Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#3751) King Unique válasza BladePocok (#3750) üzenetére


King Unique
titán

Ott van a DiskPart lemezlistájában disk 2 néven a 4 GB-os pendrive, bár a lemezkezelőben nem látszik, de az nem lett teljesen legörgetve. Egyébként a lemez kiválasztása után a list part parancs kilistázza a pendrive-on lévő partíciókat. Amúgy a screenshot alapján Windows 10 van a gépen, ami ha 1703-as, vagy annál újabb, akkor az előző válaszban említettek alapján nem meglepő, ha mindkét partíció megjeleníti a fájlkezelőben.

Ha 1 db partíciót szeretnél a pendrive-on, akkor az előző válaszban javasolt módon meg lehetne próbálni egy újraparticionálást.

[ Szerkesztve ]

(#3752) BladePocok válasza King Unique (#3751) üzenetére


BladePocok
tag

Világos hogy ott van, manuális formáztam is többször, de az F meghajtó ottmarad a maga 11 KB-jával.

Áh így már világos, rendben köszi, siker!

[ Szerkesztve ]

(#3753) King Unique válasza BladePocok (#3752) üzenetére


King Unique
titán

Ezeket nem véletlenül linkeltem. Elolvastad, kipróbáltad?

Ez a manuális formázás megint nem teljesen világos mit takar, de ha csak a fájlkezelőben az adott meghajtónál, akkor az nyilván nem jó. Az csak arra a partícióra vonatkozik, nem pedig mindkettőre, illetve nem a teljes meghajtóra.

[ Szerkesztve ]

(#3754) Triumph81


Triumph81
kezdő

Sziasztok!

Megjött a Sandisktől a legariztatott Ultra.
A munkahelyi gépen (i3+8Gb ram) hozta a 100 Mb/s-os sebességet de az itthoni ASUS A88X-plus lapos gépen nem, max 30-40Mb/s.
Valakinek valami ötlet hogy miért?

Előre is köszönöm.

Üdv
T

(#3755) King Unique válasza Triumph81 (#3754) üzenetére


King Unique
titán

A másik helyett eleve ebben a topikban kellett volna kérdezni, ez foglalkozik a pendrive-os problémákkal... A magam részéről továbbra is azt tudom válaszolni, amit a másik topikban. Plusz esetleg Windowsnál még az USB Device Tree Viewer programmal le lehetne csekkolni, hogy milyen módban (H / S) csatlakozik a pendrive. Valamint szükség esetén eltávolítani és újratelepíteni az eszközillesztőt.

Legközelebb tessék erre odafigyelni, mert zavaró és nehéz követni, ha egyszerre több topikban megy ugyanaz a téma!

[ Szerkesztve ]

(#3756) Triumph81 válasza King Unique (#3755) üzenetére


Triumph81
kezdő

Igen, későn vettem észre, bocsánat.
Úgy látom ennek intel vezérlője van (valami extensible) szóval mennie kellene. Mielőtt meghalt az előző ultra is ment 50 mb/s-el.
Amióta újraraktam a windowst csinál érdekességeket, lehet ez is ennek köszönhető, majd megint újrarakom aztán meglátjuk.
Köszönöm a segítséget.

(#3757) King Unique válasza Triumph81 (#3756) üzenetére


King Unique
titán

Igen, akartam is írni, hogy nyilván az eszközkezelőt is érdemes lecsekkolni, ott látszik az USB 3.0 vezérlő. Ha Intel eXtensible Host Controller, akkor azt a másik topikban említettek alapján natívan támogatja a Windows 10. Tehát ennél normál esetben nem kell külön driverekkel szórakozni és simán működnie kellene.

(#3758) beatrix999


beatrix999
újonc

Sziasztok! :)

Keresek valakit aki a lent kifejtett problémám megoldásában tud segíteni, mivel nem vagyok jó infós, amennyire csak tudjátoka lehető legérthetőbben írjátok le mit is kell csinálni, hol találom stb.

Kingston DT101 G2 32 GB-os pendrivem van. Nem tudom használni, azt írja folyton, hogy formázzam, de írásvédett ezért nem lehet formázni.

