Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#87351) kraftxld válasza Vismajor01 (#87350) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem kicsit túlreagálod, megnézed, ha lejárt nem veszed meg, skippelni kell :) Más meg lehet simán bevállalja (pl én is)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#87352) parandroid válasza kraftxld (#87351) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jogilag ez nem egészen így működik. Lejárt élelmiszer semmiképpen nem forgalmazható. Lejáratközeli igen, de azt meg akciózni szokták, hogy kompenzálják, hogy gyorsan el kell fogyasztanod. Ami otthon, nálad jár le, azt egyéni ízlés szerint általaban még bizonyos ideig nyugodtan eheted/ihatod, ha szemrevételezés, íz, szag, állag, stb szerint jónak tűnik, én sem szoktam belőle gondot csinálni. Persze van, ami tovább eláll, van, aminél már a gyárilag megadott dátum is necces, ha pl nem megfelelően volt hűtve, vagy ki lett bontva, esetleg sérült a csomagolás.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#87353) bitpork válasza parandroid (#87352) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Forgalomba hozhatóak bizonyos termékek de át kell matricázni és jelölni az új lejáratot. Pl bizonyos tejtermékek ez eredeti lejárathoz képest emlékeim szerint talán egy héttel is -de az ökölszabály h ezt fel kell tüntetni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#87354) concret_hp válasza bitpork (#87353) üzenetére


concret_hp
addikt

az a meghosszabbított lejárat asszem főleg a cba-ban volt nagy divat egy időben ;] :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#87355) bitpork válasza concret_hp (#87354) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tény hogy kevesen alkalmazzák de létezik. Ugye pont ezen az alapon működik a lejárati napos olcsóság mert utána még haza tudod vinni és jellemzően napokig nem van semmi baja.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#87356) szőröscica válasza kraftxld (#87351) üzenetére


szőröscica
addikt

+1

(#87357) NoLF válasza Vismajor01 (#87348) üzenetére


NoLF
addikt

1. szard le
2. szard le megjobban
3. szolj a nebih-nek, akkor majd ok fogjak leszarni
4. szolj a nebih-nek es ha valami okbol kifyolag nem szarjak le es kimennek ellenorizni (jellemzoen par honap mulva) akkor aznap egy darab lejart cucc nem lesz nala, minden papir kifuggesztve es az osszes szabaly betartva, de legalabb kimentek
5. a fentiek tudataban belatod hogy az egesznek semmi ertelme, tehat a feladatod: goto 1.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#87358) concret_hp válasza bitpork (#87355) üzenetére


concret_hp
addikt

hát ennek 2 ága van, megenni legtöbbször okés típustól függően kicsivel lejárat után, de eladni ugye elvileg már nem lehet. jópár éve folyamatosan volt, hogy átcimkézték a cuccokat, én nagyon sokszor találtam cba-ban lejárt cuccot (sajna muszáj voltam néha oda menni, azóta is kerülöm ha lehet) és a 2x átcimkézett csirkemell, amin még látszott az eredeti lejárat (2 héttel korábbról!) az már azért erős volt :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#87359) bitpork válasza concret_hp (#87358) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pont azért lehet ilyennel találkozni mert lehet csinálni. Külön kell vezetni a listát meg minden szomorú szent szar van vele nem igazén éri meg a macerát. Illetve egyet módosítanék: amikor az éttermünk volt 2010 előtt volt ez a szabály életben -azóta szerencsére nem követem ezt a kérdéskört :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#87360) parandroid válasza bitpork (#87359) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem azért lehet ilyennel találkozni, mert szabad, hanem mert a szarházi rohadékoknak megfelelő helyen vannak kapcsolataik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#87361) NoLF válasza NoLF (#87324) üzenetére


NoLF
addikt

na, szerdán néztem - 1000/kg a karfiol, nem vettem...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#87362) bitpork válasza NoLF (#87361) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy doboz vaj 1400 ft, miről beszélünk?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#87363) ToBeY


ToBeY
nagyúr

És Monster ára is 5-600 huf ez már tényleg a vég :( :D

(#87364) NoLF válasza bitpork (#87362) üzenetére


NoLF
addikt

nemtom, ilyesmit nem veszek...
mindenesetre egy fostos bertolli vagy monini 7-8ezer/liter, mi meg 4800ért hozatjuk a calabriai hidegen sajtolt bio cucc literjét és elégedetlenkedünk az árán :O

