Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:08

LOGOUT.hu

Pokémon Go témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) torik válasza Jazz (#5850) üzenetére


torik
senior tag

A link nem működik, de az mindegy hogy milyen az IV-je a monnak, evolve-kor X a cp-je, akkor evolve után Y lesz, csak máshol fog állni a csúszka (ezért sem kell az evolve calculatornak megadni semmit csak a cp-t).

[ Szerkesztve ]

All that and a bag of chips

(#5852) Jazz válasza torik (#5851) üzenetére


Jazz
veterán

És akkor mi az "IV"? (mit jelent.)

Azt hol tudom megnézni hogy adott pok. movestat-jának mennyi a maximum? Pl. pikachu 10/100?

free your mind

(#5853) torik válasza Jazz (#5852) üzenetére


torik
senior tag

Itt tudod kiszámolni egy szörnyi IV-jét [link] (ajánlott használni az advanced options-t hogy biztosabb értéket kapj).

Egyébként az IV az individual value rövidítése, lényegében minél magasabb annál jobb, ha 80% megvan az már jó IV-nek számít.

[ Szerkesztve ]

All that and a bag of chips

(#5854) Jazz válasza Jazz (#5852) üzenetére


Jazz
veterán

Itt arról van, hogy ha evolvolni akarok és pl.:
- Van két 500CP-jű pokemon. Az egyik 10/30-as moveset-el, a másik 10/50-el.
- Mivel a moveset randomizálódni fog, akkor édemesebb a kisebb 10/30-at fejleszteni, mert annak nagyobb a többi statja amit viszont átvisz?

free your mind

(#5855) torik válasza Jazz (#5854) üzenetére


torik
senior tag

Ezt a 10/30 meg 10/50 dolgot nem igazán értem :D itt írja mindegyik monnak melyik két move a legjobb és mire.

Két szörnyiből pedig a nagyobb IV-set érdemes evolve-olni mert a moveset-et teljesen random adja be.

All that and a bag of chips

(#5856) Jazz válasza torik (#5855) üzenetére


Jazz
veterán

Na és mi azaz IV és hol tudom megnézni?
(A játékban annyi van hogy: cp, hp, tömeg, meg a két támadó érték és ennyi)

(A 10/30 példa arra vonatkozott, hogy a 10/50-esnek nagyobb a moveset-je, viszont mind a kettőnek megegyezik a CP-je. Ergo a 10/30-nak több a hp-ja stb....amit át fog vinni....tehát a kisebb moveset-eset érdemes evolvolni(?))

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#5857) torik válasza Jazz (#5856) üzenetére


torik
senior tag

Ezt mind leírtam az előbb :(( olvass vissza.

All that and a bag of chips

(#5858) Jazz válasza torik (#5857) üzenetére


Jazz
veterán

Most már igen....szerkesztve. Én még szerkesztés előtt olvastam. ;)

free your mind

(#5859) torik válasza Jazz (#5858) üzenetére


torik
senior tag

Nézd már meg mennyi idő telt el a két hsz között :U

All that and a bag of chips

(#5860) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Hamarosan várható a 0.39.0 verzió.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#5861) SpongyaBob válasza csasaKKP (#5860) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Tudni, mik lesznek az újdonságok, javítások benne?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#5862) csasaKKP válasza SpongyaBob (#5861) üzenetére


csasaKKP
senior tag

-Bugfix
-Pokemon Go Plus Incense-el is használható.
-Az elkapott Pokék helyadatai mostantól látgatóak lesznek a Poké saját infomációs lapján.

Forrás

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#5863) Asab87


Asab87
csendes tag

Hi
Most kezdtem el agym-ekkel foglalkozni.Olyan kérdésem lenne , h ha a sajat színű gym-be akarok berakni egy pmont akkor le kell győznöm az egyiket , h preszige pontot szerezzek. De viszont nem elég nagy a pmonom ahhoz h beadjam. Nem lehet valahogy részletbe beadni, v valami más módon berakni a mont ?

(#5864) csasaKKP válasza Asab87 (#5863) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nemigazán értettem, mit írsz, de ha saját csapatod Gym-jébe akarsz Pokét tenni, akkor növelned kell a Gym Level-t, úgy, hogy megkűzdesz a bentiekkel. Amekkora a Gym level (max. 10), annyi Poké fér be. A kiválasztott Pokéddal minél több bentlévőt legyőzöl, annál több pontot kapsz, növeled a Gym "presztízsét". Lehet, hogy szintlépésig többször is neki kell fogni a harcnak.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#5865) szebe válasza csasaKKP (#5862) üzenetére


szebe
őstag

"Az elkapott Pokék helyadatai mostantól látgatóak lesznek a Poké saját infomációs lapján"

