Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#3401) karl00 válasza King Unique (#3399) üzenetére


karl00
csendes tag

Szerencsére mindent mentek a felhőbe, csak a napi munkám veszhet el, ami (ha szerencsém van) kis plusz munkával pótolható.

A pendrive-ot le fogom tesztelni, de szerintem a laptop usb ajzta, vagy maga a win10 csinál vele valamit. A hiba azóta jelentkezett, hogy win 10-et kezdtem el használni.

Mi okozhat ilyen véletlenszerű törlést? Legtöbb törlésnél a mappák legelső dokumentumát hagyja meg a többit törli.

(#3402) King Unique válasza karl00 (#3401) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez érdekes, mert én is használok Win10-et, de maga az OS miatt adatvesztést még nem tapasztaltam egyik USB-s háttértáramnál sem. Én első körben ezt inkább fognám pl. a pendrive hibájára / leválasztás hiányára / vírusra / egyéb okra.

[ Szerkesztve ]

(#3403) karl00 válasza King Unique (#3402) üzenetére


karl00
csendes tag

Leteszteltem. Nem talált hibát. Úgy ír és olvas ahogy kell.
Marad a hardver illetve szoftver.
Vírus elvileg nincs a gépen. A win10 szerintem nem törölget a pendrive-ról. A leállításra gyanakszom vagy talán az usb port vacakol?

(#3404) Ciccuka válasza karl00 (#3403) üzenetére


Ciccuka
veterán

H2testw-vel?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3405) karl00 válasza Ciccuka (#3404) üzenetére


karl00
csendes tag

Igen.

(#3406) EVL2


EVL2
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy nem látom az új samsung 850 EVO ssd-m a eszközök és meghajtók között.
Látom a bios-ba és látom az eszközök és azon belül az egyéb eszközök között.
Nagyon megköszönöm ha valaki tud segíteni mert kezdek kifogyni az ötletekből.

(#3407) EVL2 válasza EVL2 (#3406) üzenetére


EVL2
aktív tag

Elnézést ezt nagyon benéztem! :) Nem ide akartam írni!

(#3408) ALFA


ALFA
senior tag

Egy 2 gb-os (nettó 1,85) pendrájv hirtelen hibássá vált úgy egy hete, megkértek, mentsem meg.
Elmondás alapján kb. 400 MB-nyi portable progi volt rajta, majd csináltak egy _ nevű új könyvtárat, amibe txt, rtf és xls fájlokat másoltak információkkal és részben személyes adatokkal kb. 100 MB méretben. A másolás befejezte után a pendrájvon a _ könyvtár üresnek mutatkozott, miközben kb. 600 MB-nyi terület hiányzott a teljes kapacitás és a látható fájlok által foglalt terület között. A portable progik gond nélkül működtek.

A portable progikat lementettem nekik, majd meglepetésemre a pendrájvot a win7 gond nélkül újraformázta, viszont azóta az 1,85 gb-ból csak kb. 600MB szabad kapacitása van és írásvédetté vált.

Nem tudtam az írásvédettséget megszüntetni, se a registry, se a diskpart nem volt megoldás.

Recuva 3 körös teszt során 21 fájlt talált első körben, de a második körben 17%-nál hirtelen maximálisra nőtt a prociterhelés és csak újraindítás segített. Cardrecovery 24 képet talált, de jópárra 5 gb-os méretet írt.
Végül dd révén sikerül lementeni 2 gb-s fájlba a pendrájv tartalmát, belenézve elég érdekes, úgy tűnik, a portable progik rajta vannak, pár kép is van a JFIF szavak alapján, míg nagy részén 00 és FF váltogatja egymást szabályos blokkonként. A pendrájv első 10 karakterén XSYSLINUX feliratot olvastam, amit nem értek, mert win7-en használták, de arra tippelek, valami kéretlen progi csinálhatott vele valamit.

Csináltam néhány képernyőképet, kiraknám valahova, hátha van valakinek tippje, hogyan lehetne visszanyerni a tartalmát, csak nem tudom, hova. :F

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#3409) pc360 válasza ALFA (#3408) üzenetére


pc360
addikt

Arra tippelek, hogy valaki bootolhatóvá tette a drive-ot.

