Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) freezer922 válasza J0shu4M1ll3r (#5200) üzenetére


freezer922
aktív tag

Én amcsi release után 1 héttel kezdtem amint tàmogadták az intel procikat. Akkor nem volt tudtommal ilyen :x

(#5202) TazLeacher válasza Menslee (#5198) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Játszunk egy kicsit a számokkal:

180 km-t mentél eddig összesen és 5167 pokéstop-ot pörgettél ki. Ami azt jelenti, hogy átlagosan km-enként 29-et. Most vagy nagyon sűrű arrafelé a Pokéstop vagy nagyon türelmes srác vagy, és órákat vártál egy helyen. Lehet. esetleg autóval közlekedsz órákat naponta, így nem számlja a métereket. Lehet.

180 km-t mentél és 62 db tojást keltettél ki. MAXIMUM 22 db 5 km-es tojást kelhettél ki, feltételezve, hogy 10-est sosem kaptál. Tehát 22 db 5 km-es tojásból akkora mázlista vagy, hogy mind a 3 régiózáras pokémon kiesett. Átlagosan minden 7. tojásodból az jött ki, rádásul piszok mázlista vagy, mert különbözőek. A 22 db 5 km-es tojás is csak akkor lehetséges, ha soha nem keltettél szimultán tojásokat, tehát most jelenleg a táskádban 6 db inkubátor van. Ha ezeket használtad valaha szimultán tojáskeltésre (olyanra gondolni sem merek, hogy a 20-a szinten kapott 2 inkubátor esetében egyszerre 3 tojást keltettél), akkor a 22 sem lehetséges, ennél jóval kevesebb. Persze ez is elképzelhető. Lehet.

180 km-t mentél, ez alatt összesen 3704 pokémont fogtál. Átlagosan km-enként 20-at. Ez viszont továbbá elég korrekt szám annak fényében, hogy minden 20. dragon típusú volt.

A játékot július 6-án kezdted, ami azt jelenti, hogy naponta átlagosa 2,8 km-t sétáltál.

Napi bontásban:
2,8 km séta (nagyságrendileg napi 40 perc)
77 kipörgetett pokéstop
55 pokémon (amiből 3 dragon)

De feltételezzük, hogy egész nap ültél egy 4-es stop között (mondjuk Liget). És sehova nem mentél, ott ültél sokáig. A Ligeten kívül nem tudok más helyet, ahol ilyen sűrűségű lenne pokémon. A kisföldalatti megállójától besétálni a Lure-ig, és vissza, az kb. olyan 1,5 km. Tehát onnantól naponta már csak 1,3 km-t sétáltál. Nagyon nem erőltetted meg magad. Jó látni, hogy ilyen kevés ráfordítással ilyen eredményeket lehet elérni.

És persze mindehhez hozzátartozik, hogy ezekkel a napi eredményekkel sikerült összeszedni szinte az összes típusú pokémont, a legrősebbekből/legritkábbakból többet is.

Teljesen hihető.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5203) sideburns válasza Menslee (#5198) üzenetére


sideburns
aktív tag

Éppen csak a kérés lényegéről, a régiózáras pokémonokról nem tetted fel az adatlapot, az elkapás dátumával.
Vagy még photoshoppolod? ;]
Egyébként mindegy is, senkit nem fogsz meggyőzni, hogy teljesen tisztán szerezted a lényeidet.

(#5204) DrBubo77 válasza sideburns (#5203) üzenetére


DrBubo77
addikt

Azokat én is hiányoltam.

(#5202) jer1cho: Én ennyire nem számoltam utána. De ez így tényleg elég durva lenne.

[ Szerkesztve ]

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5205) MaciG válasza tompiheroe83 (#5185) üzenetére


MaciG
addikt

A lényeg kimaradt. Evolve előtt lényeges az IV. Mert minél közelebb van valami a 100%hoz, annál nagyobb eséllyel kapja a legjobb movesteket ami meg már nagyon is számít.