Ez jöhetett volna picit előbb is, és akkor egy gyanúsabb pokénál elég lett volna a screen róla.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#5866) DrBubo77 válasza Asab87 (#5863) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ezt a részletbe beadást hogyan gondoltad?
Felét berakod, a másik felét magaddal viszed? :DD

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5867) csasaKKP válasza szebe (#5865) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Teljesen egyetértek. "Radarról" viszont semmi hír.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#5868) Asab87


Asab87
csendes tag

Arra gondolok h a legmagasabb polem 1500as és a bentlévő legkisebb 2000es. Nem igazan tudom legyőzni ergó nem kapok presztizst. Nem lehetne e mondjuk 2db 1500assal legyőzni ? Pl

[ Szerkesztve ]

(#5869) csasaKKP válasza Asab87 (#5868) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Egy Pokéval lehet nekifutni. :(

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#5870) SpongyaBob válasza szebe (#5865) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Bizony, bizony ott van az, hol vetted fel az adott pokémont :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#5871) DrBubo77 válasza SpongyaBob (#5870) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nekem nincs ott.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5872) SpongyaBob válasza DrBubo77 (#5871) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ez már a 0.39. Letöltöttem APKmirror-ról.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#5873) csasaKKP válasza DrBubo77 (#5871) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Play-en pár nap késéssel jelenik meg. Ha fontos, manuálisan most is telepítheted, mint Rubbi. :R

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#5874) TazLeacher válasza SpongyaBob (#5870) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mondhatnánk, hogy ezzel megint jobban szűrhetőek a csalók. Mármint nem a készítőknek, hanem nekünk. Amikor valaki azt írja, hogy itt vagy ott fogta, aztán ott van, hogy NYC Central Park...a tojásos dolgot nem lehet így szűrni, de azért ez se rossz.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5875) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

"Jól" sikerült a frissítés.
Most már rootolt készüléknél nem azt írja, hogy nem kompatibilis, hanem simán nem tud azonosítani. Továbbra is mellőzöm a játékot. :D

Samsung Galaxy A54

(#5876) freezer922 válasza Viktor0610 (#5875) üzenetére


freezer922
aktív tag

Az nem hiszem ,hogy olyasmi lesz amit megváltoztatnak egyhamar. Max ha lesz rá community megoldás valami mókolással de ugye akkor meg ott van az, hogy bármikor gond lehet és úgy már nem lesz az igazi.

(#5877) Jazz válasza SpongyaBob (#5872) üzenetére


Jazz
veterán

Az előző patch-el resetelődött az accom, újat kellett kezdeni (valós reset, nem a "másik accal való bejelentkezés lvl1 probléma" . Hivatalos hibabejelentés, stb. azóta se válaszolt a "support team". Nem hogy megoldotta volna a problémát.

Nem tudom ezt most megmerjem-e kockáztatni.... :F

(#5859) torik:
Ha épp nem volt lefrissítve a böngésző cseszheted a ΔT-t.

free your mind

(#5878) tomazin


tomazin
veterán

Nalam fordul csak elo, hogy mai naptol neha kiirja mikozben megy a jatek, h elvesztette a kapcsolatot logoljak be ujra?

(#5879) Jazz válasza torik (#5853) üzenetére


Jazz
veterán

Kipróbáltam az IV kalkulátort.

Wartortle-ra (304/46/800) ezt dobta ki: [link]
Advanced opció nélkül: 43 lehetséges variáció, 18-93%-ig.
Advanced opcióval pl. "Overall, your [Pokémon] has room for improvement as far as battling goes." meg 18-27%-ig.

Ennyire számít hogy épp milyen arányban és milyen fejlettségi szintű pokemonokkal rendelkezel?

free your mind

(#5880) geckowize


geckowize
őstag

Hello,

Par hete valtottam vissza Androidra es elegge zavar, hogy nem tudom az iOS-es Pokenet nevu appot (sarga ikon es GUI) hasznalni.

Van benne radar map es egy masik nagyon hasznos dolog gym fightra, a pokedex, ami minden pokemonnak kiirja a typejat, max cpjet, erossegeit, gyengesegeit, valamint a tamadasok listajat es azon belul melyik mennyi dps.

Az utobbi azert hianyzik nagyon, mert mar eleg sok pokemonom van es ahhoz, hogy tudjam, melyiket tartsam meg, melyiket adjam a profnak bedaralni, nem artana tudnom, sajat fajan belul milyennek szamit, illetve majd gym fightkor hasznos lesz-e azzal a tipusu tamadassal barmi ellen.

Tudtok valami nem agyonreklamozott appot, ami tud ilyesmit? Radar funkcio az mar csak hab lenne a tortan.

