Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) Dr.NX válasza Imy (#7250) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem tudjuk, hogy mikor lesz II. gen. Senki sem tudja, kár hetente megkérdezni.

Elfogadom a sütiket.

(#7252) MaciG


MaciG
addikt

Aki esetleg használja ezt a Pokemap nevű alkalmazást, attól kérdezem, hogy csak azon a területen lehet szkennelni ahol vagyok, vagy lehet bárha, mint pl a pokemesh-ben? (ha igen, hogy? )

BANZAII

(#7253) Atex válasza MaciG (#7252) üzenetére


Atex
tag

Megkeresed a térképen az adott területet, hosszan rányomsz és vársz.

Amúgy szerintem eddigi legjobb kereső. Megtudom nézni az IV-ját is előre a pokéknak. Ami a legjobb még, hogy az adott gymet ki foglalja, illetve mivel, és annak milyen a CP-je és movesetje.

Az irodánál Sandsrhew nest lett, eddig soha nem volt semmilyen nest a faluban.

Charizard is lassan összejön. :))

Ha "your bag is full"-nál pörgetek akkor nem ad 25 XP-t, a frissítés óta.

Mi történik ha a candyk száma eléri az ezret, számol e tovább?

[ Szerkesztve ]

(#7254) MaciG válasza Atex (#7253) üzenetére


MaciG
addikt

köszi! IV-t hol írja előre? Ha rányomok a lényre, akkor sok mindent ír, de az IV-t nem találom. :S

BANZAII

(#7255) Atex válasza MaciG (#7254) üzenetére


Atex
tag

A beállításokban pipáld ki a "show pokemon IVs"! :D

(#7256) bebe159 válasza MaciG (#7252) üzenetére


bebe159
aktív tag

Én is azt használom. Elég nagy körben lehet vele keresni, ha kivárod :D (Én azt otthon szoktam néha, indulás előtt.) Én a stepet 2-re állítottam, akkor kb a sightnings területét mutatja. Szerintem banolni sem tudnak érte. :) (A készítő állítása szerint eddig még nem banoltak senkit miatta.)

(#7257) tomazin válasza MaciG (#7254) üzenetére


tomazin
veterán

Ha ranyomsz, es beallitottad, h mutassa, utana meg a pokit fel kell huzni, h lasd.

(#7258) Boborján


Boborján
tag

"A Niantic nagyra értékeli a rajongók támogatását és türelmét. Ezért November 23-án 01:00-tól November 30. 01:00-ig DUPLA XP és STARDUST jár minden olyasmiért, ami XP-t vagy Stardustot ad a játékosoknak!"

(#7259) Dr.NX válasza Boborján (#7258) üzenetére


Dr.NX
addikt

Na, nem rossz! :R
Gondolom a Lucky Egg ugyanúgy dupláz most is, tehát egy evolve 4x500 = 2000 XP-t ad.

Esetleg lehetne még olyan, hogy az ez idő alatt evolve-olt Gyaradosok nem kaphatnak Twistert. :D

Elfogadom a sütiket.

(#7260) Boborján válasza Dr.NX (#7259) üzenetére


Boborján
tag

Engem a dupla xp mondjuk nem izgat mert kb semmi előnyöm nincs belőle , hogy nagyobb vagyok. Alig kapok el nagyobb lényt ami olyan szintű mint én.Ha kapok is el akkor kula az IV-ja vagy a movesetje. ???-es lényt meg ezer éve nem is láttam. A dupla stardust viszont már jól hangzik.

(#7261) hitman77 válasza Boborján (#7260) üzenetére


hitman77
senior tag

Én is ezt tapasztalom. Csak akkor kapok el a szintemnek megfelelő +70% lényt ha éppen egy gyengébbet továbbfejlesztettem. :(
Az xp stardust témával kapcsolatban az a gondom, hogy hiába jön több dust ha közben gyorsabban is fejlődök. Így minden gyorsabb de az arány nem változik.

(#7262) bebe159


bebe159
aktív tag

Szerintetek melyik Laprast kellene tápolnom főleg gym védésére? (Nem nagyon szeretek harcolni velük.)
1. Lapras (2058 CP, 78% iv, appraise: hp) ezt már tápoltam
2. Lapras(1670 cp, 84% iv, appraise: hp, attack)
Az elsőnek ersősebb a támadása, de a másodiknak nagyobb az iv-je és az appraise attackot is ír neki a hp mellett. Nem tudom eldönteni, melyikbe lenne érdemesebb.
1. Lapras
2. Lapras

(#7263) Dr.NX válasza bebe159 (#7262) üzenetére


Dr.NX
addikt

Teljesen elhanyagolható az IV különbség a kettő között, ne ez alapján powerupolj.
A 78%-osnak 11,11,13 a plusz, a 84%-osnak 14,10,14.
Ezek csak hozzáadódnak a Lapras alap statjaihoz: ATK 186 DEF 190 STA 260.

