Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#3351) Ciccuka válasza .Farkas. (#3350) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3352) .Farkas. válasza Ciccuka (#3351) üzenetére


.Farkas.
tag

Sajnos eldobtam a csomagolast, igy ugrott a gari. :C

(#3353) Doky586 válasza .Farkas. (#3352) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom akkor mehet a pen is a csomagolás után... :(((

(#3354) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Az miért van, hogy 16 Gb-os pendrive 48,7 Mb-osnak írja magát és formázásnál is csak annyit enged beállítani méretnek?

Máskor először olvasok vissza :B

[ Szerkesztve ]

(#3355) aDaM909


aDaM909
tag

Vettem egy SanDisk Ultra Flair 32GB-os pendrive-ot. A Windows 10 28.6GB-ot lát belőle (A lemezkezelőben 28.64 egész pontosan NTFS fájlrendszerrel). Normális ez a különbség?
Tudom, hogy eleve kevesebbet lát az oprendszer az 1000-es váltószám illetve maga a fájlrendszer sajátosságai miatt, nade ennyivel?
FAT32-vel is kb. ennyi a különbség.
Köszi!

(#3356) Ciccuka válasza aDaM909 (#3355) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen normális.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3357) kevinium válasza aDaM909 (#3355) üzenetére


kevinium
aktív tag

Nekem van 1 gigás pendrive-m amiből már csak 564MB-ot lát az oprendszer... A többi blokk elérte élettartama végét :D (Amúgy lassan a pendrive is kezdi :D)

(#3358) Ciccuka válasza kevinium (#3357) üzenetére


Ciccuka
veterán

Rufus formázás után is annyit lát?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3359) kevinium válasza Ciccuka (#3358) üzenetére


kevinium
aktív tag

Nem próbáltam még, de nem is szándékoztam "megszerelni"... Tényleg régi, meg tényleg használtak a blokkok. (Egy időben arra swapoltam. 2-3 hónapig...) Meg amúgy is ajándék volt, inkább már csak eszmei értéke van, elég ritkán használom

[ Szerkesztve ]

(#3360) aDaM909 válasza kevinium (#3357) üzenetére


aDaM909
tag

Az szép, viszont az enyém új, örülnék ha egy jó darabig nem lennének hibás blokkok:D

(#3361) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Sziasztok,

Adott egy Sandisk Cruzer Force 8GB pendrive-om.
Szeretnék a MS Mediacreation tool szoftverrel Win. 10-et rágyógyítani, hogy bootolható eszköz legyen.
Viszont ez a fránya program nem lássa. Sehogy sem. Teljesen mindegy, hogy melyik csatlakozóba dugom.

Azt a tippet kaptam, hogy ezeken a sandiskeken van valami titkosító program... vagy mifene és azt le lehet onnan gyógyítani valamilyen másik programmal.
Tudtok ebben segíteni?

Köszi szépen!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3362) aDaM909 válasza QwErTy42 (#3361) üzenetére


aDaM909
tag

Esetleg az újra particionálást próbáltad? Mondjuk Minitool Partition Wizzard free-vel?

Nekem SanDisk Ultra Flair pendrive-om van egyébként és Ubuntu Linuxot telepítettem mostanában rá.

(#3363) King Unique válasza QwErTy42 (#3361) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Berakhatnál a lemezkezelőről egy screenshotot és akkor kiderülne, milyen rajta a partíciós szerkezet. De amúgy az alábbi hozzászólásban van néhány módszer az újrapartícionálásra is.

Továbbá, ha MCT-vel nem megy, akkor töltsd le az ISO-t és írd ki pendrive-ra. Ahhoz szintén vannak ajánlott programok és módszerek —► [link]. Tehát utóbbiak alapján elég lehet akár az is, ha csak simán felmásolod az ISO tartalmát egy FAT32-re formázott pendrive-ra.

[ Szerkesztve ]

(#3364) QwErTy42 válasza aDaM909 (#3362) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Particionálni még nem próbáltam. Nem is tudom, hogy hogy kell.

(#3363) King Unique

A baj a Sandisk pendrive-okkal, ahogy olvasgattam külföldi fórumokat, hogy a gyártó valamilyen módon úgy okosítja ezeket, hogy az oprendszer meghajtónak és nem usb kulcsnak látja őket. Ahogy a képen is látható: kötet és nem flash drive (vagy mi).