A fájlok nyilván sérültek.

Egy 2 gigás pendrive-ot meg minek mentene az ember, szóval kuka.

Aki pedig kizárólag pendrive-on tart olyan adatokat, amiket máshol nem ment, az így járt.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#3410) ALFA válasza pc360 (#3409) üzenetére


ALFA
senior tag

Amint írtam, ez egy tesztelésre szolgáló gyűjtemény volt, csak portable progikkal.
Lementették a fontos adatokat egy csattogni kezdő hdd-ről, és másolás után eltűnt minden, amit rámásoltak. Mivel a portable progik közül jó párat megtaláltam rajta, most az a kérdés, hogy hátha megtalálom, és ha igen, vissza tudom nyerni a fontos fájlokat.
A pendrájv persze, hogy nem érdekes, az adat a fontos.
Kár, hogy a dd csak később került a kezem ügyébe, jó lett volna azzal kezdeni. :K

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#3411) ALFA


ALFA
senior tag

Tudna valaki segiteni, hogy mit jelent ez az üzenet és hogyan tudnám orvosolni?

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#3412) talpas válasza ALFA (#3410) üzenetére


talpas
aktív tag

Az én esetemben ezek segítettek
Természetesen ez sem 100%-os mert ki tudja mi a pen nyűgje.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#3413) King Unique válasza ALFA (#3411) üzenetére


King Unique
titán

Mért nem valami komolyabb adatmentő programmal nézel rá? Az EaseUS ingyenes verziója pont 2 GB-ot enged lementeni.

Aztán az megint jó, hogy egyszerre 2-3 topikban megy a téma, mint pl. itt is. Illetve, ha újraformázás után ilyen lett, akkor inkább diskpart módszerrel kellene újraparticionálni. Abban van opció az írásvédettség törlésére is. A mezei fájlkezelő ilyen téren amúgy sem nagy szám. De, ha a pendrive adta meg magát, az megint más dolog.

Amúgy nyilván első az adatmentés és az újraparticionálást csak utána érdemes próbálgatni!

[ Szerkesztve ]

(#3414) ALFA válasza King Unique (#3413) üzenetére


ALFA
senior tag

Amint írtam, a diskpart nem működik, vagy hazudik.
Amit mellékeltél, a képen csak az szerepel, hogy a parancs sikeresen lefutott.
Csakhogy a parancs hatástalan, láthatod, az attributumok változatlanok maradnak, én megcsináltam az újra lekérdezést:

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#3415) King Unique válasza ALFA (#3414) üzenetére


King Unique
titán

Próbáltam már ezt a módszert ilyen meghajtón és ott sikeresen megszüntette az írásvédettséget. De, ha esetedben hatástalan, akkor itt komolyabb gond lehet. Lehet tényleg döglődik a pendrive és adatmentés után gyakorlatilag mehet a kukába...

(#3416) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!
USB 2.0-ás telefon, Pendrive USB 3.0-val gyorsabb, lassabb, vagy ugyanolyan sebességű, mintha USB 2.0-ba dugnám be?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#3417) King Unique válasza NandorHUN (#3416) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ez attól is függ, hogy alapból milyen gyors a pendrive. Ha pl. az USB 2.0 értékeit is messze alulmúlja, akkor kb. ugyan mindegy. De egy gyorsabb USB 3.0 típusnál már nyilván nem. Sőt, akár egy USB 2.0 eszköznél is javíthat a tempón az USB 3.0 port —► [link].

Továbbá itt maga a hardveres / szoftveres környezet is számíthat. Bár nem mértem le, de egy okostelón nem feltétlen lesz ugyanolyan gyors az eszköz még USB 2.0 porton sem, mint egy PC-n. Na meg előbbieknél rendszerint OTG megoldásokkal kell bíbelődni stb.

[ Szerkesztve ]

(#3418) NandorHUN válasza King Unique (#3417) üzenetére


NandorHUN
addikt

Most szerelem a gépem és a gép tetején lévő USB hub bekötésén gondolkodtam, hogy érdemesebb e 3.0-ára vagy 2.0-ára (alaplapon) bekötnöm, mivel itthon tablet, telefon is 2.0-át használ, egyedül a pendriveom nem.

