Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46851) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre.
Van egy PR-Telecomos netem. Cisco EPC 3208 modem. Majd erre csatlakoztam kábelen keresztül egy TP LINK TL-WR740N routerrel.
A probléma az hogy ha kábellel csatlakozok a Cisco-ra akkor 70-80 Mbit a netem, viszont ha wifin keresztül akkor meg 5-20 között. Egy szobában van a router és az asztali PC.
Ja igen, az adapterem ami a PC-be van az TP-LINK TL-WN722N.
Miért ennyivel lassabb a wifi ?
Miket lenne érdemes átnéznem ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#46852) Gubek-Einste válasza Directors (#46851) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.

Az alapvetően a szűk keresztmetszet a használt N150-es eszköz pár lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46853) Directors válasza Gubek-Einste (#46852) üzenetére


Directors
senior tag

Öcsém valamit bíbelődött vele mert most az én szobámba ahol a wifi jeladó és az asztali PC van ott megvan a 60-75Mbit/s.
Öcsém szobájába ami 2 fallal odáébb van ott viszont 20-15Mbit/s a net. Kb 10m.
Családi ház.Itong téglából van.
Van 1-2 szomszéd akinek néha lehet látni hogy működik a routere. Nem mindég.
Itt egy kép.[kép]
Ez az én szobámból van ahol jó a sebesség. Délután dobok egy képet öcsémtől is.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#46854) SP4C3 válasza Directors (#46851) üzenetére


SP4C3
veterán

Wifi beállításokat kellene megnézni. Természetesen semmi meglepő nincs abban, hogy lassabb a wifi, olyan 20mbps-ot még G-s adapterrel is át lehet húzni wifin.

Gépet ne köss arra a modemre, nincs benne router/tűzfal, így kiakasztod a gépet a világhálóra.

Az itonggal meg az a baj, hogy amikor "pucolják be" (malterozzák), akkor televerik szögekkel és behálózzák (kötöződrót), ami zabája a wifit.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46855) Directors válasza SP4C3 (#46854) üzenetére


Directors
senior tag

Rosszul mondtam srácok. Elnézést érte. Nem ytong hanem szilikátbòl van a fal.
Délután hozom a képeket a beállításokròl is.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#46856) MaCS_70 válasza Directors (#46855) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A szilikát gyanúm szerint még rosszabb, mint az Ytong. :((

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46857) mezis válasza Directors (#46853) üzenetére


mezis
nagyúr

Úgy tűnik, hogy a TP-Link WiFi router AP üzemmódban működik. Teljes átfedésben a Cisco WiFi AP-vel.
Nem találtatok egyetlen más szabad csatornát (frekvenciát) ? :Y

Öcsédnek a keresztneve ugyanaz, mint a tied ? :F ;] Így honnan tudjátok, hogy éppen melyik AP-hez csatlakoztatok ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46858) Directors válasza mezis (#46857) üzenetére


Directors
senior tag

Más a neve öcsémnek. :D
A cisco csak modem. Nincs wifi funkciòja.
2db tp link router van ami bridge mòdban működik.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#46859) togvau válasza SP4C3 (#46849) üzenetére


togvau
senior tag

ezért rejtély nekem is. Ugyan az fast.com-on is

hitler, sztálin, micro usb

(#46860) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Nem tudok honnan kiindulni, így tőletek szeretnék segítséget kérni!
Mi lehet a baj!
Lassan tölt be a Facebook WiFi-n és csak a Facebook lassú minimum 20s !
Nem tudom mit állítsak a laptopon .
LAN kábelen 1000. digi mellet Facebook olyan gyors min a villám!
Ez nem normális hogy ennyire lassú a WiFi-n a Facebook!
Tudtok ebben segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#46861) Directors válasza SP4C3 (#46854) üzenetére


Directors
senior tag

Leírok minden újból hogy egy helyen legyen minden.
TL22N-re csatlakozunk.

A modemem ami nem wifis az egy Cisco EPC 3208. Erre csatlakozom kábelen keresztül egy TP LINK TL-WR740N V4 routerrel. Beállításai: [kép]
Erre a routerre csatlakozom az asztali PC-mel amibe egy TP-LINK TL-WN722N adapter van.
A jelszintek nálam:[kép] [kép]

Tesóm gépében szintén egy TP-LINK TL-WN722N adapter van. Ugyan úgy a TP LINK TL-WR740N V4 routerre csatlakozik. Az ő gépe a másik szobába van ami kb 10m-van. 2 fallal odébb.
A jelszint tesómnál: [kép] [kép]

A földszinten egy TP LINK TL-WR740N V3 router van. Beállításai:[kép]
A két router bridge módban van.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#46862) mezis válasza Directors (#46861) üzenetére


mezis
nagyúr

- Egy WiFi kapcsolat működési módjából eredően legalább felezi a sebességet. (Van amikor harmadolja, negyedeli,...). A még egy WiFi kapcsolat ugyanezt teszi.

