Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10351) Mercutio_ válasza aleister (#10350) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem nehéz ezt elhinni, nem véletlen, hogy kisgyerekeknek kúp formájában viszik be a hatóanyagot, gondolom itt ugyanúgy felszívódik a "hatóanyag" ;] amúgy ő azt írta a tejtől fosik szerintem, csak én tettem úgy, mintha félreérteném :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10352) aleister válasza Mercutio_ (#10351) üzenetére


aleister
veterán

Jah, ez lehet. :)
Bár így nem értem az első és 2. tagmondata közötti logikai kapcsolatot. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10353) Larry303 válasza #40935168 (#10347) üzenetére


Larry303
addikt

gomba, jáger, hmm jó buli lehetett :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#10354) #40935168 válasza Mercutio_ (#10351) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem. Én a kristálygomba tenyészet leszűrt levétől fosok, amíg az ember nem akklimatizálódik hozzá. Elsőre többé-kevésbé mindenkit meghajt, utána már folyamatosan lehet inni. Bár idén nyáron kimaradt, tavaly nyáron végig ittuk a családban. :DDD

(kg = japán vizikefír).

[ Szerkesztve ]

(#10355) Mercutio_ válasza #40935168 (#10354) üzenetére


Mercutio_
félisten

A lényeg, hogy elvileg nem szesz ;]

Ehhe, retekklub

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10356) aleister válasza Mercutio_ (#10355) üzenetére


aleister
veterán

:)
Nem dicsérték meg gondolom a hejjjesírás ellenőrt. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10357) spanyoll válasza Mercutio_ (#10355) üzenetére


spanyoll
addikt

... mégpedig azért nincsen munkálya, mert a televízilyóban meg úgy általában mindenhó' dilettáns csókosok csókolgatják a főnök vagy a kisfőnök lába között lévő virslit vagy kagylót, pl ojanok, akik nem tudlyák leírni a legapabb magyar szavaktot.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10358) Fandango


Fandango
veterán

(#10359) Real_Necro válasza Mercutio_ (#10351) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ismered a 7Ft-os berugást? (Dianás cukor végbélbe...) :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10360) Mercutio_ válasza Real_Necro (#10359) üzenetére


Mercutio_
félisten

Meghagyom a budai vagányoknak :N ha már alkohol meg végbél :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10361) Mercutio_ válasza Balinov (#10285) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne fütyüljél, mit fütyülsz!? Beperellek! :DDD

Real_Necro: Populärral az volt a fő baj, hogy Bonanzáék után ébredtek és túl direktek voltak az effekt-nyúlásaik. Szerencse, hogy később megcsinálta 2 tag a Neo-t. (és most mindenki ütemesen lóbálja a fejét! :K ) Azek a koreai fiúcskák viszont ütnek :Y

Most egyébként az idei Sting albumra a The Last Ship-re vagyok rákattanva, reggel a metrón a Dead Man's Boots vagy a Practical Arrangement hangulata teljesen kikapcsolja a külvilágot számomra.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10362) werttzui


werttzui
őstag

Kis kúltúra
:DDD

PENTAX

(#10363) Karima


Karima
őstag

Sziasztok!
Fotók - A4-es, max A3-as méret - küldésére külföldre (főleg Amerikába) milyen céget ajánlotok, ami emberi áron van? A DHL, FedEx k drága, a Magyar Postát meg ne firtassuk:)

(#10364) Balinov


Balinov
félisten

hamar A4, 1,6B A4hez kell vennem olajat, 15W40 eleg vagy mas fajtat ajanlotok, ha mar benne van 143e Merfold? Valahonnet remlik,hogy sok km-hez "surubb" olaj kell.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10365) forceberg válasza Balinov (#10364) üzenetére


forceberg
veterán

15W40-et szerintem semmiképp. Kollégámnak is van egy sokat futott 1.6-os A4-e, ő 10W40-es Mobillal itatja, kicsit eszi is(0,5l/2-3e km). De generálozni nem akarja, mert keveset használják.
Ezt olvasd el, csak tudja, hogy mit ír: [link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#10366) Balinov válasza forceberg (#10365) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi, Forceberg. Asszem akk,or ez a 10W40-es Mobil Super 2000 megteszi.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10367) #40935168 válasza Balinov (#10364) üzenetére


#40935168
törölt tag

20W50-nel jár a Calibra, imádja. A 10W60-as Castrol-t sem csipegette, de ilyen jó olajom még nem volt (1 hónapja kapta meg). Igaz ebben van vagy 250e, de tök ok a motor, kompressziók, minden. Mivel itt nincsenek sarkvidéki mínuszok, mindegy, hogy 10W vagy 15W és a 40-es is elég Neked, az 1.6 szívó nem akkora igénybevétel az olajnak.