(#5881) DrBubo77 válasza geckowize (#5880) üzenetére


DrBubo77
addikt

Minden ilyen alkalmazás tiltott, ha nem tévedek.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5882) MaciG válasza szebe (#5865) üzenetére


MaciG
addikt

"egy gyanúsabb pokénál elég lett volna a screen róla."
Semeddig se tart egy kép szerkesztővel azt megcsinálni, talán még a paint is jó rá...
Ha meg már meg van neki és azzal veri a gymeket vagy úgy hogy ott sincs nem mind1 hogy csalt? Magát a csalást, mint jelenséget kellene korlátozni

BANZAII

(#5883) sz_abika válasza Viktor0610 (#5875) üzenetére


sz_abika
addikt

Miért nem tartod meg a 0.35t ha játszanál?

PSN: xszabikax

(#5884) geckowize válasza DrBubo77 (#5881) üzenetére


geckowize
őstag

Mi az hogy tiltott? Itt a forumon, vagy szembemegy a PGO TOA-val?

Ugyanaz, mintha jatszanek es valahova feljegyeznem allandoan, hogy melyik milyen type, fognek 1000-et es minden fajnak osszegyujtenem a movesetjet... Azt, hogy melyik ellen mi jo azt meg k*rvasok gym fighttal is meg lehet tudni (not very effective, very effective, elozo pokemon game-ekben jelenlevo type-type chart)...

Na mar most miert lenne ez tiltott, ha meg data mining se kell?

Pokemesh-rol beszeltetek nehany 100 hozzaszolassal elobb, ami mar inkabb lenne tiltott kategoria.

(#5885) DrBubo77 válasza geckowize (#5884) üzenetére


DrBubo77
addikt

Most rákerestem már, hogy mi is ez. Ebben tényleg nem látok tiltott dolgot.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5886) #33253120 válasza geckowize (#5884) üzenetére


#33253120
törölt tag

Most egy picit az ördög ügyvédjét játszom. :)
Ne vedd komolyan.
Elvben a radar része addig indokolatlan versenyelőnyt ad amíg a gyári appban ki nem javítják.

Ennyi.

De itt jó pár cheater hater is használ valami hasonlót. ( Inge egy jó nő, de akinek nem Inge, az ne vegye magára... )

(#5887) Jazz válasza MaciG (#5882) üzenetére


Jazz
veterán

A csalást nem tudod megakadályozni, ahogy a bűnözést sem. Azt kell elérni hogy ne is akarj csalni. Mert 1.: úgy is megfognak. 2.: olyan nagy a büntetés hogy kétszer is meggondolod hogy egyáltalán belevágj-e.

Simán lehetne monitorozni hogy ki lépett be PC-ről, ki telefonról. És bármilyen bizonyítható "szabály szegés" esetén azonnali és visszavonhatatlan perma bann. Még akkor is ha csak "egyszer lépett úgy be, de amúgy tisztán játszott sokszor, néha...".

Nem értem hogy miért engedik még mindig a különböző verziók futtatását? Pl. 0.35 amit kilehet játszani.

Más:
IV calculator-t használja valaki? Beadod a statokat, kidob 46 féle variáció lehetőséget, 10-96%-ig pl. A legmagasabbat %-ot kell nézni mindig?
Ha meg kiválasztom az advanced opciót, és érzésre kipipálod az egyiket pl. "Overall, your [Pokémon] is not likely to make much headway in battle.", akkor meg leesik a mondjuk 10-26%-os tartományra. :F

Most ennél az a lényeg, hogy ha van többféle azonos pmon-od, akkor segít eldönteni hogy melyik a jobb?
És amelyik mondjuk 10-100%-os találati listát kap, abból lehet egy maxosat készíteni majd? Viszont most, amíg az ember viszonylag kis szintű, és alacsonyak a pmon-ok, evolve után sem lesz valami erős. De innentől már csak stardust kérdése hogy mikor éred el a max szintet?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#5888) petyus_


petyus_
senior tag

Van egy 27es szintű 93%os Dragonairem, 94 candynél járok. Délután fogtam egy Dratinit, transferolni akartam, ehelyett automatikusan az evolve-ra mentem :W

(#5889) TazLeacher válasza Jazz (#5887) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem érzésre kell kipipálni a dolgokat, hanem azt kell kipipálni, amit leader-ed mond a lényről. Ki kell választani, hogy milyen színű vagy, és utána feldobja a lehetőségeket. Ezt minden egyes pokémonnál meg lehet nézni, a jobb alsó sarokban van az "Appraise" funkció.

A -tól -ig az pontosan azt jelenti, hogy -tól -ig. Tehát lehet 18%-os és lehet 93%, mivel kevés adat van megadva, így nem tudja a program eldönteni. Ha kitöltöd rendesen az Advandced részt, onnantól már általában +/- 2%-ra be tudja lőni.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5890) Jazz válasza TazLeacher (#5889) üzenetére


Jazz
veterán

Ja hogy úgy....még soha nem néztem ezt az apprise-t, nem is tudtam hogy van....így már más.