- -70dBm téreősség mellett a 10 - 16Mbps sebesség tökéletesen zavarmentes környezetre utal. Vagyis ennél többet ne remélj.

- Nagyobb sebesség igény -> UTP kábel. Vagy optikai.

mezis

(#46863) Directors válasza mezis (#46862) üzenetére


Directors
senior tag

Ne haragudj de nem igazán értem ez mit jelent.
Nálam a sebesség tesztet elindítva wifin keresztül 60-75Mbps a sebesség.
Tesómnál ugyan ez csak 20-15Mbps.
Ugyan arra a wifi routerra vagyunk csatlakozva.
Ha leállítom a gépem, illetve a lenti routert kikapcsolom akkor is ugyan ennyi a teszt eredménye tesómnál.
A jelszint ugyan akkora tesómnál és nálam is.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#46864) Borisz76 válasza Directors (#46863) üzenetére


Borisz76
veterán

Mivel "veszitek az adást" ?

Mert a laptopok, telefonok is eltérnek egymástól a beépített wi-fi modulban....

Tehát pontosan mivel méred a sebességet ?

Mod : Látom már....visszaolvasva a TP-LINK TL-WN722N adatlap : pdf formátumbnan.

Akkor másik kérdés :

Oprendszer azonos a gépeken ?
Egyéb beállítások is azonosak ?

Amúgy meg....otthon wifi-t csak olyan eszközzel érdemes használni amin NINCS hálózati csatlakozó.
Minden mást CÉLSZERŰ utp / ftp kábellel bekötni a hálózatba.
Stabilabb....gyorsabb.

Wi-fi csak vészhelyzet esetére.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46865) Directors válasza Borisz76 (#46864) üzenetére


Directors
senior tag

Mind a kettőnk asztali PC-vel mért. Tesòmnak és nekem is TP-LINK TL-WN722N adaptere van. USB-s.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#46866) mezis válasza Directors (#46863) üzenetére


mezis
nagyúr

"A jelszint ugyan akkora tesómnál és nálam is."

A képek pedig csak illusztrációk ? :F

Vezeték nélküli kapcsolat: A levegőben nincsen elkülönített adó és vevő "vezeték", ellentétben a kábeles kapcsolattal.

mezis

(#46867) Directors válasza mezis (#46866) üzenetére


Directors
senior tag

Félre néztem a jelet. Bocsi!
Van különbség.

Borisz76
Oprendszer azonos a gépeken ? Igen. Win 7 Prof 64 bit
Egyéb beállítások is azonosak ? Tudtommal semmi nincs állítva.
Amúgy a speedtest.net honlappal mértem.
Az a gond hogy a kábelt nem tudjuk megoldani úgy hogy ne kelljen fúrni faragni. Meg egyik szobából a másikba elvinni mondjuk kábelcsatornába. Számomra az amúgy is csúnya.

Srácok akkor ezen az egészen akkor sem lehet javítani ha esetleg másik routert veszek ? Vagy adaptert ? Esetleg mind a kettőt ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#46868) NeoPampalini válasza Directors (#46867) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Hát nemtom, én nem szopnék wifivel, azt max. telefonnal használnám, PC-nek behúznám a kábelt, kerül amibe kerül. Amúgy olyat nem lehet, hogy a plafon felett viszel kábelt? Így elég lenne csak a szobákban megoldani a kábelezést.

(#46869) mezis válasza Directors (#46867) üzenetére


mezis
nagyúr

- Próbálkozhatsz a WiFi-s eszközöknek jobb helyet keresni (néha 5-10 cm is sokat jelenthet). (USB hosszabbító kábel max 1-2m.) Csodát ne várj. (A WN722-ket nem árnyékolja a PC háza ?)

- Újabb, "AC"-s eszközök: akár romolhat is a jelenlegi helyzethez képest. Viszont jó sokba kerül, düböröghet a kínai gazdaság.

