Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#3901) King Unique válasza Baggio04 (#3900) üzenetére


King Unique
titán

Mit jelent az, hogy "nem látja", Windowsnál az eszközkezelőben és a lemezkezelőben sem jelenik meg, az állapotjelző LED sem villog? Esetleg másik USB-portban, másik gépen, rendszer újraindítása után, másik operációs rendszerrel?

Ha sehogyan nem működik, illetve semmilyen szinten nem ismeri fel az OS a pendrive-ot, akkor otthon sok mindent nem lehet vele kezdeni. Max. esetleg adatmentő szakember tudna, de oda nyilván csak akkor érdemes vinni, ha adatot kell menteni róla. Ellenkező esetben marad a garanciális csere, vagy annak híján kb. a kuka... Egyébként nem ritka az ilyen, mármint hogy hirtelen megnyekken egy pendrive, pláne egyes gyártók silányabb termékei...

[ Szerkesztve ]

(#3902) Baggio04 válasza King Unique (#3901) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Pontosan, ahogy írod, eszközkezelőben sem, lemezkezelőben sem. Külön particionáló program sem. Led nélküli a flashem. Másik gépben sincs semmi reakció... Megölhette az a gép amire rádugtam?

Baggio

(#3903) King Unique válasza Baggio04 (#3902) üzenetére


King Unique
titán

Olyan már előfordult egyeseknél, hogy egy hibás alaplap, avagy tápegység miatt ment tönkre egy USB-tárolóeszköz. Viszont ilyenkor egyrészt pont az a lényeg, hogy ennek akkor ugyanahhoz az USB-porthoz csatlakoztatott másik eszköz működésénél is problémát kellene okoznia. Másrészt egyik-másik pendrive-nál a meghibásodás simán összejöhet enélkül is, többek között pont ez volt az előbbi válasz lényege.

[ Szerkesztve ]

(#3904) Doky586 válasza Baggio04 (#3902) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Mit jelent az, hogy "nem látja" "
HAL mindent lát !
;]

[ Szerkesztve ]

(#3905) aDaM909 válasza Baggio04 (#3902) üzenetére


aDaM909
tag

Ez is csak megerősíti bennem, hogy mostanában a Kingstonok (akármilyen flashmemória cuccok) már nem olyan jók, de cáfoljon meg valaki :)

(#3906) SpG válasza Doky586 (#3904) üzenetére


SpG
csendes tag

Egész addig, mig dr.Bowman virtuális lobotómiát nem végzett rajta... ;]

SpG

(#3907) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Akkor marad a kuka. Sajnos.
Köszönöm a perceket amit rám szántatok.
Üdv

Baggio

(#3908) aDaM909 válasza SpG (#3906) üzenetére


aDaM909
tag

Jó film! Jobb, mint az Interstellar, ami kopírozza

(#3909) Kékes525


Kékes525
félisten

Rendeltem egy Corsair Flash Voyager GTX USB3.1 128GB Fekete pendrive-ot Windows 10 telepítéséhez. MediaCreationTool1803-assal készíteném el, de több mint 100 GB hely még marad. Használhatom azt adattárolásra anélkül, hogy zavarná a Windows 10 telepítését?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3910) aDaM909 válasza Kékes525 (#3909) üzenetére


aDaM909
tag

Ha több partíciót csinálsz, a Windowsok csak az elsőt fogják látni, de szerintem nem zavarnak bele

(#3911) King Unique válasza Kékes525 (#3909) üzenetére


King Unique
titán

Nem olyan régen a Windows 10 topikban pont ez volt a téma, ha esetleg olvastad... :D Vagyis, hogy a korábbi Windows-verziókkal ellentétben a Windows 10 1703 és annál újabb verziók már kezelnek több partíciót is a cserélhető lemezeken (pl. pendrive, memóriakártya). Vagyis nem kell a pendrive gyökerébe odagányolni külön mappákba az egyéb tartalmat, amit egy másik leírás is említ. Telepítettem már így pendrive-ról Windows 10-et és eddig nálam nem volt gond.

