Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#3451) DiscoDan válasza King Unique (#3450) üzenetére


DiscoDan
csendes tag

Ez egy Hama pendrive.
Az eszközkezelő az írja róla, hogy "generic flash disk".

Amit észrevettem, hogy azon a gépen amelyiken működik, az eszközkezelő tulajdonságok között szerepel a házirendek fül, míg azon a gépen amelyiken nem működik a pendrive, azon ez a fül hiányzik.
Megnézem a Hama oldalát, hátha van valami progi a visszaállításhoz, de ismerve a gyártót ebben nem nagyon bízom.

(#3452) Ciccuka válasza DiscoDan (#3451) üzenetére


Ciccuka
veterán

Törölj ki az eszközkezelőben minden rá vonatkozó részt. Utána dugd be a másik portba.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3453) icon


icon
senior tag

Srácok, sok mindent láttam már, de ilyet még nem, Van egy Datatraveler R3.0 pendrive-om, nem érhette semmilyen behatás mert egy cippzárral lezárt dobozban ücsörgött, leveszem a kupakját, és az USB csatlakozó külső részén valami zöld már odaszáradt folyadékmaradvány volt található. (Persze letakarítottam alkohollal használat előtt)

A gumiborítást kicsit lentebb nyomva látszik, hogy belül még mindíg sűrű- folyékony valami...

Működni működik, olyan mintha lakkozták volna, de a lakkot nem szárították ki...
Van vagy 4 éves a kütyü :D

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#3454) King Unique válasza DiscoDan (#3451) üzenetére


King Unique
titán

Eddig arról volt szó, hogy az említett gépen egyáltalán nem érzékeli az OS és nem látszik sehol, még az eszközkezelőben sem. Most meg igen..? Ha utóbbi a helyzet, akkor első körben az eszközillesztőjének a törlését lehetne megpróbálni, ahogyan már korábban is javasolva volt.

[ Szerkesztve ]

(#3455) DiscoDan válasza King Unique (#3454) üzenetére


DiscoDan
csendes tag

eszközkezelőben sem látható. Az adatokat arról a gépről nyertem ki, amelyik felismeri.
Eszközkezelő törlése megvolt (az összes usb illesztőprogram), ha ezután csatlakoztatom, ugyanúgy nem ismeri fel.

(#3456) King Unique válasza DiscoDan (#3455) üzenetére


King Unique
titán

"Amit észrevettem, hogy azon a gépen amelyiken működik, az eszközkezelő tulajdonságok között szerepel a házirendek fül, míg azon a gépen amelyiken nem működik a pendrive, azon ez a fül hiányzik."

Ez úgy is érthető, hogy utóbbinál szintén megjelent az eszközkezelőben. Vagy még egy korábbi állapotról van szó, netán az összes csatlakoztatott USB-s eszköznél ilyen? Ha igen, akkor az alapból abnormális, ugyanis a lemezmeghajtóknál a tulajdonság ablakban normál esetben eleve lennie kell házirendek fülnek.

[ Szerkesztve ]

(#3457) kiralyroli


kiralyroli
tag

Sziasztok. Van egy Adata c906 pendrive amit most vettem de amikor akartam rá másolni filmet fel is ment rá 3 de a 4. filmnél 20 percig fel ment a másolási idő és utána vettem észre hogy már nem látja a gép a pendriveot valami oknál fogva, utána csak úgy tudtam eltávolítani hogy lehúztam. Ezután ismét csatlakoztattam de kiírta hogy helyre kell állítani mert el lett távolítva, elindítottam de nem akart elindulni ezért megszakítottam. utána szintén nem tudta leválasztani a gép a pendriveot ezért kénytelen voltam kézzel lehúzni.... na ez után már fel sem ismeri...Parancssorban rendszergazdaként futtatva a diskpart sem látja :( Valami megoldás??? Szlovák webshopból van garancia nem tudom mennyire van vagy nincs :F Valamivel életre lehet kelteni? Köszi előre is a választ.

