Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#3851) King Unique válasza chungee (#3849) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor szokás megadni a pendrive pontos típusát, illetve modellszámát. Vagy olyan képet betenni róla, amin ezek egyértelműen látszanak. Viszont ebből ezek nem derülnek ki, de ránézésre talán a JetFlash 700/730 sorozat lehet. Ami nem éppen a leggyorsabb írásnál, mert a 128 GB-os modell is csak max. 40 MB/s tempót tud a dobozán feltüntetett adatok alapján. A 16 GB-os a maga kemény max. 12 MB/s névleges írási sebességével pedig még ennél is jóval gyatrább. Szóval, ha erről a típusról van szó, akkor nincs miről beszélni, ez csak ennyi tud...

Ugyan pl. Linuxoknál lehet a RAM cache piszkálásával az ilyen tetű lassú pendrive-ok adatátviteli sebességén is javítani a másolásnál. Esetleg valami hasonló módszer talán opció lehet Windowsnál is. De amúgy az meg a másik, hogy ha valakinek annyira fontos az írási sebesség, akkor eleve egy kellően gyors pendrive-ot (példák) kellene venni és nem ilyen gyatra értékeket produkáló példányokkal vacakolni...

[ Szerkesztve ]

(#3852) chungee válasza King Unique (#3851) üzenetére


chungee
addikt

Köszönöm szépen a szakszerű választ :R Akkor megy win boot-nak ha hivatalosan is ennyi a sbessége. Azt hittem hogy elromlott mert most került elő fiók aljáról, ki tudja mióta feküdt már ott :B

(#3853) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Egy pendrive windows alatt csak a lemezkezelésnél látszik:

Az adatmentés nem sikerült (nem tudott olvasni róla a GDB, a Data recovery wizard sem talált rajta adatot).
Linux alatt a gparted nem tudta formázni (vagy nem csináltam jól valamit).

Win alatt meg ezt csinálja:

Mit próbáljak még meg? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3854) Doky586 válasza Panthera (#3853) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vegyél egy újat..

(#3855) King Unique válasza Panthera (#3853) üzenetére


King Unique
titán

Ha az OS nem ismeri fel rendesen a pendrive-ot és 0 bájtot mutat a kapacitására, akkor az rendszerint kuka szokott lenni. Illetve, ha a linkelt hozzászólásokban lévő hibaüzenet van. Ilyenkor max. esetleg adatmentő szakember tudna vele mit kezdeni. De, ha nincsen rajta semmi pótolhatatlan és a garancia is lejárt, akkor nyilván nem érdemes vele vesződni.

(#3856) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv, került hozzám egy Kingston DataTraveler 100 G3 - 32GB-os.

A probléma, hogy reggel még üzemel, utána jött a tulaj, hogy nem olvassa a gép.

Eszközkezelőben nem látszik, HD sentinel alatt csak azonosító.

Arra gyanakszom , hogy az FW szállt el, viszont nem találtam hozzá megfelelőt.

Ha minden igaz ez már TLC-s, így bonyolítja a helyzetet.

Adatok:

Description: [N:]USB háttértár(13FE USB DISK 50X)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 3.10
Current Speed: High Speed
Max Current: 896mA

USB Device ID: VID = 13FE PID = 5100

Device Vendor: Phison
Device Name: USB DISK 53X
Device Revision: 0110

Manufacturer: 13FE
Product Model: USB DISK 50X
Product Revision: PMAP

Controller Vendor: Phison
Controller Part-Number: PS2251-07(PS2307) - F/W 08.00.50 [2016-08-25]
Flash ID code: AD3A1803 - Hynix [TLC]

Tools on web: http://dl.mydigit.net/special/up/phison.html

Leszedtem már egy csomó Phisonos programot, de nem jó egyik se.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3857) King Unique válasza Graphics (#3856) üzenetére


King Unique
titán

Az adatlapja szerint 5 éves gyártói garancia van ennél a sorozatnál. Szóval, ha tényleg nem működik a pendrive sehol és a garancia még aktuális, akkor egy ilyen problémánál elsődlegesen a garanciális cserét kellene megpróbálni, mintsem otthon bütykölni. Pláne, hogy a házilagos szoftveres és hardveres módosítás hivatalosan garanciavesztéssel járhat! Illetve az ilyen külső oldalakon lévő spéci programokkal a firmware piszkálása amúgy is kockázatos, mert ha nem az adott pendrive-hoz, illetve vezérlőhöz való, akkor egy ilyen műveletnél könnyen téglásítani lehet az eszközt. Na meg ez amúgy is egy nem hivatalos megoldás és csak saját felelősségre alkalmazandó, mivel nem közvetlenül a pendrive gyártója biztosítja ehhez a szoftvert.

