Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:14

LOGOUT.hu

PlayerUnknown's Battlegrounds

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Jinxb1rd válasza mk86 (#1249) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Vagy felteszed a programot és akkor nem kell várni. Vagy igazából nem tudom, játék miatt kezdtem el csak megismerni a discordot :D

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#1252) Palesz191 válasza Jinxb1rd (#1251) üzenetére


Palesz191
aktív tag

Akkor is várni kell.

(#1253) Jinxb1rd válasza Palesz191 (#1252) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Nekem nem kell :F

We are only Stardust...

(#1254) saen


saen
Topikgazda

(#1255) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Na asszem félrerakom a játékot, amíg nem jön valami olyan optimalizálás, ami lehetővé teszi, hogy high-end pc-s játékosokon kívül más is nyerjen.

We are only Stardust...

(#1256) Zedroxine válasza Jinxb1rd (#1255) üzenetére


Zedroxine
tag

Ne aggódj nem fenékig tejfel a high-en PC sem.
Nekem pl a 6GB-os 1060-at out of video memory errorozza random a játék, és van akinek 2,4 gb-os vga-val high grafon soha elő nem fordul. Hozzáteszem kénytelen vagyok low texturákkal játszani, ez említett error miatt.

BTW ha valaki tud erre tényleges FIX-et akkor várom szeretettel.
Nem system memory a kevés!! Hanem a video....

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#1257) gbela válasza Zedroxine (#1256) üzenetére


gbela
senior tag

Nézted esetleg afterburnerben, hogy hogyan alakul a memoriahasználat? ott is azt mutatja, hogy megeszi mindet?
Ugyanilyen kártyám van, high textrurakkal jatszom, és úgy rémlik 3 giga körül eszik így (este megnézem pontosan). Szóval furcsa amit tapasztalsz, afterburner infoja hasznos lehet elsőre.

Iletve bár video memoriarol van szó, de mégis van köze windows virtual memory-hoz is. Előző 2 gigás kártyámnál le volt tiltva teljesen a windowsban a virtual memory, és kaptam én is ezt az errort. Persze ott tényleg megette a 2 gigát, de ahogy olvastam akkor nagyobb kártyánál sem szabad letiltani teljesen (ha esetleg nálad így van).

[ Szerkesztve ]

(#1258) Årpi válasza Zedroxine (#1256) üzenetére


Årpi
őstag

Nekem is 1060-am van és szintén 6 gigás...de sosem kaptam ilyen hibaüzenetet ~250 óra alatt.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#1259) Zedroxine válasza gbela (#1257) üzenetére


Zedroxine
tag

8GB a rendszer memóriám. Lehet közrejátszik, leszedtem az afterburnert, de nem tudom előcsalogatni az OSD-t. Windows virtual memory kb 2GB-től 4 GB-ig van szabályozva. Lehet hagynom kéne többet enni?
Neked milyen a kártya? Enyém Gigabyte WFOC.

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#1260) gbela válasza Zedroxine (#1259) üzenetére


gbela
senior tag

Mindenképp több kell mint 4gb, én 8gb ram mellett 16ot engedtem neki, úgy nem volt gond. Még azt is olvastam az is számít h a virtual memory ssd-n legyen ha van rá mód.
Afterburnerben van graph is, osd nekem sem megy, alt tab mellett viszont látod a grafikonon, visszamenőleg is pár percre, hogy mennyi memoriat evett épp.

(#1261) Jinxb1rd válasza Zedroxine (#1256) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Magasabb beállításoknál gyakrabban crashel a játék, ezt max úgy lehet kiküszöbölni, ha 2-3 meccsenként újraindítod a játékot. Ultra textúrára egyébként is teljesen felesleges rakni, mert photoshopban egymásra tettem a két képet és semmi különbséget nem láttam. Mióta very low grafikán játszom azóta nagyon ritkán crashel a játék (bár azért itt is 7-8 game után újraindítom biztonság kedvéért)

We are only Stardust...

(#1262) Zedroxine válasza gbela (#1260) üzenetére


Zedroxine
tag

Meló után kipróbálom a 16 GB-ot hátha segít. Nem kéne ilyen VGA-val ezt csinálnia bár olvastam official fórumon hogy valakinek TITAN X-et ezzel crash-el.
A virtual memory amúgy is SSD-ről megy, mondjuk a játékot nem oda tettem, az sima HDD-n van. Akkor majd próbálok afterburnerrel alkotni valamit hogy kiderüljön mi a baj.

