Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) Imy válasza Dr.NX (#6847) üzenetére


Imy
veterán

Ezt pont fordítva kellett volna, eddig is könnyen levertem egyedül is egy 8-9-es GYM-et, de ha ketten szoktuk max... Minket is gyorsan kiszednek a kedvelt helyekről.

(#6852) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Tegnapi frissítés óta nem jönnek a pokemonok ha egy helyben van a játékos, valamint a megszokott utak során csak tized annyi jelenik meg. Az animációk simábbak lettek de a telefon most már 2%-ot merül percenként. Jól szétbaszták.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6853) MaciG válasza Plazmacucci (#6852) üzenetére


MaciG
addikt

Ez tapasztalat, vagy valahol megjelent "hivatalos" közleményében is?

BANZAII

(#6854) Atex válasza Plazmacucci (#6852) üzenetére


Atex
tag

Akkor a Lure? Bár az én figurám mindig rohangál.

Működnek az új bónuszok. Hol tudom az állapotukat megnézni?

(#6855) Plazmacucci válasza MaciG (#6853) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tapasztalat. Nem nehéz észrevenni hogy nem lehet pokemont fogni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6856) RM1 válasza Plazmacucci (#6855) üzenetére


RM1
aktív tag

Nekem ugyanazok jelennek meg, és ugyanott, mint eddig. Elfogni is kb. ugyanúgy tudom őket. Néha vannak olyan napok, amikor eltűnik minden az adott spawn helyekről.

(#6857) Plazmacucci válasza RM1 (#6856) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én reggelente 9 kilométert utazok. Ez alatt kb 8-10 pokemont lehetett fogni. Most 2-t. Majd hazafele meglátjuk :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6858) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Budapesten ugyanolyan sok pokémon jelenik meg, ráadásul a lakásban is spawnol szinte mindig 1-2, eddig soha. (Remélem egyszer Dragonite nest lesz. :) )
Nyilván fejlesztik az algoritmust, hogy olyan helyeken legyen spawn, ahol van is játékos, ne a szántóföldre menjen el a szerverkapacitás, bár ez így volt nagyjából eddig is.

Elfogadom a sütiket.

(#6859) MaciG válasza Plazmacucci (#6857) üzenetére


MaciG
addikt

Oké, csak azért kérdeztem, mert én ilyet nem vettem észre, ugyanúgy vannak, és pár másodperc is jelent meg egy, pedig itthon ülök, csak bekapcsoltam megnézni.

BANZAII

(#6860) Plazmacucci válasza MaciG (#6859) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azért gondolom, mert ketten is tapasztaltuk. Vagy már a budapest külső kerületeiben is karcsúsították az állományt :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6861) bebe159 válasza Plazmacucci (#6860) üzenetére


bebe159
aktív tag

Nálam is rendben van. Kikeltettem reggel egy 5 km-es tojást, jött is kb 30 pokémon a szokott helyeken.

(#6862) marositech


marositech
senior tag

Mostantól gyűlölöm a "Try again later." szöveget... Vége a bkv-s stoppörgetésnek... :W

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#6863) avmpg


avmpg
tag

Hétvégi tapasztaltok.
Vasárnap megjelent egy Snorlax a sightingson. Első helyen. Rohanok ki.
Spirál formában szaladok kifele. Sehol. Már minden szélső értéket kipróbáltam.
Kezdtem feladni. Visszamentem oda ahonnan idultam, és mi történik? Megjelenik.
Pont ott ahol indultam!!!
Másik.
Ma reggel. 10 pokestopból 10: "Try again later". Nálam is!
Illetve az új spawn regdszerrel a hétévégén 3 dratinit fogtam, ott ahol eddig sose.
+ a Snorlex, + vagy 10 Eevee, stb... Pedig most nem volt időm játszani, csak néha indítottam el.
Ráadásul írjátok, hogy trainelni még ennél is nehezebb lesz a gymeket?
Eddig se volt probléma kiütni a másik csapatot. Viszont már nem is trainelek, mert semmi értelme, már most is olyan macerás... Mi lesz ezután?
Nálam ez a baja a játéknak.

#6852
Eddig még nem vettem észre, hogy csak mozgásra jelennének meg a mon-ok.
Ha jó helyen vagyok, akkor jön álló helyzetben is.
Nekem inkább a frissítéssel van bajom.
Nagyon lassan frissít a környezet. Ha gyorsabban megyek arrébb, akár gyalog is, akkor nem jelennek meg mellettem (lásd Snorlax történet fent).

