Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) avmpg válasza Atex (#6799) üzenetére


avmpg
tag

Nem rossz ötlet az átnevezés, köszi mindkettőtöknek a tippet.

Azzal még nem is lenne baj, hogy rákényszerít a megjegyzésre. Nem is árt az agytréning, úgyis annyira agyromboló a mai világunk... :)
Nekem azzal van bajom (és ezen az átnevezés sem segít), hogy train közben, egyenként kell cserélni a csapattagokat és görgetni meg rendezgetni kell a tárolóban, ahelyett, hogy egyszer összeállítanék egy csapatot és egy kattal kiválasztanám.
Mindegy, kibírom, még mindig kevésbé bosszantó mint a rossz tracker.

(#6802) Atex válasza BaLee (#6800) üzenetére


Atex
tag

Csak, hogy érthető legyen: (na jó ez durva :B , de még egyszer leírom)

"Egy ember egy pokemont tehet bele ezért hiába húzza fel nem tud bele többet tenni."

Ő egyet sem tett bele, de húzott a gymen 22.000 pontot.

"Viszont így is nehezebb lebontani, mert bár nem 5 pokemon van benne de a lvl5-ös gym szintjét kell lebontanod 0-ra"

Igen tudom, miután elfoglalunk egy gymet ketten, mi is felhúzzuk 6-7 szintre. De ott van mindegyikünknek a szörnye. 1-1 db. Ha nem tesznek bele, nehezebb bontani, de általában 2-3 nap megtelik. Aki erre jár, de nincs ideje edzeni, betudja dobni a sajátját, ez nekünk is jó.

Ez olyan mintha segített volna másokon, de nem vár érte semmi fizetséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#6803) tompiheroe83 válasza Atex (#6802) üzenetére


tompiheroe83
tag

Hogy húzol fel egy gymet ha nincs is benne senki?? Ezt lehet? De kivel harcolsz, h felhúzd a prestig-t? Ha beteszel vmit azt kivenni nem tudod...ezt csak én nem értem most? (Ja közben leeset, Ti már alapból benne voltatok, ok :) )

[ Szerkesztve ]

(#6804) Atex válasza tompiheroe83 (#6803) üzenetére


Atex
tag

Igen, előző este foglaltunk. Mentünk vissza másnap edzeni, ekkor láttuk.

[ Szerkesztve ]

(#6805) TazLeacher válasza tompiheroe83 (#6803) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Most ez tényleg annyira bonyolult? Elfoglaltak egy Gym-et. Beraktak 2 pokémont, a Gym így lvl3 lett. De mire másnap visszamentek már nem lvl3 volt, hanem lvl7, de úgy, hogy még mindig csak az ő 2 pokémonjuk volt benne. Tehát valaki odament, felhúzta, de nem rakott bele egyet sem.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6806) solfilo válasza TazLeacher (#6805) üzenetére


solfilo
veterán

Már írta, hogy leesett neki, csak olvasd végig a hsz-t, amire reagáltál. :)

solfilo

(#6807) Jazz


Jazz
veterán

Az energy itt mit takar pontosan a fast move-nál? Arcanine: [link]

Arra akarok kilyukadni, hogy hiába nagyobb dps-ben a firefang, még is jobb a bite abból a szempontból, hogy sokkal gyorsabban tölti az energy-t?
- firefang: 0,84sec-enként 4 energy -> 4,76 energy/sec??
- bite: 0,5sec-enként 7 energy! -> ez 14 energy/sec!!

Óriási a különbség....már ha ez ezt jelenti.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6808) Dr.NX válasza Jazz (#6807) üzenetére


Dr.NX
addikt

Így van, a Bite gyorsabban tölti.
http://www.pokemongodb.net/2016/07/pokemon-moves-sorted-by-energy-per.html

Elfogadom a sütiket.

(#6809) kisspepe


kisspepe
tag

Sziasztok!

Láttam valakinél, és hallottam is olyan IV kalkulátorról, ami úgy működik, hogy csinálsz egy képernyőmentést a pokemon adatlapjárol, azt megmutatod a proginak, válaszolsz pár kérdésre, és megmondja a pokemon színtjét.

A program nevére lennék kíváncsi. iOS-en láttam, de gondolom Androidra is van.

Köszönöm!