Melyiket próbáljam meg szerintetek elsőként? Rakjam fel az ISO-t simán a pendrive-ra vagy próbáljam először MCT-vel?

Köszi!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3365) QwErTy42 válasza QwErTy42 (#3364) üzenetére


QwErTy42
addikt

A Rufus-szal megoldottam.

Köszi szépen.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3366) King Unique válasza QwErTy42 (#3364) üzenetére


King Unique
titán

Igen, azt tudom, hogy egyes típusoknál előfordulhat ilyen —► [link], [link].
Viszont épp akartam is javasolni, hogy partícionáld újra a pendrive-ot, vagy egyből próbáld meg kiírni rá az ISO-t pl. Rufus-szal, ami eleve megformázza. Az, hogy az MCT nem látja, az csak egy dolog. De, ha már más programok sem, akkor van a probléma.

Amúgy a lemezkezelőről kellett volna a screenshot, de egyébként a fájlkezelőben minden rendben van. Cserélhető lemeznek mutatja, ami pl. memóriakártyák, pendrive-ok esetén az alapértelmezett és nyilván ok. Vannak esetek, amikor helyi lemezként jelenik meg, de nálad nem ez van. Az "Új kötet" megnevezés meg például akkor lesz, ha lemezkezelővel formázod a pendrive-ot és nem a fájlkezelővel. Viszont attól még ugyanúgy cserélhető lemez marad.

Egyébként ilyen téren a helyi lemez sem akadály, mert pl. lehet Windows telepítőt csinálni USB HDD/SSD-re is —► [link]. Az ilyen eszközöket meg ugye alapból helyi lemezként kezeli a Windows.

De mindegy, az a lényeg, hogy sikerült megoldanod. :)

[ Szerkesztve ]

(#3367) QwErTy42 válasza King Unique (#3366) üzenetére


QwErTy42
addikt

Köszi szépen.

Ennek fényében nem valószínű, hogy legközelebb Sandisk-et veszek. :(

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3368) aDaM909 válasza King Unique (#3366) üzenetére


aDaM909
tag

Akkor én még szerencsés vagyok? :) Mostanában vettem a SanDisk-em, de a bootolással nincs gond.

(#3369) CSD-Man


CSD-Man
csendes tag

Sziasztok!

A következő a problémám: Kingston DT R3,0 pendrive-omat a gép 2303 PRAM boot device-ként érzékeli, nem látom az adataimat. Másik gépen is próbáltam, ugyanez a helyzet. Lehet valamit tenni, vagy teljesen megadta magát?

Köszi :)

(#3370) King Unique válasza CSD-Man (#3369) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha fontos adatok vannak rajta, akkor esetleg rá lehetne nézni egy adatmentő programmal, mint pl. a GDB, EaseUS stb. Vagy kipróbálni egy Live Linux alatt, hogy a Windows ellenében az hogyan kezeli. Ha ezek nem boldogulnak vele, akkor meg el kell vinni adatmentő szakemberhez.
Ha nincs igény az adatmentésre és van még rá garancia, akkor adja magát a csere lehetősége.

A fentiektől eltérő esetben lehet egyéb dolgokkal is próbálkozni. Bár azt nem ártana megadni (screenshot), hogy a Windowsban pontosan hogyan jelenik meg. A 2303 PRAM boot device gondolom az eszközkezelőben van, de mit mutat pl. a lemezkezelő, fájlkezelő, egyáltalán nem lehet hozzáférni a tartalmához? Linux alatt sem?

A neten egyébként ugyanilyen problémára van több találat is: —► [link], [link], [link], [link], [link], [link].

Olyan, mintha a pendrive-ban lévő USB-chip típusát (Phison) jelenítené csak meg, de hogy ez most simán visszaállítható a linkekben lévő módszerekkel / programokkal, vagy teljesen megadta magát a pendrive, azt nem tudom... :F

Illetve az előbbiek alkalmazása előtt Windows alatt lehet esetleg megpróbálnám az eszközillesztőjét eltávolítani. Akár az eszközkezelőből manuálisan törölve, akár ezzel a módszerrel —► gép restart —► pendrive újracsatlakoztatása. Valamint több USB-portban is kipróbálnám a pendrive-ot. Ha ezek nem oldják meg, akkor megkísérelném újraformázni / újrapartícionálni egy másik topik hozzászólásában említettek szerint.