[ Szerkesztve ]

(#3858) Graphics válasza King Unique (#3857) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kimaradt: adatot kell mentenem., Nem garanciáztatni :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3859) King Unique válasza Graphics (#3858) üzenetére


King Unique
titán

Ha biztonsági másolat nélkül a fontos adatokat csak ezen a pendrive-on tárolta, akkor az szép... :W Akkor majd elviszi profi adatmentőhöz a kedves tulaj, aki megmondja, hogy mit tudna vele tenni, meg mennyi az annyi. Mert házilagos módszerekkel, ha az OS nem kezeli és a GDB és társai adatmentő programok sem, akkor nem nagyon lehet vele mit kezdeni. A firmware piszkálása meg eleve kockázatos és ha netán sikerül vele téglásítani az eszközt, akkor az szívás...

(#3860) Graphics válasza King Unique (#3859) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A megoldási módokat itt kell kérdeznem? :) REcuvával néztem, az nem látja.

Particiókezelőben is csak eszköz , de méret és fájlrendszer nem

Nem én vagyok a tulaja, én ismerem a biztonságos adattárolási módszereket.

Most megoldás kell :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3861) King Unique válasza Graphics (#3860) üzenetére


King Unique
titán

Azért írtam az előző válaszban, hogy ha házilagos módszerekkel nem sikerül hozzáférni a tartalmához, akkor eleve adatmentő szakemberre lesz szükség. De az már a tulaj gondja és nem neked kellene vesződni vele.

Amúgy meg adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topik.

(#3862) Laca19 (a)


Laca19 (a)
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég jött meg az Adata S102 Pro USB 3.0 pendrive-om. Asztali gépben minden rendben vele, televíziók felismerik, DVD lejátszók USB bemenetei is felismerik, HiFi illetve monitor USB bemenete is rendben felismeri...

Viszont az Asus laptop 2 db USB 2.0 bemenettel nem működik valami jól. Formázni nem tudja, illetve írni sem tud rá. Olvasni tudja. A laptop USB 3.0-ás bemenetén lehet formázni illetve írni rá. Csak az USB 2.0-val csinálja ezt. Másik pendrive gond nélkül működik a laptop minden USB csatlakozójával.

Hibaüzenetek: a Windows nem tudja befejezni a formázást...az eszköz működése során hiba lépett fel.

Hibás lehet vagy egyszerűen "nem szereti" a laptop USB 2-es csatlakozóját?

http://www.diesel.com

(#3863) Doky586 válasza Laca19 (a) (#3862) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Javaslom USB 3.0 pendrive-ot USB3-ba dugj. Nem is értem miért dugsz meg mindent.. :F

(#3864) aDaM909 válasza Doky586 (#3863) üzenetére


aDaM909
tag

Akkor is működnie kellene USB 2-n is

(#3865) Deske


Deske
újonc

SZIASZTOK.

VAN EGY KB. 5 ÉVES CORSAIR FLASH VOYAGER GT. USB-3 ADATTÁROLÓM.
A KÖVETKEZŐT CSINÁLJA.
WIN-10 ALATT BEDUGOM AZ USB-3 CSATIBA EKKOR HALLOM A CSATLAKOZÁST JELZŐ RENDSZERHANGOT MAJD KB. 5-8 PERC (VÁLTOZÓ) MÚLVA KEZD EL KIFOGÁSTALANUL MŰKÖDNI.
ADDIG SEHOL NEM LÁTSZIK CSAK KÉSŐBB.
CSAK AZ ÉN GÉPEMEN VISELKEDIK ÍGY A TÖBBI (3DB) HASONLÓ REFERENCIA GÉPEN MINDEN A SZOKÁSOS. EZ MITŐL LEHET ??

(#3866) Doky586 válasza Deske (#3865) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Belesajdult ebbe az ordibálásba a fülem... :O

(#3867) GreenIT


GreenIT
tag

Pendrajvon hogyan lehet a szabad szektorokat olvasni, hogy elveszett tartalmat megtalajam?

Sima txt fajl vege veletlenul torolve lett es a fajl mentesre kerult, azota nem lett hasznalva a pendrajv, tehat a fajl vege utan ott kell lennie az ujonnan szabadda valt szektorokban a tartalomnak.

Azt kellene valahogy visszanyerni, akar blokkonkenti fajlba masolassal.