- UTP kábel: 14 mm-es lyukon a csatlakozó is átfér, jobban megtervezve talán alig lesz belőle látható. (Szőnyeg, parketta szegély mögött elfér, 100m hosszú is lehet.) CAT5e-vel az 1000Mbps is megvalósítható és ez a sebesség hosszabb távon elegendő lesz, ellentétben a WiFi-n elérhetővel. (4K TV is "átfér" rajta.)

mezis

(#46870) Directors válasza mezis (#46869) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm srácok. :R Meglátom mi lesz.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#46871) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

A VMware Horizon klienst használom munkára, ha otthonról dolgozom, de nagyon nagy a lag. Néha megakad az egérmutató, de főleg gépelésnél jön ez elő, amikor akár 1mp késés is van a leütés és megjelenés között, az összes ablakmozgatás és excelben a cellák közötti mozgás is nagyon darabos.

A netem 500/22 mbit, gép adatok a profilomnál.

Nem mindig volt ilyen, így nem értem mi változott vagy milyen beállítást kellene ellenőriznem.

Tippek, ötletek, hogy mit nézzek meg?

(#46872) zolee001 válasza #54715584 (#46871) üzenetére


zolee001
őstag

ping upc.hu -t elöször is,érdekes adatok szoktak náluk lenni

(#46873) #54715584 válasza zolee001 (#46872) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ezt látom:

Pinging upc.hu [213.46.237.24] with 32 bytes of data:
Reply from 213.46.237.24: bytes=32 time=33ms TTL=246
Reply from 213.46.237.24: bytes=32 time=33ms TTL=246
Reply from 213.46.237.24: bytes=32 time=33ms TTL=246
Reply from 213.46.237.24: bytes=32 time=32ms TTL=246

Ping statistics for 213.46.237.24:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 32ms, Maximum = 33ms, Average = 32ms

Online játék alatt általában 60ms a lag alapból.

(#46874) mezis válasza #54715584 (#46873) üzenetére


mezis
nagyúr

Nálam ilyen (WiFi-n csatlakozom a UPC Connect Box-hoz):

C:\Windows\System32>ping upc.hu

Pinging upc.hu [213.46.237.24] with 32 bytes of data:
Reply from 213.46.237.24: bytes=32 time=41ms TTL=245
Reply from 213.46.237.24: bytes=32 time=40ms TTL=245
Reply from 213.46.237.24: bytes=32 time=41ms TTL=245
Reply from 213.46.237.24: bytes=32 time=42ms TTL=245

Ping statistics for 213.46.237.24:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 40ms, Maximum = 42ms, Average = 41ms

mezis

(#46875) zolee001 válasza #54715584 (#46873) üzenetére


zolee001
őstag

A "server" oldalon rendben van minden?
Egyébként biztos ,hogy hálózati probléma,nem magas a proci/disk terhelés esetleg?

(#46876) #54715584 válasza zolee001 (#46875) üzenetére


#54715584
törölt tag

A szerver oldalt sajnos nem látom, de bent a munkahelyen nincs ilyen késlekedés.

Megnéztem a saját gépemet, ezt látom:

(#46877) zolee001 válasza #54715584 (#46876) üzenetére


zolee001
őstag

Csak találgatni lehet ezzel a problémával kapcsolatban,innen nézve nincs hiba ,ha a céges gépet pingeled (ahol a wmvare fut) akkor hátha elöjön a hiba
Másik hasonló teszt környezetet még kipróbálhatsz (ugyanilyen böngészös megoldás) pl Technet virtual lab találomra belépsz egybe és talán szükithetö a hibaforrás

(#46878) #54715584 válasza zolee001 (#46877) üzenetére


#54715584
törölt tag

Gondoltam vannak gyakori problémák, mondjuk valami netbeállítás, forgalom check, teszt, akármi. :)
A Technetes dolgot nem ismerem, de majd rákeresek akkor meló után.

(#46879) Gubek-Einste válasza #54715584 (#46878) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábel vagy wifi kapcsolódsz a netre?
Milyen router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46880) #54715584 válasza Gubek-Einste (#46879) üzenetére


#54715584
törölt tag

Kábelen csatlakozom a routerhez egy asztali PC-vel.
A router egy Asus RT-AC66U_B1.

(#46881) Patice válasza #54715584 (#46880) üzenetére


Patice
nagyúr

Talán az is lehet, hogy amikor otthonról kapcsolódsz a VDI-ra, akkor más átjárón megy keresztül az adat, mint amikor bentről teszed ugyanezt. Vagy ha ugyan az az átjáró, akkor nem tudom, hogy van-e előtte valamilyen load balancer megoldás, vagy feltöltésben épp nem volt túl jó a neted. Abból a 22 Mbps-ből mennyi a garantált?

