Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) MaciG válasza Jazz (#6247) üzenetére


MaciG
addikt

Victrebel jó támadó, főleg vaperonok ellen amiből sok van gym-ben így azt nyugodtan power uppolhatod.
Eevee-nél én várnék még az átnevezéssel, ezek kötül meg a 84%-ost evolvolnám, hátha. :)

Jolteon jó a gyaradosok ellen, mert kétszeresen is szuper effetvive. :) Meg jelenleg nincs is nagyon nála erősebb elektromos pokemon.

BANZAII

(#6252) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Én tegnap kezdtem kicsit fejlesztgetni az ideális move settel rendelkező 90% feletti Flareonomat majd leesett, hogy lehet, hogy hülyeség volt.
Ha adott egy viszonylag erős, de még alacsony CP-s pokemon akkor azzal nagyon jól lehet fejleszteni baráti gym-eket, ha szuper effektív a kezdő pokemon ellen.
Így sikerült támadásonként 6-800 körüli xp-vel fejleszteni egy Gym-et, amiben pl. egy 2000 körüli Flareon volt, de egy 1300 as Vaporeonnal simán le lehetett verni.

Ki hogy gondolkodik erről?

Persze ellenséges gym támadásnál meg az a jó minél erősebb, de arra egyébként is van sok más pokemon. Ti szoktatok a fentiek miatt alacsonyabb szinten tartani jó move settel rendelkező pokékat?

(#6253) MaciG válasza BaLee (#6252) üzenetére


MaciG
addikt

Teljesen jól csinálod :)

BANZAII

(#6254) MaciG


MaciG
addikt

Nem tudom valaki tapasztal-e már ilyet. Pokestop, megállok pörgetni, látom esik egy tojás, megnézem és 2km-es, mondom gyors be az inkubátorba, de mielőtt beraktam, nézem hogy a 10 kilósra már 8.3/10km-t ír, mondom faxa, ez is lassan kikel. Folyatom tovább a utamat, majd jön az értesítés, hogy kel ki a tojás, és kikel belőle egy spearow. Mondom pi a pi... aztán megnézem a tízesre még 9.8/10-et ír. Azt meg hogy? :D (megnéztem és nem volt másik 2 km-es)

BANZAII

(#6255) fagyi77 válasza #33253120 (#6243) üzenetére


fagyi77
csendes tag

Hello.
Nem, nem ad egyik pokéstoppból sem... már egy 4-5 napja...??

(#6256) #33253120 válasza fagyi77 (#6255) üzenetére


#33253120
törölt tag

Esetleg dobtál már az új labdából?

Szerkesztettem... Máshol járt az eszem. :D

[ Szerkesztve ]

(#6257) KFORboy válasza MaciG (#6254) üzenetére


KFORboy
senior tag

Effektíve egy külön egyenlet dolgozik minden megtett távolságodra... tojásonként, trallala...

Van bele kódolva tűréshatár a sebességre és társai, illetve a távolság mondhatni utólag számolódik el, van egy fáziskésése.
Aztán, hogy melyik tojásodhoz miként alakultak a mérések, stb... azt te nem tudod kiolvasni a programból.

De pl vicces mikor 5 kilométeres tojások nyílnak ki otthon az ágyban miután voltunk Városliget és társai, és direkt néztem, semmit se moccant a karakterem, egy helyben állt, sőőt mi több, az akkor berakott buddyba se számolt bele egy métert se.
De ettől még sorra nyíltak az 1-2-3 kilométer hátralékos tojások.

Bár már franc se tudja, ahány júzer annyi pokego :F

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#6258) MaciG válasza fagyi77 (#6255) üzenetére


MaciG
addikt

Kb. hány stoppot pörgettél ki azóta ? Hátizsákod nincs tele?

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#6259) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Igaz, vagy hamis?
Ha valaki esetleg kipróbálta, akkor már kapom is elő a tableteket, és telefonokat. Nem jönne rosszul város határán.

