Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#3201) #93794560 válasza neil_mullen (#3200) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nekem is volt ilyen, soha többé nem tudtam életre kelteni. Valószínűleg elektronikai hibája van.

(#3202) neil_mullen válasza #93794560 (#3201) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

pont erre számítottam... :((( azért köszi a segítséget :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#3203) tibcsizsu


tibcsizsu
csendes tag

sziasztok van egy werbatim 32 gb pendrivem egyik napról a másikra nem műköbött, szétszedten, és valami felpúposodtt benne, nem tudtam beazonosítani, a felirat rajta AB20A. ha valaki tudja mi ez kérem írjon.

(#3204) Doky586 válasza tibcsizsu (#3203) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Fotó..?

(#3205) tibcsizsu válasza Doky586 (#3204) üzenetére


tibcsizsu
csendes tag

fotó még nincs, de kb 3mm, téglalap alaku. also részen 3 láb fölül pedig 2

(#3206) dealerman


dealerman
senior tag

Sziasztok :)

Vírus okozhat írásvédettséget ? 3 pendrive is megadta magát 2 különböző gépen ( a két gépnek van köze egymáshoz,rendszerben,adat másolás is volt oda vissza) egy sandisk cruzer force 64gb -es egyszer csak gondolta magát és a rajta lévő adatokat törölni nem lehet,se formázni,írásvédett lett,egy másik sandisk 8gb-os mivel win7 usb tool nem tudta formázni más programmal próbáltam,azóta diskpart-al se tudok vele mit kezdeni,egy transcend 8-as is ugyan így járt............ :W

létezik ilyen egybeesés ? mi lehet ez ? a két 8-as RAW formátumot ír :U

underground techno will never die

(#3207) kerekfej válasza dealerman (#3206) üzenetére


kerekfej
addikt

Rossz tápegység, hibás USB port/vezérlő.

(#3208) dealerman


dealerman
senior tag

overclock csinálhat ilyet ? mind a két gépen van proci tuning :) közben egy laptoppal sikerült megcsinálni,a két 8-as pendrive-ot :K lehet win újratelepítés lesz ebből.........

underground techno will never die

(#3209) nullpoint


nullpoint
senior tag

Sziasztok!

H2testw 1.4 programmal szeretnék egy pendrivot ellenőrizni, de select folder opciónál nem mutatja csak az asztalt. Semmi drive-ot nem lát. Rendszergazdaként futtatva, pendrivera másolva, sehogy nem hajlandó. Találkozott már valaki ilyennel?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#3210) Doky586 válasza nullpoint (#3209) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#3211) nullpoint válasza Doky586 (#3210) üzenetére


nullpoint
senior tag

Jó neked :) Nálam ez van .

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#3212) lionskull


lionskull
tag

Van egy kis problémám. A Hd sentinel szerint a pendrive 8gb kapacitású. De! A windows intézőben hiába akarom leformázni, csak 49mb-re hagyja. Azt hiszem, amikor memtest számára meg akartam íratni boot disknek, akkor csúszott félre valami de nagyon. Hogyan tudnám a particiót törölni hogy újra lássa az egész kapacitást?

(#3213) Doky586 válasza nullpoint (#3211) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ez nem a pendrive problémája.. (hanem a windowsé)

lionskull: Rufus-t használtad előtte..?

(#3214) lionskull válasza Doky586 (#3213) üzenetére


lionskull
tag

Nem használtam, azt se nagyon tudom mi az.

(#3215) sonar válasza lionskull (#3214) üzenetére


sonar
addikt

A memtest-es problémára legalább 10 solution van. keress rá itt a topicban.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#3216) lionskull válasza sonar (#3215) üzenetére


lionskull
tag

Köszönöm, de közben a miniTool partition wizardal megoldottam a problémát.

(#3217) sonar válasza lionskull (#3216) üzenetére


sonar
addikt

Akkor van 11. solution is

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#3218) kikey


kikey
csendes tag

Sziasztok!

Valami gond történt a pendrive-ommal (A-DATA UE700 64GB).
Ha bedugom a gépembe, hallom az új hardver csatlakoztatását jelző hangocskát, valamint a sajátgép/total commander is jelzi az új hardver jelenlétét.
(IMG:/dl/upc/2016-04/22/215153_vjewfdzasflaupzu_hiba.jpg)(/IMG)
De ahogy a képen is látható, a gép hibát észlel amikor meg akarom nyitni.
Próbáltam a lemezkezelőben formázni, de ott sem enged semmit.

Valakinek van valami tanácsa hogy mit lehetne tenni, hogy újra működjön a pendrive?