Próbáltam cmd-ben a diskpart-os megoldást (természetesen eljutottam odáig, hogy att disk clear readonly) de továbbra sem oldotta fel az írásvédettséget, majd próbáltam a regedit-es megoldást is, ez sem vált be. Még egy firmware frissítést is próbáltam, de ezzel kudarcot vallottam, nem tudtam mit csináljak miután letöltöttem a programot, vmi kulcsot kellett volna beírni, de nyilván a fizetőseknek van csak...

előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#3759) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Az előbb véletlenül egykérdés miatt a Milyen..... topikba írtam be a problémámat.

Áthozom ide, ha tudtok segíteni, előre is köszi! :R

(#3760) aDaM909 válasza beatrix999 (#3758) üzenetére


aDaM909
tag

Lemezkezelőből próbáltad particionálni, vagy mondjuk valamilyen jobb partíciós programból (kedvencem a Minitool Partition Wizard Free)?
Vagy másik oprendszer Linux alól (pl. Ubuntu)?

(#3761) hemo


hemo
tag

Hello olyan problémám lenne.. vagy egy corsair házam és van rajta 2 előlapi usb 3.0 csatlakozó gyári.. lapos kábel, dugóján 3.0 kék

vettem egy pcie kártyát az elsőnek csak a 9 tűs csatlakozása volt és általában csak usb 2.0 sebességen ment.. néha első bedugásra ment rendesen.. bedugáskor irta, hogy gyorsabb csatlakozásra képes... mikor 2.0 ment akkor 35mb/s, különben 120 körül...

Azt hittem a kártya vettem másikat annak van hátsó usb 3.0-ja is.. helyzet nem változott...
hátulsók mennek 3.0 az első csak 2.0...

Hibás az előlapi csatlakozó modul?
Vagy hosszú a gyári kábele?
Lehet más hiba is?

(#3762) Doky586 válasza hemo (#3761) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A házakon levő usb-k felejtősek..

(#3763) talpas válasza hemo (#3761) üzenetére


talpas
aktív tag

Akkor van ott minimum egy 3-as az alaplapon is hátul az hogy muzsikál? A gyári is lehet hibás de te sem hiszed, hogy a hossza miatt.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#3764) hemo válasza talpas (#3763) üzenetére


hemo
tag

a kártya hátulján lévő 2 usb az jóóóó az 3.0..
de mi a bánat lehet egy dugóval és egy kábellel?
vegyek másik előlepi usb-t vagy az sem biztos, hogy jó lesz?

(#3765) aDaM909 válasza hemo (#3761) üzenetére


aDaM909
tag

Üdv! Nem értem teljesen a problémát. Az előlapra kivezetett USB 3-ak lassúak, de a bővítőkártyán/alaplapon a megfelelő csatlakozóba vannak dugva és tudható hogy teljes értékűen működnek is? Ha igen, egy jobb előlapi USB 3 csatlakozó /panel kivezetés lehet megoldja a dolgot. Nem tudom milyen márkák vannak, biztos vannak jobbak. Nekem Cooler Master Force 500 házam van, az előlapon 1 db USB 3.0 és 2 db USB 2.0, rendszeresen van használva, két éves, de eddig okés...

[ Szerkesztve ]

(#3766) Stean20


Stean20
csendes tag

Sziasztok lenne egy problémám!

Adott egy Silicon Power 16bg pendrive.
Van egy ausu o play mini v2 (media lejátszó) és elvileg fájt neki valami angolul kiírt valamit ami nem lett elolvasva csak (ok-ézva) és azóta nem igazán működik a pendrive.

Se sajátgép se total commander nem látja de a windows az ad rendes hangot ha csatlakoztatom. Egyedül "Ezközök és nyomtatók" között látom egy "nincs megadva" kategóriban árválkodik, amiben ha ráviszem az egeret azt írja ,hogy "állapot: Illesztőhiba / hibaelhárítás szükséges (amit hibaelhárítással nem tud megcsinálni.)

Amit ki tudtam belőle hozni:

Tulajdoságok -> események fülön azt írja ,hogy " az ezköz nincs bekapcsolva

Információnál pedig:

Device USB\VID_090C&PID_1000\03000105142500000214 had a problem starting.

Driver Name: usbstor.inf
Class Guid: {36FC9E60-C465-11CF-8056-444553540000}
Service: USBSTOR
Lower Filters:
Upper Filters:
Problem: 0xA
Problem Status: 0xC0000001

windows os hibaelhárításnál PnP hibát észlelt de nem tudott vele mit kezdeni...