(#3458) kiralyroli


kiralyroli
tag

Annyit sikerült elérni hogy most felismeri már. EASEUS data recovery wizard programmal sikerült de parancssorban a disk listnél az van hogy üres online helyett illetve 0 b a méret.

(#3459) King Unique válasza kiralyroli (#3457) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ahogyan általában a legtöbb gyártónak, úgy az ADATA-nak is van saját helyreállító programja —► USB Flash Drive Online Recovery

Egyébként, ha felismeri a Windows, akkor jó esetben akár a korábban említett módszerekkel is újra lehetne particionálni. De problémásabb esetekben célszerűbb inkább a gyártó szoftverét használni!

[ Szerkesztve ]

(#3460) kiralyroli válasza King Unique (#3459) üzenetére


kiralyroli
tag

Próbáltam, sajnos azt írja ki hogy nem találja. Illetve minden egyes csatlakozáskor azt írja ki hogy kívánja az ADATA UFD (G:) vizsgálatát és javítását? Szektorhibák keresését és javítását is kipipálom lefut bezárja az ablak saját magát utána leválasztom újra be és ugyan ez. Diskpartot is megcsináltam a leírás alapján az sem segít rajta. Nincs adathordozó az eszközben. Nincs elég hely a partíció létrehozásához meg ilyeneket ír ki...Egyéb ötlet? Vagy teljesen meghalt?

Szerk: Most úgy néz ki jó lesz, próbaképp rámentem a vizsgálat kihagyására és visszaállt minden. Mondjuk ezt nagyon nem értem hogy hogy :U Most indítottam egy saját helyreállítót.

[ Szerkesztve ]

(#3461) kiralyroli válasza kiralyroli (#3460) üzenetére


kiralyroli
tag

Már látni hogy 14,4 GB a teljes tárhely és hogy mennyi foglalt de "fizikálisan" még mindig 0 MB :F Nem tudom mit csináljak vele...

(#3462) King Unique válasza kiralyroli (#3460) üzenetére


King Unique
titán

Tehát a gyártói tool bevált, az vissza tudta állítani? Illetve ilyenkor általában szükséges a pendrive fizikális újracsatlakoztatása, esetleg néha nem árthat a rendszert is újraindítani stb. Ha továbbra sem ok, akkor mondjuk pár screenshot nem ártana, hogy lássuk mi is pontosan a problémád.

[ Szerkesztve ]

(#3463) kiralyroli válasza King Unique (#3462) üzenetére


kiralyroli
tag

Nem vált be végül. Valami bad blockot ír ki. Állandóan ledobálja a pendriveot. Ezzel kezdődött az egész hogy lecsatlakoztatta film másolás közben a gép. Szerintem gyári hibás.Nem bírom sehogy se leformázni se linux mint 18 sarah alatt se win 7 alatt. Csak azt nem tudom hogy garanciát tudom-e érvényesíteni az ADATAnál mivel szlovák shopból van áfa mentes számlával. Majd utána nézek megpróbálom beregisztrálni mert ahonnan jött ott nem hiszem hogy foglalkoznak vele küldözgetni postán meg nem is biztos hogy megérné.

(#3464) Aeryn


Aeryn
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy van egy új 64 gb-os pendrive-om, amire szépen felmásoltam pár filmet. Az otthoni gépemen rendesen működött mind, majd a laptopon némelyik filmet lejátszotta, némelyiknél pedig kiírta, hogy cannot render the file. Ezek a fájlok utána már az én gépemen sem jöttek be. Próbáltam újra leformázni NTFS-ben, de hiába. Egyik fájl működik, a másik nem. Nem tudom, mi alapján, mert az egyik avi, a másik mkv. Viszont van egy régebbi 8 gb-s pendrive-om, amivel semmi probléma nincs a laptopon.
Van valakinek ötlete, hogyan lehetne rendbehozni a pendrive-ot?