A fentebb említett egyes módszerekkel, illetve programokkal csak saját felelősségre próbálkozzunk! Különösen igaz ez a firmware-t babráló műveletekre, ahol rossz esetben akár "téglásíthatjuk" is az eszközt!

[ Szerkesztve ]

(#3371) zamo


zamo
csendes tag

sziasztok

16gb-os SanDisk Ultra DUAL-t nem ismeri fel sem a Samsung Galaxy S III mini sem az s4 mini és a Huawei P8 Lite sem
de a Sony Xperia Z3 compat simán felismeri

a kérdés, hogy mi lehet a gond?

(#3372) talpas válasza zamo (#3371) üzenetére


talpas
aktív tag

Hogy nem ismerem csak a G. keresőben találtam, geeks.hu írja mircoUSB csatlakozó is került rá, így azokkal az okostelefonokkal és táblagépekkel, amelyek USB OTG funkcióval is rendelkeznek, közvetlenül is hozzáférhetünk a rajta lévő adatokhoz. Esetleg a telefonos fórumok, mágusok ügyesebb választ adnának.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#3373) Doky586 válasza zamo (#3371) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Samsung mini-k lebutított eszközök, a Sony compakt-ok pedig teljes funkcionalításúak...

(#3374) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Ha egy pendrive-ot, se a windows-zal se a rufus-szal nem tudok formázni, akkor van még más megoldás?
A rufus logja ezt írja róla:

1 device found
Disk type: Removable, Sector Size: 512 bytes
Cylinders: 1966, TracksPerCylinder: 255, SectorsPerTrack: 63
Partition type: MBR, NB Partitions: 1
Disk ID: 0x00000001
Drive has an unknown Master Boot Record
Partition 1:
Type: Small FAT16 (0x04)
Size: 15.1 GB (16173236224 bytes)
Start Sector: 0, Boot: No, Recognized: Yes
Found USB 2.0 device 'silicon-power USB Device' (1307:0165)
Ignoring drive '\\.\H:' as it spans multiple disks (RAID?)
Ignoring drive '\\.\H:' as it spans multiple disks (RAID?)

A pendrive-ot felismeri a windows, néhány dolog törölhető róla, viszont mappákat meg bizonyos fájlokat nem enged törölni.
Valami ötlet?

(#3375) Ciccuka válasza chatran (#3374) üzenetére


Ciccuka
veterán

Más kártyaolvasóban és gépben is érdemes kipróbálni.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3376) King Unique válasza chatran (#3374) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A Windows alatti formázási lehetőség nyilván nemcsak a fájlkezelőből és lemezkezelőből áll, hanem vannak egyéb opciók is. Én megpróbálnám a diskpart módszert.

Valamint, ha Windows alatt mégsem menne, akkor még mindig ott van egy Live Linux, illetve azon belül a GParted. Utóbbinak van egyébként saját ISO-ja is, amely szintén kiírható egy CD-re / pendrive-ra és be lehet róla bootolni.

[ Szerkesztve ]

(#3377) chatran válasza King Unique (#3376) üzenetére


chatran
őstag

köszi. Diskpart-ot próbáltam win7 alatt, de a partíció kiválasztásánál hibát írt ki, nem engedett tovább.
Próbáltam még win10.es gépről is formázni, onnan sem ment.
Vazelinux-on még nem próbáltam, teszek majd azzal is egy próbát.

(#3378) dani0113


dani0113
senior tag

Sziasztok. Vettem egy Kingston 100 G3 USB3-as pendriveot. Most teszteltem és az írás csak 5mb/s... USB3.0-ba dugtam és hiába.. A read 40 felett van de az írás csak ennyi. Valami ötlet?

iPhone 13 Pro 128GB

(#3379) King Unique válasza dani0113 (#3378) üzenetére


King Unique
titán

Az adatlapján is csak 10 MB/s írás van feltüntetve. Illetve nem ártott volna még pár adatot megadni, mint például a tárkapacitást. Ugyanis, ha rákeresel a másik topikban, akkor a sebességet illetően akár az alapján is lehetnek különbségek például egy 8 GB / 64 GB modell között.