Az elkészítésre vonatkozóan, az MCT ugyan nemcsak a teljes meghajtót, hanem azon belül kötetet (partíciót) is enged kiválasztani célként, de hogy ilyenkor csak azt formázza újra, vagy netán mást is megpiszkál, azt eddig nem nagyon tesztelgettem. Ugyanis ilyenkor rendszerint csak felcsatolom a letöltött ISO-fájlt a fájlkezelőben, majd a tartalmát átmásolom a FAT32 fájlrendszerű kötetre, aztán ennyi. A Windows 8.X/10 képfájloknál ez rendszerint simán működik, de pl. hardvertől függően akár a 7-esnél is.

[ Szerkesztve ]

(#3912) Doky586 válasza Kékes525 (#3909) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a win lemezkezelő nem engedte zsugorítani a nagy méretű pendrive partíciót, úgyhogy a particionálást külső progival végeztem, de utána a win10 minden partíciót lát kezel ír olvas.

Így akár 4db fat32 partíció is létrehozható (mbr módban), és 4db win telepítő is rakható egyetlen penre (másolásos módszerrel). Pl elsőre win7, másodikra win10-32, win10-64, stb.. Vagy akár 8GB+110GB, fat32+exFat kettéosztással, a 2. partíció akár bitlockerezhető is (ta hordozós tárnak használod elvesztés esetére)..

De a driverek nyugodtan felmásolhatók a telepítő partíciójára külön saját könyvtárba.

[ Szerkesztve ]

(#3913) King Unique válasza King Unique (#3911) üzenetére


King Unique
titán

A mennyi szabad tárhely marad dologhoz annyit, hogy ha rá van engedve az MCT a teljes pendrive-ra, akkor eleve csak 32 GB-ig tudja azt particionálni FAT32 fájlrendszerrel. A többi ilyenkor nem lefoglalt lesz, amit pl. az alábbi screenshot is szemléltet. Vagyis már ez is adja a nem lefoglalt területen egy másik partíció létrehozását, hacsak nem akarjuk az előtte lévőt külső programmal kiterjeszteni. Viszont pont az a lényeg, hogy pl. egy magyar nyelvű, 64 bites Windows 10 1803-as verzió telepítője ESD ISO (MCT-vel letöltött) formában kb. 3,35 GB, a normál meg 4,25 GB, vagyis nyilván nem kell annak 32 GB-os partíció sem. Én úgy szoktam, hogy pl. csinálok a pendrive elejére mondjuk egy 5 GB-os FAT32-es partíciót, ami elég a Windows telepítőfájlok számára. Majd utána egy másik partíciót, vagy akár több partíciót az egyéb tartalmaknak. Ezek lehetnek akár más fájlrendszerűek is, vagy pl. BitLocker-titkosításúak, mint azt más is írta.

(#3912) Doky586:
Windows 10-nél ( 1703) a lemezkezelővel is létre lehet a pendrive-on több partíciót. Csak annyi a lényeg, hogy nem a meglévő kötet zsugorításával, hanem annak törlésével, majd utána a partíciókat külön-külön létrehozva a megfelelő mérettel. Ami annyira nem meglepő, mert pendrive-oknál eddig is korlátozottak voltak benne a particionálási lehetőségek és nem feltétlen engedett mindent, amit egy merevlemeznél igen. Ha már több partíció van a pendrive-on, akkor pedig a driverek is mehetnek nyilván oda, nem muszáj erővel a telepítőfájlok közé rakni, függetlenül attól, hogy opció akár az utóbbi is.

