Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36451) aleister válasza *Ropi* (#36450) üzenetére


aleister
veterán

Mivel nincsenek eszközeim a folyadék szerkezetének a vizsgálatához, így ezt nem tudom cáfolni, de látatlanban azt mondanám, hogy ilyen nincs. :)

Ajánlom figyelmedbe a netes infógyűjtéssel kapcsolatban a legnagyobb nem létező háború történetét. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#36452) *Ropi* válasza aleister (#36451) üzenetére


*Ropi*
félisten

Majd az idő próbája igazolja vagy bebizonyítja, ha nem...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#36453) fi:zi'k válasza *Ropi* (#36450) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36454) aleister válasza *Ropi* (#36452) üzenetére


aleister
veterán

Ahogy a válaszadó is írta, a kémiailag tiszta víz 2 hidrogén és egy oxigén atomból áll. Köszönő viszonyban sincs ez a DNS-sel.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#36455) *Ropi* válasza aleister (#36454) üzenetére


*Ropi*
félisten

A FB-os OP beszélt DNS-ről, de helytelenül. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#36456) #40935168


#40935168
törölt tag

hoppá ;)
Szevasztok :D

(#36457) fi:zi'k válasza *Ropi* (#36455) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nemá. :O

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36458) *Ropi* válasza fi:zi'k (#36457) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem vitatom, hogy a DNS és a fagyott kristályszerkezet (jég) két külön dolog. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#36459) L4mie


L4mie
veterán

btw tudja valaki hasznaltauto.hu-n lehet elmenteni keresési beállításokat? O.o

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#36460) fi:zi'k válasza L4mie (#36459) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Elmenteni hova?
Esetleg könyvjelzőként a találati listát? :U ;)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36461) L4mie válasza fi:zi'k (#36460) üzenetére


L4mie
veterán

hmm nem hülyeség :) köszi...
hmm honnan tudtad? :D /tudom, tudom írtam pár napja :P /

:W amióta rácuppantam a corollákra, egyre drágábbak bár lehet nekem tűnik úgy.

más
[link]

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#36462) rbalint88 válasza L4mie (#36461) üzenetére


rbalint88
addikt

(#36463) Studi válasza rbalint88 (#36462) üzenetére


Studi
addikt

Sokkal kevésbé paraméterezhető sajnos, mint maga a keresés. De figyelemfelkeltésre jó, ha van kiválasztott típus.

(#36464) L4mie válasza rbalint88 (#36462) üzenetére


L4mie
veterán

ezt használom :) csak tényleg kevésbé paraméterezhető. :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#36465) rbalint88 válasza Studi (#36463) üzenetére


rbalint88
addikt

amilyen gyökér módon tudnak hirdetni egyesek, nem is baj. így látod az összes frisset, nem kell bogarászni a találati listából.

(#36466) Freddy76 válasza *Ropi* (#36450) üzenetére


Freddy76
addikt

Ropi, ezt azért mások előtt ne hangoztasd. Olyan kihajtható kijelző nincs, amivel kényszerzubbonyban tudnál komponálni...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#36467) spanyoll válasza Freddy76 (#36466) üzenetére


spanyoll
addikt

Majdnem reagáltam rá érdemben, de rájöttem, hogy te sem írsz minden esetben smileyt, ezért odaképzeltem és megspóroltam magamnak a litániaírást, másnak meg az olvasást.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#36468) forceberg válasza aleister (#36443) üzenetére


forceberg
veterán

Én a Lenkei kiadású tablettát szoktam szedni. Az 1000-est felenként adagolva.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#36469) *Ropi* válasza Freddy76 (#36466) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hülye vagyok és okoskodok, vagy okos vagyok és hülyéskedek? :))

Más, FB-ról:

"Ma felvettem egy stoppost Nagykőrösön. (Munkásruha, szarráázva, mongoloid, 150 cm, 50 kg vasággyal, meggyötört fej, becsületes tekintet)
- Hova?
- Nyíregy!
- Na akkor gyere valameddig elviszlek! Honnan Jössz?
- Pécsről!
- Stoppal?
- Nem, gyalog!
- Mi van?! Komolyan?!
- Komolyan!
- És mióta nyomod?
- Hétfő délután óta jövök.
- És hol vannak a cuccaid?
- Ottmaradt a főnöknél.
- Milyen főnöknél?
- Akinél dolgoztam.
- Mit csináltál?
- Erdészeti munkára kerestek segédmunkást, arra jelentkeztem. Nyolcvanezret ígértek feketén egy hónapra plusz koszt, kvártély, hát elmentem Nyíregyházáról Pécs mellé Erzsébetre dolgozni. Reggel hattól dolgoztunk négyig, utána kaptunk egy kiadós vacsorát. Én döntöttem, a másik kettő zalaegerszegi alkoholista szedte szét a nyárfákat.
- Egyszer ettetek?
- Igen este, de azt legalább megettük, finom volt. Egy csárdából kaptunk mindig maradékokat.
- Az kemény, és miért gyalogolsz?
- Hétfőn lett volna a fizetés, de a főnök azt mondta, hogy annyi pénzt fog adni, amennyit eddig adott, semmit, ha így nem akarunk tovább dolgozni, akkor húzzunk a picsába. Hát eljöttünk!
- És nem vertétek ki belőle a béreteket?
- Hát a saját portáján megütni valakit mégiscsak vétek volna…
- Én biztos adtam volna a pofájába!
- Nem akar az ember magának bajt…csak az irataimat ne hagytam volna ott.
- Mert azokat ott felejtetted?
- Nem. Elkérte múlt héten, hogy kell a szerződéskötéshez a könyvelőnek a személyi, lakcímkártya, adós meg tb kártya, meg a jogosítvány is.
- És nem adta vissza?
- Nem. Azt mondta, hogy örüljünk, hogy nem veret minket agyon!
- Az igen! És ti meg fogtátok magatokat és elindultatok gyalog?
- Igen, de a két zalai megoldotta, elloptak egy-egy Stihlt
- És te nem nyúltál le semmit?
- Ááá, nem akartam én gondot a főnöknek, biztos pénzért vette ő azt.
- De ingyen dolgoztatott egy hónapig!!!
- Hát igen, meg jólelkű, becsületes Istenfélő, jó magyar ember vagyok én, nekem nem kell a másé.
- A két másik muki elhozott két fűrészt, te meg minden nélkül csak úgy elindultál Pécsről Nyíregyre?
- Erzsébetről, de igen. Egyébként nem szerettem velük aludni, mert ezek boroztak minden este, meg csúnyán is beszéltek.
- Aha, és táska, kabát?
- A főnök kocsijába maradt minden, csak az a baj, hogy hétfőn ettem utoljára.
- Mivan?! Ott van a táskám a hátsó ülésen van benne egy narancs, edd meg!
- Ááá nem akarok én más táskájához nyúlkálni.
- Mondom, vedd el !
- Tolja az orrom alá!(a kocsi mutat 135-öt) Nyisd hát ki!
- De nem akarok bele turkálni.
- Ott van felül, vedd hát ki!
Kivette, megköszönte kb 15 másodperc alatt befalta, majdnem héjastól.
- Na te éhes vagy tényleg! Megállok egy kútnál, veszek valami pogácsát!
- Ááá nem kell.
- Na jó, megállok!
- Tele lesz- mondom a kutas gyereknek
- Lemossam az ablakot? - kérdezi a kis csóka
- Dehogy, hagyjad csak!
- Egy pár pogácsát adsz, kedves?-kérdezem a pultoscsajt
- Nincs csak ilyen mirelit szar szendvics!
- Hát a mirelit szart nem csípem, csak a nyers kakát! Nem nekem lesz. Neki!
Mutatok a kis fickóra, aki csak elkezdte lemosni az ablakomat és úgy néz ki mint Jézus, de Batu kán reinkarnációjában, piszkosul lerongyolódva. Elmondom neki a sztorit, hogy negyedik napja úton van a muki Pécsről és itt szedtem fel a falu határában. Az Urszula nővér fejű csaj megsajnálja és ad egy csokit, hogy azt ő küldi a kis embernek. A szart megmelegíti, fizetek, megköszönöm.
Beülünk a kocsiba és ő elkezdi komótosan becsipegetni, azt az igénytelen közel ezer forintos, 50cm-es zacskós szendót, úgy hogy egy szem morzsa se essen kárba, meg a kocsi kárpitjára véletlen se hulljon semmi.
- Még nagyon éhes vagyok, de ezt a csokit csak haza viszem Atillának!
- Ki az az Atilla?
- A kisfiam.
- Szevasz! Varga László
- Tóth Atilla, két l-lel!
- Két l-lel?
- Igen, édes szülőapám ragaszkodott hozzá…
- Hány éves a gyerkőc?
- Hat
- Ők tudják, hogy mi a helyzet?
- Szombaton beszéltem velük, akkor azt mondta a kedvesem, hogy siessek, mert még egy kenyeret tudnak venni, aztán semmi február 5-ig, akkor kapja meg a közmunka után a fizetést. Szegények azt hiszik, hogy jövök a rengeteg pénzzel, a kicsi meg várja az ajándékot és így legalább nem megyek üres kézzel.