(#3465) King Unique válasza Aeryn (#3464) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha másik pendrive-ról ok ugyanazon filmek lejátszása a laptopon, akkor gondolom nem a lejátszó program hibája. Csak mert ezen hibaüzenetre akad ilyen találat is. Ha a fájlok jók és nem sérültek, akkor marad a pendrive, mint lehetséges hibaforrás. Teljes formázást próbáltál már rajta? Illetve vannak kifejezetten pendrive-ok teszteléséhez való programok is.

Továbbá a megfelelő leválasztásra is érdemes odafigyelni! Ugyan Windows alatt a különféle USB-s meghajtók rendszerint gyors eltávolításra vannak optimalizálva, de a leválasztás hiánya olykor okozhat problémákat. Voltak akiknél eltűntek, vagy hibásak lettek bizonyos fájlok stb.

[ Szerkesztve ]

(#3466) ph2012


ph2012
senior tag

Vettem egy Verbatim 16GB USB 3.0 pendrive-ot. Bedugtam az USB 3.0-ás csatlakozóba de nem látta a laptop. Majd áttettem az USB 2.0 csatlakozóra és már jól csatlakozott. Formáztam NTFS-re, majd újra rádugtam az USB 3.0-ás csatlakozóra és így már látta a laptop. Tudtam is másolni rá adatokat.

Miért csinálta ezt a pendrive? Elsőre miért nem látta az USB 3.0-ás csatlakozó? Ez egy megszokott jelenség?

(#3467) Aeryn válasza King Unique (#3465) üzenetére


Aeryn
csendes tag

Szia!

Lefutattam rajta a H2testw-t, hát kiírt egy csomó hibát, egy csomót nem is értek belőle.
The media is likely to be defective.
5.3 GByte OK (11317712 sectors)
2.9 GByte DATA LOST (6106672 sectors)
Details:0 KByte overwritten (0 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
2.9 GByte corrupted (6106672 sectors)
Teljes formázást is próbáltam, de semmi eredmény. Helyre lehet még hozni, vagy kuka?

(#3468) Doky586 válasza Aeryn (#3467) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt a programot frissen formázott üres pendriveon kell futtatni..

(#3469) Aeryn válasza Doky586 (#3468) üzenetére


Aeryn
csendes tag

Üres is, és frissen volt formázva.

(#3471) Doky586 válasza Aeryn (#3469) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor csak a felirata 64GB, de 8GB-nak mutatja magát, valójában pedig 5GB-os.. :C
Ennél többet ne rakjál rá.. :DD

(#3472) Ciccuka válasza Doky586 (#3471) üzenetére


Ciccuka
veterán

Javítalak 1kb-ot se szabad erre rárakni.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3473) icon válasza Aeryn (#3469) üzenetére


icon
senior tag

Ha új és az itteni kiskereskedelemben vetted, én tutira visszavinném, és követelném, hogy vagy adjanak egy garantáltan jót, vagy fogyasztóvédelemhez fordulnék...

Ha meg ebay-es szuperolcsó pendrive, akkor sajnos tanulópénz...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#3474) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
hogyan lehet ebből a pendriverból ismét 1 partíciót csinálni?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3475) King Unique válasza Bacusuz (#3474) üzenetére


King Unique
titán

Ha a fájlkezelő / lemezkezelő nem tud vele mit kezdeni, akkor vannak egyéb módszerek is. Illetve, ha valakinek esetleg a parancssor használata idegen, akkor számára pl. a Rufus jobb választás lehet a helyreállításhoz.

[ Szerkesztve ]

(#3476) Bacusuz válasza King Unique (#3475) üzenetére


Bacusuz
őstag

Úgy néz ki hogy előbb írtam mint olvastam.
A parancssor megoldotta, köszönöm :R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3477) jotanka


jotanka
csendes tag

Egy 8Gb-os pendrive, egy ismerősömnél ez volt a teszt eredménye:

Windowsban a gyorsformázás sikerült, a rendes formázás nem ment

Nem sokkal utána nálam:

Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 3.40 MByte/s
Reading speed: 17.6 MByte/s
H2testw v1.4

Formázni is lehetett
Most rossz a pendrive, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#3478) Lacc


Lacc
aktív tag

Helló.