(#6260) freezer922 válasza -Faceless- (#6259) üzenetére


freezer922
aktív tag

Nekem volt ismerősöm aki használta valamelyik térkép app-et egy tucat acc-al. Voltaképpen ugye akkor közel egy helyen ment annyi acc és mégsem számolt be ilyenről.

Volt máshol külföldi fórumokon olyanról szó, hogy valaki vidéken él ahol már a mbilnet lefedettség sem annyira jó. Ő jelezve a szolgáltatójának egy jelerősítőt/szórót nem emlékszem vásárolt (segítettek neki), és mindezt még a játék kihozatala előtt jóval tette meg. És miután elkezdett játszani nála alapból megjelentek időnként nem tucatjával, de 3-4-5db poke.

Itt azzal indokolták meg ezt, hogy mivel mobilnet/google szolgáltatás kihasználás stb. segítségével döntik el merre spawnoljon pokémon ezt valószínűleg nem valós időben teszik, hanem még mikor az ingress-t csinálták akkor csináltak erről egy "térképet" és ezen fenn volt, hogy a srácnál "nagy az adatforgalom" mivel ott volt egy jelszóró. Vagyis emiatt a pogo is oda rak sok pokémont.

Igazából azt kéne tudni, hogy változik-e a spawn pont számítás vagy adott, mert ha adott akkor nem érsz el ezzel semmit.

(#6261) #33253120 válasza -Faceless- (#6259) üzenetére


#33253120
törölt tag

Két telefonnal tuti nem megy. Rendszeresen tolok itthon inscense-t, meg hagyom bekapcsolva a Pokemon go-t... De itt magától nem akar jönni semmi. Alul fehér a csík az egész településen.

(#6262) spanglee001


spanglee001
addikt

tegnap hajnal 1 kor rágyújtok alvás előtt, na mondom ránézek a pokéra rég nem idítottam el.
erre bead egy 1250 es blastoise-t 1 málna/ultra/curve/great és meg is lett :DDD és még poweruppolható bőven , nem kell a sztyúrtlékat hajkurásszam :DDD

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#6263) TazLeacher válasza spanglee001 (#6262) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

[link] :))

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6264) robertinyo70


robertinyo70
tag

Írjátok ezeket Attack Defense Stamina meg ilyen olyan százalékok no meg persze a movsetek.
Ezekből mit látok én a játékba?
IV-es calculator hogy működik?
Pl. ezt most hogy értelmezzem? Ez most IV-es vagy hogy van ez... :(
[link]

Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#6265) HummeRC válasza robertinyo70 (#6264) üzenetére


HummeRC
senior tag

Advanced options kitöltése nélkül nem sokat ér a kalkulátor. Az oda kellő infókat, meg az Appraisal menüből tudod meg.

(#6266) nauro


nauro
aktív tag

A cikk szerint lecsökkentik az evolve animáció idejét. Akkor most már kivárok a frissítésig a következő lucky egg körrel, így lehet több is bele fér, mint 75k xp ;)

Más: Mi a vélemény erről az új gym training rendszerről? Elvileg le akarják skálázni az enemy cpjét. Hát nem vagyok tőle elragadtatva. Ezzel csak még kevesebbet ér a bele ölt idő a játékba.

(#6267) robertinyo70 válasza HummeRC (#6265) üzenetére


robertinyo70
tag

Köszi,de ez sajna nem segített.
Fogalmam sincs mire gondolsz :)
Az advanced opcioban egy kérőív van legalább is nekem annak tőnik
Meg amannyire a googlefordító segít ennek megitélésében :(
Appraisal menü? az hol van?
Nem tudnál errö linket adni vagy fotót :(
Megköszönném mert ez így nekem kínai.