@Jinxb1rd
Erről tudok. Én nem szoktam újraindítani. De van amikor többször van amikor ritkábban crash-el, és az a vicces hogy semmi köze a pályán megtett távolságnak az egészhez. Pedig sokan ezzel magyarázták a "memory leaket" hogy a sok már ki nem rajzolt textúra beragad a VGA memóriába, és minél többet "utazol" annál hamarabb jön elő. Nos nekem földreérkezés után kb 5 perccel is jelentkezett.

Megpróbálom a virtualis memóriát növelni. Hátha ez segít, nem akarok én ultrán játszani mert nem vagyok egy texure-whore, amúgy lowon is szerintem szép és élvezhető a játék, de ha megtehetném miért ne játszhatnék magasabb textúraminőséggel.

[ Szerkesztve ]

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#1263) PeL válasza Zedroxine (#1259) üzenetére


PeL
addikt

Hidd el hogy ennek a játéknak kevés a 8GB rendszer RAM magasabb beállításokhoz. Nekem 3GB-os 1060 + 8GB RAM-al low - very low beállításokkal tökéletesen játszható, 60+ fps-el. Ha feljebb tekerem pl. a textúrákat vagy a view distance-t akkor random megjelenik a "Network lag detected..." felirat és meg megáll a játék időnként, van hogy több secre is. Vagy az optimalizáció hiánya miatt csinálja ezt, de inkább szerintem a RAM lesz kevés neki, mivel low - very low beállításokkal is gyakorlatilag 90%-ra felzabálja a rendelkezésre álló memóriát.

[ Szerkesztve ]

(#1264) tepenzed válasza PeL (#1263) üzenetére


tepenzed
őstag

egyszerűen össze vissza van optimalizálva az egész, nekem 6 gb ram-nál többet nem fogyaszt full ultrán sem win 10en
Persze discordon kivül nem is fut más közben

[ Szerkesztve ]

(#1265) Zedroxine válasza PeL (#1263) üzenetére


Zedroxine
tag

Tudom még nem optimalizált. És tudom hogy nem túl sok a 8 GB, jövőre való tekintettel mindenképpen fejleszteni fogok. De kb 1 hónapja vettem a gépet, jelenlegi budget nem engedi. De terveztem a bővítést. Egyébként nem élvezhetetlen, mert imádom. Nagyon szórakoztató. Csak csöppet bosszantó hogy ilyen hibákba futok, remélem ez az idő előrehaladtával változni fog, vagy user vagy dev oldali FIX-el.

@tepenzed

Mivel win10 noob vagyok, van valami amit célszerű offolni benne? Ami segíthet megszüntetni a problémámat?
Ty :) ;)

[ Szerkesztve ]

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#1266) tepenzed válasza Zedroxine (#1265) üzenetére


tepenzed
őstag

hát én nem állítgattam nagyon semmit, annyi, hogy virusirtot nem használok. És semmi más alkalmazás nem fut a háttérben, Windows indításnál is letiltottam minden felesleges dolgot. Az óránál ha megnézed az ikonokat, van egy nvidiam, egy hálozatom és egy Discord :D

[ Szerkesztve ]

(#1267) PeL válasza Zedroxine (#1265) üzenetére


PeL
addikt

Ismerősömnek meg ilyeneket csinál i5-4460, 8GB RAM és 2GB-os GTX 750 mellett :DDD Vagy a kevés VRAM, vagy lassú a HDD-je. Full very low beállításokkal tolja, és sokszor másodperceket kell neki várnia hogy betöltődjenek normálisan az épületek. Addig lootolni sem tud meg ajtót nyitni...

[ Szerkesztve ]

(#1268) Zedroxine válasza PeL (#1267) üzenetére


Zedroxine
tag

Elsőre VGA-t mondenék, de a loot meg az ajtónyitás az HDD-re utal, vegyen SSD-t és tegye arra. Sokaknak segített ;)

@tepenzed

Nálam is hasonló, windows defender (nemtudom hol kell kilőni), nvidia panel, monitor driver, meg az alaplaphoz tartozó szarságok, illetve hálózat+hang. Szóval nem sok sallang, főleg nem böngésző, meg ilyenek.