[ Szerkesztve ]

(#3914) Kékes525 válasza aDaM909 (#3910) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#3911) King Unique + (#3912) Doky586

Köszönöm a részletes leírást! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3915) Doky586 válasza King Unique (#3913) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem akartam adatvesztést, már így is televolt dolgokkal a pen, az volt a lényeg hogy több dolgot is tudjak bootolni egyetlen penről, egymástól függetlenek legyenek és ne kelljen parancssorozni se, jobban kedvelem a GUI-t. :K

(#3916) schottgun


schottgun
tag

Sziasztok,

Vettem 1db 32 és 1db 64gb-os lexar pendriveot.
Formázás előtt 70-150 MB-al írtak, leformáztam őket és most fix 22mb/sec az írási sebességük.
Valami programmal kellene formáznom vagy más formátum lehet a gond?
Jelenleg mind2 NTFS.
Válaszotok előre is köszönöm.

(#3917) Doky586 válasza schottgun (#3916) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

és mennyivel olvasnak? nem az volt 70-150?
NTFS helyett inkább exFat-et javasolnék, vagy ha BIOS frissítéshez, screensothoz, telefonhoz otg is használnád akkor Fat32.

(#3918) aDaM909 válasza schottgun (#3916) üzenetére


aDaM909
tag

Én megpróbálnám újraparticionálni (de nem a Windows lemezkezelőjéből, hanem valami profibb programból), meg mondjuk nem Windows Explorerből hanem máshonnan (Total Commander pl.) másolni rá, esetleg másik operációs rendszeren (Ubuntu pl.) vagy akár másik gépen is ki lehetne próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#3919) King Unique válasza schottgun (#3916) üzenetére


King Unique
titán

Azt mondjuk nem írtad le, hogy pontosan milyen pendrive-okról van szó. Vagyis, hogy a gyári specifikációk alapján tudnak-e egyáltalán 70-150 MB/s írási értékeket, vagy csak átmenetileg dobta meg a gyorsítótárazott RAM, netán az olvasási sebességgel kevered. Aztán az sem derült ki, hogy a formázás előtt mi volt a helyzet, milyen fájlrendszer stb. De egyrészt nyilván előtte is particionálva, illetve formázva volt a pendrive, máskülönben nem tudtál volna rá másolni. Másrészt ugyan lehetnek (apróbb) különbségek az egyes fájlrendszereknél mért értékek között is, de akkora azért nem nagyon szokott, ami az említett eltérést okozná.

[ Szerkesztve ]

(#3920) schottgun válasza King Unique (#3919) üzenetére


schottgun
tag

ez a kisebb: [lexar/jumpdrive-s25]

A nagyobbat nem tudom, de az is 60mb/150mb.

Ha az eszközkezelőben próbálom meg formázni az nem elég?
Mindegy leszedek hozzá akkor egy progit, ezentúl total commanderben másolok.
Elsősorban HD filmek tárolására van használva TVhez.

(#3921) aDaM909 válasza schottgun (#3920) üzenetére


aDaM909
tag

Elvileg a beépített formázónak is jól kellene működnie, de a profibb program használata egy próbát megér.
Végül is a TC egyáltalán nem biztos, hogy megoldja a problémát, csak profibb a másoláshoz meg egyáltalán a fájlműveletekhez. A külső particionáló programok is fejlettebbek, mint a Windows-é.
Amúgy az én pendrive-om sem másol a csomagolásra írt sebességgel, vagy csak nagyon ritkán közelíti meg és a névérték maximumot a gyakorlatban nem is nagyon éri el.

[ Szerkesztve ]

(#3922) King Unique válasza schottgun (#3920) üzenetére


King Unique
titán

A 32 GB-osnál a gyártó weboldalán lévő adatlapon is 60/150 írási és olvasási sebesség van megadva. Tehát a korábban említett 70-150 MB/s folyamatos másolásnál eleve nem reális, max. pillanatnyi érték lehetett nálad. A gyártók által megadott névleges referenciaértékektől pedig előfordulhat +/- eltérés a felhasználó saját hardver- és szoftverkörnyezetétől függően, amit rendszerint fel is szoktak tüntetni. Aztán megint más dolog a szintetikus teszt és más a fájlmásolás, ahol az utóbbit több dolog is befolyásolhatja. Tehát első körben az előbbi szerint lenne célszerű lemérni az adatátviteli sebességet pl. a CDM, ATTO, AJA stb. programok valamelyikével. Ha azok a pendrive üres állapotában hozzák kb. a gyári értékeket, akkor igazából nincs miről beszélni, mert a pendrive elvileg tudja, amit kell.