A moveset a lényeg, elvileg az Ice Beamet többször tudja használni, de a Blizzardot nehezebb dodge-olni.
A 84%-ossal magasabb CP-d lesz, néha az a pár pont számít, hogy milyen magasan van a gymben.

Elfogadom a sütiket.

(#7264) tomazin válasza Boborján (#7258) üzenetére


tomazin
veterán

Haldoklikawow. Vagymi a pogo.
de amugy vicces, h rovid idon belul ez a 3. akcio.

(#7265) Atex válasza bebe159 (#7262) üzenetére


Atex
tag

Ha védőt akarsz, akkor szerintem a szerintem az Ice Shard - Ice Beamet. Azt én nehezebben tudom dodgeolni. Ez csak személyes vélemény. Mindig akkor lövik el amikor én is rányomtam, véletlenül se tudjak elugrani.

Most lépett le egy labda után egy 1674-es Elektabuzz. :W

[ Szerkesztve ]

(#7266) tompiheroe83 válasza Atex (#7253) üzenetére


tompiheroe83
tag

Számolja ezer felett is a candyt persze, 1105 eevee candym van :)

(#7267) Boborján válasza tompiheroe83 (#7266) üzenetére


Boborján
tag

1400 Drowzee candym van. Majdnem olyan jó :(

(#7268) Atex válasza tompiheroe83 (#7266) üzenetére


Atex
tag

Ezért kérdeztem, nekem 929 Eevee candy + 101 Eevee. Ami érdekes benne, hogy a Halloween event óta gyűlt össze. Előtte ritka volt nálunk.

(#7267) Boborján Drowzeet pedig azóta nem fogtam 10-et se.

Ja köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7269) Aramir válasza Atex (#7253) üzenetére


Aramir
őstag

"Ha "your bag is full"-nál pörgetek akkor nem ad 25 XP-t, a frissítés óta."
Viszont nem is veszi úgy, hogy kipörgetted, nem kell 5 percet várnod, ha csinálsz helyet a táskádban.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#7270) Atex válasza Aramir (#7269) üzenetére


Atex
tag

Így van ez teljesen igaz. Viszont ad valamennyi Xp-t arra is ha a Poke elfüstölt. Ezt eddig szerintem nem tette.

(#7271) Dr.NX válasza Atex (#7270) üzenetére


Dr.NX
addikt

De.

Elfogadom a sütiket.

(#7272) Atex válasza Dr.NX (#7271) üzenetére


Atex
tag

Akkor ma sok elfüstölt, volt időm észrevenni. :))

(#7273) Imy válasza Atex (#7268) üzenetére


Imy
veterán

Azért eevee volt elötte is, igaz most kb 2x annyi van. :)

(#7274) Atex válasza Imy (#7273) üzenetére


Atex
tag

Persze de nálunk összegyűlt a 3 hónap alatt 3x5 eevee evolve + a jobb vaporeonokat (2 db) evolváltam. Most 3 hét alatt van 101 Eeveem és 9xx db candy, úgy hogy a jobbakat azóta is evolválom. De ez nem baj!

Amúgy a hétvégére összegyűjtöttünk a fiammal 8-8 db inkubátorra való coint. Mindig úgy keltettük őket, hogy 3x kiürítettük a tartót. Soha nem kaptunk 10 km-es tojást. Majd mikor a fiamnak volt 3 szabad hely ma (ugye a kiürítés tegnap volt) kapott 3 egymás utáni stopból 10 km-est. (???) Pedig a múltkor működött az elmélet.

(#7275) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

Igen ez engem is érdekelne ha az event alatt elnyomok egy lucky egget akkor vajon 4x XP-t kapok ? :D

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#7276) RM1


RM1
aktív tag

Sziasztok! Nálatok is meghülyültek a CP értékek? van olyan pokém, ami eddig 2000cp-s volt, most meg 2400. Ugyanez van pár helyen fordítva is. Gym-ben még régi érték van.

Közben olvasok egy ilyet a niantic oldalán:
We have made adjustments to the CP (Combat Power) of various Pokémon. Some Pokémon, such as Alakazam, Rhydon, and Gengar will have their CP increased. Others will have their CP lowered. These changes will allow a more balanced and competitive battling and training experience in Gyms. We will continue to adjust the CP going forward to improve the game balance when necessary.

[ Szerkesztve ]

(#7277) tompiheroe83 válasza Boborján (#7260) üzenetére


tompiheroe83
tag

cp ??? lényt törvényszerűen egyre kisebb esélyed van elkapni, a ??? jel azt jelenti, hogy nagyobb cp-je van minden addigi birtokolt lényednél. Ha van egy 3000-es lényed akkor pedig már a minimális elméleti lehetősége is megszűnik.

