Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#3051) CJ3


CJ3
senior tag

Sziaztok most kaptam melóbol egy 8 Gb os pendrive ot szeretném megformázni.

Elsősorban autóba kellene zenékre szóval FAT32 az oké és a lemezfogadási egységet mennyire tegyem?

Alapból 4096 ra rakta mikor megformáztam, de én a 32 kilobájt-ot választottam. jó így?

Vagy mit érdemes? Nincs márka mert cégesnek van megcsinálva de ilyen lap szerű látszik a chip nagyon vékony mint egy bankkártya most mértem meg így ahogy fent írtam formázva másolásnál 16 mb/sec re képes nem is rossz:)

Crypto

(#3052) xlaxix


xlaxix
tag

Sziasztok!

Van egy Transcend 16gb-os pendrive-om. Az a probléma, hogy néhány mappa és fájl teljesen megváltozott rajta. Más lett a neve, mérete és fájltípusa. Formáztam és raktam rá újra pár mappát, de 3 mappából 1 mappával megint ez történt.

Ezt a problémát meg lehetne valahogy oldani?

Itt egy kép is az esetről:
[Pendrive]

Előre is köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#3053) kerekfej válasza xlaxix (#3052) üzenetére


kerekfej
addikt

Eredeti egyáltalán? Milyen USB portba dugtad és mivel?

[ Szerkesztve ]

(#3054) xlaxix válasza kerekfej (#3053) üzenetére


xlaxix
tag

Eredeti. Kb. 1 éve vettem az Auchanban. :D
Azokba a portokba raktam, amikbe eddig is, laptopon és az asztali gépen is.
Mióta felraktam a kérdésem azóta már azt a mappát sem lehet megnyitni, amiben ezek az átnevezett fájlok vannak. Az egész mappát egy fájlnak tekinti és amikor megnyitnám, akkor kérdezi, hogy melyik programmal akarom. :D
Lehetséges, hogy valami vírust összeszedtem haverom laptopjáról, amíg az ő laptopjába nem volt bedugva addig nem jelentkezett ilyen probléma. A vírusirtó nem talált sajnos semmit.
Valahogy meg lehetne oldani ezt?

(#3055) Zoloawake


Zoloawake
csendes tag

Sziasztok!
Van egy lenovo y580 gépem, amiben van 2db usb 3.0-ás foglalat. Vettem a MOL kutas kedvezményen egy sony 32gb 3.0-ás pendrive-ot, de amikor bedugom nem történik semmi. Mintha be se raktam volna. Ellenben minden más 2.0-t felismer illetve a gép hűtőjét is meghajtja stb.... a sony-t bedugom máshova akkor tökéletes, formatáltam minden formátumra. próbáltam újraindítani de hiába.....
Valakinek nincs valami ötlete véletlen?
Köszi!!!
Z

(#3056) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok. Lenne egy kis problémám, ma vettem egy A-DATA C906-os Pendrival, USB3.0 - alaplapi, és előlapiban.
Mégpedig az hogy Horrorisztikusan alacsony az írási sebessége... illetve fájlok másálásánál elkezdi 10kilóval- majd 100kilo-200kilo-300k-600k-1MB-2MB-6MB-8MB és hirtelen ismét látványosan leesik.. 400kilóra- vagy esetleg 0-ra és megáll a másolás pár másodpercre..
Szerintetek ennyire képes a pendrive vagy egy hibásat fogtam ki, ami napok mulva K.O lenne?

(#3057) talpas válasza Walter_White (#3056) üzenetére


talpas
aktív tag

USB drivert ellenőrizném.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#3058) Walter_White válasza talpas (#3057) üzenetére


Walter_White
senior tag

Többi Pendrive hozza a teljes sebességet.