Az elmúlt kb. egy hónapban számomra nagyon sokat romlott a játékélmény. :(

(#6864) avmpg


avmpg
tag

A legjobb összefoglaló a jelenlegi helyzetre:
[link]

(#6865) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! A pokémonok a helyüket változtatják? Vagy ugyanott vannak? Vagy naponta más pokémon jelenik meg ugyanazon a helyen?

Másik kérdés, honnan tudom, hogy egy adott pokéstop vagy gym, hol található? Minap rákattintok a nagy messzeségben egy pokéstopra és felhoz egy képet, amin egy jó kis játszótér van. Az irányt látom, de baromi messze lehetett és fogalmam sincs, hogy hol lehet, mivel ismeretlen helyen voltam. Szóval van valami koordináta vagy utca és én nem találom?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#6866) tomazin válasza avmpg (#6864) üzenetére


tomazin
veterán

Mar eltavolitottak :/

(#6867) Aramir


Aramir
őstag

A "Try again later" szöveget akkor írja ki, amikor kipörgeted, látszólag semmi sem történik, ezért úja megpróbálod, és jön a "Try again later" szöveg, ilyenkor nézzetek rá a journal-ra, mert lehet megkaptad a cuccokat a stopból, csak nem változott meg a stop színe kékről lilára. Sokszor jártam már így, amikor pörgetésnél megakadt a kapcsolat a szerverrel.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#6868) Atex válasza tomazin (#6866) üzenetére


Atex
tag

Nekem még megnyitva volt, igaz "lefordítva". Bocs az angolul tudóknak.

(#6869) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

Vidéki vagyok... eddig úgy oldottam meg a cuccok kérdést, hogy mikor Pesten jártunk kocsival, a belvárosban szépen teleszedtem a táskámat fullra, aztán abból éltem itthon... ha ennek annyi, nekem is annyi, mert itt van alig 2-3 stop, és nem fogok mellettük ülni 5perceket, hogy kapjak 3 labdát...
ez így nagyon nem kóser...

Majd megnézem ma, mire jutok, mert pont megyünk Pestre.
Mondjuk most még van pár cucc azért.

Miért érzem úgy, hogy egyre jobban eltolják ezt a játékot? Ki fog télen mínusz 20 fokban sétálni, meg órákat állni 1-1 stop mellett? :(

(#6870) tomazin válasza Atex (#6868) üzenetére


tomazin
veterán

Hat ez igy eleg izmos volt :D
kb vissza kellett forditanom angolra, h megertsem. De igen jol le van irva a lenyeg. Arra sarkalljak az embert, h spoofoljon.(vagy ne jatsszon)

(#6871) avmpg válasza Atex (#6868) üzenetére


avmpg
tag

Nem veszhet. ;)

"Got a real phone, with a GPS that drifts away from a gym -> SOFT BAN
Spoofing? Just uncheck 'simulate drifting' :)
On a bike? A bus? Riding shotgun? -> No Pokéstops for you.
Spoofing? Just use the joystick function to move at a slower rate! :)
On a bike? A bus? Riding shotgun? -> No Pokémon for you.
Spoofing? Just use the joystick function to move at a slower rate! :)
Playing with a single account? -> Good luck finding a spot in a gym!
Spoofing with multiple accounts? -> Knock out a player with a secondary account, then upload your main mons! :)
Can't reach that remotely located gym? -> No coins for you!
Spoofing? Just set your GPS location to the remote gym! :)
No mons where you live? -> Tear. :'(
Spoofing, but no mons where you live? -> Take a trip to SF from the comfort of your living room! :)
Too cold to play? -> Tear. :'(
Spoofing, but too cold to play? -> Take a trip to SF from the comfort of your living room! :)"

(#6872) avmpg válasza Aramir (#6867) üzenetére


avmpg
tag

"Try again" volt néha eddig is nekem, gondolom akkor amikor nem tudta eldönteni, hogy valós-e helyzetem. Kb. 10-ből egyszer. De mától már speed lockosnak látom a stoppokat... Legalábbis reggel még az volt nálam.