Van remény? :S

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#3767) destdfire30


destdfire30
újonc

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, van egy 8Gb-s sandisk ultra fit pendrive-m és nem jelenik meg a windows intétőben. Csatoltam egy képet, hogy mit ír ki a lemezkezelő. Valamilyen megoldást tudtok rá?
Előre is köszönöm![kép]

[ Szerkesztve ]

(#3768) hemo válasza Stean20 (#3766) üzenetére


hemo
tag

Corsair ház nem gagyi....
Na most azt csináltam, hogy vettem egy nem olcsó usb 3.0 kábelt kék szinű 1 méter és bedugtam hátra..
ha be van dugva csak lassan megy, ha közvetlenül van a pendrive hátra dugva gyorsan..
ilyenkor?

(#3769) ubyegon2 válasza hemo (#3768) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valami csak nem USB 3.0 akkor vagy mégis hosszú neki a kábel (utóbbira kicsi az esély amúgy). Alaplapon nincs USB 3.0, hogy kipróbáld?

Sorry, de a nem olcsó kábel még nem garancia arra, hogy jó minőségű és 3.0-ás. Lehet, hogy ez a kábel csak kényelmet jelent, gyorsaságot nem nagyon. :U

[ Szerkesztve ]

(#3770) aDaM909 válasza hemo (#3768) üzenetére


aDaM909
tag

Az USB 3 elvileg kb. 3 méter kábelhosszt támogat, addig nem kellene, hogy csökkenjen a sebesség vagy számottevően a jelerősség.
Javítás:
Az USB 3.0 és 3.1 Gen 1 szabványok egyes oldalak szerint max 5m-t is engednek,
az USB 3.1 Gen 2 max 1m-t enged.

[ Szerkesztve ]

(#3771) Doky586 válasza hemo (#3768) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De amit beledugtál az az. (hiszen nem tudtad megmondani a gyártója nevét)

(#3772) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak!
Windows 10 topicban linkelte be ezt a topicot egy Fórumtárs. Bemásolom a tényeket :)

Egy érdekes mozzanatba ütköztem.
Már az is érdekes miként. :D Nagymamám kapott egy HP 250 lapost az önkormányzattól, sok más idős személlyel egyetemben. :) Windows 10 Home van a gépen.

Ezen a gépen ugyebár 2 db USB 2, és 1 db USB 3 port van.
Adott egy Verbatim Store'N Go Pendrive, a maga ~8 GB kapacitásával. Két másik gépen üzemel pöpecül. De hátha ez a gond, hát újrakreáltam rajt' a kötetet. Persze semmi változás...
Csatlakoztatom a HP 250 lapos bármelyik portjába, érzékeli, hogy valami csatlakozott, pittyen is egyett a szokott módon.
Gépház eszközök menüjében megjelenik. Vezérlőpult eszközök, valamint eszközkezelő menüjében is megjelenik. Lemezkezelő is látja. De!
Sem intéző, sem commander nem látja. Nem tudok neki betűjelet sem adni, nem aktív ez az opció a lemezkezelőben...
Akár engedélyezem az eszközkezelőben az USB portok energiagazdálkodási célú lekapcsolását, akár nem, ugyanez a nóta...
Mi a túró ez? Tud valaki segíteni? :F

[ Szerkesztve ]

(#3773) King Unique válasza zsoltip (#3772) üzenetére


King Unique
titán

Windowsnál a beépített és a külső fájlkezelőben is csak akkor fog megjelenni a pendrive, ha van meghajtóbetűjele. Ha nincsen és a lemezkezelőben inaktív a hozzárendelési opció, akkor meg lehet próbálni parancssorban a DiskPart segítségével. Valamint akár külső particionáló programmal (példa) is. Ha nincsenek rajta fontos adatok, akkor pedig akár újra is lehetne formázni / particionálni a korábban említett módszerek szerint.

