Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) zolisx4 válasza tompiheroe83 (#6199) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen nagyon idegesítő jöttem haza felé Gödöllőn csatáztam tornyot foglaltam ,meg Aszódon de hogy kidobál igy nehéz volt ,nem baj majd javul a helyzet,még sok a csaló mindig,főleg a gps amivel szórakoznak,az tuti megállok a toronynál kocsival egy lélek nincs sehol, elfoglalom a tornyot és vissza foglalják sehol senki ,.Ez az idegesítő,de még szerencsére nem elvetemültek mert nem túlzottan erősek az állatkáik 2500 volt a legnagyobb az meg simán lehet .

(#6202) MrCsiT válasza 2rda (#6196) üzenetére


MrCsiT
addikt

Az a baj, hogy pl.a Voda, nem annyira tudja a 4G-t: sok helyen annyira gyenge az egyébként is lassúcska 4G hálózatuk, hogy éppen az az előny, hogy a 4G elvileg kevesebb energiát fogyasztana a 3G-hez képest, vastagon elvész azon, hogy a jelerősség 2-3 csikocska, és ha megnézem az akkuhasználatnál, azt látom a térerőnél, hogy a kívánt zöld helyett sárga (gyengébb) vagy pirosas(iszonyat gyenge) a jel logja..

A játék GPS-hez való viszonya is elég hektikus: a szobában ülve, hol ott vagyok, hol párszáz méterrel arrébb.. ha szerencsém van (minta múltkor), odatesz egy pokestop lábához, amit akár többször is fel tudok venni, ha ott marad a hősöcske a játék szerint..

Ám, aminek ma azért örültem, hogy kis ráhatással ugyan (2 x lucky egg, és azok alatt végig evolve-ok, mind a 2x 30 percig) - de meglett a 25-ös szint. Azt várom ettől, hogy erősebb lényeket is kapok, mert most ilyen 1500 körülit tudok csak egy gym-be tenni, a többi erős lényem még a "harci 6-os" tagja :) A harci csapat nem rossz, már van egy 2000+ cp-s vaporeonom is, de még a szintlépés előtt, kis türelemmel, már be tudtam ütni egy lvl6-os gym-et ;] ..és ma fogtam egy 771-es eevee-t, remélem, az vaporeonra fejlődik, és nem flareon lesz, mint a legutóbbi lett, mert az iszonyú lassan lő.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#6203) bebe159


bebe159
aktív tag

Nekem ugyanez volt ma telenoros nettel. Kipróbáltam, egy weboldalt alig bírt betölteni, szóval itt a szolgáltatónál van a bibi. Meg az egyik gymhez jött egy gyerek, befoglalta egy pillanat alatt (amennyi ideig nekem eljutott odáig, hogy rányomjak a harcra), szóval nem a pokészerverrel van a baj sztem.

(#6204) Imy


Imy
veterán

Ma reggel vettem észre, a több gymbe vagyok bent, akkor több coint kapok. Ez régebben is így volt? Mert eddig nem tudtam róla.

(#6205) MaciG válasza Imy (#6204) üzenetére


MaciG
addikt

Így volt eddig is,de maximum 10gym után lehet coint beszedni, hiába vagy benne mondjuk 15-be...

BANZAII

(#6206) KFORboy


KFORboy
senior tag

Nah, tényleg ennyi volt a fastpokemap... és a részemről is a pokego.
B@Xák meg magukat a Nianticnál

"New security by Pokemon GO servers has been rolled out, we are investigating. Scanning is DISABLED until further notice!"

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#6207) MaciG válasza KFORboy (#6206) üzenetére


MaciG
addikt

Remélem azokat az oldalakt nem érintik ezek az új biztonsági dolgok ahol az IV-t lehet egyszerűen megnézni. Mert én nem gondolnám azt, hogy az csalás ha valaki megnézi milyen erős is a lény amit elkapott. Játékba is benne lehetne ilyen funkció, csak hát a niantic...