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#87365) bitpork válasza NoLF (#87364) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Vajat? Mi nagyon sok mindent azzal kezdünk hogy rendes vajon futtatjuk. Pl van hogy a hagymát is de a húsok javát is szeretjük azon pirítani.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#87366) parandroid válasza ToBeY (#87363) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, 1,49 eur a normál ára, de én mindig olyankor veszek egy kartonnal, amikor akciósan 79-89 cent között van egy doboz. Gyakorlatilag valahol úgyis mindig akciós.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#87367) ToBeY válasza parandroid (#87366) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az ár érte nagyon,nálunk ritkán van 470huf,de inkább több.
Magyarország jobban teljesít itt is! ;)

(#87368) NoLF válasza bitpork (#87365) üzenetére


NoLF
addikt

igen, vagy bármi más állati eredetű cuccot

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#87369) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Vajon klasszikus értelemben függősègnek számít-e az,hogy valaki egy dolgot mondjuk heti 2-4x csinálja,de mondjuk ezt több éven keresztül végzi?!
Tehát megvan a dolog nélkül is,de mégsem tudja,akarja abbahagyni azt a dolgot.

(#87370) NoLF válasza ToBeY (#87369) üzenetére


NoLF
addikt

klasszikus függőséget definiáltál épp :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#87371) Xpod válasza NoLF (#87370) üzenetére


Xpod
addikt

Szerintem ha a "Tehát megvan a dolog nélkül is,de mégsem tudja,akarja abbahagyni azt a dolgot." mondatból az "akarja" rész kihagyjuk akkor lesz helyes a definíció.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#87372) NoLF válasza Xpod (#87371) üzenetére


NoLF
addikt

való igaz, bár általában egy próba után átalakul a "nem akarni" abbahagyásból "nem tudni"-vá, ami egész addig nem volt nyilvánvaló, amíg akarat sem volt.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#87373) concret_hp válasza ToBeY (#87369) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem attól is függ miről van szó :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#87374) ToBeY válasza Xpod (#87371) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Úgy értem ha megiszok heti két-három energiaitalt úgy is jó,de ha zsinórban nem iszok öt napig vagy egy hétig,akkor is jó,nincs hiányérzetem.

És ugyanígy vagyok az edzéssel is,ha edzek heti kettőt-hármat esetleg négyet az tök jó,de ha kimarad pár hét, akkor se érzem magam szarul.

concept_hp: Igazából bármire rá lehet húzni ezt a sémát,hogy tök jó ha van,csinálom,de ha kimarad,akkor sincs semmi.

(#87375) parandroid válasza ToBeY (#87374) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én se érzem magam szarul, ha kihagyom az edzéseket, csak utána megint nekiállni kurva nehéz, és visszaesel a formában. Na, akkor majd szarul érzed magad. Pláne 40 fölött nem úgy van az már, mint akár 10 éve volt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#87376) bitpork válasza parandroid (#87375) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ugyan már mit neked, kétszer a leomló polc alá fekszel máris formában vagy :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#87377) ToBeY válasza parandroid (#87375) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem ezzel sincs problémám,hogy bizonyos dolgot egyik nap lerakni majd x idő után felvenni a fonalat.
Volt hogy pár hónap kimaradt az edzőtermi edzésben (Márciustól-Augusztusig) és amikor visszatértem a személyi edző meglepődött,hogy nagyjából hoztam azt a szintet amit abbahagytunk,felépítettünk pár hónapja.(azóta mondjuk végleg abbahagytam mert nem értettem egyet az edzővel mi számít egy jó edzésnek)
És a súlyom is kb ok,olyan 3-5kg több mint a mint 25évesen,de nem vagyok olyan "puhos" mint 25évesen,jobb a body 40+ évesen mint akkor.
.

(#87378) parandroid válasza ToBeY (#87377) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“Volt hogy pár hónap kimaradt az edzőtermi edzésben (Márciustól-Augusztusig) és amikor visszatértem a személyi edző meglepődött,hogy nagyjából hoztam azt a szintet amit abbahagytunk,felépítettünk pár hónapja.“

Elég szar formában lehettél előtte… ;]

“nem vagyok olyan "puhos" mint 25évesen,jobb a body 40+ évesen mint akkor.“

Én is jobban nézek ki most, mint 25 évesen, de nagyon alacsonyan van a léc, ha úgy néztem ki akkor, mint egy zsák krumpli. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#87379) ToBeY válasza parandroid (#87378) üzenetére


ToBeY
nagyúr

"Én is jobban nézek ki most, mint 25 évesen, de nagyon alacsonyan van a léc, ha úgy néztem ki akkor, mint egy zsák krumpli."