(#3774) zsoltip válasza King Unique (#3773) üzenetére


zsoltip
őstag

Semmi más nem segített, mint egy tök egyszerű dolog.
Már több gépen is próbáltam formázni, kötetet újrakreálni rajta... de semmi...
XP-s gép látta, Win 10-es gépek egyik sem. :DD
No. LG G4 készülékemhez csatlakoztattam USB-OTG kábelen. Hibás pendrivenak észlelte. Felajánlott javítást.
Elvégezte.
Azóta minden készülék boldogan megeszi ismét. Az ominózus HP 250 is persze... :))

(#3775) King Unique válasza zsoltip (#3774) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki pontosan mit próbáltál, de ha jó az a pendrive, akkor normál esetben W10 alatt is használhatónak kellett volna lennie egy teljes újraparticionálás után. Illetve előtte a meghajtóbetűjel hozzárendelését is meg lehetett volna próbálni stb. Mert a leírtak alapján csak az volt a gond, ellenben a rendszer magát a pendrive-ot felismerte, megjelent az eszközkezelőben és egyéb helyeken is. Az a G4 pedig elvileg egy okostelefon Android operációs rendszerrel. Annál megint nem derült ki, hogy pontosan milyen javítást végzett a pendrive-on, de pl. firmware szinten azért nem tud belenyúlni és leginkább csak a fájlrendszert piszkálhatta. Arra Windowsnál is ott van a CHKDSK, de egy teljes újraparticionálás nyilván tiszta lappal indít.

[ Szerkesztve ]

(#3776) zsoltip válasza King Unique (#3775) üzenetére


zsoltip
őstag

Win 10 alatt és XP alatt is ügyködtem a pendrive-val.
CHKDSK, Lemezkezelő, Easeus Partiton Manager, Marvik Pendrive kezelő app... ezeket próbáltam.
Kötetet, s partíció regenerálás betűjel hozzárendelés, formázás....elég teljeskörűen próbálkoztam, mint olvashatod. S magam sem tudom mi a túróért így oldódott meg... :N

[ Szerkesztve ]

(#3777) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Karácsonyra kaptam egy bontatlan Sandisk Extreme Go USB 3.1 64GB-os pen drive-t. Mai napon fogta magát és nem akar működni. Nem kap áramot (csúsztatón van kék fénykibocsátás csatlakoztatáskor, de az sincs). Bárhova bedugom semmi.Mozgattam semmi.

Több gépben is volt alkalmam próbálni de semmi. Nagyon fontos anyagok vannak rajta. Menthető ez valahogy? :R

Ebay-ről rendeltem, egy sokak által ismert személytől szóval. Most vagy kifogtam egy selejtes darabot vagy fos a márka. Egy régi fos Kingston-om tökéletesen működött eddig ami vagy 5-6 éves.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#3778) King Unique válasza Carasc0 (#3777) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor adja magát a visszaküldés, illetve a garis csere. De, ha fontos adatok vannak rajta, akkor először nyilván azoknak a lementését kellene megoldani. Viszont, ha ehhez jelen esetben jobb híján szét kell szedni a pendrive-ot, akkor emiatt a (garanciális) csere is ugrik.

Adatmentéses ügyben, illetve hogy mit lehet kezdeni ezzel a nem működő pendrive-val, az Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene érdeklődni. Egyébként fontos adatokat kizárólag 1 db fizikai tárolón mindenféle biztonsági másolat nélkül tárolni, ráadásul egy ilyen nem feltétlen a legmegbízhatóbbnak mondható flash meghajtón, nem volt éppen okos húzás...

[ Szerkesztve ]

(#3779) Carasc0 válasza King Unique (#3778) üzenetére


Carasc0
őstag

Nem a legmegbízhatóbb? Pedig mikor rendeltem, azt harangozták hogy Sandisk az isten. Ez meglepő de láthatóan tény. Amúgy Transcend JF 790 a következő páciens. Olcsóbb is.

Ebay-es rendelésnél is lehet gariztatni? Gondolom bonyi meló!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#3780) King Unique válasza Carasc0 (#3779) üzenetére


King Unique
titán

Az olyan flash-alapú tárolóknál, mint a pendrive-ok számtalan esettel találkozni, amikor hirtelen eltűntek róluk az adatok, vagy éppen írásvédetté vált a meghajtó, majd tönkrement stb. Igaz nem feltétlen lehet ezt mindegyikre leáltalánosítani, de az ilyen eszközöknél mindig is vita volt arról, hogy mennyire alkalmasak tartós adattárolásra. Egyes vélemények szerint leginkább adathordozásra valók, illetve fontosabb adatok tárolására max. úgy, ha azokról eleve máshol is van online / offline mentés. Ami ugye nem ártott volna a jelenlegi esetnél sem...