(#6810) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Na, még hírek:
https://pokemongo.gamepress.gg/news/spawn-rate-changes-and-eggs-update
2 km-es tojásból nem fog Pidgey és Rattata kikelni (f.ckyeah!) és a Pidgey, Rattata és Zubat spawn arány is kisebb lesz.
Nekem úgy tűnik, hogy most Drowzeeból is kevesebb van.
Persze akkor lennék elégedett, ha BP térképe is hasonlóan nézne ki:

vagy így:

Elfogadom a sütiket.

(#6811) bebe159


bebe159
aktív tag

Csak nekem tűnik úgy, hogy több lett az eevee? Most 2 nap alatt fogtam több, mint 10-et. Eddig néhány naponta ha egy felütötte a fejét.

(#6812) nauro válasza kisspepe (#6809) üzenetére


nauro
aktív tag

Poke Genie

(#6813) tompiheroe83 válasza bebe159 (#6811) üzenetére


tompiheroe83
tag

Nekem a ma megfogott 30 lényből 10 az eevee volt, kb mintha egy eevee nest lett volna a város, a fele pedig rádásul a szintemnek megfelelő max leveles volt. A halloween event előtt pont úgy voltam, h abbahagyom mostmár a játékot, de úgy néz ki végre értelmes újítások jönnek! :) Mondjuk az, h elveszik a pidgeyt meg a rattatát az visszább veszi a szintlépéshez szükséges olcsó evolve lehetőségeket, de ez meg már pont nem érdekel

(#6814) Atex


Atex
tag

Elmentünk délután Incensezni. Jöttek a szokásos jó pokemonok. Viszont nagyon sok lelépett, Pl: 1400 Starmie, 870 Exxegcute, 890 Growlithe, 1120 Ponyta stb. Az az érzésem soha nem lépett le ennyi. Sikerült fognom egy 1900-as Slowbrot.

A Lure-ok is egész jók voltak, szinte nem is volt PWR.

Fogtunk ma a Kisfalunkba egy Scythert, Jiglypuffot, Nidorant egy helyen egyszerre. Ma nemcsak XP farm voltunk. Az Eevee biztosan több.

Kelt egy új faj Hitmonlee. "Már csak" 10 faj hiányzik a nálunk megszerezhetőkből. Ez egy jó nap volt. :C

Valaki azt nem vette észre, hogy sok helyen a Spawnerek megváltoztak, és több helyen magánterületre kerültek, és elérhetetlenek. Persze ezekben soha nem PWR van. :W

(#6815) Jazz


Jazz
veterán

Tud valaki egy jó balbasur lelőhelyet?

free your mind

(#6816) MaciG válasza Dr.NX (#6810) üzenetére


MaciG
addikt

Lehet önző vagyok, de én azért ennek nem örülnék. Irtó unalmas lenne ha minden gym-ben csak dragonite lenne, és akkor nekem meg csak lapras kéne és hajrá. :U

Nem tudom vajon készül-e valamivel a niantic karácsonyra (igaz még messze van), de én már most elkezdem gyűjteni a coinokat, mert van egy olyan érzésem, hogy ha lesz valami azt úgy lehet majd jól kihasználni ha van sok coin-ja az embernek. (mint pl. most is, ha volt, akkor sok inkubátor és rengeteg candy. :) )

Eevee és tojás témára: Szerintem azért van sok eevee, hogy azoknak is lehessen legalább egy féle erős pokeomonjuk akik nem találnak dragointot, snoxlaxot,stb; és azért 25 cukorka az evolv, mert nem biztos hogy vaperon lesz belőle. A 10-es tojásban én benne hagytam volna, mert szerintem úgy lenen reális hogy a a tízesekből valami top 10 vagy 15 pokemon valamelyike jöjjön (vagy amiből lehet fejleszteni), és a vaperon simán belefér, ellenben a kabuto, jynx, onix, meg az a csiga lóxar...

BANZAII

(#6817) Atex


Atex
tag

Itt vagyunk Gazdagréten először. Persze nem működik a térkép.

(#6818) Boborján válasza Atex (#6817) üzenetére


Boborján
tag

Már nem is fog valószínűleg. Valaki felnyomta, hogy lett kijátszva a Niantic rendszere és megoldják a problémát. De ki is van írva.

(#6819) Atex válasza Boborján (#6818) üzenetére


Atex
tag

Csak egy napon múlt.