(#7278) Gaborz1 válasza RM1 (#7276) üzenetére


Gaborz1
senior tag

igen, nálam is volt sok változás
Talán a Gen 2. miatt?

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#7279) tompiheroe83 válasza RM1 (#7276) üzenetére


tompiheroe83
tag

Bazz tényleg, atyaég, a rhydonom 2500 fölé ment(kb +25%), de a snorlaxok meg a vaporeonok is kaptak plusz 10%-ot. Exeguttor minusz pár százalék. Fuhh ez érdekes lesz :)

(#7280) marositech


marositech
senior tag

Idióta niantic ezzel a hülye CP variálással mindent felnyomott kivéve a fire alapú pokemonokat.
Arcaninem ami 2200-as volt most meg 1900-as lett. Mi a rák van itt? Gyaradosom ami 2300-as volt most 2900-as. Vapor 2500->2700, Jolta 1800->2400...

[ Szerkesztve ]

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7281) RM1 válasza Gaborz1 (#7278) üzenetére


RM1
aktív tag

Elvileg a balansz miatt, bár ami azt illeti a snorlax-ot eddig is nagyon nehéz volt kiütni, márpedig felénk minden gym-be azt és vaporeont raktak főleg. Ellenben így, hogy a jolteon 1500-ról felment 2000-re, azért jobbak lettek az esélyei vaporeon ellen. Holnap reggel tesztelem, addig úgyis befoglalják az egyik közeli gym-t.

Amúgy azt még nem tudni, hogy harcban ez mit jelent. Tűz típusú hiába volt erős, egy fele akkora vizes is lenyomta. Lehet a harc is változott.

[ Szerkesztve ]

(#7282) nauro


nauro
aktív tag

UPDATE: ezt találtam

Valaki talált valami anyagot róla, hogy mi történt?? :S teljesen szétzilálta a csapatom... van olyan poke ami közel 300 cpt vesztett.... érdemes volt stardustot ölni bele...

[ Szerkesztve ]

(#7283) RM1 válasza nauro (#7282) üzenetére


RM1
aktív tag

Írták a hivatalos oldalon, onnan másoltam be pár hozzászólással korábban.

(#7284) nauro válasza RM1 (#7281) üzenetére


nauro
aktív tag

Mintha most meg a fű típust szorították volna héttérbe, exeguteor, victrubell és vileploom-nak is esett a CP-je annak ellenére, hogy vaporeon tovább nőtt..

(#7285) tompiheroe83 válasza nauro (#7282) üzenetére


tompiheroe83
tag

Azért sokat mondó, hogy úgy jelentik be ezt mint otthon a gyerek a rossz jegyet, először elmondja a rajz ötöst(dupla xp egy hétig), aztán hirtelen jön a matek kettes, ehhh...

Na azért kíváncsi leszek a magyarázatra, alapból mindenhol snorlax, dragonite, meg vaporeon, gyarados van a gymekben és ezeket tovább húzzák...elsőre még nem értem a logikát az új "balance"-ban...

[ Szerkesztve ]

(#7286) HummeRC


HummeRC
senior tag

És tényleg. 2k fölé nőtt a Rhyhorn-om. :C
Persze a legtöbbje kisebb lett, mint volt. És nekem újdonságként megváltoztatták a stardust bekerülési értéket PU-hoz. Legalábbis Seadra-nál eddig nem 4000 volt egy up.

[ Szerkesztve ]

(#7287) tompiheroe83


tompiheroe83
tag

Úgy néz ki, h a HP-k ugyanannyik maradtak, tehát a base statban csak az attack és a def az érintett, kíváncsi vagyok milyen arányban, mindenesetre valsz jóval gyorsabbak lesznek így a gym csaták.

(#7288) solfilo válasza marositech (#7280) üzenetére


solfilo
veterán

Jolteont nem bánom, ráfért már a játékra egy erős elektromos (már csak kéne egy jó IV-s Eevee hozzá). Nálam is elég nagyot ugrott a Magneton.
Úgy látom a Hypno-kat lejjebb vették.
Jynx meg kapott 40-50%-ot, ha jól látom. (1000 -> 1500 kb)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#7289) Boborján


Boborján
tag

Nekem a Falreon is kapott +200at . Meg olyan hasznavehetetlenek mint a Pinsir vagy a Kingler... Persze a Ninentalesem ami a legjobb movesetet kapta az maradt ugyanolyan kicsi.A Blastoisom meg -200, amúgy sem volt erős hát még így ...

