Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10301) Mercutio_ válasza j.bravo (#10296) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, hétvégén kölkök szülinapi paleo tortájába rakott darált mogyoróról derült ki, hogy a fele nem is mogyoró :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10302) Larry303


Larry303
addikt

de most komolyan, egy jó csülkös bab mellé nem egy nagy szelet fehér kenyér dukál gyerekek? :)

paleoról múltkor olvastam vmit, hogy kb a fele kamu

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#10303) #40935168 válasza Mercutio_ (#10300) üzenetére


#40935168
törölt tag

Kristálygomba rulez. Először fingat, de utána jóóóó. :))

@ Larry: de. De a fehéret nem a paleo miatt mellőzöm, hanem mert úgy eltelít, hogy mozogni nem bírok utána. Egy-két vékény szelet rozskenyérrel én is begyűröm. Ezért nem vagyunk vak paleo-k, igazság szerint azt esszük, amit belül érzünk, hogy de jólesne most.

[ Szerkesztve ]

(#10304) t_a_m_a_s válasza Mercutio_ (#10291) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Még várok a vizsgálatok eredményeire, de úgy néz ki, nyertem egy krónikus vastagbélgyulladást... Utánaolvasgattam, azt írja a net, hogy arra nem jó a lisztes kaja, paleo szerű étrendet kell tolni. Csak a zöldség nem annyira begyere, hogy éjjel-nappal azt egyem, meg eléggé fogyok is tőle, ezért keresek valami kenyérpótlót. Valszeg az orvos is azt fogja tanácsolni, hogy ne nagyon egyek kenyeret meg tejterméket...

Szerk.: most csak mobilról, de otthon megvélaszolom a többiekket is, tényleg érdekel a téma. Sajnos nem teljesen a saját akaratomból, de muszály lesz egészségesen kajálni...

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#10305) crey válasza #40935168 (#10297) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ne is mond, tegnap este a Westend meat pointban steaket ettem.... Le is köptem magam otthon a tükörben :D

De tényleg, néha ezeket a diétákat is meg kell szegni, mert akkor az ember megbolondul.
Megjegyezném, hogy a párommal együtt csináljuk ezt az egészet, és ha az ember rááll, akkor gyorsan rájön, hogy hogy tudja az étrendjét változatossá tenni - különben megbolondul.

Saláták nálam így néznek ki:

fejessali összetépkedve, egy kis kápia paprika, mozarella, 1-2 paradicsom belekockázva, újhagyma, és provanci fűszerkeverék.
Ehhez az egészhez van hogy megeszek egy szelett abonettet (általában még azt sem), de minden körülmények között feketeerdei sonkával fogyasztom. Zseniális.

A másik nagy kedvenc:

Veszel egy salátakeveréket (lehet benne valami saláta fajta, reszelt káposzta, répa, etc.). Ezt felszórom paradicsommal, és egy natúr tonhalfilét keverek bele (nem olajost!), ezek mellé csak úgy simán szoktam csipegetni egy kis sajtot.

Gyümölcsre is van jó saját recept:

Narancsot, almát, körtét és ananászt összekockázok, veszek natúr görög joghurtot. Lehelletnyit édesítem mézzel vagy édesítővel, összekeverem a gyümölcsökkel. Brutálisan jó ez is :)

De pl. ha már megvakarod magad, mert ennél valami desszertet:

tejberizst készítettünk. Rizs vízben megfőz csipetnyi sóval, majd amikor majdnem kész, tejet önteni rá, és elfőzni a nagy részét.

Vagy mézzel édesíted, vagy édesítővel (meg van mind a kettőnek az előnye és hátránya is).
Voila, totál jó desszert, és túlzásba sem vitted az édességet.

Lehet még spilázni, pl. a Freddy által ajánlott Sthal könyvben volt egy olyan tejberizs recept, ahol kb. 10 dkg kókuszreszeléket fel kellett főzni tejben, majd hagyni kihűlni, és egy napot pihenni.