(Magamban bőgök, majdnem kifelé is)

- Hazaviszlek Nyíregyre!
- Ááá nem kell, valahol majd tegyen ki!
- Akkor meg elviszlek Balmazon a vasútállomásra!
Nem mond semmit. Elalszik. Mikor megriad, kérdezgetem:
- És hol aludtál?
- Nem aludtam, folyamatosan menetelek, mint a Doniak tették, akaratból!
- Az út mellett?
- Nem, a füvön, meg az árokban.
- És hogy bírtad? Tudnál még menni?
- Valahogy csak haza kell mennem.
- De nem vett fel senki?
- Nézzen már rám! Az se tudom maga miért vett fel!
- Nem fáztál?
- Dörzsölgettem magam, mikor fáztam.
Megint alszik egyet. Nem büdös. Körmei ápoltak, arca mélyen barázdált, erős pofacsont, csíkszem, tisztára mint egy mongol.
- Szegény fa!-mondja
- Milyen fa?
- Az az előző!
- Amelyik meg volt dikicselve?
- Az! Nagyon nehéz lesz neki így tovább élni. Csúnya, nagy sebet hagyott, aki vágta.

(csak lesek)

- Egyébként mi a szakmád?
- Semmi! Hatodikat jártam, mert édesszüleim betegek voltak és dolgozni kellett.
- És miket dolgoztál?
- Voltam kőművesnél, kertészetben, erdészetben, szőlőben, tudok kaszálni kézzel, géppel, traktorral, amivel kell.
- Hány éves vagy?
- 40

(kb 65-nek nézem)

Beérek Balmazra, megállok a Kisvirágnál.
- Itt egy cigi, én meg beszaladok veszek egy dobozzal, ami meg ebben maradt, azt odaadom.
- Ááá nem kell, elég lenne papír, eddig is csikkekből tekertem, mert kedden elfogyott a dohányom.
Veszek egy cigit magamnak, elmesélem közben Editkének, hogy mi van. Ő kedvesen kikeresi, hogy csórikámat melyik vonatra tudom felrakni és hogy van a csatlakozás. Köszipuszi
Kimegyek. A kis figura sehol. Keresem, hát a Vízmű sarkánál hugyozik. Elrakja. Odajön. Elnézést kér a pisilés miatt.
- Jól van gyere, kimegyünk az állomásra!
- Itt is jó sok cigány van!- ennyit mond szépen fejlődő, szeretett városunkról.
Az állomáson kérek egy jegyet a nénitől, aki mondja hogy a csatlakozásnál egy sebes vonatra tud átszállni, amire pótjegy kell. A kis barátom rögtön rávágja:
- Ááá nem kell, majd megyek egy másikkal, tudok várni egy két órát vagy hatot vagy bármennyit…
- Persze kérem a pótjegyet, köszönöm! Na ez a jegy, ez meg a pótjegy! Gyere adok valamit a fiadnak, meg ott van kocsiban a csoki is!
- Köszönöm!
- Maradt még 3500 Ft a tárcámban ezt is odaadom, meg ezt a kis aprót, hogy kihúzzátok ötödikéig.
- Ááá nem fogadhatom el!
- Na rakd csak el, meg ezt a madaras kiadványt is! Én is kaptam!
- Nagyon szépen köszönöm, nagyon köszönöm, de hogy fogom én mindezt meghálálni?
- Nem kell sehogy!
- De valahogy csak kéne!
- Nem kérek semmit! Menj haza a családodhoz!
- Nagyon köszönöm Isten áldja meg magát!
- Téged is, na jó utat!
Fordulok kifelé, kopogtat az ablakon. Lehúzom.
- Na mi az?
- Adja meg a címét!
- Az enyémet? Minek?
- Csak összeszámoltam, hogy 5140 Forintot adott és ha ötödikén nem is, de hatodikán vagy hetedikén szerintem a posta elviszi, mert van olyan, hogy a postásunknak én odaadom, a maguk postása meg házhoz viszi.
- Nem kell visszaküldeni, hagyja csak!
- Én még soha nem tartoztam senkinek és nem is akarok! Kérem adja meg, hadd küldöm vissza, ha sikerül!

