Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36401) spanyoll válasza gab.m (#36400) üzenetére


spanyoll
addikt

Body Builder Gym a Marinánál.

Amúgy meg SOS kérdés:
Mosogatás közben felfigyeltem égett műanyag szagra, kiszimatoltam, hogy az egyik fali aljzatba dugott elosztó az. Kihúztam, és a villásdugó egyik ága elkezdett szépen lassan beleolvadni a fali aljzatba. Ilyenkor ki/mi a ludas? A fali része a történetnek vagy az elosztó? Én az elosztóra tippelek, ha az forrósodott fel és olvadt meg.
Csak azért kérdezem, hogy mennyire feküdjek le nyugodtan kihúzott elosztóval vagy használjam a fali aljzatot elosztó nélkül ezek után?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#36402) Mercutio_ válasza gab.m (#36400) üzenetére


Mercutio_
félisten

Na mi az nehéz az FF váz? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36403) Lassú Víz válasza spanyoll (#36401) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Aljzat csere. De lefeküdhetsz aludni, ha üresen nem melegszik. Ugyanis az aljzatnak kellene a dugót szorítania, de nem teszi, ezért nagy lett az átmeneti ellenállás ahol áram négyzet * ellenállás teljesítmény fűtött.
Ha a dugó is kokszos, akkor cseréld mindkettőt.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#36404) spanyoll válasza Lassú Víz (#36403) üzenetére


spanyoll
addikt

Aljzat is koxos, dugó is olvadt. Üresen nem érzem, hogy olvadna, tehát úgy talán nincs baja.
Aljzatcserének meg örülök nagyon. Utoljára gimnáziumban technika órán csináltam ilyet, tehát itthon biztos, hogy nem én fogom (még akkor sem, ha azt az áramkört természetesen lekapcsolnám arra az időre), szakit hívni egy ilyen apró hülyeségért meg annyira nincs kedvem.
Főleg, hogy a konvektor meg olyat játszik mostanában, hogy kialszik az alapláng. Nincs nagy szél, nem is parapetes, mégis elalszik. Legalább olyankor ha jól érzem nem folyik a gáz, csak ha nyomom a gombot külön, tehát gázmérgezésben nem döglök meg legalább, de ez is plusz szaki.
Éljen basszameg.
Amúgy köszi a helpet!

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#36405) Real_Necro válasza spanyoll (#36404) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kismegszakító lenyom, fázisceruza kézbe vesz, azzal meg tudod lesni van e benne ménkű. Természetesen ha nincs, attól még ne tapogasd két kézzel. Egyébként meg nem nagy kunszt konnektort cserélni. ;)

Kivéve ha ősrégi panelban laksz és letörik az alu kábel és nincs elég hossz a konnektor szereléshez. No akkor vagy újra vezetékezel, ami elég nehézkes ott ahol a panel illesztéseknél húzták el az MMfalat, vagy sorkapcsozol. Az utóbbi nem kicsit sufni, de működik. :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36406) forceberg válasza madgie (#36387) üzenetére


forceberg
veterán

CAD-ban jártas valaki, vagy gyorstalpalózzak inkább? Egy egyszerű hengert kéne megrajzolni, max. lenne rajta 1-2 minta.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#36407) fi:zi'k válasza forceberg (#36406) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem most volt, de talán.
Esetleg google sketch?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36408) spanyoll válasza Real_Necro (#36405) üzenetére


spanyoll
addikt

Fázis van a lakásban, meg ceruza is, a kettőt együtt meg úgy tudnám csak kombinálni, ahogy nem egészséges.
Mindegy, holnap megálmodom a megoldást a történetre, de lehet, hogy megszerelem én a dolgot, emlékeim szerint pár kábelt kell csak odacsavarozgatni valamikhez, aztán csókolom. A neten meg szépen fent van, hogy melyik színű kábel a föld, melyik melyik. Aztán max nem irkálok többet ide. Meg sehova.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#36409) forceberg válasza fi:zi'k (#36407) üzenetére


forceberg
veterán

Munkatársam a Freecad-et ajánlotta.
Valamelyiket megnézem...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#36410) fi:zi'k válasza forceberg (#36409) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A Sketchet azért ajánlottam, mert elég intuitív. De persze csak opcionális, ahogy a segítségem is. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36411) *Ropi* válasza Mercutio_ (#36397) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekünk is ez kellene Agostino fórumtársék képére képére. :D Ők vezetnek toronymagasan valami 250+ szavazattal (a lány tánciskolában oktat, a srác meg valami élsportoló)...Tudjátok, hogy nem vagyok egy FB-lájkulós típus, de most bennem is elindult a vezérhangya és *pöppet* összevontam a szemöldököm, mert bármilyen tekintetben sokkal jobb képek vannak ott.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#36412) aleister válasza *Ropi* (#36411) üzenetére