Az eszközkezelő helyett gondolom lemezkezelőt akartál írni. Amúgy igen, normál esetben elég az is a pendrive particionálásához, illetve egy sima formázáshoz akár a fájlkezelő is.

[ Szerkesztve ]

(#3923) doe2


doe2
tag

Sziasztok!

Nekem a sebességgel kapcsolatban lenne kérdésem.

Most vettem végre egy usb 3-mal rendelkező notebookot.

Adott a következő pendrive (64gb) :
https://www.sandisk.com/home/mobile-device-storage/ultra-dual-usb-drive-3

A kérdésem az ,hogy miért csak 10-20megával képes maximum másolni rá?

Próbáltam az összes usb helyet, fájlrendszert és fájltípust. Mindig ugyanaz az eredmény.

Valakinek van esetleg tippje?

Köszönöm

(#3924) Doky586 válasza doe2 (#3923) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mert az eszköz csak ennyit tud. Olvasni próbálj róla, az akár 150 MB/s sebességű is lehet a linked szerint.

(#3925) King Unique válasza doe2 (#3923) üzenetére


King Unique
titán

A gyártó weboldalán csak az olvasási sebesség van megadva, ami max. 150 MB/s a 64 GB-os modellnél. Ha az írásra vonatkozót nem írják oda, akkor jellemzően nem véletlenül, mivel általában jóval gyengébb és nincs mivel villogni... A pendrive irás-olvasás sebesség topik tesztjeit elnézve, ez a sorozat kb. max. 40-5X MB/s írási sebességet tud USB 3.0-n a többségnél. Viszont ezek a szintetikus tesztek és más egy tényleges fájlmásolás, ahol az utóbbit több dolog is befolyásolhatja! Tehát le kellene tesztelni a pendrive sebességét üres állapotban pl. a CDM, ATTO vagy más hasonló szoftverek valamelyikével. Ha hozza a többiekéhez hasonló értékeket, akkor mondhatni OK.

Egyébként az meg a másik, hogy rendre rácsodálkoznak egyesek, hogy milyen lassú írásnál a pendrive-juk, de valójában egy amúgy sem éppen gyors típust használnak... Ha már valakinek annyira fontos a minél nagyobb írási sebesség, akkor előtte inkább tájékozódni kellene és az átlagosnál gyorsabb pendrive-ot venni (példák). Vagy akár egy külső SSD-t, amelyek eleve jobbak ilyen szempontból.

Egy kérdést pedig elég 1 topikban feltenni, ott, ahová a leginkább kapcsolódik. Vagyis ez esetben indokolatlan és felesleges volt beírni a másik pendrive-os topikba is, mivel jelen esetben egy pendrive-val kapcsolatos problémáról és nem a milyet vegyünk kérdésről van szó...

[ Szerkesztve ]

(#3926) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Segítsetek kérlek, az itt ismertetett probléma kapcsán!

Tegnap vásárolt, 64 GB-os, ALDI-s, MEDION pendrive-ról van szó.

Ahogyan látjátok, nagyon furcsa eset....Mindezek alapján kijelenthetjük, hogy a Pendrive rossz?

Azért fontos a gyors segítség, mert ha az rossz, akkor most még munka után rohannom kell kicseréltetni (visszakérni az árát).

Köszönöm előre is a seígtséget!

"Aquila non captat muscas."