Van egy 32GB-os Kingston Datatravel 2.0 USB-s pendrivem. Ma még használtam és mindig 29GB volt rajta a kapictás, az előbb ismét a gépbe dugtam, és már csak 2.7MB-ot lát. Megnéztem, másik Windows-os gép is ennyit lát. Hiába formáztam, még mindig csak 2.7MB-ot lát. Mi lehet a probléma?

(#3479) King Unique válasza Lacc (#3478) üzenetére


King Unique
titán

Azért itt, ha a formázás csak a sima fájlkezelős módszert jelenti, akkor az xart se ér...A gyártó oldalán van valami formázó tool, de az nem tudom az említett típussal kompatibilis-e. Csak mert egy régebbi, szintén USB 2.0-s Kingston pendrive-ot nálam nem ismert fel. Ha a tiedet sem, akkor meg például az alábbi hozzászólásban említett módszerek jöhetnek szóba.

Egyébként, ha nem xy OS telepítőjének kiírása után lett ilyen, hanem teljesen magától, akkor lehet döglődik a pendrive. Bár annak inkább a hirtelen írásvédetté váló meghajtó szokott az egyik jellemző tünete lenni.

[ Szerkesztve ]

(#3480) Lacc válasza King Unique (#3479) üzenetére


Lacc
aktív tag

Igen, ezeket utólag próbáltam.
Viszont most az asztali Ubuntuba behelyeztem (eddig csak Windows gépeken próbáltam), ott a formázás opciónál hirtelen észrevette, hogy 31GB-os (a Disks program), de a nautilus fájlkezelő ugyanúgy csak 2.5Mb-ot észlelt.
Érdekes módon a diskpart is csak 2.5Mb-ot látott. A H2testw is csak annyit, és nem mondott rá semmi hibát a pendrive-ra.
Nem biztos, hogy az Ubuntunak köszönhető :) de szó se róla, hogy Windows alatt nem néztem meg a disks managerrel, felhúztam magam, hogy a boltok zárási idejében ment tönkre és itt vidéken csak 17:00-ig van élet a számtechboltokban a hétvégén nincs is. De az az Ubuntu mellett szól, hogy ő nem dugja el az ilyen segédprogramokat, és könnyebben eszembe jut, hogy van ilyen is :)
Nem tudom, hogy mi történhetett. Szó se róla, hogy volt rajta egy Ubuntu iso fájl, de azt fájlmásolás útján tettem rá. Az volt a fura, hogy 3 partició volt. Egy az iso fájlnak, egy a doksiknak (mappák, pdfek, doc), és volt 30GB nem allokált terület is a pendrive-n. Lehet amikor Windows alól áthúztam az iso fájlt, akkor csináltam véletlenül vele valamit, csak nem vettem észre?
Mert bootolni nem bootolt 2 laptopon amelyeknél engedélyezve van az usb boot (és ráadásul első a sorrendben)

(#3481) King Unique válasza Lacc (#3480) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt a Windows a pendrive-ok esetében eleve csak 1 db elsődleges / logikai partíciót tud kezelni, a többinek nem oszt ki meghajtóbetűjelet. Ellenben a Linuxnál nincs ilyen korlátozás. Másrészt előfordulhat például ilyen eset is, ha mondjuk egy Linux ISO-t DD képfájl módban írunk ki a pendrive-ra. Ennél lesz az, hogy csak egy pár MB-os partíciót lehet utólag formázni. Viszont, ha csak simán a fájlkezelőben rámásoljuk a pendrive-ra az ISO-fájlt, attól még nyilván nem lesz ilyen.