(#3059) talpas válasza Walter_White (#3058) üzenetére


talpas
aktív tag

Jaaa, hogy van összehasonlítási alapod. :R

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#3060) Walter_White válasza talpas (#3059) üzenetére


Walter_White
senior tag

Notiban is teszteltem, és ott is ugyan igy viselkedik, NTFS\FAT32-ben is kipróbáltam, ugyan az a helyzet...Még a 3 éves 2.0-ás Kingston Pendrive is gyorsabb, és egyenletesebben stabilabban hozza a sebességet, ugyhogy ennél valami nincs rendben, hétfőn viszem vissza, leadom teszteljék le- kiváncsi leszek mennyit fognak ülni rajta...

ÉS B.U.É.K Minden kedves Fórumozónak!

[ Szerkesztve ]

(#3061) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Van egy elvileg 64 GB-os pendrive, amit le kellene formázni, de nem lehet (nem tudom hogy ki tudta-e használni a gazdája korábban a kapacitását).

A fakeflashtest szerint valóban ehhez hasonló méretű, csak a végén több GB nem olvasható. Az utolsó jónak vélt szektor alapján nem tudom leformázni, mert az rmprepUSB szerint írásvédett.

Ez mitől lehet?

(#3062) kevinium válasza Panthera (#3061) üzenetére


kevinium
aktív tag

gparted-el próbáld meg leformázni, mondjuk 50GB-os méretet adj meg neki. Ha úgy sem működik, akkor passz...

Kaptam én is egy 16Gb-os pendrive-ot ismerőstől. Nem tudja megnyitni, kellenének róla az adatok... ddrescue fut rajta már 8 órája, ami eddig 5500mb adatot tudott megmenteni, de ezt sem sorban. A kérdés: van valami unortodox megoldás az adatok kinyerésére? Gondolok itt arra, hogyha szétszedem, akkor a chip-et ami benne van mivel lehetne leolvasni, hátha az elektronika rossz, de az adatok sértetlenek? Vagy ez kuka?

Köszönöm a válaszokat...

(#3063) Panthera válasza kevinium (#3062) üzenetére


Panthera
őstag

A gparted van rajta a Hirens-en? Ismerős a neve, de azt még most nem próbáltam.

A te problémádra...Flash-nél én erre esküszöm (látam már pár érdekes dolgot, de ez segített): [link]
Korábban a demo 1GB korlátos volt, mostanában nem tudom. De legalább le tudod tesztelni a hatékonyságát.

[ Szerkesztve ]

(#3064) kerekfej válasza Panthera (#3061) üzenetére


kerekfej
addikt

Rufus-al formázd meg, visszaáll az eredeti kapacitás.

(#3065) Panthera válasza kerekfej (#3064) üzenetére


Panthera
őstag

"Az eszköz partícionálása közben hiba lépett fel", és "az adathordozó írásvédett" üzeneteket dob. :F

NTFS LOG: (Large FAT-ra se engedi)
Found USB 2.0 device 'Generic Flash Disk USB Device' (0011:7788)
1 device found
No volume information for disk 0x81
Disk type: Removable, Sector Size: 512 bytes
Cylinders: 7648, TracksPerCylinder: 255, SectorsPerTrack: 63
Partition type: MBR, NB Partitions: 1
Disk ID: 0x9E59C2CC
Drive has a Windows Vista Master Boot Record
Partition 1:
Type: FAT16 LBA (0x0e)
Size: 54.7 GB (58719207424 bytes)
Start Sector: 2048, Boot: No, Recognized: Yes

Format operation started
Requesting disk access...
Caution: Opened drive \\.\PHYSICALDRIVE1 for write access
Will use 'N:' as volume mountpoint
Analyzing existing boot records...
Drive has a Windows Vista Master Boot Record
Volume does not have an x86 Partition Boot Record
Deleting partitions...
Could not delete drive layout: [0x00000013] Az adathordozó írásvédett.
Could not reset partitions
Re-mounted volume as 'N:' after error