Ez teljesen igaz sajnos.Akkoriban nem edzettem semmit és a kajára is sz@rtam megettem amihez kedvem volt :DDD

(#87380) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Miért különleges katonai (nácitlanító) művelet az hogy ártatlan ukrán civileket ölnek meg ezrével Ukrajnában, és miért terrorcselekmény az, hogy ártatlan orosz civileket ölnek meg százával Oroszországban?

Mi változott meg és miért (vagy miért nem változott meg semmi) ami miatt a Trumpok, az Erdoganok, a Putyinok, a Kimdzsongunok, a Orbánok, a Lukasenkák tudnak ennyire népszerű módon hatalomba kerülni és maradni az agresszíven szélsőséges jobboldali/populista/nacionalista "tömegek?" támogatásával? Miért van az hogy jellemzően a butább, hangosabb, agresszívabb, vallásosan fanatikus, vagy fanatizálható befolyásolható csoportok vannak mindig döntési helyzetben az intelligensebben, gondolkodóbban, liberálisabban viselkedő csendesebb pacifistább csoportokkal szemben. Erősebb hangosabb kutya baszik?Vagy ez egy állandóan hullámzó billegő körforgás az emberiség utolsó 300 éve során? Egyszer demokrácia máskor diktatúra kell hogy váltsa egymást?

Miért tűnhet úgy, hogy a Földön lévő élőlények közül a legintelligensebbnek mondott, de legalábbis legkomplexebb gondolkodással, összetett eszközhasználattal felvértezett emberi faj képes csak globális ön és környezetpusztításra kizárólag öncélúan, erőszakos és agresszív módszerekkel.

Miért akar az emberiség más bolygókra kolóniákat küldeni úgymond felfedezési vágyból(ismerjük meg az univerzum titkait), miközben tömegeket nem lehet rákényszeríteni hogy a cigarettacsikkeit ne dobálja szét mindenfelé, hogy a szelektív üvegkukába ne a kajamaradékot dobálja, hogy ne akarjon eurómilliárdokat ellopni miközben elbutított megvezetett megélhetési bűnözői rétegekkel választatja magát újra hatalomba. Vagy hogy ne kizárólag a másik elpusztításával és megnyomorításával próbáljon előbbre vagy feljebb jutni.

Képes-e az emberiség evolúciója az intelligenciáját annak szolgálatába állítani, hogy az egyre növekvő egyenlőtlenséget visdzafordítva egyre nagyobb egyenlőségre törekedjen? A rendelkezésre álló összes intelligencia és erőforrás elegendő lehetne-e a globális emberiség össz életszínvonalának jelentős megemelésére egy jelenlegitől eltérő elosztással?

Ilyen dolgok jutnak eszembe szombat délután mikor túlságosan józan vagyok. Igyekszem is elkerülni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#87381) parandroid válasza BlacKSouL (#87380) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mert jó a buli, csak sok a köcsög.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#87382) Vismajor01 válasza parandroid (#87378) üzenetére


Vismajor01
addikt

Húh örülj neki, amikor feleségemet megismertem akkor heti 4x jártam edzeni, nem voltam kipattintva de jó formában voltam. Azóta 2 gyerek+homeoffice+elköltözés+0idő, 105kg és 0izom, csak zsír. És fogalmam sincs innen hogy lehetne visszaút, egyszerűen nem tudom.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#87383) parandroid válasza Vismajor01 (#87382) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, egyszerű, keveset kell enni, és sokat mozogni! :DDD

Amúgy volt vele munka, és természetesen most sem vagyok elégedett azzal, amilyen formában vagyok, csak arról volt szó, hogy nagyságrendekkel előrébb vagyok annál, mint ahol 20 éve voltam. A gond csak az, hogy azért a test nem bír már annyit, mint 20 éve bírt volna, ha akkoriban odafigyelek rá, és foglalkozok vele.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#87384) ToBeY válasza Vismajor01 (#87382) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha kajára oda tudnál figyelni pl valakivel összeállítani egy jó étrendet számodra az már sokat számítana a súly csökkentés érdekében.
És ha lement pár kg valami otthonvégezhető edzést lehetne csinálni talán
pl HIIT workout-ot Mondjuk ez rövid,30 perces,de szerintem túl intenzív.
Majd meghaltam amikor próbáltam :D

[ Szerkesztve ]

(#87385) concret_hp válasza Vismajor01 (#87382) üzenetére


concret_hp
addikt

"És fogalmam sincs innen hogy lehetne visszaút, egyszerűen nem tudom."