A lemezkezelőt azért a Windows sem dugja annyira el, legalábbis az újaknál könnyű rátalálni. Másrészt Linux alatt a Disks azért nem feltétlen jó mindenre és eleve a GParted inkább a komolyabb program. Például az előbb említett DD módban elkészített pendrive-ot is volt, hogy csak az utóbbival tudtam rendesen újraparticionálni.

Egyébként akkor végül is sikerült rendesen újraformázni a Disks programmal, vagy most mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#3482) Lacc válasza King Unique (#3481) üzenetére


Lacc
aktív tag

Igen sikerült a Disks-sel. Szubjektív, hogy mi mennyire van eldugva a Windowsban, nincs nekem bajom a windowssal, csak egyszerűbbnek találom a linuxot ilyen téren. :R

Mivel fejlesztés során egy csomószor használom a terminál/command line (ubuntu/windows) az ilyen feladatokat szeretem egérrel csinálni, felüdülés számomra. Emiatt mindig úgy érzem, hogy kevesebb egér kattintás kell az ubiban.

Igen, ismerem, a GParted, egyszer használtam, talán 7-8 évvel ezelőtt. Amikor először tértem át Kubunturól Ubuntura és kellett a partícióval mokkolni valamit. Általában a Disks-sel szoktam kezdeni, és az elégnek bizonyult eddig particionálásnál is.

(#3483) King Unique válasza Lacc (#3482) üzenetére


King Unique
titán

Ok, értem. Mondjuk azt azért furcsállom, hogy Windows alatt a korábban említett módszerekkel egyáltalán nem sikerült rendesen újraformázni. Ennyivel azért nem feltétlen tud többet a Disks, sőt. Illetve a problémásabb particionálási eseteknél Linux alatt is inkább a GParted az, amit érdemesebb használni.

[ Szerkesztve ]

(#3484) Lacc válasza King Unique (#3483) üzenetére


Lacc
aktív tag

Lehet csak én voltam a béna, és ezért nem sikerült a Windows alatt :D.
H2testw nem volt. Disk partition-nal lehet csak egy valamit próbáltam, volt egy másik gép és ott próbálkoztam mbr és gpt konverzióval vele, lehet átsíklottam valamin ezen a gépen. Ma is használtam a Rufust igaz főleg Windows és Linux imagek kiírására lehet itt is elnéztem valamit.
Még valami plusszal is megnéztem,az is csak annyit írt ki, hogy 2.35Mb, tényleg a Disks-nél tűnt fel, hogy e mi ez a 3 partíció.

Na meg most nagyon jó idő volt, és a sok téli nap számítógépes nap után rengeteget mozogtam ki a kertbe is. Igazából kényszerűségből foglalkoztam vele most hétvégén, lehet ezért most figyelmetlenebb is voltam, mint hétköznap. Vegyük úgy, hogy én nézhetem be most valamit :)

(#3485) petrson


petrson
senior tag

Van egy SanDisk USB 32GB 32G Extreme 245MB/SEC USB3.0 kütyüm, a problémám az, hogy baromi lassan lehet rá másolni, 10-15 MB/s volt, csináltam egy formázást, most kb. 30-cal hasít... Korábban mértem ennél sokkal többet is, mi lehet most a gond vele?

Próbáltam most egy kisebb fájllal is, nem másolást, hanem áthelyezést. Felment 55-60 MB/s-ra, de ez még azért mindig kevéske szerintem.

[ Szerkesztve ]

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#3486) fap333


fap333
aktív tag

Helló!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha a diskpart segédprogi a disk list parancsra ezt írja:
DISKPART> list disk

Disk ### Status Size Free Dyn Gpt
-------- ------------- ------- ------- --- ---
Disk 0 Online 931 GB 0 B *
Disk 1 No Media 0 B 0 B

Valamint a clean parancsra:
Virtual Disk Service error:
Nincs adathordozó az eszközben.