(#3927) Ciccuka válasza Piftuka (#3926) üzenetére


Ciccuka
veterán

Aldi-ba 2 hónap alatt visszavihetsz szinte bármit.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3928) King Unique válasza Piftuka (#3926) üzenetére


King Unique
titán

Akkor lehet kijelenteni, hogy a pendrive rossz, ha az elsődlegesen támogatott hardver- és szoftverkörnyezetben (PC, Mac & desktop OS) nem működik megfelelően, illetve egyáltalán nem. Ilyen téren a tévé eleve nem mérvadó, egyes vackok alapvető dolgokat nem támogatnak rendesen... Ilyen szokott lenni pl. a GPT partíciós séma is, ha esetleg az van a pendrive-on. Na meg jó lenne tudni azt is, hogy milyen fájlrendszereket kezel a tévé, biztosan OK-e az NTFS.

"A legfurcsább viszont az, hogy otthon a számítógépemre és a SONY tévémre kötve is ott vannak rajta a file-ok, amiket rámásoltam."

Ha nálad működik rendesen, akkor lehet a cimborádnál nem OK valami, nem feltétlen a pendrive a rossz...

Aztán az ilyen "nem látja a gép" eseteknél egyesek ott követik el a hibát, hogy csak a fájlkezelőt nézik Windowsnál... Holott eleve az eszközkezelőt és a lemezkezelőt kellene! Azok állapotáról kellene valami konkrét infó, akár screenshot stb.

Persze akár vissza is lehet vinni kicseréltetni, visszakérni az árát stb., ha valaki nem akar az okok fejtegetésével időt tölteni. De nincs rá garancia, hogy egy cseredarab, vagy egy másik pendrive biztosan működni fog az illetőnél, ha esetleg alapból nem stimmel valami a hardver- és szoftverkörnyezetében.

[ Szerkesztve ]

(#3929) Piftuka válasza King Unique (#3928) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a részletes választ! :R

Természetesen a cimborámnál sem csak a file kezelőt (amúgy Total Commander) néztem.

Sőt... az eset még annyiban bonyolult, hogy miután tegnap otthon a számítógépemen felmásoltam mindent az új pendrive-ra, el akartam távolítani, de folyton "csipogott" a Windows7, hogy "az eszköz használatban van".

Mivel természetesen a másolást régen befejezte, a kontrol LED sem világított, és mután semmilyen módszerrel nem sikerült "soft" módon eltávolítani, szimplán kihúztam.

És miután a cimborámnál a tévé nem látott rajta adatot, gondoltam a "nem szabályos eltávolítás" miatt megsérült a tartalma.

Viszont ezt követően ugyebár az ő laptop-jával rámásolt file-okat sem látta...

Hovatovább ugyanúgy nem engedte nála az ezúttal Windows10 sem eltávolítani. Végül az "Eszközök és nyomtatók" között elfogadta a "Kiadás" opciót, csak éppen utána ugyebár megint csak nem látta a tévé, ezúttal viszont már magát az eszközt sem.

Majd a laptopon az "Eszközök és nyomtatók" között is úgy jelent meg, mint egy sérült partíciós táblás eszköz, 0GB-osnak írva azt...

És persze tök jó, hogy az otthoni gép és tévé látta ezután az eszközt és tartalmát, megfelelő módon...

Számomra ez mégis minimum "érdekes" működés... (Ha a cimborám laptopján végig kifogástalanul látszott volna és rendben működött volna, akkor egy rossz szót nem szólnék, Evidens, hogy a Pana tévé valószínűleg az NTFS fájlrendszert nem szereti valamiért.)

Ez hát a dilemmám forrása...

No és az, hogy mivel az USB kulcs kell, a tévé tesztelésére (ha rossz, vissza kell vinni) "ketyeg" az idő... És mivel nincsen másik pendrive-om, az nem játszik, hogy próbálgatom, aztán valamelyikkel jó lesz.

Nekem az ALDI-s pendrive is jó volna (ahogyan 5 évig az előd MAGINON is jó volt, amúgy 2 napja halt meg, azért kellett új)...

De ha mégis az felel a hibás működésért, akkor bizony cserélnem kell, és mihamarabb...

"Aquila non captat muscas."

