Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55151) user12 válasza allein (#55150) üzenetére


user12
őstag

Sajnos nem tudom pontosan megmondani, hogy milyen lehetőségek vannak az adott ont-ben, nekem nem ilyenem van.
Ellenőrizd ezeket:

-amikor megszakad, nem-e átvált vörösre a pon led
-ont-ben van-e log? Abban van-e árulkodó jel (disconnection vagy hasonló bejegyzések)
-az ont-ben van-e connection time, uptime vagy valami hasonló?
-router logjában van-e a kapcsolatra vonatkozó bejegyzés (akár fizikailag az ethernet kapcsolat vagy pppoe megszakadás-újra felépítés)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#55152) allein válasza user12 (#55151) üzenetére


allein
addikt

Az ont-ot nem lehet elérni webes felületen, mivel egy szolgáltatói eszköz szerintem ez az opció kilőve. Nem tudom mikor szakad meg, ahhoz, hogy lássam a led átvált-e pirosra az ont előtt kellene ülnöm :DDD jelenleg a szekrény tetején van a router mellett.

ITT meg lehet nézni a router naplóját, 17-én üzemeltem be újra, akkor történt benne a gyári visszaállítás.

Most jelenleg az ont közvetlenül a pc-re van csatlakoztatva.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#55153) allein válasza allein (#55152) üzenetére


allein
addikt

A másik router naplója amit zsír újonnan vásároltam, ebben az esetben is vannak gondok. Arra gondolok, hogy valamilyen okból kifolyólag az ont és a router között megszakad az internet kapcsolat, nem tudom ennek vannak köze ahhoz, hogy a diginél mostanában gondok vannak. Az ont bridge módban van, esetleg tehetnék egy próbát úgy, hogy megkérem a szolgáltatót kapcsolják ki a bridge módot és minden eszközömet a digis ont-al használnám. egy pár napig.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#55154) mezis válasza allein (#55152) üzenetére


mezis
nagyúr

Az alját nézted már? :F

mezis

(#55155) allein válasza mezis (#55154) üzenetére


allein
addikt

Szia, le is van fotózva az alja :W máris nézem. Meg voltam győződve, hogy mivel ez egy szolgáltatói eszköz nem lehet belépni a menüjébe.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#55156) mezis válasza allein (#55155) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi AP-t azért lehessen már bogyózni.
Fotó internetről, nem az én készülékem! :D

mezis

(#55157) Lasersailing válasza allein (#55153) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Nekem bekötés után volt szakadozás, végül kiderült, hogy az első szerelő nem igazán jól kötötte be az oszlopon az optikát, ez okozta. ÜSZ látta a szakadozást, de ezzel együtt is 5e Ft-omba fájt volna, ha nálam lett volna a hiba. Ha nagyon küzdesz, akkor lehet érdemes 5 eFt-ot "kockáztatni" és kihívni őket.

(#55158) allein válasza mezis (#55156) üzenetére


allein
addikt

Bocsi de nem értelek :DDD

#55157Lasersailing - teszek egy próbát külön csak az ont-al.

#55154mezis - az alján lévő default terminal web elérés nem működik, nem enged be. Lehet azért mert bridge módban van?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#55159) mezis válasza allein (#55158) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem tudom.
WiFi AP-je működik ?
WNetWatcher-el nézd meg a LAN-odat. (Drótosokat is mutatja.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#55160) allein válasza mezis (#55159) üzenetére


allein
addikt

Nem lehet, mármint a wifi access point-ra gondolsz? Nem él, bridge módban nincs wifi és csak egy lan műkődik az ont-on.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#55161) allein válasza allein (#55160) üzenetére


allein
addikt

Bridge mód kikapcsolva, kíváncsi leszek egyáltalán lesz-e bármilyen hálózat kimaradás ebben az esetben.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#55162) sabrinho


sabrinho
tag

Sziasztok!

Egy hálózatos multifunkciós (ipari) készüléken szeretném beállítani az e-mailbe szkennelést, de az smtp-hez csak ip-t lehet írni. Nincs saját levelezőszerver, a kimenő e-mail szolgáltatója külsős lesz (több fiókot is használ a cég, de a megszűnő upc mail miatt a gmail lenne a legjobb). Hogy lehetne megoldani a helyzetet?