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#6208) freezer922 válasza MaciG (#6207) üzenetére


freezer922
aktív tag

IV checker oldal, nekem a kedvencem a gameinfo szerintem más. Ezek nem kötődnek a játékhoz mint egy térkép ami folyton kér le onnan adatokat. Ezek csak kinyerték az IV számításhoz kellő dolgokat.

(#6209) -Faceless- válasza MaciG (#6207) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nem először minden mást kell beleadni a játékba. Ha tudnád hol vannak a pokemonok, akkor nem vennél annyi incenste, és lúrt.

(#6210) MaciG válasza freezer922 (#6208) üzenetére


MaciG
addikt

Oké, de ez körülményes. Én az olyanokra gondoltam mint pl a pgnexus, hogy pár kattintás és látod az összes lényed IV-jét, akár % szerint rendezve is, hogy jobban átlásd őket. ÉS itt még azt is látod, hogy a 3 összetevőből (attack, def ,stam.) mi mennyi.

BANZAII

(#6211) Imy válasza MaciG (#6205) üzenetére


Imy
veterán

Az jó, én nem tudtam. A 10 gym azért nem kevés, nekem elég lenne napi 50 coin. :) Egyik gymbe már kb 10 napja bent vagyok. Holnap még körbenézek a városba, hogy hova tudom berakni valamelyik pokemont. :) A vasútállomásiból gyorsan kikerült, valami elhagyatottabbat kell keresnem még. :)

(#6212) Jazz válasza MaciG (#6207) üzenetére


Jazz
veterán

Márpedig benne van a játékba is ez a funkció, igaz nem ilyen pontosan.
Használd az Appraise funkciót. Ha a második mondat az hogy "...looks like it can really battle with the best of them....." akkor tuti 80% feletti. Ugyan így meg van a duma a 60-80 közöttire hogy mit mond, stb. Mindig a második mondat a lényeges.

(#6202) MrCsiT:
Nem pont fordítva? Pont hogy a 4G eszik a legtöbbet, aztán a 3G, 2G stb...

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6213) Boborján válasza Jazz (#6212) üzenetére


Boborján
tag

Attól még , hogy meg mondja, hogy 80 % fölötti nem mindegy nagyon , hogy 81 vagy 100%. Ha meg 81% akkor nem mindegy , hogy oszlanak el a statjai. Ezért nagy szar az appraise funkció.

(#6214) joergie válasza Jazz (#6212) üzenetére


joergie
őstag

Nekem a 4G-vel nagyságrendekkel kevesebbet fogyaszt, mint HSDPA-val. Edge is keveset fogyaszt, de az csigalassú :(

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#6215) MaciG válasza Jazz (#6212) üzenetére


MaciG
addikt

Én ezt mind értem, de pgnexus-al pl. így néz ki egy lekérés pár másodperc alatt. Egyszerű, átlátható és gyors. Pl. ha odavoltál a városligetbe teknősvadászaton, és fogtál vagy 20-at, akkor otthon csak megnyitod, rányomsz az egyik alatt az összehasonlításra, és már látod is hogy mind csak candy-re jó, mert akkor még nestből nem adott erőset. :D

(#6211) Imy: Nekem eddig 18 gym volt a maximum, mikor végeztem egy "terítős munkával" és az összes kis településen a környéken telepakoltam a gym-eket :D

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#6216) nauro válasza Jazz (#6212) üzenetére


nauro
aktív tag

A szöveg eltér csapatonkent, ami a legjobbat jelenti.
Itt meg lehet nezni: http://pokemongohub.net/pokemon-go-appraisal-chart/#1472115094549-e5de52f9-a083

(#6217) MaciG


MaciG
addikt

Nézegettem az oldalt amit nauro linkelt, és lehet én értelmezem rosszul, de itt nem olyasmit írnak hogy hiába vagy lvl30 akkor is csak olyan tojásokat kaphatsz amit már lvl20-on is kaphattál?