Megadtam és hazamentem..."

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#36470) t_a_m_a_s válasza *Ropi* (#36469) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Aztakurva.... És az a szomorú, hogy még jó eséllyel igaz is lehet...

Holnap majd jól beletépünk...

(#36471) fi:zi'k válasza t_a_m_a_s (#36470) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Inkább népmese modern formában.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36472) j.bravo válasza t_a_m_a_s (#36470) üzenetére


j.bravo
addikt

Szomorú :( nem tudom hogy a "főnök" maga találta ezt ki, vagy lekoppintotta hogy a Maldív szigeteken a turistáknak mutatott kirakat területek mögött hogy dolgoztatják az indiaiakat, bangladesieket (pont így, papírokat lenyúlva, aztán ingyen, legjobb esetben éhbérért)
Nem gondoltam volna hogy itt "Európában" is megy ez :(

(persze lehet hogy a német is megteszi ezt a törökkel vagy a holland a surinamival, de hogy a sajátjai közül valakivel... :((( )

Fizik: persze, az is lehet, sőt arra nagyobb az esély, de sajnos valóban vannak olyanok akiket ennyire ki lehet használni... vagy majdnem ennyire, a költői túlzást leszámítva)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#36473) aleister válasza forceberg (#36468) üzenetére


aleister
veterán

Azt nem ismerem. Mit tud?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#36474) spanyoll válasza fi:zi'k (#36471) üzenetére


spanyoll
addikt

Szerintem is, de tetszett.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#36475) spanyoll


spanyoll
addikt

Elég volt ennyi internet mára azt hiszem.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#36476) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Egészségügy 2015: Édesanyámat 13 órára hívták be a közelgő szívműtétje miatti egyeztetésre, 20:30-kor írt SMS-t, hogy még mindig nem került sorra, de már csak 5-en vannak előtte...Mindezt étlen-szomjan. Figyelmeztettem előre, hogy készüljön inni-, és olvasnivalóval mert hosszú lesz, de erre még én sem számítottam. :W

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#36477) madgie válasza *Ropi* (#36476) üzenetére


madgie
titán

Tavaly óta ott van szegény? :(

Szerk: ésnemátírta? :D

[ Szerkesztve ]

(#36478) Mercutio_ válasza spanyoll (#36475) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ilyen ez az Ozora :DDD

Ropi: F*sa :(((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36479) Freddy76 válasza *Ropi* (#36476) üzenetére


Freddy76
addikt

Örülj neki, hogy a gyerekeinknek már nem lesz ilyen gondja. A sok szép új stadionban sokat fognak focizni, és nem lesznek szívbetegek.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#36480) *Ropi* válasza *Ropi* (#36476) üzenetére


*Ropi*
félisten

Most jött ki...

(#36479) Freddy76: Megnyugtató (most én is *elfelejtettem* smiley-t rakni).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#36481) Freddy76 válasza *Ropi* (#36480) üzenetére


Freddy76
addikt

Pedig sajnos ez a helyzet. A János kórházban kiesnek az ablakok, a Vasas meg új stadiont kap... Meg Kisvárda...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#36482) madgie válasza Freddy76 (#36481) üzenetére


madgie
titán

Jelen!

Kínomban az bukott ki a számon a "fűtöttgyepünklesz!" kijelentéskor, hogy legalább lenne hol aludni a hajléktalanoknak.