Ja, a Mobil Super 10W40 tök ok.

[ Szerkesztve ]

(#10368) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Mi mi most a trendi képfeltöltő-értékelő oldal Mo.-n szerintetek? Tudok néhányat fotorace, fotozz. Van még amit érdemes nézegetni?

Szeretem nézegetni is a képeket. Most a flickr egyre kaotikusabb és már-már egy szemétdomb. Turkálni kell rajta h vmi értelmeset találj. Kissé kezd kiégni mint az iwiw.

(#10369) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ha már itt ennyi egészség-szaki van, felvetnék egy újabb témát: Kavitációs zsírbontás. Hatásosság, orvosi vagy egyéb negatív mellékhatások, veszélyek? Ahogy a melóhelyi konyhában hallottam néhány kolléganő erősen rá volt kattanva :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10370) forceberg válasza PRO-peller (#10368) üzenetére


forceberg
veterán

A fotozz-on értékelned kell, de azért vannak igen jó alkotások is, de általában bélyegkép méretben, legalábbis mikor legutóbb felnéztem még mindig a 800pixeles képmutogatás volt.
Flickr: Explore mánia van egy jó ideje. Főoldalon megjelenő fotók. Sokan játszanak a kiválasztó algoritmusra, ezért gyűlik a szemét, nyomulással elnyomva a valós értékeket.
1x.com. Elég nehéz bekerülni oda képpel, szűrt galéria, de igen jó alkotások szoktak lenni. 1000p a min képméret.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#10371) PRO-peller válasza forceberg (#10370) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Flickr: Explore mánia van egy jó ideje. Főoldalon megjelenő fotók. Sokan játszanak a kiválasztó algoritmusra, ezért gyűlik a szemét, nyomulással elnyomva a valós értékeket.

Ez furi is volt a flickr-en, h láttam 1-2 szemetet ami explore lett. Nem is értem ezt.

A fotozz tetszik eléggé szinvonalas. Nem tudom van-e kemény mag, akik körül forog, mert akkor unalmas. De ezt nem követem.

Ezt a 1x.com-ot nem ismertem.

(#10372) Mercutio_ válasza PRO-peller (#10371) üzenetére


Mercutio_
félisten

Már évek óta megvannak a hiéna-csapatok, akik a nekik nem tetszőket szétszedik, az őket kritizálókat leugatják :K :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10373) Real_Necro válasza Mercutio_ (#10361) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha már Sting, nekem jobban bejönnek az olyan stílusú számai, mint a Russians vagy a Brand new day. Te a Police korszakban is van bőven hallgatható zene. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10374) PRO-peller válasza Mercutio_ (#10372) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Igazából a képnézegetés nem marad abba, de egyre inkább kezdek befelé fordulni, avagy elfordulni a külvilágtól. Egyre kevesebb a wow kép. Pedig vannak jók bőven csak a sokaság miatt közhelyesednek. Elő kell venni a bevált receptet: saját út.

(#10375) Real_Necro válasza Real_Necro (#10373) üzenetére


Real_Necro
veterán

Te = De akart lenni a végén. :B

Találtam még 1-2 régi számot most youtube-ozva amiket régebben cd-n is hallgattam:

A-ha - Summer moved on

Moby - We are all made of stars
Ami egyébként Moby-s korszakomban annyira nem is jött be, csak az utóbbi években. :D

Anno inkább Moby - Porcelain vagy előtte Natural blues

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10376) *Ropi* válasza PRO-peller (#10374) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez egy általánosan megfigyelhető jelenség az utóbbi években, ahogy telítődik a megkerülhetetlen digitális médiával (szeméttel, klisékkel) a nézők (befogadók) tudata. Mondjuk a digitális korszak robbanásszerű fejlődése azt is magával hozta, hogy kb. mindenről meglőttek már nagyjából minden létező szögből minden képet, max. még nem találkoztunk vele. :N Nehéz újat mutatni. :) Vagy védekezel azzal, hogy valamilyen szinten kirekeszted az életedből, vagy megtanulsz vele együtt élni... ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10377) Freddy76 válasza *Ropi* (#10376) üzenetére


Freddy76
addikt

Igazából ezért nem értettem igazán sohasem azokat, akik hobbiból fotóznak. Okés, vannak, akik hobbiból is rohadt jó képeket gyártanak (forceberg, mess, nesa, stb.), csak tényleg ott van, hogy mindent meglőttek már valahogy... Keresi az ember a témát, meglövi, nem egyszer szenvedések árán, válogat, órákon keresztül dolgozik rajta, majd felmegy a flickr-re, fotozz.hu-ra, haladó topikba, és jó esetben lesz belőle egy explored, egy 4,8-as értékelés, vagy örülés a haladó topikban. Majd megy a virtuális raktárba, elfelejtődni.