Példának bedobtam ezt: [link]

Kitöltöttem minden mezőt amit a leader mondott: 8 possible IV combinations – perfection range of: 18-27%.
Na most ha egy másik ugyan ilyen típusú pmon-al ugyan ez a range pl. 20-35%, akkor gondolom azt lesz érdemes evolvolni a kettő közül. Erről szól az IV, jól mondom?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#5891) MaciG válasza Jazz (#5887) üzenetére


MaciG
addikt

Jogos. Arra én is kíváncsi vagyok meddig engedik a 0.35-öt.

IV-re meg szerintem még mindig ez a legjobb. Bár kattintás és kiad mindent. Lehet % szerint is rendezni őket így egyből látod mik az erősek. :)

BANZAII

(#5892) TazLeacher válasza Jazz (#5890) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Egyiket sem nagyon éri meg. Én 80% alatt nem foglalkozom semmivel. De itt a kolléga pl. 90%-os határral dolgozik. Azt mondom még a 60-80 szódával elmegy, de 60 alatt kuka.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5893) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
Erre a pokémonra azt mondták hogy nincs csak külföldön.
Most néztem a térképet [kép] lehet szerencséje lessz valakinek.

(#5894) SpongyaBob válasza zolisx4 (#5893) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Pinsir nem régiókorlátos pokémon :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#5895) freezer922 válasza zolisx4 (#5893) üzenetére


freezer922
aktív tag

A pinsir az nem régió lock-os.
Tauros - Amerika
Mr.Mime - Európa
Farfetch'd - Ázsia
Kangaskan - Ausztrália

(#5896) torik válasza zolisx4 (#5893) üzenetére


torik
senior tag

Eh, nem hittem volna 1-2 hónappal ezelőtt hogy ezt fogom mondani, de hiányolom a töménytelen Pidgey-t :D amikor elkezdtek szaporodni a Drowsey-k örültem hogy egy fokkal jobb pokék lesznek mindenhol, de most már ugyanúgy nem ér semmit plusz 4x annyiba kerül evolve-olni őket :(((

All that and a bag of chips

(#5897) zolisx4 válasza torik (#5896) üzenetére


zolisx4
őstag

Akkor nem jól tudtam,de ilyen pokét nem láttam a térképen.
Valahogy olyan mindha nem jól osztanák a pokémonokat szét.Mikor Magikarp kellene akkor nincs ,ez más ra is vonatkozik,vagy nem érek oda és eltűnik.Pestre szoktunk járni szedni állatkákat ligetbe de már kezd hideg lenni ,és mindig ugyan azok vannak ez idegesítő.Egyszerűen nem értem hogy lehet némelyik embernek majdnem 3000 ezres pokemonja.

Mr.Mime ebből elég sok van már a térképet nézve.

[ Szerkesztve ]

(#5898) Jazz válasza zolisx4 (#5893) üzenetére


Jazz
veterán

Ez a térkép csak pesten működik?

Tud valaki egy jó buddy listás oldalt, ahol leírják a:
- km/candy-t
- melyikből mi fejlődhet
- mennyi candy kell az egyes fejlesztésekhez
- és kép is van csatolva

(#5897) zolisx4:
Én azt nem értem hogy vidéken hogy lehet valakinek több 2500+-os dragonite-ja, mikor ilyet még elvétve sem lehet találni. Nem hogy többet felhúzni ilyen szintre...

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#5899) freezer922 válasza zolisx4 (#5897) üzenetére


freezer922
aktív tag

Ez sajnos ilyen. Pl. dragonite 99%-ban csak Budán spawnol Bp-en is, térképen ha kétszer láttam Pesten akkor is csak a Duna mentén majdnem Budán.
De mindennek van helye, pl. van a Boráros térnél 2 lure ahol magikarp mellett "sok" dratini is szeret spawnolni. Vagy van a Rákos-patak Csömöri uti ága ahol még egy hónapja kétszer voltam (30-40percet) és ha nem kaptam el vagy 15-20magikarp-ot mindként alkalommal akkor egyet sem.

Valamint 3000es poke csak dragonite-ból lesz most embereknek :P a snorlax lehet még 3100as de csak lvl40 körül ott meg azért nem sokan járnak.

(#5900) csasaKKP válasza Jazz (#5898) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Itt egy egyszerű kép:
[link]

Itt további részleteket találhatsz, de gugli is a barátod!
magyar Pokemon Go blog

A nagyméretű képet linkesítettem. - Karma

[ Módosította: Karma ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

Útvonal

Fórumok  »  Mobiljátékok  »  Pokémon GO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.