(#3930) King Unique válasza Piftuka (#3929) üzenetére


King Unique
titán

Ha szoftveresen nincsen megfelelően leválasztva a pendrive, attól még normál esetben nem kellene tönkremennie, max. a fájlok, illetve a kötet sérülhet rajta. Ha Windows alatt van meghajtóbetűjele és megjelenik a fájlkezelőben, de 0 bájtos, akkor vélhetően az NTFS-ből RAW lett. Aminek a tartalmához nem lehet a fájlkezelőben hozzáférni, ha esetedben ezt takarja a "nem látja" dolog. De ezt ilyenkor egy újraformázás megoldja, viszont akkor a rajta lévő fájlok is törlődnek. A komolyabb gond akkor szokott lenni a pendrive-val, ha a lemezkezelő is 0 bájtosnak írja kapacitását, illetve ilyen probléma van vele.

[ Szerkesztve ]

(#3931) Piftuka válasza King Unique (#3930) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ha szoftveresen nincsen megfelelően leválasztva a pendrive, attól még normál esetben nem kellene tönkremennie, max. a fájlok, illetve a kötet sérülhet rajta."

Minden tisztelettel... fene tudja... :F Igaz, hogy az USB portokon alacsonyabb feszültség van, de hiszen a HDMI portok kapcsán sem véletlenül figyelmeztetnek, hogy abból csatlakozót kihúzni csak a tévé (és a rákötött eszköz) kikapcsolt állapota mellett szabad.

Ha a port el tud halálozni, akkor hasonló helyzetben egy olyan érzékeny eszköz, mint a pendrive, ugyanúgy, nem?

A most elhalálozott, korábban használt MAGINON pendrive-om pár napja a tévében "pihent". Előtte használtam a számítógéppel, majd a tévén, majd pár napig nem használtam, és tegnapelőtt a tévé bekapcsolt állapota mellett csak "kihúztam" a port-ból.

Azt követően rögtön csatlakoztattam a számítógépemhez, és már rossz volt. Nem látta a gép. Utána már a tévé sem.

Egyébként már a LED-je sem villan fel a csatlakoztatáskor, szóval az aztán teljesen elhalálozott.

"Ha Windows alatt van meghajtóbetűjele és megjelenik a fájlkezelőben, de 0 bájtos, akkor vélhetően az NTFS-ből RAW lett."

Ez valóban így van.

Csakhogy ugyebár utána hazajöttem, kipróbáltam a gépemben és a tévémben, és ott van rajta minden fájl kifogástalanul. :)

Még egy gyors wipe-ot is nyomattam rá a Partition Wizard segítségével, majd létrehoztam/töröltem párszor, különféle típusú fájlrendszerekkel...

Akkor pedig kifogástalanul működött. Rejtély... :)

"Aquila non captat muscas."

(#3932) King Unique válasza Piftuka (#3931) üzenetére


King Unique
titán

Itt más dolog, amikor az USB-port, illetve az alaplap, tápegység hibás és amiatt mennek tönkre az USB-n csatlakoztatott eszközök. Viszont a szoftveres leválasztás nélküli kihúzástól még normál esetben elvileg nem kellene, max. a fájlok, illetve a kötet sérülhet. Na meg, ha belegondolsz, akkor sokan eleve nem szokták előtte szoftveresen leválasztani a pendrive-ot, illetve a gépet sem kikapcsolni, mégsem megy tönkre ettől mindenkinél. :D A Windowsnál ráadásul alapértelmezetten gyors eltávolításra vannak optimalizálva az USB-tárolóeszközök és emiatt elvileg szoftveres leválasztás nélkül is kihúzhatók. Elvileg, de a gyakorlatban már nem mindig problémamentes ez (pl. az előbbi dolgok), ezért javasolt előtte rendesen leválasztani őket.

[ Szerkesztve ]

(#3933) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Üdv.