Az esetleges cserét, illetve garanciális ügyintézést már az eladótól kellene megkérdezni. Vagy esetleg felvenni magával a gyártóval a kapcsolatot és RMA ügyintézést eszközölni. Viszont az adatmentés nem része a garanciális cserének! Illetve, ha a termék megbontásra és szétszedésre kerül, akkor az pedig a garanciát kizáró ok! Tehát azt kell eldönteni, hogy mi a fontosabb. Ha az adatmentés, akkor az ügyben már a javasolt topikban kellene érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#3781) Carasc0 válasza King Unique (#3780) üzenetére


Carasc0
őstag

Nem az adatok a fontosak rajta valójában. Inkább az hogy mi a fene baja van a cuccnak. Nekem olyan Pen-drive kell ami bírja a napi szintű ki-be huzkodást. Ebben bíztam, hamar meg is halt. De hogy mitől ez bazira rejtély. Reggeli órákban még ment. Utána megfelelően kihuztam ahogy kell miután bezártam mindent (win7), és olyan 1 óra mulva vissza dugtam azóta 0 aktivitást mutat. Zsebemben volt. Semmilyen fizikai behatás nem érte. Semmi.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#3782) King Unique válasza Carasc0 (#3781) üzenetére


King Unique
titán

Pedig eleve úgy kezdted, hogy nagyon fontos anyagok vannak rajta és azokat hogyan lehetne lementeni. Ha mégsem annyira fontosak és eleve pótolhatók, akkor ez ügyben nincs miről beszélni. Illetve, ha a csatlakoztatáskor a pendrive LED-je nem világít és egyáltalán nem érzékeli semmilyen formában az OS, illetve több gépen próbálva sem, akkor ezzel kapcsolatban szintén nincs miről beszélni. Az ilyennek az esetleges bütykölése / javítása eleve nem éppen otthoni feladat, illetve vesződni sincs értelme vele, ha amúgy a garancia keretében ingyen ki lehetne cseréltetni egy másikra. Na meg egy ilyen pendrive eleve afféle fogyóeszköz, szóval annyira nem meglepő, ha tönkremegy. Valamint ugyan akár a boltban vásárolt termékeknél is ki lehet fogni időnként hibás példányt, de az ilyen "egyéb" helyeken történő vásárlásnál meg ki tudja éppen milyen forrásból szerzi be az eladó, az meg a másik...

[ Szerkesztve ]

(#3783) aDaM909 válasza Carasc0 (#3781) üzenetére


aDaM909
tag

Erre én is gondoltam, hogy fel lehetne a gyártóval venni a kapcsolatot. Talán még az adatok lementését is vállalják a jó hírnevük megtartása végett.

(#3784) beatrix999


beatrix999
újonc

Sziasztok! :)

Keresek valakit aki a lent kifejtett problémám megoldásában tud segíteni, mivel nem vagyok jó infós, amennyire csak tudjátoka lehető legérthetőbben írjátok le mit is kell csinálni, hol találom stb.

Kingston DT101 G2 32 GB-os pendrivem van. Nem tudom használni, azt írja folyton, hogy formázzam, de írásvédett ezért nem lehet formázni.

Próbáltam cmd-ben a diskpart-os megoldást (természetesen eljutottam odáig, hogy att disk clear readonly) de továbbra sem oldotta fel az írásvédettséget, majd próbáltam a regedit-es megoldást is, ez sem vált be. Még egy firmware frissítést is próbáltam, de ezzel kudarcot vallottam, nem tudtam mit csináljak miután letöltöttem a programot, vmi kulcsot kellett volna beírni, de nyilván a fizetőseknek van csak...

előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#3785) Doky586 válasza beatrix999 (#3784) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha így kaptad a boltban akkor vidd vissza..

(#3786) King Unique válasza beatrix999 (#3784) üzenetére


King Unique
titán

Pont nemrég volt arról szó, hogy ha egy pendrive hirtelen és véglegesen írásvédett lesz, valamint már az OS sem kezeli rendesen, akkor ez lehet a tönkremenetel egyik jele is. Az ilyennel pedig rendszerint nem nagyon lehet mit kezdeni, pláne otthoni környezetben nem. Ha még van rá garancia, akkor adja magát a csere. Ha nincsen, akkor kb. kuka...

A firmware piszkálása pedig eleve kockázatos művelet! Illetve, ha nem a megfelelő programmal és firmware-rel történik (már ha van ilyen egyáltalán az adott típushoz), akkor azzal könnyen "téglásítani" lehet az eszközt...