üdv: Krisztián

(#3219) Ciccuka válasza kikey (#3218) üzenetére


Ciccuka
veterán

Másik jó gépben is ki kell próbálni. Azt Rufus format.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3220) kikey válasza Ciccuka (#3219) üzenetére


kikey
csendes tag

Másik gépben is ugyanazok a tünetek, valamint a rufus nem talál meghajtót, így nem tudok mit formázni. :(

(#3221) Ciccuka válasza kikey (#3220) üzenetére


Ciccuka
veterán

Akkor valószínűleg gari maradt már csak.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3222) GyovaiB válasza Gyick (#3174) üzenetére


GyovaiB
újonc

Ugyan így jártam, sikerült megoldanod?

(#3223) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
van egy 128 gigás pendrive-om. UEFI bootalható windows telepítőt szeretnék készíteni, de ahhoz fat32 -es pendrive kellene, ezt viszont nem tudom fat32 -re formázni. valami ötlet esetleg?

(#3224) Doky586 válasza smallmer (#3223) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mellékesen megjegyzem hogy:
1- a fat32 partíció max 2TB lehet, csak a win-ben a formázás le van tiltva a fat32 esetén 32GB-ra, más gyártó szoftvere tud nagyobbat is formázni fat32-re..
2- már sok alaplap támogatja a uefi bootolást telepítéskor ntfs partícióról is.
3- Rufus-al csinálod a telepítőlemezt, az átparticionálja a pendriveot (ezt utólag ugyanez a progi tudja csak helyrehozni)

[ Szerkesztve ]

(#3225) King Unique válasza Doky586 (#3224) üzenetére


King Unique
titán

1. Akár 8 TB is lehet [link].

2. Lehet, de még nem mindegyik, pl. az enyém sem.

3. Mit kell rajta helyrehozni? Utána simán használható és formázható fájlkezelőben / lemezkezelőben is. Legrosszabb esetben max. diskpart törlést kell ráengedni, bár az leginkább DD módban történő írás után kell. Utóbbi meg nem szükséges egy Windows ISO kiírásához, inkább csak némelyik Linuxhoz.

[ Szerkesztve ]

(#3226) Doky586 válasza King Unique (#3225) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

1- Te nyugodtan használhatsz.. én nem fogok. :N
3- Majd rájössz ha TV-be, telefonba, vagy más nemPC cuccba dugod, sőt pcben is más bootformázó progival akadhat utána vele gondod (hogy sehogyse bútol róla) csak ha magával a Rufussal le veszed róla a 'rontást'. Még a diskpart se segít.

[ Szerkesztve ]

(#3227) King Unique válasza Doky586 (#3226) üzenetére


King Unique
titán

1. Ez csak pontosítás volt. Illetve, ha hivatalos oldalon leírják, akkor nyilván nem véletlenül.

2. Kipróbáltam egy másik laptopon, amin frissítve volt a BIOS és a Rufus + GPT-UEFI + NTFS kombóval is működött UEFI módban. Tehát ez valóban ok, de csak bizonyos gépeken.

3. Elhiszem, hogy te belefutottál ilyenbe egy régebbi verzióval talán. De én az újaknál még nem és nem is tudtam mesterségesen sem reprodukálni ezt a hibát. A diskpart pedig még sosem mondott nálam csődöt. :N

[ Szerkesztve ]

(#3228) Doky586 válasza King Unique (#3227) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

2- és ezen (Rufusnál) még csodálkozol..?
Rufus esetén mindig fog menni, más progikkal lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#3229) King Unique válasza Doky586 (#3228) üzenetére


King Unique
titán

Azért ez nem egészen így van, mert más program sok esetben alapból nem tudja úgy kiírni, hogy UEFI módban is rendesen bootoljon. Illetve a korábban feszegetett eseteknél [link] pl. sima a rámásolásnál nem is működött 8.1 ISO + NTFS esetén. Pedig az adott pendrive vagy "Rufus szűz" volt, vagy előtte fájlkezelős formázás / diskpart clean + lemezkezelős partícionálás történt. :)

[ Szerkesztve ]

(#3230) Doky586 válasza King Unique (#3229) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm a megerősítést...