Valaki azt montha, egy pctools nevu program tudott ilyet, de az erosen a multe. :F

Kar, hogy nincs osszefoglalo a topicrol par hasznos progit linkelve. :(((

[ Szerkesztve ]

(#3868) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Transcend élettartam garanciát hol lehetne érvényesíteni?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#3869) Ciccuka válasza pocokxx (#3868) üzenetére


Ciccuka
veterán

Transcend Warranty Service

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3870) PubliCat


PubliCat
tag

Sziasztok,

Vane gy Kingston Datatreveler 100 G3 32GB USB 3.0-s penyóm.

Próbáltam rámásolni 8 gbniy filmet, de nem engedte, kép csatolva.

Újformáztama z ajánlott beállításokkal, normális féjrendszer méretttel, de így sem engedi.

Mi okozhatja ezt? Régebben schimán tudtam rá 20gb-s fájlokat másolni, most meg nem engedi valamiért.

[ Szerkesztve ]

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#3871) Doky586 válasza PubliCat (#3870) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Fat32 helyett exFat -ra formázd..

(#3872) Ciccuka válasza Doky586 (#3871) üzenetére


Ciccuka
veterán

Vagy NTFS de azt inkább csak a PC kezeli.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3873) King Unique válasza PubliCat (#3870) üzenetére


King Unique
titán

A formázásnál hiába állítgattad a lemezfoglalási egység méretét, nem az most a lényeg, hanem maga a fájlrendszer. Ami márpedig FAT32 lehet, mert exFAT és NTFS esetén eleve nincsen ilyen hibaüzenet, mivel azok az előbbivel ellentétben kezelik a 4 GB-nál nagyobb méretű fájlokat is. Vagyis, ha esetedben FAT32 fájlrendszerű a pendrive, akkor nincs min csodálkozni egy 8 GB-os fájl másolásánál...

A megoldás átformázni pl. exFAT / NTFS fájlrendszerre, de az utóbbira akár közvetlenül konvertálni is lehet. Azonban az ilyen pendrive és társai flash-alapú meghajtóknál elsődlegesen a nem naplózó fájlrendszerek használata javasolt, vagyis pl. az exFAT. Az PC-s környezetben eleve OK lesz. Az NTFS akkor indokolt, ha pl. olyan készülékhez (pl. tv, lejátszó) akarod használni a pendrive-ot, ami csak FAT16/32 és NTFS fájlrendszereket támogat.

[ Szerkesztve ]

(#3874) PubliCat válasza King Unique (#3873) üzenetére


PubliCat
tag

Okés, köszi az infót.

exFAT, és megy.

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#3875) Deske


Deske
újonc

DE JÓ NEKED VÁLASZOLTAK A KÉRDÉSEDRE RÁADÁSUL MEG IS OLDÓDOTT A PROBLÉMÁD SAJNOS AZ ENYÉMRE SEMMI NEM ÉRKEZETT CSAK VALAMI ZAGYVA MARHASÁG AMIT NEM IS ÉRTETTEM.
A PROBLÉMÁM MÉG MINDIG UGYAN AZ. KÖSZI.

(#3876) aDaM909 válasza Deske (#3865) üzenetére


aDaM909
tag

USB 2-n és esetleg a gép hátoldalán lévő portokon is ugyanígy rossz? Én első körben a Windowst telepíteném újra. Vagy pl. az USB 3 vezérlőt (ha lehet).
Egyébként nem ragadt be véletlenül a Caps Lock? :)

(#3877) King Unique válasza Deske (#3875) üzenetére


King Unique
titán

Valószínűleg azért nem érkezett rá érdemi válasz, mert az írtad, hogy a pendrive más gépeken megfelelően működik, vagyis akkor nem annak a hibája lehet. Azt meg innen távolról nem igazán lehet kitalálni, ha a saját hardver- és szoftverkörnyezetedben éppen mi okozza ezt... Pláne, hogy eleve abnormális az egész. Na meg lemaradtak olyan infók is, hogy pl. más USB-tárolóeszközök működnek-e rendesen ahhoz az USB 3.0 porthoz csatlakoztatva, másik USB 2.0/3.0 portban (hátlapi) ki volt-e próbálva az eszköz stb.

Amúgy én sem értem ezt a csupa nagybetűs írásmódot, tényleg beragadhatott a Caps Lock... :DDD

(#3878) Ciccuka válasza King Unique (#3877) üzenetére


Ciccuka
veterán

Meg mert kiabál...