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#6218) bebe159 válasza MaciG (#6217) üzenetére


bebe159
aktív tag

Igen, 20 után már nincs erősebb tojás, szóval ebből a szempontból mindegy, hogy 25-ös, 30-as vagy nagyobb vagy, a tojás lvl 20-ig növekszik.

(#6219) MaciG válasza bebe159 (#6218) üzenetére


MaciG
addikt

Értem. Akkor nem tudom hol olvastam olyat, hogy lvl30ig érdemes csak "sietni" a fejlődéssel, mert lvl30 tól ad maxos tojást. :F

BANZAII

(#6220) tompiheroe83 válasza Boborján (#6213) üzenetére


tompiheroe83
tag

De ez nem azt jelent, hogy ha az egyik 81%-os a másik meg 100%, hogy akkor 19 % különbség van köztük!! Ezt már ezerszer kitárgyaltuk itt és mindenütt helyesen le van írva, hogy ez a százalék csak(!!) az IV-re vonatkozik.
Egy vaporeon esetében ha 81%-os akkor az attackja 275 helyett 272-es ez kb 1%(!) eltérés, hát nem tökmindegy?

(#6221) petyus_ válasza MaciG (#6219) üzenetére


petyus_
senior tag

A tojás csak 20ig nő, viszont az elkapott pokemonok 30as szintűek is lehetnek, ezért érdemes ezt elérni, utána már nem kaphatsz el erősebbet.

(#6222) tompiheroe83 válasza MaciG (#6219) üzenetére


tompiheroe83
tag

Valóban lvl 30ig kell sietni de nem a tojások miatt, azok valóban megrekednek a 20-as szinten, hanem a szabadon elfogható pokemonok miatt. 30-as szint felett már nem nő tovább a szabadon elkapható lények max cp-je, akkor már gyakorlatilag végre felesleges pidgeyt fogdosni, elég arra rámenni ami tetszik. 30 és 40-es szint között már semmilyen különbség nincs.

(#6223) KFORboy


KFORboy
senior tag

Kinek milyen volt a legerősebb döge amit sima lasztival fogott el? :")

(Sejtem lesz itt bővel Drowzee, Hypno és Jynx)

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#6224) BaLee válasza KFORboy (#6223) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

1600 körüli Lapras

(#6225) fagyi77


fagyi77
csendes tag

Hello.
Azt szeretném kérdezni hogy a pokémon Go-ban nem rég léptünk a 12-es szintre, ahol megkatuk az új kék labdát, de amióta ez megvan, a pokéstoppoknál nem kapunk pokélabdát.... Miért nem?

(#6226) MaciG válasza tompiheroe83 (#6222) üzenetére


MaciG
addikt

Akkor lényegében ott már csak a dustra kell menni, meg hogy találjak ritka és erős pokemonokat.

IV-nél meg azért ha 80%-os az kijöhet úgy is ,hogy 6 attack 15 def és 15 stam. Nah most pl. egy ilyen arcanine-t nem szívesen uppolnék, mert támadásra gyenge, védelemre meg nem jó, mert vaperonja szinte már mindenkinek van így gyorsan kiütik.

Én úgy vagyok vele, inkább legyen kisebb szintű, de az IV és a movsetek legyenek rendben, mert azt idővel úgy is tudom majd power uppolni, de a másik kettőt nem tudom megváltoztatni (ha már evolvolt)

(#6223) KFORboy: Ha jól emlékszem egy 2095-ös dragonite Budapesten.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#6227) HummeRC válasza MaciG (#6226) üzenetére


HummeRC
senior tag

Sima labdával "2095-ös dragonite Budapesten"?? :Y

Az komoly. Nekem már a 3-400-asok apróságok is elfüstölnek megmálnázott, csavart sima labdából. Ha látok egy 400 környékit, amit meg szeretnék fogni, egyből kék labdával kell kezdenem, hogy valami esélyem legyen.