Found USB 2.0 device 'Generic Flash Disk USB Device' (0011:7788)
1 device found
No volume information for disk 0x81
Disk type: Removable, Sector Size: 512 bytes
Cylinders: 7648, TracksPerCylinder: 255, SectorsPerTrack: 63
Partition type: MBR, NB Partitions: 1
Disk ID: 0x9E59C2CC
Drive has a Windows Vista Master Boot Record
Partition 1:
Type: FAT16 LBA (0x0e)
Size: 54.7 GB (58719207424 bytes)
Start Sector: 2048, Boot: No, Recognized: Yes
Found USB 2.0 device 'Generic Flash Disk USB Device' (0011:7788)
1 device found
No volume information for disk 0x81
Disk type: Removable, Sector Size: 512 bytes
Cylinders: 7648, TracksPerCylinder: 255, SectorsPerTrack: 63
Partition type: MBR, NB Partitions: 1
Disk ID: 0x9E59C2CC
Drive has a Windows Vista Master Boot Record
Partition 1:
Type: FAT16 LBA (0x0e)
Size: 54.7 GB (58719207424 bytes)
Start Sector: 2048, Boot: No, Recognized: Yes

[ Szerkesztve ]

(#3066) Doky586 válasza Panthera (#3061) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"elvileg 64 GB-os ... a végén több GB nem olvasható"

Töröld a pendriveot parancssorból diskpart clean -al majd hozz létre akkora partíciót ami nem tartalmazza a végén levő olvashatatlan részt..

(#3067) Panthera válasza Doky586 (#3066) üzenetére


Panthera
őstag

Az baj-e, ha a list disk nem hozza, csak a list volume? Utóbbit sikeresen ki tudom jelölni. De arra nem jó a clean (kipróbáltam, ez adja vissza: "nem érvényes a lemez").

[ Szerkesztve ]

(#3068) Doky586 válasza Panthera (#3067) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

esetleg 'delete volume' ?

[ Szerkesztve ]

(#3069) Panthera válasza Doky586 (#3068) üzenetére


Panthera
őstag

Jól csináltam?

[ Szerkesztve ]

(#3070) Panthera válasza Panthera (#3069) üzenetére


Panthera
őstag

Na most megnéztem egy másik gépen, ott van kötet is, de nem lehet törölni, a szokásos írásvédett üzenetet fogad.
"A Diskpart hibát talált: Az adathordozó írásvédett.
További információkért tekintse meg a rendszer eseménynaplóját."

[ Szerkesztve ]

(#3071) Doky586 válasza Panthera (#3070) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

kuka....

(#3072) Panthera válasza Doky586 (#3071) üzenetére


Panthera
őstag

Azért köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#3073) Zoloawake


Zoloawake
csendes tag

Sziasztok!

Az általam fentebb leírt problémára nincs senkinek megoldása vagy legalább valami ötlete?
Köszönöm! :)
Z

(#3074) kevinium válasza Zoloawake (#3055) üzenetére


kevinium
aktív tag

Csak tippelek és csak azért mert megkértél rá, hogy ötleteljek, és más nem válaszol:
Milyen oprendszer van rajta, és az kezeli-e a 3.0-s foglalatokat? (A driver?) De megkockáztatom, hogy ha nem jó a driver akkor is legalább a 2.0-s sebességet hoznia kéne... (Másik bármilyen usb3.0-s eszközzel nem tudod kipróbálni, hogy jó-e a foglalat? Vagy a pendrive-ot kipróbálni másik gépen, USB3.0-s foglalattal, amin újabb oprendszer van...)

a sony-t bedugom máshova akkor tökéletes
Ez azt jelenti, hogy ugyanazon a gépben dugtad 2.0-s foglalatba, vagy teljesen másik gépet is jelent?

(#3075) Zoloawake válasza kevinium (#3074) üzenetére


Zoloawake
csendes tag

Az a helyzet hogy driver speciálisan a pendrive-hoz nincs, de amúgy fent van egy 3.0 driver ami a géphez kell.
Azért rohadt érdekes a dolog mert 2 db foglalat van és egyiknél se működik.
Arra most hirtelen nem emlékszem hogy raktam-e be másik 3-as (egy külső vinyó rémlik, az működött) cuccot de minden más pedig működik.