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#1269) tepenzed válasza Zedroxine (#1268) üzenetére


tepenzed
őstag

pedig érdemes azt a szart is megölni, mert indokolatlanul szokott dolgozgatni a háttérben. Most, hogy mondod emlékszem, sokat szarakodtam, hogy azt kiiktassam, mert egy csomó trükk után is élesítette magát újraindítás után, már nem tudom végül melyik guide vált be.

(#1270) HoyHoy2 válasza tepenzed (#1269) üzenetére


HoyHoy2
tag

nekem 3x crashelt még csak, 240+óra + , akkor is csak akkor amikor hibás volt a patch az éles szerveren. Ultra fullhd-ban, 30-60+ fps így, droppom pedig csak a villanónál van, lehet "mákom"(he?) van, nem tudom, nem is értem.. a konfigom ugyanaz mint nektek kb, érthetetlen hogy egyeseknél miért ennyire rosszul jatszható :(( 1060 6gb, i6700, 16gb

edit: tepenzed: bocsi nem neked akartam válaszolni

[ Szerkesztve ]

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#1271) Zedroxine válasza HoyHoy2 (#1270) üzenetére


Zedroxine
tag

Konfig az alábbi:

I5-7500
8GB 2400mHZ DDR4
120 SSD
1060 6GB WFOC
Tényleg érthetetlen hogy valakinek ennyire ritka és van akinek napi szinten akár többször is előjön.
Lehet a ram kevés, passzolom. Próbálok majd játszani a virtuális memóriával, hátha segít.

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#1272) Jinxb1rd válasza HoyHoy2 (#1270) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Jó, de egy lövöldözős multipalyer játékhoz 30-60+ fps édeskevés.

We are only Stardust...

(#1273) HoyHoy2 válasza Jinxb1rd (#1272) üzenetére


HoyHoy2
tag

ezzel nem értek eggyet, miért lenne kevés? :U

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#1274) Jinxb1rd válasza HoyHoy2 (#1273) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Mert egy 125 fps-sel játszó játékos sokkal könnyebben lelő téged, mnit te őt 30 fps-sel, össze-vissza droppolva shotgunozás közben.

We are only Stardust...

(#1275) PeL válasza HoyHoy2 (#1273) üzenetére


PeL
addikt

Mert 60 fps alatt nem fogsz tudni olyan pontosan és gyorsan célozni. 60 fps már folyamatosnak tekinthető azért is az a standard minden játéknál.

(#1276) HoyHoy2 válasza Jinxb1rd (#1274) üzenetére


HoyHoy2
tag

aha, hát szerintem ez bullsh!t, illetve ha valakinek ezen múllik akkor ő nem az én szintemen van :R

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#1277) Mr.White válasza HoyHoy2 (#1276) üzenetére


Mr.White
senior tag

:D :D :D :D :D

(#1278) gyuribácsi88 válasza Jinxb1rd (#1272) üzenetére

Stabil 60 fps-el játszom ezt is, és az R6-ot is, nem mondhatnám hogy béna lennék, amikor lelő valaki azt annak köszönhetem általában hogy ő volt az ügyesebb, (ne figyeltem eléggé, hátba lőtt, véletlenül automatán hagytam a fegyvert és ő messzebb volt) viszont szemtől szemben pubg-ban még egyszer se vesztettem ha azonos fegyver volt nálunk. Az ilyen ultra hardcore játékosok meg akik 144 fps-el játszanak mindent, azok eleve ettől függetlenül általában nagyon jó játékosok, remek aim-al, és ha 60fps-el játszana csak, akkor is szétalázna. A pubg pro srác is (grimmmz vagy mi a neve) megnéztem néhány videóját, olyan bénák az ellenfelei néha hogy sírnivaló. Azokat a videókat persze nem osztják meg sokan mikor pofán lövik 2 perc után :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#1279) Jinxb1rd válasza HoyHoy2 (#1276) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Persze, van sok szint még feletted, ez nyilvánvaló.

(#1278) gyuribácsi88: Ezt sose tudjuk meg, mert sose játszanak low gépen nemdebár?