aleister
veterán

Erre egyetlen megoldás van: kerülni kell az FB lájkolós versenyeket. Ahol nem szakmai zsűri dönt, az nem fotóverseny, hanem kinek_van_több_ismerőse verseny.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#36413) *Ropi* válasza aleister (#36412) üzenetére


*Ropi*
félisten

A nyugat.hu indította a versenyt és előtte semmi sem mutatott arra, hogy FB-s lesz (különben én sem mentem volna bele: pontosan ezért nem szeretem az ilyeneket, mert semmi közük a szakmaisághoz - csak egy előnyük van: a publicitás). :N

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#36414) j.bravo válasza gab.m (#36400) üzenetére


j.bravo
addikt

Szerk.: közben lattam hogy irzad már amit kérdeztem volna.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#36415) gab.m válasza j.bravo (#36414) üzenetére


gab.m
senior tag

Oo, irtam? Mit? :D
Mercutionak: birom a fullframet, nem az eronlettel van baj, hanem a hasamon gyulo kilokkal.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#36416) Mercutio_ válasza gab.m (#36415) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, azokkal nekem is, de mióta új cég lettünk a time management is komoly gondot jelent.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36417) j.bravo válasza gab.m (#36415) üzenetére


j.bravo
addikt

Nem te, hanem spanyoll, csak te arra reagáltál amire én is akartam, de a te mondandódhoz fűztem volna.
A teremről kérdeztem volna de közben megírta melyik meg hol.
Reggel van.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#36418) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Emelje meg a bögre teáját (velem együtt) aki még szarul van...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36419) .: JuSzT :. válasza Real_Necro (#36418) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Még párolog a tegnapi vodka.

(#36420) Lassú Víz válasza spanyoll (#36408) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Fekete (annak híján a legsötétebb) a fázis, kék a nulla, zöld-sárga a föld. Elvileg a fázist ha szemben állsz az aljzattal bal oldalra kötik. De a drótok színében egy cseppet sem bíznék, mert mindig lehetett ott egy balfasz korábban aki a túlvégen megfordította, vagy ha az átkosban építették akkor behúzták azt amit épp kapni lehetett. Fázis ceruza alap ilyenkor, de apósnak volt két kis izzója sorba kötve. Halványan világít 230V, fényesen világít 400V, nem világít 0V (vagy kiégett az egyik, és az szívás).

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#36421) spanyoll válasza j.bravo (#36417) üzenetére


spanyoll
addikt

Na jo, azert a bbgymnek is van egy hibaja, megpedig a fel ora/negyven perc odaut, de azert azt tul lehet elni a minosegert cserebe. *nem fizetett hirdetesunket hallottak*

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#36422) Freddy76 válasza Lassú Víz (#36420) üzenetére


Freddy76
addikt

Két villanyszerelő áll a létrán. Arra megy egy nénike. Az egyik leszól neki:
- Elnézést, hölgyem, feladná nekem azt a zsinórt?
- Persze, drágám, adom is - majd megfogja, és feladja. Mire a szerelő a társának:
- Na, ugye hogy áramtalanítottam?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#36423) aleister válasza Real_Necro (#36418) üzenetére


aleister
veterán

Jelentkezik. :U

Anita lassan 3 hete influenzázza a családot. A görénykéket sikeresen ki is csinálta. Én ma ébredtem ordenáré torokfájással.

Lassú víz:
Sajnos előfordul, hogy a szakik csesznek a bekötési rendre. Ezért van az, hogy HM rendszernél néha hasznos, ha kihúzod a dugót az aljzatból, és 180 fokkal elforgatva dugod vissza.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#36424) Freddy76 válasza aleister (#36423) üzenetére


Freddy76
addikt

Bepereljük?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#36425) Mercutio_ válasza aleister (#36423) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor hétvégén nem lesz lurdyzás részetekről?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36426) Real_Necro válasza aleister (#36423) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nálunk Tündi betegedett le szombaton, nekem meg tegnap indult a bal oldali torokfájás meg baromira kaparó száraz köhögés. Reggel óta cukorkázom vagy teázom felváltva. Lassan csak teát kellene innom mert a cukorban sok az aszpartám...