(#3076) Zoloawake válasza kevinium (#3074) üzenetére


Zoloawake
csendes tag

Az a helyzet hogy driver speciálisan a pendrive-hoz nincs, de amúgy fent van egy 3.0 driver ami a géphez kell.
Azért rohadt érdekes a dolog mert 2 db foglalat van és egyiknél se működik.
Arra most hirtelen nem emlékszem hogy raktam-e be másik 3-as (egy külső vinyó rémlik, az működött) cuccot de minden más pedig működik.
Amúgy win10 64bit.

(#3077) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Van egy SP 16Gb-os usb3-as pendriveom, és az a gondom, hogy rádugom a gépre( win 7 64bit) felismeri, de kiírja, hogy formázzam meg ha megakarom formázni akkor meg azt írja, hogy írásvédett. Megdöglött vagy mi lehet a baja?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3078) kevinium válasza atees (#3077) üzenetére


kevinium
aktív tag

Megdöglött vagy mi lehet a baja?

Valószínűleg. Próbáld meg beolvasni ddrescue-val, vagy hasonlóval, ha ad vissza hibás szektorokat (valószínűleg már az elején is fog, akkor kuka...)

(#3079) atees válasza kevinium (#3078) üzenetére


atees
őstag

ez milyen program? nem ismerem.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3080) kevinium válasza atees (#3079) üzenetére


kevinium
aktív tag

Ez egy adatmentő program. Csinál egy "térképet" a block-eszközről, és ott jelzi magának, hogy mely részeket sikerült beolvasnia, amit nem sikerült azt később újrapróbálja. (Igazándiból 3 fázisa van, de ez a lényege)

Neked az lenne belőle a lényeg, hogy hiánytalanul hozzá lehet-e férni a pendrive tartalmához (mivel nem akarsz adatot menteni), hogy megfelelően működik-e.

Kerestem neked alternatívát ha nincs linuxod a Scalpel... Ezt én nem ismerem, de neked úgyis csak felület-ellenőrzésre kellhet.

Ez lehet, hogy kézre állóbb HDD Raw Copy Tool

[ Szerkesztve ]

(#3081) atees válasza kevinium (#3080) üzenetére


atees
őstag


Ezt írja.
Illetve a lemezkezelőbe raw fájlrendeszűnek látja.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3082) kevinium válasza atees (#3081) üzenetére


kevinium
aktív tag

Én visszairányba próbáltam volna meg (pendrive-ot menteni a gépre...), de mivel nem tudsz rá írni, ezért biztos, hogy nem fogsz rá tenni fájlrendszert sem, kuka.

(#3083) hefike


hefike
tag

Kingston pendriveról figyelmetlenségből letöröltem a secure dolgokat😐 igy nemtok belépni a titkosított részbe😒 hivatalos oldalról letöltöttem hozzá a titkosító progi exe-t viszont nem indul el,azt írja no supported😐 tud vki segíteni?hozzá lehet férni az adatokhoz vhogy?jelszó megvan,csak kellene hogy elinduljon a titkosító progi vhogy😒 köszi😁

(#3084) kevinium válasza hefike (#3083) üzenetére


kevinium
aktív tag

Ezt és ezeket a programokat tudom ajánlani, hogy lementsd az egész pendrive-ot bitről bitre.

Utána ebből a másolatból próbálhatod meg helyreállítani a partíciót a testdisk-el, vagy a törölt fájlokat, ha nem működik a testdisk (ha az egész partíció titkosított miért is működne), akkor a photorec-kel lehet próbálkozni.

a secure dolgokat
Titkosított fájlokat töröltél, vagy a tárolt jelszót/beállításokat a titkosító algoritmushoz?

titkosító progi exe-t
A beállításai között nincs forced mód? Melyik program ez?

[ Szerkesztve ]

(#3085) Doky586 válasza hefike (#3083) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"figyelmetlenségből letöröltem a secure dolgokat (...) a titkosító progi exe-t"
Eleve törölni szoktam már a pendrive vásárlása után a hozzáadott titkosító vackokat nehogy kísértésbe essek figyelmetlenségből és úgy járjak mint te...

