Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#3801) Doky586 válasza Milka 78 (#3798) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kérlek legközelebb a program teljes képét tedd be, ne csak egy kivágást belőle fejléc nélkül (ami fontos információt tartalmazna), a tesztelt eszköz típusát pedig a láblécbe lehet beírni, az sem érthető miféle mili bitekről beszélsz..

500 MiB helyett pedig 1 GiB a helyes választás..

[ Szerkesztve ]

(#3802) Milka 78 válasza Doky586 (#3801) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem pedig pofon egyszerű,King Unique is megértette,de leegyszeűsítem...van egy Silicon Power B50/32gb-s pendrive ami átlag 7-9mb/s-al ír saját magára a gyártó álltal feltüntetett 25mb/s-al eltérően.A hiba független op.rendszertől,pc-től,tök mindegy,hogy usb2 avagy usb3-ra van kötve és tök mindegy az usb csatoló elhelyezkedése is(előlapi,hátlapi).
Attól is független,hogy 500 avagy 1000 mb és a milibitek amiket említesz na az nem az én szüleményem (alapértelmezett egység a windowson belül a MegaByte/secundum kb. ezer éve).
A teszrről ugyan tehetnék be normál méretet (ha ez segít eskü megoldom),de mint fent említettem nem az a bajom,hogy a tesztprogramban nem hozza a számokat,hanem egy sima 1gb-s (Gigabyte,hogy ne legyen félreértés)-os mkv,avi,stb (több féle formátumú és méretű videó fájlal tesztelve)...fájlt sem hajlandó a gyártó által megadott sebességen felmásolni az említett pendrive-ra (kb 3-3.5x lassabban hajlandó csak erre).
Tehát a kérdés továbbra is adott (lehet e ez garanciális probléma,esetleg csak a gyártó hazudozik). :)

[ Szerkesztve ]

(#3803) King Unique válasza Milka 78 (#3800) üzenetére


King Unique
titán

Ha máshol is ilyen gyér az írási sebesség, akkor ez a példány úgy néz ki, hogy csak ennyit tud. Viszont az nem derült ki, hogy most lett-e véve és még új, vagy már komolyabban használva van egy ideje. Előbbi esetben az tényleg nem teljesen stimmel, hogy a 25 MB/s helyett csak 7-9 MB/s az írási sebessége. Viszont az utóbbinál, ha nem működik a pendrive-nál a Wear Leveling és a TRIM, akkor akár az is okozhatja a(z egyes) memóriacellák idő előtti elhasználódását és az írási sebesség drasztikus esését. Sőt, az SSD-kkel ellentétben a pendrive-ok és az SD-kártyák esetében ezek rendszerint nem nagyon szoktak működni, vagy ha esetleg némelyiknél igen, akkor sem feltétlen elég hatékonyan.

A garanciális cserébe általában a termék rendeltetésszerű használata mellett bekövetkező meghibásodás tartozik bele. Tehát, ha pl. hirtelen és tartósan írásvédett lesz a pendrive, nem ismeri fel semmilyen OS stb. Az, hogy nem hozza 1:1-ben a gyártó által megadott írási és olvasási sebességeket, az már nem feltétlen. Pláne, hogy maga a gyártó is odaírja, hogy a felhasználó saját hardver- és szoftverkörnyezetében lehetnek erre vonatkozóan eltérések. Na meg pl. egy ilyen komolyabb típusnál inkább lenne jogosabb a reklamáció, ha csak 7-9 MB/s értékkel lehetne rá írni. Viszont egy olyan, amelynél a gyári érték is csak 25 MB/s, az így is, úgy is lassú, hiába hangzatos elsőre a 3,5-es szorzó... Egy normális USB 3.0-s pendrive adatátviteli sebesség terén ott kezdődik, ha nemcsak olvasásnál, hanem írásnál is különb értékeket tud produkálni az USB 2.0 szabványnál.

[ Szerkesztve ]

(#3804) Doky586 válasza Milka 78 (#3798) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak megfelelően kell összeállítgatni a szektorméretet és a mérési adatméretet és egyből tökéletes sebességet lehet kapni ugyanazon pendrivera.. persze ez csalás. Ezért szokás egységesen (1GB-al) tesztelni..