BANZAII

(#5206) Hunbeast87 válasza Menslee (#5198) üzenetére


Hunbeast87
senior tag

3db, 2000CP feletti Gyarados, amiket mind úgy kaptál el. Ez igen! :)

;]

(#5202) jer1cho : 173km-t mentem és ez idő alatt 1284 kaptam csak el. Biztosan bennem van a hiba. :DDD A követendő példa már megvan!

(#5203) sideburns : Hol látom az elkapás dátumát?

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/mapkoo87/

(#5207) Newlachka válasza Hunbeast87 (#5206) üzenetére


Newlachka
őstag

most mondani akartam,hogy meg lehet nézni,hogy hol fogta, de már nincs térkép a poké adatlapján. :(

(#5208) tompiheroe83 válasza MaciG (#5205) üzenetére


tompiheroe83
tag

Ilyet hol hallottál MaciG, mert erre nem találtam sehol utalást.

(#5209) ¤Envy¤ válasza Menslee (#5198) üzenetére


¤Envy¤
tag

Akkora csaló vagy, mint a ház. :K

Nem kifogás, hogy a csalók mind ki lettek bannolva, aki okosan csal, arra nem jönnek rá.

[ Szerkesztve ]

(#5210) becenevem válasza TazLeacher (#5202) üzenetére


becenevem
aktív tag

Meg az összes képen az látszik, hogy nincs GPS jel. Kikapcsolta, nehogy bezavarjon a botnak és a snipernek.

Öntökönszúrás és még büszke is lesz majd rá. :DDD

Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

(#5211) sideburns válasza ¤Envy¤ (#5209) üzenetére


sideburns
aktív tag

A legnagyobb, hogy ennyi Dragonite, Gyarados, stb. mellett nem talált 13 Caterpie-t, hogy a Butterfree meglegyen! :C

Hunbeast87: A dátum a támadások alatt van, az adatlap legalján. Régebbi verziókban volt térkép is, de nem működött, gondolom ezért is vették ki.

(#5212) ¤Envy¤ válasza sideburns (#5211) üzenetére


¤Envy¤
tag

Talált, de nem azokra ment rá. Az nem volt fontos :K

(#5213) MaciG válasza tompiheroe83 (#5208) üzenetére


MaciG
addikt

Itt írták. Nekem 16db 90% feletti van és kettő kivételével mind a legjobb movesteket kapta. 90 alatt szinte semelyiknek nincsenek a legjobbak.

BANZAII

(#5214) tompiheroe83 válasza MaciG (#5213) üzenetére


tompiheroe83
tag

Azért amit itt írnak azt ne vegyük enciklopédiának :)

Az én esetemben meg ilyen pozitív összefüggés pont nincs, a magas IV-im mind rettenetes move settel vannak, de ami ennél fontosabb, h a világ 180 millió pokémonozója nem vont le ilyen tanulságot a net szerint, sehol egy ilyen topik vagy utalás, hogy az IV összefügg a move settel.
(Bár olyan forumhozzászólást találtam ahol azt fejtegetik, h minél jobb az IV annál rosszabb a move set... :), de nyilván ez is a randomizációt bizonyítja csak).
Lényeg a lényeg, h IV és moveset között szinte egész biztos, h nincs kapcsolat.

(#5215) Jazz válasza -ZeeZee- (#5165) üzenetére


Jazz
veterán

Nem megy. Install és indítás után: "az alkalmazás leállt...":(

free your mind

(#5216) HummeRC válasza Menslee (#5198) üzenetére


HummeRC
senior tag

Szia!
Ez komoly, hogy 180km alatt csináltál ennyi mindent? :Y Én 128,94km-nél tartok, átlag napi 1,5-2 órát játszom és töredéke sincs meg, pedig pesten mozgok elég sokat, ahol állítólag a hazai viszonyokhoz képest elég nagy az előfordulás. Mázlis környéken mozoghatsz, vagy a munkatársaimhoz hasonlóan te is virtuális világutazó vagy? :F

(#5217) -ZeeZee- válasza Jazz (#5215) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nekem simán feltelepült. Más tippen nincs egyelőre... Bocs.