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3879) Kékes525


Kékes525
félisten

Flash Voyager® GT USB 3.0 64GB Flash Drive pendrive-om valószínűleg kuka? :F

Tünet: Behelyezéskor, legtöbbszőr formázást kér a Windows 10 és vagy használatba vétele után kevés másoláskor ezeket az üzeneteket kapom: [kép] [kép] [kép] [kép]

Dobhatom ki? :F Körülbelül 6 éves. Több portban is kipróbáltam, köztük a hátlapiban is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3880) GreenIT válasza GreenIT (#3867) üzenetére


GreenIT
tag

Koszonom a rengeteg segitokesz valaszt. :P

(#3881) aDaM909 válasza GreenIT (#3880) üzenetére


aDaM909
tag

Mert lehet senki nem tud pontosan ilyet. Én egyébként valami unerase vagy undelete programra gondolnék, de szerintem ezek fájlokkal együtt hozzák vissza a törölt tartalmat. Szóval ahogy mondani szokták: barátod a Google :)

(#3882) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Következő a problémám, dell-től akartam letölteni win-t pendrive-ra, neki is llt, a végén valami hibával mégsem hozta össze. Azóta a pendrive nem megy, win látja ismeretlenként, ismeretlen kapacitással, felajánlja a formázást de nem tudja végrehajtani. Tulajdonságoknál nincs írásvédelem, lehet valamit még tenni vagy kuka?

Az élet kegyetlen .

(#3883) King Unique válasza lsc (#3882) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben attól még nyilván nem fog tönkremenni egy pendrive, ha letöltenek rá egy Windows ISO-fájlt. Ha az eredeti gépen a Windows újraindítása után, illetve másik USB-portban, valamint másik gépen és OS alatt is az említett tünetet produkálja, akkor lehet, hogy megadta magát a pendrive. Ami ezeknél valójában annyira nem ritka és nem meglepő, amiről egy korábbi hozzászólásban is volt szó. Illetve abban arról is, hogy Windowsnál hogyan lehetne megpróbálni újraparticionálni, szükség esetén megszüntetni az írásvédett állapotot stb.

[ Szerkesztve ]

(#3884) aDaM909 válasza lsc (#3882) üzenetére


aDaM909
tag

Újraparticionálást még meg lehet esetleg próbálni?

(#3885) lsc


lsc
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek, próbálkozom.

Az élet kegyetlen .

(#3886) lsc válasza aDaM909 (#3884) üzenetére


lsc
nagyúr

Újraparticionálás segített, köszi.

Az élet kegyetlen .

(#3887) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
Szeretném 2db hamis 32GB-os pendrive-omat a valós kapacitásra alakítani, azt hiszem 8-asak vagy 16-osak.
Mivel lehetne ezt megcsinálni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3888) King Unique válasza envagyok (#3887) üzenetére


King Unique
titán

Ha újraparticionálással nem megy, akkor a fake pendrive javítási segédlet, valamint esetleg pl. ezen és ezen leírások alapján elvileg meg lehetne próbálni.

A linkelt leírásokat és programokat viszont mindenki csak saját felelősségre próbálgassa! Ha nem a megfelelő módon, nem a megfelelő programmal történik a művelet, akkor könnyen téglásítani lehet a pendrive-ot!

[ Szerkesztve ]

(#3889) qfm


qfm
senior tag

Van egy 64gb-os pendrive, amin exFAT fájlrendszerre van szükség. Egy másik 64gb-os adathordozó (exFAT) tartalmát kellene rámásolni. Azonban a pendrive 70mb-al kisebb kapacitásra van megformázva, így nem fér rá. Van valami jó formázó eszköz ami maximalizálná a kapacitást?

Mind a kettő adathordozó által mutatott kapacitás az elméleti szinten elérhető alatt van, csak azt szeretném, hogy a formázás a ténylegesen elérhető kapacitást hatékonyan lefoglalja, ahogy a másikat is formázták.

[ Szerkesztve ]

(#3890) Doky586 válasza qfm (#3889) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát egyik 64 GB másik 0.07 GB-al kevesebb..?
És ettől nem fér rá? Használj zip-et, rar-t és ne szivass minket.. :K

(#3891) qfm válasza Doky586 (#3890) üzenetére


qfm
senior tag

Konkrétan egy image-et akarnék másolni, nem annyira olvasható, ha tömörítem. Nem szívatásból írtam be, de ha nem lehetséges, annyi is elég lett volna. :))

Egyiken van 58.9gb tartalom, másik 58.8gb méretű formázva (nyilván az 1000-es szorzó miatt), byte szinten 73mb az eltérés a tartalom, és a cél tárhely között.