Másnap le kellett szűrni, a kókuszreszeléket kinyomkodni, és a megmaradt kókuszos tejet kipótolni 4 dl-re (utána ahogy feljebb írtam megfőzni a rizst).

Ha elkészültél ananászt kellett kockázni a rizshez, és belekeverni. Hát ha még ettetek jót.... :B

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#10306) spanyoll


spanyoll
addikt

Nálam két opció van: vagy diétázom vagy nem. Amikor edzettem 0(meg fogok), akkor ment a diéta, most épp a leszarom fázisban vagyok. A leszarom fázisban minden mehet, kivéve gyorsétteremláncok, de az sem a kaja miatt, hanem azért, ahogy és ahonnan szerzik a húst (nincs is jobb mint a jól megkínzott marha, meg a frissen ölt csibehús).
Amikor diéta, akkor meg tskg-ra belőtt fehérje és szénhidrát, ami abból áll, hogy csirke (vagy pulyka, gazdagabb hangulataimban marha), mellé pedig rizs (vagy ha torkig vagyok vele akkor krumpli.
Mellé sali, zöldségek, némi gyümi.
Tejtermék akkor nuku, ami jót is tesz nekem, meg alapból miért igyam meg egy másik állat tejét? Nem való az szerintem nagyon, max kávéba, aztán csókolom.
Kenyér szintén nem annyira pártolt, max valami mellé, de mivel amiket ilyenkor eszem azok mellé amúgy sem kell, ezért akkor teljesen kilőve.
Reggelire még zabpehely mondjuk vagy valami tojásos cumó.

Ez egészséges is, diétának is jó ha valaki fogyni akar (vagy hízni), persze rendesen betartva és mellette edzéssel.

Vega / vegán étrenden gondolkoztam puszta szimpátiából az állatok iránt, de amikor jobban utánaolvastam akkor rájöttem, hogy táplálkozzon így akinek két anyja van :DDD (vagy akinek valamiért muszáj)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10307) Mercutio_ válasza crey (#10305) üzenetére


Mercutio_
félisten

Feketeerdei sonka + Aldis "Házi szeletelt rozskenyér" a default reggeli :K

t_a_m_a_s: chrone vagy IBS? Remélem valami enyhe.

spanyoll: Jah, más állat teje gáz, inkább anyatej, de csak a csomagolás miatt ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10308) #40935168 válasza crey (#10305) üzenetére


#40935168
törölt tag

Klassz receptek, nekem mondjuk a steak-el semmi bajom.. imádom.. :DDD Ez a kaja például megabrutálüberfinom volt és bár a krumpli annyira nem paleo, ha mással helyettesíted, nyahahahaaammmmm :K :R

Desszert: nem vagyok nagy ételfotós, de: ez itt kérlekalássan egy kókusztejes-tejszínes, átlagnál sűrűbb alapba belefőzött banándarabkás izé, forró. Lehet a Stahl recept, nem tudom, ez egy Thai étterem desszertje volt, hát mikor belekóstoltam, :Y .. hol a kondér ? :)) Istenem, heaven.

(#10309) Real_Necro válasza Mercutio_ (#10307) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lipóti pékséges rozskenyér vagy erdélyi pityókás parasztkenyér vajkrémmel szalámival füstölt sajttal meg pritamin vagy kápia paprikával reggelire. Mellé gyömbér vagy zöld tea barna cukorral meg kevés citrommal.

Ebédre leves (gomba, karfiol, gulyás) vagy főzelék (spenót, tök, krumpli), utóbbihoz fasirt, esetleg fenyőmagos fasirt. Néha egy kis bab

Vacsira mostanában rozskenyér vajjal és tonhallal, azon sajt és paprika (kápia vagy pritamin), vagy paradicsom. Vagy éppen görög joghurt (most az a sláger nálunk) műzlivel. Vagy tej/kakaó műzlivel.