Esetleg még ilyen reboot-airplane on-indítás-airplane off és hasonló próbálkozások...

(#5218) torik válasza Menslee (#5182) üzenetére


torik
senior tag

Ilyenkor érzem azt hogy reflexből törölnöm kéne az appot :))

All that and a bag of chips

(#5219) MaciG válasza tompiheroe83 (#5214) üzenetére


MaciG
addikt

Nézd, én nem akarlak meggyőzni, mert nekem az csak jó ha másnak gyengébb pokemonjai vannak, mert hamarabb legyőzöm őket. Te a laprassal példáztal amire ez pont nem igaz, mert nem lehet evolvolni, és azokra se igaz amit már "evolvolt formában kaptál el". Nekem ez működik, meg gondolom másnak is aki írta. Az meg hogy mi hiteles és mi nem relatív, mert csak az lehet hiteles amit a gyártó oldalán látsz leírva. Gondolom te is ott láttad amit állítasz. Mert olyat bárki csinálhat hogy kiadja magát pl. programozónak és azt állítja hogy ő ezt a kódolásbol olvasta ki. :)
Vagy éppen te is cáfolhatod csak azért, mert nem szeretnéd hogy más is rengeteg erő pokemonnal rendelkezzen, de akár én is hazudhatok, ilyen az internet. :)

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#5220) MaciG válasza MaciG (#5219) üzenetére


MaciG
addikt

Bocsi annyi még kimaradt hogy a 3 statbol én úgy vettem észre főleg az attack lényeges hogy 15 de legalább 14 legyen hogy a legjobb movesteket kapja.

BANZAII

(#5221) tompiheroe83 válasza MaciG (#5219) üzenetére


tompiheroe83
tag

Neked meg a másik vkinek a fórumról " működik" hogy jobb IV-hez jobb movesetet kaptok...
Azért azt a 16 db mont nem érzem túl erős mintavételnek, erre írtam, hogy amit te mondasz az 160 millio embernek nem tűnt fel, de neked egy 16-os mintavételből igen, hát legyen ahogy érzed. (Ráadásul kapásból tudok két embert akinél a te better IV-better moveset módszered nem működik, azaz a 4 emberesre bővített mintavétel máris a tökéletes szórás képét mutatja)

Az meg, h Laprast lehet-e evolválni később annak semmi köze nincsen ahhoz az összefüggéshez amit írtam, nyugodtan lehet helyettesíteni a nevét bármivel, nem vagyok benne biztos, h érted, h miről írtam ott.

Senki nem azt mondta, h az IV az totál hülyeség csak látszik, h egy 50%-os és egy 80%-os IV-jű lény között kb 3% a különbség (ez nem vélemény, ez tény) a moveseteknél meg a két véglet között 50% a különbség (szintén tény, nem vélemény).
Ezért írtam amit, h azért az IV-t azt ne kezeljük már mindenekfelett állandóan. Nyilván ha tökéletes az IV meg a moveset is, az nagyon jó, de ha tökéletes a moveseted akkor azért egy gyenge IV az eltörpül, gyakorlatilag észrevehetetlen, míg fordítva meg "használhatatlan" a mon.

(#5222) MaciG válasza tompiheroe83 (#5221) üzenetére


MaciG
addikt

A lényeg hogy egyikönk se tudja hivatalosan igazolni amit állít, így értelmetlen ezen diskuralni. És azért mert valami az emberek jelentős részének nem tűnik fel attól még lehet létező jelenség. :) Gondolom az se tűnt fel mindenkinek hogy elengedtem egy hatalmas galambot, de attól még igaz :D

