Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#3151) kerekfej válasza BlackDevil (#3149) üzenetére


kerekfej
addikt

Ez fake pendrive. Ilyen Sony nem létezik.

Solymi81 :: Handling of reclamation

[ Szerkesztve ]

(#3152) Solymi81 válasza kerekfej (#3151) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Szia!

Ezt hogy érted?
Elég régi pendrive ez már, nem mostani.
Ráadásul nincsen meg hozzá semmi számla vagy ilyesmi, kaptam.

(#3153) BlackDevil válasza kerekfej (#3151) üzenetére


BlackDevil
aktív tag

Köszi az infót! :R

Igy már érthető... :((

Haver nem örült neki. Mondta hogy évekig használta, de nagy fájlt soha nem rakott rá. Most akart rá rakni egy nagyobb valamit és mondta hogy nem töltött tovább egy idő után. :(

[ Szerkesztve ]

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#3154) kerekfej válasza Solymi81 (#3152) üzenetére


kerekfej
addikt

Hamisítvány. Serial Number, modell szám és hasonlót látsz rajta?

[ Szerkesztve ]

(#3155) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Egy igen sajátos problémával állok szemben. korábban vettem egy Sandisk Extreme USB3.0 pendrive-ot 64Gb-os kivitelben. Minden szép volt meg jó, míg egy napon egyszer csak már nem akart működni USB3.0 csatlakozóban. USB2-esben minden tökéletes, csak hát ott meg csak azt a sebességet hozza amit az bír.
Ha a pendrive-ot usb3 aljzatba dugom, egyáltalán nem ismeri fel a gép, nem pittyeg, meg se rezzen. A pendrive ha megfelelően működik, akkor a rajta lévő led csatlakoztatáskor felvillan, majd kialszik és ha adatmozgás van rajta akkor villog. 3.0 aljzatra dugva felvillan és folyamatosan világít tovább. Mi lehet a probléma.
Intézkedések:
- Teljes formázás nem segített
- Másik gép USB3.0 aljzatában sem működik már
- Másik NTFS-ről FAT32-re formázva sem lett jó.

A hab a tortán, hogy közben vettem egy másik ilyen pendrive-ot és 2 hét után az is elb@szódott ugyan így. Minden más USB3.0 pendrive-al, HDD-vel tökéletesen megy a gépem, de ezt valamiért kinyírja. :(

Van erre valami ötletetek, megoldásotok, hogy felélesszem a pendrive-ot? Vagy mi lehet a probléma oka egyáltalán? Van valami brutal force megoldás firmware-ezésre vagy valami alaposabb gyári visszaállításra?
Remélem nem hardveres a baj. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3156) kerekfej válasza wolfman (#3155) üzenetére


kerekfej
addikt

Ebből gai lesz sajnos.

(#3157) Doky586 válasza wolfman (#3155) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

2 hetenként újat veszel..
Így neked mindig lesz egy működő pendriveod, és az eladó is elégedett lesz hogy végre valaki ennyire értékeli a vackait.. :DD

(#3158) wolfman válasza kerekfej (#3156) üzenetére


wolfman
veterán

mégpedig?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3159) Solymi81 válasza kerekfej (#3154) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Szia,

A reklamációs linkedre értettem, hogy miért tetted be.
A pendrive-om nem hamisítvány, eredeti Intenso, csak már a papírok nincsenek meg hozzá.

(#3160) HAuser0 válasza Ice&Lime (#3139) üzenetére


HAuser0
csendes tag

Nekem is szokta jelezni a win10, hogy ha ezt az eszközt 3.0-ás portba dugom, akkor gyorsabb lesz.
Előző alaplappal is ezt csinálta, meg egy újjal is.

Gondolom a pendrive miatt, de mi az oka és van-e rá megoldás? Valaki? Köszi

(#3161) Ice&Lime válasza HAuser0 (#3160) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Jo kerdes, talan chipset problema.

(#3162) kerekfej válasza Solymi81 (#3159) üzenetére


kerekfej
addikt

˙??•?*MaxX*? írására reagáltam eredetileg.

Intenso pendrive esetén a megadott linken tudsz reklamálni a garancia ügyben.

wolfman Ha másik gépben is ezt produkálja úgy hogy formázott, akkor írj te is a Sandisk support-nak első körben.

[ Szerkesztve ]

(#3163) wolfman válasza kerekfej (#3162) üzenetére


wolfman
veterán

Az első és legnagyobb probléma ezzel az, hogy külföldről vettem, nem magyar kiskeren ment keresztül. Egyikse.
Namármost bármi gyártó amikor elkezdene foglalkozni a nyavajáddal azzal kezdni, hogy gyártási számot kér, sorozatszámot stb. aztán mikor megbizonyosodott hogy ebben az országban lett értékesítve, akkor teszik csak fel az első kérdést!