Egyébként igyekszünk minél több zöldet is fogyasztani, hétvégén köretnek valami sali mix, öntettel...

Hamarosan meg csülök szezon lesz... :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10310) crey válasza #40935168 (#10308) üzenetére


crey
MODERÁTOR

A Steaket én is imádom.... sajnos nem tehetem meg, hogy minden este azt egyem :O :DDD
Hm... hol az a thai kajálda? :D

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#10311) Mercutio_ válasza #40935168 (#10308) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az a desszert egy madártej :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10312) Real_Necro válasza Mercutio_ (#10311) üzenetére


Real_Necro
veterán

Elsőre nekem is az ugrott be. :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10313) #40935168 válasza Mercutio_ (#10311) üzenetére


#40935168
törölt tag

Akkor nagyon szar a fotó :) Azok ott benne vmi pépes szélű, félig belefőzött banándarabkák, olyan csúszós puha állagúak már. Wááóóó de finom volt !!!

@ crey: Londonban. :DDD

Szerk.: amúgy a madártejben a lötyi sárga és a benne úszó habdarabkák fehérek, itt pedig pont fordítva van, fehér lötyi sárga cucc. Kalibráljatok moncsit, srácok ;] :)) ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10314) Larry303 válasza crey (#10310) üzenetére


Larry303
addikt

én irdatlan nagy ragadozó vagyok, desszertnek is húst tudok enni akár (vagy libamájat:DDD )
de a sok marha hús az nagyon nem egészséges

diétáról meg annyit, hogy nekem is le kéne állnom ezzel a sok szénhidráttal, de egyszerűen nem bírok :)
gyenge vagyok :DDD
két pékség az irodától 50m en belül!!! egy talponálló gyorsbüfé -csülkösmelegszendvics khmmm- 100m re
most akkor én hogy diétázzak csókolom

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#10315) Real_Necro válasza Larry303 (#10314) üzenetére


Real_Necro
veterán

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10316) L4mie


L4mie
veterán

[link]

hééé én nem döntöttem úgy, hogy nem leszek jelen a topicban :D

nézem, sőt néha írok is, csak nem képelek, mert valahol a két topic között állok, és speciel most se lelki se fizikai állapotom, na meg a munka a Bf4 és a zalkohol nem engedi, hogy tudatosan futkorásszak képelni, a random party-ivászat képivel meg nem fogok itt linkelni mert azok shit+delet-ek :(
pedig most már erős késztetést érzek :]

amúgy tetszett a topic, kár, hogy zárták :D
Ropi :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#10317) j.bravo válasza Mercutio_ (#10300) üzenetére


j.bravo
addikt

Bocs, kissé csapongó hsz lesz :)
Amúgy asszem kissé magamra vettem, azért írtam ennyit :D ezer bocs mindenkitől, Mercutio, folytassuk privátban ha gondolod!

Na a csodadolgokban én se hiszek, legyen az mindenre jó káposztaleves, mindenre jó aloe vera, kockahasgép vagy olyan cucc ami lerázza rólad a zsírpárnákat, vagy elektronyosan bizgeti az izmaidat és így egy óra helyett elég tíz percet edzeni (oké, van fizioterápia, de ne vegyük egy kalap alá ezzel), vagy ilyen-olyan-amolyan sztár nevével fémjelzett diéta.
Tök gáz amúgy, hogy ezt a valamit a fogyókúraipar megtalálta, nem tett jót neki.
Meg tök szerencsétlen volt a névválasztás, illetve támadási felületet nyújt ('háde az őskorban nem volt ez meg amaz, most meg nincs mammuthús) a félreértelmezések miatt (nem ősemberdiéta, annál összetettebb a dolog). Sokkal szerencsésebb lett volna "clean eating"-nek hívni, vagy valami ilyesminek.