BANZAII

(#5223) TazLeacher válasza tompiheroe83 (#5221) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Tényleg annyit számít a moveset? Teház tényleg akkora érvágás, ha. 23 helyett csak 19 a dps? Érzem a különbséget, de tényleg az egyik haszálhatatlan szar, a másik meg tuti?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5224) freezer922 válasza TazLeacher (#5223) üzenetére


freezer922
aktív tag

Pokéja válogatja. Pl. nekem van egy 1900as garydos-om aminek a 2. move-ja twister. Ez ugye sok pici charge csík, talán 2 alap skill és tele is van 1 de minimális sebzést okoz és sok van belőle, ezért sok idő azt elnyomni.
Ellenben ha hydro pump lenne akkor simán el tudnám lőni és nem veszítek el időt. Arról nem is beszélve, hogy ugye 2. skillnél mindig van egy kis idő amíg nem tudsz dodge-olni sem ezért ha mákod van még a védő is beüt neked egyet amíg én a kis szar twister-emmel szórakozom :D

De pl. hiába csináltam már 2 venusaur-t petal blizzard skillel az még csak-csak elvan (pedig dps-t tekintve persze gyengébb mint a solar beam), de még mindig grass skill ami illik a pokéhoz illetve nem úgy mint a twister, csak 2 charge csík.

(#5225) TazLeacher válasza freezer922 (#5224) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Elvileg ezt fedie a dps. Tehát (nem tudom, hogy időben mit számolnak bele) de elvileg "az időt veszítek" nem igaz. Mert ha nem veszítenél, kevesebb lenne az idő, tehát magasabb a dps.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5226) Armahun


Armahun
addikt

Egy picit zavar, hogy a tojásokat nem lehet megcímkézni, nem tudom melyik mkori (záp e :D ).

Tegnap vettem 2 inkubátort.
Ma letudtam a zömét. Holnap kell még kb 4 kilométert sétálnom és kiszórtam mindet.
26-os szintem vagyok, nem hiszem, hogy egy jó darabig ez fog változni.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#5227) freezer922 válasza TazLeacher (#5225) üzenetére


freezer922
aktív tag

Nem tudom, lehet bele számolják. De ha csak magamra gondolok, van amikor nem sikerül elsőre elszórni a charge skillt mert én tappingoltam de nem emeltem eléggé fel az ujjam ezért azt érzékelte a teló, hogy csak tappingoltam ^^' ilyen nincs egy 1 max 2 csíkos charge skillel.

(#5228) TazLeacher válasza freezer922 (#5227) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ez mondjuk jogos. Ez a hosszan nyomós dolog elég béna.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5229) Boborján válasza Menslee (#5198) üzenetére


Boborján
tag

Én éppen 24-es vagyok és ugyanennyi tojásból meg 50-el több kilométerből még csak 82 pokemonnál tartok és ritka nagy lényeim még véletlenül sincsenek. De buuterfree meg a victreebel igen...

(#5230) lm83 válasza tompiheroe83 (#5185) üzenetére


lm83
őstag

Hát én eddig azt hittem azzal szorozzák, vagy valami... :F
Akkor mit foglalkoznak ennyire az IV-vel?
Hogy még most a trénereket is belerakták ebbe a dologba?
Én meg szórom ki a pokemonokat, mert gyengék aszerint...

(#5231) tompiheroe83 válasza MaciG (#5222) üzenetére


tompiheroe83
tag

:) okéoké

Az, h az IV hatással van-e move setre azt ugorjuk, ne cáfoljuk és ne erősítsük, majd megpróbálok utánajárni, tuti van erre hivatalos válasz.

Viszont az IV-hez tartom magam, mivel a számok hivatalosak, ez egy 20 éves játék, kártyával is játszható nem a mobilos verzio az alapja, amit írtam pl Laprasra számok azok nem hasraütésszerűek és tisztán kirajzolódik, h az IV ha fontos is, de nem olyan fontos mint a move set a Pokemon Go esetében. Ez tény, ebből nem engedek :D
Nyilván az IV befolyásolja a HP-t meg a CP-t is de mondom, közel nincs akkora ráhatása a játékra mint a move setnek.