(#36483) cOxeR válasza Freddy76 (#36481) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mi bajod a János kórházzal... legalább parkolási díjat szednek a területen belül a szerencsétlen betegektől, majd abból építenek egy mini focipályát valahova a domboldalra ablakcsere helyett. ;]

(#36484) Real_Necro válasza Freddy76 (#36481) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azt el ne felejtsük, hogy a kisebbség egy része oda jár lopni meg fürdeni...

Coxer:

Némelyik "kapussal" lehet egyezkedni. Pár éve mikor naponta mentem látogatni Tündit, volt, hogy megismert a srác és már automatán nyitotta kaput... Megspórolt pár belépési díjat.

A kórházi koszt viszont nagyon durva. Inkább vittünk be minden nap. De legalább adtak ilyen csokit:

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36485) L4mie


L4mie
veterán

Mo.: 2015 Komolyabb baj esetén, vagy van pénzed magánrendelésre vagy megdöglesz, de azért a TB-t fizesd köcsög!

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#36486) cOxeR válasza Real_Necro (#36484) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem erre van egy jobb trükköm... majd pü-ben elmondom. :)
Szerencsére én ritkán járok ilyen helyekre. Kopp kopp kopp.

(#36487) Freddy76 válasza cOxeR (#36483) üzenetére


Freddy76
addikt

Szomszédom ott orvos, meredek dolgokat mesél. Alap, hogy a kórház nagyon öreg, és teljesen alkalmatlan kórháznak. Van ugyanis egy csomó ilyen-olyan szabvány, betegirányítás, meg mérés, meg szintidő, meg tököm tudja mi, amit ott gyakorlatilag lehetetlen megcsinálni. Ennek oka, hogy nem egy nagy, vagy pár nagy blokk van, hanem huszonvalahány külön épület, amelyek java része nincs fedett átjáróval összekötve, és van egy kemény szintkülönbség is. Emellett minden ősöreg, a nyílászárók, a csövek, a vezetékek, minden. De a kórház ennek ellenére ugyanazt a kvótát kapja, mint az utca túloldalán a Kútvölgyi Klinkai tömb, amelynek a fenntartása talán a fele a János Kórházénak. Na, ki lehet találni, az állami vezetők a kettő közül melyik kórházban kapják a speciális ellátást.

A Vasas stadion felújításának árából lehetne rendbe tenni a Jánost úgy, hogy még húsz évig alkalmas legyen kórháznak. Egy fél Fradi stadion árából le lehetne dózerolni, és építeni oda egy új, modern kórházat. Ekkor ráadásul megmaradna a telek fele, amelyet nagyon jó pénzért lehetne értékesíteni.

Tudom, hogy nem lehet minden lélegeztetőgépben mérni, de amikor ilyen gondok vannak az egészségügyben, oktatásban, akkor talán nem olyanra kellene költeni, amelynek semmi hozadéka nincs. Azon túl, hogy a stadionépítések és felújítások kívül esnek az EU ellenőrzésének a hatókörén, tehát az EU szervei nem ellenőrizhetik a pénzek felhasználását.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#36488) Lassú Víz válasza L4mie (#36485) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azért kíváncsi lennék, hány daganatos kezelést vagy transzplantációt végeznek Magyarországon a magán intézmények, és milyen gyógyszereket kapsz tőlük mennyiért. Tényleg tök feleslegesen fizeti a TB-t az a sok köcsög...

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#36489) L4mie válasza Lassú Víz (#36488) üzenetére


L4mie
veterán

Ebbe most inkább ne menjünk bele, jobb nekem is neked is.

* mégis: mert a TB-t csak a daganatos megbetegedésekre kell fizetni milyen arányban gyógyítják itthon és milyen arányban sikeresek ezek a beavatkozások mondjuk németországban, menynit kell várni egy CT-re? pár példa a közeli múltból:
-Ciszta eltávolítása artoszkópiás módszerrel méhből...nem megy mert nincs rá gép elromlott, de szívesen felvágjuk ellenben akkor valszin nem lesz gyereketek, hoppá magánkórházban megcsinálják 600 ért artoszkópiával, térdszalag pótlás budapesten...várjál fél évet, megcsináljuk, jah de tartjuk ám a markunk finoman közölve minimum 50 de lehet 100 is ha jól sikerült a műtét....ezt is ismerős által.

bocsánat de nem vagyok elégedett, majd a stadionokban kiveszik a cisztát, a jól képzett focisták egy jól irányzott rúgással-....