(#3086) hefike válasza kevinium (#3084) üzenetére


hefike
tag

Köszönöm a segítséget!Megoldódott!Hosszas keresgélés után rábukkantam a pendrive gyári szoftverére!Műkszik!:) :C

(#3087) Walter_White


Walter_White
senior tag

Na végül csere lesz belőle....1 hét várakozás után :) ...
Adata 8GB AC906-8G-RBK

(#3088) nortberg


nortberg
csendes tag

Hali
Van egy 8GB-os Kingston DataTraveler 100 G3 pendrive, ami tökéletesen működött (Win telepítés, másolás stb). Tegnap bátyám átvitte egy ismerőséhez, neki Macbookja van. Bedugták a gépbe de nem ismerte fel, aztán kibe húzgálták aztán látta a gép, de nem tudtak rá másolni. Aztán formázták a Macbookról, de valalmi nagyon elszaródott, mert itthon bedugom a pc-be és 200MB-os pendrivenak érzékeli a gép. Leformáztam NTFS-re, FAT-ra, lefutattam a Win hibaellenőrzőt (nem talál hibát), de csak 200MB-osnak látja. Kuka, vagy lehet ezzel vmit kezdeni? :F

Szerk: Vmit találtam. A lemezkezelőben két részre van osztva egy 200MB, és egy 7,1GB. Ezt vhogy össze lehet varázsolni?

[ Szerkesztve ]

(#3089) kerekfej válasza nortberg (#3088) üzenetére


kerekfej
addikt

Rufus segíthet.

(#3090) nortberg válasza kerekfej (#3089) üzenetére


nortberg
csendes tag

Sikerült. :C Hibás blokk ellenörzést is futattam vele de nem talált semmit. Most még másolgatok rá, hogy biztosan jó legyen, de úgy néz ki, hogy jó lesz.
Megmentettél egy jó pendriveot a kukától. Ezer hála és köszönet. :R

(#3091) Walter_White


Walter_White
senior tag

Adata 8GB AC906-8G-RBK - ezt a típust messzire el kell kerülni. Használhatatlanul lassú, nem is értem hogy képesek ilyet egyáltalán kiadni, vagy forgalmazni... USB2.0, de ez...(3 éves Kingstonom is gyorsabb pedig csak 2GB-s..) kicserélték az előzőt mert azt hittem hibás, visszaküldtem, de úgy látszik vagy a cserepéldány is az, vagy ennyire képes.... valószinüleg az utolsó...- 1GB+ fájnál 6 percig csak "számítás" majd egyszer csak 4MB\s és majd meg-meg állva 0byte\s között ingázik... ha meg leállítom a másolást, beragad a pendrive aLemezeknél, most meg 10 percre szoftveres kékhalált is dobott a Windows...

(#3092) kerekfej válasza Walter_White (#3091) üzenetére


kerekfej
addikt

Lehet hamisítványt kaphattál. Miért nem más márkára cseréltetted?
Lehet ott nem csak a kártyával van a gond. Lehet az USB vezérlőd nyírja ki folyamatosan őket.

[ Szerkesztve ]

(#3093) Walter_White válasza kerekfej (#3092) üzenetére


Walter_White
senior tag

Rendes boltban vettem, 1 hetet vártam a garira... Gondoltam hátha már jó lesz a cseretermek, egy egyszerű olcsó pen, ADATA S102 Pro 16 mellé amin Multiboot Win telepítők vannak...
Minden más pendrive ugy megy ahogy kell, de ez valami használhatatlanúl lassú, és még a rendszert is befagyasztja.... Lesz egy köröm de mostmár más márkábol fogok kérni... Vagy legalábbis más szériábol. Nem is lenne baj ha 4-5-6Mb/s lenne az írási sebessége, csak
Stabil legyen, ne másodpercenként ugráljon 4 és 0 között..

[ Szerkesztve ]

(#3094) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Sziasztok!