(#3231) King Unique válasza Doky586 (#3230) üzenetére


King Unique
titán

Ha a Rufus formázása annyira elcseszné a pendrive-ot, akkor utána az én példámban a sima fájlrámásolásnál is gondoknak kéne lennie. Sőt, akár be sem kellett volna bootolna. De egyébként utána más programokkal kiírva sem volt olyan, hogy írás közben elakadt és hibázott, mert valami rejtélyes módon elcseszte volna a pendrive-ot. Illetve Legacy módban működött a botoolás mindegyiknél.
De továbbmegyek. Hány, meg hány olyan eset volt már itt a fórumon, hogy valaki egy másik programmal írta ki a Windows telepítőt, de nem akart bebootolni...és csak utána ajánlották neki a Rufust, amivel meg simán működött. Tehát akkor ez esetben alapból nem is tudta nála elcseszni.

A Rufus titka annyi, hogy bizonyos dolgokat beállít, míg a többi program alapból nem és utóbbiakkal kiírva azért nem bootolható bizonyos esetekben a telepítő pendrive-ról:

• Bootolhatóvá teszi az eszközt, aktív partíciót állít be.
• Beállítja a megfelelő fájlrendszert (FAT32 / NTFS).
• Beállítja a megfelelő partícióstílust (MBR / GPT)
• Beállít / létrehoz egyéb dolgokat*

* A fentebb feszegetett UEFI boot + NTFS fájlrendszer példánál automatikusan GPT-re állítja a lemezt és létrehoz egy FAT fájlrendszerű "UEFI_NTFS" partíciót is. A default FAT32-n nem csinál külön partíciót. Tehát vsz az előbbi a trükkje annak is, hogy az NTFS-re formázott pendrive is bebootol UEFI módban. És még egy ráadás, hogy direkt kipróbáltam pár, szinte szűz pendrive + Win10 ISO kombóval az adott laptopon az alábbi sorrendben:

• MBR + FAT32 + fájlrámásolás —► működik az UEFI boot.
• MBR + NTFS + fájlrámásolás —► nem működik az UEFI boot.
• GPT + NTFS + fájlrámásolás —► nem működik az UEFI boot.
• GPT + NTFS + UNetbootin —► nem működik az UEFI boot.
• GPT + NTFS + Rufus —► működik az UEFI boot.

Meg lehet nyugodtan nézni, hogy az egyéb, xy USB installer programok a fentebb említettekből miket állítanak / nem állítanak be... Lehet másik gép, másik alaplap esetén működik egy sima fájlrámásolással is, de az én példámban azt hiszem egyértelmű, hogy mi okozza a problémát... ;)

[ Szerkesztve ]

(#3232) Doky586 válasza King Unique (#3231) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"az én példámban azt hiszem egyértelmű, hogy mi okozza a problémát"

Hát persze hogy egyértelmű: akkor is bele tudsz kötni másokba ha senki se szólt hozzád..
De már egyszer javasoltam: szállj le rólam...

(#3233) King Unique válasza Doky586 (#3232) üzenetére


King Unique
titán

Itt arról van szó, hogy fentebb ténykényt és általánosítva voltak kijelentve olyan dolgok, amelyek nem biztos, hogy minden esetben érvényesek, ha vannak ilyenek egyáltalán. Ráadásul korábban és most is végigpróbálgattam pár variációt és nem sikerült ilyen hibát reprodukálni. Pontos receptet pedig nem kaptam, hogy hogyan lehetne úgy előidézni, hogy az valóban problémát jelentsen.

Az "azért nem bootol más programmal csinálva" állapot meg azért van, mert más program sok esetben alapból xarul írja ki a telepítőt az adott boot módhoz a Rufus-tól függetlenül és nem csinálnak meg bizonyos beállításokat...

Az "utána csak a Rufus-szal lehet helyreállítani" kijelentést sem értem, mert a diskpart törlés, egy fájlkezelős formázás, lemezkezelős partícionálás simán működik. Utána pedig normálisan használható a pendrive, az adott program képességeihez és beállításaihoz mérten sikeres volt a telepítő bebootolása is. Nem lennék meglepődve, ha ez a fórumtársnál sem lenne másképpen.

Sőt, azt is kipróbáltam, hogy közvetlenül a telepítő Rufus-szal történő kiírása után TV-re, set-top boxra csatlakoztattam az USB-s eszközt és simán felismerték, lehetett tallózni a mappák között. De, ha épp belemásoltam egy zenét / videót, azt is simán lejátszották. Mellesleg az ilyen eszközökkel való használat alapból nem teljesen mérvadó, mivel ezek az USB-s kütyük elsődlegesen PC, notebook + desktop OS használatra vannak tervezve. Ott garantálható igazán a normális működés és a tökéletes kompatibilitás.

[ Szerkesztve ]

(#3234) Doky586 válasza King Unique (#3233) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

igen hibáztam: a "max 2TB" helyett "akár 2TB" -ot kellett volna írnom, azóta fosod a szót és provokálsz, kötekszel..