De akkor ha jól veszem ki akkor mindenképp érdemes a 3.0, mert veszíteni nem vesztek vele max nyerek a sebességen?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#3419) King Unique válasza NandorHUN (#3418) üzenetére


King Unique
titán

Ha van / lesz olyan eszközöd, amely kihasználja az USB 3.0 sebességét, akkor nyilván érdemes. Továbbá az újabb USB-szabvány pl. a telefon töltésénél is előnyösebb lehet a nagyobb áramértékek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#3420) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Partíció visszaállítása - TestDisk

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3421) King Unique válasza Ciccuka (#3420) üzenetére


King Unique
titán

Ha fontos adatok vannak a pendrive-on, akkor probléma esetén az adatmentés külső programmal —► újraparticionálás —► adatok visszamásolása a legbiztosabb módszer. Persze akkor, ha csak pl. a fájlrendszerrel / partícióval volt valami gond, de maga a pendrive ok. Igaz, más jellegű példa, de az látszik, hogy a partíció visszaállítását nem feltétlen kell minden esetben erőltetni.

[ Szerkesztve ]

(#3422) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Egy haver pendriveja meghalt. Mikor bedugja, akkor felismeri a rendszer és ad neki egy betűjelet, de ha rákattint azt írja ki, hogy helyezzen be lemezt (vagy vmi ilyesmi). Formázni sem lehet, a diskpart sem ismeri fel. Akkor ez kuka?

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#3423) vasi89


vasi89
addikt

Hello!

Van egy 32gb-os kingston G4 pendriveom. Magyarországról van, megbízható boltból. Tesztek alapján 120 mb/s az olvasás és 20 mb/s az írás. Viszont ha elkezdek másolni rá 4-5 gigát, mindegy hogy egyben van több kisebb fileból áll kb 1 gb után úgy belassul a másolás h szinte megáll. Ilyennel nem találkoztam még soha, ezt mi okozhatja? Több gépen, több porton próbáltam de ugyen az. Újra is lett formázva, persze NTFS-ben.

(#3424) John Rose


John Rose
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy 32Gb USB 3.0 penkütyü, amelyet csak exfat-ra tudok formázni és semmi másra. Próbáltam több particionáló programot is, de mindegyik elhasal NTFS, EXT2/3 formázás közben. Mi lehet a baja?
Érdekesség, hogy exfat formázással tökéletesen működik az írás-olvasás is, valamint le és felcsatlakozáskor sem veszít el adatot.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3425) Doky586 válasza John Rose (#3424) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

úgy hogy nincs az 32.. talán 4 vagy 8.. valamelyik tesztprogi kimutatja..

(#3426) John Rose válasza Doky586 (#3425) üzenetére


John Rose
aktív tag

Köszi!
Találtam egy Aida64 tesztleírást és annak alapján megpróbálom "rendbe tenni".

[ Szerkesztve ]

(#3427) John Rose válasza Doky586 (#3425) üzenetére


John Rose
aktív tag

Sikerült rendbe tennem, így 14Gb-os penkütyü lett belőle.

(#3428) mazacar


mazacar
tag

Sziasztok!

Adott egy Sandisk Cruser Blade 32Gb pendrive és hiába formázgatom csak 610 Mb-ra engedi formázni?
Mit lehet tenni?
Várom mihamarabbi segítséget! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3429) King Unique válasza mazacar (#3428) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ezen hozzászólás alapján lehetne újraparticionálni a diskpart módszerrel, valamint ellenőrizni, hogy nem-e fake.

(#3426) John Rose:
Ezen leírásban is szintén a diskpart van, ami egyébként hasznos tool. Bár az nem éppen normális, hogy a 32 GB-os pendrive-ot csak 14 GB-osnak ismeri fel az OS...H2testw mit mond rá?

[ Szerkesztve ]

(#3430) mazacar válasza King Unique (#3429) üzenetére


mazacar
tag

köszönöm!

Rufussal sikerült..:)

(#3431) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok

128 gb pendrivenàl mekkora hasznàlható területre szàmitsak?124gb reàlis?