[link] [link] [link] azaz hogy 18 vagy 84 MB/s a mért írás az csak módszer kérdése.. :C

[ Szerkesztve ]

(#3805) Milka 78 válasza King Unique (#3803) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Értem.Akkor leegyszerűsítve ezt megszívtam.A pendrive vadi új,így akár vissza is vihetném,de már ez is csere termék és kezd cikivé válni az állandó garanciális ügyintézés.
Minden esetre ez a pendrive egy hulladék,nem is értem hogy lehet benne az ajánlásokban.A 8gb-s usb 2-es pendrive-om ami van vagy 7 éves állva hagyja ezt.:(

(#3806) Jakesz


Jakesz
őstag

Sziasztok!
A pendrive-om egy ideje azt csinálja, hogy amikor csatlakoztatom a géphez, akkor felismeri és működik, azonban 1-2 perc múlva ledobja, és nem ismeri fel az istenért sem, akkor sem, ha újracsatlakoztatom. Más pendrive-ot próbáltam, és ott nincs ilyen gond, szóval nem az USB port a hibás. Amúgy Adata pendrive-ról van szó.

(#3807) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Minden előre látható jel nélkül egy pendrive-om írásvédett lett.
Tudtok valami programot ajánlani, amivel közelebbről megnézhetem, javítható-e, vagy tekintsem elhalálozottnak?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#3808) King Unique válasza -=RelakS=- (#3807) üzenetére


King Unique
titán

Az nemrég le volt írva, hogy (egyes) pendrive-oknál nem meglepő az ilyen. Ahogyan egy hasonló kérdésre adott válaszban az is, hogy miket lehetne ilyenkor kipróbálni.

(#3809) -=RelakS=- válasza King Unique (#3808) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hmm... szóval ez gyakoribb probléma, mint gondoltam.

Köszönöm!

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#3810) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

SanDisk RMA ügyintézéssel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Ma jött meg SincerityTrading-töl a 10-én rendelt SanDisk Ultra 32GB-os pendrive-om, regisztráltam a SanDisk honlapján, lefuttattam egy CrystalDiskMark tesztet, majd mikor ez után másolni akartam rá azt írta a Win 10, hogy írásvédett a meghajtó. Feleségem gépén is próbáltam, de ott is írásvédettnek jelzi. Diskpart-os attrib parancsot próbáltam, sikeresen lefut, de a read only attribútum továbbra is maradt. Jópár pendriveot és microsd kártyát rendeltem már tőle, de még soha nem jártam így.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#3811) Roland8622 válasza Crvsh3R (#3810) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Szia. Kb. ugyanígy jártam én is. Szerintem még a típus is stimmel.
Nyitottam ticket-et vagy mi lenne a neve. Leírtam, hogy a pendrive átment ReadOnly-ba. Kisezernyi megoldási javaslatot írtak, amit én már előtte ki is próbáltam.Visszapostáztam és azóta vissza is kaptam az árát.

Nálam úgy kezdődött, hogy lassúnak találtam az írási sebességet usb3.0-án. Megküldtem egy tesztel szintén a CDM-al és utána jött ez elő :(

Szóval bátran írj rájuk és küld vissza.
Most nekem is van egy hibás pendrive-om, azt mindjárt leírom külön.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#3812) aDaM909 válasza Roland8622 (#3811) üzenetére


aDaM909
tag

Nem lehetne ehhez a topikhoz egy összefoglalót készíteni? Úgy látszik ismétlődnek egyes problémák. Valaki fejes/bennfentes? :)

[ Szerkesztve ]

(#3813) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Na akkor a sajátom:
Rendeltem 2016.12.28-án egy Sandisk Extreme 64Gb-os pendrive-ot.
Itt írtam is róla anno
Tegnap este jó volt, ma délelőtt már nem. Eszközkezelőben nem látni. Lemezkezelőben néha lehet látni, de hiába adok neki másik meghajtó betűjelet semmi értelme. Lecsatlakoztatásnál kiírja, hogy ott van, de ott sem írja melyik meghajtó. Ja meg van hogy onnan is eltűnik. Ami csak van usb port már végigpróbáltam.
Amikor csatlakoztatom v. le hangot is ad. Jó lenne valahogy hozzáférni a rajta levő adatokhoz :U

kép1
kép2
kép3

Ennyi idő után visszamerjem küldeni ? Eddig korrektek voltak. Mindig jött időben a cucc.