(#55163) user12 válasza sabrinho (#55162) üzenetére


user12
őstag

Hello

Linux (debian, suse, gyakorlatilag bármelyik distro jó) és egy postfix, a lan IP címét megadod, a postfixet meg beállítod, hogy mail relay-ként üzemeljen
Vagy ha van használaton kívüli exchange szerver, azt is be lehet állítani továbbításra
Vagy win alá is vannak free mail szerverek (pl https://www.hmailserver.com/)

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#55164) sabrinho válasza user12 (#55163) üzenetére


sabrinho
tag

Köszi!

Van egy Synology Nas, azon tudnék futtatni mail szervert, csak azt gondoltam, van ennél kevésbé macerás dolog is (meg a synology szervere biztonsági oldalról elég sok törődést igényel, ahogy utána olvasgattam. )

(#55165) user12 válasza sabrinho (#55164) üzenetére


user12
őstag

Van "kevésbé macerás" út is.
Keresni kell olyan mail szolgáltatót, aki megadja az IP címét :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#55166) Pici


Pici
tag

Sziasztok!

Új helyre költöztem és tegnap be lett állítva a Vodafone (UPC) net+TV.
Az internettel már alapból gond volt, mert nem regisztrálta be automatikusan a modemet így az Ügyfélszolgálat oldotta meg és ha már velük beszéltem visszaállíttattam az IPV4-et.

Viszont ezen az új Connect Box-on nincs "Modem (bridge) mód", mint a CH7465LG-n volt:

Ez most nagyon hiányzik, mert van egy Asus RT-AX58U routerem amiben be van állítva a DDNS de így nem működik. (Gondolom dupla NAT miatt)

Megoldható valahogy, hogy a CB csak modemként működjön? Esetleg ugyanazon a hálón legyen a router de a DHCP és a Portforward a routeren keresztül menjen?

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#55167) mezis válasza Pici (#55166) üzenetére


mezis
nagyúr

Úgy tűnik, hogy a szolgáltatód tudja csak átkapcsolni bridge módba..

mezis

(#55168) mezis válasza allein (#55160) üzenetére


mezis
nagyúr

Globális IP címmel jobb ha nem lehet bejelentkezni a WEB-es beállító felületre.

Az internet rendelkezésre állást nem hiszem hogy befolyásolná a router/modem mód.
Annyira nem lehet rossz a szolgáltató dobozának fw-je.

mezis

(#55169) Gubek-Einste válasza Pici (#55166) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pedig van benne bridged mód, nálam is abban fut az eszköz.
Az Advenced settings/Tools/Network status menü pont alatt a Configuration fülön a Config file sorban szerepel a v4 jelölés?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55170) allein válasza mezis (#55168) üzenetére


allein
addikt

Bridge módban csak egy lan csati működik, semmi más, wifi sincs. Jelenleg a bridge mód ki van kapcsolva, elérhető az ONT webes felületen. Ahhoz, hoggy lássam belső hálózaton a NAS-t, az ONT-ra csak egy utp kábel csatlakozik switchre, minden más eszközöm pedig a switchbe.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#55171) Pici válasza Gubek-Einste (#55169) üzenetére


Pici
tag

Szia. Nem szerepel, ahogy a "sip" sem.

Mindettől függetlenül hogy oldhatnám meg, hogy a modem mögül a routerem intézze a DHCP, DDNS, PortForward-ot? Nem csinált még senki ilyet?

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#55172) MasterMark válasza Pici (#55171) üzenetére


MasterMark
titán

Ez mind megoldható, a DDNS-en kívül egyszerűek is. Igazából csak mögédugod, és az modemrouteren vagy az összes portot megnyitod a másik routerre, vagy DMZ-be teszed. Onnantól a saját routereden tudsz portot nyitni már.

DDNS kicsit bonyolultabb, mert nem tudja alapból a WAN IP-t, ezért scripttel, vagy valami programmal tudod ezt befrissíteni NAT mögül.