Van egy 8GB-os pendrive-om, rendben használtam évekig, majd nyáron egyszer megadta magát azután, hogy nem csatoltam le, mielőtt kihúztam a gépből. Gondoltam hülye voltam, adatok nem számítanak, formáztam, minden ok volt. Ám most megint elromlott, Windows 16 megásnak ismeri fel, írni olvasni nem tudom (intézőben szürke), formázni se tudja a win. Diskpartos módszerrel se megy, kiválasztani még ki tudom, de partíciót nem sikerül rajta kiválasztani. Mi lehet a baja? Mit tudnék vele kezdeni?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#3095) kevinium válasza gyurkikrisz (#3094) üzenetére


kevinium
aktív tag

ez vagy gparted, ha egyik sem akkor kuka

(#3096) ph2012


ph2012
senior tag

Ha beteszek az pendrivot az USB-be akkor ezt a hibaüzenetet kapom, pedig a pendrivnak semmi baja nincs, jól használható:

Mi lehet a probléma? Windows 10-et használok, de korábban is jelentkezett a hibaüzenet.

(#3097) kerekfej válasza ph2012 (#3096) üzenetére


kerekfej
addikt

USB port/vezérlő/driver probléma is lehet (pl kontakthiba)

(#3098) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Az irásvédettséget elvileg igy lehet megszüntetni
Microsoft-leírásban:
Kattints a Start menüre, majd Minden Program, illetve a Kellékek mappára. A találati listában kattints jobb egérgombbal a Parancssor elemre, majd válaszd ki a Futtatás rendszergazdaként lehetőséget.
Írd be a diskpart parancsot, majd nyomd le az Enter billentyűt a segédprogramba való belépéshez.
Add ki a list disk parancsot és nyomd le az Enter-t. Ezzel megkapod a számítógépen található lemezek, illetve a csatlakoztatott USB-meghajtók listáját.
Keresd meg a listán a mérete alapján a 4GB-os, azaz 4096 MB nagyságú lemezt és jegyezd meg a sorszámát (pl. Disk 4).
Válaszd ki az USB lemezét a select disk # paranccsal, ahol a # jel a lemez sorszámát jelöli. Ezzel a fókuszt az USB-meghajtóra állíthatod.
Írd be a detail disk parancsot, melyet szintén egy Enter gomb lenyomása követ, a részletes lemezadatok megtekintéséhez. Itt a megjelenő adatok között ellenőrizd a Current Read-only State és a Read-only opciók mellett szereplő információt, illetve, hogy Yes vagy No szerepel-e mellette.
Az írásvédett mód törléséhez írd vagy másold be az att disk clear readonly parancsot, majd nyomd le az Enter billentyűt.
Ezt követően a detail disk parancs segítségével ismét tudod ellenőrizni, hogy az írásvédettség (read-only) státusz megszűnt-e.
A Diskpart segédprogramból történő kilépéshez írd be az Exit parancsot, nyomd le az Enter-t, majd zárd be a parancssort.
Utolsó lépésként távolítsd el az USB-kulcsot, indítsd újra a gépet és helyezd vissza a pendrive-ot, majd teszteld, hogy a ReadyBoost megfelelően működik-e.

(#3099) Remekelek28 válasza Remekelek28 (#3098) üzenetére


Remekelek28
őstag

De nekem nem sikerült. 11 mb-ot lát a rendszer a lemezkezelőben és RAW ként tünteti fel De kifogástalannak látja..
Valamikor rosszul formáztam le? a formatter exe is hibát dob ki rá.. 10,6 mb-ot lát.

(#3100) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!

Égető problémám van a samu pendrive-ommal. Mielőtt érvényesíteném garanciát meg kellene próbálnom magam használhatóvá tenni.
Zenét hallgattam a pendrive-ról és elfelejtettem hogy nem másoltam át a gépre, és lehúztam a gépről.
Azóta nem ismeri fel egyik usb port sem.
Ha előlapira dugom, kéri hogy csatlakoztassam újra, mert nem sikerült csatlakozni, de ha alaplapra dugom meg se nyikkan.
Légyszi segítsetek újra használatba venni!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.