Az orvostársadalom vélt vagy valós vaskalaposságáról: meg tudom őket érteni. Mivel műszaki suliba jártam, meg érdekelt a fizika, azt a meglévő rendszerben tanultam, teljesen nonszensznek tartom az Egely és hasonlók által mondottakat. A Teslával kapcsolatos nehezen hihető dolgokat is azért nem zárom csak ki teljesen mert ő azért tett le az asztalra olyan dolgokat is, nem is egyet, amit már láttunk és ma is látunk működni.
Hasonlóan, ha orvosi egyetemre jártam volna, és valamit tanultam volna évekig, jó profoktól, akkor abban hinnék, és az idegen, a tanultakkal szemben humbugnak meg varázslásnak tűnő dolgokat annyira hinném el mint a tévén keresztül emelt díjas SMSre/telefonhívásra történő pénzenergia-küldést.
Az egy szem, magát paleonak mondó orvos, akiről tudok, egyébként érdekes eset, ellentmond ő mindenkinek, nemcsak a mainstream orvoslásnak, hanem Szendinek/Loren Cordainnek/többieknek illetve az általános paleo nézeteknek is.

De a tanulmányokra meg a kutatásokra is igaz az (sőt hatványozottan igaz), hogy nagyon nem mindegy, hogy ki, milyen céllal csinálja, és az is, hogy ki, hogyan, miért értékeli ki.

Nem újdonság, hogy minden mellett lehet érvelni és bizonyítékokat gyűjteni pro és kontra - aztán végül
a) az erősebb kutya b*szik (jelenleg ugye nem kell magyarázni, ki az erősebb kutya)
b) mindenki eldöntheti hogy kinek vagy minek hisz.
(vagy hogyan értelmezi a kísérleti eredményeket (már ha hozzájuk fér), vagy ő maga is elvégzi a kísérletet saját magán ha nagyszámú minta nem áll rendelkezésre, stb).

A Szendi-féle kamuhivatkozást küldd már át nekem, ha asszony nem bánja és ki tudja keresni a kedvemért, érdekel.

Összefoglalva: engem nem kell meggyőzni, mint kifejtettem, mindenki mindent tehet saját belátása szerint :)
Amúgy én is lazán tolom a dolgot: igyekszem kerülni a cukrot meg a glutént, meg ami műanyag, de eszem zabot (liszt, pehely) meg rizst (Szendi szerint mindkettő erős határeset), meg sajtot, bár kevesebbet mint azelőtt. Elég gyors az anyagcserém, annyira még nem tudtam rákattanni a zsírokra hogy elegendő energiát tudjak bevinni sport mellett is.

Említettem már, hogy (bár a fikázást nem szeretem, negatív véleményünknek vagy egyet nem értésünknek is lehet hangot adni fikázás vagy leszólás nélkül) mindenki úgy eszik-él-gondolkodik-csinál bármit, ahogy akar? :)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#10318) A Zéé válasza Larry303 (#10314) üzenetére


A Zéé
addikt

pékségek engem is tönkretettek, nehéz dolog. Nagy önuralommal apránként megy csak nekem is. Ráadásul én az ilyen mindenféle lekváros, kakaós cuccokért vagyok nagyon oda, dupla cukormennyiség. Egy-egy vacsira simán letoltam 4-et belőlük. Most már csak 2-t, és maximum heti 1x.
Kenyeret eddig se nagyon ettem, viszont a zsemlét, kiflit is feleztem, a fél évvel ezelőttihez.

A húst viszont nem bírom elhagyni :D Bár már heti 1 húsmentes nap be lett iktatva, amikor csak 1-2 szelet szalámit, vagy sonkát eszek reggelire. Elég nehezen, de nagyjából sikerül is tartani.

Just a simple Lineman...