Switch Tax

(#55173) Gubek-Einste válasza Pici (#55171) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A "sip" jelző azt jelenti, hogy van telefon is.
Mindenképpen kérjed vissza az IPv4-es módot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55174) Gubek-Einste válasza MasterMark (#55172) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos az a gond, hogy DS-Lite IPv6-os módban a szolgáltatói eszköz így sokkal nehezebb a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55175) Pici válasza Gubek-Einste (#55173) üzenetére


Pici
tag

Mint írtam már ipv4-en vagyok csak nem az ahhoz tartozó config file van a modemen. Valószínű ezért nem is látom a modem mód menüjét. :(((

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#55176) woodworm válasza Pici (#55175) üzenetére


woodworm
veterán

Ennek egyszerű magyarázata van, nem történt meg a váltás.

(#55177) Pici válasza Gubek-Einste (#55169) üzenetére


Pici
tag

Én emlékeztem rosszul, ott a v4:

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#55178) woodworm válasza Pici (#55177) üzenetére


woodworm
veterán

A te boxodon még régebbi fw van, lehet ez az oka.

(#55179) Pici


Pici
tag

Az általatok leírt dolgok alapján most működik minden :R
- GW-n WIFI és Tűzfal kikapcsolva
- router fix IP-t kapott és DMZ-be került a GW-n
- GW-n portforwardok beállítva router irányába
- DDNS frissítést végzi a Synology NAS-om

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#55180) Balerik


Balerik
aktív tag

Sziasztok!
Lehet hogy buta kérdésnek tűnik de a router IP-t meg lehet változtatni? Pl. erre gondolok
192.168.0.1 változtatnám 192.168.11.1 -re. Már próbálkoztam, de ha megváltoztatom akkor nincs internetem.

Elmúlik.

(#55181) MasterMark válasza Balerik (#55180) üzenetére


MasterMark
titán

Meg lehet változtatni, hozzá kell állítani mindent, de azt valószínűleg megcsinálja a router magától is.

Azért nincs neted, mert nem frissítetted le a gépeden a beállítást. Legegyszerűbb úgy, ha kihúzod a kábelt vársz kicsit aztán visszadugod.

Switch Tax

(#55182) Balerik válasza MasterMark (#55181) üzenetére


Balerik
aktív tag

Köszönöm szépen. A router magától átállította a DHCP részt és resetelte is magát, én kijavítottam a gép fix IP-jét az új 192.168.11....-ra és újra indítottam a gépet és sajna mégsem volt net. Mi lehet még a hiba?

Elmúlik.

(#55183) Gubek-Einste válasza Pici (#55177) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérd telefonon, hogy tegyenek át bridged/modem módba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55184) MasterMark válasza Balerik (#55182) üzenetére


MasterMark
titán

Valamit nem jól állítasz be akkor. Pingelni tudod a routert?

A fix ip most fix ip tényleg, vagy csak DHCP reservation? A DHCP jó gateway címet oszt ki? Jó a default gateway a gépeden? Stb..

Switch Tax

(#55185) allein


allein
addikt

Sziasztok. Itthoni Cisco switch-et el tudom érni webes felületről? Jelenleg az ONT bridge mód OFF, tehát a switch közvetlenül az ONT-ra csatlakozik.

#55186MasterMark - default IP címen nem érem el.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#55186) MasterMark válasza allein (#55185) üzenetére


MasterMark
titán

Hát ha van neki, akkor miért ne tudnád elérni?

Switch Tax

(#55187) Balerik válasza MasterMark (#55184) üzenetére


Balerik
aktív tag

Valamit nem jól állítasz be akkor.
Hümm...igazad volt. a A fix ip az fix ip, csak nem állítottam át az ,,átjárókat" a gépeken. Most már minden működik. Köszönöm szépen a segítséget. :R

Elmúlik.

(#55188) Essejó válasza MasterMark (#55186) üzenetére


Essejó
veterán

Ha managelhetö switch akkor eléri, ha nem akkor meg nem. Mert annyiból, hogy Cisco ez még nem derül ki.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#55189) MaCS_70


MaCS_70
Topikgazda

Windows hálózatkezelésével kapcsolatos problémánk adódott.

Van ugye maga a LAN, amit egy T-s HGW szervez. Megy is szépen.