Láz 37,7... egyelőre még bírom, de még lenne egy kis meló... 3-kor meg lelépek. Ja és szépen zsibbadnak az ízületeim, a járás nehézkes. Még jó, hogy kocsival jöttem ma. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36427) Lassú Víz válasza Real_Necro (#36426) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Lórúgás C vitamin, Dorithricin szopogatós tabletta, utána legalább 30 percig semmi. Fűtött szoba, nem kimászkálni. Ha kell, lázat csillapítani. Teából mézeset. 2-300 pzs-t tartalékolni.
Hétfőre rendbejössz. Ha nem, menj orvoshoz :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#36428) aleister válasza Real_Necro (#36426) üzenetére


aleister
veterán

Nekem is bal oldalt fáj a torkom. Van ilyen bal vagy jobb oldalt torokfájós variáns? :)
Ezek a lányok a sírba visznek minket. :)

(#36425) Mercutio_
Így sajnos nem. Nem akarjuk más görényét összefertőzni.
Pedig lett volna fent más dolgunk is. :U

Freddy:
Az a baj, hogy nem nyernék vele semmit. Az anyagi és a természetbeni kártérítés is családban maradna. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#36429) Real_Necro válasza Lassú Víz (#36427) üzenetére


Real_Necro
veterán

1000mg / nap, Tantum verde, folyamatos teázás, reszelt gyömbér leforrázva 10 percig áztatva, belekanálmézmegcitrom, lassan melegen kortyolgat.
Náthám nem nagyon van. Dokit remélem megúszom, sok melóm van/lenne a héten.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36430) Freddy76 válasza aleister (#36428) üzenetére


Freddy76
addikt

És az erkölcsi fölény az smafu?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#36431) Lassú Víz válasza aleister (#36428) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az nem olyan fontos, hogy te nyerj. A lényeg, hogy Freddy a jutalékából végre be tudná fizetni a vázadat a Hello Kitty-s festésre. :))

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#36432) Real_Necro válasza Lassú Víz (#36431) üzenetére


Real_Necro
veterán

Talán még egy megfelelő öltözékre is telne mellé:

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36433) j.bravo válasza Real_Necro (#36429) üzenetére


j.bravo
addikt

1000mg (hacsak nem iszol nagyon keveset) egészséges állapotban is lecsúszhat. Több részletben, vagy lassan felszívódóban persze jobb.

Amikor beteg vagy, duplázhatod, triplázhatod.

(esetleg ha van már meglévő vesebajod, akkor nem ajánlott, de amúgy amivel riogatni szokták az embereket, hogy a túl sok C-vitamintól vesekövük lesz, nettó baromság. Ha beviszel elég folyadékot, az persze segít a vesének.)

Plusz segítség az immunrendszernek:
- kalcium (illetve magnézium se árt). Nem oxid formában, hanem olyanban ami valóban fel is szívódik (Ca-glukonát, Mg-citrát)
- D-vitamin. 2000mg alaphangon is mehet. Betegség alatt, meg főleg így tél vége felé amikorra a tartalékok garantáltan kiürülnek, ezt is duplázhatod, triplázhatod.

Whatever.

(#36434) aleister válasza Freddy76 (#36430) üzenetére


aleister
veterán

Lassú Víz, Freddy:

Tökéletesen igazatok van. :)

(#36433) j.bravo
Én c-vitamin helyett aszkorbinavat szoktam tolni. Igaz ma már nem olyan olcsó, mint régen -a rohadt gyógyszergyár maffia rájött, hogy többen ezt szedik-, de legalább ez pure cucc. Nincs egyéb adalékanyag, mint a kapszula esetében.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#36435) Real_Necro válasza j.bravo (#36433) üzenetére


Real_Necro
veterán

Calcitriot szedek még, valamint Magnexpress granulátumot. Mellette változatosan zöldséget gyümölcsöt, mostanában citrusféléket, grapefruitot, valamint gyömbért. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36436) j.bravo válasza Real_Necro (#36435) üzenetére


j.bravo
addikt

Calcitrio nem tűnik rossznak, jó hogy van mellette K2 meg D-vit, de a karbonát (mészkő, vízkő...) felszívódásával kapcs vannak fenntartásaim. Mindenesetre a sima karbonátnál tuti jobb a K" meg a D miatt.
Toljál mellé még pluszban D3-at!