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#3814) Crvsh3R válasza Roland8622 (#3813) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Jeleztem SanDisk online RMA űrlapján a dolgot, ma kaptam is egy levelet az instrukciókkal és egy UPS futárszolgálatos matricával. Holnap jön érte a UPS futár (online a matricán lévő adatok alapján tudtam kérvényezni). Eléggé korrektnek találom a SanDisk részéről a hozzáállást. Egy fillérembe sem kerül még a szállítás sem, holott Kínából rendeltem. Azt írták, hogy kapok egy teljesen újat (csomagolás nélkül), amint beérkezett hozzájuk a hibás darab Csehországba (7-10 nap).

Én a helyedben megpróbálnám ugyanezt. Garanciaidőben szerintem még simán benne vagy.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#3815) Doky586 válasza Roland8622 (#3813) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#3816) Roland8622 válasza Doky586 (#3815) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Huu valami van az oldallal.

Tessék: kép lemezkezelő

# Crvsh3R nézd csak: itt írtam a hibáról

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#3817) Crvsh3R válasza Roland8622 (#3816) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Ugyanez a pendrive jött nekem is. Már kezdem azt hinni, hogy a CrystalDiskMark okozta ezt. A teszt simán lefutott. Ha jól emlékszem olyan 144/33 körül volt a mérés eredménye. Ezután próbáltam volna egy 6 GB-os fájlt másolni rá (exfat fájlrendszer) hátha jobb eredményt kapok, de ekkor már írásvédett volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#3818) Roland8622 válasza Crvsh3R (#3817) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Ezen keresztül töltötted ki: [link] ?

Sajna nekem nincs meg a gyári doboza, sőt a háta is szét van kopva :(
kopott rendesen
Minden memória kártya / olvasó stb. doboza megvan, ennek sehol nem találom.

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#3819) Crvsh3R válasza Roland8622 (#3818) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Igen, itt töltöttem ki. Előtte azért regisztráld a pendriveot a saját SanDisk fiókodban és legyél is belépve, amikor ezt töltöd ki. Dobozt nem kérik. Ezt kitöltöd és mellékelsz 3 fotót: pendrive elölről, hátulról (gyári számnak olvashatónak kell lennie) és a számláról egy screenshotot (én pdf-be kinyomtattam az e-mailes visszaigazolást a rendelésről és a PayPal számlát). Így összesen 4 fájlt csatoltam. Egy nap és jött a válasz e-mail az instrukciókkal és a UPS-es feladáshoz szükséges előre kitöltött és kifizetett matricával. Holnap délelőtt jön a UPS futár érte. Nekem egyedül a boríték és a kinyomtatott UPS címke került így pénzbe, a futár házhoz jön.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#3820) Roland8622 válasza Crvsh3R (#3819) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Na majd cseles leszek. Még jó hogy anno készítettem pár képet. Arról majd megpróbálom leolvasni a számot. Na meg csatolom nekik, akkor és most :D

Köszönöm a segítségedet, remélem nekem is sikerülni fog. Hülye fejemmel megint ezen tároltam fontos dolgokat. Sosem tanulok belőle :W

"saját SanDisk fiók" most várom az email-jüket, hogy a regisztrációt véglegesítsem. Mondjuk ez is jó ötlet, ha van kiterjesztett garancia, akkor azt minél hamarabb rendezni.

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#3821) Crvsh3R válasza Roland8622 (#3820) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Azért az gyanús, hogy ugyanonnan rendeltünk ugyanolyan pendrive-ot (pár hónap eltéréssel) és mindkettőnknek a CrystalDiskMark után halt be. Nyugodtabb lennék, ha tudnám, hogy a program okozta-e vagy valami hibás szériát kaptunk véletlenül. Utóbbinak jobban örülnék, mert akkor a cserével megoldódik a probléma.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#3822) Roland8622 válasza Crvsh3R (#3821) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Még most sem jött email, hogy erősítsem meg a regisztrációt a Sandisknál :(

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#3823) Crvsh3R válasza Crvsh3R (#3819) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Update:
A UPS futár pénteken (03.02.) elvitte a pendrive-ot Csehországba az ottani SanDisk központba. Folyamatosan kaptam e-mailt a beérkezésről és a vizsgálat kezdetéről, majd tegnap (03.07.) kaptam az utolsó e-mailt, amiben írták, hogy feladták az új csere pendrive-ot szintén UPS futárral, amit ma (03.08.) kézhez is kaptam, mert 1 napos!!! szállítással adták fel. Egy teljesen úgy, gyári csomagolású pendrive-ot kaptam, ami egy nagy A4-es mappa méretű karton csomagban volt, ezen belül egy bubis borítékban az új, gyári pendrive. Kaptam hozzá új számlát is, amit szintén ők állítottak ki (pontosabban a dublini központ).