leginkább el kell kezdeni, az a legnehezebb

vagy fullba vagy sehogy :D

(#87386) tbs válasza Vismajor01 (#87382) üzenetére


tbs
addikt

cut the sugar at all costs! fat-only feeding (+proteins - but is quite inevitable with fats), more water

edit:
common misconception: exercising does not keep up for life-long. just look at any aged sportsman. (please, do not pick some genetical-marver)

[ Szerkesztve ]

(#87387) tbs válasza concret_hp (#87385) üzenetére


tbs
addikt

:K

(#87388) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Tud valaki boltban kapható reszelt tormát? Nem ez a 40-50%-os tormás krém, hanem igazi torma. A Koch-nak volt tavaly, de idén sehol se láttam. Rendes tormát fogalmam sincs, hol lehet kapni, így maradna a bolti. De a bolti meg mind szar, kivéve a szálas reszeltet, az legalább garantáltan torma.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#87389) NoLF válasza Dilikutya (#87388) üzenetére


NoLF
addikt

Piacon szokott lenni torma es nem ordongosseg kesziteni otthoni martast belole, ambar ilyen kezmuves boltokban vasarokon esetleg bioboltban tuti talalsz rendes reszelt tormat

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#87390) myckey válasza Vismajor01 (#87382) üzenetére


myckey
veterán

Kevesebb kalória, mint amire naponta szükséged lenne. Szóval kevesebb kaja, de azért legyen pár mert az anyagcsere is számít, mondjuk ebbe a mozgás is besegít...meg a rost bevitel.
Mindegy egyébként mit viszel be, ha túl sok van belőle, egyik sem buli.
A szar kajákat kerüld, meg a sok egyszerű dolgot, cukrosat.
Aztán kellene mozogni, ne túl intenzív, inkább hosszabb jellegű, ami kényelmesebb. Az sem baj ha semmit nem eszel ilyenkor.
Folyadékbevitel is lényeges, rendre kevesebbet iszunk a kelleténél.

Odafigyelés és hajlandóság, időbefektetés.
Tevés nélkül baxhatod :DDD :)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#87391) bitpork válasza myckey (#87390) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A baxás nem tevés?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#87392) myckey válasza bitpork (#87391) üzenetére


myckey
veterán

simán jó :C

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#87393) ToBeY válasza bitpork (#87391) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A zintetnet szerint nem annyira hatékony mint mondjuk a kocokás,de kétségkívül izgalmasabb időtőltés.

(#87394) parandroid válasza bitpork (#87391) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Eleget kell csinálni, és keveset enni mellette, akkor ér, ja.
Es ne feledjük a híres guiness rekordot sem!

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#87395) Pacák válasza Vismajor01 (#87382) üzenetére


Pacák
senior tag

Valamikor a covid elején olyan mennyiségű pluszmunkával kínáltak meg, ami mellett alig maradt időm bármire. Amikor egyszer végre kiszabadultam kerékpározni, csak szédelegtem felfelé a lépcsőn a kerékpárral a vállamon.
Ott eldöntöttem, hogy ennyi volt - lesz*rom a fenyegetést a fegyelmivel. Lesz*rom a fizetetlen túlmunkát, meg a lusta munkatársakat, akiknek az el nem végzett melóit is átnyomták rám a főnökök az adminisztrátori felületen. Csak kiégni lehet benne.
Úgyhogy távmunkában lecsuktam a laptopot a munkaidő végén és elkezdtem én is élni végre. Elkezdtem fekvőtámaszokat nyomni kicsiben. Aztán kicsit elszaladt a ló. Az egyéni csúcsom 75-76 körül van, de átlagosan 50-60-as etapokat nyomok.
Novemberben 50 leszek. :B

Nuclear launch detected

(#87396) concret_hp


concret_hp
addikt

meg lehet nezni valahogy hogy hany uzemora van egy monitorban?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#87397) elessar válasza Dilikutya (#87388) üzenetére


elessar
tag

Hét elején láttam Aldiban tormagyökeret

(#87398) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hol tudnám azt ellenőrizni,hogy az általam kigondolt gmail acc már használja-e valaki?

(#87399) bitpork válasza ToBeY (#87398) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Beírod a regkor és azonnal szól h foglalt-e

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#87400) ToBeY válasza bitpork (#87399) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ja,délelőtt így b@sztam el 3/4 órát miután minden egyéb adatot kitöltöttem.
Aztán meguntam és bezártam az oldalt. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.