Az alapelképzelés egyébként az volt, hogy esetleg nem a memória teljes kapacitása van formázva, vagy a sima windows formázó nem elég hatékonyan foglalta le a területet. Ezért gondoltam formázó eszközre. Mint a kínaiak mikor túlméretezik a chipet, csak én a valódi kapacitást szerettem volna kihasználni, ha nincs.

[ Szerkesztve ]

(#3892) King Unique válasza qfm (#3889) üzenetére


King Unique
titán

Lehetnek az egyes pendrive-ok tárolókapacitása között azonos méretkategóriában is apróbb eltérések, ahogyan az adott fájlrendszerre történő formázás is lefoglal ebből valamennyit. Erről nemrég a 8 GB-os típusoknál volt szó. Ha nálad gyárilag van ez a 70 MB-os eltérés a 2 pendrive tárolókapacitása között, akkor azzal általában nem nagyon lehet mit kezdeni, sima formázással meg pláne nem.

[ Szerkesztve ]

(#3893) qfm válasza King Unique (#3892) üzenetére


qfm
senior tag

Próbálgattam többféle formázási egységet, és formázót, hozott némi növekedést, de nem eleget. Úgyhogy majd rárakom egy másik tárolóra a napokban.

Köszönöm

(#3894) aDaM909 válasza qfm (#3893) üzenetére


aDaM909
tag

Én is a kapacitáseltérésre gyanakszom, de még az újraparticionálást esetleg meg lehetne próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#3895) King Unique válasza qfm (#3893) üzenetére


King Unique
titán

Pont arról van szó, hogy ha pl. a lemezkezelőben eltérő a 2 pendrive nyers tárolókapacitása (mint a linkelt példánál), akkor hiába formázod, hiába particionálod újra, attól még nem lesz egyforma a kettő. A fájlrendszer típusának és a lemezfoglalási egység méretének változtatása pedig rendszerint megint nem feltétlen ad akkora eltérést, amivel ezt megfelelően kompenzálni lehetne. Főleg az exFAT fájlrendszernél ugyan a lefoglalt területet lehet növelni nagyobb foglalási egységgel, viszont esetedben pont az ellenkezője kellene.

[ Szerkesztve ]

(#3896) aDaM909 válasza King Unique (#3895) üzenetére


aDaM909
tag

Igen, de ha jól vettem ki, ő még a nyers kapacitást nem nézte meg pl. a lemezkezelőben és a particionálást sem próbálta még, csak formázni.

(#3897) King Unique válasza aDaM909 (#3896) üzenetére


King Unique
titán

Ha azt feltételezzük, hogy az alapértelmezett foglalási egységgel lett formázva mindkét pendrive exFAT-ra, akkor nyilván nem lehet közöttük 7X MB eltérés emiatt. Itt a valószínű ok az lehet, ami már említve volt, vagyis gyárilag kissé eltérő a 2 tárolókapacitása.

De amúgy az tényleg igaz, hogy megint nem lett rendesen megadva minden szükséges információ és jellemzően mindig utólag csordogálnak az újabb és újabb részletek... A végén még kiderül, hogy a lemezkezelőben van az egyiknél 7X MB nem lefoglalt terület és az okozza az eltérést... :DDD Na akkor már valóban opció az újraparticionálás. :K

[ Szerkesztve ]

(#3898) aDaM909 válasza King Unique (#3897) üzenetére


aDaM909
tag

Hát igen, ebből nem teljesen egyértelmű. Én is arra gondoltam az előbb hogy valamilyen oknál fogva nem lett *esetleg* lefoglalva a teljes terület. Viszont a particionáló programokból ez már egyértelműen látszik.

(#3899) qfm


qfm
senior tag

Látom közben terítéken maradt a téma. Mielőtt végleg feladtam, pont azt tettem amit írtatok, és a nyers kapacitást néztem meg. Mivel az is kevesebb volt a szükségesnél, így maradt a konklúzió, hogy eltérő a gyári méret, és majd rárakom másikra. Nincs felesleges partíció meg ilyesmi. :))

(#3900) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Üdv.
Nagybátyjáméknál bedugtam a pendrájvot, nem ismerte fel, nem tudott illesztőt találni hozzá. Hazahoztam az én gépemen már nem is látja egyáltalán, utána másikon sem. Particionáló program sem ismeri fel, ezt lehet menteni? 16gb kingston, usb3.0
Van még egy ilyen régebbi pendrájvom is, ami usb2-es...

Baggio

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.