[ Szerkesztve ]

(#3787) Chris0321


Chris0321
addikt

Szevasztok.

Nekem egy olyan problémám van, hogy tavaly novemberben vettem egy Kingston DTDUO3/16 Gb-os pendrive-ot amit a régi gépemmel és a munkahelyi gépemmel használtam. A régi alaplapom egy ASUS P5KPL-AM EPU
volt, sata 2-es winchesterrel és egy nagyon régi házzal így nem csodálkoztam rajta, hogy az írási sebességem a pendrive-ra 10 MB/s körül volt. A munkahelyi gépemen kb. 40 körüli értéket produkált, így gondoltam majd az új géppel hasítani fog. Nem talált. Az új alaplapom az adatlapomon, sata 3-as winchesterről írom az adatokat a pendrive-ra és akár 2-es akár 3-as foglalatban van a pendrive 40-es kezdésről szinte azonnal leesik 10 körülire a sebesség megint. Ez főleg azért idegesítő mert amikor az új gépemen lévő sata 3-as hdd-re másoltam át a régi gép 2-es hdd-éről akkor a filmeket simán vitte 100-as körüli sebességgel. Az alaplapra volt csatlakoztatva mindkét hdd. Néztem tegnap a céges gépen hátha a pendrive lassult be valamiért de ugyan akkora sebességet mutatott.
Tudna valaki segíteni ebben a problémában?

(#3788) King Unique válasza Chris0321 (#3787) üzenetére


King Unique
titán

Ez megint kb. ugyanaz az eset, amiről nemrég egy másik topikban volt szó. Ennek az adatlapján szintén 10 MB/s írási sebesség van megadva a 16 GB-os modellnél, vagyis nincs miről beszélni... Másrészt a linkelt esetnél az illető keverte az írási és az olvasási sebességet, vagyis amikor a pendrive-ra és amikor a pendrive-ról másol. Lehet esetedben is erről van szó és olvasásnál mutat 40 MB/s értéket.

Tanulság: tessék egy normális, kellően gyors pendrive-ot venni, ha annyira fontos a minél nagyobb adatátviteli sebesség!

[ Szerkesztve ]

(#3789) Chris0321 válasza King Unique (#3788) üzenetére


Chris0321
addikt

Teljes mértékben igazad van, ezt elég rendesen benéztem de mentségemre szóljon, hogy azt gondoltam a Kingston nem rossz márka és nem poénból rakták rá azt a 3.0-ás csatlakozót.

(#3790) King Unique válasza Chris0321 (#3789) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk előtte meg lehetett volna nézni a specifikációkat. De az meg a másik, hogy az ilyen 10 MB/s írási sebességre képes vackokra nyilván nem kellene a gyártóknak erővel ráaggatni az USB 3.0/3.1 feliratot... Egyébként van az említett gyártó kínálatában gyorsabb pendrive is (példa), valamint a többinél szintén. Az előbbihez visszatérve amúgy valójában az is csak USB 3.0-s, mert pusztán csak EZT használják ki a gyártók... Szóval pendrive-oknál az USB 3.1 felirat megint ne tévesszen meg senkit! :D

[ Szerkesztve ]

(#3791) Chris0321 válasza King Unique (#3790) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem gondoltam, hogy egy 3.0-ás usb-vel ilyen problémám lesz. Bementem a boltba, megmondtam mekkora tárkapacitású 3.0-ásta lenne szükségem, kiválasztottam egy szimpatikust. Ha tudtam volna, hogy ilyen átverős a dolog akkor természetesen vásárlás előtt utánanézek a dolgoknak.

(#3792) Chris0321 válasza Chris0321 (#3791) üzenetére


Chris0321
addikt

Bejöttem dolgozni mesélem kollegámnak, hogy jártam erre ő is azt mondta már neki is feltűnt a 3.0-ás pendrive-a mennyire lassú. Rá is keresett az adataira, az ő írási sebessége is csak 10 de az olvasási sebessége is csak 40.

(#3793) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez se túl szuper, de ez van.

[ Szerkesztve ]

(#3794) Doky586 válasza Doky586 (#3793) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Itt a másik mérésem: [link]
4kB szektorméretre volt formázva, de ahogy látom a fizikai szektorméret 512KiB, úgyhogy lehet átformázom..