(#3432) King Unique válasza mazacar (#3430) üzenetére


King Unique
titán

Bár a diskpart a biztosabb, de jó esetben a Rufus ás társai is megoldják. Illetve, ha valaki nem szeret parancssorban matatni, akkor nyilván kényelmesebb grafikus felületen elintézni egy ilyet.

De az a lényeg, hogy sikerült! :)

(#3433) King Unique válasza onkelz (#3431) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan más adattárolók, úgy a pendrive-ok tárolókapacitásánál is lesz veszteség. Ezt ki lehet számolni, át lehet online konvertálni stb. De, ha megnézed ezen tesztet, akkor a CDM screenshoton látszik, hogy például annál a 128 GB-os pendrive-nál 117 GB a "nettó" tárolókapacitás. De ez a gyártótól, fájlrendszertől stb. is függhet, mert egy másik 128 GB-os modell esetében már csak 115 GB.

[ Szerkesztve ]

(#3434) Doky586 válasza King Unique (#3433) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

és egy 4eFt-os 2000 GB -os pendrivenak [link] mekkora a hasznos kapacitása..? ;]

(#3435) onkelz válasza King Unique (#3433) üzenetére


onkelz
aktív tag

Ez igen :) köszönet

(#3436) Ciccuka válasza Doky586 (#3434) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kereken 7GB ;)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3437) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok
van egy Kingston microDuo 32Gb-s pendrivem ma délbe másoltam rá egy filmet most este perig képeket szerettem volna rámásolni és nem engedi mivel "írásvédett" lett próbáltam formázni de ugyan úgy megakadályozza az írásvédettség.
esetleg valamit tipp?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#3438) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

A mai napon vettem észre, hogy a Transcend JetFlash 790 32GB pendriveom nem hajlandó usb3 módban működni. Próbáltam fat32-re formázni, majd újra ntfs, de hiába csatlakoztatom usb3 portra, usb 2 eszközként ismeri fel.

Az AIDA64 ezt írja: Támogatott USB verzió 2.10 (USB 2.0 porthoz csatlakoztatott USB 3.0 eszköz)

Természetesen a sebesség is USB2-nek megfelelő. Ez win10 alatt van, de visszaemlékezve win7 alatt is már elég lassú volt nagyobb fileok másolásánál, csak mindig siettem és nem foglalkoztam vele, de a probléma már tuti akkor is megvolt.

Mit lehet ezzel tenni?

(#3439) Ciccuka válasza Qtya123 (#3438) üzenetére


Ciccuka
veterán

Valószínűleg a gépedben van a probléma (driverek, bios, beállítás).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3440) Qtya123 válasza Ciccuka (#3439) üzenetére


Qtya123
őstag

Fejlemény:

Külső HDD-t (egy ősrégi Samsung 160 GB-os SATA I vinyó egy USB3-as Sharkoon Rapidcase-ben) felismeri USB3-nak. Teszteltem egy 1 GB-os videofájl másolásával. A gépről a HDD-re másolás sebessége ~ 53 MB/s volt.

Ezt követően csatlakoztattam a fentebb említett Transcend pendriveot, amelyet több csatlakoztatás után végre felismert USB3-nak. A gond csak az, hogy ugyanezt a videót a pendrivera ~17 MB/s sebességgel másolta a rendszer. A pendriveról gépre másolásnál a sebesség viszont már ~102 MB/s volt. Elképzelhető, hogy mégis maga a pendrive a hibás?

(#3441) King Unique válasza Qtya123 (#3440) üzenetére


King Unique
titán

Nem kevés USB 3.0-s pendrive csak olvasásnál brillírozik, ellenben írásnál kb. USB 2.0-s értékeket produkálnak. A sima JF790 elvileg 90/25 MB/s olvasási / írási sebességet tud, de ettől lehet eltérés felfele / lefele is, illetve az adott hardveres / szoftveres környezet befolyásolhatja.

Egy szintetikus tesztet kellene csinálni, ami össze lehet vetni a mások által kapott eredményekkel.