(#6820) tompiheroe83 válasza Atex (#6819) üzenetére


tompiheroe83
tag

Vmikor éjjel lőtték le, ez mostmár elég végérvényes szagú :/. Éjjel 2-kor még rá tudtam nézni, negyed óra keresgéléssel találtam 2 laprast a közelben, alig vártam, h reggel legyen és mehessek...erre pfff :/

(#6821) nyikszi


nyikszi
őstag

Pokéstop-okat milyen gyakran lehet felkeresni? Tehát összegyűjtöm az ottani dolgokat, utána mikor mehetek vissza ugyanoda?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#6822) solfilo válasza nyikszi (#6821) üzenetére


solfilo
veterán

Pár perc, nem tudom pontosan.

solfilo

(#6823) RM1 válasza nyikszi (#6821) üzenetére


RM1
aktív tag

5 perc

(#6824) dragontiger


dragontiger
tag

Sziasztok, valakinek van valami jó alternatívája a fastpokemap helyett? :R

(#6825) marositech válasza dragontiger (#6824) üzenetére


marositech
senior tag

Talán a https://www.pokemonradargo.com/ oldal? Nemtudom, hogy pontos-e.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#6826) Marrone5


Marrone5
csendes tag

Beraktam egy pokét gymbe, coint kivettem, amit azóta kivertek, de a számláló az továbbra is számol vissza. Nem kéne nullázódnia? :F

(#6827) tompiheroe83 válasza Marrone5 (#6826) üzenetére


tompiheroe83
tag

Nem nullázódik azonnal, hiszen akkor újra azonnal ki tudnád venni a következő adag coint. 21 óra múlva ha bent leszel megint egy(két-három...) gymben akkor újra vehetsz ki coint, ha nem, akkor majd nullázódik.

(#6828) tompiheroe83 válasza marositech (#6825) üzenetére


tompiheroe83
tag

Ez nemhogy nem pontos, abből semmi nem igaz, ez egy rég lejárt nyári spawn adatbázis jelenít meg.

(#6829) Boborján válasza dragontiger (#6824) üzenetére


Boborján
tag

Ahogy látom képeken a pokémesh még megy. Ezért sem értem a fastpoke miért lett már lekapcsolva...

(#6830) Atex válasza Boborján (#6829) üzenetére


Atex
tag

Nekem az sem működik. Applikációval haszálod?

(#6831) Dr.NX válasza Boborján (#6829) üzenetére


Dr.NX
addikt

A Pokémesh és PokéAlert még működik, mivel azok "igazi" accountot használnak scannelésre.
De már azokat is nyírja a Niantic, most pl. nem tudják lekérdezni a despawnig hátralévő időt.
A Fastpokemap teljesen más módszert használt.

Elfogadom a sütiket.

(#6832) Boborján válasza Atex (#6830) üzenetére


Boborján
tag

Én nem használom nekem iphone-om van.De ha androidom lenne se tenném fel. Egyszer megnéztem tableten és olyan dolgokhoz kér hozzáférést amihez egy ilyen szintű alkalmazásnak nem lenne szabad. Csoportban láttam, hogy akik használják még linkelgették mi hol van.

(#6833) bebe159


bebe159
aktív tag

Variáltak a spawn helyeken. most este megfogtam a szobámból 2 psyduckot (ezelőtt összesen volt 2) egy eevee-t és egy koffingot (ebből is összesen 2 volt amióta játszom). Ennek örülök :C

(#6834) Dr.NX válasza Boborján (#6832) üzenetére


Dr.NX
addikt

Megnéztem a Pokémesh és PokéAlert engedélyeit, a lokációhoz és tárhelyhez kérnek engedélyt. Ebből a lokációt engedélyeztem.

Elfogadom a sütiket.

(#6835) Boborján válasza Dr.NX (#6834) üzenetére


Boborján
tag

Nem tudom , hogy lehet külön engedélyezni.De amikor telepíteni akartam akkor usb port hozzáférést is kért. Meg a oprendszer hozzá férést meg olyan dolgokat amivel simán fel lehet törni meg adatokat lehet lopni.

(#6836) gxcman


gxcman
tag

Ha evolvolok pld: Hauntert-------->Gengarra, számit valamit ha a Haunter támadásai ( a legjobbak ) akkor a Gengar támadásai is a legjobbak lesznek, vagy véletlen képességeket kap, és a magas I.V. érték határozza meg melyikből lehet jobb Gengar?