Akkor jól tippelem, hogy az a pendrive halott, vagy még meg lehet próbálkozni valamivel.
ps. új partició létrehozásánál is hibát ad... :(

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#3487) King Unique válasza fap333 (#3486) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ilyen hiba lehet akár egy kártyaolvasónál is, ami épp üres. De, ha nálad a Disk 1 a pendrive, illetve Windows alatt más programok sem tudnak vele mit kezdeni, akkor ennek lehet annyi...Bár esetleg egy gyári helyreállító programot (ha van hozzá) még rá lehetne ereszteni. Vagy például egy Live Linux alatt kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#3488) fap333 válasza King Unique (#3487) üzenetére


fap333
aktív tag

Ez egy 4gb-os promóciós pendrive, úgyhogy gyári visszaállító nincs. Próbáltam néhány windowsos programot is, amivel lehet formázni meg bootolható eszközt létrehozni, de semmi nem segített. Még ezt a linuxos dolgot megpróbálom, de valószínű kuka lesz...

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#3489) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Pendrive-re borzasztóan lassan másol a gép. Kingstone usb2. Ugyanide dugva (usb hosszabbító) adata usb2 sokkal gyorsabb. Mi lehet a kingstonnal?
Egyébként bedugáskor azt írja a win7, hogy az eszköz gyorsabb működésre is képes, ha megfelelő portra csatlakoztatja. Pedig a port gyors. Formáztam már, de nem segít.

-

(#3490) spe88


spe88
senior tag

Nagyon lassú volt egy idő elteltével a másolás a pendrive-ra, ezért beállítottam, az eszközkezelőben, hogy ne indexelje a pendrive-ot. Állítólag ilyenkor ez az eljárás. 1 órája kattintottam az OK-ra és még mindig nem tűnt el az ablak, hogy beállította volna. Újraindítsam a gépet? Nem megy tönkre a pendrive? Vagy várjak még itt naphosszat erre a komoly műveletre?

köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#3491) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Vettem SP Blaze B02 pendriveot, és meglepődtem, hogy összesen kb. 25MB/s sebességgel másol (néhány gigás fileokat próbáltam).
Igaz, a régi sima 2.0-ás pendriveom csak 9MB/s sebességgel ír, de sokkal nagyobb változásra számítottam.
Ennyit tud ez a pendrive?

(#3492) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok! Behalt a pencsi, windows nem látja - illetve hibát ír ki -, a sajátgépben nem jelenik meg, az eszközkezelőben felkiáltójeles (sikertelen eszközleíró-kérés) látszik, és a disk managerben sem látja a partíciót. Most egy mobil linuxal fogok próbálkozni, az hátha látja és vissza tudom állítani a fájlokat.
Ha mégsem menne, valakinek van még valami ötlete?..

(#3493) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos adott két db pendrive, egy 4gb Emtec és egy 8gb-os Kingston.
Tegnap este óta nem látja egyik gép sem. Létezik hogy ha pl. a ház előlapi csatlakozót hibásan dugtam rá az alaplapra, akkor kinyírja a pendrive-ot?
Eddig nem volt gond vele, de tegnap már a telónál is vacakolt az usb port, nem tudta olvasni a Lumia 520 telót, hibát írt ki. Ha rádugom a pent, akkor ugyan azt a hibát írja mint a telónál. Melóban egyáltalán nem látja a pent.
A samsunk telónál meg valami olyat írt ki, hogy több feszültséget/áramot igényel a telefon.
Valahogy lehet még életet lehelni bele? Jó lenne mert 4-esen voltak fontosabb adataim is.

(#3494) elefontelefo


elefontelefo
tag

Látom nem ez a legpörgősebb topik :)) de azért én is bepróbálkozom: 125 gigás (!!! :( ) pendim mától "irásvédett" lett, azaz minden szempontból úgy csinál a Windows, mint amikor régen egy cd-t tettünk a meghajtóba, pl. formázási kísérletemre is ezt írja ki.
Ez mi ez?
Kicsit más: még az is megfordult, hogy esetleg szervizeltetem, ugye egy ekkora pendinél ez is reális opció... létezik olyan (Magyarországon), hogy ilyen "beragadt" pendik javítása? vagy nem érdemes ezzel már foglalkozni?
Köszönet!
Szerk.: most jut eszembe, hogy a gariját megnézem él-e még. más ezen kívül?