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#36490) Real_Necro válasza Lassú Víz (#36488) üzenetére


Real_Necro
veterán

Annyi különbséggel, hogy míg államiban sorra kerülsz, már lehet késő, az ellátást meg taglaltuk az előbb... Friss példával élve, páromnak a bokaműtétjével 3 évet kellett volna várakoznia. Addig tönkre megy a térde majd a csípője. Nem beszélve arról, hogy a szervezete folyamatosan gyulladásban volt, így családtervezés kihúzva.
Maradt a magán, nem részletezem mennyiért...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36491) cOxeR válasza Freddy76 (#36487) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én azt tudom, hogy milyen használt asztali gépeket vesznek, és azok milyen néha meglehetősen fontos funkciókat látnak el... egy-egy műszer mögött... én tudom, hogy oda nem szeretnék bekerülni...
Értelek, és egyet is értek... és nem látom azt, hogy a sok stadion olyan bevételt generálna az államnak, x éven belül, ami teret engedne a bevétel ilyen irányú visszapumpálására...
Bár a kórház is bevételi forrás ugyebár... csak sajnos felújítás nélkül is ugyanannyit tudnak beszedni belőle...

Ha azt veszem figyelembe, hogy kutyának az elmúlt három hétben csak gyógyszerre hagytam ott a gyógyszertárban közel 50k-t...

(#36492) L4mie válasza Real_Necro (#36490) üzenetére


L4mie
veterán

na ortopédiáról tudnék mesélni, amikor az évek óta nem létező szalagról megállapítja az ortopéd főorvos az sztk-ban hogy csak meg van lazulva, erősítsem a térdem...

de a bőrgyógyászatról is....erősen növekedő szar helyen lévő anyajegyet nem távolítunk el, mert ebből nem lesz probléma, 40 ért leszedték máshol.

öreganyám a héten kórházba került, 4 óra várás után megmondták, hogy bocsi de megfázás és az otthonban is ugyanolyan jó helye lesz az otthonban adtak injekciót meg gyógyszert...rendben is van, de valahogy el kéne menni az otthonba....oké hívunk betegszállítót 6 óra és viszik is. KKTHXBYE

persze van bőven szép és normális példa is, de ezek főleg az emberséges orvosok és ápolóknak köszönhető akik embert próbáló munkát végeznek szarért/húgyért fos körülmények között.... de belegondol az ember néha, hogy stadion helyett lehetne wc papír a budiban, vagy akár csak szappan, nem hogy új röntgen vagy CT vagy artoszkópiás műszer, vagy emberi fizetés.....de a stadion az kell

még-egyszer elnézést hogy fel merek háborodni. persze mint sok minden mással lehet ezzel is azt csinálni, hogy nem törődünk vele....

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#36493) Mercutio_ válasza Lassú Víz (#36488) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arra is legyünk kíváncsiak hány olyan tevékenység /kezelés /gyógyszer van amiért pénzt kérnek el a magán kórházban miközben a tb felé is elszámolják.
De beszélhetünk arról a magánklinikán praktizalo sebészről is aki ellen több mint 100 műhiba per indult, de a praktizálást nem függesztette fel (ártatlanság vélelme vagy csak töketlen a bíró? Freddy76?)

Persze tény, hogy a pénzedért általában gyorsabb /jobb / kultúráltabb ellátást kapsz, de nem minden fekete - fehér.