Van egy RPI, amin fut egy OpenVPN szerver. Ehhez csatlakozva el is érjük a hálózati hosztokat. Minden rendben is van vele.

Csakhogy!

Egyéb okok miatt kell egy Windowson futó OVPN-kapcsolat is.
A Raspberry-t kikapcsoljuk, tehát nincs két OVPN szerver.
Egy windowsos gépen szépen fut egy OpenVPN Connect program, lehet is rá kapcsolódni távolról -- csakhogy NEM MINDEN hoszt jelenik meg rajta keresztül. Két céleszköz nem. Ezek a RPI OVPN-jén keresztül ugye elérhetőek, de ha a Windows adja az OVPN szervert, akkor nem.

Helyből láthatóak, elérhetőek, de az OVPN-kapcsolaton keresztül már nem, sem belépés, sem ping.

EZ szerintem nem VPN hiba, de akkor a Windowsban hol keressem a megoldást?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55190) Tamás2310


Tamás2310
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy TP-Link Archer AX10 AC1500 típusú routert, és az lenne a kérdésem hogy ezen keresztül fog működni a Telekom IPTV vagy nem.
Sagemcom F@st 5655v2 modemem van.
Előre is köszönöm a választ!

(#55191) MasterMark válasza MaCS_70 (#55189) üzenetére


MasterMark
titán

Tűzfal.

Switch Tax

(#55192) mezis válasza Tamás2310 (#55190) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
IGMP a bűvös szó.
Keresd a specifikációban vagy a szimulátorokban (hw. verzió?).

mezis

(#55193) Gubek-Einste válasza Tamás2310 (#55190) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, megfelelő lesz hozzá mivel tudja az IGMP Proxy-t és IGMP Snooping-ot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55194) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok!

Volt egy tp-link 1043v1 router ap módban hasznàlva (dhcp off). Rendszeresen ledobàlta az eszközöket, ìrtàtok, hogy tipushiba. Vettem egy 1043v4-et, de ez is dobàlózik. 2 Xiaomi telefon és tablet, màshol, màs wifin nem csinàlnak ilyet. Lehet az a baj, hogy a szolgàltatói ad dhcp-t? Arra csak 2 eszköz csatlakozik kàbelen, a wifit a tp-link vinné. Lehet olyat csinàlni, hogy a szolgàltatói oszt 1-100-ig, a tp-link 101-255-ig? Megoldàs lehet vajon a problémàra?
Köszönöm:)

(#55195) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni?

A Speedtest 125 mbps sebességet mért a számítógépemen. Majd kihúztam az ethernet kábelt, rádugtam egy 1000/10 mbps sebességre képes switchre és egy CAT5e kábellel összekötöttem a számítógéppel. Azóta 60 mbps sebességet mérek.

Mi lehet a gond?

Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#55196) MaCS_70 válasza MasterMark (#55191) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Köszönöm!

Nem igazán ismerem a Windows tűzfalát. A hosztok kezelését hol lelem benne?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55197) Gubek-Einste válasza dugynok (#55194) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy alhálózaton csak egy DHCP szerver lehet így amit szeretnél csak úgy megoldható ha a TP-Link is router módban van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55198) Gubek-Einste válasza AkosAkos (#55195) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelek megfelelőek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#55199) dugynok válasza Gubek-Einste (#55197) üzenetére


dugynok
senior tag

Ez mit jelent pontosan? Megoldható? Megköszönöm, ha bővebben kifejted.
Online oktatàs miatt kénytelen voltam plussz eszközzel megoldani a wifit, hogy hàtsó szobàban is legyen jel normàlisan, de ìgy, hogy dobàlja le az eszközöket, nem jó... Kérdés, hogy az ap mód miatt, vagy a 1043v4 is szar... Melyik router megbìzható wifi téren? Sokat nem költenék, ha lehet, mert bìzom benne hamar visszaàllunk normàl oktatàsra.

[ Szerkesztve ]

(#55200) Soma01 válasza dugynok (#55199) üzenetére


Soma01
veterán

A 1043v4-en ne legyen bekapcsolva a DHCP. Kapcsold ki úgy, mint ahogy írtad is, hogy volt a v1-en.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.