(#6228) tompiheroe83 válasza MaciG (#6226) üzenetére


tompiheroe83
tag

Ha egy arcaninnak 6os az attacka akkor az már támadásra nem jó??!!? Mivan?? :W de most komolyan, ebben az esetben az arcaninnak az attack statja 236 míg a 100%-osnak 245. szted ez az arcanie támadásra haszontalan??

De mondok egy jobbat, ha van két vaporeonod(arcanine vagy tökmindegy), 2000-es cp-jű mindkettő és az egyik 100% IV-s míg a másik 0%-IV- akkor melyik hogy fog működni a csatában? Hát ugyanúgy!! Mivel a 0%-os nagyobb level szinten van így a cp multiplier értéke(ami a leveltől függ, ennek az értéknek köszönhető, hogy van 10-es és 400-as pidgey is) pont annyival nagyobb, hogy ellensúlyozza azt az IV-beli minimális hátrányát, hát pont ezért ugyanannyi a cp-jük! A base statjuk különbözik az IV-beli különbségek miatt de a valódi számított statjuk az pontosan ugyanannyi, hát különben nem jöhetne ki ugyanaz a cp érték, ez a világ legegyszerűbb egyenlete!

Mindig a nagyobb cp a jobb!! ez baromi egyszerű matematika.

Ha van egy 2400-as snorlaxom ami "szar" meg egy 2000-es ami "jó IV-jű" akkor fogom és beletolok 4 povver up-ot a 2400-asba és lesz 2560-asom, ha ugyanezt a 4-et(kicsit kevesebb dustba és candybe fog kerülni az alacsonyabb level miatt, de ez nem túl releváns) akkor a 2000-ből lesz 2160, még mindig 400 a hátrányom, hogy ezt ledolgozzam, kell plusz 10(összesen 14 povver up ami már rengeteg dust) , hát nem vagyok hülye, örülök, hogy volt egy 2400-asom, azt húzom 4-gyel, a maradék el nem költött 10 povver up-ból meg felhúzok vmi mást.

Komolyan nem értem ezt az IV fétist, ez egy nagyon egyszerű matek, nincs ismeretlen változó, rohadt egyszerű kiszámolni mindent. És elnézést a talán érezhető emelkedett hangnemért de tényleg kiakaszt, h miket olvasok, nem személyesen neked szól ez a kirohanás MaciG.

(#6229) Boborján válasza tompiheroe83 (#6228) üzenetére


Boborján
tag

De ha van egy az adott szinten maxolt pokemonod 100-as IV-val és egy 80-as IV -vel ami szintén maxolt az adott szinten akkor 100 cp körül van a különbség.

(#6230) Jazz


Jazz
veterán

Ha lucky egg-el való evolve-olás közben a lucky lejárati idő előtt nem mész vissza a főképernyőre (hogy kiiírja, beadja az xp-t), akkor az addig evolve-olt pmon dupla xp bónusza mind elveszik?

Példa:
Evolve-olsz 15:30-tól.16:00-ig. (Egg indít 15:30-kor.)
15:59:59"-kor nem lépsz még vissza a főmenübe (eddig evolve-oltál mondjuk 50-et), hanem evolve-olsz tovább.
Csinálsz még 5-öt mondjuk, és 16:05-kor visszalépsz a főmenübe.
Mennyi xp-t fogsz kapni?
A.: a program számolta amit lucky idő alatt evolve-oltál és megjegyezte, majd mikor lejárt a lucky egg a háttérben már nem duplázva számolta, azaz: 50x(2x500)+5x500
B.: bukod az egészet és 55x500 lesz a vége?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6231) Imy válasza Boborján (#6229) üzenetére


Imy
veterán

Azt az "IV"-t hol látjátok?