[ Szerkesztve ]

(#3442) kazuma921


kazuma921
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy mezei Kingston Datatraveller 3G 32GB-s pendrive-ot filmezéshez, többnyire TV-hez kapcsolódva az eszközt. Átformáztam NTFS-re, így sikerült rátenni két filmet, semmi probléma nem volt, működött gépen is, TV-n is. A pendrive-ot kivettem a TV-ből (előtte persze rámentem hogy adja ki az eszközt, meg gépen is mindig így csinálom), és kb. 5-6 óráig nem használtam. Amikor újra rákötöttem a gépre, azt az üzenetet kaptam hogy az eszköz nem olvasható, rajta a merevlemez nem elérhető. Pittyen a Win10, érzékeli hogy be van kötve, de az eszköz ismeretlen, nem éri el rajta az információt, formázni se engedi. Átraktam másik portba, a gépet újraindítottam, és semmi. Beraktam a régi gépembe, és ott is ugyanez a probléma. A TV is csak tölt tölt, de nem adja be azokat a filmeket, amiket előtte pár órával ezelőtt boldogan néztem.

Mi lehet a gond? Az NTFS-re formázás? Vagy szimpla gyári hiba? 8000 Ft. volt, és 5 év gari van rá. Van valami megoldás, vagy vigyem vissza?

A válaszokat köszönöm. :))

[ Szerkesztve ]

We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

(#3443) DiscoDan


DiscoDan
csendes tag

Sziasztok!

128 gb-os pendriveom formatálása közben áramszünet lépett fel. Ezt követően ha bedugom a pendriveot,a windows hangjelzéssel jelzi, hogy csatlakoztattam, ám semmilyen módon sem látható a pendrive.
Eszközkezelőben sem látszik.
Mit lehet ilyenkor tenni?
Kuka?

köszi a segítséget.

(#3444) Ciccuka válasza DiscoDan (#3443) üzenetére


Ciccuka
veterán

MiniTool Partition Wizard Professional
Rufus

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3445) DiscoDan válasza Ciccuka (#3444) üzenetére


DiscoDan
csendes tag

sajnos egyik sem segített, nem látják a pendrive-ot.
egyéb ötlet esetleg?

(#3446) King Unique válasza DiscoDan (#3443) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha Windows alatt hirtelen megszakítják egy USB-s eszköz formázását, akkor az RAW lesz. Persze egy áramszünet azért kicsit más, de jó esetben utána is érzékelni kellene az eszközt a rendszernek. Ha a Windows sehogyan nem ismeri fel azon a gépen a pendrive-ot, illetve másik portban sem, akkor ezek sem opciók. Ilyenkor esetleg rá lehetne nézni egy Live Linux alatt, illetve lehetőség szerint egy másik gépen is. Ha sehol sem ismeri fel egyáltalán az adott OS, akkor lehet kuka...

[ Szerkesztve ]

(#3447) DiscoDan válasza King Unique (#3446) üzenetére


DiscoDan
csendes tag

szia!

kipróbáltam egy másik gépen, ott felismerte. Ott le is formáztam, ennek ellenére az eredeti gépen továbbra sem ismeri fel, továbbra is csak a hangjelzés van, amikor bedugom az usb portba.
Drivereket, illesztőprogramokat frissítettem.
Ötlet esetleg, hogy az eredeti gépen is menjen?

Köszönöm előre is.

(#3448) King Unique válasza DiscoDan (#3447) üzenetére


King Unique
titán

Ha legalább az eszközkezelőben megjelenne ismeretlenként, akkor az alábbi módszert ki lehetne próbálni. De, ha nem, illetve egyáltalán nem érzékeli a rendszer, akkor passz. Na meg ki tudja az áramszünet még mit okozott. Egyébként más USB-eszköz működik rendesen azon a gépen?

[ Szerkesztve ]

(#3449) DiscoDan válasza King Unique (#3448) üzenetére


DiscoDan
csendes tag

Bármelyik USB portra dugok bármilyen eszközt, minden működik.
Pendrive, külső merevlemez, egér minden megy.

Köszönöm a segítséget azért.

(#3450) King Unique válasza DiscoDan (#3449) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha minden más eszköz ok, ellenben csak ez a pendrive nem és csak azon a gépen, akkor az valóban érdekes. A típusát nem említetted, de ha van hozzá a gyártó oldalán valamilyen tool a helyreállításhoz, akkor azt érdemes lenne megpróbálni. Ugyanis korábban egy hasonló problémát másnál megoldott.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.