(#5232) tompiheroe83 válasza TazLeacher (#5223) üzenetére


tompiheroe83
tag

Nyilván a 23 helyett a 19 nem egy borzalom, de pl Vaporeon esetében a Water Pulse az 13.3 dps, a Hydro pump meg 29.6. Na azért az durva különbség. Ráadásul a Hydro pumpot könnyebb kezelni mert egyszer ellövöd és pusztít a Water pulse meg több részből áll és beakad, nem indul el, amit Freezer922 is ír, hogy a több részből álló támadásokkal csak a nyűg van.

(#5233) freezer922 válasza lm83 (#5230) üzenetére


freezer922
aktív tag

IV-ra úgy kell tekinteni, hogy jó ha nincs minimumon de nem annyira fontos.
Példa itt egy dragonite. Ha egyszer lvl40es leszel és lesz miből felhúzni maximumra egy dragonite-ot, akkor cp-t illetően a 0 attack-os IV-val rendelkező max. 3067cp-vel rendelkezhet, míg egy 15ös attk IV-s 3500-al.
Erre jó ez az oldal. Beraksz pl. egy vaporeon-t, én lvl25re lövöm a trainer szintet, és felhúzod az "estimated pokémon lvl" cuccot maxra. Ekkor láthatod, hogy lvl25ösként mekkora lehet a max cp/hp-je.
Alatta van a pokémon cp/hp itt láthatod mennyi lenne minimumon és mennyi maximumon. Most ez az oldal sem tökéletesen pontos, de nagyjából 294cp különbség van. Ha van legalább 7-8 attk-ja akkor ez máris feleződik.
Szóval ér valamit az IV, de mire oda jutsz (tényleg 30+os magas szintek), hogy számszerűen "sok" legyen addigra annyi mindent el kell kapnod, hogy fogsz találni magas IV-s lényt is.

Még a skillekre annyit, hogy a több támadásos skillek pedig elvileg defender monoknál egész jók, mivel idegesítőbb kikerülni sok kis támadást mint 1-1 nagyobb támadást. Szóval még annak is meg van az értelme.

[ Szerkesztve ]

(#5234) tompiheroe83 válasza freezer922 (#5233) üzenetére


tompiheroe83
tag

Egyetértek veled 100%-osan!

Az appraise is pont tökéletes, h ilyen szűkszavú, nagyjából be tudod lőni, h mi lehet az IV egy 20%-os intervallumon belül. Ez bőven elég is a hardcore maxra törekvős játékosoknak is.

Az utolsó bekezdésed is tök igaz, hogy védekezésre tényleg jó a több támadásos skill mert valóban idegesítőbb és nehezebb dodge-olni.

(#5235) tompiheroe83 válasza lm83 (#5230) üzenetére


tompiheroe83
tag

Ez egy nagyon jó kérdés, igazából senki nem érti, hogy ezt miért hypolják, valamiért ez az IV dolog elterjedt urban legendként, h milyen fontos és mindenki szajkózza úgy, hogy utána se néz, hogy ez valójában mit jelent. Pedig nem titok és nagyon könnyen, egzaktul kiszámolhat a hatása.
Nem én vagyok az egyetlen aki ezt mondja.

Az viszont, h az appraise azt mondja, h az alacsony IV-jű poke egy rakás halom bénaság az nettó hülyeség és érthetetlen.
Van két 1267-es hypnom, ugyanaz a cp, move- set, de míg az egyik az appraise szerint egy nulla hulladék addig a másik az WOW!. Na kipróbáltam őket trainingelés közben több gymben is, elnyomtam vagy 30 revive-ot velük és a tanulság, h semmi(!!!) érzékelhető különbség nincs köztük, ha egy dodge nem úgy jött ki az elvitte a meccset valamelyik irányba.