Vagy elképzelhető, hogy enélkül is megmondják a frankót?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3164) kerekfej válasza wolfman (#3163) üzenetére


kerekfej
addikt

Fordulj egyenesen a gyártóhoz.

(#3165) Mayday


Mayday
csendes tag

Sziasztok,
Egy olyan problémával kerültem szembe, amilyennel még nem találkoztam.
Két Kingston USB 3.0 pendrive-om van, teljesen különbözőek.
Egyiket több mint egy éve gond nélkül használom, a másik néhány hetes.
Két napja kisfiam gépébe próbáltam bedugni, egyiket sem látja.
Ez még hagyján, de azóta SEMMI SEM látja. Se tv, se laptop, se másik számítógép. Egyiket sem.
Próbáltam persze a meghajtó betűjelet felszabadítani, lemezkezelővel keresni, de semmi.
Van bármi 5letetek, hogyan varázsolhatnám vissza őket?
Bármi program, bármi trükk?
Mi történhetett?
Nagyon köszi, srácok!!!
Üdv,
Zoli

(#3166) HAuser0 válasza Mayday (#3165) üzenetére


HAuser0
csendes tag

Nézd meg itt, (az első 1-2 sor érdekes nyilván) hátha...

http://logout.hu/bejegyzes/donjohnson/serult_pendrive_kapacitasanak_helyreallitasa.html

(#3167) Mayday válasza HAuser0 (#3166) üzenetére


Mayday
csendes tag

Nem, sajnos ez nem segített, nem a tartalma veszett el, hanem abszolút nem is látni. Ezzel a módszerrel sem látni :(
Z.

(#3168) kerekfej válasza Mayday (#3165) üzenetére


kerekfej
addikt

Kingston-ok hamar tönkremennek.

(#3169) Mayday


Mayday
csendes tag

Itt valami más lesz, egyszerre nyíródott ki mindkettő.

(#3170) kerekfej válasza Mayday (#3169) üzenetére


kerekfej
addikt

Tápegység vagy USB kivezetés tönkretehette. Érdemes megnézni, nem -e rossz van bekötve. USB Tester.

(#3171) wolfman válasza Mayday (#3169) üzenetére


wolfman
veterán

Valami azt súgja, hogy hasonló problémánk van, csak nekem egyedül a 3.0 része nem működik a pendrive-omnak.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3172) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Létezik olyan, hogy egy videóanyaggal megtöltött pendrive-on valamiféle védelem van, ami a lejátszásba nem zavar bele, de számítógéppel elvileg másolhatatlan?

(#3173) ddtt válasza c4powa (#106) üzenetére


ddtt
csendes tag

szia énnekem is hasonló a gondom mint akinek írtál,de hogy lehet úgy hogy nincs használatban?ne haragudj de ehhez hülye vagyok.megkérlek,hogy pontosan le írnád hogy hogyan is kell?előre is köszönöm

(#3174) Gyick


Gyick
őstag

Hi!

Az hogy lehet hogy csináltam egy win 10 usb telepitöt a media creation tool-al és a 64gb-s pendrivból lett 31gb-s? :F Transcend JetFlash 810

[ Szerkesztve ]

(#3175) Joker88


Joker88
őstag

lenne nekem egy régi USB pendrive .

A gondom az, hogy felismeri Windows, de azt írja ki,hogy formázni kell a meghajtót. rámegyek arra hogy formázás, egy ideig szöszmötöl vele , kb 1-2 perc, majd kiirja hogy nem sikerült befejezni a formázást..
Mindegy,hogy milyen fájlrendszerre állítom át, NTFS,vagy FAT32.. Nem tudja befejezni sosem..
tönkrement esetleg a pendrive ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#3176) talpas válasza Joker88 (#3175) üzenetére


talpas
aktív tag

Évek óta talán ez a legtöbb kérdés. Ha itt a keresőbe neked semmit nem adott akkor sajnos kuka nem sikerült befejezni a formázást

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#3177) legenda007


legenda007
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Kingston G4 32 Gb Usb 3.0-as pendrive-om, ma reggel még tudtam rá másolni, de most kiírja a pc hogy szüntessem meg az írásvédettséget, megpróbáltam formázni, de nem engedi, kiírja hogy írásvédett. Tudok vele kezdeni valamit vagy kuka?

(#3178) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Adott egy 32Gb-os Kingston G102.
Sajnos tönn program szerint is 29.1Gb környékén hibás.

Hogyan tudnám pl 28Gb-osra formázni, hogy ha később Winben gyorsformázom akkor is 28Gb-os legyen?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#3179) kerekfej válasza Czimby (#3178) üzenetére


kerekfej
addikt

Vidd vissza garanciába!