(#10319) crey válasza A Zéé (#10318) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ne aggódj, nekem is ez volt a fő bajom. Kakaóscsiga, túrós batyu, Csokis párna, etc... A Bite bakery mellett megyek el minden nap. Szerinted mennyire nehéz megállnom, hogy ne vegyek ott egy mascarpones kakaóscsigát? ^^

4 hónapja nem eszem ilyen péksütiket. Illetve ettem, összesen háromszor 1 db-ot, és kizárólag reggelire.
Meg tudod állni, csak akaraterő kérdése. Én a cigi eldobásakor rengeteget szedtem magamra, pont ezért, mert zabáltam mindent ami szembe jött.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#10320) #40935168 válasza j.bravo (#10317) üzenetére


#40935168
törölt tag

Az a szomorú, hogy ebben nincs fekete-fehér mondás. Ez a humbug.. Vagy van, csak elvész a ködben..

(#10321) j.bravo válasza #40935168 (#10320) üzenetére


j.bravo
addikt

Ööööö, nem értem, mit akarsz mondani. Komolyan.
A hsz-emben nincs fekete-fehér, vagy a témában, vagy miben? Mi a humbug? :)

Vagy az a humbug, hogy aszongyák, van fekete-fehér igazság a témában? Merthogy valójában nincs?

(Szerintem nincs - és próbálok monnyuk világosszürkén gondolkodni/enni)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#10322) #40935168 válasza j.bravo (#10321) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ja mire beírtam láttam, hogy félreérthető.
Igen, amit a zárójelben írtál, én is így látom. Szomorú, hogy egy matekban van igazság, vagy legalábbis a pí és hasonlók is elég brutáljól megközelíthető értékek, illetve egy alma és egy alma az két alma, bárhogy nézem. De az orvostudomány még sehol sem tart basszus, egy normális "Na így kell enni" tényleg kinyilatkoztatott igazság nincs, de már klónozgatnánk.. :W

Ja, én is amolyan próbálok tudatosan enni, de ez nem hardcore.. ha úgy tolnám, még a BIO feliratú motyókról sem hinném el, hogy bio.. csak amit saját szememmel láttam, a láncot végigkövettem, stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#10323) j.bravo válasza #40935168 (#10322) üzenetére


j.bravo
addikt

Dettó :)
Bármit csinál túl hardcore módon az ember, nagy a veszélye hogy belehülyül, vagy legalábbis egy adott ponton a dolog magába szippantja, átveszi az irányítást az élete felett. Meg kell találni az egyéni optimumot :)

Amúgy azt hittem, sportolsz, meglepett, hogy azt írtad hogy nem.

Whatever.

(#10324) Mercutio_ válasza #40935168 (#10322) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem az orvostudománnyal van a fő gond, hanem azzal az orvosréteggel aki nem hajlandó szintentartani magát és leragadt 20-30 évvel ezelőtti dolgoknál, vagy épp már annó se tartozott a "szakmája legjobbjai közé", hogy finoman fogalmazzak.

Tény, hogy a szervezett egy elég sokváltozós egyenlet, de amikor sejtszinten tudják vizsgálni a dolgokat, akkor azért elég sok ismeretre tesznek szert pl. a kutatóorvosok, nem véletlenül születnek mostanság is publikációk.

j.bravo: Hétvégén megpróbálom megneresni, de Szendi egyes könyveiben bele lehet fulladni a hivatkozásokba annyi van, ezt is csak azért szúrtuk ki, mert asszony területe.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10325) #40935168 válasza j.bravo (#10323) üzenetére


#40935168
törölt tag

Bicajoztam nyáron, lehajtva magam szépen.. Most úszni kellene, kezdem rávenni magam szép lassan, csak sok vele a macera.. bár a szauna kárpótol, imádom. :)

Mercutio: akkor guglizzuk le közösen a modern ember egészséges táplálkozása című publikációt és totyik zárható ollé ollé ollé :DDD

A TEJ ÉLET, ERŐ, EGÉSZSÉG !