Rufusszal próbáltam Win7 bootolható ISO-t írni egy 16 GB-os DataTraveler G3-ra, de menet közben a program működése leállt, és azóta a Windows nem tud kötetinformációt kiszedni a pendrive-ból.
Disk Management látja, de 0 bájt mérettel - nincs unallokált hely sem, szóval nem tudok új partíciót létrehozni. Windows intézőben sem lehet formatálni, ahogyan parancssorból sem, csak a meghajtó betűjele látszik.

Van valakinek valami ötlete, vagy ez a retek tönkrevágta a pendrive-ot?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3934) aDaM909 válasza Synthwave (#3933) üzenetére


aDaM909
tag

Másik, nem a Windows lemezkezelő particionáló programmal próbálnám (Minitool Partition Wizard pl.) esetleg más oprendszer alól, vagy másik gépről is akár.

(#3935) aDaM909 válasza Synthwave (#3933) üzenetére


aDaM909
tag

De lehet a pendrive is rossz, itt többször is olvastam már, hogy nem olyan jók már a Kingstonok

(#3936) King Unique válasza Synthwave (#3933) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég egy másik topikban volt egy hasonló eset. Ha parancssorban, illetve spéci külső programokkal sem lehet újraformázni / újraparticionálni, valamint a lemezkezelő 0 bájtot mutat a kapacitására, akkor valószínűleg a pendrive ment tönkre. Persze ilyenkor javasolt másik gépen, másik OS alatt is kipróbálni, de ha a pendrive-nak annyi, akkor máshol sem fog csak úgy megjavulni. Egyébként jelen esetben nyilván nem a Rufus vágta tönkre, hanem esélyes, hogy maga a pendrive adta meg magát a leírtak alapján.

[ Szerkesztve ]

(#3937) Synthwave válasza King Unique (#3936) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem egyáltalán nem nyilvánvaló; pont abban a pillanatban megy tönkre, amikor elkezdenék egy bootolható ISO-t írni és a Rufus formázás közben összeomlik? Inkább ok-okozati összefüggést látok: formázás közben megcsesződik a Rufus ---> a pendrive megzavarodik.

Próbáltam számos progit, köztük azt is, ami a linken van (Martik). ---> "Error: There is no media in the specified device."

Akárhogy is, nagy öröm. :W

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3938) Sanchez638 válasza Synthwave (#3937) üzenetére


Sanchez638
addikt

"Universal-USB-Installer-1.9.6.1" Én ezt használom és néha behülyül. Mintha a windfostól nem kapná meg a teljes hozzá férést. Ilyenkor kivésem a képfájlt és akár kékhalálal, akár a telepítő mindenféle hibával eldobálja.

Ha winfos alatt formázom, akkor rendbe jön és egy ideig rendben van a program is.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#3939) King Unique válasza Synthwave (#3937) üzenetére


King Unique
titán

Azért nem egészen, mert ha valami miatt esetleg a Rufus összeomlana (csak úgy egyébként nem szokott), attól még nyilván nem megy tönkre a pendrive. Ilyenkor max. az adott művelet szakad meg és lesz eredménytelen. De pont az a lényeg, hogy egy újraformázás után újból használható lesz a pendrive, majd megismételhető az ISO-fájl kiírása. Ellenben amikor már formázni sem lehet a pendrive-ot, meg a Windows sem ismeri fel rendesen, akkor ott többről van szó, mintsem az adott program esetleges hibájáról. Vagyis esélyes, hogy magával a pendrive-val van komolyabb gond, ami egyébként nem lenne annyira meglepő.

(#3938) sanchezsa:
Én Windowst használok és próbáltam már az UUI-t is többször, de normál esetben az sem szokott csak úgy elszállni. Akinél rendre igen, meg BSOD stb., ott ki tudja mi és hogyan van elcseszve...

[ Szerkesztve ]

(#3940) Sanchez638 válasza King Unique (#3939) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ezt ugy alkalom adtan csinalja. Amint kap egy sima formazast minden rendben van.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#3941) Synthwave válasza King Unique (#3939) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem az azért meglepő, hogy eddig az égvilágon semmi baja nem volt, és mióta a Rufus úgy döntött, hogy formázás közben nem válaszol (jegyzem, utána elindítani sem tudtam rendesen: hiába duplakatt, a Win nem nyitotta meg a programot, zéró GUI, pedig közben ott volt a futó folyamatok között), azóta sanyi van.