Le a kalappal a SanDisk-esek előtt!!! 6 nap alatt megjárta (hétvégével együtt) a pendrive oda-vissza. Nekem csak a boríték és a UPS-es címke kinyomtatása került pénzbe, háztól-házig biztosították szó nélkül a szállítást, 1 napos szállítási időkkel. :R

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#3824) Crvsh3R válasza Crvsh3R (#3823) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

H2testw v1.4 kétszer lefuttatva (CrystalDiskMark-ot a történtek után nem merem lefuttatni):

A pendriveot exFat-ra formáztam. Kicsomagolásnál egyedül annyit vettem észre, hogy ennek a műanyag tok része hátul nincs lefóliázva, nem úgy, mint a Sincerity-től rendeltek.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#3825) King Unique válasza Crvsh3R (#3824) üzenetére


King Unique
titán

"CrystalDiskMark-ot a történtek után nem merem lefuttatni"

Pedig attól normál esetben nyilván nem lesz semmi baja egy pendrive-nak és általában azzal szokás tesztelni. Az előző példány valószínűleg eleve egy hulladék, egy selejtes darab volt, ha ennyitől tönkrement és írásvédett lett...

Egyébként gratulálok a sikeres garanciális cseréhez! Valóban vannak még korrekt gyártók és egy ilyen RMA ügyintézés sem feltétlen vészes. Sőt, van amikor még hamarabb lefut, mintha itt belföldön leadná a vevő az adott boltnál, ahol ülnének rajta 1 hónapot.

[ Szerkesztve ]

(#3826) Crvsh3R válasza King Unique (#3825) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Valóban, normál esetben nem volna szabad ilyennek jelentkeznie, viszont ahogy roller0123 kolléga jelezte nála is ugyanennél a modellnél ugyanez a probléma jelentkezett miután lefutott a CrystalDiskMark. Én már több microsd kártyát és pendrive-ot, sőt SSD-t is teszteltem vele, eddig probléma nélkül, de azért az érdekes, hogy ugyanannál a modellnél ugyanúgy ugyanaz a hiba jött elő. Lehet kifogtunk egy hibás szériát.

Egyébként így, hogy Sincerity-től rendeltem az itthonihoz képest 1 helyett 5 év gari jár a pendrive-ra és persze fele annyiba került, mintha itthon vettem volna meg.

RMA ügyintézésnek pedig nagyon örülök, ennél korrektebb céggel eddig csak egyel találkoztam (NZXT). Amikor panel program során a kedves munkások lenyúzták az 1 hónapos NZXT S340-es gépházam oldalát és kérdeztem NZXT supporttól, hogy hol tudnék új oldallemezt venni, ők ingyen és bérmentve küldtek egyet Los Angelesből. Amikor ez megérkezett és kibontottam sajnos azzal kellett szembesülnöm, hogy az 1 - 1,5 mm-es lemez sarka a szállítás során visszahajlott. Erre mikor ezt közöltem velük és képekkel is illusztráltam, küldtek egy másikat, szintén teljesen ingyen (holott nem vártam el tőlük, nem is mertem volna kérni sem), ami már jó is lett.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#3827) fabri07 válasza Crvsh3R (#3826) üzenetére


fabri07
aktív tag

Sziasztok, az a problémám lenne, rendeltem egy pendriveot aliexpressről 16GB.
Minden működött és mikor bedugtam az EZ A GÉPBEN halványan jeleneik meg az F meghajtó, és ha rámegyek helyezzen be egy lemezt az F meghajtó-ba?

Mi lehet a baj?

(#3828) Jakabferenc


Jakabferenc
újonc

Üdvözlök mindenkit!

Van egy DataTravel 8GB -os Pendrivom de csak 4MB -ot ismer fel!
Kérdésem hogy ezt valami szoftverral javítható -e vagy kuka?
Tisztelettel Jakab Ferenc

[ Szerkesztve ]

(#3829) Doky586 válasza Jakabferenc (#3828) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A lemezkezelőt mutasd ne a filekezelőt..