;]

[ Szerkesztve ]

(#10326) Mercutio_ válasza #40935168 (#10325) üzenetére


Mercutio_
félisten

Köszönöm, hogy sikerült eltúloznod mondandómat:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10327) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ez de beteg :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10328) j.bravo válasza Mercutio_ (#10327) üzenetére


j.bravo
addikt

Hűbakker.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#10329) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Laptop 1984-ből...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10330) #40935168 válasza Mercutio_ (#10326) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ne kapd fel, én hülye vagyok néha meg troll, értem, mit akartál mondani (és egyet is értek vele). :)

(#10331) Freddy76 válasza #40935168 (#10330) üzenetére


Freddy76
addikt

néha

;]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10332) Mercutio_ válasza #40935168 (#10330) üzenetére


Mercutio_
félisten

Késő, ezt már elcseszted, legközelebb javithatsz ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10333) aleister válasza #40935168 (#10325) üzenetére


aleister
veterán

Ezt biztos nem komolyan írtad. Tudtommal a csecsemőkör és az emberi anyatej közös metszetén kívül nem javasolt a tejfogyasztás.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10334) #40935168 válasza aleister (#10333) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jól látod, nem komolyan írtam. ;)

(#10335) Real_Necro válasza aleister (#10333) üzenetére


Real_Necro
veterán

Amúgy miért nem? Én elég nagy tejfogyasztó vagyok, kb minden héten. Kíváncsi vagyok miért nem jó.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10336) Freddy76 válasza aleister (#10333) üzenetére


Freddy76
addikt

Á, ez pont akkora hülyeség, mint az, hogy az alkohol káros. Azt is olvastam valahol.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10337) aleister válasza Real_Necro (#10335) üzenetére


aleister
veterán

A tej egy olyan dolog, aminek egyetlen funkciója van: a táplálkozásra még képtelen csecsemő etetése. Rengeteg olyan anyagot tartalmaz, ami sok energiát, ezáltal gyors fejlődést ad (cukor, zsír). Ezekre később nincs annyira szüksége egy felnőtt szervezetnek. Teljesen másfajta étrendet, táplálékbevitelt igényel egy nem fejlődőkorban lévő egyed.
Ennek a legjobb példája a csecsemőmirigy. Ez egy olyan szerv, ami többek között a tej lebontásában is segít, és -láss csodát- pubertáskor után elkezd sorvadni. Ezért van, hogy a felnőttek többsége nem tudja kellőképpen megemészteni a tejet. Fura, de pont azon emberek emésztése működik jól, akiket kicsit meghajt tej. Átmegy rajtuk.
Olvasnivaló.

Az a szocializmusban elterjedt szlogen hogy "a tej élet-erő..." a legnagyobb tévhit. Főleg, hogy tehéntejet akarnak lenyomni az ember torkán. Gondolj bele: egy olyan löttyről beszélünk, ami nem hogy hasznos, hanem néha ártalmas is felnőtt korban; az ember fejlődésének tök más stádiumában kell; ráadásul egy teljesen más faj adja (a saját fajának kicsinyeire specializálva).

Kedvenceim a kondis géniuszok, akik a különleges és drága eljárásokkal finomított fehérjekoncentrátumot tejjel keverik össze ezáltal a jó minőségű fehérjét (ami kevés cukrot tartalmaz) nyakon öntik rosszféle zsírral, ami dugig van cukorral.
Olvasnivaló.

Ellenben az un előemésztett tejtermékek (tejföl, túró, sajt) fontosak és szükségesek. Egy rakat vitamin, ásványi anyag van bennük, ami fontos egy felnőttnek.

Én tejet tejbegríz és főzős csokipudingban fogyasztok, de úgy sokat. A főzés miatt kicsit user friendlybb...de hogy mennyivel, nem tudom. Igazából én nem vagyok az egészséges étkezés híve. A finom kaják híve vagyok. :)
Simán fogyasztok tejet is, csak leírtam, hogy nagy a tévhit az egészségességével kapcsolatban.

Freddy:
Így van! Az alkohol csak akkor káros, ha másképp isszák, mint mi. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10338) aleister


aleister
veterán

Nem tudja valaki, hogy a Walking Dead s04e05-ben milyen szám szól a rész vége felé, amikor Herschel lezárja a halott barátja szemeit a börtöncellában?