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#1280) HoyHoy2 válasza Jinxb1rd (#1279) üzenetére


HoyHoy2
tag

bocsánat, alapból én is így érettem, ha félreérhető lett volna :U
de szerintem akkor is kár ezért abbahagynod a játékot, de szíved joga :)

[ Szerkesztve ]

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#1281) mrgregoryan válasza HoyHoy2 (#1280) üzenetére


mrgregoryan
tag

sziasztok!

bocsánat a tudatlanságomért.

hol van ennek a jateknak esetleg TS vagy discord felülete?
hogy tudok veletek játszani?
ma vettem meg
THX

(#1282) Jinxb1rd válasza HoyHoy2 (#1280) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Nem fogom abbahagyni, néha azért majd squadozok, de én 90 fps alatt utálok játszani, idegesít, ha egy játék nem követi le folyékonyan, amit csinálok. Azt meg pláne, ha másnak meg igen és csak ezért lő le.

60 fps a tök átlag usereknek lehet elég egy sima játszadozáshoz, de 90-125 az optimális (természetesen csak ha ez egy állandó érték), ahol már nem látod a képkockákat elkülönülni, így az ellenség mozgását is könnyebb lekövetni.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#1283) HoyHoy2 válasza Jinxb1rd (#1279) üzenetére


HoyHoy2
tag

persze, hogy nem, de szvsz sokkal jobban valószinűsíthető, hogy valaki azért jó játékos mert tényleg az és nem azért mert 120 fps-e van. Az hogy, 50/1-2x azért lő le valakit vagy csak kerül előnybe, az más kérdés, erre értettem amúgy, hogy nem az én szintemen, engem pont nem érdekel ha 2x rosszabul jövök ki. :P

helyes ne is hagyd :R

[ Szerkesztve ]

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#1284) mrgregoryan válasza Jinxb1rd (#1282) üzenetére


mrgregoryan
tag

srácok.

hol tudok squadhoz csatlakozni voice al?

THX

(#1285) Zedroxine válasza mrgregoryan (#1281) üzenetére


Zedroxine
tag

Szia.

Üdv köztünk!
Magyar discord szerverről tudok, itt vannak duok,squadok, minden. Ha jól tudom "ofisöl".
[link]

Jó játékot ;)

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#1286) saen válasza mrgregoryan (#1281) üzenetére


saen
Topikgazda

Van már egy PH-s csoport steamen:
[link]

Rövidesen majd megcsinálom az összefoglalót, aztán mennek bele ezek a linkek. Discord/TS szerintem nem volt még vagy nekem kimaradt.

(#1287) mrgregoryan válasza Zedroxine (#1285) üzenetére


mrgregoryan
tag

thx

join-oltam.
remélem lesz valaki játszani :)

(#1288) mrgregoryan válasza saen (#1286) üzenetére


mrgregoryan
tag

látom thx..

csatlakoztam.

voice-al játszotok?
mert egyedül gondolom béna lenne..
együtt a jó a "szenvedés" :)

(#1289) saen válasza mrgregoryan (#1288) üzenetére


saen
Topikgazda

Nem ismerek mindenkit innen, sőt. Akivel játszottunk eddig azokkal Discord-on nyomtuk mindig. TS nálam felejtős.

(#1290) kigyi_23


kigyi_23
addikt

A múlt héten játszottunk egyik PH-s kollégával DUO meccseket az egyik elején 3 csapattal együtt értünk földet futottam be a raktárba, de már láttam a magasra emelt PAN-t :D Na mondom akkor futás körbefutottuk a raktárakat szóltam közben a kollégának, hogy segítsen, ha tud és talált valamit, de ő sem talált rá fegyverre :( Hát ahogy kanyarodok be egy sarkon látom valaki fegyverrel a kezében áll szembe táraz és már lő rám, de én elfutottam mellette és jött utánam ugye a PAN-es srác. Őt széepn kifektette én meg elsunnyogtam a másik oldalon ebben a körben szépen meg is úsztuk a leszámolást kiértünk nagyjából épségben a területről :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1291) Jinxb1rd válasza HoyHoy2 (#1283) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Aki 125 fps-sel scope-ozik, annál az ellenség mozgása folyamatos, kiszámítható, látja a lövedék útját és tudja korrigálni, fegyver visszarúgásánál vagy sebződésnél rögtön képbe kerül és már adott a következő lehetőség.