(#6268) marositech


marositech
senior tag

Hát ez besz*rás...
CyanogenMod 13-as (droid 6.0.1) Moto G-t a legújabb 42-es frissítéssel már nem is játszhatok.
Rootolva nincs a telefonom. (vagyis nem tudom, hogy a cyanogenmod eleve rootolva van...)
És mi lesz az olyan telókkal ami alapból van...dumb niantic! :W

[ Szerkesztve ]

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#6269) petyus_ válasza nauro (#6266) üzenetére


petyus_
senior tag

Én úgy tudom, hogy csak a saját GYMben lesz leskálázva a CP, hogy az alacsonyabb szintű játékosok is tudjanak GYMet húzni, és berakni pokét, támadáskor nem változik.

(#6270) Boborján válasza petyus_ (#6269) üzenetére


Boborján
tag

Szóval több alacsony CP-s lény lesz a gymekben és emiatt könnyebb lesz lebontani őket az ellenfeleknek. Ergo kevesebbet ér a belefektetett idő mert így gyengébb gymek lesznek. Húzni eddig is nagyobb szívás volt mint bontani most még inkább így lesz.

(#6271) plejik válasza marositech (#6268) üzenetére


plejik
addikt

Igen, a CM-romok mind rootolva vannak alapból. (sajnos ez elég nagy szívás, Én is így jártam...)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#6272) TazLeacher válasza Boborján (#6270) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor megint: csak húzásnál skálázza le. Tehát nem, támadáskor NEM. Tehát nem, nem lesznek kisebb CP-sek a lények, könnyebb lesz felhúznit, ergo nehezebb lesz lebontani.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6273) nauro válasza Boborján (#6270) üzenetére


nauro
aktív tag

Ezen aggódok én is.. Még nehezebb lesz erős magas szintű gymet összehozni, mert akárki bele tud majd pakolni. Bár azokat meg hamarabb ki is csapják, így hamarabb megürül ott a hely. Fene tudja.
Mindenesetre egy működő kereső modulnak jobban örülnék :)

[ Szerkesztve ]

(#6274) TazLeacher válasza nauro (#6273) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mitől jobb egy lv5-ös Gym, amibe csupa nagy lény van, mint egy lv10, amiben vegyesen? Ha akarták, eddug is le tudták bontani. Még ha kisebbek is a lények, akkor is idő.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6275) joergie


joergie
őstag

Akkor konkrétan(Forrás: Pokemon GO Hungary facebook oldal):

Hamarosan letölthető a Pokémon GO frissítés 0.41.2 Androidokra és 1.11.2 iOS készülékekre

- Elkapás bónusz: Azok a játékosok, akik egy adott típus után elértek valamilyen medált, az adott típusra a medál színétől függően elkapási segítséget kapnak.

- Frissített Gym Edzés: A játékosok már 6 pokémont vihetnek a training módban a saját csapatuk edzőterme ellen. A kisebb játékosok számára pedig a bent levő Pokémonok CP-jét lecsökkenti a játék, hogy könnyebb legyen edzeni a termet.

- Tojás és keltető: Gyakrabban és automatikusan frissíti a megtett távot a tojások keltetésekor a képernyő. Ezentúl nem kell kilépni és újra rányomni a tojásra, hogy frissüljön az ott írt távolság.

- Csökkentve a fejlődési animáció ideje
- Javítva pár hanghiba.
- További apró hibajavítások

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#6276) marositech válasza nauro (#6273) üzenetére


marositech
senior tag

Én meg az ellenkezőjét tapasztaltam.
15 perc alatt simán fel lehet húzni 10-re egy GYM-et.
Példa: BP Blaha, látom támadják a GYM-et, bemegyek vásárolni, kijövök, már más színű és 10-es szintű!!!
Bontani akarok egy GYM-et, 10 LVL-ről 8-ra sikerült, elmegyek, visszanézek 10 perc alatt már vissza tápolták 10-re...
Amúgyis full idiotizmus van, minden erős GYM víz bázisú... :W

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#6277) Marrone5 válasza torik (#6005) üzenetére


Marrone5
csendes tag

Hello.
Miután beteszek egy pokémont a gymbe, utána 10 coint kéne adni? mert nekem csak 1 et ad.
A másik dolog meg az, hogy nem tudok a shopba pénzért coint venni, mert nincs is olyan lehetőség.
:F :F :F

(#6278) Marrone5 válasza Marrone5 (#6277) üzenetére


Marrone5
csendes tag

Az első mondat az sztornó.