Ezt a kommentet megsprórolhattam volna. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10339) Freddy76 válasza aleister (#10337) üzenetére


Freddy76
addikt

Ó igen.

Az alkoholista olyan ember, aki annyit iszik, mint mi, csak kevésbé szimpatikus.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10340) aleister válasza Freddy76 (#10339) üzenetére


aleister
veterán

:K

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10341) Real_Necro válasza aleister (#10338) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszi az infókat. No én bírom a tejet, csak kicsit hajt meg reggelre (általában este fogyasztom). De érdekes... :)

SPOJLER:
WD következő részére nagyon kíváncsi leszek. Kormányzónak csak nem sikerült megjavulnia...

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10342) aleister válasza Real_Necro (#10341) üzenetére


aleister
veterán

Szívesen. :)
Nekem sincs bajom a tejjel, sőt. Mondjuk elgondolkoztató, hogy mennyire nevezhető tejnek egy olyan valami, ami hónapokig eláll szobahőmérsékleten.

A Spar-nak van tök jó műanyag kancsós teje, ami kb 5-6 napig jó. Ez sima pasztőrözött, és meg is romlik úgy ahogy kell.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#10343) #40935168 válasza aleister (#10337) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ha sokat iszok fosat, úgyhogy most jól alszom.
No meg a 8 Jäger is kiütött.
Csocsi fórum. Szeretlek Titeket.

(#10344) Freddy76 válasza #40935168 (#10343) üzenetére


Freddy76
addikt

Paleojéger?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10345) Real_Necro válasza aleister (#10342) üzenetére


Real_Necro
veterán

Cserpesnél kapni még finom tejet, az is megsavanyodik pár nap alatt, node öreganyámnál amit frissen fejve tehénből hoznak, az ennyit sem bír (meg ujjnyi föl van rajta), szóval még a Cserpes is ugye kezelt, de attól még finom.

Mi most rászoktunk a dolce gusto dolgokra, így porból csinálunk "tejet". Szerintem a bolti olcsó x napig elálló dobozossal egyenértékű lehet...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10346) Mercutio_ válasza #40935168 (#10343) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fura ufó vagy te kutyus, én ha sokat iszom másnapos vagyok, de fosni.... :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10347) #40935168 válasza Mercutio_ (#10346) üzenetére


#40935168
törölt tag

A kristálygombalé hajt meg elsőre, nem a Jäger. Bár tegnap, uhhhh... Freddy ez nem paleojäger volt, hanem valami másféle szörnyeteg, .. még most is jobbra húzok, szerintem újrakalibrálom a giroszkópomat mindjárt egy jófajta köménymaglevessel.. :O ;]

(#10348) Mercutio_ válasza #40935168 (#10347) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gyógysör vállt be nálam :B

Ha már Jéger: Az új téli editiont kóstolta már valaki?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10349) spanyoll válasza Mercutio_ (#10348) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem, de engem is érdekelne, hogy milyen ...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10350) aleister válasza Mercutio_ (#10346) üzenetére


aleister
veterán

Van abban ráció, amit Kutyus ír. Mivel khm...erősen érdekelt vagyok a témában, ezért beleástam magam anno egy kicsit az alkoholfogyasztás biokémiájába. :)

Az emberi szervezet hihetetlenül takarékos. Az utolsó mólnyi alapanyagot is megpróbálja hasznosítani a bevitt anyagokból. A béltraktus utolsó szakaszában konkrétan a nedvességet nyeri ki a székletből. Node a gaz alkohol a végbél falára rakódva megakadályozza a nedvesség felszívódást. Ezért lágyabb másnap a széklet, több folyadék marad benne. Nehéz elhinni, de ez okozza többek között a másnapos fejfájást.
De ez már a következő tanmese anyaga lesz. :)

Kutyus:
Mi is szeretünk. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.