Kevés fotós még kevesebb fotója vesz olyan irányt, mint pl. mess fotói, amelyeket felfedezett a getty, vagy a párja blogján "dolgoznak", és emelik ki a gasztroblogot a tömegből.

Félreértés ne essék, semmi baj nincs ezzel, a hobbik 90 %-a értelmetlen valahol - azaz a legfőbb értelmük az, hogy a hobbistának örömet szerezzen. Kiváncsi lennék, konkrétan mi a jó ebben. És ezt most nem támadásként írom, tényleg, csak érdekel: a témakeresés, meglelés öröme adja a pluszt, az utómunka, ahogy formálódik a kép, vagy az elismerés a végén. Tehát biztos, hogy van valami, ami az örömet okozza ebben, csak én nem tudom, hogy mi. Ez persze minden hobbival így van, kivéve a horgászatot, annak semmi értelme, és az ellenkezőjéről senki nem győz meg. Számomra a Depeche Mode és a horgászat érthetetlenek. Larry maga a megtestesült érthetetlenség.

Én sem hobbiból fotózok, egész más célja van.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10378) *Ropi* válasza Freddy76 (#10377) üzenetére


*Ropi*
félisten

A hobbiból fotózásnak az a zsigeri késztetés az oka, hogy dokumentálni akarjuk az életünket. Nagyon sokan a kedvesüket (ugye az elhíresült sorozat) / a gyerekeiket kapják lencsevégre kapni és abból lépnek tovább. Teszik ezt jól vagy rosszul, jó esetben egyre jobban és jobban. :) Meglepő (vagy nem is annyira az) volt, amikor egy hazai, jól ismert kolléga marketinges workshopján az elején a bemutatkozások között több főállású anyuka volt, akik a saját csemetéik fotózgatása közben álmodták meg, hogy babafotózással akarnak pénzt keresni. :) Amikor az ismerősök elkezdik mondogatni, hogy "De szép képeid vannak, miért nem ezzel foglalkozol?", az nagy csábítást jelent. Ez az a pont, amikor az átlagember (akinek nem a fényképezőgép volt a jele már az óvodában is) elgondolkozik, hogy tényleg érdemes lenne-e energiát tenni bele. Jó esetben az ismerősöknek jó vizuális kultúrája és pozitív szépérzéke van: nem a digitális szemétre mondják, hogy jó alapanyag. Fotósa (vagy aki annak nevezi magát) válogatja: van aki minden témából jót hoz ki, van aki csak egy fajta témából tud értékelhetőt alkotni és van aki semmiből sem...Jól prosperáló fotósból is többféle van: az úttörő, aki mindig új, eredeti ötletekkel áll elő; az egyszerű másoló, aki az előbbi stílusát és képötleteit utánozza egy az egyben; a fejlesztő másoló, aki hozzá is tesz másolás közben, ezzel javítva az eredeti koncepciót; valamint a hamisítatlan, valódi amatőr, aki csak azt hiszi magáról, hogy fotós, de valójában soha sem tud kilépni a saját határai közül. Mindenesetre egy dolog közös mindegyikünkben: az egészséges (vagy túlzott: elég sok fotós exhibicionista :D) hiúság, az elismerésre vágyás: a legnagyobb motiváló erők... :)

Vagy szimplán csak dugni akarnak... ;] :P :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10379) spanyoll válasza Freddy76 (#10377) üzenetére


spanyoll
addikt

Egyszerű, legalábbis részemről, mert én most billegek a hobbista és az üzletszerű között.
Számomra az a jó a hobbifotózásban, hogy nincs korlát sem pedig elvárás. Költhetek a hobbimra (egyrészt felszerelés oldalon, másrészt egy fotózásra), aztán kapok egy képet ami vagy tetszik vagy nem. Ha nem akkor bumm, nem fejez le a megrendelő, nem elégedetlen senki, max én. Ha viszont jó akkor örülök. Mindkettőből pedig tanulok. Kötetlenebb és magad szabályai és sebessége alapján alakítható inkább a fejlődés vagy maga a munkafolyamat, meg minden, mint egy fizetős melónál.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10380) *Ropi* válasza spanyoll (#10379) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, ez óriási könnyebbség a hobbistáknak, hogy nincs rajtuk az állandó teljesítménykényszer, mert meg kell felelniük a megrendelői elvárásoknak. Onnantól, hogy valaki fizet nekünk, minden megváltozik.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10381) forceberg válasza *Ropi* (#10378) üzenetére