(#6837) Aramir válasza gxcman (#6836) üzenetére


Aramir
őstag

"magas I.V. érték határozza meg melyikből lehet jobb"
Hát, én a 98%-os magikarpomat evolvoltam, aztán bite + twister lett a vége, szóval nem :( A magas IV szerintem csak annyi, hogy több CP-je, több HP-ja, meg kevesebb csillagporba került a fejlesztése.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#6838) Dr.NX válasza Aramir (#6837) üzenetére


Dr.NX
addikt

A moveset teljesen random lesz, nem függ sem a kiindulásitól, sem az IV-től.
Egyébként nincs olyan, hogy legjobb moveset. Más jó támadásra és más védekezésre. (A twister mondjuk tényleg nem jó.)

Elfogadom a sütiket.

(#6839) Boborján válasza MaciG (#6790) üzenetére


Boborján
tag

Egyébként van team mystic szeged csoport és ott vannak jó páran aktív játékosok akik szoktak nap mint nap gymezni.

(#6840) rozso3


rozso3
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek mennyire számít az IV? Pl. Seel (764 CP, 49% IV) és Seel (678 CP, 87% IV) közül melyiket evolve-oljam és power up-oljam? Hol számít az IV? Egy harcban mondjuk sokkal gyengébb egy alacsonyabb IV-jű, mint egy magasabb IV-jű, de azonos CP-jű? Érdemes egy 1469-es CP-vel de csak 47%-os IV-vel rendelkező Gengar-t mindíg az adott szinten elérhető legmagasabb CP-re húzni, vagy inkább csak magasabb IV-jűt érdemes power up-olni?

Köszi a válaszokat előre is!

(#6841) Boborján válasza rozso3 (#6840) üzenetére


Boborján
tag

A seal nem egy jó pokemon. Én nem ölnék bele stardustot.
Azonos cp-n semmi különbséget nem ad az IV. Annak akkor van jelentősége ,ha 40es vagy. Vagy amikor egy adott szinten vagy egy másik játékossal. PL- ha te is 25 vagy meg egy másik játékos is és neked magasabb IV-s a sealed akkor annak nagyobb a CP-je maxra húzva mint a másik tagnak akinek kisebb a cp-je.
Hosszú távon a magasabb IV-s lényt érdemes húzni de én a gengart sem erőltetném :D Nagyon gyenge hasztalan pokemon. Régen ritka volt az event miatt már az se. Gymezésre alkalmas pokémonokat érdemes fejleszteni.
Az IV dolog meg akkor fog látszani mikor 40-es játékosokkal lesz tele minden gym(soha).

(#6842) RM1 válasza rozso3 (#6840) üzenetére


RM1
aktív tag

Ha gymezni akarsz, akkor nem ezekre a pokémonokra lesz szükséged, hanem általában a listában 9.0, vagy annál magasabban értékeltekre.

(#6843) Boborján válasza RM1 (#6842) üzenetére


Boborján
tag

Szerintem azért erős a 9. Inkább 7 fölött :D De a a moveset szar akkor lehet 10es mert kb csak arra lesz jó hogy bent hagyd egyben.

(#6844) Dr.NX válasza rozso3 (#6840) üzenetére


Dr.NX
addikt

Túl van misztifikálva az IV dolog.
Érdemes olvasgatni ezt: https://pokemongo.gamepress.gg/pokemon-stats
Röviden: Minden pokémonnak van egy fajra jellemző Attack, Defense és Stamina értéke. Pl. Vaporeon: ATK: 186 DEF: 168 STA: 260.
Az egyedre jellemző értékek (Individual Value) ezekhez adhatnak 0-15 pontot. Tehát egy 100%-os Vaporeon ATK: 201, DEF: 183, STA: 275.
Ehhez képest egy 50%-os Vaporeon kb. 192, 175, 267. Szóval a különbség egyáltalán nem óriási, harcban aligha fogod észrevenni. A lényeges különbség a maximális CP-ben van, de az is csak annyiban lényeges, hogy a Gymből milyen hamar esik ki.

Én is azt tanácsolom, hogy ne költs stardustot gyengus pokémonokra, én pl. az elején Raticate-re költöttem, csak mert Hyper Beam volt a charge move-ja... :W

Elfogadom a sütiket.

(#6845) bebe159 válasza Xaels (#46) üzenetére


bebe159
aktív tag

Hamarosan jön a frissítés. Tudok valamennyit angolul, de ezt nem igazán értem, hogy mi akar lenni:
The amount of Prestige a rival Gym loses when you defeat a regular Gym member has increased. The amount of Prestige gained by training at a friendly Gym has been lowered.

Hm, bocsi ez nem még az elején lévő hsz-re akart válasz lenni.