Én scope-ozok, nem látom hova megy a lövedék, mert nem elég az fps, talán egy-két képkockát látok belőle és abból próbáljak becsülni, az ellenség remegősen megy, kiszámíthatatlanabb, a fegyvervisszarúgásnál meg töredezik össze-vissza a kép, főleg, ha még lőnek is, esetleg egy jó kis fps drop is rá plusszban.

Szóval, ha mi ketten állunk egymással szembe, ki fog nagyobb valószínűséggel győzni? És fair lesz? Nem.

A valószínűsítés meg erős kijelentés, tekintve, hogy én még egy jó játékost se láttam fos gépen játszani. Stratégiai játékoknál igen, de ahol pontosan célozni kellene, ott nem. Overwatchban se véletlenül voltam a top 10%-ban, de ott megvan a fix 125 fps.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#1292) tepenzed válasza Jinxb1rd (#1291) üzenetére


tepenzed
őstag

csak kár, hogy a server tickrate miatt semmit nem érsz a 125 fps-el :D 60 felett igazából semmi előnyöd nem lesz + még rájön az undorító szerver lag is

[ Szerkesztve ]

(#1293) gyuribácsi88 válasza Jinxb1rd (#1291) üzenetére

Nem látod hogy hova megy a lövedék? Érdekes én látom, különben sose találnám el azt aki messze van, hiszen az első lövés után tudom hogy a következőt hova kell lőni, látom a lövedéket a földön becsapódni, és ahhoz viszonyítva tudom hogy a másodikat hova kell lőni, (vagy ha csak simán utána lövök és ő fut előttem, akkor is látom egy pillanatra hogy a lövedék merre megy). Egyébként meg ennél a játéknál egyenlőre van indokolatlan fps drop is elég gyakran, meg szerver lag is, szóval nem sok előnye vannak se, aki 7700K +1080ti kombóval játszik.

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#1294) Jinxb1rd válasza tepenzed (#1292) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Nem látom, mi köze a szerver tickrate-jenak most a témához. Nem a lövéstalálatok jogoságáról van szó, hanem ami még a szerverdöntés előtt történik a kliensen.

(#1293) gyuribácsi88: Nem érdekes, mert jobb géped van. Jobb a procid, jobb a kártyád, jobb a ramod.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#1295) tepenzed válasza Jinxb1rd (#1294) üzenetére


tepenzed
őstag

értem amit mondasz, de egy 60 hz monitoron neked az égvilágon semmi extra előnyöd nem lesz a 125 fps-el mondjuk egy stabil 60 fps lövöldöző játékossal szemben ebben a játékban.

(#1296) lemusz válasza tepenzed (#1292) üzenetére


lemusz
addikt

Kompetensebb lennél a témában nem állítanál ilyen marhaságot. csgo-ban 64-esek a szerverek, de tisztán előnye van a 300 fps-nek a 100-al szemben. Ugyan ez van itt is, csak alacsonyabb tickrate-tel és alacsonyabb fps-sel. Persze mindenhol tetten érhető 1-2 idiotista, akik fújják a "30 fps-nél minek több, a szemed úgy is csak annyit lát" meg hasonló szövegeket. Az én szememben a tied is ehhez hasonló.

(#1297) tepenzed válasza lemusz (#1296) üzenetére


tepenzed
őstag

számomra az is hasonló szinten van, aki ennek a játéknak a smooth-ságát a csgohoz próbálja hasonlítani

de hajrá, próbálgasd csak a 60 hz monitorodon és a laggos szerveren, ha azt hiszed ettől majd nyersz :D

[ Szerkesztve ]

(#1298) Jinxb1rd válasza tepenzed (#1297) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Egy színvaknak is lehet mesélni a színekről, de minek.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#1299) olle


olle
senior tag

Sziasztok.

Csak nekem nem fut mostanában a háttérben az Anti Cheat?

Egyre több a csaló. :((

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#1300) hun-man válasza Zedroxine (#1285) üzenetére


hun-man
tag

Nem tudom melyik volt előbb, de ez a szerver jóval látogatottabb. Én is itt szoktam társakat találni:
https://discord.gg/JuGZMSr

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.