forceberg
veterán

Az egészben van igazság, de te ezt más szemüvegen keresztül nézed. A dokumentálás jó meglátás, mert ez pont egy olyan dolog, aminek van valamilyen maradandó végterméke. Pl. egy sportolásnak nincs. Elmész focizni, hazajössz, azt kész. Nincs "termék".
Nagyon összetett dolog az, hogy ki fog pl. elindulni abba az irányba, hogy pénzkereseti célból fotózzon. Néhányan átgondoltan, mások meg durr bele alapon nekivágnak, mert látták itt-ott az árakat, hogy mennyit kér egy fotós? Jól hangzik, hogy ennyit meg annyit lehet keresni, de sokan bele sem gondolnak a részleteibe.
A hobbi meg hobbi. Lehet ezt csavargatni, de nincs értelme.
Nekem pl. egy esküvő fotózás, nem fotózás, hanem munka, mert hobbiból megrendelésre nem csinálunk semmit sem. A jobb eset, ha valakinek van szépérzéke, (nem csak faxbuk like) és technikai tudását is használja ehhez a munkához, de sajnos azt látom, hogy legtöbben a pénz miatt indulnak el az úton...

Freddy: ez olyan dolog, hogy az erdő minden zugát is bejárták már előzőleg, mégis kimennek az emberek, nem? A kapufa minden pontjáról pattant már be a labda, mégis mennyien járnak focizni, csupán hobbiból?
Az emberek a szabadidejüket eltöltik valamivel. :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#10382) Larry303 válasza Freddy76 (#10377) üzenetére


Larry303
addikt

hmm
ezen a poston kicsit csalódtam és nem a dm miatt :)
szal te pl nagyon máshogy közelíted meg a hobbyfotózást, mint én pl..vagy azért mert te nem hobbyfotós vagy, vagy azért mert én nem vagyok az :DDD
a feldobott témánál eddig egy mondattal tudtam teljesen egyetérteni viszont azzal nagyon is, számomra az maga a fotozás értelme..szal amit ropi írt: életem dokumentálása
és ez rohadtul nem arról szól, hogy ego, vagy technikai fejlődés, vagy ne adj isten getty megveszi és hobbymból élek... lóf@szt, és a legkevésbé igaz, hogy megy a virtuális raktárba...
tán pont azért vagyunk ennyire mások, mert a horgászatot sem érted....a horgászat le van szarva -nagyvonalakban- egyéválni a természettel, teljes mértékben -mondom teljes- amikor egy hetet egy vízen úszó stégen töltök, és a 3. nap már megszoknak az ott élő madarak és együtt kelük velük, vagy a nappal, vagy a széllel, vagy az esővel...tök mindegy, imádom az összeset. soha nem érzem magam annyira szabdnak és élettel telinek, mint horgászatkor, vagy síeléskor a hegyen stb stb aki nem érti /érezte, hogy miről beszélek, úgysem tudom meggyőzni...nekem ez kell az életembe, ha nem lenne nem sok értelme lenne (nyilván a családon kívül)
szal ezen a szálon vissza a hobbyfotozáshoz...elegem lett, hogy a kis szar kompatokkal ezeket apillantokat nagyon ritkán sikerült megörökítenem...a filmest meg nagyon ritkán vittem ilyen szituba...szal itt döntöttem el, hogy nekem ezekből az emlékekből több kell...nos ezért lettem hobbyfotós, és ezért színezem a képeim lightroomba, hogy amikor itthon vagyok, egy kicsit visszakaphassak abból az érzésből, vagy akár a lányom csodálásból szal a lényeg: az életem dokumentálása, számomra megfelelő szinten :)
ha megnézed egy képem sincs groupba rakva, nem kell az explored :) majd én felfedezem az éltem újra, nagyapaként, és akkor tényleg nem digitláis szemeteket akarok nézegetni :)
szal nekem ez a hobbifotzás -a megtestesült érthetelenség :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#10383) #40935168 válasza Freddy76 (#10377) üzenetére


#40935168
törölt tag

Olyan ez Freddy, mint a p**a: hiába nem gyereket csinálsz éppen, élvezni azért élvezed. Pedig semmi haszna, igaz ? Mármint ANNAK, mert amúgy főz mosogat stb és még szeretni is tud, de azért lássuk be, óvszer, coitus interruptus, spirál, tabletta és minden egyéb ilyen izé tök haszontalan. Meg úgy egyáltalán, gyereknemzési cél nélkül telibeverni az asszonyt. Mert Te sem leszel már Pete North, se egy Kovi. Bár Kovi még lehetsz, talán még Jim Slip is.. Hát ilyen a fotózás is.

trololol ;]

(#10384) Freddy76 válasza Larry303 (#10382) üzenetére


Freddy76
addikt

A horgászatot nyílván viccnek szántam (a dm-et nem :DDD), kiváncsi voltam, mit reagálsz. Az összes megszállot pecás ismerősön ugyanezt mondja... Csak azt nem értem, miért cipelitek akkor azt a drága pecabotot :F

Megint konferencián vagyok, tudok hosszan írni :DDD .