[ Szerkesztve ]

(#3380) dani0113 válasza King Unique (#3379) üzenetére


dani0113
senior tag

Köszi a választ! Igen, sajnos nem volt eszembe hogy rákeressek a típusra itt. 8GB szóval így érthető.. másnak se valami acélos ahogy néztem. Vicces akkor hogy ezen mi USB3.0 ha a 2.0-át se meríti ki. :U Na mindegy 2ezer ft-ért nem várhat csodát az ember. :N

iPhone 13 Pro 128GB

(#3381) King Unique válasza dani0113 (#3380) üzenetére


King Unique
titán

Vannak egészen gyors típusok is, amelyek ki tudják hajtani az USB 3.0-át. Viszont sok modell ennél jóval gyengébb értékeket produkál, illetve leginkább csak olvasásban tűnnek ki az USB 2.0 változatokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#3382) dani0113 válasza King Unique (#3381) üzenetére


dani0113
senior tag

Hát azt gondoltam,hogy vannak bivaly példányok is ,de ez a 100 G3 úgy látszik nem egy acélos darab. :D

iPhone 13 Pro 128GB

(#3383) dani0113


dani0113
senior tag

Még egy dolog. Tettem rá valamit mikor teszteltem és formázásnál valahogy rajta maradt,aztán most ténylegesen nem látszik rajta az adat,de 7,21 helyett csak 7,18 van rajta üresen. Hogy tudnám valahogy ténylegesen leformázni? Próbáltam, gyorsformázás helyett,másik fájlrendszert stb.

iPhone 13 Pro 128GB

(#3384) King Unique válasza dani0113 (#3383) üzenetére


King Unique
titán

A pendrive teljes újrapartícionálását egy másik topikban említettek szerint, például a diskpart módszerrel lehetne megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#3385) dani0113 válasza King Unique (#3384) üzenetére


dani0113
senior tag

Rufussal sikerült, köszi!:)

iPhone 13 Pro 128GB

(#3386) King Unique válasza dani0113 (#3385) üzenetére


King Unique
titán

Na igen, az az egyszerűbb megoldás, illetve az is benne volt a leírásban. De én jobban szeretem parancssorban, diskpart segítségével megoldani, az a tuti. :)

[ Szerkesztve ]

(#3387) dani0113 válasza King Unique (#3386) üzenetére


dani0113
senior tag

Igen a leírásban láttam,aztán pont volt is a gépen Rufus. :D A lényeg hogy sikerült, viszont még mindig elég szomorú hogy olyan gyors a mint az átalakítóba rakott M2-es sd kártyám ami van vagy 8-10éves és stabilabban hozza a 6MB/-s-t mint a pendrive, mert az viszont 2től 6ig végig ugrál.. :N

iPhone 13 Pro 128GB

(#3388) will5


will5
tag

Sziasztok!

A probléma a következő: Van egy Silicon Power 32GB-os pendrive-om, amire rufussal bootolható lemez lett készítve, működött is. Most viszont szeretném leformázni vagy újra particionálni a pendrive-ot, de nem látja a windows. Olvasgattam a témában, diskpart se működik, rufus se látja. Total Commander érdekes módon látja, de nem tudom kiválasztani. Illetve lemezkezelésben is látom, de üresként jelzi és nem tudok vele semmit csinálni. AOMEI Partition Assistant Standard Edition 6.0 -val is akartam próbálni, de ez se látja.

Tudnátok tippeket adni, hogy hogyan tudnám helyrehozni?

Köszi.

(#3389) King Unique válasza will5 (#3388) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az elég érdekes, ha Windows alatt itt-ott látszik, de a diskpart nem tud vele mit kezdeni...viszont konkrétumok, screenshotok nélkül nehéz rá bármit is mondani.

Maga a pendrive amúgy ok, másik gépen / Windows alatt sem lehet partícionálni? Illetve Windows alatt én még lehet megpróbálnám az eszközillesztő eltávolítását.

Továbbá, ha ezek a módszerek nem váltak be, akkor hirtelen pl. egy Live Linux jut eszembe, ahol a GParted talán újra tudja partícionálni.

[ Szerkesztve ]

(#3390) will5 válasza King Unique (#3389) üzenetére


will5
tag

Köszi.

Közben a Silicon Power honlapjáról leszedtem egy recovery programot, az látta is és meg is javította. Most jó. :)

(#3391) King Unique válasza will5 (#3390) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha már ilyennel kellett szórakozni, akkor ott valami jól össze lehetett kutyulva... Ez esetben lehet a GParted sem boldogult volna vele.

Tehát sikerült megoldani, ok. :)

[ Szerkesztve ]

(#3392) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne hogy vagy van egy 32 gb pendrive és látja gép mint F cserélhető lemez, de nem lehet meg nyitni, nem lehet formázni sem. Mi lehet a probléma?