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#46882) #54715584 válasza Patice (#46881) üzenetére


#54715584
törölt tag

A garantált az 5,5 a UPC-nél, de bármikor csinálok sebességtesztet, megy a maximum. Bent a cégnél csak 16-17 körül van a feltöltés, 49 a ping. Volt olyan időszak, amikor minden gördülékenyen ment. Bár a rendszer is már bő 1,5 éves, túlélte az utóbbi 3 nagy Win frissítést is, nem tudom az számít-e bármit is, bár lehet újratelepítem majd a gépet és akkor megnézem szűz rendszeren milyen.
Van esetleg a szolgáltatásoknál / funkcióknál valami, amit érdemes bekapcsolni / kikapcsolni?
Tudom így vaktában lövöldözünk, de hátha valami segít.

(#46883) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdvözlet Fórumtársak!
Azon kezdtem elmélkedni, a UPC Connect Boxra, vagy akár más (megvásárolandó) routerre kössek USB-n HDD-t.
A cél az lenne, hogy távolról, nem otthonról is elérjem a fájlaimat.

1.) Melyik topicban kellene erről értekezni, ha ugyan nem itt?

2.) Biztonságosnak tekinthető ez a megoldás?
2./a) fizikálisan, pl. kigyulladás
2./b) virtuálisan, az adatok megbízható elérése terén
2./c) virtuálisan, az adatok titkos, internetre nem kerülése, mások által nem hozzáférhető volta terén

3.) HDD vs. NAS pro és kontra?

4.) Milyen elérés? FTP? Mit tud ez?

Nem vagyok még járatos a témában, most kezdek okosodni, és ezért szeretnék a már hozzáértőbb Fórumlakóktól tanulni, hogy jól csináljam meg. :K

Köszi szépen.

(#46884) MaCS_70 válasza zsoltip (#46883) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Kigyulladni nemigen fog.

A profi megoldás persze a NAS, de kisebb forgalom- és teljesítményigényű feladatokhoz tökéletesen megfelelő lehet egy routerhez kapcsolt külső HDD is.

Az Asusok általában rendelkeznek VPN-szolgáltatással -- ha publikus IP-címed van, azon keresztül kielégítő biztonsággal érheted el az otthoni routert és rajta keresztül a hálózatot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46885) woodworm válasza zsoltip (#46883) üzenetére


woodworm
veterán

A CB alkalmatlan a feladatra, hogy ne akadályozzon a cél elérésében, ki kell kapcsolni/kapcsoltatni az ipv6-os címzést és modem-módba kapcsolni. Mögé tenni egy routert, ami normális sebességgel ír/olvas a hdd-re. Belső hálózaton smb megosztás, vpn szerver, a routerre pedig csatlakozol kívülről vpn klienssel. Mivel ezek a routerek nem erőgépek, ezért korlátokba fogsz ütközni, ha 25-30Mbps-nél többet akarsz elérni akkor zsebbe kell nyúlni. A belső hálózaton persze elérhető magasabb sebesség. Ajánlani tudom a mediatek mt7621 alapú routereket, vannak közöttük olcsóak is és kimondottan jól bírják a terhelést.

[ Szerkesztve ]

(#46886) #54715584 válasza #54715584 (#46882) üzenetére


#54715584
törölt tag

Kipróbáltam laptopon wifivel, hasonló ez eredmény, bár mintha kicsit gördülékenyebb lett volna, mint az asztali PC-n, de lehet azt csak beképzeltem. :)

(#46887) Hosssszu válasza #54715584 (#46886) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ha már laptop és wifi. Nincs kéznél valami mobilnet? Mert ha azzal jobb az eredmény, akkor esélyes hogy bekötött drótos neteddel van gond.

(#46888) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

A következő kérdéssel szeretnék élni. Szóval egy régebbi routerből szerettem volna wifi erősítőt és hálózati elosztót csinálni. Le van írva hogy ehhez 2 dolgot kell tennem kikapcsolom a dhcp-t és átírom az alapértelmezett átjárót ha erre szükség van hogy ne legyen ütközés az alap routerrel. Szóval én e két dolgot megcsináltam és működött is. Mentek is azok a gépek amik lan on voltak és a telefonok wifivel de később kiderül hogy a laptopoknak nem volt nete wifivel. Nézegettem mi a hiba és kiderült, hogy amikor kikapcsoltam az öreg routeren a dhcp-t kikapcsolt a másikon is. Végül visszakapcsoltam és visszakapcsolt az öreg routeren is. Most működik minden, és most nem tudom hogy félre értettem valamit a öreg router dhcp kikapcsolása kapcsán?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#46889) Gubek-Einste válasza marec1122 (#46888) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusúak a router-ek?
Így állítottad be?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46890) marec1122 válasza Gubek-Einste (#46889) üzenetére


marec1122
senior tag

2 tp link router. egy archer c7 és egy jó pár éves darab.