De akkor te sem vagy az a fajta hobbifotós, akit én hobbifotósnak nevezek, mert te is az életetedet dokumentálod. Én is. Már régen is frászt kaptam, amikor egy-egy ismerősöm nyaralásáról 2500 képet kellett végignézni. Nekem egy kis Sony kompaktom volt, és csak egy memkarit voltam hajlandó vinni (persze, ma már tudom, ez felelőtlenség), amire ráfért 250 kép. Két hét Egyiptom, London, Dubrovnik, akármi, ennyi kép készülhet, és kész. A kész képekből 20-30 képet előhívtunk, és albumba raktuk. Szerintem ez a kompakttal fotózó turisták 5 %-áról mondható el, nagy részük legyárt rengeteg képet, aztán azt sem venné észre, ha valami vírus egy évvel később megenné őket a merevlemezről.

Amikor vártuk Julcsit, egy ismerősöm mutogatott képeket a gyerekéről, telefonon, majd számítógépen. A telefonos képeit szerintem csak ő látta szépnek, tipikusan az, amit egy három éve középkategóriás modell beltéren, sz.r fények között tudott. A számítógépen pedig ott van 1000 kép/hó, mind életlen, zajos, vörösszemes, világosfejű (mert vakuzzuk a gyereket, miért ne?). De arra is rájöttem, hogy ez az általános. Nos, ezt nem akartam, ezért kezdtem el jó gépet keresni születés előtt, majd jutottam el a dslr-ig. És most van kb. 200 olyan kép Julcsiról (két év három hónap alatt), amit szívesen teszek albumba, a telefonom pedig van egy 40 képes válogatás mentve, azt mutatom, ha valaki kéri. Pedig semmi nincs ebben, vagy ebben, vagy [link], vagy ezekben: [link], [link], [link], [link].

Még a kezdős topikba sem tenném őket, de mégis az összes ismerősöm odáig van, hogy de jó képeket készít a gépem... Csak egy pici bokeh, kevesebb zaj, beltéren sem kell szembevillantani, pici szerkesztés, hogy egyenesek legyenek a képek, meg ne lógjon ki semmi - és ezzel több vagyok, mint a mai apukák 99%-a, akik tényleg nem csinálnak mást, mint digitális szemetet termelnek, és mire felnő a gyerek, lehet, hogy kevesebb jó kép lesz róluk, mint az apjukról - akit még bőven szmenával fotóztak, filmre. Megjegyzem, a flickr-t nem is explored vadászásra szánom, ez a virtuális album tesóknak, nagyszülőknek, tudják, hogy hetente mennek fel képek, és lehet nézni (van is olyan kép, ami nem az enyém, Johnny Blue csinálta, és csak utómunkáztam kicsit). Éppen most kellene kicserélnem a régi képeket, mert most éreztem magamban elég erőt ahhoz, hogy a Kiscsaj születésétől kezdve feldolgozzam a képeket, a régebbi képek (kb. egy éves koráig) még jpg, ahogy a vázból kiestek. Mára már ezek is átestek egy utómunkán, megérte...

Én szeretem a családot fotózni, de nem tartom magam hobbi fotósnak (persze lehet, hogy más annak tart, és semmi bajom nincs ezzel). Számomra pl. forceberg a hobbifotós, aki kimegy, keresi a témát, lő, válogat, utódolgozik, és teszi mindezt magas színvonalon, jól, tudással-tapasztalattal. És amikor megnézem a képet, megállapítom, hogy "klafa", vagy "hűbazmegdejó", és kész. Utána szinte furdall a lelkiismeret, mivel tudom, mennyi munka van abban a képben, én meg 5 másodperc alatt lerendezem. De tényleg no offense, semmi baj nincs ezzel, a horgászattal sem, csak számomra nem teljesen érthető; de nem értem a bélyeggyűjtést, a testépítést, a vasútmodellezést, kertészkedést sem. Miként mások számára az rejtély, hogy miként vagyok képes egy vasárnapi kajáért két hetet a neten lógni, bejárni a város összes hentesét, meg boltját speckó fűszerekre vadászva. Majd állok a konyhában két órát szo,bat este, még hármat vasárnap délelőtt. Aztán a család kb. 15 perc alatt elpusztítja, és kapok - jó esetben - egy "finom volt" megjegyzést. Ez is ugyanolyan. Mindent megfőztek már, aránytalan a munka a befektetett energiáért. Azt sem tudom, hogy ebben mit élvezek, mégis élvezem.