(#3235) King Unique válasza Doky586 (#3234) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy korábban nálad így + úgy volt, de valójában semmi pontos paraméter és konkrétum nincsen megadva, én ezekre nem általánosítanék. Pláne nem úgy, hogy végigpróbálgatva egy rakás esetet, nálam pont nem jön ki ez a végeredmény... Ilyenkor célszerű lenne utánaírni, hogy esetleg előfordulhat olyan is, vagy megnevezni egy pontos körülményt. De nem azt hirdetni, hogy minden esetben, mindenkinél úgy lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3236) sonar válasza King Unique (#3231) üzenetére


sonar
addikt

• GPT + NTFS + Rufus —► működik az UEFI boot.
Ez default-ban nem támogatott. Mármint efi-nél az ntfs boot. Még nem próbáltam, de szerintem ilyenkor vmi külön grub-os részt hoz létre ami már kezeli.
dupla off: ha a windowst is lehetne normálisan netinstallból telepiteni (egy pxe boot után) akkor már végre nem kéne pendriveozni

off2: Doky - nem ártana jobban utána járni bizonyos dolgoknak mielőtt post-olsz, mert rengeteg fél igazságot osztasz meg.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#3237) King Unique válasza sonar (#3236) üzenetére


King Unique
titán

Egyes alaplapoknál állítólag megy simán NTFS-el is. Tudom, hogy a default a FAT32 UEFI-s telepítésnél és a Rufus is azt kínálja fel alapértelmezetten. De az olyan frankó progi, hogy még NTFS-re formázva is megcsinálja úgy, hogy működjön. Külön létrehoz egy FAT partíciót is rajta, mint fentebb említettem.

(#3238) sonar válasza King Unique (#3237) üzenetére


sonar
addikt

Találkoztál már személyesen ilyen lappal? (ami gpt+ntfs és uefiből bootolt?)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#3239) Doky586 válasza sonar (#3236) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

tudod van aki nemcsak a Google keresőt vagy a 10éves tankönyvet fogadja el információforrásnak, hanem kísérletezik, és látja mi működik és mi nem..

és van aki még a saját tesztjeinek sem hisz, úgy értelmezi hogy ellentmondhasson másoknak; és egy programra esküszik ami elfedi előle a működése lényegét és egy átmeneti időszak céljára fejlesztettek ki..

(#3240) sonar válasza Doky586 (#3239) üzenetére


sonar
addikt

És? Ez most hogy kapcsolódik ide?
Sok téves infót osztasz meg és állítasz be igaznak. Ez tény, akár elfogadod akár nem.
Nyugodtan kísérletezz, senki sem fog benne megakadályozni. Csak tudd, hogy mit kísérletezel és, hogy az adott esetben miért nem működik.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#3241) King Unique válasza sonar (#3238) üzenetére


King Unique
titán

Ha Rufus-szal írom ki, akkor az GPT-re állítja és igen, nálam is bebootol NTFS (+ FAT-ot is csinál) fájlrendszerrel is. De, ha csak manuálisan megformázom NTFS-re és natúrban rászórom a fájlokat, akkor már nem. Viszont azt hallottam én is, hogy állítólag újabb lapoknál utóbbi is megy.

@... fentebb azok a saját tesztek szerintem eléggé egyértelműek és nem nagyon lehet félreértelmezni őket. Valamint én legalább tudtam konkrét példákkal is igazolni.

[ Szerkesztve ]

(#3242) #41285888


#41285888
törölt tag

Sziasztok!

Adott egy Kingston DataTraveler SE9 32GB DTSE9H/32GB típusú pendrive, amit se a Samsung se a Philips tv nem ismer fel. Egyszerűen üresnek látja. Már minden fájlrendszerbe megpróbáltam formázni (FAT32, NTFS, exFAT), a tv szoftverét frissíteni, de semmi változás. A PC-n semmi gond nincs vele ugyanúgy látja és lejátssza a videókat, zenéket. Valaki tud tippet adni miért csinálhatja ezt?