(#3795) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Egy Kingston DT50 (16GB) adta meg nálam magát. Amikor rádugom a gépre, formázást kér, amit viszont nem tud végrehajtani. A lemezkezelőben próbáltam törölni, formázni, de kifagy. Azután a parancssorból a diskpart segítségével próbáltam egy leírás alapján megoldani, de a DELETE PARTITION OVERRIDE után hibaüzenetet dob, hogy "nem találja az adott fájlt", nézzek után a system event log-ban. Itt elfogyott a tudományom :) Tudna valaki esetleg javasolni valamit? Honnan lehet tudni, h fullra megdöglött a cucc vagy javítható lenne még?! Köszi!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#3796) King Unique válasza tylerddd (#3795) üzenetére


King Unique
titán

Itt van pl. EZ és EZ az eset. Ha írásvédett lett a flash meghajtó és nem lehet újraparticionálni pl. ezekkel a módszerekkel, valamint az írásvédettség megszüntetése sem megy ezzel, akkor nem érdemes vele szórakozni. Javítani nem érdemes és nem is nagyon szokták már az ilyeneket. Ha nem kell róla adatot menteni, akkor marad a garanciális csere, vagy annak híján a kuka...

[ Szerkesztve ]

(#3797) tylerddd válasza King Unique (#3796) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi, megnézem őket. Ajándékba kaptam internet előfizetés mellé, fogalmam sincs, hogy lehetne-e egyáltalán garanciáztatni.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#3798) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Üdv!
Ez normális egy Siliconpower Blaze B50-32gb-től?

Független a fájlrendszertől és az usb2/usb3 csatitól.W10 alatt 6-9mb/s-al másol.
Ezen (1-2) tesztek alapján az én eredményem marhára nem stimmel,kimeríti az ipari hulladék fogalmát. :U

(#3799) King Unique válasza Milka 78 (#3798) üzenetére


King Unique
titán

A gyártó oldalán a 32 GB-os modellnél névlegesen max. 90 MB/s olvasási és 25 MB/s írási sebesség van megadva. Azt pedig oda is írják, hogy ezektől az értékektől lehet eltérés az adott hardver- és szoftverkörnyezet függvényében. Illetve nyilván pl. a teszteléshez használt szoftver sem teljesen mindegy. A linkelt teszteknél ráadásul a CDM régebbi (3.x) verzióját használták, míg a mostani screenshoton vélhetően egy újabbal történt a mérés. De egyébként léteznek más tesztszoftverek is ilyen célra (példák).

A gyári értékek alapján az olvasási sebesség elvileg rendben van, aminek a pendrive-ról történő másolásnál is meg kell lennie. Az írás, azaz a pendrive-ra történő másolás viszont lassabb a névlegesnél. De ez függ a cél- és forrásmeghajtó sebességétől is, a fájlmérettől stb. Valamint ilyenkor lehetőség szerint célszerű másik szoftverrel, másik (PC-n hátlapi) USB 3.0 portban, sőt akár másik gépen és operációs rendszerrel is kipróbálni a pendrive-ot. Ha mindenhol, minden helyzetben ugyanilyen lassú írást produkál, akkor lehet azt mondani, hogy ez most csak ennyit tud...

[ Szerkesztve ]

(#3800) Milka 78 válasza King Unique (#3799) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Win 7-en 86/7 mb/s,de kijelöltem 20x1gb-nyi sorozatot és hanyattvágta magát a gép.A számításnál vártam úgy 3-4npercet,majd elkezdett szaggatottan 7-9mb/s-al másolni.
Ugyan ezen gépeken 48/50 mb/s-el ír a HyperX Fury 16 mb-os(piros/fekete műanyag házas) pendrivom,tehát ezt a környezet dolgot ki is zárhatom.
Ez egy nagy átverés,a névleges teljesítménytől kb 3.5x lassabb ami egy Tesco-s kacat sebességével vetekszik. Ez kb olyan mintha az 5 literes városi fogyaszrású autót 15 literes fogyasztás esetén egy legyintéssel elintéznénk...
Tehát az ennyit tud nem elfogadható válasz.A kérdés,hogy garanciális probléma fent áll ez esetben?
Amúgy ezt a pendriveot ajánlották nekem mint viszonylag gyors példányt...na ez nem az :U

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.