Freddy76 :Asszony útján én is hallok durva dolgokat, és igen több kórházatlleginkább le kellene dozerolni és újakat felhúzni, a lényegesen olcsóbb üzemeltetési költségek hosszabb távon állandó fix megtakarítást biztositananak amit másra lehetne fordítani.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36494) *Ropi* válasza Freddy76 (#36487) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gyerekkoromat a Jánosban töltöttem (na nem ott éltem, csak voltam bent párszor: egyszer 1 hétig, bár már nem emlékszem mi miatt, meg a mandulámat is ott vették ki): már akkor is szétesőben volt eléggé...Sok évig nem voltam ott, aztán 2-3 éve fel kellett menjek Édesanyámnak egy gumiharisnyáért, amivel a törött kezét fixálták: meglepődtem, milyen állapotok uralkodnak ott.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#36495) Lassú Víz válasza L4mie (#36492) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Te valamit nagyon félreolvastál. :U Nekem aztán egy stadion sem kéne. Főleg amíg az egészségügy, közbiztonság, szociális háló olyan mint jelenleg.
De a legtöbb magánintézménynek addig vagy kedves beteg, amíg fiatal vagy, fizeted a rendszeres díjat és egy-két alap labor szintű szűrővizsgálattal letudnak. Amint valami komoly bajod lesz vagy szóba sem állnak veled, vagy rögtön repkednek a sok számjegyű összegek. Valahogy a baleseti ellátás sem jellemző rájuk. Magyarországon nagyon messze vannak az élethosszon át tartó kockázatközösségen alapuló ellátástól.
Apósomat mióta nyugdíjas TB alapon kikezelték egy tüdőrákból, majd kapott új szívbillentyűt, és pacemakert. Mind miatt kaszabolták rendesen. Egyik sem lehetett olcsó.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#36496) L4mie válasza Lassú Víz (#36495) üzenetére


L4mie
veterán

Én csak azt mondom, hogy látványosan van pénz mindenféle szerintem teljesen fölösleges dologra, közben oké, hogy apósodat ellátták, sőt apósjelöltemet megmentették egy szívinfarktus utána profi ellátásban részesült, de ettől még lehet beszélgetni orvosokkal, elmesélik miket élnek át, mennyiért és miből dolgoznak.
elég megnézni a Merényi kórházat sok mindent elmond a körülményekről.

Van egy gyanúm, hogy ha I. Viktor családtagjának bokaműtétre lenne szüksége nem várna fél évet, hanem kiperkálnák a sok számjegyes összeget, nem is lenne utána más problémájuk.

De persze én csak a saját tapasztalataimból tudok építkezni, így valszin. szubjektív véleményt tudok csak alkotni, ami nem feltétlenül helyes, de szerintem eléggé általános.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#36497) rbalint88 válasza L4mie (#36496) üzenetére


rbalint88
addikt

Viktoréknak nem kellene fizetniük, ha az orvos kér, azzal aláírta a felmondását.

Nem véletlenül van az a mondás, hogy orvos, ügyvéd és bankár ismerősöd legyen. Itthon tényleg nem megy máshogy.
Ritkán járok orvoshoz, de mindig sikerül idegbetegen eljönni tőlük. Ha időpontra megyek, akkor csak 0,5-2 órát kell várni, ha nem időpontra megyek, akkor 2-4 óra az átlag...

(#36498) zool1


zool1
őstag

Tüttyölt ratyli

Hozzávalók:

Másfél kiló nyersratyli
egy jókora pese
2 csobolyó gönyézde (ha lehet pörögősi)
3 csipet cihánta
4 ölej csikmány
kb. 5 zamecsli
1 suttyonyos petrecel
1 véka vatyek

Elkészítés:

A nyersratylit fertályórát posvásztjuk a gönyézdével, míg csurmot nem ereszt, közben a vatyekot megdicsikicseljük. Szépen höllyén megpicskázzuk, a nyesedékből pedig apró csulmákat gyúrunk, ezek kerülnek a koshadtba. Közben a pocadékot megpeccsentjük, a ratylit pedig hagyjuk slottyanni. Tüttyölni csak akkor kezdjük, ha már jó vatyálós. A pesét lesolyvasztjuk, aztán már csak röttyengetjük, mert hamar odakaphat. Végül a suttyonyos petrecelt belebibározzuk a 4 ölej csikmányba, majd jól összegyöröszjézzük. Várunk, amíg a széle be nem tockosodik és rádurungoljuk a cihátát.

Jó étvágyat! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36499) aleister


aleister
veterán

VBK forevő'! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#36500) Real_Necro válasza aleister (#36499) üzenetére


Real_Necro
veterán

Helix-et lested? Egyre durvább... :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.