[ Szerkesztve ]

(#3495) King Unique válasza elefontelefo (#3494) üzenetére


King Unique
titán

Erre max. az alábbiakat tudom mondani: [link], [link].

Egyébként, ha hirtelen írásvédett lesz egy pendrive, az lehet a meghibásodás jele is. Továbbá, ha tönkrement, akkor az ilyeneket már nem nagyon szokták javítgatni. Ha van még rá garancia, akkor egy cserét kellene megpróbálni! Illetve, ha a gyártói garancia több, mint a vásárlás helyén vállalt, akkor még az RMA ügyintézés is opció lehet.

Ennyit tudtam segíteni! :)

[ Szerkesztve ]

(#3496) Vladek83


Vladek83
tag

Sziasztok!

Furcsa eset, legalábbis számomra... Az mitől lehet, hogy 4 gép közül csak az egyik gép ismeri fel a pendrive-mat (ezeken a gépeken eddig ment) ?

(exFAT-ra formázva, ADATA S805/16GB)

(#3497) King Unique válasza Vladek83 (#3496) üzenetére


King Unique
titán

Ha eddig ment rajtuk, akkor gondolom olyan OS van mindegyiken, ami az exFAT fájlrendszert natívan kezeli. Viszont ez a felismeri / nem ismeri fel így önmagában nem sokat mond...Egyáltalán nem ismeri fel az OS a pendrive-ot és a rendszeren belül sehol nem látszik, vagy mi? Másik USB-portban is próbáltad? Próbáltad újraformázni / újraparticionálni és úgy csatlakoztatni a többi gépre?

Amelyik gépen & operációs rendszer alatt működik, ott az egyes tesztprogramok lefutnak hiba nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#3498) Vladek83 válasza King Unique (#3497) üzenetére


Vladek83
tag

Szia,

sajnos sehol nem látszik, néztem lemezkezelésbe is.. másik portban sem volt jó, ill. újra is formáztam..
No, majd holnap megnézem még egyszer, azokban a gépekeben..

szerk.
ezeket a tesztprogramokat még nem néztem..

[ Szerkesztve ]

(#3499) King Unique válasza Vladek83 (#3498) üzenetére


King Unique
titán

Az operációs rendszerek pontos típusa most sem lett megemlítve, de a leírtak alapján valamilyen Windows lehet a gépeken. Ha korábban működött mindegyiken ugyanez a pendrive, illetve nem a hardver hibás, akkor még az OS is szóba jöhet, mint a hiba forrása. Ugyanis előfordulhatnak pl. ilyen és ilyen esetek is. Illetve, ha azon az egy gépen kifogástalanul működik a pendrive és a fentebb említett tesztprogramok sem találnak rajta hibát, akkor megint esélyes lehet az előbbi dolog.

[ Szerkesztve ]

(#3500) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Az egyik ismerősömnek elszállt a pendrive-ja. Több gépen kipróbálva teljesen se kép, se hang nincs, a windows (7 64 bit) lemezkezelője sem látja, de linux alatt is döglött volt. Állítólag elvitte valakihez, aki addig eljutott, hogy a mappákat látta, de tovább nem, én pedig eddig sem. A portokba való bedugásnál sincs hangja, maga a pendrive pedig LED híján nem világít, tehát így nem tudom megmondani, hogy érzékeli-e, hogy az USB-ben van. A kérdésem az lenne, hogy le lehet valamilyen módszerrel menteni a rajta lévő adatokat, vagy az előbb leírtak fényében döglött a projekt?

Egy 64 gigás USB3-as Medion pendrive lenne a delikvens, ha ez releváns infó.

Köszönöm a választ :R

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.