(#5236) freezer922 válasza tompiheroe83 (#5235) üzenetére


freezer922
aktív tag

Azok között persze, hogy nem érzel semmit. Ugye az IV lényege, hogy valószínű amelyikre azt mondja a trainer, hogy jó kevesebb dust/candy kell, hogy power uppold és ha megtennéd akkor mire oda jut mint amelyikre azt mondja, hogy szörnyű akkor több cp-je lenne.
Ugye a pokémonoknak is van szintje, az IV meg úgy jelenik meg, hogy lehet a szörnyű (most hasra ütve mondom), 20as szintű a jó meg csak 18,5ös. Szóval 3 power up lenne míg a jó beéri szintileg mégis már van olyan erős, ergó lvl20on erősebb lenne. De értelemszerűen nem sokkal.

(#5237) sideburns


sideburns
aktív tag

Csaló kis gecVirtuális világpolgár barátunk hirtelen elcsendesült. Biztos rója a kilométereket, pörgeti a stopokat, nincs ideje fórumozni. :U

(#5238) freezer922 válasza sideburns (#5237) üzenetére


freezer922
aktív tag

Az a legrosszabb, ismerős volt a név ő volt a topik indító. Gondolom hamar kiégett aztán kipróbált valami spoofer progit. Ez nem is gáz, de utána itt menőzni ezzel...

Egyszer nekem is volt egy pillanat amikor gondoltam kipróbálok valamit youtube videó alapján, nem azzal játszani csak kíváncsi voltam milyen tényleg egy Central Park, vagy Tokyo belvárosa de nem ment elsőre és inkább hagytam a fenébe.

De viccet félre téve tényleg kíváncsi vagyok rá. Ha valaki Bp-en bemegy a belvárosba az sem rossz és igazából itt is sokféle poke összejön, ha jó helyen laksz Budán simán lehet egy valag dragonite-od is. Ha ennél több lenne akkor tényleg csak leamortizálódik a játék arra, hogy minden gym-nek nekimész 6 dragonite/snorlax/lapras esetleg vaporeon comboval és megunod 2 hét alatt.

(#5239) -Faceless- válasza freezer922 (#5238) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nem, mintha nem lenne máshol is ilyen helyzet. Körbenéztem a városban lévő gymekben, és van egy 29-es szintű kolléga akinek valahogyan mindenhova jutott egy-egy 1500 - 2000-es lénye. (gondolom akkor még erősebbekkel támad)
Nem vagyok én rossz indulatú, csak azért na... Furcsa

Ez így elveszi az ember kedvét akármennyire akar a legjobb lenni.

[ Szerkesztve ]

(#5240) tompiheroe83 válasza freezer922 (#5236) üzenetére


tompiheroe83
tag

Ezt most nem értem.

Ha ugyanaz a CP az miért gond az összehasonlításomnál? Hisz ha más az IV akkor ergo más a hidden stat, a Hp-ben van minimál különbség csak(110 vs 108)
Mi az, hogy ugyanoda jut miközben power uppolom de több a cp-je? Most ezt már tényleg nem vágom... :) Ennek ehhez sztem nincs köze.
Mármint persze vágom, h egy jobb IV-jűt több lehetőség van még tovább húzni(ergo magasabb az elérhető max cp), de ez csak maxolásnál lényeges ami azért nem túl gyakori veszély a játék során. Mindegy mi az IV a power up minden esetben ugyanaz a fix érték, de ennek ehhez nincs is köze szerintem, más tészta.

Mi a gond, hogy ezt a két hasonló CP-jűt vetettem össze? Hisz ha az IV által befolyásolt hidden stat különbözőségnek lenne értelme az pont ebben az esetben jönne ki, közel azonos CP/HP esetén.