: /

Már csak az a kérdés, hogy így külső segítség / pénzköltés nélkül hogy fogok OS-t telepíteni..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3942) Sanchez638 válasza Synthwave (#3941) üzenetére


Sanchez638
addikt

Kartya olvaso es sd kartya? Job helyeken akad egy belole..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#3943) Synthwave válasza Sanchez638 (#3942) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SD-kártya lesz, ha veszek, kártyaolvasó meg van - a laptopban...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3944) Doky586 válasza Synthwave (#3941) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Már csak az a kérdés, hogy így külső segítség / pénzköltés nélkül hogy fogok OS-t telepíteni.."

Azért reméljük nem kell banki hitelt felvenned egy új 8GB-os pendrive beszerzéséhez.. ;)
Egyébként semmilyen 3rd parity szoftver nem kell egy telepítő elkészítéséhez (jól is nézne ki ha ilyesmit a MS nem tudna megoldani). A felmountolt ISO tartalmát simán rámásolod a pendrivera, és ezzel kész is a bootolható telepítő.. :K

(#3945) PHM válasza Synthwave (#3941) üzenetére


PHM
addikt

Simán történhetett úgy is, hogy meghalt a pendrive,
és ettől akadt ki a Rufus.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#3946) Synthwave válasza Doky586 (#3944) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért egy ~8000-es (-16 GB, +8 GB) mínusznak hadd ne örüljek már... Csak tudnám, minek ajánlották akkor a Rufust, ha egyszerű copy-paste az egész.

------------------------------------------------

(#3945) PHM: Történhetett, csak nem tartom túl valószínűnek - de igazából mindegy is a végeredményt illetően.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3947) Doky586 válasza Synthwave (#3946) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnálom hogy tönkrement elhunyt a pendrivod, de ezen nem tudunk változtatni.. De közösen megsiratjuk, gyászoljuk. :B

Az emberi pszihológia már csak ilyen, ha megszoktál valamit régen akkor nem változtatsz rajta akkor se ha bebizonyosodik hogy egyszerűbben is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#3948) King Unique válasza Synthwave (#3941) üzenetére


King Unique
titán

Vagy csak eddig nem tűnt fel és pont most az ISO kiírásakor bukott ki, hogy gond van a pendrive-val. Mert az nyilvánvaló, hogy a Rufus, vagy egy hasonló program nem tudja fizikailag tönkretenni, nem tudja piszkálni a firmware-t sem. Ezek csak a pendrive-on lévő kötetet, illetve a fájlrendszert piszkálják. Amivel, ha gond van, akkor azt egy újraformázás / újraparticionálás megoldja. Ellenben, ha esetedben nem lehet újraformázni és az OS sem ismeri fel rendesen, valamint másik gépeken is ez a helyet, akkor márpedig egyértelmű, hogy a pendrive-val van gond, az mehetett tönkre.

A telepítéshez gondolom másik pendrive csak akad valahol, nem akkora extra manapság. De, ha nem, akkor ott van pl. a WinToHDD program, amivel telepítési adathordozó nélkül is megoldható a dolog. Vagy akár EZ a módszer is használható.

[ Szerkesztve ]

(#3949) C64


C64
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy normális-e az, ha egy pendrive a gyárilag meghatározott írási sebességet szépen tartja 1GB-ig, majd ezt túllépve hirtelen felére csökken az írási sebessége, idővel, meg a negyedére. Már a 2. SanDisk pendrive-val járok így és rohadtul bosszantó! Szín tiszta átverés vagy hamisítványt vettem?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#3950) aDaM909 válasza King Unique (#3948) üzenetére


aDaM909
tag

A WinToHDD-vel kell külön partíciót létrehozni a Win telepítéséhez?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.