(#3180) Krill77


Krill77
őstag

Hi
A 64 es pendriveomon láthatatlanná valtak az adatok. 50gb. 13at meg szabad helynek ir. Nem akarom leformazni mert kellene ami rajta van. Mit tehetek?

(#3181) HAuser0 válasza Krill77 (#3180) üzenetére


HAuser0
csendes tag

Másold biztos helyre ami kell, aztán tégy így :
http://logout.hu/bejegyzes/donjohnson/serult_pendrive_kapacitasanak_helyreallitasa.html

(#3182) Krill77 válasza HAuser0 (#3181) üzenetére


Krill77
őstag

Jo de az 50gb kéne.. Biztosan rajta vannak az adatok. Ddr memory card recovery vel mely keresest csinaltam es mutatja oket. Csak limitalt a demo es nem tudom menteni a fileokat.. Valami jo progi kene.

(#3183) kerekfej válasza Krill77 (#3182) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha fake 64-es akkor már biztos lehetsz, hogy nincsenek.

(#3184) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

Erről mi a vélemény?

Miért látszik két meghajtónak egy darab pendrive? Illetve miért írásvédett, és miért nem tudok vele valamit csinálni?

Köszi. :R

Switch Tax

(#3185) flash-


flash-
veterán

tesztelgettem a pendrive-jaimat.

2 gigás könyvtár másolásával amiben vannak kis méretű wav fájlok(5-10mb) és 1-2 200-300mb-os wav fájl.

amit tapasztaltam:

az egyik azt csinálta, hogy (SanDisk USB 32GB 32G Ultra Fit) 70mb/s-el másolt, aztán ahol jöttek a nagy fájlok ott lelassult 20mb/s-re és a másolás végéig tartotta is ezt a sebességet,

a másik pedig(sansisk cruzer xtreme)azt csinálta, hogy a legelején baromi gyorsan másolt, a vége felé ez is lelassult, viszont 99% nál kb fél percre megállt, azt írta hogy 5 másodperc van hátra és 0 fájl.
így volt kb fél percig és csak ezután fejezte be a másolást.

újra próbáltam 3x, mind háromszor ez volt a helyzet. tehát mondhatni jó átlagsebességgel másolt, de mikor elfogyott akkor még gondolkodott.

aztán kipróbáltam hogy egy nagyobb méretű fájlt(1.3gb mkv) is rámásolok. a helyzet ugyanez.
gyorsan másolja, de a végén 99%-nál mikor már 0 fájl maradt,ugyancsak várakozik fél percet
mielőtt befejezi a másolást.
ez mi lehet? mi okozza-mi okozta ezt a problémát?
elég idegesítő..

update: total commandernél és teracopy-nál nincs ilyen gond.
szvsz valami windows bug.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3186) klon4u


klon4u
újonc

:(( Van egy 64 Gb os pendrive..om ..alig hasznaltam ...sajnos egy gep sem ismeri fel... vilagit...ugyan de azt irjak a gepek hogy nem felismerheto.
Sok adatom van rajta a mi fontos lenne... ( sajnos kulfoldon vettem..:(
Mit tehetek ? tehetek valamit a kukan kivul? :(((((((

(#3187) kerekfej válasza klon4u (#3186) üzenetére


kerekfej
addikt

Ebből sok minden nem derült ki.

(#3188) talpas válasza kerekfej (#3187) üzenetére


talpas
aktív tag

Adataidra lenne szükséged, indulj ki onnan, hogyan távolítottad el akkor és ott abból a gépből utoljára. Kihúztam és kész az lehet elég is. Aztán bepötyögöd itt a keresőbe a megfelelő szót, pld. Recovery, nem látja a rendszer és még akad pár. Check Flash progival 1 próbát tennék, lementeném...erről is volt már szó.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#3189) Pozsi11


Pozsi11
újonc

Sziasztok!
Én a következő problémával állok szemben. Ma amikor bedugtam az USB-m a gépbe és megnyitottam az összes rajta lévő mappa eltűnt, de a helyet még elfoglalja a pendrive-on. Tehát üresnek mutatja, pedig nem az.
A kérdésem az lenne, hogy a könyvtárakat hogy tudnám újra láthatóvá tenni vagy lehetséges-e?
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#3190) gaben9000


gaben9000
újonc

Üdv mindenkinek!

Olvasgattam a fentebb írtakat, mert hasonló a problémám, ám mégsem egészen ugyan az.

A gép amivel a probléma van
- Lenovo Y510p
- Windows 7 x64 Ultimate
- leg frissebb intel illesztők

A probléma a következő:
A gépen található 2 db USB 3.0 kimenet és 1 db USB 2.0 kimenet. Régen az USB 2.0-ás pendrive-okat mindegy volt hová csatakoztattam felismerte minden kimenet. Nagyjából egy hónapja az USB 3.0-ás kimenetek úgy döntöttek, hogy nem reagálnak semmit ha USB 2.0-ás pendrive-ok vannak rá csatlakoztatva. A pendrive-oknak semmi baja mert a 2.0-ás kimenetben és más gépeken tökéletesen működnek.