Ezt az egészet csak azért írtam le, mert felmerült a hobbifotózás kérdése.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10385) Freddy76 válasza Larry303 (#10382) üzenetére


Freddy76
addikt

Hm, most, hogy elolvasom a hozzászólásainkat, lényegében ugyanazt gondoljuk mindketten... Csak szerinted mindketten hobbifotósok vagyunk, szerintem egyikünk sem :DDD . Jó ez így :K .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10386) Balinov válasza #40935168 (#10367) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi Kutyus :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10387) t_a_m_a_s válasza Freddy76 (#10384) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ha ez megnyugtat, téged én sem tartalak hobbifotósnak :) Mint ahogy természetesen magamat sem. Szerintem te sem, én sem a témakeresés, a fotózás öröméért járunk pl fotóstalira, hanem az emberek megismerése, beszélgetés, kapcsolat ápolás, kaja-pia végett. Mellékes, hogy hamár ott vagyunk, lövünk pár képet ami mondjuk jobb mint a kompaktos-mobilos turistáké, de a fasorban sincs Forceberg vagy m3ss, eastsider kollégák képeihez képest. Nekünk ez nem hobbi, mi csak összekötjük egyéb szabadidős tevékenységgel a fotózást. Én még életemben nem indultam úgy neki a fotózásnak mint említett urak, hogy csak a kép kedvéért megyek, körbejárom, rákészülök, beállítom, meglövöm. Én csak kattintok párat hamár ott vagyok valahol, és ez általában - annak a 2-3 nagyon alapvető komponálási szabálynak és a technikai háttérnek köszönhetően - kicsit jobb lesz mint az átlag csattogtatós turistafotók. Erre a tök laikusok mondják, hogy "hú de fasza képeid vannak", aki ért hozzá, az nincs elájulva tőle. De nem is ez a lényeg.
A lényeg az, hogy engem kicsit kikapcsol a napi verkliből, pihentet, elvagyok vele (pedig én nem is utómunkázom, mert az már időigényesebb annál mint amit én erre rá tudok/akarok szánni), emellet lesz pár értékelhető kép a családról, gyerekről, nyaralásról, amit később szívesen nézegetek vissza.

Amikor nagyon sok munkám volt, akkor találtam rá erre a "hobbira". Kellett, hogy a nagy rohanásban - amit akkor kirándulásnak, városnézésnek neveztünk - megálljak picit, egy-egy kép erejéig lassítsak, ne telefonáljak sms-ezzek, melót intézzek, hanem ezzel foglalkozzak inkább. Mára ez okafogyottá vált, öregedtem kicsit, lett egy gyerkőcöm, stb. Ma már leszarom a telefont, az e-mailt, a munkát meg a mindent, a kirándulás tényleg a kirándulásról szól, de a gépet azért még viszem magammal:)

Leírtam már egyszer, de a másik lényeg, hogy ennek a "hobbinak" köszönhetően megismertem itt, majd személyesen is pár olyan embert, akikkel azóta is jó haverságban vagyok, szívesen találkozom, beszélgetek. És ez (meg pl az, ahogy Veszprémben megköszöntétek nekünk a szervezést) fontosabb nekem akárhány fotós elismerésnél.

De a fotózás nekem nem hobbi, ahhoz magasabb szinten kéne űznöm. Igaz, nekem nincs olyan hagyományos értelemben vett hobbim sem, mint pl a motorozás, horgászat stb, nem vagyok olyan alkat. Ezért nem tudott a fotózás sem hobbivá fejlődni, megmaradt a komolyabb kattingatás szintjén.

Holnap majd jól beletépünk...