(#6232) Boborján válasza Jazz (#6230) üzenetére


Boborján
tag

A

(#6233) Jazz válasza Boborján (#6232) üzenetére


Jazz
veterán

Hála az égnek. :R Ez tuti?:)

free your mind

(#6234) tompiheroe83 válasza Boborján (#6229) üzenetére


tompiheroe83
tag

Oké ez így van, ezt senki nem is mondta,hogy nem így van, de nem is erről írtam egyáltalán...

(#6235) MaciG válasza tompiheroe83 (#6228) üzenetére


MaciG
addikt

Jónak jó, én azt írtam, hogy nem szívesen uppolnám.

Értem a snorlax-os példád, de te meg azt értsd meg, hogy ha valaminek xar az IV-je azon NEM tudsz változtatni, de ha csak a lény szintje alacsony, azon még tudsz húzni, főleg hogy candy-t már sétálással is lehet szerezni. És mivel lvl25 felett már lassú a fejlődés, 30 felett meg már egy örökkévalóság, így szépen lassan lesz annyi dustod, hogy felhúzz egy kisebb szintű lényt is.

Arról nem is beszélve, hogy itt nem csupán 1-2 százalék eltérésről van szó. Maradjunk az Arcanine-nál
Támadási érték hogy is jön ki? Attack = (Base Attack + Individual Attack) * CP_Multiplier
0%-os, lvl40-es Arcanine-ál ez: (230+0)*2585 = 594550
100%-os, lvl40-es Arcanine-ál ez: (230+15)*2983 = 730835
Vagyis a két véglet közt majdnem 20% a különbség, mivel az igaz ,hogy a +15 nem sok ,de egy 100%-os lények a max cp-je is nagyobb lehet, így a szorzatnál már nagyobb lesz a különbség.

Tudom, ez már elég szőrszálhasogatásnak tűnik, de szerintem aki fórumozik és mindenféle oldalak búj ami a játékkel kapcsolatos, az azért teszi, mert a legtöbbet szeretné belőle kihozni. De ne érts félre, én nem mondom, hogy csak 100%-os lényeket éri meg uppolni, de ha van rá lehetőség, érdemes törekedni a jobbra. Arról nem is beszélve, hogy ha egyszer bekerül a trade, egy jobb IV-s lény minden bizonnyal többet fog érni mint egy rosszabb, a "hozzáértők" számára

(#6231) Imy: Itt egyesével vagy itt egyszerre mindnek (utóbbinál be is kell lépni, van aki szerint nem biztonságos)

(#6227) HummeRC : Legerősebb labda + málna volt és óriási szerencse. Nekem is van hogy ilyan 100cp-s pokemonok ugrálnak ki és füstölnek el...

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#6236) Jazz


Jazz
veterán

Az IV stat direktbe megjelenik a pmon CP-jébe is?
Van kétt 500-as evee, az egyik 6%-os, a másik 91%. Mind a kettőből 1400-as vaporeon lett.
Na most az IV ekkor Hogy működik, hogy és hol nyilvánul meg pontosan?

free your mind

(#6237) Boborján válasza Jazz (#6236) üzenetére


Boborján
tag

Ha most mindkettőt addig fejlesztenéd ameddig tudod akkor a jobb IV-s Vaporeon nagyobb CP-vel rendelkezne. De azért a moveset szépen hazavághatja a nagyobb IV-t meg CP-t.

(#6238) MaciG válasza Jazz (#6236) üzenetére


MaciG
addikt

Ahogy Boborján is írta, az IV-nél sokkal fontosabb, hogy a legjobb movsetjei legyenek. :K

BANZAII

(#6239) fagyi77


fagyi77
csendes tag

Hello.
A 12-es szinten miért nem ad pokélabdákat a pokéstop??