Szóval első körben offline simán pc re rákötve átírtam az ip címet a régi routeren 192.168.0.2-re. Az archernek maradt a 192.168.0.1. Az archer wan portján van az internet. Onnan az egyik lan portról jön az utp a szobámba. Ez van rádugva az öreg router egyik lan portjába aminek egy másik lanportjából van továbbkötve a pc-mbe.
Mindkét routeren be van kapcsolva a dhcp szerver mivel ha az egyiken kikapcsolom kikapcsol a másikon is. A leírás alapján meg az van, hogy az öreg routeren ennek ki kellene kapcsolva legyen. Szóval ez a kérdés, hogy az úgy van jól hogy a dhcp szerver megy mindkét routeren? Így

"Gondolom azért nem volt internet a latopokon mert nem kaptak a dhcp szerver kikapcsolása miatt ip-t."

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#46891) NeoPampalini válasza marec1122 (#46890) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

"Mindkét routeren be van kapcsolva a dhcp szerver mivel ha az egyiken kikapcsolom kikapcsol a másikon is."

Ez pontosan hogyan néz ki? Mármint ha a .0.1-re kötött gépen ránézel a hálózatra és a routerre, ott mit látsz?

(#46892) marec1122 válasza NeoPampalini (#46891) üzenetére


marec1122
senior tag

alább linkeltem egy képet róla.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#46893) NeoPampalini válasza marec1122 (#46892) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Ja, a kikapcsolásra értettem, ilyennel még nem találkoztam, érdekel. :) Azaz, ha a régin kikapcsolod, a másiknál mit látni, mit mond egy arra kötött gépen egy ipconfig -renew, meg az új router admin felülete?

(#46894) marec1122 válasza NeoPampalini (#46893) üzenetére


marec1122
senior tag

semmi meglepőt nem észleltem ebben az esetben sem.

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#46895) NeoPampalini válasza marec1122 (#46894) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Akkor hogyan kell azt érteni, hogy ha az egyik routeren kikapcsolod a DHCP-t, akkor a másikon is kikapcsol? Na, ilyesmikre vagyok kíváncsi pontosan. Mi történik ilyenkor, megszakad a LAN/net? Mit mutatnak az egyes eszközök a hálózaton? Változik-e valami, ha igen, akkor mi?
(Egyébként régen pont az volt a probléma, ha két eszköz is "DHCP-zett" egyazon hálózaton, itt csodálom, hogy így működik. :) )

(#46896) NeoPampalini


NeoPampalini
senior tag

De egyébként igen, a régi routeren kikapcsolva kellene lennie a DHCP-nek, tényleg fura, amit produkál.

(#46897) marec1122 válasza NeoPampalini (#46896) üzenetére


marec1122
senior tag

hiba csak akkor volt amikor mindkét egységen kikapcsolt a dhcp. Akkor simán problémamegoldást ráküldtem a laptopon és az kiírta hogy ki van kapcsolva a dhcp. Ekkor vettem észre hogy amikor az öregen kikapcsoltam kikapcsolódott a archeren is. Visszanyomtam és visszakapcsolt mindkettőn. Azóta minden megy megfelelően

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#46898) s_henderson


s_henderson
csendes tag

Hello. Nem tudom, hogy van-e valakinek komolyabb tapasztalata Powerline adapterekkel? Az lenne a kérdésem, hogy ugyanazon gyártón belül párosíthatók-e egymással a különböző típusok, vagy csak az azonos típusok képesek erre? Tehát mondjuk egy wi-fi nélküli TP-Link adapter párosítható-e egy wi-fis TP-Link adapterrel? Vagy mondjuk 2 különböző típusú wi-fi nélküli TP-Link? Előre is köszönöm a választ.

(#46899) mezis válasza s_henderson (#46898) üzenetére


mezis
nagyúr

Keress, olvasgass!

mezis

(#46900) s_henderson válasza mezis (#46899) üzenetére


s_henderson
csendes tag

Kösz! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.