(#5241) tompiheroe83 válasza -Faceless- (#5239) üzenetére


tompiheroe83
tag

Azért ne gyanúsítgassunk mindenkit :), én is bent vagyok most is 14 gymben és szokott ez 20 is lenni, ráadásul nem párszázas dögöket teszek be, egyszerűen megyek, sok dolgom van a városban meg a környező városokban falvakban is (nyilván nem pestról beszélünk amúgy)

Nem véletlenül lettem 25-ös egy hónap alatt, megyek mint az állat. A többi 25-30 közötti embert ismerem is mind látásból mert ők is mindig a gymek körül lófrálnak.
Én is hallottam már vissza, h csaló vagyok mert ennyi gym lehetetlen, nyilván ez a játék nem egy űrprogram bonyolultságú de kis ésszel játszva azért jól lehet haladni vele.
Meg ennyi előnye legalább van a vidéknek, h nincs annyi szuper és sokfajta mon de helyette van ezer pidgey amitől lehet fejlődni xp-ben, ráadásul rogyásig vagyok coinnal, veszek mindig incenset, kimegyek a vadonba ott aktiválom és elfogok én is minden különlegességet ami egy nagyobb városban alap.

(#5242) freezer922 válasza tompiheroe83 (#5240) üzenetére


freezer922
aktív tag

Megint csak ezt az oldalt tudom belinkelni. Nézd meg az IV raternél akár egy bulbasaurt. Látsz alul rögtön egy olyat, hogy "estimated pokémon level" vagyis a pokémonnak is van szintje.
Ha a fölötte levő sárga csúszkát húzod akkor láthatod, hogy nő a szint. 1-1 odébb húzás 1 power up-nak felel meg, ez a poke esetében fél szint növekedés. Láthatod ha növeled, hogy ezzel nő a maximálisan elérhető cp/hp.
Nézd meg a 2 pokéd amik közel azonos cp/hp-vel rendelkeznek. Az egyik amelyiknek jobb az IV-je alacsonyabb szintű lesz. Vagyis azt power up-olni tudod párszor mire ugyan arra a szintre ér mint a kisebb IV-s monod.
level20 bulba level16.5 bulba Itt látszik, hogy kéne a másodiknak 7 power up, hogy level20 legyen de máris ugyan annyi a cp/hp-ja. Mennyivel erősebb lesz a bulbasaur mert jobb az IV-ja.
De persze mint előzőleg szó volt róla, ez csak magasabb szintű pokéknál lesz nagyobb érték.

Oh, 1500-2000 közötti monok :D Mivel folyamatosan sokkal sokkal több xp kell azokból bőven lesz, 1 2 Ezek az én monjaim. Hetente max. egyszer elmegyek a ligetbe, munkába menet/haza jövet néha másfele játszva ennyit hoz össze az ember ahogy szintezik.
Ha Budán laknék vagy belvárosban pár snorlax se lenne gáz, vagy több dragonite. De pl. ezek közül is a legerősebb monjaim közül a garydos gyenge mert rossz skillje van csak magas a cp-je, és ez kb elmondható minden másodikról :D

[ Szerkesztve ]

(#5243) -Faceless- válasza tompiheroe83 (#5241) üzenetére


-Faceless-
őstag

Én ezt nem feltétlenül a csalás részére értettem, hanem arra, hogy viszonylag sok ilyen, és ehhez hasonló account van.
A csaták teljesen kiesnek később kezdett játékosoknak, és minden ezzel járó bónusz is, így viszont még nehezebb felzárkózni. Ehhez képest kicsit túl soknak tűnik a 25-30-as emberke gondolok én főként az épphogycsak városkára a semmi közepén ahhol a környező 3 gymet 2000+os snorlax, dragonite, tauros? (nem kérdezem hogy) védi.
Ez csak a véleményem, de továbbra sem fogok vádaskoni, és nem is akarok ilyen irányba menni. Azzal nekem semmivel nem lesz jobb.

(#5244) TazLeacher válasza freezer922 (#5242) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Csak semmit nem számít az IV. Ha a két CP ugyan az, és soha egy up-ot nem tolok egyikre se, akkor semmit nem számít az IV. Márpedig tucat Hypnot gondolom senki nem uppol.

