benn van egy 10esem keltetőbe...meglátjuk...
(btw ez az 1 db 10es jött az elmúlt hónapokban)

(#7793) geckowize válasza Atex (#7789) üzenetére


geckowize
őstag

Nem hit kerdese, hogy mikor dol el mi kel, bizonyitott teny, hogy a porgetes pillanataban. Igy kelhet ki regionlock-os ugy, hogy porgeteskor masik foldreszen, de keleskor megint masikon vagy.

En egyebkent 351 tojast keltettem eddig. Tobbszor is vettem 8 inkubatort, kb 4-5x, legutobb halloween eventkor.

[ Szerkesztve ]

(#7794) Atex válasza geckowize (#7793) üzenetére


Atex
tag

Ezt értem, Te ezt mondod, amit elhiszek. De a tapasztalatom nem ez, RegionLockost még nem keltettem.

Tudom nem láttam bálnát, de azért létezik. :DD

Akkor lehet akkor dől el mikor kipörgeted, és mi a Buddyd abban a pillanatban. A többi, az lehet csak véletlen, hogy mi van a közeledben, de a Buddy az nem lehet véletlen.

Furcsa.

(#7795) rozso3


rozso3
csendes tag

Ditto esetében mit vesz át a gym-ben az aktuális ellenféltől? Hogy zajlik egy ilyen harc? Számít e és, ha igen mit a Ditto eredeti saját CP-je és IV-je? Van e különbség egy harc kimenetelében egy alacsony és egy magas saját CP-jű Ditto esetén?

(#7796) avmpg válasza Atex (#7794) üzenetére


avmpg
tag

Pont ezt boncolgattam itt: 7735

Ezek szerint nem csak nekem lett gyanús ez az érzés. :)
De a leggyanúsabb az, hogy attól függ milyen nest közelében van a stop, amiből kipörgeted.
Láttátok az Electabuzz áradatot, na ha minden igaz, akkor abból a stopból pont az Electabuzz jött.

Volt felénk egy Ponyta nest (és egyébként is jön néha a környéken Ponyta), na akkor az ötösökből vagy 5-6 Ponyta biztos jött.

Érzésre legalábbis nagyon gyanús. :)

(#7797) Atex válasza rozso3 (#7795) üzenetére


Atex
tag

Amit megtart:
-a saját szintje

Amit átvesz:
-ellenfél faja
-ellenfél movesetje

Amit nem látok, de gondolom megtart:
-saját IV
-saját stat

A harc ugyanolyan mintha egy hasonló pokéval küzdesz, amikor kezdődik a harc átveszi az ellenfél alakját, a Cp-je az adott ellenfélnek megfelelően, de saját szintjén maradva változik. Ha legyőzted a pokét, és a következő más faj, arra már nem változik át.

Igen van jelentősége a magasabb Cp-nek, mert az valószínű magasabb szintű Ditto, tehát magasabb lesz a CP-je átalakulás után.

Amúgy csak egy érdekesség, de nem sokat használom.

(#7798) Atex válasza avmpg (#7796) üzenetére


Atex
tag

Szerintem lehet valami összefüggés. Nem azt mondom, hogy minden a keléskor dől el. De valami furcsa.

Amit (#7793) geckowize írt (RegionLock), az pedig nem bizonyítja, hogy minden random dől el a kipörgetés pillanatában, csak azt bizonyítja, hogy nem a kelés pillanatában dől el mi lesz a pokémon faja. Ettől még a kipörgetés nem biztos, hogy teljesen random. Lehet befolyásolja valami. :F

(#7799) Dr.NX válasza rozso3 (#7795) üzenetére


Dr.NX
addikt

(#7800) rozso3


rozso3
csendes tag

Ti mit használtok az IV megállapítására? Én a Poké Assistant - IV Calculator-ban, ha megnézem azt látom, hogy szinte minden esetben a sok lehetséges kombináció miatt nagy a szórás (pl. 20-80% között 10 lehetséges variáns különböző 'level'-eken). Honnan lehet pl tudni, hogy az adott poke milyen level-en van? Lehet valahogy szűkíteni és egyértelműen megállapítani egy pokéról, hogy melyik variáns vonatkozik rá és az IV-je pontosan hány százalék?

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.