(#6240) BaLee válasza Jazz (#6233) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Tuti. Én múltkor végignyomtam úgy egy evolve-ot, hogy csak akkor léptem ki amikor már lejárt a lucky egg. 70k xp volt a vége. :)

(#6241) petyus_ válasza fagyi77 (#6239) üzenetére


petyus_
senior tag

Variancia, az elmúlt pár stopból éppen nem kaptál, majd kapsz a következőből.

(#6242) MaciG válasza fagyi77 (#6239) üzenetére


MaciG
addikt

Nekem is volt olyan hogy egy ideig egyik se adott labdát, majd mikor poti kellett volna akkor azt nem. :U

BANZAII

(#6243) #33253120 válasza fagyi77 (#6239) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nyugi. Majd fog.

(#6244) Jazz


Jazz
veterán

Érdemes evolve előtt power up-olni? Stardust spórolás.. (Eltekintve attól a ténytől hogy random, és lehet hogy rossz lesz a moveset)
Megéri, vagy nem? (Ugye később jóval drágább 1 up)

free your mind

(#6245) -Faceless- válasza Jazz (#6244) üzenetére


-Faceless-
őstag

Ugyan annyiba kerül előtte és utána is. Arról nem is beszélve hogy a moveset minden más statnál fontosabb.

(#6246) bebe159 válasza fagyi77 (#6239) üzenetére


bebe159
aktív tag

Nekem kicsit úgy tűnik, hogy amiből kéne abból kevésbé ad. Volt, hogy kb 10-20 labdám volt összesen, de revive meg potik 100 db. Mostanában többet gymezek, van 230 piros labdám és össz 20 revive + poti.

Megtartottam mindig az inkubátort a tojásokhoz, jó ötlet volt. Most, hogy 21-es vagyok, kikeltettem az összes előző tojást, hogy ne kapjak agy ****t később és igen, volt olyan 5 km-es, ami 140 cp. Ami érdekes, hogy eddig 95%~ban 5 km-est dobott a stop, most hogy megszabadultam minden régebbitől, rögtön kaptam egy 10 km-est és több 2-est mint 5-öst dobott azóta.

Jazz
Komolyabban power upolni sztem 30-as szint után vagy annak a közelében érdemes, mert addig kaphatsz el nagyobbat, ilyen szinten meg lesz annyi dustod már, hogy nem hiszem, hogy a spórolással kéne trükközni.

[ Szerkesztve ]

(#6247) Jazz


Jazz
veterán

Való igaz, csak addig is kell valami. Addig is van játék, a gym-eket valamivel be kell verni...stb.:)

Van egy 95%-os Victrebel-em, ideális MS-el,1100CP-vel. Ilyen úgy se nagyon lesz, szóval akkor ezt érdemes uppolni gondolom. Csak baromi sok stardust kell hozzá.:S

Ha még meg van a három átnevezéses fix Evee evolve lehetőség, a következő Evee-ket ti hogy evolve-olnáltok? (Átnevezés, random, sehogy delete)
I: 603 53%.
II: 563 77%.
III: 515 37%.
IV: 501 84%.
V: 373 66%

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6248) Jazz válasza Jazz (#6247) üzenetére


Jazz
veterán

VI: 208CP 95% (ez ilyenkor komoly dilemma, Low CP, nagyon jó IV stat)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6249) -Faceless- válasza Jazz (#6248) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nekem speciel ennyit nem érne meg. Eevee-t viszonylag gyakran találsz, szóval szerintem várj egy kicsit. Ha dragonite lenne, vagy snorlax talán, de így.
Nem mellesleg a movesetjét sem tudod.

[ Szerkesztve ]

(#6250) Jazz válasza -Faceless- (#6249) üzenetére


Jazz
veterán

És a 6247 hsz.-re? Azokat feltolnád random, aztán lesz ami lesz, vagy ellőnéd rá a fix átnevezéses lehetőséget?

(Érdemes amúgy Jolteon-t csinálni? Nagyon sok a vizes defender, azok ellen jó lenne, viszont ugye gyengébb.)

[ Szerkesztve ]

free your mind

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.