(#3830) Doky586 válasza fabri07 (#3827) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mutasd

(#3831) King Unique válasza Jakabferenc (#3828) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Elvileg nincsen ezzel semmi komolyabb gond. Pusztán csak ott lett elrontva a dolog, hogy a fájlkezelőben próbálod újraformázni, ami eleve nem minden esetben mutatja a pendrive teljes tárolókapacitását. Sőt, az csak egy másodlagos felület kezelés és particionálás szempontjából is. Grafikus felületen eleve a lemezkezelőt kellett volna megnyitni, arról is betenni egy screenshotot!

A korábban említett módszerekkel simán újra lehet ez esetben particionálni a pendrive-ot és visszanyerni annak teljes tárolókapacitását. Illetve parancssorban a DiskPart használatát egy másik leírás is szemlélteti, amely ráadásul pont egy, a mostanihoz elég hasonló esetet mutat be. Annál az volt a gond, hogy a pendrive-ra a Linux ISO-fájl DD képfájl módban lett kiírva és az hozta létre rajta azt a bizonyos partícióelrendezést. Azzal pedig a mezei fájlkezelő már nem boldogult, illetve a Windows 7 amúgy is csak 1 db partíciót tud kezelni a pendrive-oknál, csak annak oszt ki meghajtóbetűjelet. Ellenben az előbb említett módszerekkel simán újraparticionálható, valamint ott van pl. a Linux ISO-k kiírásához használatos FMW, amely ilyenkor a pendrive helyreállítását is megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#3832) fabri07 válasza Doky586 (#3830) üzenetére


fabri07
aktív tag

Itt van a kicsi

[ Szerkesztve ]

(#3833) King Unique válasza fabri07 (#3832) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég volt részletezve, de egy másik válaszban is említve, hogy a lemezkezelőről, illetve az eszközkezelőről kell ilyenkor screenshot, nem a fájlkezelőről! Pláne, hogy pl. a RAW kötet is így jelenik meg a fájlkezelőben, igaz annál az alábbi hibaüzenet van.

Ha az eszközkezelőben látszik a pendrive, ellenben a lemezkezelőben nem jelenik meg, illetve nem rendesen, 0 bájt a kapacitása stb., valamint másik portban és gépen is, akkor az valószínűleg kuka...

[ Szerkesztve ]

(#3834) Doky586 válasza fabri07 (#3832) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kezdj el visszaolvasni.. :W

(#3835) fabri07


fabri07
aktív tag

Gondolom akkor kuka.
De valamiért a Sharp smart tv érzékeli hm... A laptop szintén nem..

[ Szerkesztve ]

(#3836) King Unique válasza fabri07 (#3835) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez nem túl biztató...Ilyenkor esetleg még az eszközkezelőben / gépházban lehet törölni az eszközillesztőjét, majd utána újracsatlakoztatni a pendrive-ot és akkor automatikusan újratelepíti. A tv-ken pedig rendszerint Linux-alapú / Unix-szerű operációs rendszerek szoktak futni, tehát a PC-n és a laptopon esetleg egy pendrive-ról bebootolt Live Linuxszal lehetne még kipróbálni a pendrive-ot. De, ha rákeresel a topikban, akkor a hasonló eseteknél az ilyen probléma rendszerint a pendrive tönkremenetelével végződött...

Egyébként elég lett volna csak az adott ablakról betenni a screenshotot, azaz a képmetsző, Alt+PrtSc használatával.

[ Szerkesztve ]

(#3837) fabri07 válasza King Unique (#3836) üzenetére


fabri07
aktív tag

Akkor szerinted nem érdemes pendriveokat venni aliexpressről meg az ehhez hasonló oldalakról?

Kösz, ezt még nem ismertem.

(#3838) King Unique válasza fabri07 (#3837) üzenetére


King Unique
titán

Hibás példányt akár belföldi vásárlásnál is ki lehet fogni, ahogyan az ilyen nemzetközi online piactereknél történő rendelésnél szintén. Sőt, az utóbbiaknál akár még fake cuccot is, pláne ha nem megbízható forrásról, illetve eladóról van szó. A pendrive-ok vásárlásával foglalkozó topik összefoglalójában is pont ezért van feltüntetve pár megbízható eladó.