Gondoltam én:
Szoftveres gond. Volt egy kis időm és újratelepítettem a Windws-t. Felraktam a legfrissebb Intel-es diver-eket. A probléma továbbra is fenn ált. Azt hittem tönkrementek a 3.0-ás kimenetek. De sikerült kipróbálnom egy USB 3.0-ás külső vincseszterrel és lássatok csodát működnek a 3.0-ás kimenetek.

Szóval a probléma: a 3.0-ás kimenet nem reagál semmit a 2.0-ás pendrive-okra. Gondoltam felrakom a régi illesztőt hozzá. Ami viszont azt az üzenetet dobta, hogy "ilyen hardver nincs".

Kép az eszközkezelőmről:

A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#3191) Kiss70


Kiss70
tag

Sziasztok!

Lenne egy Intenso 16Gb-s pendrivem.
A probléma az lenne hogy nem tudok rá másolni semmit sem.
Állandóan az irja hogy írásvédett és vegyem le az írásvédettet.
A pendrive tiszta jó. Ellenőrizve nincs bad szektor rajta.
Valakinek van rá ötlete?

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#3192) Laraxior


Laraxior
titán

Az mi mar hogy ket pendrive is csak 48MB-os lett a sajatgep szerint? Lemezkezelo latja az egeszet, de valami 3 reszre szedte, ketto kifogastalan egy pedig nem lefoglalt terület.
Persze nem enged semmit se csinálni vele...

Windows alol meg lehet butykolni?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3193) Doky586 válasza Laraxior (#3192) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

48MB mindenre elég kell hogy legyen.. :))
Egyébként mit csináltál vele..?

(#3194) Laraxior válasza Doky586 (#3193) üzenetére


Laraxior
titán

Nem tudom, ezt irtak megoldasra, csakhogy nekem ez kinai:
Live linux-> dd-vel /dev/null ból teleírod, utána csinálsz gparteddel vagy a lemezkezelővel egy új partícióstáblát, majd win alól megformázod

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3195) mesk


mesk
csendes tag

Üdv!
Segítségre lenne szükségem.Adott egy Kingston datatraveler 2.0 19Gb-os Pendrive.
Windowst akartam vele telepíteni,de aztán nem volt rá időm,így csak addig jutottam hogy leformáztam.
Nos elősszőr leformáztam NTFS formátumban. Így a tv-m nem ismerte föl.Aztán exfat-ra. Úgy sem látta a tv. Aztán vissza Fat32-re így már látja a tv-de 4gb-nál nagyobb fálj nem tudok rá tenni mert azt írja ki: A fájl túl nagy méretű a cél fálj rendszeréhez. Nem értem hogy 16gb-os a pendrive,működik rendesen,de még sem.
Valaki nem tudja véletlen,mit kéne tennem hogy rendesen műkődjön?
Előre is köszönöm a segítséget!

Gergő :F :W

Gergő

(#3196) mesk válasza mesk (#3195) üzenetére


mesk
csendes tag

Bocsi 16Gb-os.Elírtam!

Gergő

(#3197) HAuser0 válasza mesk (#3195) üzenetére


HAuser0
csendes tag

Szerintem semmi hókuszpókusz.
Fat32-n nem tudsz 4GB-nál nagyobb fájlt másolni rá. (Ez nem csak a tiéddel van így)
A tv-d meg nem kezeli a többit, így 4gigánál kisebb filmeket fogsz nézni, ha ezzel a módszerrel akarod :)

(#3198) talpas válasza mesk (#3196) üzenetére


talpas
aktív tag

Mintha most először futottál volna bele a FAT32 mérethatár, miről képes a TV olvasni stb. problémákba.
Az nem tiszta, eddig hogy volt jó.
Már nem törlöm, a lényeg ott HAuser0 leírta.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#3199) Doky586 válasza mesk (#3195) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"elősszőr leformáztam NTFS formátumban. Így a tv-m nem ismerte föl. Aztán exfat-ra. Úgy sem látta a tv"

Cserélj TV-t... :o esetleg Ext4FS-re formázod..?
Vagy minden filmet darabolj át 4GB-os darabokra..

[ Szerkesztve ]

(#3200) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

sziasztok! van egy kingtson 8gb-s pendrive om, amit nem tudok leformázni. a windows intéző írásvédettnek látja, a rufus is hibát ír az eszköz particionálása közben. ugyanakkor a lemezkezelésnél azt írja hogy kifogástalan raw partició van rajta... valami ötlet? :F

köszi :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.