[ Szerkesztve ]

(#7290) Atex


Atex
tag

Soha nem gondoltam volna, hogy ilyet meg lehet tenni. Én eddig elfogadtam mindent, de ezt most nem tudom kezelni. Egy biztos: az első játék volt amiért feladtam az elvem és fizettem. SOHA TÖBBET NEM FOGOK! :(

[ Szerkesztve ]

(#7291) becenevem válasza Atex (#7274) üzenetére


becenevem
aktív tag

Úgy érted, hogy 8 darab inkubátor, aminek darabja 150 coins? Békéscsabán nem tudod megcsinálni, hogy egyszerre 2 Gymnél többen legyél bent. Ott valahogy percek alap kiütnek. A 20+ órás limit miatt meg eddig 2 nap alatt max. 40 coins-t tudtam kiszedni.

Mi a módszered?

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#7292) RM1 válasza solfilo (#7288) üzenetére


RM1
aktív tag

Jynx sajnos nekem már nincs, mindet eladtam ne foglalja a helyet, de a többinek azért örülök, chansey több mint a duplájára nőtt, igaz egyik legfurább lény volt statok alapján.

(#7293) Boborján válasza RM1 (#7292) üzenetére


Boborján
tag

De az élete nem nőtt. Szóval gondolom attack meg def ment neki. Meg egy csomó lény csak nagyobb lett de az élete nem nőtt szóval ugyanolyan gyenge maradt kb.

(#7294) RM1 válasza Boborján (#7293) üzenetére


RM1
aktív tag

Az szerintem nem baj, és ha minden igaz gyorsabbak lesznek a gym küzdelmek.

(#7295) Boborján válasza RM1 (#7294) üzenetére


Boborján
tag

De minek? Itt szegeden már most se húz senki gymet nagyon max 7ig mert nem éri meg mivel 10 perc leütni. Én is csak bedobálom és kiveszem coin majd várom , hogy meghaljanak. Az előző rendszerben csoportosan jártunk védeni a gymeket. Most ezt senki nem csinálja. Semmit nem ér , hogy változtak a CP-k meg gyorsabb lesz a gym. Ugyanúgy 15 percenként változni fog a színe továbbra is.

Ui.: Most az IV meg CP számolók nem fognak rendesen működni.

[ Szerkesztve ]

(#7296) Atex válasza becenevem (#7291) üzenetére


Atex
tag

Igen így értem. A magamét most gymekből gyűjtöttem 5 darabot. Sok meló. Elértem a LVL30.-at az 3 db keltető így jött össze a 8 db. A fiamnak vettünk. Sajnos Ő nem velem él, így nem tudom magammal vinni csak hétvégenként. Illetve éjszaka, ha kiütnek nem ébreszthetem, hogy gyere indulunk visszafoglalni.

A hétvégén is volt olyan, hogy 17 gymbe voltunk. Nagy részük csak percekig tart. De amióta ilyen könnyű foglalni, nem nagyon van 5-6-os gymnél nagyobb, de főleg 2-3-as. Amit leverni 2 perc alatt mindenestül megvan.

Ha nagyon gyorsan forognak a gymek nálatok, menj akkor foglani amikor már lejárt a 21 óra. Mikor beraktál 4-5 gymbe vedd ki a coint. Akkor menj amikor kevésbé pörög a játék. Nálunk ez általában hajnal-reggel (reggeli kocogás). Délután esélytelen, meló után mindenki rombolni indul.

Mindig van nálam 100-120 (Max)Revive, 200 db Poti (lehetőleg a nagyobbak), így nem ér meglepetés. És mindig a legerősebbeket használom.

Menjetek csapatba, közösen gyorsabban haladtok.

Amúgy simán azonnal tud berakni a levert gymbe bárki, nemcsak aki legyőzte. Korábban volt róla szó, hogy ezt bevezették, de kamu. Többször tapasztaltuk a hétvégén, sajnos. És az volt a rossz, hogy majdnem mindig "csapattárs", így még leverni sem tudtuk.

[ Szerkesztve ]

(#7297) bebe159


bebe159
aktív tag

Tényleg kicsit megkeverték a cp cuccot, akkor most a sok leírás meg táblázatok a cp-ről mehet a kukába :C

(#7298) bebe159


bebe159
aktív tag

Valaki tudja, hogy ha van a gymben pokémon, akkor pontosan mit jelent a "Battles Won: x" felirat? Ez kötődik a gymhez is vagy csak a pokémonhoz?

(#7299) RM1 válasza Boborján (#7295) üzenetére


RM1
aktív tag

Ahol lakom pár hete még minden gym sárga lvl8+ volt, most sokkal kiegyenlítettebb. Én heti 2-3x tudtam foglalni, de lvl20 alattiak esélytelenek voltak védőnek is, meg támadónak is. Ehhez képest most egy gym naponta 2-3x gazdát vált, és nem az kapja a coint, aki 2 hete befoglalta és felhúzta, miközben arra se jár.

(#7300) gxcman


gxcman
tag

Üdv!

Ma kb 1 órája vadon fogtam ezt a ( lepkét ) de semmilyen programmal nem tudom meghatározni az IV értékéet,,,az mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.