Magnexpress: szintén karbonát :U ha van benne citromsav is, és oldódáskor citrát lesz (a magnosolv pl ilyen) akkor fasza. Ha nincs benne akkor sooook citromlével vedd be :)

A mai gyümölcsökben, zöldségekben sajnos már nagyon kevés van :( mondjuk C az talán még csak-csak. Persze jó, csak ne áltassuk magunkat hogy a kereskedelmi forgalomban kapható gyüm/zöldség elég vitamint ad, mert nem; kell a kiegészítés sajnos.
A gyömbér az király.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#36437) aleister válasza j.bravo (#36436) üzenetére


aleister
veterán

Sajnos ez igaz. Ha jól emlékszem napi 2 kiló almát vagy 1 kiló narancsot kellene megenni a szükséges c-vitamin bevitelhez. Lehet, hogy valami izmos zöld paprikából elég a fél kiló, de ki eszik meg hosszú távon ennyit?

Kicsit zavart is, hogy épp állati finom lecsót csináltam, de a főzés után a paprikában, paradicsomban semmi hasznos nem maradt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#36438) Real_Necro válasza j.bravo (#36436) üzenetére


Real_Necro
veterán

Magnexpress brutál citromos, behorpad az ember feje.

Gyömbért azt hiszem lent írtam, lereszelek 2ek valót, leforrázom, áztatom lefedve 10 percig, majd mézet meg citromot bele. Elég erős, de pl reggelre nem fájt annyira torkom és nem is lázasodtam be.

Ja és nassolni egy kis chillis étcsoki: :))

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36439) j.bravo válasza Real_Necro (#36438) üzenetére


j.bravo
addikt

Hehe, az aroma egy dolog, de nem tudom hogy konkrétan citromsav van-e benne (neten enm találtam, dobozon az összetevőknél gondolom rajta van)

Gyömbértea (szerintem) még finom is :)

Whatever.

(#36440) Real_Necro válasza j.bravo (#36439) üzenetére


Real_Necro
veterán

Van benne citromsav, legalábbis tasakon fel van tüntetve. Magnézium-karbonát vízben elvileg nem oldódik.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36441) forceberg válasza Real_Necro (#36440) üzenetére


forceberg
veterán

Vegyél aszkorbinsavat a gyógyszertárban...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#36442) Real_Necro válasza forceberg (#36441) üzenetére


Real_Necro
veterán

És az ugyanolyan tisztaságú lesz mint a C vitamin?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36443) aleister válasza Real_Necro (#36442) üzenetére


aleister
veterán

Írtam párral lejebb.
Az maga a c-vitamin. Semmi különbség nincs a szintetikus és a természetes között.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#36444) Agostino válasza *Ropi* (#36411) üzenetére


Agostino
addikt

feels good to be famous : )))))))) egyébként őszinten hittem, hogy traktoros képet szavaznak fel a lakosok : ) erre álmomban sem gondoltam volna

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#36445) spanyoll válasza j.bravo (#36433) üzenetére


spanyoll
addikt

A vizes mizeria utan mar le se merem irni mennyi C-vitamint zabalok napi szinten (persze ilyen folyadekfogyasztas mellett vesebaj nelkul -kopkopkop)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#36446) aleister


aleister
veterán

Jéézusom!

[/IMG És ennek az embernek gyereke van.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#36447) fi:zi'k válasza aleister (#36446) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez gyárilag ilyen hülye vagy tanulta vhol? ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36448) j.bravo válasza fi:zi'k (#36447) üzenetére


j.bravo
addikt

Ügyes troll :D

Whatever.

(#36449) aleister válasza fi:zi'k (#36447) üzenetére


aleister
veterán

A kedvencem, amikor komolyan elfogadta a jobb híján ironizáló arc bocsánatkérését. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#36450) *Ropi* válasza aleister (#36446) üzenetére


*Ropi*
félisten

A poster valóban trollpozitív, viszont nem írt hülyeséget: a víznek (a kristályszerkezetének) valóban van emlékezete, a tavaly meghalt Dr. Masaru Emoto professzort ennek tanulmányozásáért jelölték Nobel díjra.

Ha bármilyen nyelven leírod azt a szót egy tiszta fehér papírra, hogy "szeretet", a rá tett pohár víz kristályszerkezete ugyanazt a struktúrát veszi fel minden esetben: a fogalom gondolati formái azonos energiát sugároznak.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.