(#10388) Larry303 válasza Freddy76 (#10384) üzenetére


Larry303
addikt

tudod ez olyan dolog, hogy amikor szegény megboldogult nagymamám, szólt, hogy fiam állj már fel a gép elől, ő csak annyit látott, hogy nyomkodom a gombokat...nem álltam neki magyarázni, hogy de mama, kell még egy power supply, mert különben nem megy a termelés-nem jön apénz, nem tudok tankot gyártani, és lenyomnak :)
szal a lényeg, így vagyok azokkal is akik nem értik miért járok horgászni :DDD
btw egyszer kiraknálak egy jó nagy tó közepén egy stégre egy hétig, hidd el, előbb utóbb átszellemülnél :)

a fotoim meg legyenek olyanok, hogy amikor azt visszanézem, törjön elő belőlem az az érzés ami akkor ott rávett, hogy megörökítsem :)
az, hogy miért postolok a képelős topicokba? sztem megéri, ha megnézed az első tükrös képeim, és a mostaniakt, már ha most kiszálok a vonatból akkor is megérte :)
persze nem akarok állszent lenni, ha vki megdícséri onnan a képet nekem is hízik a májam, de leszögezném még1x, egyeltalán nem emiatt fotozok.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#10389) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Ó de meg vagyok elégedve a flame-mel amit generáltam. Szépeket irtatok.

Én is csak a dokumentálás felől közelítek. A hobbi kép is előfordul, de igen ritka. Nem megyek témakareső túrákra.

A filmezés engem nem érintett meg pedig volt rá lehetőség. Szuper8, szmena megvolt, tükrös is volt a kezemben sokszor, de nem az enyém volt. Aztán snitt, majd jött a digi, kompakt, kompakt, aztán kompakt, rádöbbenés, h elérhető áron szebb is van (tükrös). Csakhogy most a hová tovább kérdés felvetése íratta velem az előbbi hsz-t. Technikailag nem érzek újabb áttörést. A nagyobb váz v drágább obi egyszerűen felesleges a használati szokásaimban. Igaz most is vettem 1 fgépet, de mardos a gondolat, h fölösleges. Kissé kütyüb*zi lettem (voltam). Igazából piszok jók a mai fgépek nagyon szerethető kütyük. "Megütközéssel" látom, hogy értéktelenedik el az a technika, ami pár éve szuper volt. Ez sokszor ismétlődött a történelemben, nem ez a lényeg, hanem az, h az "öregebb" vázak és üvegek használhatósága egyre kevésbé csökken, ettől az újabbak már egyre kevésbé érdekesek. Tehát nekem "laposodás" érzetem van, pedig vadi új fgép vásárláson estem át nem régen.

(#10390) Real_Necro válasza Larry303 (#10388) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem vagyok az a nagy hobbihorgász, de párom családja igen, így az utóbbi 7-8 évben mindig eljutok évi 1-2 alkalommal egy horgásztóhoz velük. Már el is határoztam, hogy legközelebb viszem a gépet is, mert az egyik szomszédos tavon elég jó kis madárvilág van és a nádasnak hála még túl messze sincsenek... hátha sikerül kreatívkodni kicsit.

Ellenben megszerettem a horgászatot is, bár azon kívül, hogy csalit rakok a horogra meg kaját az etetőkosárba, valamint bedobom meg kiveszem, mást nem tudok. Még is jól érzem magam.
Nincs komoly technika, sem csipogó, sem sörtartós horgásszék meg halpárna stb... Amikor megyünk viszünk 4-5 botot és egy fizetett helyen elvagyunk. Előkerülnek a sörök, a pogácsa, egy kis sült hús, paprika, fehér kenyér... Úgy vettem észre nagyon sok esetben itt nem is a felszerelés árán, inkább a kaják, halak ismeretén múlik, hogy jó kapás legyen.... a többi meg ugye az időzítés meg a szerencse. :) Legalábbis én így látom.

Több napra azért biztosan nem mennék, elég az az 5-6 óra...

Szerk.:

T_a_m_a_s-hoz csatlakozva én sem tartom magam hobbifotósnak (sem). Főleg azért sem, mert megrekedtem egy szinten, nincs időm többet foglalkozni vele egyelőre. Persze most megfogadtam, hogy decemberben felhagyok a túlórákkal, de ez ugye nem csak rajtam múlik... Kaptam páromtól, rokonoktól sok sok fotós könyvet, mert tudják, hogy érdekel. De még nem jutottam jó pár végére. Szóval van mit bepótolni. Most pl nem is hiányozik, hogy nincs váz. Tegnap megnéztem obikat van e porosodás vagy gomba, szerencsére minden rendben. Pihennek, várják a tavaszt. :) (Meg remélem egy következő fotós talit a sok jó arccal és az új és régi barátaimmal) :B

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10391) A Zéé válasza Larry303 (#10388) üzenetére


A Zéé
addikt

valahogy minden hobbi olyan, hogy igazából csak azok értik meg, akik csinálják.