(#3393) King Unique válasza vadasz70 (#3392) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Konkrétumok nélkül ki tudja pontosan mi a baja... Lehet a pendrive adta meg magát, de lehet csak ezen módszerek valamelyikével újra kéne formázni / partícionálni. Aztán az is előfordulhat, hogy csak valami gyártói tool segítségével lehet helyreállítani, mint fentebb a fórumtárs eseténél.

(#3394) vadasz70 válasza King Unique (#3393) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Letöltöttem a mini toolt de hiába nem látja, így nem tudom formázni sem.
Ezt látom

(#3395) Ciccuka válasza vadasz70 (#3394) üzenetére


Ciccuka
veterán

És a cmd rendszergazdaként lassú formázással?
Rufus?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3396) King Unique válasza vadasz70 (#3394) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy normál esetben működnie kéne a nem lefoglalt területen jobb klikkre ennek. Netán nálad hibaüzenetet dob, vagy inaktív? Ha nem megy, akkor a fórumtárs által is ajánlott 2 módszerrel kéne megpróbálni, vagyis diskpart / Rufus. Illetve benne van a fentebb említett másik 2 eset is a pakliban.

[ Szerkesztve ]

(#3397) karl00


karl00
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy az utóbbi időben a pendrive-omról véletlenszerűen eltűnnek-törlődnek dokumentumok.
7 mappa van a főkönyvtárban, benne word, excel dokumentumok (116fájl) aztán pár napi használat után 69fájl maradt. Ezt már többször eljátszotta, más más dokumentumok, más mennyiségben törlődtek.

Próbáltam feltárni a problémát, szűkíteni a lehetőségeket.

A pendrive-t csak saját gépen használom win10 oprendszer alatt.
Nem csak azok a fájlok tűnnek el amikkel dolgozok és mentem.
Nem csak abból a mappából tűnnek el amikben dolgozok.
Nem a pendrive hibája, mert két pendrive-nél is ugyanezt tapasztalom.

A hardver biztonságos eltávolítása lehetőséget nem használom, de eddig se használtam és nem volt gondom. Természetesen a pendrive-t használaton kívül húzom ki a gépből.

Most már kb. 1 hónapja megy ez.

Találkozott már valaki hasonló helyzettel? Mi lehet a probléma?

Köszi a segítséget!

(#3398) Ciccuka válasza karl00 (#3397) üzenetére


Ciccuka
veterán

Milyen drive, eredeti, használatba vétel előtt le lett tesztelve rendesen (h2tesw)?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3399) King Unique válasza karl00 (#3397) üzenetére


King Unique
titán

A pendrive-ok tesztelésére vannak különféle népszerű programok Windows alatt —► [link], [link].

Na persze arra figyelni kell, hogy egyik-másik írhat az eszközre, ezért előtte célszerű lementeni a fontos adatokat! Illetve flash alapú tárolóknál hallani olyan dolgokról, hogy bizonyos esetekben eltűnhetnek róluk az adatok és egy merevlemez biztosabb megoldás lehet hosszabb távra. Ezért az ilyenek nem feltétlen valók tartós adattárolásra, elsődlegesen adathordozásra ideálisak. Persze kivételek mindig lehetnek, mert pl. nekem is van több olyan pendrive-om, amelyeken évek óta rendben megvan minden adat. Viszont az alap, hogy mindenről van biztonsági másolat is más eszközön.

Ez a biztonságos leválasztás megint érdekes dolog, mert van, hogy tényleg nem okoz semmilyen problémát a hiánya. Illetve a legtöbb USB-s háttértár gyors eltávolításra van optimalizálva, ami megint kedvez a sima kihúzásnak. Viszont ettől függetlenül az a biztos, ha minden egyes alkalommal rendesen le vannak választva. Mert azért akadhat példa az ellenkezőjére is és sérülhetnek az adatok, a fájlrendszer stb.

[ Szerkesztve ]

(#3400) karl00 válasza Ciccuka (#3398) üzenetére


karl00
csendes tag

Szerintem nem a pendrive lesz a hiba oka. Két pendrive-nál is előfordult.
Mind a kettő Kingston, az egyik 4Gb, a másik 16Gb-os.
Nem teszteltem le őket. Eddig egyikkel se volt gondom. Most mióta win10 van a laptopomon azóta csinálják ezt.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.