A lényeg ugye, hogy a két poke tökéletesen megegyezik, mégis az egyiket leszarozza, a másik meg isten a harcban. Holott a kettő tök ugyan az. Hogy egy egyszerű példával éljek (nehogy személyesre vedd) ha odamegyek és lecsavarok neked egyet, és te összeesel akkor a kutyát nem érdekli, hogy te 3 évvel fiatalabb vagy, és amikor annyi idős leszel mint én, egy kétszer akkora izomtömeg leszel, mert most a földön fekszel. Mert ugye semmi nem garantálja, hogy tényleg akkora leszel, sőt, lehet jön szembe egy másik csávó, aki már most akkora, és te meg kiesel a versenyből.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5245) freezer922 válasza TazLeacher (#5244) üzenetére


freezer922
aktív tag

Számít azért valamit csak nem annyit mint amennyire sokan számítanak :D
Pl. amit először felhoztam példának a dragonite. Ha rngesus besegít és kapsz egy majdnem tökéletes támadású dragonite-ot akkor már egy pl. elérhető lvl30as szinten is 3000es lehet ha felhúzod. Míg ha egy rossz attack IV-set akkor csak hónapok alatt lesz az elérhető.

Persze minden el van veszve ha szar skilleket kapsz a tökéletes dragonite-hoz :D

(#5246) MaciG válasza TazLeacher (#5244) üzenetére


MaciG
addikt

Ha nem akarod uppolni vagy evolvoni (szerintem) akkor valóban nem számít az IV, de ki mondta hogy igen? Ez akkor számít ha fejlesztesz. Én a játék szerint 2514 pokemon-t kaptam el. Ebből 4-et power uppoltam, és ehhez jó volt az IV, hogy a sok eevee-ből pl. kiválasszam melyiket szeretném fejleszteni (lett is két full-os vaperon legjobb movestekkel). ÉS most komolyan, pár kattintással meg lehet nézni mennyi is az IV, akkor meg miért ne a legerősebbet uppoljam, akár számít, akár nem? :) Most pl szeretnék egy erős victrebeel-t, de még csak 89 candy-m van. Uppolhatnám már a Bellsprout-ot eggyel tovább, de még nincs 90% feletti, szóval várok még, hiszen 125 candy amúgy is kellene a végeredményhez, hátha addig lesz.

tompiheroe83: Ha sikerült valamit kideríteni azt nagyon szépen köszönjük. Amúgy én is általában 7-10 gym-ben benne vagyok vidéken, szóval nem lehetetlen.

BANZAII

(#5247) sideburns válasza MaciG (#5246) üzenetére


sideburns
aktív tag

Van valami különösebb oka annak, hogy következetesen rosszul írod a moveset szót?

(#5248) torik válasza MaciG (#5246) üzenetére


torik
senior tag

Ez egyébként így van, a moveset teljesen lutri evolve-nál, akkor már legalább az IV legyen jó :D amit meg lehet tenni azt tegyük meg, ennyi az egész.

All that and a bag of chips

(#5249) MaciG válasza sideburns (#5247) üzenetére


MaciG
addikt

Most hogy az általad csalónak vélt emberke eltűnt, és nem tudsz belekötni, előjönnek a "kössünk bele a helyesírási hibákba", vagy mi? :D De kérdésedre válaszolva a "moves"- hez jó magyarosan csak hozzácsaptam a ragozást.

(#5202) jer1cho: Azt írtad, hogy "180 km-t mentél és 62 db tojást keltettél ki. MAXIMUM 22 db 5 km-es tojást kelhettél ki, feltételezve, hogy 10-est sosem kaptál.".
Ez hogy jött ki? Egyszerre 9 tojást is lehet keltetni, mert tudtommal az még nem csalás ha valaki sokat költ a játékra, és nem is irreális, hiszen nem ismerjük a másik anyagi helyzetét.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#5250) Alg


Alg
veterán

Mai WTF:

Puskás stadion metrómegállónál lávő gymnél jártam ma reggel, egyszerre 4 drowzee spawnolt le ugyanoda, a gym tövében.

Fél órával később ugyanott egyszerre 2 jynx...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.