Engem se értett szinte senki, hogy miért járok el horgászni (amire az elmúlt pár évben nem volt időm, de jövőre újra beszállok az "iparba"), vagy hogy miért szúrom el 8 éve majdnem minden szombat délutánomat és estémet az amerikai focira. De én se értem meg pl. haverom apját, aki vonatokat fotóz, és mennyire tud örülni annak, ha egy olyan szerelvényt lát Veszprémnél, aminek Szeged a honállomása, és 10 évente egyszer jár errefelé.

De ha már fotózás. Régóta érdekelt engem egy komolyabb géppel megörökíteni a dolgokat. Amikor lehetőségem nyílt rá, hogy megvegyem a kis gagyi D3100-am, azt hittem, hogy idővel tudok valami komolyabb elfoglaltságot összehozni belőle, új emberekkel megismerkedni, de nem így lett. Ismerősi körömben senkit nem érdekel annyira a dolog, akit érdekel, az meg 2 nappal a megvásárolt Canon kitje után már "photography" lett, az ilyen mentalitás meg nem tetszik. Az ilyen-olyan fotós klubbok-körök eléggé zártak, csak egymagam meg lusta és motiválatlan vagyok, hogy nekiálljak tényleg utána járni, témákat keresni. Néha megesik, de elég ritka. Szóval maradt nekem is a saját kis életem, és történéseim dokumentálása egy kicsit jobb minőségben, tudatosabban, és talán egy fokkal több esztétikai értékkel, mint a többieké.

(#10390) Real_Necro
Horgászat tényleg nem a felszerelésen múlik. Helyismeret, és a halak ismerete sokkal többet számít. Pl hiába akarsz te harcsát fogni, ha ahol próbálkozol sose járnak harcsák. Persze kell technika is, de az ilyen szempontból másodlagos.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#10392) Freddy76 válasza Larry303 (#10388) üzenetére


Freddy76
addikt

Horgászás még mindig nem adja, nem unalmas?

"a fotoim meg legyenek olyanok, hogy amikor azt visszanézem, törjön elő belőlem az az érzés ami akkor ott rávett, hogy megörökítsem :)" Ezzel egyet tudok érteni, nekem is ez a célom. A fejlődés dettó, óriási a különbség az első és a mostani képeim között. Emlékszem, mennyire odáig voltam anno ettől a képtől... Még most is imádom, a hatalmas kék szemei miatt, de már látom azokat a technikai hibákat, amiket most nem követnék el...

Más: azt már látom, hogy nem fogok a Manóval focimeccset nézni, így aludt be rajta... Feleségemmel sokáig fent voltunk, Julcsi reggel hatkor kelt, mi ketten két holdkórosként jártunk egész délelőtt, alig vártuk, hogy délben aludjon. Persze nem tette meg, viribült egész nap, végül feleségem elaludt, én meg játszottam Julcsival a nappaliban. Leült szépen "főzőcskézni" a kanapén, én meg elkezdtem bambulni a focit a tévében a kanapé előtt ülve. Egyszer csak hallom a szuszogást...

Szerk: Tamás_, Necro, Zéé: +1. Zéé, legközelebb gyere el, ha összefutunk valahol.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10393) PRO-peller válasza Freddy76 (#10392) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Flickr: olyanom nekem is van. Igaz nem ezzel a nikkel. Megváltoztattam. Azaz töröltem és visszatértem. Sajnos volt mélypontom a fórumozásban egy bizonyos illető miatt, úgy látom nem tolja ide a nagy kerek képét...

Szóval csak is az identitás miatt: [link].

A summerboys-okat nem ismerem! :N Csak így összeálltak Zadar utcáján egy fotóra. A többit vállalom. :DDD

(#10394) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Kacsamesék? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10395) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Flickr

Copyright. A hajam eldobom. :DDD

(#10396) Larry303 válasza PRO-peller (#10395) üzenetére


Larry303
addikt

nem látom rendesen...ez most tayrol vagy freddy? ;]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#10397) Real_Necro válasza Larry303 (#10396) üzenetére


Real_Necro
veterán

A lába közötti alapján egyik sem... :N

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10398) TayRol válasza Larry303 (#10396) üzenetére


TayRol
veterán

asszem nem én...

(#10399) Mercutio_ válasza PRO-peller (#10395) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erre mondják, hogy tőgye közt a szarvát? ;]

Itt meg egy villantás? A cicus jól megmutatja! :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10400) Dictator^ válasza Mercutio_ (#10399) üzenetére


Dictator^
veterán

Kár, hogy az elsőt poénszámba dobták be, mert egy nagyon fasza tehetséges előadónak a klipjéből származik:

Nujabes - Luv Sic pt 3. ~ 3.40 körül.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.