(#6873) tomazin válasza avmpg (#6871) üzenetére


tomazin
veterán

köszi.
bár a riding shotgunnak így is utána kellett néznem, hogy mi akar lenni, de kb ahogy levettem lovaskocsiszerűség vagy annak az őre..azt azért megnézném, hogy valaki a várban ül a hintón és közben pogozik :DDD

(#6874) Dr.NX válasza tomazin (#6873) üzenetére


Dr.NX
addikt

Riding shotgun: anyósülésen ül. Vagyis utasként játszik.
Csodálom, hogy ezt a "magyar" fordítást megértette valaki. :)

Elfogadom a sütiket.

(#6875) Aramir válasza avmpg (#6872) üzenetére


Aramir
őstag

Igen, vissza is vonom amit írtam :( Azóta bejöttem kocsival a belvárosba...

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#6876) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Nekem a játék a mai nappal véget ért. Az, hogy mától nem lehet autóból stopot pörgetni, lényegében nekem kinyírta a játékot. A környékünkön nincs stop, nincs Gym, melóba menet pörgettem, és hazafelé. Az, hogy napi 6-10 km-t sétálok, de nem tudok pörgetni stop-ot, már megszoktam az elején. Az, hogy most úgy gondolják, hogy naponta üljek autóba, autókázzak el 10 km-t, majd száljak ki, és sétálgassak ezek után még 30-50 percet, ez egy vicc. Ha normálisan lenne elosztva minden, akkor nem lenne ilyen gond, de ugye ilyen nincs...se a stopok, se a gymek, se a pokémonok nincsenek a környéken.

Elvették a nyomkövetőt, elvették a térképet, most elvették ezt is. Nagyjából magasról sz@rnék is rá, ha nem költöttem volna a játékra pénzt. Nagyon megbántam. Nem a pénzt, mert eddig jól szórakoztam, elvoltam vele, ezért ha nem is korrekt módon, de "megérte". Azt bánom, hogy egy ilyen f*******ó brigádnak adtam pénzt. Nem tudom, hogy rajtam kívül hány olyan madár van, mint én, aki nem használ valami csalást (és esetleg még pénzt is költött a játékra), de remélem belefulladnak a saját sz@rukba a fejlesztők.

Az itteni közösségnek köszönöm az "együtt töltött időt". Majd unalmas óráimban valahol várakozva előveszem a játékot, töltök le hozzá valami faja kis FakeGPS-t, és elszórakozom vele, ha már fizettem érte. De mivel ez a része nem túlzottan érdekel, így szerintem hamarosan befejezem végleg. Sajnálom a rá fordított időd, pénzt, és energiát.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6877) Boborján válasza avmpg (#6871) üzenetére


Boborján
tag

Úgy döntöttem, hogy ezt a szép kis szöveget ha már törölték akkor elkezdem vissza spamelni az oldalra :D

(#6878) petyus_


petyus_
senior tag

Nem értem, hogy miért kell a stopoket speedlockolni, botok annyival mennek, amennyivel mondják neki, fakeGPS szintén. Ezzel csak a normális játékosokkal basznak ki.

(#6879) BaLee válasza TazLeacher (#6876) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Félek, hogy nekem is. Nem tudom miért nem volt elég (az amúgy marha idegesítő) "i'm a passenger" gomb ami indokolatlanul felugrált percenként mindig a legrosszabbkor (vagy pokemonra bökve vagy épp pokestop hatótávba érve és pörgetés helyett) de én is kocsiban szereztem a labdák 90%-át.
Az nem zavart, hogy nem látok ilyenkor pokemonokat mert pokemonra vadászni tényleg veszélyesebb, de rábökni lámpánál egy stop-ra és mikor elmész mellette megpörgetni na az nem volt túl bonyolult.

A térkép hiánya is baromira zavart, a tervezhetőség és a célirányos játékot céltalan bolyongássá redukálta, de mindezek mellé ha már labda sem lesz akkor már nem is lesz miért bekapcsolni a játékot. :U

Elég vicces lesz, hogy végül maguknak a fejlesztőknek sikerül jó 4 hónap alatt kicsinálni a saját játékukat. :R :W

(#6880) tomazin válasza TazLeacher (#6876) üzenetére


tomazin
veterán

Sajnálom a rá fordított időd, pénzt, és energiát.

ezt az egyet ne tedd. elmúlt a varázs, eljött egy pont amikor már nem kell. ettől még az addig vele eltöltött idő értéke nem csökken, csak az újonnan belerakandóé esett annyival, hogy nem éri meg.

mellesleg ha tényleg így van, ahogy írjátok, akkor a halloweeni visszacsábítás(om) nem ért semmit, mert akkor nekem is del.