[ Szerkesztve ]

(#6846) Karma válasza bebe159 (#6845) üzenetére


Karma
félisten

Az ellenséges gymek több pontot fognak veszteni, amikor legyőzöl egy állatot; viszont nehezebb lesz feltornázni a sajátokat, kevesebbet nő amikor edzés során győzöl. Érdekes...

“All nothings are not equal.”

(#6847) Dr.NX válasza bebe159 (#6845) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ha ellenséges gymet ütsz, több pontot veszít, mint eddig. Saját gym felhúzásánál pedig kevesebb pont jár.
Tehát könnyebb lesz ellenséges gymet bontani és nehezebb saját gymet húzni.

De végre gym nullázásakor egy rövid ideig csak a lebontó tehet be új pokémont!
Épp ideje volt, eddig legalább 4-5 alkalom volt, amikor valami GPS spoofer lenyúlta az üres gymet.

Elfogadom a sütiket.

(#6848) bebe159


bebe159
aktív tag

Hmmm akkor jól kapisgáltam. Mintha eddig könnyű lett volna gymet húzni, ma 8k prestige volt kb 3/4 óra.

(#6849) bebe159


bebe159
aktív tag

Appfrissítés még nem volt, de már kaptam first catch of the day bonust. Pár napja már a szobámból elérhetőek néha.

(#6850) Atex


Atex
tag

A hétvégén voltunk Exxegcute vadászaton Gazdagréten. Pont aznap bedöglött a térkép, egy Charmander bánta, de 18-18 db Exxegcute-ot összeszedtünk a Fiammal. Meg is lett neki az első, ideális movsettel, nekem meg a harmadszor is az egyik legrosszabb támadót sikerült evolválni igaz CP2300, IV91 (vadon fogva cp822). Összejött a 2. Arcnainom is, ez is Bulldoze támadással. Erre a napra be is fejeztem az evolvot. Kikeltettünk 5 db 10km-es tojást 2 Hitmonlee, 1 Jinx, 1 Scyther, 1 Elektobuzz. Fogtunk vagy 5-5 db Mr. Mine-t, Hurrá! Mire hazaértünk 5 gymünk levolt rombolva, így még volt egy kis harc is, ami jó móka volt. Összességében sikeres napot zártunk. :C

A szombati nap kapcsán több dolog felvetődött bennem:
Értem én, hogy tűzzel vassal irtani kell egy konkurens szoftver céget, de mi káruk származna belőle, ha megcsinálnák ők a térképet? Kevesebbet sétálnánk? Kevesebbet költenénk? NEM! E két általuk fontosnak tartott célt nem befolyásolná hátrányosan egy egyszerű térkép. Ha követő rendszert nem képesek csinálni normálist. Ne jelölje, hogy meddig van ott a pokemon, ne lehessen szűrni sem, csak ne legyünk teljesen össze vissza kóborló zombik.

Csodálattal teli irigységgel néztük a szörnyek felhozatalát, de legalább ilyen erős volt a meggyőződés arról is, hogy vidéken is jó játszani, mikor megnéztünk 10 db Lvl10.-es gymet és a leggyengébb pokemon 2000Cp-nél kezdődött mindegyikben.

Az event után egyértelműen változatosabbak lettek a pokemonok, ez talán jó is. Csakhogy a spawn helyek is áthelyeződtek, és nálunk többet beraktak magánterületre. Ez kimondottan rossz, ha a céljuk az új játékosok esélyeinek növelése volt. Ezt akkor vettük észre mikor még volt térkép. Illetve mikor jelzi a pokemont és már harmadszor járjuk körbe az utcákat, és az én szaladgálós GPS-em berohan egy családi ház udvarára, és lám ott a 10 perce kergetett szörny.

Az Eeeveek evolválásával kapcsolatban, ugye az átnevezés csak az első esetben működik. Utána azt vettük észre kiegyenlítik egymást. Mindkettőnknek van 5-5-5 db, soha nem volt olyan, hogy valamelyikből kettővel több lett volna mint a másik két társukból. (Ha ez már elhangzott a fórumon, akkor bocs.)

Írtátok ellőttem, hogy a frissítés után nehezebb lesz gym prestige-t növelni. Ez már a mai napon is így volt, mert a tegnap vissza foglaltakkal ma edzettünk kicsit. Amivel máskor 2000-2500 pontot növeltünk, ma az istenért sem tudtunk 1200-nál többet elérni. Már értem miért nem. Nem figyeltem meg, de mintha Xp-t viszont többet adott volna.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.