[ Szerkesztve ]

(#3839) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

Adott egyik családtagom pendrive-ja, amivel eddig nem volt semmi gond, most viszont bármelyik géphez csatlakoztatjuk nem mutatja a rajta lévő adatokat, mintha teljesen üres lenne, viszont nem az, mert a windows is jelzi, hogy kb. a fele a tárhelynek foglalt. Most csináltam egy Malwarebytes ellenőrzést rajta, ami nem talált semmit, de munka közben kiírta, hogy milyen fájlokat kutat át, szóval ez is bizonyítja, hogy rajta van még minden. Egyszerűen csak nem látszódik. :F
Ötlet? Mitől lehet ez és hogy lehet megjavítani? Nem szeretném formázni, mert kellene, ami rajta van.
Köszönöm előre is a segítséget.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3840) King Unique válasza AssAssynn (#3839) üzenetére


King Unique
titán

A leírtakból ez esetben sem derül ki, hogy pontosan mi a helyzet. A lemezkezelő, illetve most kivételesen a beépített / külső fájlkezelő által mutatott állapot nem ismert és nincsenek screenshotok sem. Szóval ez így kevés infó...

Így általánosan csak azt tudom mondani, hogy ha fontos adatok vannak a pendrive-on, akkor egy adatmentő programmal (példák) kellene megpróbálni lementeni róla azokat egy másik fizikai meghajtóra. Majd utána, illetve a lementett tartalom visszaellenőrzése után megpróbálni újraformázni a pendrive-ot a korábban említett módszerek valamelyikével, vagy esetleg a fájlkezelőben.

[ Szerkesztve ]

(#3841) AssAssynn válasza King Unique (#3840) üzenetére


AssAssynn
őstag

Azóta.....megnyitottam Total Commander-t, ott pedig kiválasztottam a pendrive-ot, de ott sem mutatott semmi fájlt, mintha teljesen üres lenne az egész.
Viszont!
Felül a "Parancsok" -> "Mappalista"-ra kattintottam, ahol már kihozta a rajta lévő mappákat és ha azok valamelyikére kattintottam, behozta a rajta lévő fájlokat. Illetve itt a mappa "tree"-ben volt a meghajtó [h:\] és a mappák [valami...] között egy ilyen üres, névtelen "mappa" is [ ]. Amikor arra kattintottam, akkor behozta az egész pendrive mappáit, fájljait úgy, mintha csak a Sajátgépben nyitottam volna meg.
Szóval így az adatok már biztonságban vannak. Most újraformáztam, visszamásoltam rá a dolgokat és jó minden.
Bár még most sem tudom, hogy történhetett ez. Remélem később másnak is segít majd a kis történetem.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#3842) core i7


core i7
addikt

Sziasztok Memtest 86 ot írtam pendrivera most leformáztam windowsnak és csak 48MB ot lát a rendszer ,hogy lehet visszaállítani?

Szerk: Megcsinaltam ,hogy legye 7GB lemezkezelőbe de most pendrive 3 particíóra van ,hogy lehetne egybe olvasztani?

[ Szerkesztve ]

(#3843) core i7 válasza core i7 (#3842) üzenetére


core i7
addikt

Kép a problémáról

(#3844) King Unique válasza core i7 (#3842) üzenetére


King Unique
titán

Egy hasonló kérdésre adott válaszban nemrég pont az ilyen esetekről volt szó. Valamint a linkelt leírás is egy ilyet szemléltet részletesen.

(#3845) core i7 válasza King Unique (#3844) üzenetére


core i7
addikt

thx megoldva :R

Viszont az mitől van ,hogy a régi 7,21 helyett 7,18GB lett tudom nem lényeges de kiváncsi vagyok

[ Szerkesztve ]

(#3846) Doky586 válasza core i7 (#3845) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy hogy sosem volt annyi.

(#3847) King Unique válasza core i7 (#3845) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem írtad, hogy nálad a 7,18 GB hol szerepel. De ami a screenshoton bal oldalt van, az a lemez nyers, particionálatlan tárolókapacitása. Ha particionálod, illetve formázod, akkor utána lesz némi veszteség. Na meg a gyártótól is függhet, mert pl. nálam egy 8 GB-os pendrive nyers tárolókapacitása a lemezkezelő szerint 7,36 GB, míg a FAT32-re történő formázás után a fájlkezelő már "csak" 7,34 GB szabad területet mutat.

(#3848) fabri07 válasza King Unique (#3847) üzenetére


fabri07
aktív tag

Nekem megoldodott szetkellett szedni es csak a belsejet meghagyni, valamiert mukodik🤔

(#3849) chungee


chungee
addikt

Napot!

Van 1 ilyenem de keveslem az írási sebességet :( Lehet valahogy tuningolni rajta:F

(#3850) Doky586 válasza chungee (#3849) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legfeljebb Photoshoppal.. ;]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.