(#6881) Atex


Atex
tag

Mentem egy próbakört. Nekem az a tapasztalatom, kb. 10 km/h órával vették vissza a "játék sebességét". 30 km/h órával tudok pörgetni és pokemont fogni. 40 km/h körül "try again later" és "i'm passanger". Ez annyira engem nem zavar, mert a településemből adódóan ezeket a határokat teljesíteni tudom. Gyorsabban nem is tudnék menni, mert a stopok olyan közel vannak, hogy nem tudnám megpörgetni. Majd ha bejön a napi limit az teszi be a kiskaput.

Sokkal jobban zavar két dolog.

1. A Zombi módjára bolyongás.

2. A magánterületi spawnerek, kb. 2 hete. Persze nem a Rattaták vannak ott. Most is körbejártam egy utca tömböt autóval, majd gyalog és az Abra sem és a Squirtle sem lett meg.

A napi küldetések teljesítését hol tudom megnézni? Mert a pontokat már adja érte.

Ja azt elfelejtettem, hogy huzamosan mentem 90 km/h fölött és bejött egy Ghastly. ???? Ez nem probléma?!

(#6882) Dr.NX válasza Atex (#6881) üzenetére


Dr.NX
addikt

"A napi küldetések teljesítését hol tudom megnézni?"
Gondolom a Journalban.

Elfogadom a sütiket.

(#6883) MaciG válasza avmpg (#6871) üzenetére


MaciG
addikt

De milyen fake GPS-rol beszél? Azok elvileg már nem mennek. Vagy akkor mégis?

BANZAII

(#6884) marositech válasza MaciG (#6883) üzenetére


marositech
senior tag

Mennek mint a rosebb. Szépen elmész a városligetbe leverni egy GYM-et 1 perc alatt visszatámadják.
200m-es körzetben pedig egy árva lelket se látsz.

Niantic 'nyád hogy van? 2 szigetkör = 11km ebből, hogy hogy csak 7 km lett? Huszadik alkalomra is! :(((

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#6885) Dr.NX válasza MaciG (#6883) üzenetére


Dr.NX
addikt

Hogyne mennének. Te még nem láttál villámló gymet, aminek rajtad kívül senki nem volt a közelében?
Ezért volt röhejes, hogy a Niantic a rootolt telókat kergette, miközben a gps fakerek vígan elfutnak nem rootolt telón is.

Elfogadom a sütiket.

(#6886) lm83


lm83
őstag

Én azt hittem az új frissítések óta nem mennek a bot-ok...
Vagy tévedtem?

Én villamosról szoktam pörgetni.
Illetve sétálni, persze beakad a gps, aztán száz méter után nagynehezen ugrik az ember egyet. így átugrottam két stoppot, meg még kiírja hogy gyorsan megyek... Hát ha működne ez jó is lenne.
Arról nem beszélve, hogy megint olyanok a legutóbbi pár frissítés óta, hogy gym-ben harcolni sem lehet, mert vagy közben lép ki, vagy még előtte...

(#6887) TazLeacher válasza tomazin (#6880) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ez azért nem így van. Nem a varázs múlt el, hanem a játék lett használhatatlan (nekem). A kettő nem ugyan az. Megveszek egy játékot PS4-re, játszom vele annyit, amennyit, nem sajnálom rá a pénzt, meg az időt. De megveszek egy játékot PS4-re, beleölök mondjuk 150 órát, majd a felénél lelövik a szervereket, akkor ott nem a varázs múlt el, hanem a játék múlt el. Én játszottam volna még, csak hát nem lehet. Kb. itt is ez a helyzet. Játszottam volna, csak hát így én nem tudok...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6888) tomazin válasza lm83 (#6886) üzenetére


tomazin
veterán

A spoofing más, mint a bot.
Spoofingnál az ember játszik, csak otthon ül és mászkál a térképen (azaz hamis koordinátákat ad meg), de ugyanúgy ő kapja el a jószágot, pörgeti ki a stopot, ő mondja meg merre menjen.
Botnál a user semmit nem csinál, helyette fut a bot és gyűjti össze a dolgokat. Aztán amikor kedve szottyan belép és látja mennyi mindent összeszedett a gép.

jer1cho: értem én, azt szerettem volna mondani, hogy attól, hogy most nem jó, attól még ne húzd le a wc-n azt a részét ami jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#6889) lm83 válasza tomazin (#6888) üzenetére


lm83
őstag

Hát én azt is néztem, reddit-en is írták a bluestack is befejezte.