(#6279) marositech válasza Marrone5 (#6278) üzenetére


marositech
senior tag

Sztem. a második is, ha lejjebb görgetsz a shop-on belül.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#6280) MaciG válasza robertinyo70 (#6267) üzenetére


MaciG
addikt

Appraisal-t úgy találod meg, hogy kiválasztod a lényt, és ott ahol a transfer meg az evolv van. Nah és ott amit mond az aszisztens, azokat kiválasztod az oldalon az advenced options-nál. Vagy úgy döntetsz nem xarakodsz vele, hanem csak simán itt belépsz és pontosan látsz mindent. :)

BANZAII

(#6281) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok!

Bár már nekem már nincs fent a játék, vannak Root "eltüntető" programok. Érdemes lenne azokat kipróbálni, hátha megeszi a játék és enged játszani. 2 játéknál egy ilyen root off program segítségével sikerült játszanom velük a tíltás ellenére, viszont volt egy 3. ami nem tudta "becsapni" a játékot és a program ellenére sem engedett játszani. de egy próbát megér szerintem.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6282) Boborján válasza TazLeacher (#6272) üzenetére


Boborján
tag

Nem azért de ha egy kis szintűnek leskálázódik hogy tudjon lényt betenni. Akkor nem gondolod,hogy azért fog történni mert eleve kis lényei vannak? Szóval ha egy kis szintű húzza a gymet majd beteszi a lényét akkor az bizony olyan kicsi lesz mint aki berakta. De no offense csak szerintem ez így logikus.

(#6283) Marrone5 válasza marositech (#6279) üzenetére


Marrone5
csendes tag

Miután újra raktam mutatta, de most újboli belépés után megint nem. :((

(#6284) joergie válasza Boborján (#6282) üzenetére


joergie
őstag

Nem volt egyértelmű, amit írtál, én is félreértettem, tehát a hiba nem az olvasónál van.
Amúgy meg igazad van, azt a felfogást viszont nem veszed figyelembe, hogy ezzel ugyanannyi esélye van egy alacsonyabb szintűnek gym-be tenni a pokemonját, mint egy magasabb szintűnek, ergo ha ezzel nem is nő, de a lemorzsolódás kissebb lesz. Aztán megnézik az adatokat, és talán emelnek a gym maximális szintjén. De ez egy első lépésnek mindenképp hasznos, ha játékosközösségként hosszútávon gondolsz a játékra, és nem egyénként X szinten. Szerintem úgy lenne negatív a magasabb szintűeknek, ha nekik még meg is emelné a saját színű gym-ben levő pokemonok cp-jét. Erről nincs szó.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#6285) Imy


Imy
veterán

Ha egy gym-be betettem egy pokémont, azt ki lehet szedni? Ha igen, akkor hogyan?

(#6286) Karma válasza Imy (#6285) üzenetére


Karma
félisten

Valaki másnak ki kell ütnie onnan.

“All nothings are not equal.”

(#6287) Imy válasza Karma (#6286) üzenetére


Imy
veterán

Már 2 hete bent van egy Gymbe az egyik pokém, és be sem próbálják verni, túl sok erős poké van bent :D A snorlaxom ott van, de akkor ott marad. :(

(#6288) KFORboy válasza Imy (#6287) üzenetére


KFORboy
senior tag

És mi ezzel a baj? :"D

Nincs aki rányomjon 20 óránként a coin begyűjtésre?
Vagy már háború indult és át kell szervezni a pokefrontot az északi partoknál?