(#3243) sonar válasza #41285888 (#3242) üzenetére


sonar
addikt

A partició stítlusát is meg kellene nézni. A TV-k csak a hagyományos MBR-t szokták támogatni, a GPT-t nem.
Rufus-szal v BootICE-szal meg tudod nézni.
Vagy mivel USB3-as a pendrive még azt is megpróbálnám, hogy fognék egy sima toldót (ami 99%-ban USB2) és azon keresztül mit mutat.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#3244) King Unique válasza #41285888 (#3242) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Pedig egy sima pendrive-ot MBR | FAT32 / NTFS | USB 2.0 paraméterekkel fel kéne rendesen ismernie. Esetleg meg lehetne próbálni egy tiszta partícionálást diskpart törlés után. Ha magát az eszközt felismeri, csak a tartalmát nem, akkor lehet a formázásnál nem volt valami ok. Ha egyáltalán nem ismerné fel, az lenne a nagyobb gond.
De sajnos a TV és társai egy asztali PC / notebook + desktop OS-hez képest echte primitív eszközök és előbbieknél egyáltalán nem garantálható a teljes kompatibilitás és a megfelelő működés. A pendrive gyártója sem előbbi készülékekhez és azok operációs rendszereihez (pl. WebOS) adja ezt meg [link].

[ Szerkesztve ]

(#3245) #41285888


#41285888
törölt tag

Ezer köszönet mindenkinek! Rufus-szal formáztam MBR partíciós sémába és megoldódott a probléma. :DD

(#3246) King Unique válasza #41285888 (#3245) üzenetére


King Unique
titán

Pont a Rufus, ami egyesek szerint elcseszi rajta a fájlrendszert és pl. egy TV nem fogja tudni utána kezelni. De ezek szerint nálad sincs ilyen probléma, ok. :C

[ Szerkesztve ]

(#3247) Doky586 válasza King Unique (#3246) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

pontosabban ezt írtam: "..csak ha magával a Rufussal le veszed róla a 'rontást'. Még a diskpart se segít." és ugyebár pont ez történt, ahogy megmondtam... :)

(#3248) King Unique válasza Doky586 (#3247) üzenetére


King Unique
titán

Nem említette egy szóval sem, hogy előtte Rufus-szal írkált volna rá. Illetve azt sem mondta, hogy milyen programokkal próbálta újraformázni, vsz csak a korábban kapott válaszban leírtakat próbálta ki először.

Másrészt nem vélem felfedezni a logikát az állításban. Ha a Rufus annyira elcseszne valamit, akkor jóformán tökmindegy, hogy rendesen kiírja vele a telepítőt, vagy csak üresen formázza. Mindkét esetben beállítja a partícióstílust és a fájlrendszert. Előbbinél max. pluszba aktívvá teszi | UEFI esetén GPT-t állít be | esetleg + partíciót kreál. Ami PC-n nyilván nem gond, de egy TV-n már annál inkább. Ha azt feltételezzük, hogy korábban használta, akkor lehet egy ilyen beállítás maradt meg és az okozta a problémát. Viszont ez nem olyan jellegű dolog, amit egy másik programmal való újraformázással / újrapartícionálással ne lehetne megoldani. Persze nyilván megfelelően kell csinálni, mert ha GPT a pendrive, akkor Windows fájlkezelőben hiába formázza újra, attól még GPT marad. De ugye ott van a lemezkezelő | diskpart | külső partícionáló programok is ezen célra, nem csupán az R betűs csoda tud rá újra MBR-t kreálni.
A legelső gondolatra visszatérve, pont az lenne a logikus, hogy akárhogyan is formázza vele, annak mindig problémát kéne okoznia, így pl. a TV-n is. Viszont ennek megint ellentmond az, amit fentebb már említettem [link].

Illetve, ha már helyreállítás, akkor a problémás állapotot a dd képfájl módban történő írás után lehet elérni. Utána csak pár MB-osnak mutatja a pendrive-ot és a Windows beépített GUI-s tooljai nem boldogulnak vele, max. a diskpart. Ez más programoknál is probléma, amik ilyen módban működnek [link].

[ Szerkesztve ]

(#3249) degec


degec
senior tag

Tisztelet !

Létezik hogy egy 256 os savage hyperx pendrive extfat filerendszerrel jobb teljesítményt nyújt mint ntfs-el? lehet tök alapvetőa kérdés akkor bocs, de én ehhez nem vagyok szaki..

Köszönöm ha valaki válaszol aki szaki :) ! ÜDV!

(#3250) King Unique válasza degec (#3249) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Pendrive-ok esetén az exFAT fájlrendszer bizonyos esetekben valamivel gyorsabb lehet [link].
Illetve további előnye, hogy nincs 4 GB-ra korlátozva a max. fájlméret, mint a FAT32-nél. Valamint utóbbihoz hasonlóan nem naplózó fájlrendszer, ezáltal a pendrive-ot sem veszi igénybe annyira. Míg az NTFS naplóz és emiatt gyakrabban ír rá, ami miatt (hosszabb távon) előbb elhasználódhat. A flash eszközök ugye kevésbé bírják a sok írást úgy, mint a merevlemezek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.