Akkor ez működik, hogy flygps a telon?
Akkor minek tiltják a root-olt telokat, ha az megy?

(#6890) Boborján


Boborján
tag

Én nem kaptam semmilyen daily bónuszt semmiért. Ti miért kaptatok? :O

(#6891) tomazin válasza Boborján (#6890) üzenetére


tomazin
veterán

Elso poke befogasa a nap folyaman

lm83 : ezt a kerdest mar sokan feltettek...

(#6892) Atex válasza Dr.NX (#6882) üzenetére


Atex
tag

Megnéztem ott nincs semmi. Se az első elkapásról, se az első kipörgetésről. Amúgy is csak 24 órát tudok visszanézni. Az már törlődik, hogy mi történt egy hete.

(#6893) Dr.NX válasza Atex (#6892) üzenetére


Dr.NX
addikt

Akkor írd fel egy kockás füzetbe. ;)

Elfogadom a sütiket.

(#6894) tomazin


tomazin
veterán

azt hozzátenném, hogy eddig a melóhelyen ülve semmi poké nem volt rangeben. (haller utca, bp)
most beléptem:
grimer, horsea, shelder, magicarp amit meg tudtam fogni.
és a nearbyban van egy lapras, de mivel ötletem sincs hová spawnolt, így nem is tudok elmenni érte..brühühü

(#6895) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

Az a vicc amúgy ugye "elvileg" a cheaterek miatt tiltották le a rootolt készülékeket (mintha PC-n nem indíthatnék el egy játékok mert rendszergazda vagyok, na mindegy ez már lejárt felháborodás). De ugye még mindig orrba szájba mehet a csalás (10 másodperces googlizással lehet találni) és aki csal annak megy minden rendesen, de a lényeg hogy a becsületes playernek mozgó járműről már nem lehet pokestoppot pörgetni mert az olyan ejnye-bejnye.... :D

Tényleg ennyire inkompetens, nem hozzáértő, nem kommunikáló, hanyag fejlesztő csapatot nem láttam még sosem, mintha szándékosan próbálnák tönkretenni a játékukat frissítésről frissítésre.... Annyira nagyon sajnálom hogy pont ők managelik ezt az amúgy nagyszerű ötleten alapuló játékot :(

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#6896) lm83 válasza Riccsiz_h (#6895) üzenetére


lm83
őstag

Nem értem, ha nem akarnak vele foglalkozni, akkor miért nem kapcsolnak le mindent a fenébe...
A hype lecsengett... Az idő már nem jó neki...A legfontosabb pedig, hogy már jól beszedték belőle a sok pénzt...

(#6897) Atex válasza Dr.NX (#6893) üzenetére


Atex
tag

Kb. itt tartunk. :N

(#6898) tompiheroe83


tompiheroe83
tag

Lehet köpködni a Nianticra(én is gyakran) de én igazából "megértem" őket.

Túl sok ingyen coint lehetett összeszedni eddig(én már 7500+ ban vagyok, úgy, h persze átlag felett toltam mindig, de ez akkor is durva) ezt úgy lehet visszafogni, hogy megelőzzük a 10-es gymeket, amire jött az új prestige számolás, könnyebb bontani mint építeni, pipa.

Igényt kell generálnunk az emberekben a coinra, hogy vegyenek. Költsenek többet.
Pokemon bag upgrade - new generation monok nemsokára, pipa.
Items storage - nehezítsük meg, hogy bármikor könnyen jussanak itemekhez, redukáljuk a speedet, toljuk az embereket a raktározás irányába, pipa.
Inkubátor - legyen különlegesebb ami kijön belőle(halloween dupla candy volt a próba sztem, utána kivették a tojásból a rattatát stb, sztem a tojásokban lesz még változás), pipa.

(#6899) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Kiérve a belvárosból lófaszt se lehet fogni mert nem jön.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6900) MaciG válasza tompiheroe83 (#6898) üzenetére


MaciG
addikt

Ha ez így van, miért nem fejlesztik a shop-ot? Miért nem lehet a legerosebb labdát venni? Piros lasztit senki se vesz... Miért nem lehet potikat meg revivot venni? Azt is vennék ha épp gym-ezés közben fogy el. Ha már tiltott a külön térkép {pl. fastpokemap}, miért nem lehet térképet venni?

BANZAII

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.