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#6289) Imy válasza KFORboy (#6288) üzenetére


Imy
veterán

Nem, de jó lenne néha az az erős poké. :)
Most jelenleg 4 gymbe vagyok benne. :) Holnap megint megyek egy kört a városba, hátha sikerül még valahova beedzenem magamat. A város nagy %-át a kékek uralják, azaz mi. :)

(#6290) KFORboy válasza Imy (#6289) üzenetére


KFORboy
senior tag

De nem értem... lehet én vagyok a hülye...

Kellene egy pokemonod, kiakarod venni egy Gymből... azért, hogy berakd egy másik Gymbe :U
Ahonnan mellesleg megvan az esély, hogy nem hogy két héten belül de egy órán belül kicsapják...

Tulajdonképp ha szisztematikusan nézzük, jelenleg a játék lényege az, hogy befoglaljátok a Gymeket és megtudjátok tartani... (Jobbára PvP és Poke cserélgetés és társai nélkül...)

Nem inkább örülni kellene, hogy fixen ott van X-ideje és gyanús, hogy maradni is fog? :"D

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#6291) solfilo válasza Imy (#6289) üzenetére


solfilo
veterán

Örülj neki, hogy naponta learathatod a coint.
Én sárga vagyok, a környéken (Bp belváros) van 3 kék és 5 piros gym épp (amit látok a térképen). Jellemzően lvl10-esek, nem ritka az 52k/50k-ra húzott sem, olykor a bent lévő leggyengébb pokémon is egy 2200+ lapras.
Főleg a pirosok uralják amúgy erre a környéket, szinte mindig lvl10-ig húzzák a gymeket. Sárga elvétve, percekre tud csak gym-be költözni. :(
Úgyhogy én is max 10-esével tudom gyűjteni a coint.

Lapras-t, Snorlaxot, Dragonitét, Exeggutort még mindig csak gym-ben láttam. Dratinit is csak egyszer fogtam. :DDD

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6292) KFORboy válasza solfilo (#6291) üzenetére


KFORboy
senior tag

Választottál volna valódi frakciót... x")

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#6293) solfilo válasza KFORboy (#6292) üzenetére


solfilo
veterán

Ezt minden Team Instinct tag nevében kikérem magamnak! :P

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6294) bebe159 válasza KFORboy (#6292) üzenetére


bebe159
aktív tag

Érden is a sárgából látok a legkevesebbet. :D Pirosból van a legtöbb, én kék vagyok :)

(#6295) KFORboy válasza bebe159 (#6294) üzenetére


KFORboy
senior tag

Tudtam én, hogy barátok között vagyok x)

Valors to infinity and beyond !

Amúgy én frankón nem tudom megunni a pokemonok "frappáns" átnevezését :"D

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#6296) bebe159


bebe159
aktív tag

Mikor jön a frissítés, nem lehet tudni?

(#6297) robertinyo70 válasza MaciG (#6280) üzenetére


robertinyo70
tag

:)
Nagyon szépen köszönöm. :)
Na ez már használható oldal...

(#6298) robertinyo70 válasza robertinyo70 (#6297) üzenetére


robertinyo70
tag

Ha jól látom igazából nem nagyon tudod fejleszteni a meglévő pokémonodat csak a CPjét.
Ha jobb százalékosat akarsz akkor fognod kell.
Vagy ha növelem a cp értéket akkor változik minden?

(#6299) MaciG válasza robertinyo70 (#6298) üzenetére


MaciG
addikt

Hp változik még a többit nem lehet változtatni. Movseteket evolval lehwt még, IV-t sehogy

BANZAII

(#6300) lm83 válasza Marrone5 (#6283) üzenetére


lm83
őstag

Nálam is eltűnt, eddig nálam is mutatta...

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.